Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zazvorka
13. dec 2009

Nikto tu neni? 😠

kamilka.c
13. dec 2009

ahoj zazvorka 🙂

hroska
13. dec 2009

Srdcko, konecne foto a ake umelecke, fiiiiiha 😉

Soni a Ty co si zmazala fotku, ved si mala peknu 😨

Janulienocka, na Tebe to veru je, ako sa rozhodnes, ale 1000-ky zien vynosilo na AD a od zaciatku a zdrave deticky 🙂 🙂 🙂 a logicky to vychadza tak, ze pokial ta zena nemoze byt bez AD, treba jej ich nechat, ved ona musi zit a existovat, aby vynosila dieta, nie??? 😕 😨

Kamilka, Drzim Ti palce v utorok a daj vediet a uz teraz sa mi zda, ze si lepsie, ako ked si sem tak ustrachane 1. krat napisala, bude to fajn....neboj pomozeme a zachvilu budes Ty radit novym dievcatam. 😉 😉 😉

Filipal, no skusim zmenit postoj k tomu vareniu, ale neviem ako zacat.... 😒 ☹ , ja som zasa skor na to riadenie napr. vysavanie milujem, to chodim aj obcas svokre povysavat 😝 , a sranda to bola jedina zmysluplna cinnost, ktoru som dokazala robit v depresii - proste zuby som si umyt nemohla, ale vysavat som dokazala - ledva som sa tahala po tej zemi, ale vysavala som ten koberec ako o zivot 😝 😝 a tie bludy co mi hlavou behali 😝 🙄 😔 , no hrozne....

srdcko81
14. dec 2009

Ahojte-tak som tu od rana -tu budem strasit-chápete to?Tak ja mozem spat do 07.00 a strasim od 05.00.No co uz-ked sa neda tak sa neda-neviem co sa stalo-ked musim takto zavcasu stavat tak sa nemozem nastartovat a dneska rano z manzelom akokeby nic.Vyvencila som zver.A pojdem skor do prace no co uz. 😝
Hroska-no ked mi medvedikov zmazali admini-tak som vcera orezavala a orezávala-aby tam kusok tej mojej kocky bol a aby to bolo inkognito-no neviem-ja sa na nej poznam 😀
No co sa týka varenia-podobne-ked musis tak musis 😝 tiez ma to nejak dvakrat nebavi-a manzel ten nevie ani prazenicu 😀 Ale co sa týka riadenia tak to jo -to ma bavi-hlavne ten pocit cistoty na chvilu 😠 Lebo u Nas jak keby 5 malých deti behalo-manzel je na toto hrozný-uz som ho cosi naucila ale inak kde sa s prepácenim vytoto tak tam to ostalo.Teraz tiez pride s prace-veci mi navesa na stolicku v jedalni.Pyzamo to mu musim vzdy nachystat ciste-lebo on keby spaval aj mesiac v tom istom-tak neva 😀 No ale komu za to mozem dakovat?Hadajte trikrat? 😀 Mojej naoblubenejsej.
Inak hroska ako pises ze si svoktre aj povysavala-ja som svokre aj zehlievala-ale ma to raz tak nasralo-lebo moja svagrina si lezala v obyvacke a mne bolo svokry luto ze sa tam lopoti so zehlickou-tak som jej sla ja pozehlit a ze pri tom pokecame-ale ked sa mi tam zjavili svagrinine handry a jej manzela-tak som povedala ze toto teda nie-ze im ozehlim ale ze jej sluzku robit nebudem.A takisto boli na dovolenke-ja som tam porobila poriadky-pozehlila pradlo a svokra prisla a zacala schvalit svagrinu-no moj manzel jej to hned vysvetlil-ale mna vtedy tak nastvala,ze som povedala ze uz taka sprosta nebudem. 😝
Zdravim vsetky kocky a kamilka mne sa tiez zda ze si pookriala aje lepsie-lwen tak dalej moja 🙂

monca007
14. dec 2009

ahojte rano som bola u obvodneho a hned ma objednal k psychiatrovi idem na buduci tyzden v pondelok

kamilka.c
14. dec 2009

ahojte babulky 🙂 tak uz v robotke pilne robotkujem
monci fajn aspon sa pohnes dalej drzkaj sa!
hroska srdcko viete ze mi celkom pomohlo uz len to ze som si zacala o tom s niekym pisat ze som nasla niekoho kto mi rozumie dostala to ako tak von zo seba priznala si to a ze som sa dokopala dvihnut ten telefon a zavolat lekarovi...musim to urobit ak nie pre seba tak kvoli malej 😔

hemi
14. dec 2009

Ahojte , len na chvíľku. Prečítala som si len zopár príspevkov. ďakujem za podporu, ktorú naozaj veľmi potrebujem
Andy , cipralex som skúšala , ale som bola z neho úplne mimo . Vkuse som spala a mala ataky, čo mám aj dodnes . Som slabá ,ale bude lepšie. Už keď som to sem dotiahla.
Mám upratovačku , ktorá chodí raz do týždňa .
Baby , nedá sa mi všetko čítať od Vás ," lebo sama sa držím nad vodou."
Idem , na budúce možno toho bude viac.
Držte sa
Pekný deň.
Hemi

alika54
14. dec 2009

ahojte,,,ako sa mate??? dnes som bola u dr no nebola tam len sestricka napisala mi lieky a sla som,,,,pytala som sa jej vsak ze dva tyzdne mi bolo fajn a potom z nicoho nic uzkost ci je to v norme a vraj ano,,,,ze to pocasie tiez doteraz moc nepridavalo na radosti a ze aj ona sama mala problem normalne fungovat a co uz mi s problemami,,,,,inak som nestastna bo som neurobila skusku zo sociologie,,,sa musim este vam postazovat 😔 ,,,,chybalo mi 1.5 boda aby som spravila a hlavne nechapem co hodnotil lebo hlavne poucky som mu napisala 😠 ,,,,mno musim sa cez to neako preniest nepokazim si predsa vianoce no ne?

monca007
14. dec 2009

ahojte tak ja mam prve sedenie za sebou mala som ist az v pondelok ale na poslednu chvilu sa im uvolnilo miesto tak ma zobrali poobede Diagnoza silna depresia beriem Mirzaten 1vecer a Spitomin 3x1tabletku za den za tri tyzdne na kontrolu no dufam ze bude uz len lepsie

ercinka
14. dec 2009

Ahojte
No ale ste sa rozpísali. 😅

Monča tak to máš za sebou a teraz hor sa, aby si bola čím skôr v pohode. Držím ti palce, aby ti bolo čo najskôr dobre. Máme myslím to isté 😀 No ja mám dnes fantastický deň, takže ako si Filipal písala, zajtra budú 3 týždne a už som dúfam "za vodou". Veľmi sa teším, dúfam, že to bude už len lepšie. Takže Monca, len vydržať a bude ti fajn. Určite.

Hemi to fakt ideš až v januári k dokymu? A to takto chceš ešte dovtedy vydržať? To si mala obvolať viacej doktorov a snáď by ťa niekto prijal aj skôr. Ja som to tu spomínala, že chodím cca 50-60 km, ale ma zobral hneď a nemusela som čakať niekoľko týždňov, to je zúfalstvo v takomto stave, aspoň ja si to myslím. Tak držím palce, aby si to zvládla.

Alika, tak to je mi ľúto tej tvojej skúšky, viem že ti to nepomôže, ale ani ja som asi nespravila. Vravím si, že keby aspoň E, aj to vezmem, ja uvidím v stredu. A v ktorom ročníku si? Nezachytila som, ak si aj písala.
Tak pekný večer 🙂

hroska
14. dec 2009

Ahojte dievcata, 🙂 🙂 🙂 😎 😎 😎

Monca, tak super ze si to zabsolvovala 😉 😉 , polistuj dozadu Andy pisala aj o tom Mirzatene aj o Spitomine, dokonca ten Spitomin - to je anxiolitikum a je nenavykove 😵 , takze to mas vyhodu oproti inym kockam, ktore maju Frontin, Neurol, Xanax - tie su vsetko navykove 😝 🙄 . Tak vravis, ze tazka depresia 😨 😨 😨 , no to si mala najvyssi cas.... 😝 😝. Drzkaj sa a zachvilu sa tu uz s nami budes rehotat 😀 😀 . Ozaj Monca a to mas 1. krat??? 😨

Kamilka, Ty ides zajtra, co 😨 , zlom vaz a nezabudni - lekarovi treba doverovat a povedat vsetko, lebo inak nemoze spravne liecit. 😨 😵 😉

Alika, tak to teda nic moc ta kontrola 😝 😝 😝 bez lekarky. Inak ta sociologia to je riadna tycka, kedysi som aj ja mala nejake zaklady zo sociologie, len viem ze to bol predmet za vsetky drobne, asi by skor bolo vhodne vyucovat tu sociologiu len praktickou formou. 1,5 boda 😨 😢 to Ti mohli dat....., ale neboj v Novom roku zmaknes na 100 bodov. 😵 😵

.....a kde ste ostatne 😨 😨

kamilka.c
14. dec 2009

ahojte tak mna to caka zajtra..prvy raz a neviem co mam cakat
dnes som bola s mamou po nakupoch zase to na mna prislo nemohla som tam vydrzat v tom hypermarkete furt sme si sadali na lavicku zacala ma strasne boliet hlava a tocaky ako hrom na wecku som sa vyrevala trocha lebo som to nemohla zdrzat ja sa uz citim ako schizofrenik raz je to ako tak normalne viem ze vela ludi ma v tomto case necase nie prilis optimisticku naladu....potom ma to zase prepadne najradsej by som sa zasila a strasne som unavena ja raz niekde zaspim na pol ceste asi ako nejaky bezdak 🙄

monci konecne to mas za sebou snad uz bude sa vsetko len lepsit aby si to zvladala drzkam palceky
alika tej skusky mi je luto ale stava sa a zvladnes to isto na druhy raz presne tak nekaz si naladu viac nez treba

srdcko81
14. dec 2009

Ahojte baby
Alika tak to mi jeluto-to su kreteni -1,5 boda 😠
hemi -držim palce 🙂
ercinka aj Ty si student? 🙂
hroska-ty si tiez VS.
kamilka Ty sa drz-dufam ze aj Ty studujes
No kurna tak asi musim zacat aj-aby som tu zapadla 😀

kamilka.c
14. dec 2009

ahoj hroska no ja vobec neviem co budem hovorit ako to vsetko mam popisat vobec si to neviem predstaavit ked som ako tak ok chvilu premyslam co jej poviem ale nejde mi to 😔
a dakujem za drzanie palcekov aj srdcku....nie ja nestudujem ja na to nemam bunky takze ak zacnes studivat aj ty tak budem tu odpadlikom uz len ja 😉

kamilka.c
14. dec 2009

ja sa citim ako pred nejakou skuskou na ktoru som sa neucila 😕

srdcko81
14. dec 2009

som aj zabudla-sonaida tiez studuje-predpokladam ze filipal ma tiez vs-no fakt som v koncoch 😝 Asi idem pozerat nejaky odbor aj ja-a som sa rouhodla-panicka porucha 😀 😝 -o tej viem asi najviac 😖 este taká odbor najst 😀
Inak ercinka som rada ze Ti je lepsie 🙂
monca007-drzim palceky aby lieky dobre zabrali
a este pozsdravujem mariu62,filipal a ostatne kocky na ktore som zabudla-ahojte 🙂

monca007
14. dec 2009

ahojte baby vsetky ste strasne super sice ten doktor sa mi zdal taky odmerany ale som rada ze to mam za sebou povedal ze do troch tyznov budem ok hroska takto mi je prvy krat kamilka drzim palce pozdravujem vsetky zienky

andy.a
14. dec 2009

čauko,držte sa 😎 😎 😎

Monča,Mirzaten si dostala klasický alebo rozpustný v ústach ?? a akú dávku ?? 😕

Kamilka,neboj,zajtra o takomto čase to budeš mať za sebou,lekár ako lekár,nie ?? 😕 😅

Hemi,no si asi farmakorezistentná,aj to sa žiaľ stáva 😔 😕 viem,že si mala všetky možné lieky 😔 Cipralex je dobre účinny na depresiu aj na PP ,aj najlepšie znášaný/lepšie ako Seroxat/ 😔 😝 škoda,že ti nesadol 😝 aj neurológovia ho zvyknú dávať 😕
tak snáď ti profesor pomôže 😉

Alli,no to je teda 😠 😠 že1,5 boda 😕 😕 🙄

a koľko je vás tu teda ešte študujúcich ?? 😕 😅 a všetko také mlaďasky/denné štúdium /,alebo aj externe študujete??

pozdravujem aj ostatné,baby opatrujte sa,čoskoro sú tu Vianoce 😵 😵 😵 😅 😅 😅

kamilka.c
14. dec 2009

ahoj andy no nie je lekar ako lekar toto je horsie ako nepripravenu skusku do skoly je to zvlastny pocit ved k psych. sa nechodi bezne

kamilka.c
14. dec 2009

😔 mna tak strasne boli hlava..

monca007
14. dec 2009

andy rozpustny 30mg co ti na to?

kamilka.c
14. dec 2009

dnes mam asi prepdripravu doma k lekarovi 🙄 pomoc len klud len klud len klud ..... 😔

povuma
14. dec 2009

kamilka, coho sa bojis? ja sa naopak u lekara vzdy tak ukludnim, odchadzam odtial s kopou energie, su to len ludia, naozaj sa nemas coho bat 😉 a budu sa ti snazit pomoct, povzbudit, nie ublizit, tak sa teš 🙂 a k rozhovoru ta navodia otazkami, nebudes musiet odpovedat ako na skuske 🙂 ...prip. ti da test na uzkost a depresiu 😉 .......urcite to bude prijemne, neboj 😉

filipal
14. dec 2009

ahojte kocky 🙂 🙂 🙂
mna sa uz zacal predvianocny kolotoc, beham o stosest!
az teraz som prisla domov. 😝 ved sa tu aj tusim pise menej....

Kamilka, vobec sa nemusis bat, ta lekarka je taka normalna...budete sa iba rozpravat, ziadne testy, ziadne meranie inteligencie...nic strapnujuce....ani ti nepride, ze je lekarka. a o kolkej mas termin? potom hned napis.

vsetky vas pozdravujem a najdite si aj cas pre seba, chodte niekde na adventny koncert, alebo na trhy na vinko,
alebo aspon na kavu s kamoskou a oddychnite si pred Vianocami... 😉

Lenka, bola si v tej Viedni?

janulienocka
14. dec 2009

ahojte, dnes mi bolo celkom fajn huraaa, neviem ci kvoli slniecku ci comu ale som taka stastna ze som mala celkom normalny den, strasne by som to chcela zvladnut bez liekov, tak si drzkajme palceky 😉 vsetky moc pozdravujem

soniada
14. dec 2009

caaaute zeny 😀
tak ja som sa prave dovalila z prace, soms a rozhodla ze dnes vas len pozdravim ale nakoniec ked som vas precitala aj sa mi zlepsila nalada tak vam aj napisem trosku 🙂
no dnes presiel den rýchlo, vcera som si doma pozrela tabletky a ja mam 10ny, takze ked beriem polovicu tak to je 5mg denne vsak? dnes som si dala veru ale vsetko ok aj ked sa mi asi blíži mrška.. 😖
no srdcko no studuje nas tu dost, asi aby sme nemali cas mysliet na chorobu a ty mas krasnu zalubu tak pri nej urcite nemyslis 🙂 ja som osobne rada ked mam vela prace a tak ( ale nei az tak vela) ale tak ze si nezmyslim na chrobu ale ked sa potom zastavim tak ej to veru des.. 😒
hrošulik, fotku som si dala prec lebo som si chcela dat nejaku inu..ta bola taka moc blondava, ale zatial som ziadnu nenasla 😅
kamči zajtra na teba myslim..a vobec si nerob z toho hlavu ze sa musis vyplakat,to je dobre aspon sa ulaví, aj ja sa rada vyplakavam..takze pohoda..
alika, kaslat na sociologiu, keb si mala 1,5 boda spravila by si na e, a takto na druhy krat spravis urcite lepsie, ja niekedy rada chodim dva krat a vobec mi to neva, mavam potom lepsiu znamku a nikto sa ma nepýta ako 🙂
nam dnes tiez prisli vysledky a cele to bolo uplne zle..polka nespravili...ale kedze stastie bolo asi unavene tak ja hej 😀 😀 aj ja mavam take rýchle navstevy u dr, raz som sa neukazala pol roka iba som si chodila po tabletky..takze mozno som uz mohla byt mimo toho len ja suchtos..ked mam toho vela nestiham 😒
andy externe..ved musime stihat aj pracovat popri tom 🙂
zdravim este povumu, filipal a zuzku a zazvorku, drzte sa..
juhuu pondelok za nami uz len 4 dniiii 😀 😀

soniada
14. dec 2009

aj vsetky ostatne kocky zdravim teraz som si az vsimla ze som dost zabudla 😅 😀 ta depka ked nas obstastnila tolké 😀 😀

kamilka.c
14. dec 2009

no ja nemam ani s kym ist von ani na tie trhy napriklad
a dakujem za podporu mne je total blbo zase som posrala cely vecer zase je to tu do kelu by som len bulila boze fakt furt len tie negativne myslienky nervak som nic nerobim len revem so mnou sa zit neda

soniada
14. dec 2009

kamiiil
preco ze posrala celý vecer..povedal ti to niekto alebo si si to domyslela??a to ze si nervak si si tiez len domyslela vsak? aj to ze sa s tebou neda zit, vsak? a plac pokial to ide!! plac je super..mne sa to potom zaseklo a neslo to ..takze hlavu hore a kludne plac 🙂

kamilka.c
14. dec 2009

ale zase som sa nevedela dlho snazit byt kludna a mila a tak sa z toho citim na figu... 😔