Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
28. okt 2012

@pingu1 moja toto je odpoved pre teba

pingu1
28. okt 2012

@sikea no ja som akoze psychicky ok, len ja mam strasne tlaky do hlavy a nervozitu

sikea
29. okt 2012

dobre ranko dievcata....ja som sa dnes nejako divno zobudila ruky aj nohy mam nejake slabe aj ked som sla s malou do skolky ako keby mi tie nohy chceli odumriet mali ste to uz niektore take a teraz mam v rukach aj v nohach taku nervozitu ako keby no je to zvlastne

sikea
29. okt 2012

@pingu1 no ja som psychicky uplne vycerpana teda ale mne sa to prajevuje uz aj fyzicky....tak tie tlaky do hlavy som aj ja kedysi mavala a viem ze to je neprijemne moc ... ale to ma potom same od seba nejako preslo ....

pingu1
29. okt 2012

@sikea taketo stavy ako pises mam aj ja. vcera som ich mala cely den. neboj, to prejde

sikea
29. okt 2012

@pingu1 to vazne aj ty si to mala a z coho to mozme mat preboha ved sa citim ako keby som mala ochrnut alebo co sa normalne bojim .... dala som si len eliceu ale rozmyslam ze si dam aj neurol sice by som nemala ale no neviem co mam robit

sikea
29. okt 2012

@sikea co to nieje aj tym pocasim ked je take divoke

pingu1
29. okt 2012

@sikea to su neziaduce ucinky z liekov. stale to pracuje. ja mam rozmazane videnie a pocit, ze som nafetovana. mam rozne zasklby svalov, hocikedy mi vyleti ruka, alebo noha....sucho v ustach, zivanie, spat sa mi chce, zapcha, nechut na sex...

sikea
29. okt 2012

@pingu1 ale ja tu eliceu neriem uz vyse mesiaca to este stale su neziaduce ucinky?ja sa raz citim dobre raz zase zle .... mne zase skace nerv na roznych miestach ale nie stale len niekedy ale tak ako tebe to nie ze by mi vyletela ruka alebo noha.....tak spat sa aj mne chce ze sa mi ziva a tak sucho v ustach ani nie skor sa mi tazko nikeedy prehlta .... zapcchu tu nemam kazde rano mam pravidelnu stolicu skor ma niekedy prezenie....a nechut na sex no to tiez niekedy nemam ale niekedy mam.....

pingu1
29. okt 2012

@sikea mesiac je velmi malo. ja uzivam uz 8. tyzden, neratajuc ten rok dozadu 😔

sikea
29. okt 2012

@pingu1 to vazne a mne doky povedal ked som tak davnejsie volala to mi byvalo dost blbo ze po dvoch tyzdnoch elicei by som mala pocitit ulavu ale tak ako je mi lepsie ako na zaciatku ale ja tu ulavu stale necitim a nechcel mi predpisat neurol lebo je navykovy.....ale ty si presla z nejakych inych AD na ine vsak?a ake beries teraz AD?

pingu1
29. okt 2012

@sikea ja som presla z escitilu na sulpirid, so sulpiridu na neviem co, z neviem co na derine a depakine a z depakine na to plexxo a z plexxa na seroxat.... ani jedno mi nerobilo dobre. vyse roka sa uz trapim, tak ty bud rada, ze po mesiaci sa ti aspon trochu ulavilo. neboj, to sa ti upravi, este to skace

sikea
29. okt 2012

@pingu1 inak to rozmazane videnie mam aj ja ale ja si myslim ze to mam aj z toho ze zle vidim mala by som nosit okuliare a hlavne ist ocnemu

sikea
29. okt 2012

@pingu1 preboha tak ty si toho ale mala ..... tak ja neviem ako uz spravim to co som nevladala uz sa aj normalne najedla aj citim ze mi zacina chutit ale zo zaciatku to bolo priserne schudla som asi 5 kg nechutílo mi jest no skratka bolo to hrozne tie zaciatky ale aj tak to stale nieje ono podla mna .... tak bodaj by sa to uz chcelo upravit lebo ako hroza toto

sikea
29. okt 2012

@pingu1 ako si pisala ze mas sucho v ustach teraz to citim aj ja hehe a ozaj....ako si davas lieky ked sa posuval v cera cas ja som si davala o osmej a dnes som si uz dala o siedmej

pingu1
29. okt 2012

@sikea posun casu neriesim

sikea
29. okt 2012

@pingu1 ja si vsetko davam o hodku popredu takze akokeby podla stareho casu

sikea
29. okt 2012

@pingu1 ako ma stekli v nohach je to fakt zvlastne

vadimka
29. okt 2012

@sikea
@pingu1
vidim, ze sa nemate bohvie ako ☹ ...no inak co si spominala sikea, ze citis sa akoby ochrnuta, tak to ako myslis??? lebo ja som mavala take, ze si necitim svaly, alebo akoby som chodila na vode..neviem to opisat ale taky zvlastny stav...som si necitila telo...no to bolo vacsinou ked ma pochytil ten strach ci atak....aj teraz to niekedy mam, ale uz menej....myslim, ze to suvisi s chorobou...ked je clovek nervozny, v strachu tak mu stuhne telo, malo sa prekrvuje tak zato tie stavy...skuste trosku pocvicit...dychove cvicenia..treba prekrvit telo,mozog

inak sucho v ustach mam aj ja,,,dokonca pocit akoby ma skrabalo hrdlo...v noci som sa na to zobudila..som si musela dat mentolku....ale inak celkom to ujde....ja byvam nervozna rano teraz....
a co sa tyka zmeny casu ja som to neprisposobovala...ja to neberiem kazdy den rovnako...ako cez prac.den ano s ranajkami ale cez vikend pospim dlhsie a vtedy ranajkujem aj o 2-3 hodiny neskor ako cez prac.den....sak to nevadi.ci?

sikea
29. okt 2012

@vadimka ahoj moja ale tak uz je to lepsie o nieco .....no som ti aj do ip pisala ze no svali som mala take nejake necitlive a ked som sla do skolky ako keby moje nohy ani neboli moje ale uz je to lepsie teraz a este som aj tie svaly mala take nervozne trosku.....a mas pravdu na toto je najlepsi pohyb ved sa chystam od novembra do fitka snad to troschu pomoze.....

sikea
29. okt 2012

no to mavam aj ja to skriabanie v hrdel.....inak ja sa v noci ani nebudim ale skor rano tak skoro dnes som uz o siestej bola hore....ale aj ja rano byvam nervozna len nie kazde.....jaaaaaaj ja som to prisposobila lebo ma sa to brat v tom presnom case ale ja neviem snad to nieje az take teda dolezite.....

sikea
29. okt 2012

no holky mne je dnes pobede pekne nanic tak boli sme malej kupit snehule a hrozne zle som sa citila som mala pocit ze niekde odkvecne tak v aute som si dala neurol iba polku ..... kedy uz zacnu zaberat tie AD ved toto je hrozne raz mi je dobre a raz zase zle

pingu1
29. okt 2012

@vadimka nie, toto su len take tiky... sem tam so mnou sklbne... no dnes bolo docela fajn. uvidime co prinesie tyzden

triticco
30. okt 2012

ahojte, neviete, ci tu chodi este andy - odbornicka psychiatricka a ak aj jej napisem, ci odpovie? dakujem 🙂

sikea
30. okt 2012

dobre ranko ako sa dnes mate ?mna dnes nejako skriabe v hrdle a kaslem...

sikea
30. okt 2012

dievcata potrebujem surne poradit ktora sa obetuje?

sikea
30. okt 2012

ahojte takze asi ste tu ziadna neni.....uzivam AD uz vyse mesiaca....a neurol len podla potreby .....ale zacala som byt chora boli ma hrdlo skriabe ma v hrdle aj stekli kaslem je mi nanic boli ma hlava a mam aj teplotu co by ste mi poradili ako sa mam liecit ked uzivam tie AD prosim o radu 🙂 🙂

lelkesova
30. okt 2012

@sikea Ahojcek,aj ja som bola chorá minuly týžden,užívala som Atb.Skus si na zaciatok dávať paralen,Strepsils je velmi dobry,a teply čajík.Ak ti to neprejde chod k dr.Pekný večer 🙂

sikea
30. okt 2012

@lelkesova ahojik moc ti dakujem za radu cajik mam navareny a teda paralen sa moze uzivat teda s AD? ja mam doma tantum verde pastilku mentos ale neviem ze ci sa to moze jest spolu BIO GAIA patilkami to su probioticke pastilky a ako na fihu aj moja obvodna ochorela

sikea
30. okt 2012

@lelkesova a aj tebe pekny vecer 🙂