Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

srdcko81
21. mar 2010

Ahojte dievcatá-tak ked ste nevedeli co a ako-tak som sa nastartovala a ss uz je zalozená-idem este popozterat dalsich clenov a ak som na niekoho zabudla tak sa ospravedlnujem a poprosím o upozornenie

srdcko81
21. mar 2010

Krasavice sup,sup sup do novej témy a rýchlo 🙂
A babenky este raz ak som na niekoho zabudla-neberte to osobne a upozornite ma fakt to bolo nechtiac....... 😅

kubaka
21. mar 2010

srdícko - hezké, že jsi založila - ale jak se jmenuje? 😀

filipal
21. mar 2010

kubako, ved to, ani ja som to na ceskom konikovi nenasla....iba na modrykonik.sk, ja som tiez zaregistrovana na ceskom, tak preklikavam ako blazon! treba zistit, ci sa neda ta ista skupina naraz aj na cs aj sk...
tema sa vola: vesele dievcata s depkou a PP

srdcko81
21. mar 2010

No do kelu kubaka to ma nenapadlo-zeby to neslo-ale malo by to fungovat nie?Ved aj na starom to slo. 😕

srdcko81
21. mar 2010

Ako tak na to pozeram tak na ceskom to nie je-tak asi budes musiet preekliknut na slovenského a tám nás najdes 😅

filipal
21. mar 2010

nie, tato tema na modrykonik.cz medzi ss nie je....treba zistit, ako sa to robi, aby nas nasli aj dievcata z ciech

andy.a
21. mar 2010

to dá logiku,že SS je len tuná,lebo o členkách SS rozhodujeme my tuná a sú predsa medzi nimi aj Češky 😉
takže radím Češkám si dať medzi Obľúbené diskusie 😉 /tie čo sem píšu../
a nové si predsa kliknú sem a už sa uvidí,či ich vezmeme do SS 😝

musím napísať Srdcku niekedy IP s babami,na ktoré zabudla 😕
je ich dosť,kopa ,čo kedysi prispievali často a sem tam sa tu ešte niekedy mihnú 😕 😅

meum
22. mar 2010

no ja ked som volala s doktorkou tak mi povedala ze ked uz fakt nemam s kym nechat maleho ze uz by ma zobrala aj s nim, aspon na to prve sedenie. a ved motylik ma predsa pol rocne babo pokial si dobre pamatam, takze keby sa dohodol termin na hodinu ked drobec spi, by mohol nejaky doktor zobrat, nie? celkom ju chapem, ze ked ma niekto taku rodinu ze moc nepomoze a muza ktory uz vobec nie ze je tazke dat dieta niekomu, my sme sa kvoli tomu museli vratit na slovensko ked mal maly rok aby som mala nejaku pomoc, kedze muz tam robil od rana dlho do vecera.
tak a utekam do SS ked uz som vas nasla a mam rozpisane i tam 😀

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beginka
22. mar 2010

Ahojte, potrebovala by som radu. Už 13 rokov mám panickú poruchu, ale aj keď som už veľmi dlho nemala panický atak, tak neustále mám pocity depersonalizácie. Beriem seroxat a psychiatrička mi na tú depersonalizáciu dala solian, len to dáko nefunguje. Mám teraz 4-mesačného chlapčeka, ktorého zbožňujem, ale niekedy mám pocit, že to nezvládnem, pretože s tou depersonalizáciou je to veľmi ťažké, robí mi to veľké problémy. Prosíííím poraďte!!!

filipal
22. mar 2010

ahoj Beginka, ak chces radu od psychiatricky, je v sukromnej skupine na modrykonik.sk - v teme vesele dievcata s depkou a pp, vola sa Andy.
tam napis a zakladatelka skupiny ta pusti dnu 🙂
tvoj problem je taky specificky, ze takto laicky ti nijako neviem poradit....ako sa u teba prejavuje depersonalizacia?

andy.a
22. mar 2010

Beginka,lieky by mali zaberať aj na depersonalizáciu,ja by som ešte volila psychoterapeuta,ktorý by sa s týmto symptómom trocha "pohral" a naučil ho zvládať 😉

maria62
22. mar 2010

Ahojte
Beginka odkedy berieš seroxat a príd na súkromnú stránku čo ti napísala Filipa

pidmco
23. mar 2010

Ahojte, mám taky deprese, ale nevím, jestli můžu k vám do skupiny. U mě se jedná o můj vztah. Jsem vyřízená z toho, že nevím, co mám dělat, aby o toho chlapa nepřišla...přičem není vlastně důvod....ale mám v hlavě takový divný přemýšlivý myšlenky, a nevím, jak je dostat ven, abych si zase ten vztah mohla naplno užívat....jsem nešťastná z toho, kdybych od něho měla odejít...sama to nechci...a tohle je všechno z mé strany. Mám ho moc ráda, hrozně moc...chci s ním rodinu, ale prostě nechápu, co to v té hlavě mám za myšlenky....vlastně ani nevím, co to je. úzkost, něco takového, ale nevím při čem, neumím to přiřadit...proč.....jsme spolu 7 let, a je to obou první vážný vztah....tak jestli proto. NEvím.
Prosím, jestli by jste mi uměly aspoň trochu poradit...děkuju.

filipal
23. mar 2010

ahoj Pidmco 🙂

prisla si dobre, do tejto temy 🙂 a mas depresiu aj diagnostikovanu, alebo si to iba myslis? vidim, ze mas problemy vo vztahu, to je veru riadny zaber na psychiku! ☹
7 rokov chodis s priatelom a az teraz sa vam zhorsil vztah, alebo to od zaciatku skripalo?
a co si o tom mysli on? vie o tom, ze sa trapis?

zumi99
23. mar 2010

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o svoje trapenie a tiez vedela vas nazor...som 4. mesiac po porode a liecim sa z depresie. Beriem kazdy vecer 1/2 tabletky calixty 15. Vsetko sa to zacalo asi po 3 tyzdnoch od porodu. Dostala som antibiotika na zapal prsnika, tak som si mlieko odsavala, no ku koncu uzivania som sa zacala psychicky zle citit...strasny sen, ktory ma vylakal, smutok, nic ma nebavilo, videla som vsetko cierne, negativne myslienky, uplne bez zivota...nedokazala som pozerat spravy, citat noviny na nic sa sustredit.. Zastavili mi laktaciu a nasadili xanax...neskor som presla na AD...no, aj napriek uz dlhsej dobe uzivania sa necitim rovnako ako pred porodom...dokazu ma rozrusit niektore veci napr. co si precitam v novinach negativne a potom nad tym rozmyslam, spochybnujem, ci vobec beriem spravne lieky, kedze tuto nedelu som bola taka zmatana, ze som nevedela, co so sebou, citila som sa velmi zle...pred menstruaciou sa tiez necitim dobre...mavam aj strach...je to niekedy take zvlastne, pritom doma je vsetko v poriadku..deticky su zdrave a krasne, manzel je pozorny a vo vsetkom mi pomaha..viem ze by som toto asi mala rozoberat so svojou doktorkou, no moja navsteva u nej trva asi 2 min. a ked som jej aj ledva povedala o svojich pocitoch, tak mi dala lexaurin, ze obcas ked sa nebudem citit dobre tak si ho mam dat..neviem, mam aj problemy so vstavanim, velmi tazko sa preberam, no je to asi z toho lieku, ledva si pozriem telku hned zaspavam 😒 . Celkovo sa mi pristup doktorky moc nepaci, rozmyslam, ze od nej odidem...dakujem za vase nazory.

hroska
23. mar 2010

Zumi, my uz sme v sukromnej skupine- vesele dievcata s depkou a panikou.napis ip nasej zakladatelke srdcko a prid medzi nas.

pemac111
26. mar 2010

Liečil som sa v psychiatrickej liečebni pravdepodopobne na generalizovanú úzkostno-depresívnu poruchu, na moju vlastnú žiadosť. Po dlhej dobe, po liečení, ktoré za nič nestálo, po mnohých tápaniach a dosť hrozných stavoch som zistil, že odpoveď je vo mne. Všetko časom sa to lepší, nachádzam odpovede u seba. Cvičím hathajógu, snažím sa vyprázdniť si myseľ, lyžujem, bicyklujem. Všetko ma stálo premáhanie, úzkosť účinkovala. Pomocou je mi aj Ježiš a Budha. Dnes sa cítim pomerne silný, znižujem dávky liekov. Nevravím, že je to návod, je to len moja skúsenosť.

filipal
26. mar 2010

ano Pemac, aj ja si myslim, ze svoje zdravie (aj psychicke) mame vo svojich rukach!
aj ja cvicim hathajogu a velmi mi pomaha....balzam na dusu. aj sport je vyborny! idem podobnou cestou ako ty.
to je to, ze uzkostno-depresivna porucha, este (nastastie ) nepatri medzi tie najtazsie diagnozy.
su ludia, napriklad s tazkou depresiou, ktori nie su schopni sa k niecomu takemu zaktivizovat.
vyzeras ako silna osobnost so sebadisciplinou..... 😵
drzim palce

vita
26. mar 2010

ahojte ak nemate nič proti tomu, rada by som sa k vam pridala , ale neviem sa dostať na vašu novu stranku.....pozdravujem vas

hroska
26. mar 2010

Vita musis pockat do nedele,vtedy sa vrati srdcko z dovolenky,len ona ta moze prijat,napis jej ip. Pemac a ty sa nechces k nam pridat do ss?

wewwe
30. mar 2010

ahojte. som tu nová tak neviem ako to tu vlastne celé funguje a či sa k vám môžem pridať. ja sa asi už 7 rokov snažím bojovať s panickou poruchou. najskôr trvalo tri roky kým mi ju diagnostikovali. potom som asi dva a pol roka brala serlift a neurol podľa potreby. serlift som vysádzala asi tri mesiace postupne ale asi do dvoch mesiacov sa mi rapídne pohoršilo. To som dokázala existovať len vďaka neurolu. inak by som nevedela robiť nič. teraz som už skoro mesiac na seroxate a zdá sa mi že to je lepšie. chcem sa vás opýtať aké s ním máte skúsenosti. tiež som si všimla že andy.a je asi odborníčka tak sa chcem opýtať ako to je vlastne s tým priberaním. či je to fakt len o tej chuti do jedla. teda keď si dávam pozor a pravidelne cvičím nepriberiem. lebo so serliftom som za tie dva roky pribrala asi 10 kg. čo je strašne veľa. a tiež čo sa týka chuti na sex. mala som s tým problém aj pri serlifte aj pri seroxate. keď na mňa takto pôsobia sú vlastne nejaké lieky ktoré by mi to nerobili? ja viem že mám asi veľa otázok ale veľmi sa teším že som vás objavila a že v tom nie som sama 🙂

filipal
30. mar 2010

ahoj Wewwe. 🙂 ja beriem Sertralin a ten ma podobne ucinky... tiez priberam napriek cviceniu. vsetci ma presviedcaju, ze to nie je z AD, ale z toho, ze som sa skludnila.....no, neviem...
vravela mi to aj moja lekarka, aj Andy spominala, nejake ine lieky, z ktorych sa pribera....tie tvoje to neboli.
o tej chuti na sex sa tu uz popisalo, stazovali sa na to viacere kocky...

wewwe
30. mar 2010

filipal takže asi sa s tým musíme zmieriť 🙂. ale fakt by som nechcela už viac pribrať lebo vyzerám ako tank. keby to bolo len o tom že máme väčší apetít tak to sa dá zvládnuť ale keď sa z nich môže pribrať aj "len tak, z ničoho nič" 😀 tak to vôbec nie je dobré...je síce fakt že tá chuť na sex nebola ani keď mi bolo zle (lebo veď kto na to vtedy myslí) ale teraz je už úplne na bode mrazu.

filipal
31. mar 2010

Wewwe, priamo z tych liekov nepriberas urcite... len sa ti mohol zmenit metabolizmus. alebo tym, ze si bola pred tym nervozna
atd. si si vlastne (paradoxne) udrziavala vahu a teraz sa to spustilo! 😝 🙄
aj ja som z toho priberania nestastna, lebo cvicim 2 x do tyzdna v posilke a 1-2 x nordic walking a jem striedmo...
nepises vek....ani ci mas deti.. ja mam u seba podozrenie, ze ide aj o kriticky vek...
a partner tu tvoju nechut ako znasa?

filipko
autor
31. mar 2010

ahojte dievcata, prosim vas hovori vam niekomu nieco ako Larvovana depresia? Som 6 mesiacov po porode a som slaba a bolieva ma cele telo a hrdlo. Tak ako keby som mala chripku. Vraj to moze byt LD. Ak mate niekto skusennosti poradte ako sa toho zbavit.

Dakujem

wewwe
31. mar 2010

filipal, ja mám len 23 rokov a nemám dieťa. čiže sa hrozím toho že keď som už teraz v takomto stave ako to bude so mnou ďalej... ide mi o to či sa to dá nejak ovplyvniť (to cvičenie, strava a tak ale to má rovno vzdať 😀 ). partner už nijak keďže už nijakého nemám. ale boli z toho dosť veľké hádky, bývalý to nechápal. ja cvičím 3-4x za týždeň zumbu a som na delenej strave. teraz mi váha išla celkom fajn dole. tak dúfam že mi to teraz seroxat zase nepokazí.

wewwe
31. mar 2010

filipko ja som o niečom takom ani nepočula. aký je rozdiel medzi touto a klasickou depresiou?

filipko
autor
31. mar 2010

wewwe, no vraj normalna je zla nalada, smutok....a larvovana sa vraj ukryva v tele a nevychadza von. Ukryva sa vo vnutri tela a sposobuje bolesti a zapaly. Mna uz 5 mesiac boli cele telo + hrdlo, a neviem sa z toho vysomarit hý, ci je to depka alebo vycerpanie alebo nejaky zapal....vysledky krvi mam Ok.