Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
5. feb 2010

Mango, ved najlepsie bude, ked sa nam tu vyhovoris....nech ti nic nie je blbe napisat.
mozno ti neodpovieme najlepsie, ale aspon si pokecame a mozno aj k niecomu dospejeme.... 😅

Inkinka a ty co tolko vybavujes? 😨

mangotree
5. feb 2010

filipa- dakujem, ani nevieš čo to pre mňa znamená, že to tu môžem písať a nebyť odsúdená alebo vysmiata.

hroska
5. feb 2010

Mangotree, uf, ale mi to dalo zabrat vytiahnut to z Teba....., slo to jak z chlpatej deky........ 😝 😝 😝. Tak dievcata Ti toho uz vela napisla a velmi rozumne kazda z nich 🙂 🙂 🙂 , naozaj, urcite by som odporucala, aby sa na Teba "mrkla" aj nasa Andy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a vyjadri sa Ti aj k Tvojej momentalnej liecbe. Skus ju poprosit, mozno sa tu dnes stavi, ked je piatok.... 😎 😎 . Podla mna je velmi dobre, ze beries AD, uuuuuurcite Ti pomozu, aj ked osobne si myslim, ze by si potrebovala aspon 30 mg davku Seroxatu, ak nie viac. 😕 Tie myslienky mozu a nemusia byt obsesia, lebo pri depresii mozes mat urcité "neprijatelne" myslienky, ale to vie rozoznat len odbornik ci to moze byt v ramci depresie alebo je to obsesia. Ty si pravdepodobne este velmi mlada, kedze chodis na VS a je prirodzene, ze v tomto veku cloveka zaujima sex a vsetko co s tym suvisi........ 😉 😅 😝 Kazda sme to prezili a aj u Teba pride doba, ked budu dolezitejsie ine veci a hodnoty sa Ti zmenia ...... No teraz budes mat tazky mesiac, stav sa moze zhorsit, vydrrrrrrrrrrrz je to normalne na zaciatku uzivania AD.

Filipal, Kubaka - tak Vy v takychto temach, ze vibrator 😨 😝 😀 😀 😀 😀 , Vy dracice ..... 😀 😀 😀 😀 😀

Babenky moje, dnes som bola na kontrole u Dr., nasa debata nabrala nove rozmery 😅 , tocili sme o pocasi a o meste v ktorom zijeme. Potom mi Dr. povedala, ze je so mnou veeeeeelmi spokojna. 😵 😵 😵. Do papierov zapis - stabilizovana. A ja na zaver, ze mam jednu otazocku, ze ci by mi teraz s odstupom casu nemohla povedat, ze teda aku som to mala depresiu (lahku, strednu, tazku). Dr. mi povedala, ze podla WHO klasifikacie som mala tazku depresiu bez psychotickych priznakov 😝 😝 😝 😝 😝 😝 a nasledne uzkostne -depresivnu poruchu 😝 😝 😝 😝. Uffff Kontrola je zas o 2 mesiace.

Inkinka, Hugo je dobry forik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Stella, dobre ze si HAK vysadila, fakt moze spustat uzkosti a depky 😝 😝 😝 😝

hroska
5. feb 2010

Kubicek, 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , no som sa sulala pri notebooku nad tym skonenim, ci sklonenim ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rena28
5. feb 2010

Ahojte kocky, citam vase diskusie obcas sa tu clovek aj nasmeje🙂 Ja mam dnes strasny den, beriem uz 3 tyzdne citalec ale taketo stavy to je nieco strasne beriem k tomu aj 0,25 xanaxu podla potreby ale dnes som mala uzkost aj po uziti xanaxu. Potom sa mi to podarilo predychat , kym syncek spinkal odreagovala som sa pri casopise. Uz chcem konecne aby mi bolo dobre, kocky drzte sa vsetky vela sil prajem. Potrebovala som sa vykecat .

mangotree
5. feb 2010

hroska- dakujem aj tebe za reakcie🙂
kto je Andy?
Mne môj psychiater len ťažko stanovuje presnú diagnozu, akoby ani nechcel. Do receptu napíš raz úzkostná porucha, teraz najnovsie obsedantno-kompulzívna, ale vraví, že to kvôli poisťovniam, že ma nechce veľmi nálepkovať.
ja sa bojím tých rônyc vedlajších účinkov pri užívaní.
ktovie kedy začnú účinkovať k lepšiemu.

hroska
5. feb 2010

Mango - ak mas cas pozri aj dozadu, co sme tu pisali, najdes tam vela odpovedi na otazky, ktorych mas urcite teraz plnu hlavu, 😨 😨 kedze zacinas uzivat AD, pomoze Ti to prekonat najhorsie ..... aj ziskas nejake vedomosti o Tvojej poruche.....

a v skratke

- Andy je lekarka - psychiatricka a navyse velka altruistka, myslim ze sa rozumie aj do farmakologie, obcas sa tu stavi a nezistne poradi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
- vedlajsie ucinky su najma nevolnost, celkove zhorsenie stavu, nechutenstvo 😝 😝 😝 😝 - tieto prejdu zhruba do 2-3 tyzdnov, potom ich uz vobec necitis 😉
- ucinok nastane individualne, priblizne na 8-14 den pocitis celkove zlepsenie a potom pomaaaaalickym krokom, ale pojde to 😅 😕 , pozor nezlaknut sa horsich dni 😨 😕

Renci, vsaaaaak sa mozes aj Ty pridat 😨 😨 😨 😨 😉

mangotree
5. feb 2010

hroska- to nechutenstvo cítim už teraz. A ešte som taká nejaká spavá cez deň. Hlavne po tom, ako si vezmem tú tabletku, čiže doobeda. Mňa skôr desia tie strašné ved. účinky, čo píšu v letáku. Brr.

kubaka
5. feb 2010

mango - podle toho, co píšeš tak máš vše - depresi, úzkostou poruchu i obsedantně kompulzivní. Takže to není, že by tam jen něco napsal. Spíš to zlehčuje kvůli tobě, aby ti ještě nepřidal.
Vedlejší účinky jsou minimální a přechodné - jak píše hroska. Ber léky a mluv tady s námi - a uvidíš za pár týdnů.

mangotree
5. feb 2010

ta si počkám na andy, je to super, že je psychiatrička a vyzná sa🙂

ozaj, včera večer som mala alkohol:0 úplne som zabudla, že nemôžem (nezvyk). Bol to síce len mätový likér v bielej čokoláde (bolo ho tam 4 cl), ale aj tak som sa zľakla.

no a ešte sa chcem spýtať ako riešite tú pravidelnosť. Mám brať liek po raňajkách, ale ja vstávam v rlznom čase va rôznom čase aj raňajkujem.

hroska
5. feb 2010

mango - na alkohol teraz musis pekne zabudnut!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 a to myslim uplne vazne 😝 😝 😝 😝 😝 a branie AD sme tu uz tiez riesili 😨 - najpr si daj dobre ranajky a potom AD zapit H2O, svet sa nezruti, ked raz zoberes o 8,00 hod a inokedy o 10,00 hod, ale ak mozes dodrz priblizne rovnaky cas. A inak aj ja som bola dost spava po Seroxate, vlastne este stale som, cez vikend si teda slusne vzdy schrupnem 😀 😔

maria62
5. feb 2010

Ahojte kočky tak konečne piatok a víkend môžno si oddychneme ja idem zajtra k rodičom majú zakaľačku to veľmi neznášam ale treba pomôcť tak zase robota hlavne nech sme zdravé.
Mango nehanbi sa napísať čo cítiš, ja si tieiž myslím ako aj iné dievčatá, že to teraz v tomto období tak cítiš a po určitom čase ked začnú zaberať AD tak to bude inak musíš tomu veriť a bude dobre a tie vedľajšie účinky si nevšímaj ja som sa tiež toho bála beriem tiež seroxat ale Andy mi tu radila aby som si to nevšímala tak to bolo dobre začiatky sú ťažké len vydrž a bud statočná.
Filipa tak už je lepšie aj pracuješ či si doma?
Hroška tak čo zajtra bude sánkovačka máte tam sneh u nás tak trochu ale dnes bolo hnusné počasie včera zasa veľmi pekne .
Tak pozdravujem všetky dievčatá pekný večer a ešte krajší víkend 🙂

andy.a
5. feb 2010

Hello,ozvem sa keď budem mať viac času 🙂 😝 😎 😎 😎 😎

inak,super preklepy,mne sa páčilo to saňové priznanie-autorka tuším Srdcko 😀 😀 😀 😝 bolo to vtedy,keď najviac snežilo,tak som bola na rozpakoch,však tie sane tam zneli celkom logicky 😝 😝 😀 😀 😀 😅

vítam nové tváre 🙂 😉 😉

Mango,zložitý prípad a to už som mala v praxi všeličo 😉 v prvom rade musíš spracovať minulosť a potom dopracovať sa k tomu,čo vlastne si,aká si a čo čakáš od života 😕 😉 mám totiž pocit,že sama v tomto dosť tápeš 😕 😕 😕 a nevieš ,čo chceš 😕 Seroxat je skôr stimulujúce AD,veľa pacientov má problém pri jeho užívaní s nespavosťou 😕
predpokladám,že si nepila hneď po užití lieku,tak by to až taký problém nemal byť
😕

no,diagnóza by mala byť jedna,Hroši u teba tá F 33.2 alebo F 32.2...ale fakt je to niekedy kvôli poisťovniam problém,buďte rady,že nerobíte v zdravotníctve 🙄 🙄 😖

no,snáď sa sem ešte dostanem,mali sme náročný deň aj celý týždeň 😝 😝 😝
tak zatím,potom odpíšem aj ostatným 😵 😵 😎 😎 😅 😉

a nepracuješ,,keď vstávaš v rôznom čase?? 😕 liek sa zväčša berie raz denne,hodina hore- dole ,to až tak nevadí 😕

srdcko81
5. feb 2010

Ahojte-uz som to na dnes zavrela-seriem nato-sorry za výraz-ale uz neviem ani ako je vonku 😝
Inkinka fakt cakám na Huga-uz aby bol-mne mozno bude stacit aj 28.02-mozno 😅 to dajne dufam-ze to uzavriem ak pojdem takýmto tempom-ved potom uz musim sadit semienka 😎
Len neviem ci potom nepojdem na výlet kdesi na psychiatriu 😀 ci ma z toho netrafi 😀 -ale ja uz sa tak tesim na tie svoje konicky,ktore teraz zanedbávam-zer to ma pohána aby som makala 🙂
no andy veru som vtedy pisala jak keby som bola na práskoch 😀 vsak aj som 😀 vdaka bohu za ne 🙂
filipal veru som si popisala asi som to tiez potrebovala 🙂
hroska na Teba by som nepovedala ze tazká depka-ved Ty si taký smejko optimistický 🙂 aspon z tvjich riadkov mám ten pocit.
a pozdravujem kubaku,mariu,ercinku,inkinku,mangotree a vsetky babenky spolutrpitelky-idem este facebookovat.Tam som tiez nebola sto rokov 😠

filipal
5. feb 2010

pocuvajte, Hroska, Andy! vy ste fakt majsterky v pouzivani smajlikov!!! 🙂
uplne si viem predstavit tu zlozenu aj zlozitu emociu..... 😅
mne sa to tak nikdy nepodari....teda, hlavne na to sliepnam, uz by sa mi zisli brile na citanie...ale ani mi to nejde tak vyjadrit.
to je normalne nejaka schopnost smajlikova.... 😀
mali by sme vyhlasit majtrovstva pouzivania smajlikov na koniku! 😵 😵 😵

inkinka
5. feb 2010

kocky, vy ste dnes co uzili, ha? Sa tu smejem, az mi slzy tecu.
No Hroskini smajlici - minule, ked si ich tu Hroska nalepila na tri riadky, som Ti chcela povedat, ze je este len zaciatok februara a Ty minies vsetkych, co su pre MK pridelene na rok a ked admin bude hladat, ze kde sa stratili, tak zisti, ze v teme depresia 😕 😀 ale ked si stabilizovana, tak mozes 😉 , na oslavu, gratulujem Ti, teda ta diagnoza 😕
Mangotree, teda Ty si tu nastolila tolko otazok! Myslim na Teba, este nieco napisem, musim si to rozmysliet.
Srdcko, vonku je tma, vies, ja mam na gmaili take pozadie nastavene, ze sa meni podla toho, ci prsi, snezi, svieti slnko...tak tam vzdy kuknem a viem 😀
Filipa nahanam kontakty 😒 a nechce sa mi

mangotree
5. feb 2010

tak ja som taký ťažký prípad, až sa na mňa nevie čo povedať:((

hroska
5. feb 2010

Mango - co si sisis 😨 , tazke pripady sme tu vsetky 😝 , to sa myslelo tak, ze vacsina z nas tu su, da sa povedat, baby vyzrete a Ty si este take babo 🤐 - nemas vyriesene niektore zivotne otazky, ale to aj patri k Tvojmu veku, takze je vsetko v poriadku, keby som Ti ja, moja mila, napisala, ako som bola ja na tom na 3. den brania Seroxatu..... to by som tu ostala sama v tejto teme a bola by nepristupna pre deti do 18 rokov. Musis si povedat, ze momentalne je Tvoja hlava chora 😝 a produkuje aj "chore veci", teraz Ti to mozno znie hrozne, ale ked sa poliecis, budes sa NA VSETKO DIVAT INYMI OCAMI - skus to nejako pochopit.....

Inkinka dakujem Ti sa gratulaciu 😉. Dufam, ze sa to uz nejako nezvrhne 😨 Ja sa tiez sulam kolkokrat, baby tu fakt maju dobre "drby"a gagy.

Filipal, schopnost smajlikova 😀 😀 😀 😀, znie to tak polsky 😵

Srdcko, no snazim sa......, ale bolo to fakt pod psa 😝, mam to odklepnute este aj od jednej znamej psychiatricky a dnes mi diagnozu odklepla aj moja Dr. 🙄 Srdcko a bohuzial a u mna aj genetika - po tatovi, ale uz som sa s tym nejako zmierila, stale dufam, ze to nebudu mat moje deti, alebo budu uz potom take lieky, ze spapas 1 pirulu a si uplne O.K.

Andy dakujem za ciselko 😉 , asi to bude ta F 32.2, kedze som mala prvovyskyt

dadika1977
5. feb 2010

Ahojte dievky ! 🙂
No dalo mi to zabrat, kym som precitala vsetky prispevky. 🙂

Mangotree - kazdy pripad je jedinecny a treba ho posudzovat osobitne. Tak ako je jedinecna kazda z nas. Jedno velke pozitivum, ktore u teba vidim je, ze vobec dokazes sediet za internetom a nejakym sposobom to riesis. To je velke plus - snaha, ze si sa s tym vsetkym rozhodla bojovat. Ja osobne som treti den uzivania liekov len lezala v posteli ako ziva mrtvola a nemala som chut na nic a na nikoho ! Ani len vyliezt z izby. A to doslovne ! Neviem presne kolko mg Seroxatu beries, ale mne zacalo byt fakt dobre az pri tych 60 mg denne. A bolo mi fakt jedno, ci si niekto mysli ze to je vela. Uvidis, ked lieky zaberu, hned sa budes na vsetko pozerat inak. Niekto mi raz povedal, ze Seroxat je vlastne taky "hormon stastia" - takze uvidis, ze aj ty budes raz stastna a veci budes brat pozitivne. To, co sa ti teraz zda neprekonatelne, zrazu bude mat svoje riesenie. Takze ti uz len drzim palce, aby to prislo co najskor. Ale urcite si na dobrej ceste. 🙂

filipal
5. feb 2010

baby aj ja sa tu rehocem 😀 😀 😀 😀 😀
a muz sa urazil a 😝 isiel prec!

mangotree
5. feb 2010

presne tak, mám pocit, že tá moja hlava len produkuje choré veci, aby mi bolo čo najhoršie, aby mala dôvod sa báť a trýzniť.

Ja som už jedno obdobie AD brala, pomohli mi, nemôžem povedať že nie. Neskutočne sa mi uavilo, konečne som si po dlhých rokoch mohla povedať: ved ja sa mám dobre. VED MNE JE DOBRE! Len tak sedieť na posteli a cítiť sa dobre.To bolo niečo nové. Zrazu mi prišlo smiešne a márne to ako som sa dokázala predtým trápiť, ale tie myšlienky neustúpili úplne, boli lepšie aj horšie obdobia. No stále som sa bála toho, že som iná..No menej som sa bála vzťahu, šialene som sa zaľúbila, ale on nemal záujem, no ja som bola aj tak rada, že som schopná sa zaľúbiť.

hroska
5. feb 2010

Filipal,aj mm uz zacina ziarlit,ze co furt tolko tukam...

mercy
6. feb 2010

mangotree, tie myšleinky určite súvisia s touto diagnózou, je to úzkosť presne na tej úrovni-čo ak niekomu niečo urobím, čo ak sa mi páčia ženy, čo ak skočím do studne, čo ak ja neviem čo.Je to všetko jeden level. Po tabletkách to prejde.Napíšem ti do IP.

filipal
6. feb 2010

dobre ranko!

este spite? ja tu pri kavicke chvilu hladam v atlase vtakov, jedneho.....nemozen ho identifikovat...
blede brusko, prechadza hrud do okrova, hlavicka siva, na vrchole hlavy cierny pasik, kridla ako vrabec - samec.
v ziadnom atlase taky nie je... 🙄

viete ze sa mi snivalo o navsteve u psychiatricky, ktora ma nevzala, hoci som mala termin...mna to v tom sne tak strasne rozculilo!!!! ranny sen, s uplnymi podrobnostami!!!! 😅

uz dnes asi zahajim vychadzky v jemnom tempe 😅

hroska
6. feb 2010

Filipal, ten vtacik by mohol byt Glesk - len si nepisala aky ma zobak 😕 ; glesk ma hruby zobacik - dobre mu sluzi na rozbijanie semienok 🙂 🙂 . Dufam, ze si uz O.K. s tymi krizami a prechadzkujes niekde 😵 .

Ja som drhla vanu a umyvadlo, nafetovana som statocne 😝 ,najprv som skusila Cilit bang - ale nic- klamliva reklama - zebraci 🙄 🙄 , nakoniec som to vydrhla az s HCl kyselinou, sliznice mam hotove 😝 😝 😝 😝. Ideme teraz na navstevu ku kamoske - je v 2.stave tak som zvedava ako vyzera teho. brusko ..... uz sa tesim na tie tehotenske debaty..... mam to rada 😵 😵 😵 😵

Pekny vikend vsetkym

filipal
6. feb 2010

aaaa, Hroska, uz som zistila co to je - Pinka severska 🙂
chodi mi sem aj Glezg hrubozoby.....ano, on ma taky hruby zobak! 😵
strasne sa z tych vtakov tesim!

ozaj pamatate este na datla? nejako to zakapalo! 😀 😀

ja na tie vane pouzivam jeden pripravok, ktory kupujem v Hainburgu, je ucinny a nie je to take svinstvo...
chces nazov?
inac pozor na tie kyseliny, dost to poskodzuje sliznice. radsej s tym neumyvaj....aj znehodnocuje spodne vody.

jeeej a kedy budu mat babo? 🙂

no, dnes je tu nejako mrtvo, asi sa venujete rodinke....tak idem aj ja 😅

paaaa vsetkym 😎

citrona
6. feb 2010

ahojte, včera som náhodou narazila na túto diskusiu a musím napísať, že ste úžasné ako sa tu všetky podporujete, povzbudzujete a pomáhate si. chcem sa spýtať, či má niektorá z vás skúsenosť s AD serlift, ako ho znášala, či bola s ním spokojná? ja ho užívam len od včera, takže by som chcela vedieť čo je zač? k tomu mám xanax SR 2 x 1/2 tabletky z 0,5 mg - je dosť problematické rozdeliť ju napoly, keďže nemá drážku, viete mi povedať, či to má nejeký vplyv na účinok, keď sa tabletka nedostane do žalúdka v kuse, ale rozmrvená? ďakujem za všetky odpovede. 🙂 🙂 🙂

filipal
6. feb 2010

ahoj Citrona 🙂

ja beriem sertralin a raz mi v lekarni vraveli, ze serlift je to iste, len od ineho vyrobcu.
beriem ho 8 mesiacov a nemala som ziadne vedlajsie ucinky. zacal mi ucinkovat asi po mesiaci.
xanax som nebrala, ale moj nazor je taky, ze v praskovej, rozdrvenej podobe ma rovnake ucinky.
ked ti zaberu AD, xanax ani nebudes potrebovat. 😉

AD beries prvy krat?

povuma
6. feb 2010

ahojte devuchy 😵 ...pozeram, či som správne v téme Depresia, tu je veselo 😀 😀 ........ale to je dobre 😵 citrona, ten xanax skus rozhryznut 😅 , nevadi ked sa rozmrví, určite bude mať účinok, to aj sama pocítiš.

filipal, aj ja mám doma atlas vtákov 🤐 😀 a občas hladám nejaký druh........ 🙂 úchylka 😅 .aj v lete občas najdem nejaký pekný kvet na lúke a hľadám v atlasoch 😅

ideme zajtra na oslavu k rodine, celkom sa teším, bude veselo. Práve som si hodinku pospala, zasa budem do polnoci hore 😕 😕 asi sa ešte stavím aj tu 🙂

citrona
6. feb 2010

filipal, ďakujem. áno, AD beriem prvákrát, zatiaľ som ráno pocítila len mierne závrate, dúfam, že to horšie nebude. a nepribrala si od AD? trápi ma však taká vec, že xanax som si včera dala ráno a potom asi o 16-tej, lebo už som sa cítila tak nejak divne a potom som o polnoci mala panický záchvat, tak som si musela dať zase pol tabl. a teraz neviem, či to nieje veľa, keď mi naordinoval len 0,5 mg denne, ale mne bolo tak zle, že až. potom som už poriadne do rána nespala, čo som bola vynervovaná... 😢 - najhoršie na tom znášam búšenie srdca a v podstate aj cez deň dosť často pociťujem palpitácie - mala si také pocity aj ty? keď mi zaberú AD, zmizne aj toto, nevieš? čo si brala na začiatku s AD?
inak, baby, ste tu naozaj veľmi zlaté! 🙂 všeličo som si tu prečítala a vidím, že nielen ja mám starosti.... ale vo svojom okolí nepoznám nikoho, kto by mal podobné problémy.