Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

veronika.h
11. okt 2009

Ahojte holky, uplakaný víkend teda náladě moc nepřidá☹ Ale za 5 měsíců bude jaro 😀 😀
Leni - to je super, že je ti večer dobře, já jsem měla příšerný rána, hrozný dopoledne, odpoledne pár světlých momentů a večery normální, kdy jsem se cítila jako dřív a byla jsem schopná normálně fungovat. A těch světlých momentů přibývalo a přibývalo, až úplně převážily🙂. Není důvod, aby to tak nebylo i u tebe, důlžitý je myslet pozitivně!!!

lenka00
12. okt 2009

Veroniko, jsi moc hodna...snad mas pravdu a bude lepe a lepe...prosim Te, ty uzivas Zoloft 100mg? Ja zacinam pridavat na Zoloft75mg, tak jsem zvedava...

holky, chtela jsem se zeptat, mate taky pocit, ze Vam nejde s antidepresivy plakat? ted uz to budou 3 dny, kdy citim, ze bych moc chtela plakat a ono mi to proste nejde 😒
ach jo, kdyz jsem brecela kazdy den bylo to blbe, kdyz neberecim zase je to blbe...jsem fakt magor 😒

sarlotta
12. okt 2009

ahojky🙂
Veroniko.. to je dobré.. za 5 měsíců bude jaro 😀 😀 .. to jsem se i usmála🙂)) dík 😉

Leni .... tak zkus ten smutek třeba nakreslit, nebo si napiš na papír jak se cítíš a možná ty slzičky ze sebe dostaneš a nebo se to srovná a uleví se Ti i bez nich. Určitě bude líp... já se cítím vcelku dobře... nejhorší je ráno vylézt z postele - ale pak už je to rutina - mám náplň na celý den - v práci se teda nenudím .... některé vzpomínky budpu bolet už napořád... blížící se Vánoce na radosti moc nepřidají, když nám někdo chybí, koho bychom chtěli obejmout 😒 ... ale nezapomeň, že pořád máš kolem sebe další lidičky, kteří si Tvůj úsměv zaslouží a kterým se po něm hodně stýská ... musíme žít pro budoucnost 😉

hroska
12. okt 2009

ahojte kocky,

tak dnes to bol ukazkovy jesenny den, tu cely den prsalo, oblaky az pri zemi a bolo uz dost chladno, to samo o sebe je depresivne len napisat, nie to este absolvovat 😝 😝 . Lenka00, to ja som si veru dnes aj poplakala, ked som isla z prace autom, isla akurat jedna pesnicka v radiu, kde sa spieva, ze: "dozrelo víno, už prišla jeseň, plnia sa čaše, čo zaženú tieseň......".Tak ma napadlo, ako by som si to vinko dala a ta jesnna tiesen by sa v nom urcite pekne rozpustila 🙂 . No a potom som musela eskonstatovat, ze namiesto toho vina, som si uz dala na tu jesennu tiesen moje, pekne, modre AD 😝 😝 😝 . No nic moc, dufam, ze to vino este niekedy ochutnam 😝 😢 😒. Mozno by Ti lenka, pomohla k tomu placu tiez nejaka smutnejsia pesnicka, co povies???

Veronika.h si bojovnicka a vyzera to uz stabilizovane u Teba 😉 🙂 , tak nech sa dari aj dalej.

Sarlotta a Ty tiez super, uz zvladas aj pracu 😉 🙂 , vlastne kolko si bola na MD s malým? A tie rana si vobec tak neber, ved to ma problem aj clovek bez depresie sa vyhrabat rano z postele, je to normal, fakt... skus si dat budik o 10 min. skor a nevstavat rychlo, pekne sa este chvilu povalat a pomalicky dosedu, ponatahovat sa ..... 😨 😉

Ja fungujem celkom O.K., som sice viac unavena, ale to sa da vydrzat, obcas sa mi cez den v hlave premelu tie moje myslienkove "strasidielka" 😝 ☹ , ale dufam, ze uz nebudu chodit tak casto a raz navzdy odidu niekde prec na dochodok 😒

filipal
13. okt 2009

jaaaj, ja to mam zase presne naopak.
ja zboznujem jesenne pocasie.
aj ten dazd, aj ponuru atmosferu. ta melancholia mi vyhovuje.
ale nebolo to tak vzdy, to len par rokov tak citim.
mam rada, tie chvile, ked sa mozem utiehnut s knihou a nemusim mat vycitka, zeby som
mala ist niekam von a byt aktivna.
a teraz, ked mame krb, si k tomu este aj zakurime a pozerame do ohna.

Hroska, ty vobec neurobis vinimku a nedas si ani trochu vinka, ani burciaku?
viem, ze by sa so ziadnymi liekmi nemalo pit, ale napr. na mojom je napisane, ze pitie
alkoholickych napojov sa neodporuca, nakolko sa moze zvysit riziko vedlajsich ucinkov.
ale ked ich nemas, nemozes vynimocne pohar vinka?
ved, ked sa AD beru niekolko rokov, neviem si to predstavit...

dzio2
13. okt 2009

och mne zacina depresivne pocasie dnes je to katastrofa ☹ zima uz aj snezi unas 😠 a ako by to nastacilo manzel si pred 4dnami doniesol burcak ja to nemusim nechal ho v kuchyni pri ladnicke rano som krmila malu baby to bola taka rana ked to strelilo roztrhlo flasu mala sa tak zlakla az sa mi zasla a nemohla dychat 😢 ja som sa tiez strasne zlakla az tak ze sase koktam ja to mavam odkedy som mala otras mozgu ked sa moc zlaknem alebo moc rozculim burcak bol po celej kuchyni stena zaplieskana mala vystrasena nasmrt no ten ked pride domou tak to si vyzere 😠 az mu bude zle

filipal
13. okt 2009

jaaajaaj, vynimku! taka hrubka!
no Dzio, po tvojom prispevku vyzeram s tym vinkom a burciakom ako zhyralec, co strasi male deti! 😀
a odkial si, z Oravy? tam vraj snezi...

dzio2
13. okt 2009

nie ja som z Makova okres Cadca

povuma
13. okt 2009

ahojte babulky, toto pocasie fakt cloveku na nalade neprida,ale filipal, aj ja mam rada take dni, vleziem si pod deku, uvarim vonavy caj, vezmem oblubenu knihu, alebo si poziciam dobry film, a mam sa kraaasne.......dnes som bola po mesiaci na kontrole, vraj uz by som mala byt stabilizovana, obcas mi je este blbo 😖 😝 , ale vcelku sa to zlepsuje, hlavne sa nesmiem pozorovat 😒 🙂

filipal, ja si obcas vinko dam........raz- dva razy do mesiaca po pohariku....... 🙂 😔 viac nie 😔 😅 ......ale teraz som mesiac nic radsej nepila, nech sa trosku stabilizujem 😒 ..............

lenka00
13. okt 2009

Ahoj holky, tak ja porad nevim, cekam a cekam...rano jsou silene deprewsivni a odpoledne zase silene nervozni a vecer je ok...nechapu...ale vetsina VAs to tu tak psala...ale uz jsou to 4 tydny, musim priznat, ze se bojim, aby zabraly..

povuma...a jake AD beres a kdy ses zacala citit lepe?

Filipal, hroska...vase prispevky si vzdycky moc rada prectu...moc bych si prala, psat takove pekne, pozitivni prispevky jako vy...me se ted posledni dobou stava, ze se bojim, abych malickemu neublizila...pak se uklidnim, reknu si, ze je to hloupost, ale takove stavy me par krat za den prepadaji...ach jo, asi mi to jeste nezabira, co?

povuma
13. okt 2009

lenka, pomalicky mi to zabera po mesiaci uzivania, uzivam Cipralex, ja hlavne trpim uzkostami a panickymi atakmi 🙄 ..............s tymi myslienkami, ze ublizim dietatu, som sa aj ja stretla, mala som vycitky, ale to podla mna suvisi s chorobou, mam strach aj ostat sama s dietatom niekedy 😖 😢 .........Lenka, hlavne ver tomu, ze to prejde, ja uz som to zazila, zasa bude vsetko tak, ako ma byt, chce to len cas, je to velmi individualne, musis vydrzat, drzim palce 🙂 🙂 ale urcite to prejde 🙂

lenka00
13. okt 2009

povuma moc dekuji,to je dobre, ze uz ti to zabira...uz uzkosti vubec nemas? ja se akorat bojim, ze jsou to moje uz 3 AD a uz nechci zkouset dalsi...mas k tomu i neco na uklidneni? ja bych se asi nutne potrebovala zbavit tech uzkosti, myslim, ze mi pak vyvolavaji deprese a strach ze vseho mozneho, ja jsem s malickym doma porad sama 😖 nejradeji bych se utikala nekam schovat 😝

svija
13. okt 2009

Ahoj,
už jsem se tu kdysi jednou objevila a teď vás jdu zkontrolovat asi po měsíci. Já teď řeším problémy s nespavostí. Je to asi 2 měsíce, co jsem prostě přestala spát. Jednu noc se nezadařilo a já se dopředu bála té další, až se mi to zacyklilo a já mám obavy každý večer si jít lehnout. Beru Trittico, po ktrém se to určitě zlepšilo, ale dost mě trápí myšlenka, že pokud se přes to nedostanu, budu brát prášky na spaní až do důchodu 😖 . Na jednu stranu jsem samozřejmě ráda, že spím po AD, ale zase mám blbý pocit, že to nemůžu jen tak zkusit si jít lehnout bez léku, protože Trittico se vysazuje postupně. Máte to taky některá? Teď začnu chodit na kognitivně behaviorální psychoterapii, tak snad mi poradí co s tím, abych se toho zbavila. A já jsem předtím vždycky spala tak ráda... A jak tu už někdo psal, dělá mi problémy se přenést přes myšlenku, že beru "prášky na hlavu". Vím, že je to blbost, ale občas mě to prostě napadne.

povuma
13. okt 2009

lenka00, dnes som prave citala, ze najcastejsou pricinou depresii je opustenost. ☹ urcite sa citis sama, ale snad ti aspon my tu na MK dodame trosku energie, nekusala si ist niekde do spolocnosti, do nejakeho materskeho centra, trochu medzi ludi? viem, co to je byt cely den sama medzi styrmi stenami s malym dietatom, to je uplna socialna izolacia, skus na tom nejak aktivne popracovat, i ked to je tazke s tak malym miminkom, viem 😒 .aspon nejaku kamartku na MD nemas? kazdy den by ste sa spolu presli, pokecali, hned by si prisla na ine myslienky, takto sa zaoberas cele dni len sama sebou a na dusevnej pohode ti to neprida ☹
ja mam aj Neurol na ukludnenie, i ked ho uz v podstate vysadzujem, uz si dam len obcas, hlavne zrana, ked mi je najhorsie, vecer som rovnako ako ty, uz zvacsa uplne v pohode 😉 ale cez den som v praci, tak sa cez to nejak prehryziem a nemyslim na to, ze mi je zle a tesim sa na vecer, ked mi je skoro vzdy lepsie 😵

ja som kvoli uzkostiam presla pri malej na UM, a nelutujem toho, mala je zdrava, a ja som bola kludnejsia a vyrovnanejsia, hlavne som moje problemy neprenasala na nu, a uzili sme si materstvo a jej som sa mohla viac venovat, ako keby som sa cely den utapala v depresiach.......ale bolo to moje rozhodnutie, nic nelutujem, kojila som len mesiac..........spravila by som to zasa......... 🙂

filipal
13. okt 2009

konecne sa to tu zase trosku rozhybalo!
najprv vam napisem o morciatkach, kupili sme si 2 samicky, aby mohli byt spolu a bolo im veselsie, doma mi syn
povedal, ze su to samcekovia, uz sme im aj dali chlapcenske mena ale teraz to vyzera, ze sa chce jeden parit.
bojim sa, lebo take mlade morciatka by este nemali mat male... takze dnes ideme k veterinarovi na prehliadku
a ked bude jeden samcek musime ho dat vykastrovat. inac je s nimi strasna sranda. behaju, skackaju, hraju sa, kvikaju - ozaj dobra terapia! 🙂 🙂

svija, co sa tyka nespavosti, mam ju tiez, ale rannu (budim sa skoro rano) teraz sa mi to ale asi tyzden nestalo.
najhorsi je ten strach. tiez mi hroska odporucala Trittico, vraj zabera a je nenavykove - podla mna sa teraz netrap, ze co bude! kym pojdes do dochodku, budes mat zase ine starosti. 🙂

lenka, mne sa praveze uz zdas viac v pohode ako predtym. vies co? druhi to vedia skor posudit, mne sa tiez zdalo, ze AD nezaberaju, az muz ma presvedcil, ze som na tom ovela lepsie, len to neviem sama posudit.
tebe by prospelo, trochu sa rozptylit. ist viac medzi ludi i so syncekom. viem, ide zima, tak je to tazsie, ale skus si nieco naplanovat.

povuma, ahoj, teba som tu tusim este nevidela! 🙂

dzio, tak to su Kysuce 🙂 a je u vas vela snehu?

lenka00
13. okt 2009

povuma mas naprostou pravdu, citim se opravdu strasne sama...kamaradky mam, snazim se s nimi chodit ven, ale nechci je zatezovat svymi problemy a ted v tom pocasi se nikomu ven nechce...ve ctvrtek chodime na plavani, tak to je fajn...no, ja musim priznat,ze se moooooc pozoruji, jestli jsem nervozni a proc, proc jsem smutna atd. cim vice se nechci pozorovat, tim vice se pozoruji...ja uz kojeni omezila jen na rano a pres noc, tim mi teda toho mlicka znacne ubylo...a budu si sem tam davat neco na uklidneni, at porad tak hrozne nezmatkuji...

filipal...dekuji za povzbuzeni, mas ten dojem? no, ja moc teda ne 😒 ale dekuji 🙂

svija
13. okt 2009

Holky díky za povzbuzení, snad se to brzy naučím to nečešit dopředu. Jinak mi z toho hrábne, a nebudu mít "jen nespavost", ale i jiné problémy.

Leni a odkud jsi? Máme skoro stejně staré chlapečky....

filipal
13. okt 2009

tak kocky, obaja su samcekovia! 🙂
uz mam doma dvoch chlapov a zase chlapci... 😀 😀
esteze si mozem pokecat s vami, dievcatami!!
naozaj mi niekedy ten zensky protipol chyba.

povuma, ty si trafila klinec po hlavicke s tou opustenostou.
pisali sme to lenke v rovnakom case! 🙂
lenka, aj ja sa tak pozorujem, to je povahova crta, ale pracujem s tym a cielene si planujem program
aj stretnutia s kamaratkami. a ked nikto nemoze, idem do posilnovne.
ty to mas teraz tazke s babom. ale neboj, ono podrastie a skoro vsade su uz teraz detske kutiky.
aj u nas v posilke teraz vidno plno mamiciek na materskej. 😉

svija, ja to tu uz raz pisem, ja si zvyknem citat oblubene knizky. nieco lahke, aj z detstva -
Troch patracov 😀 - to ma ukludni, naladi na uplne inu vlnu a som rada, ze nespim 😵

povuma
14. okt 2009

filipal, ja som len tak sporadicky prispievala, mala som kludne obdobie, bez liekov, ale vratili sa mi uzkosti ☹ , tak zasa intenzivnejsie prispievam, citala som tuto temu pravidelne 😉
aj ja si cielene planujem program, co urobim, kde pojdem, .......

mne este pomahalo napriklad strikovanie, ukludnilo ma to, kreslila som s Windowcolor, mam rada take rozne rucne prace, aj citanie starych kniziek, ja som citala Annu zo zeleneho domu a Vecnu Ambru asi 100x 😀

povuma
14. okt 2009

a inak Dobre ranko, usnezene 🙂

strikovanie=pleteni .........pre ceske kamosky 😀

hroska
14. okt 2009

Ahojte dievcata,

vcera som absolutne nestihala napisat aj ked som sa chystala, ze vecer urcite napisem, ale bola som unavena, vela prace .... a potom decka, kruzky...... 😝 , len som si Vas rychlo precitala - debata sa tu celkom dobre rozbehla. 🙂 😉

Filipal, veru nie, nie, s tym vinom ani s inym alkoholom fakt neurobim nikdy vynimku, proste odkedy beriem AD, ani rumove pralinky nezjem, v tomto som dost konzervativna. 😨 😕 Myslim, ze vela ludi doplatilo na kombinaciu AD a alkoholu, proste nejde mi to k sebe 😝 ,a alkohol je velky zabijak na depresiu - alkohol, depresia a AD - tie slova k sebe nepatria, ale to je moj nazor 😝 😀 . A ako to robia tí, co beru AD cely zivot ?, jedneho takeho poznam - u nas v rodine, ani glg, len privoniava .... 😀 😀 😨 Inak aj my mame doma 2 skreckov, samcek a samicka, tak cakame co sa z toho vyrubi ... 😀 😅 Verim Ti, ze by si privitala doma nejaku babu, my sme zase 3 baby a moj muz obcas len tak sentimentalne prehodi, ze keby si tak mohol zahrat s niekym futbal..... 😉 😉

Baby, dnes je vonku fakt priserne, otras 😝 , ale aj tak Vam prajem pekny den. 😉

majacska
14. okt 2009

hroska uz neberiem ziadne AD, asi tri roky som zdrava..ale sa budes cudovat, moja psychologicka mi dokonca odporucila, aby som si sem tam dala pohar vinka. 🙂

filipal
14. okt 2009

povuma vies, ze som na to strikovanie tiez myslela?
ja som volakedy strikovala. dokonca synovi svetre, ked bol maly...
len teraz by uz moje vytvory nikto nechcel nosit 😀
technicky dokonale totiz neboli....ale strasne kreativne! 😵
alebo kasirovanie je ukludnujuce a daju sa vyrobit fajn veci.
aj ja trpim skor uzkostami.

hroska, ved uz som chcela reklamovat, ze sa nejako neozyvas! 🙂
ale ked mas tolko prace, aspon sa nestihas tak pozorovat, ci nie?
u mojej sestry su same baby a tiez chcu kralikov samicky.
pritom jej muz, chudak, je typicky muz s muzskym mozgom. absolutne im nerozumie!
nuz co, asi sa ma prave to naucit v tomto zivote... 😝

jaaaj, majacska dodavas mi nadej!
ja mam totiz strasne rada dobre, kvalitne vinko.
napriklad k mojim cestovinam! to sa neda nicim nahradit.
ale asi pri AD ti ho neodporucala? alebo ano?

kubaka, co je s tebou? ved napis nieco veseleho. 🙂

mimikyky
14. okt 2009

ahojte kočky 😉

tak ja som mala zase "resetovaciu " nedeľu, som na seba za to dosť nahnevaná 😠 😠 strašne sami zhoršilo,dala som si lieky a ceú som ju prespala ☹
zajtra sa chystám k doktorke, som zvedavá...

filipal
aj ja sa tak "liečim" ako Ty 😀 😀 😀
najprv sme mali jedného škrečka, na druhý deň ďaľšieho si dcéra doviezla z prázdnin.........
potom som zistila, že ma to ukľudňije, tak som si kúpila morča 🙂 myslela som si,že je baba,ale je to tiež chlap 😠 a nedala by som ho za nič 😉 ...
potom si Denis vyžobralpieskomilov,máme tri baby, a tie keď behajú po byte, tak sa šúľame od ehotu všetci...
jeden škrečok kusol duhého a vyzeralo to vážne, tak ho chcela dať dcéra utratiť......a kúpili sme ďaľšieho...ale tá mala potvorka sa z toho veľmi rýchlo dostala, 🙂 a začali ich dávať spolu, a ten nový je evidentne chlap,a vyzerá to tak,že nám "nabúchal" naše slečny 😀 ...

filipal
14. okt 2009

vidim, ze si tu mozeme zalozit zvieracie okienko, alebo zalozit novu temu- domaci milacikovia 😀 😀
ale potrvrdzuje to fakt, ze ludia tuzia po zvieratach a potrebuju ich...

evagy
14. okt 2009

ahojte baby, chcem sa spýtať na niečo. Je tu medzi vami niekto kto bral antidepresíva aj počas celého tehotensktva? Ja bez nich nevydržím ani deň. Bola by som rada keby ste mi napísali, lebo by som chcela dieťa ale bojím sa aby nebolo postihnuté. dakujem za reakcie.

lenka00
14. okt 2009

Ahoj Holky, tak jak se VAm dari v tak silenem pocasi? dnes u nas snezilo a byli dva stupne...jsem dostala ukol od manzela jet prezout gumy, tak jsem byla celkem vyklepana - nerada ridim v takovem pocasi, ale dokonce jsem najela i sama do te garaze, nejsem moc dobry ridic...

evagy... a co uzivas za AD? ja jsem cetla spoustu prispevku, kdy tehulky braly cele tehotenstvi AD a bylo vse v poradku..nektere zkousely prvni tri mesice nic nebrat a pak zase nasadily...me rikala dr. ze ma i par pacientek, ktre uzivaly Argofan (venlafaxin - tusim) cele tehotenstvi, dokonce s tim i kojily a pry vsechno v pohode, ze si to zjistovala u genetiku a ti ji to nezakazali...tak drz se a at se miminko brzy povede

majacska
14. okt 2009

filipal ano, brala som AD, a mohla som si dat vinko, a nic mi nebolo, som uz pisala, ze mi lekarka odporucila.... 🙂

samozrejme v malom mnozstve...
a velmi mi pomohlo aj sportovanie, a vela oddychu na cerstvom vzduchu...ale AD som brala asi rok, az potom som ich postupne vysadzovala....prajem Vam vsetkym skore uzdravenie... 🙂

hroska
14. okt 2009

caute babky 🙂 🙂 🙂 ,

Filipal, veru tak je to, ked mam vela roboty 😝 , tak vlastne o sebe ani neviem, proste vtedy je to O.K. - ako za "starych bezdepresivnych" 😀 🙂 cias a este v noci je to dobre, ked tych 8 hodin spim neviem o sebe 😔 😔 😔 . Ale ked sa zastavim a mozog nie je zamestnany, tak uz omyslam, ze co sa mi to stalo 😕 😨 , ake to bude ☹ a ci vobec o este niekedy bude O.K. 😒 😢 , proste uzkost jak vysita, tak sa rychlo snazim to nejako zahnat. 😒 A Ty si ako na tom cez den, pracujes niekde alebo vegetis doma?? Ja si myslim, ze som tiez viac uzkostny typ ako depresivny. 😝 . Filipal a co to Ty beries a ako dlho uz?? 😕

Evagy, vsetko je mozne 😉 🙂 , ale urcite by som sa na Tvojom mieste dooooooobre poradila s gynekologom a aj s psychiatrom a az potom by som otehotnela 😉 . Viem, ze v prvom trimetri sa vlastne u dietata vyvijaju vnutorne organy, tak vtedy niektore zeny vysadia 😝 , a po ukonceni 1. trimestra zas pokracuju na AD. Ale samozrejme da sa to aj riesit s AD pocas celeho tehotenstva, ale urcite to chce dohlad odbornika pocas celeho tehotenstva. 😉 Tehotenstvo je predsa len "iny stav", aj zena sa meni - jednak navonok, ale aj hormonalne a mozno Ty budes prav ten typ zeny, ktoremu tehotenstvo vyhovuje 😉 😉 , a zistis, ze sa citis o.k. aj bez AD, co Ty vies? 😉 🙂 🙂

Majacska, jasne, ked neberies AD a nemas depresivnu poruchu, to vinko je v pohode a ja som si ho rada dala aj pivko sem tam. 😉 😉. Pises, ze AD si brala 1 rok, tak to si mala 1. krat depresiu??? 😕

Neviem co je s Kubakou, ved to musel byt sok od mora sa vratit do tohto hrozneho pocasia, tak mozno sa Kubaka este asimiluje alebo len bez to asi???. 🙂 😀 😀 😀

deborah1
14. okt 2009

Ahojte babky 🙂
Ja som sa dnes vrátila s malinkým z nemocnice,sme tam týždeň ležali ☹ -mal silný zápal močových ciest a obličiek 😔 ,ale,vďaka Bohu,už je to celkom dobré,no ešte sa musíme doma doliečovať,bereme ATB a dlho budeme musieť chodiť na kontroly.Nás tam chceli ešte 3 dni nechať,ale nás pustili,lebo ja som sa tam skoro zosypala,ku koncu som tam skoro iba revala,taká depka na mňa prišla 😒 ,k tomu aj to počasie..ale som aj rada,že na mňa neprišiel nejaký panik atak.Aj som si dala trochu z Frontinu,aj ma prišla psychiatr.pozrieť-zas mi hovorila,že keď kojím,lieky radšej nie. 😖 Veľmi by som chcela aspoň pol roka kojiť,v nemocke som sa bála,že sa mi strácam mlieko,nakoniec sa ukázalo,že majú zlú váhu. 😖 Och,je to také nepríjemné-mala som pocit,že si tam všetci o mne hovoria,aká labilná matka..sestričky boli síce milé,stále ma posielali,nech si oddýchnem 😅 ,ale ktovie,čo si o mne v skutočnosti tam mysleli 😒Ja viem,že mi to môže byť jedno,ale ozaj to bolo nepríjemné.A ešte chcem povedať,ako sú niekedy veci klamné,tak primárka,ktorá vôbec nie je obľúbená a nikto ju tam nemusí,prišla za mnou,spýtala sa ako sa mám a prisľúbila,že dnes môžme ísť domov,ak budú dobré výsledky..od nej by som toto nikdy nečakala..aké sú niekedy veci klamné.. 🙄

Evagy,ja som brala antidepresíva v 2. a 3. trimestry.