Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evagy
29. okt 2009

tak dakujem za odpovede prečítala som si zo str. 80
možno vyskúšam tie víkendovky

maria62
29. okt 2009

ahojte dakujem za privítanie a podporu tá moja uzskoť začala koncom júla keď mi prišlo nevoľno, pocit na odpadnutie cela som sa spotila a bolo mi zle hnačky bolesti brucha chodila som na všetky vyšetrenia a všetko bolo v poriadku moj lekár mi povedal že to je od chrbtice mám s krčnou chrbticou problémy a dal mi lieky od bolesti, lenže tie stavy potom boli hrozné ráno som sa celá triasla že čo ma čaka v ten den nebola som schopna ani poriadne vstať, ťažko sa mi dýchalo až nakoniec som teraz zašla ku psychiatričke a beriem lieky lenže mi vravela že než zaberu tak to potrvá dlhšie tak dúfm, že to zvládnem zajtrá má moja dcéra stužkovu slávnosť tak by som chcela byť tam ok tak dufam že sa mi to podarí pozdravujem všetkých

maria62
29. okt 2009

ahojte dakujem za privítanie a podporu tá moja uzskoť začala koncom júla keď mi prišlo nevoľno, pocit na odpadnutie cela som sa spotila a bolo mi zle hnačky bolesti brucha chodila som na všetky vyšetrenia a všetko bolo v poriadku moj lekár mi povedal že to je od chrbtice mám s krčnou chrbticou problémy a dal mi lieky od bolesti, lenže tie stavy potom boli hrozné ráno som sa celá triasla že čo ma čaka v ten den nebola som schopna ani poriadne vstať, ťažko sa mi dýchalo až nakoniec som teraz zašla ku psychiatričke a beriem lieky lenže mi vravela že než zaberu tak to potrvá dlhšie tak dúfm, že to zvládnem zajtrá má moja dcéra stužkovu slávnosť tak by som chcela byť tam ok tak dufam že sa mi to podarí pozdravujem všetkých -)

maria62
29. okt 2009

Ahoj Lenka-smejka je smutné keď ti nemá kto pomôcť ešte keď ani mama mne moja mama stále hovorí všetko vyhoď z hlavy ale keď niekedy to príde samo ani človek nato nemyslí ja mám už dospele deti a manžel pracuje v zahraničí takže tiež som dosť často sama to tiež nie je dobré na moju úzskoť ešte že som našla túto stránku tak sa drž aj ostatné dievčatá :

filipal
29. okt 2009

maria, vsetky dievcata su prec, nema ta kto povzbudit... ☹
ale naozaj, ked ti lieky zaberu, bude ti lepsie. 🙂 o 3-4 tyzdne...
prajem tebe aj dcerke, nech sa vam stuzkova vydari 🙂 🙂 ...aj mna to caka 😉
potom nam napis ako bolo.

dobru noc 😔

casiopeia
30. okt 2009

Holky já ty rána nenávidím. To je něco strašného. Vždycky se klepu jako ratlík. Teď mám k tomu ještě průjem. To je fakt děs. ☹

deborah1
30. okt 2009

Casiopeia,vydrž,keď lieky zaberú,to nebudeš mať. 😉 Ja som tým sama prešla.Zo dňa na deň sa to zlomí,a budeš sa cítiť normálne,a potom čím ďalej,tým lepšie.Na 100% 😉

Maria,dnes má dcéra tú stužkovú?Neboj,odreaguješ sa,na stužkových býva aj sranda 😀 /okrem emócii 😅 /,aspoň ja si pamatám z našej,že sme mali taký uletený program.Ale radšej si zober do kabelky tabletku na ukludnenie,keby ti došlo zle. 🙄 Drž sa 😉

maria62
30. okt 2009

ahojte dievčata ďakujem za podporu a dúfam že tá stužková bude ok potom sa ozvem držte mi palce diky

filipal
31. okt 2009

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂

ako sa mate? vcera u nas svietilo slniecko...ako u vas?
maria ako dopadla stuzkova? asi, este dospavas, ze?....
casio cez den sa ti trochu zlepsilo? neboj, naozaj ti bude lepsie, ako pise Deborah...
deborah, co robia tvoje deticky teraz ces prazdniny?

lenka sa nam nejako odmlcala, asi si uzivaju s manzelom 😉 a hroska sa asi nemoze pripojit! 😝 😝
povuma, ved napis aj ty nieco... 😎

ja som vcera varila tekvicovy privarok a dozvedela som sa v telke, ze na dusicky sa ma varit nieco z tekvice 😲
takze som sa trafila! aj sme nalozili kyslu kapustu... uz druhy rok, lebo vlani sa nam vydarila. pomahal mi aj syn.
najprv sa mu nechcelo vstat od pocitaca, ale potom ho to celkom chytilo... 😝 😝

takze takto jesenne si zijeme aj s AD 😉
a vy???

maria62
31. okt 2009

ahoj filipal už som tú stužkovú snád dospala dopadla dobre taký relax padol vhod trošku ma bolí hlava ale dajako to prežijem ináč v pohode v pondelok do práce po týždnovej dovolenke tak dúfam že to bude ok držte sa pozdravujem všetkých

povuma
31. okt 2009

ahojte 😵 😵 😵 krasny vikendovy vecer 😵 ..my sme dnes boli na cintorine, nech sa vyhneme zajtrajsiemu navalu, ale asi si to povedalo vela ludi, bolo tam dost plno......ale bol krasny vecer, stretli sme vela znamych, tak sme sa fajn presli...i ked sa dost ochladilo 😕 . Skoro som zamrzla 😅 ...

maria, tak oddychuj po stuzkovej a naberaj enrgiu na dalsi tyzden 😉

casio, aj ja mavam rana najhorsie, ale uz som v pohode po par tyzdnoch, zvlastne, ze kazdy ma inu cast dna, ked mu je zle, ja som napr. v noci spala ako zabita, vecer mi bolo fajn, len tie dopoludnia 🙄 prujem mas z nervov, to je normalne, k tomu jedeniu by som ti poradila len jedno, jedz vtedy, ked mas pocit, ze nieco do seba dostanes, v case, ked ti je lepsie, neber ohlad na hodinu, cas stolovania, len na seba a svoj pocit... 😉 daj si nieco, na co mas chut, urcite nieco najdes 😉 odmenuj sa niecim chutnym 😉 😉 zasluzis si to 😉

filipal, az mi sliny tecu, ked na kyslu kapustu pomyslim 😝 mnaaam

casiopeia
31. okt 2009

Ahoj, mě jediné kdy je mi lépe je večer. Ale stejně jsem pořád unavená a ospalá. Mám takový pocit, že na mě snad působí i to počasí - pořád zataženo, to je hnus. S tím jídlem je to na pytel. Ráno tři piškoty, k obědu mi poradila kamarádka nutridrink - ten mi vydržel i na odpoledne a teď sním snad rohlík. 😔

povuma
31. okt 2009

ta unava je normalna, si chora, tak si unavena, nemas energiu, mna unavilo aj uvarenie kavy, musela som sa k vsetkemu donutit, najradsej by som cely den prelezala v posteli.a ty mas este male dieta, to vycerpava 😔 .....to casom prejde, budes sa citi zas plna energie 😉
Pocasie je nic moc, na nalade neprida, ale aj z takehoto pocasia sa da tesit, mna niekedy bavi len tak lenosit pri telke, s cajom,knizkou, taketo vecery su na to idelane, je to len uhol pohladu na vec 😎 ...

andy.a
31. okt 2009

Mária,super,že si tú stužkovú zvládla 🙂 😉 a lieky užívaj naďalej 😉

Casio,nasaď si aspoň Nutrolin B,B-komplex forte..Pangamin...a veľmi dobrý je aj Pancreolan forte,to ti bude tráviť ako divé a stále budeš hladná 😉 všetko sú to voľne predajné lieky 😉
príp.na predpis je Peritol 😉 dáva sa aj anorektičkám 😝

žiaľ,nestíham vás čítať,nieto ešte odpisovať,tak len tak v skratke 😉

IP-čky som zodpovedala,píše aj veľa kočiek,ktoré neprispievajú do Diskusie,ale snáď sa odvážia 😉

a Lenka-Smejka,dúfam,že čoskoro budeš zasa Smejka 🙂 😉 😅

Evagy,ty s tými víkendovkami opatrne,mám taký dojem,že užívaš aj iné lieky ako AD,tie by si nemala vysádzať 😝 😕

hroska
31. okt 2009

Ahojte dievcata, 🙂

no uz som tu spat od rodicov, bolo my smutno za Vami ☹ 😒 , spojenie u rodicov zlyhalo 😝 , ale vidim, ze ste tu pokecali celkom slusne aj Andy nakukla, tak fajn 😉 😉 . Ja som zatial celkom slusne dusickovala, chodila po cintorinoch, zametala a umyvala som hroby, nakupovala vence a sviecky - same morbidne cinnosti, ale asi obvykle na toto rocne obdobie.

Nove kocky, Casio a Maria, pozeram ,su uz slusne zabehnute......., Casio, ja som tiez nemohla na zaciatku vobec nic konzumovat, jedla som len nasilu. Ja som dost chuda a tak som sa bala, ze ked nebudem jest, ze ma to uplne polozi. 😝 😝, Proste, nieco jest musis, takze kym dostanes chut, jedz aj nasilu, ak sa Ti da .....
Maria, Ty mas taku kombinaciu ako ja na zaciatku - Seroxat, Frontin 😉 . Ja uz Frontin neberiem, len Seroxat 30mg. A kolko mg Seroxatu beries denne??

filipal
1. nov 2009

jaaaj Hroska uz si tu? 🙂 🙂 🙂
aj bez teba tu bolo smutno 😉

my sme uz tiez boli vcera po cintorinoch, aj som sa so vsetkymi porozpravala a synovi som hovorila
vesele prihody s jeho predkami. moj pradedo bol veru riadny huncut, vtipalek, tak si nezasluzi, aby sme pri jeho hrobe plakali. 🙂 on bol slovak jeho zena madarka, ale cely zivot sa nenaucili ten druhy jazyk! 😀 a predstavte si ake mali vydarene manzelstvo 😲 😲 vraj jej kazde rano nosil ranajky do postele -cely zivot!!! 😝
len najst dnes takeho chlapa, ze? 😝 😝

to je naozaj skoda, ze tie kocky co pisu IP Andy, nenapisu do diskusie, lebo poucili by sme sa vsetky... ☹

casiopeia
1. nov 2009

Holky je normální, že si připadám hůř než když jsem začala brát ty léky? ☹ Já jsem teď od rána až tak do řtyř nepoužitelná, ubrečená, stažená. Je to na pytel. Pak nějak trochu obživnu a po šesté je to lepší 😔 Já to nechápu.

hroska
1. nov 2009

Filipal, boze a ako sa rozpravali dedko s babkou? 😀 😀 Ale, je to tak, niekdy sa take "kadejake zmiesane" manzelstva vydaria, aj u nas, mamina je evanielicka a otec katolik a ziju spolu uz skoro 40 rokov, niekdy si robia srandu - mamina zabrdne, ze sa spovedaju v budke a otec zasa, ze oni vykrikuju naraz vsetci svoje hriechy ...... 😀 😀 😀, ale klape to - ved v dnesnej dobe by mala vladnut tolerancia, ekumenizacia, rasova a narodnostna znasanlivost .....atd, nie Kubicek co Ty na to, ako zastupkyna medii. 😉
Casio - ano, ved to vies, ze je to normal........., ved to je napisane aj v pribalovom letaku k AD - "na zaciatku uzivania AD sa moze Vas stav zhorsit", alebo "zacnete sa citit lepsie az po niekolkych tyzdnoch" 😝. Tak len vydrz, zlepsi sa to 😉 😉 , su to normalne prejavy Tvojej poruchy a plus do toho este aj vedlajsie ucinky AD 😝 , ktore neskor tiez pominu 😉 a este aj to, ze telo si musi zvyknut na AD, je to pren riadna bomba 😝 😝 🙄 .

filipal
1. nov 2009

Hroska, to boli prababka a pradedko, narodili sa okolo roku 1890, pradedo este sluzil v 1. svetovej za Rakuska- Uhorska...oni sa sice nenaucili ten druhy jazyk aktivne, ale rozumeli mu...cize, kazdy si rozpraval po svojom a rozumeli si 😀
no ved, tie rozdiely nevadia, hlavne, ze sa maju radi a su tolerantni a nesebecki.

Sasio, je to zhorsenie na zaciatku je normalne... bude lepsie 😉

deborah1
1. nov 2009

Casiopeia,ja som mala zo psychiky pol roka zvýšenú teplotu,ale večer asi po 8 hod. mi klesla na normal,vtedy som sa cítila aj psychicky lepšie,aj som sa najedla.Prvé týždne,kým mi bolo tak všelijak,mi cez deň nechutilo jesť,no vždy večer som sa najedla-takže preto som ani neschudla 😅

maria62
1. nov 2009

ahojte dievčata, hroška ja beriem seroxat 20 a frontin 0,25 tri krát do dňa ale v noci veľmi nespím keď zaspím okolo pol jedenástej tak už o tretej alebo o štvrtej sa prebudím ale potom ešte zaspím ale tie rána sú najhoršie a teraz keď ráno zoberiem celu tabletku seroxat tak asi hodinu po nej som ospalá a malatná len zajtra už idem po dovolenke do práce tak dúfam že to zvládnem držte sa

casiopeia
1. nov 2009

Holky moc děkuju, jsem ráda, že jsem vás našla 😵

andy.a
1. nov 2009

Majka,Seroxat je stimulujúce AD a veľa ľudí,aj keď sa Seroxat berie ráno,má ešte večer problém zaspať a prespať noc 😕
doporučila by som Trittico 1/3 tabl.na noc 😉 bez rizika závislosti 😉

Frontin budeš postupne redukovať,ked Seroxat poriadne zaberie cca po mesiaci 😉

andy.a
1. nov 2009

Majka,Seroxat ešte môže užívať 1/2-1/2-0...ak by ti to lepšie vyhovalo 😅 😉

maria62
1. nov 2009

Andy to Trittico je na predpis a ďakujem za veľkú pomoc som rada, že som tu stránku našla a ak sa môžem opýtať si lekárka lebo neprečítala som tieto stránky všetky a veľmi dobre rady dávaš ešte raz ďakujem veľmi mi to pomáhaa teším sa na každy príspevok

povuma
1. nov 2009

pekny vecer 😉

maria, andy.a je psychiatricka a nasa velka opora tu na MK 😵 uz sme jej tu neraz dakovali, ale zasluzi si obdiv, ze si pri svojej praci a detoch najde cas aj na nas 😵 😵 dakujeme 😵 😵

filipal, aj ja som mala starku Madarku, starky bol z Horniak, tak taky mix, ale bavili sa po slovensky, i ked starka nevedela pisat po slovensky, vzdy sme sa smiali na jej pohladniciach 😅 tiez sme si na nich spominali tieto dni 😔

casio, vydrz, pojde to pomalicky 😉 , uz si o krok blizsie k tomu dnu, ked ti bude fajn 😵

hroska
1. nov 2009

maria, veru, ako pise Andy, ja som mala zo zaciatku problem zaspat po Seroxate 😝 a to som ho brala 1 tbl. rano 😨 , takze ta ospalost a malatnost nebude zo Seroxatu, skor po Frontine alebo je to proste depresia ☹ . Ten spanok v noci by sa Ti mal upravit ako jedna z prvych veci 😉 , aj ked zozaciatku nebude este taky hlboky, ale aj to sa spravi. Ja uz teraz po 3 mesiacoch spim ako zarezana 😔 😔 😔 .

Dievcata vsetky Vas zdravim a prajem pekny tyzden, uz nech ta jesen cim rychlejsie prejde.... 🙄
Andy, pozdravujem na 100 krat ...... 😉 😉

deborah1
1. nov 2009

Babky,nášho 5-ročného drobca nechali v nemocnici ☹ 😒 Podvečer sa mu vysypal nejaký ekzém-také veľké červené fľaky na chrbte a brušku,aj za uškami,tak som muža s ním vyslala na pohotovosť-že mu dajú infúzku,vraj to má reakciu na nejaké jedlo.Nemáte s tým niektorá skúsenosť?Môže to mať z kupovanej pizze? 😨

filipal
2. nov 2009

jaaj Deborah! nemas dost inych starosti? ☹ ☹
moj syn maval alergiu, ale nikdy s tym nebol v nemocnici...stacili lieky.
a ako to syncek znasa?
ked bola moja sestra mala, byvala casto v nemocnici s atopickym ekzemom, ale nepomohli jej.
natierali ju nejakymi hormonalnymi mastami, ale zlepsilo sa jej to az v dospelosti... skor nejakymi alternativnymi metodami....budete musiet zistit co mu tu alergiu vyvolalo... asi vas poslu k alergologovi, ale tieto liecby su beh na dlhe trate. ☹ stava sa aj to, ze sa reakcia objavi len raz a odozneje to same.... no, drzim palce, aby to bol tento pripad.

casiopeia
2. nov 2009

deborah1 - moc držím palečky ať je malej brzy u tebe.