Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
6. apr 2014

@gretyka aj ja som pribrala a nieže jem ale doslova žeriem, to je hrozné,určite je to po tých liekoch

gretyka
6. apr 2014

@esselte co s tym? samozrejme chcem sa vyliecit,ale nechcem, aby sa zo mna stala velryba 😀

rondicka
6. apr 2014

@esselte a nepribrala si z toho paretinu? lebo ja hej ☹

danielagabriela
6. apr 2014

@gretyka @esselte baby s tym chudnutim opatrne, nie zeby mne netrebalo aspon desat kg, ale netreba to silit, pretoze moja znama sa tiez lieci a este k tomu zmenila pracu a pribrala sedem za pol roka, chcela to zhodit, ale zhodila zatial len dve a uz sa jej stav dost zhorsil, takze radsej budem mat nejake kg navyse, ako sa vratit na zaxiatok k tym hnusnym stavom🙂

ja1980
6. apr 2014

pekný večer dievčence, ja som prežila super víkend na chate, varil sa guľáš, sadila skalka, hrabalo lístie a aj som zabudla na nejaké depky 😉 a zajtra zasa do práce 😒 a vy, ako ste strávili víkend ?

lenka3330
6. apr 2014

Ďakujem Vám dievčatá za Vaše reakcie. Ja dúfam, že je to moje zhoršenie spôsobené tým, že mám teraz menzes inak neviem, čo budem robiť. Držte mi palce. Potom napíšem.

lonara7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
savanna
6. apr 2014

@esselte
@172 dakujem vam kocky za povzbudenie, velmi mi to pomaha, ze sa tu mozem porozpravat s niekym, kto mi rozumie. nemam sa komu inemu pochvalit, ze som sama isla na prednasku 😀 😀 lebo by nikto nechapal, cim sa vlastne chvalim 😀 😀
velmi by som chcela fungovat uplne samostatne tak hadam sa k tomu pomalicky dopracujem.

maria43
6. apr 2014

@timea179 tak toto je presne aj môj pripad😞

kobliha22
7. apr 2014

Tento článek se mi moc líbí http://www.medicin.cz/psychicke-problemy/depres...
Je tam hezky popsáno co přesně znamená deprese...

mimok
7. apr 2014

Ahojte dievcence. Nevem ci som na spravnej stranke a ci su tu aj take co su tehotne a trpia depresiou. Ja som v roku 2011 porodila dievcatko a o tri mesiace som dostala depresiu. Brala som lieky serlift a postupne som ich znizovala az vo februari skoro nebrala, asi kazdy druhy, treti den. Potom som ostala tehotna a teraz som v 11. tt a mam take stavy strachu, hucanie v usiaich, chvenie v nohach a mravcenie, asi sa mi prejavila depresia. Neviete niektora skusenosti s AD a tehotenstvo? Dakujem

mimok
7. apr 2014

@slimme neviem kde som ti mala napisat

anina63
7. apr 2014

@mimok Ahoj,vitaj a si na správnej stránke 🙂 ja sama takú skúsenosť nemám,ale písala už tu kočky,ktoré s tým mali alebo majú skúsenosti.Pokiaľ viem,tak väčšina písala,že sa snažili vydržať prvý trimester a potom im boli nasadené lieky.Určite ti niekto napíše čo a ako.Prajem ti všetko dobré a drž sa 🙂

marlenka75
7. apr 2014

@mimok Ahoj, ja som brala v tehotenstve antidepresíva, psychiatrička mi ich nasadila vo štvrtom mesiaci, brala som Sertralin 50 mg vždy ráno.

mimok
7. apr 2014

@marlenka75 a babo sa ti narodilo zdrave a vse v poriadku?

marlenka75
7. apr 2014

@mimok V podstate zdravé, len trpí alergiami na bielkovinu kravského mlieka, soju, ale myslím si že to s tým nesúvisí.Alergikov je dnes veľa.

danielagabriela
7. apr 2014

@lucinka kde si a co nove? Aj ty zajtra na tu psychoterapiu? Som na to zvedava, co nas caka!?
A istatne baby, ako sa mate, co nove?
Mne bolo dnes dost zle, dufam, zeto suvisi so zmenou pocasia, ale bol to strasny den☹ mi nepomohla ani robota, ani mala, no katastrofa, dufam, ze zajtra bude lepsie...

protektinka
8. apr 2014

Ahoj, filipko!
Ja som mala tiež depresie.
Nič ma nebavilo, vybuchla som pre každú maličkosť a zároveň som bola strašne apatická, smutná, zanedbávala som domácnosť, nebavilo ma hrať sa ani s mojim malým synčekom- nemala som na to silu a to je veľké zlatíčko a smejko.
Žila nežila som ako v inom beznádejnom svete.
Kamarátka sa už na mňa nemohla pozerať a poradila mi, aby som vyskúšala Rhodiola rosea.
Je to druh žeň šeňa, ktorý sa používa na liečbu depresií a verte neverte pomohol aj mne!

protektinka
8. apr 2014

Neviem, či sa dá zohnať aj na Slovensku, ale ja som si to objednala z Ameriky.
Doprava na Slovensko stojí len 4 doláre.
A ak zadáš pri prvom nákupe kód DHG359, dostaneš zľavu 5 dolárov.
S nákupom Ti môže pomôcť stránka www.tvoje-zdravie.eu, kde je aj obrázkový postup, ako nakupovať.
Držím Ti palčeky a neboj, všetko bude dobré!

anina63
8. apr 2014

@protektinka Ahoj,ja už by vzala čokoľvek,len nech je dobre.Našla som Rhodiolu aj tu Zore.sk a aj som si objednala.Chcem sa ťa spýtať či si pri tom brala aj AD a ako dlho si užívala.

esselte
8. apr 2014

@rondicka áno, určite je to z paretinu, ja som stále hladná, a hlavne mám strašnú chuť na sladké a musím schudnúť, veď ide leto

172
8. apr 2014

ahoj babenky mne dnes hruuza hlava mi ide roztrhnut od bolesti ani pozea nemozem..moze to byt pred menzesom?

172
8. apr 2014

@danielagabriela ajoj tak ako dnes je lepsie?

danielagabriela
8. apr 2014

@172 ahoj, no veru ani nie, este som dostala aj chripku alebo co, som sa nemohla ani z postele postavit☹ som nebola schopna ist ani na terapiu....boze taka uzkost az syrach
A ty ako sa mas, mamina uz lepsie?

lenka3330
8. apr 2014

Ahojte baby. Zaujímalo by ma čo nazývate úzkosťou? Je to vnútorný nepokoj, nervozita,precitlivenosť, neschopnosť sa sústrediť a to všetko naraz? Lebo také niečo mávam ja a myslím si, že je to úzkosť. Tak neviem, či to aj vy tak cítite. Inak zajtra mám ísť k lekárke, ale stále váham, či tam ísť. Pripadám si, že som hypochonder a otravujem.

lenka3330
8. apr 2014

@mimok Ahoj, možno sú to prejavy depresie a možno sú to len hormóny. Vyčkaj ešte a uvidíš, či sa ti nepolepší. Ak nie, tak sa radšej poraď s lekárkou. Držím Ti palce.

gretyka
8. apr 2014

@protektinka
@anina63 Aj ja som si objednala tu Rhodiolu na tej stranke, co si sem dala. Tiez som uz asi ochotna vyskusat cokolvek. Necitim sa dobre. A to som sa tesila, ze mi je uz lepsie. Fyzicky som OK, ale psychicky...ach ☹ uzkost, nervozita, depka, nic ma nebavi, do vsetkeho sa musim nutit, ani o deti nemam zaujem...☹(((( Ani s muzom sa nebavim, hoci sa na neho nehnevam,ale nemam chut sa s nim ani rozpravat, asi nechape, co sa deje, ale nic sa nepyta a ja radsej nic nepoviem, aj tak nepochopi alebo bude omielat, to co vzdy...on je pozitivne naladeny skoro vzdy, takze....jaj neviem, co je to so mnou...☹

gretyka
8. apr 2014

@lenka3330 ano, to je uzkost...☹

3009
8. apr 2014

Ahojte babenky. Dnes som bola u dr. a každý týždeň budem znižovať dávky Lexaurinu a na konci apríla by som už mala byť bez neho. Dúfam, že to tentokrát vyjde a nedostanem zasa absťák. Povedala, že je to teraz istené Tritticom a Tiapridalom. Mne je dnes celkom fajn.

3009
8. apr 2014

@lenka3330 je to úzkosť a obyčajne je aj spojená s depresiou. Určite choď k lekárke ak ti to trvá viac ako 3-4 týždne. Pri úzkosti to ide až do fyzickej bolesti, môže byť spojená s búšením srdca, nadmerným potením rúk, tlakom na hrudi, častým budením sa v noci alebo až nespavosťou. Na začiatok ti pomôžu AD potom pracovať na sebe - psychoterapie, relaxačná hudba, snažiť sa pozitívne myslieť. Toto ti hovorím z mojej vlastnej skúsenosti. Ja som si za posledné mesiace dosť vytrpela, ale stále si hovorím, že raz sa to musí prelomiť a ísť k lepšiemu.