Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

pingu1
3. okt 2012

@tobasko ahoj, ako si bola na tom? ja po roku liecby sa citim strasne... neviem, ci mam zle lieky alebo co, ale som tam kde som bola na zaciatku 😠 😠 😠

pingu1
3. okt 2012

@sikea ahoj ako dnes?

sikea
3. okt 2012

@pingu1 ahoj tak dnes som bola u psychologicky a poviem ti dobre mi to padlo...a od dnes jem celu tabletku elicei a aj som sa bala ze mi bude nejako zle ale pohodka a aj tak som si dala pol tabletky neurolu lebo som sa zacinala ciiti trosku divne ale uz sa tesim na ten den kedy sa mi ulavy...a ty sa mas ako?

pingu1
3. okt 2012

@sikea som rada, ze ti je fajn. mne je zle stale... rok sa liecim a hovno z toho.. volala som inej dr, ci ma vezme, tak v piatok sa mam ozvat, ze co a ako. uz nevladzem

pingu1
3. okt 2012

@sikea ja mam doma lexaurin, ale nechcem to moc uzivat, bo dost soferujem... elicei, o tom som este nepocula. odkial si pls? ked chces, tak mi to napis do ip

sikea
3. okt 2012

@pingu1 to vazne ti je stake zle ako je to vobec mozne ved doktor by ma cloveku pomoct aby mu bolo lepsie nechapem asi mas zle lieky co ti vobec nezaberaju....ved uvidis ako pochodis u tej nove doktorky snad ti pomoze a verim ti ze uz nevladzes ved to je velmi vycerpavajuce

sikea
3. okt 2012

@pingu1 ja neviem zase vobec co je to lexaurin....elicea je plne nove a moderne AD a dost ucinne pomaha teda ze vraj ale ja sa citim stale lepsie tak snad to je pravda.....a som priamo z prievidze a ty si odkial?

pingu1
3. okt 2012

@sikea ja som z trnavy. no ja som mala escitil, to je presne ta ista ucinna latka ako elicea. ja sa bojim, ze som rezistentna na vsetky lieky. napr. teraz mi je celkom fajn, bo som bola v meste. ale vecer a rano je to najhorsie. stale citim vsak nervozitu.
mala som uz sulpirid, a este nieco, to mi zmenil, lebo mi zacalo tiec mlieko z ceckov 😅 😅

pingu1
3. okt 2012

baby, aj vy mate pocit, ze ste nevyliecitelne?

sikea
3. okt 2012

@pingu1 ja mam pocit ze mne sa zlepsuje stav a to jem eliceu len osmy den

sikea
3. okt 2012

@pingu1 no nepoznam ziadne ine AD len tu eliceu.....jaaaaaaaaaaaj ze by ti ziadny liek neucinkoval tak to nieje ale dobre....ja mam najhorisie len rana ale vecer uz je to fajn....no nieje ti co zavidiet teda ja len dufam ze sa vyliecim a nebudem jest AD nejako dlho

sikea
3. okt 2012

ahojte no co ako sa mete mne tak zacalo chutit jest ze sa az cudujem za chvilku idem robit palacinky mnam....dnes som mala celu tabletku elicei a necitim ziadne zhorsenie stavu prave naopak zacina sa mi ulavovat takze uvidim tieto ostatne dni ake to bude akurat rana siu trosku huuste 🙂

mata37
3. okt 2012

@sikea super moja, to sú dobré správy. Ja som ti to hovorila, že už bude len a len lepšie. A to je dobrý znak, že sa uzdravuješ, lebo Ti začína chutiť jesť. ja som prišla z práce o 18.30 a tiež som mala dobrú večeru zemiakové halušky s bryndzou a slaninkou. Mňam milujem to. Teraz sme sa nachystali do školy a zajtra nanovo do práce a stále, stále dokola. Tak sa mi drž a ráno dúfam, že už napíšeš, že Ti je lepšie. Tie rána poznám, ja som mala to isté vždy už poobede bývalo dobre, ale doobeda strach a hruza. Neboj všetko pominie, len vydrž a bojuj. My sme tu všetky bojovníčky a súcitime s Tebou, teda ja určite, keď to mám za sebou. Dobrú noc a sladké sníčky 🙂

evagy
4. okt 2012

@pingu1 ja mám schizoaf. depresívneho typu to je schizofrenia + depresie liečim sa skoro 5 rokov, lieky stále znižujem, berem serdolekt a venlafaxin.. teraz sa mi polepšilo ale akosi pred chvílou som cítila takú slabosť a tak divne som sa cítilia tak som si dala serdolekt kúsok a AD som rovnako. no s tým vyliečením je to ťažké, ja som sa dala na tie homeopatika a lekárka mi tvrdila že homeopatikami sa aj ťažké prípady vyliečili ,tak neviem za pokus to stojí a lieky vôbec nie sú drahé.

evagy
4. okt 2012

@sikea no vidíš a to si na tom ešte dobre ked už po 8 dnoch sa cítiš celkom ok. bud rada.

sikea
4. okt 2012

@mata37 ahooooooooooooooj tak hej zda sa mi ze sa to uz zlepsuje dnes som este ani neurol nemala ale uvidim este ako mi bude pobede....tak to si teda ozaj mala super kaloricku veceru ale dala by som si aj ja chutky mi robis.....ved jasne ze vydrzim dnes rano mi nebolo skoro nic tak uvidim dalej a mas pravdu vsetky sme tu bojovnicky....a co aky si mala dnes den ?

sikea
4. okt 2012

@evagy no to mas pravdu ale zase nebudem predbiehat este mi ta liecba nemohla uplne zabrat vies tak stale cakam ako mi bude ale zatial je to fajn a ty sa ako citis?

evagy
4. okt 2012

@sikea teraz dobre, ale som sa trochu viac najedla tak skôr momentálne od žaludka mi je zle.

sikea
4. okt 2012

ahojte mne je dnes strasne zle hlavne od zaludka a v cera mi bolo tak dobre ze by ta cela elicea robila taku sarapatu?uz mi aj jest chutilo a dnes bum nechuti a je mi zle fuuuuuuuuuuuj aj to prejde ach jaj to je hrozne

sikea
4. okt 2012

@evagy aj tebe je zle aj mne je zle ale ja som dnes skoro nic nezjedla co mi nechuti

sikea
4. okt 2012

@sikea baby poradte mi ked som mala polku neurolu pred tretou a teraz mi je dost zle mozxem si dat druhu polku teraz alebo su ju musim dat az po piatich hodinach

ange_de_la_morte
4. okt 2012

@sikea: no na oddělení dáváme normálně celý neurol .... ale ono záleží kolikátku máš , je jich více síl

sikea
4. okt 2012

@ange_de_la_morte
ahoj dakujem za odpoved ja mam doma 0.5 ale dala som si len polku cize 0,25 ale je mi priserne uz druhy den uzivam eliceu 10mg a dnes mi je nejako priserne nechapem uz mi bolo celkom dobre

ange_de_la_morte
4. okt 2012

@sikea: hmm tak to nevim , zkus si kdyžtak zavolat doktorovi ( jetli teda ještě teď není pozdě) ... na oddělení dáváme jednu tabletku 0,25 , čili půlku toho tvojeho, takže víc neporadím 😖

sikea
4. okt 2012

@ange_de_la_morte dakujem a to davate tu 0,25 raz denne alebo tri krat denne?ja si dam tu polku ale az vecer pred spanim nejako to musim vydrzat nic sa neda robit

ange_de_la_morte
4. okt 2012

@sikea: dáváme jen před spaním - ale jedná se o béžné lůžkové ( interna) a dává se to tak nějak celkově na sklidnění a na spaní, nejsou to pacienti co by vyloženě trpěli na nějaké psychické obtíže nebo deprese

sikea
4. okt 2012

baby mne je dne zle ach jaj asi to je tou navysenou davkou vsak?

sikea
4. okt 2012

@ange_de_la_morte ahaaaaa takze takto to je ja zivam aj AD kedze trpim panickou uzkostou je mi strasne a ten neurol som mala predpisany 0,5 dva krat denne ale ja som ho jedla iba raz podla potreby kedze je navykovy ale moc ti dakujem za odpoved

mata37
4. okt 2012

@sikea ahoj moja som rada, že sa Ti lepší 😉 😉 😉 , ja v práci do 18 hod. prišla som domov, skontrolujem úlohy malej a pôjdem hajan. Ale celkom sa dalo. Tak prídi na halušky, si vítaná a pozvaná v internej pošte Ti napíšem adresu OK? a ty aký si mala deŇ? dúfam, že si ho pekne strávila.

mata37
4. okt 2012

@sikea no teraz čítam celé fórum a vidím, že Ti je zle. Kludne si daj dalšiu polku, ja keď som cítila, že nezaberá za hodiu som si kludne dala dalšiu polku. Netrp, na to je ten neurol, aby Ti pri zvyšovaní dávky napomáhal.