Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
24. apr 2016

@qidko dakujem za podporu...nevies ci tu ma niekto take problemy ako ja?zatial citam ze tu maju hlavne depresie uzkosti ale tie moje problemy su asi ojedinele 😯

janka1012
24. apr 2016

@qidko dakujem za podporu...nevies ci tu ma niekto take problemy ako ja?zatial citam ze tu maju hlavne depresie uzkosti ale tie moje problemy su asi ojedinele 😯 v nemocnici som bola ked som uz nemala tie bludy sla som tak koli depresiam a moc mi nepomohli....zabrala az alventa ale ako vravim beriem ju 9mesiacov dost vysoku davku a asi prestava ucinkovat... hlavne rana a obedy su krute.

qidko
24. apr 2016

@janka1012 no ja som tu od januara ale tazko povedat mozno sa este niekto ozve s podobnou diagnozou a bude ti vediet poradit☹... aurcite ta povzbudia a poradia aj ine dievcata

janka1012
24. apr 2016

@qidko dakujem ti si velmi mila...

domkaaaa
24. apr 2016

@ametyst123 a nie je neurol len ukludnovak? On predsa nelieci

domkaaaa
24. apr 2016

No a lekar mi kazal aby som lieky navysila nech nemam uzkosti :/ lebo ze n depku mi pomohol

qidko
24. apr 2016

@janka1012 kedykolvek sa ozvy aj Ked budes mat chut len tak popisat


Mne dala neurol koli spanku

@domkaaaa
@domkaaaa

evak12
24. apr 2016

@qidko ahoj,nemam sa extra fajn,ale bojujem ......kedy budes v meste?

qidko
24. apr 2016

Ahoj v utorok urcite mam tie testy u klinickej psych. .....verim ze to zvladnes a bude to uz len lepsie a lepsie drzim palceky si silna

qidko
24. apr 2016
tanika
24. apr 2016

@ametyst123dakujem za rady, a slová, já si to priznávam mam dost velke pracovné tempo...a ja viem musim spomaliť a relax mi treba a kľud. Vytery nos aj hrdlo x krat robené a sú negativne.ale mam zadnú nadchu.skúsim ten frontin, ale este ten voľno predajný. No uvidím.dakujem moc

ametyst123
24. apr 2016

@domkaaaa Ano, Domkaaa, Neurol nelieči, je to ukludnovak, ale ja som to napísala preto, že si písala, že po zvyšení dávky ADčiek Ti je zle.... tak si teda myslím, že možno že ked Ti Adčka zaberajú na depresiu, tak Ti časom zaberú aj na uzkosti, ale ten ukludnovak Ti má pomôcť v tom, tie stavy uzkosti prekonať, kým Ti nezačne zaberať Adčko.... Inač, pripomeň mi, prosím, lebo už mám trošku hokej, že ako dlho berieš tie ADčka?.... lebo ked len krátko... tak by som dávku hned nezvyšovala, ale počkala mesiac - dva.... a potom až zvyšila dávkovanie.... možno Ti tie Adčka len nestihli zaučinkovať.... Prípadne, ak zvyýšiš dávku, a bude Ti lepšie.... je to super.... našla si si tie správne ADčka.... pokiaľ ale nie, treba ich zmeniť za iné.... Držím palceky...

ametyst123
24. apr 2016

@evak12 To je super, to som chcela počuť, teda čítať.... že bojuješ.... 🙂 ... o to ide.... netreba sa vzdávať.... ved sme všetky kočky mladé.... a život pred sebou... tak treba žiť.... dokelu... a nie sa nechať trápiť... svojou hlavou.... 😵 ....lebo prekonať sa to dá..... a ja tomu verím, že takto nebudem fungovať navždy... ale iba dočasne, a dostanem sa z toho, tak tomu verte dievčence, aj vy..... 😉 ..... život fakt máme len jeden, reprízy nie sú..... 😔 .... tak si svoj život začnime žiť tak, aby sme sa citili v pohode, a dobre, a spokojné a šťastné same so sebou....

ametyst123
24. apr 2016

@janka1012 Ahoj Janka 1012, no bohužial problém je v tom, že presne tak ako píšeš, mladí ludia si neuvedomujú, že niečo také ako marihuana, ked to začnú brať a berú dalej.... postupne im to vplýva na mozog.... a tvrdé drogy... tie postupne odpália mozog.... ničia bunky v mozgu... a Ti ani nemôžeš vedieť, ktoré, práve preto, sa Ti tieto stavy začali.... ja tiež velmi skúsenosti s týmto nemám, viem len o mladých kamarátoch mojich kamarátov, čo to brali, že je to svinstvo....a ako aj dalšie a horšie drogy... nakoniec z človeka ostane len troska, a prečo....?.... lebo mu to zničí bunky v mozgu natoľko, že nakoniec sú ludia, ktorí ani nevedia, ako sa volajú...... Na Tvojom mieste by som ale urobila toto.... išla by som za psychiatričkou, nejakú dobrú si nájdi, a povedz jej o Tvojich problémoch, aj o tých bludoch, a nerealnych myšlienkach a stavoch, a pokiaľ chceš, tak aj o tom, že si v mladosti užívala marišku, a potom Ti z toho začali tieto stavy..... je to na Tebe, ako sa rozhodneš, či jej to povieš, ale podla mna by si rozhodne mala o tomto povedať, pretože tak by aspon mala lekárka predstavu, z čoho Ti je takto, a mohla by Ti viac pomôcť.... neviem, ale podla mna, a to tu už čítam, že dalšia kočka berie Alventu, a po čase "akoby prestala zaberať".... tak čím dalej, tým viac, mám pocit, že ak by mne lekárka tento liek chcela predpísať, určite ho nebudem chcieť.... myslím si, že ked Ti už prestala zaberať, je čas na zmenu lieku..... Inak, ale chcem Ti povedať, že aj dedičnosť zrejme v Tvojom prípade zohrava istú rolu.... Rozhodne je však dobré to, že si uvedomuješ, že máš nejaký problém, že vieš, že to čo občas prežívaš je nerealne, to je fakt plus, potrebuješ však podla mna nastaviť normálne liečbu, aby Ta z toho lekárka dostala von.... Podla mna by bolo na mieste ísť po konzultácii s lekárkou normálne do nemocnice, aby Ti nastavili lieky tak, aby Ti bolo dobre, a aby si takýmito halucináciami netrpela.... Máš naozaj velkú šancu sa z toho dostať, ale treba to podchytiť včas, neotálaj príliš dlho.... lebo sa to môže prehlbiť... a do tej psychiatričky, resp. nemocnice chod.... vysvetli im, povedz o čo ide, že vieš, že to čo prežívaš nie je realita, že si to uvedomuješ, ale niekedy to proste na Teba príde.... ale vieš, že to reálne nie je.... toto im nezabudni povedať..... ! Na druhej strane, tak ako píšeš, že máš občas strach, aby sa to nevrátilo.... v tomto sa u psychoz stava aj to, že ozaj sa to občas zvykne aj vrátiť.... ale ak by si po vyliečení, zase mala pocity, napr. nepokoj, nervozitu, nespavosť, nechuť do jedla, nezáujem o okolie, a vzťahovačnosť... sú to príznaky opätovného začatia týchto stavov... .a zase to treba podchytiť včas..... dá sa s tým žiť... len to dievča rieš zavčasu....!.... Držím Ti silno palce.... neboj sa.... si kočka, ked si taká scestovaná, dokazala si toho kopu, aj ked tam boli aj nezdary, ale nevadí, si silná, tak bojuj, a hlavne ako píšeš, máš 27 rokov, a život pred sebou, tak sa dievča nevzdávaj, a ži svoj život, vylieč sa, a zabojuj...hlavne za seba....aby si mohla žiť spokojný a kludný život bez takýchto stavov....a hlavne netráp sa napr. tým, že Ti nevyšli nejaké vzťahy....aj to sa v živote stáva... a ver tomu, že kope ľudí..... takže nie si v tom sama... nie si jediná.... a kopa ludí má problémy..... ale ak chcú žiť, musia alebo chcú ich zvládať.... a je veľa dôvodov, prečo žiť.... už len preto, že sme sa narodili, a máme to právo, tu žiť... už to je super.... tak prečo si ten život nežiť zdravo.... a hlavne šťastne....? Držím palce moja, budem na Teba myslieť, máš tu nás na tomto fore, kde sa všetky chápeme, možno lepšie, ako ostatní ludia, lebo vieme, čo prežívame, a čo chceme poraziť, tak sa rozhodne drž, a bud silná..... Držím Ti ešte raz palce.... 😉

evak12
25. apr 2016

@janka1012 ahoj,mozes mi povedat,ako sa prejavuju tie rana a obedy krute?a ako ich zvladas?

babika1234
25. apr 2016

@ametyst123 ano upravuje črevnu mikrofloru atd ,mne ked bolo zle od zaludka prepisala mi degan je to na zaludok je to.uz ale velmi silny liek aby ti zle nebolo ...skus sa opytat obvodneho ci ti ho da .Uz je to liek v podstate ked ti je zle po chemo ...drzim palce

babika1234
25. apr 2016

@janka101ahojjjjjjjj jasne ze mariska je spuštačom roznych psychickych ochorení......Ale co uz co bolo tak to bolo mas aj niakeho psychologa ?odporucam a urcite budes v poriadku verim tomu

babika1234
25. apr 2016

@janka1012 Janka odporučila by som ti nemocnice kde ta nastavia na správnu liečbu ...kde sa ti lekary budu venovat a mozes sa vyrozpravat psychologom ...To je asi najvhodnejsie alternativa pre teba ...A neboj nebude z teba invalidny dochodca baba jaga bojuj zelam vam krasny den

janka1012
25. apr 2016

@ametyst123 ahoj ☺krasne si to napisala dakujem ze si mi venovala tolko casu... bola som mlada a hlupa. Mam to aj dedicne po starom otcovi ale nemuselo sa to nikdy prejavit ak by som neskusala tu marihuanu... Citala som ze marihuana je len stupna brana k tomu ak v cloveku uz je nieco skryte. Bohuzial cas nevratim musim sa s tym naucit zit. Ja som u psyciatricky bola aj som jej vsetko povedala ale to bolo 5rokov do zadu a to som este nemala taky atak ako pol roka do zadu. Vtedy som tam prisla ze som mala uzkosti a take som mala tiez stavy ze ma okradli v praci bola som paranoidna. Dala mi len antidepresiva a vsetko preslo. Tie stavy som obcas mavala ale len na par minit a vzdy to preslo preto som vyhladala psychiatricku. Po AD mi bolo dobre po roku som vysadila a bola rok bez liekov potom som sa k liekom vratila lebo som mala socialnu fobiu vyhybala som sa spolocnosti a mala som aj drobne ataka s bludmi. Ale len na par sekund preto som to.neriesila.Potom som zas rok uIvalla lieky a zase rok prestavka. A potom to prislo a bola som uplne mimo nevedela som si kupit listok v automate na autobus aj ked som to robila 1000krat. Podozrievanie vztahovacnost a chore myslienky. Mamu som obvinila ze.je drogova dilerka a priatela ze huli travu... proste uplne bludy.trvalo to dlhsie vedela som ze sa so mnou nieco deje preto som letela ku doktorke. Ta mi dala ten rispen. Nemam.uz bludy len strach ze sa to vrati a z toho mam deoresie. Navyse z toho rispenu som pribrala a potrebujem vela spat inak som unavena a depresivna. No a teraz posledne 3mesiace mam strasne depresie takze Alventa asi prestala ucinkovat. Pojdem za doktorkou nech.mi da.nieco ine...

janka1012
25. apr 2016

@babika1234 psychologa nemam. Asi by mi pomohlo sa vyrozpravat niekomu. U mna to spustila marihuana nikdy som nepoznala take stavy az po uziti marihuany... velmi to lutujem 😢

gastanka32
25. apr 2016

@janka1012 ale s tym uz nic neurobis. Kazda z nas sme si presli obdobim kedy sme urobili nieco na co sme doplatili a neskor sme to lutovali. Ale spat sa to vziat neda. Podstatne je ze sme sa nieco naucili. Ze nam to dalo do zivota nieco. Vsetko sa deje pre nieco to si pamataj 🙂 Ale paci sa mi to, ze si sa odhodlala ze si to zacala riesit. Musis byt velmi silna zena!

janka1012
25. apr 2016

@evak12 tak rano som strasne unavena musim si urobit silnu kavu aby som bola schopna stat na nohach... potom som v praci a premaham sa aby som nieco robila ale ja len hladam miesto kde si mozem sadnut lebo som vycerpana. Stale rozmyslam ze sa mi vratia bludy a ze sa zblaznim. Ze uz to na mna ide a uz bluznim. Toto mam cely den v hlave. Idem na zachod tam placem. Potom sa vratim na pracovisko a modlim sa aby som nemala take myslienky... modlenie odputava moju pozornost a tak aspon na chvilu nemam.v hlave ze sa zblaznim. Je to tazke velmi sa bojim

3009
25. apr 2016

@janka1012 určite čím najskôr choď za psychiatričkou a doporučujem, aby si si našla aj psychoterapeutku. Musíš sa naučiť ako zvládať tieto stavy kým ti zaberú AD. Ak máš pocit, že ti AD nezaberajú, tak choď ihneď za psychiatričkou. Toto čo popisuješ je veľmi vážny stav. Ak ti doktorka odporučí nemocnicu alebo liečebňu tak choď. Neboj sa ani nemocnice ani liečebne, musíš len s tým niečo robiť, lebo sa môžeš zosypať. Tvoje telo bojuje ale tým sa aj vyčerpáva, takže mu musíš pomôcť. Držím ti palce. Píš sem, ak ti to pomôže.

papricka33
26. apr 2016

Dievcata, mate niektora poznatky, ako je to s lexaurinom pocas dojcenia?

kafulienka
26. apr 2016

@janka1012 janka odkial si? napis mi do IP, 🙂

apolka77
26. apr 2016

Ahojte dievcata.
Potrebujem sa poradit, vyrozpravat. Dva roky som brala ARKETIS (paroxetin). Na moju uzkostnu poruchu pekne zabral a ja som myslela ze som vyliecena. Vyse roka som bola bez AD, ale vsetko sa mi vratilo spat.
Vcera som bola u psychiatricky. Bavili sme sa o tom ci znova brat ARKETIS alebo prejt na ALVENTU.
Problem je v tom, že ked som brala ARKETIS uplne mi zruinoval intimny zivot. Takze toho sa bojim. Dalej pribrala som pri nom takmer 20kg, teraz mam vyse polovicu dole...
Tak otazka je...prosim Vas ako to je s Alventou????
Dr. tvrdila ze ta by nemala mat vplyv na intimnu oblast a predpisuje ho zenam, ktore sa prave na toto stazuju. Je to pravda? A ako je to s priberanim?
Nakoniec som si dala predpisat znova ARKETIS lebo napriek tymto nedostatkom mi na chorobu zabral...ale stale vaham, recept som si este nevybrala, ze ci predsa len neskusit tu ALVENTU.

Je tu niekto kto najprv bral paroxetin a neskor presiel na Alventu?
Alebo niekto kto tu Alventu berie ci jej zabral na uzkostne stavy a zaroven nemal vplyv na intimny zivot? Dakujem pekne.

babika1234
26. apr 2016

@apolka77 Arketis je na zamyslenie ano vytiahne ti perfektne uzkost atd ale riesis to co ja priberanie poviem ti ak sa budes zdravo stratovať mat pohyb nemala by si pribrat aj som pri nom chudla aj pribrala pocas obdobia zivotneho ...a nechut na sex sposobuje ak sa pytas to je toho vela co by som o nom mohla napisat z alventy mi bolo zle

babika1234
26. apr 2016

@janka1012 kludne mi napis internu postu ...

janka_banka
26. apr 2016

@apolka77 Ahoj Apolka, ja beriem Alventu už cca 10 rokov a intímny život je dobrý,nesťažujem sa🙂 ... ale ono to všetko súvisí jedno s druhým, ako je človek nastavený, či je unavený, či máš momentálne ťažšie obdobie, aké je počasie, či je človek unavený z práce, z detí a pod. ... ja by som určite skúsila .... keď nezaberie, tak ich proste vymeníš a basta... držím moc moc palčeky a inak ja som z nej vôbec nepribrala ...a to ja by som veru rada nabrala pár kilov 🙂

apolka77
26. apr 2016

@babika1234
ahoj. No to nebola ani nechut na sex, ale skor neschopnost dosiahnut org 😅 ...mne to velmi vadilo, hlavne ked viem ze bez nich vsetko fungovalo ako hodinky.
Viem ze to priberanie bolo skor sposobene mnou, asi som sa prilis ukludnila a chutilo mi...aj ked dr. vravela ze samotny paroxetin nesposobuje chut do jedla.
Ty beries Alventu?
zaciatky su tazke asi pri kazdom AD...mne sa neskutocne tocila hlava...tu pri Alvente vraj byva zle od zaludka, co som pri Arketise vobec nemala..