Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mijo53
10. okt 2016

@junova ty to vieš . ty si na veľmi dobrej ceste, každého človeka postretne v živote úzkosť, žiaľ. smútok, to je prirodzené, len treba to rýchlo od seba odháňať a nesledovať sa pri každom pichnutí v tele

sardinka336
10. okt 2016

@flakulka vedlajšie učinky su prve dni viac menej normalne, AD maju pozvolny nastup učinku takze to trva cca plus minus aj 3 týždne kým začnu učinkovat. Co sa tyka toho smutku kazdý preziva stratu inak, potrebuje iny čas na ,,zahojenie,,. Cim nám bola osoba bližšia tým je to azda horšie vyrovnat sa s jej stratou. Niekedy ostava taka ,,rana,, ktora zabolí aj po rokoch ked si človek na to spomenie.
Jedna vec su lieky tie uzivaj alebo akukolvek zmenu rieš so svojim lekarom a druha vec je to ako sa s tým vyrovnat, ako s tým pracovat. Možno si typ, ktoremu pomoze sa vyrozpravat napr. u psychologa, mozno ak si veriaca tak daj za otca odsluzit omšu - nevadi ak mal cirkevny obrad, alebo doma si sadni napiš všetko na papier čo by si mu chcela povedat a čo ta trapi a akoby ,,prepusti,, otca nech moze odpočívat v pokoji. Ten list napr. spál. Viem, ze sa to lahko hovori, chce to čas ale zase ja si myslím, ze ak ma niekto pocit ze potrebuje smutit nech smuti, ked potrebuje plakat nech plače nech to zo seba dostane, ale dolezité je neostat len v tom smutku ale pomaličky vyjst z neho von. Lebo ja kebyze zomriem a vidim tých mojich pribuzných ako takto nariekaju, trapia sa a neziju tak viem ze toto by som nechcela. 😀 😀
Aj nas dedo ovdovel po 80tke...plakal vzdy ked sme ho stretli, trvalo to aj 3 roky, mal depresiu. Vela som sa s ním rozpravala, ja som taky nas rodinny kecač, a som mu povedala, ze babka by iste nechcela aby teraz čakal na smrt a nariekal, ze ona by s tým nesuhlasila a hnevala by sa keby sa stale takto opušťal. Myslím si ze mu to trošku pomohlo, ale chcelo to čas, trpezlivost a stale dokola usitovat ze ma pre čo zit, ze sme tu s nim.
A samozrejme inak toto cele vnima dajme tomu psychicky silny a zdravy človek a inak človek so sklonom k neurotizmu, depresii resp. psychicky slabší človek..proste tam je to naročnejšie.

bernusha
10. okt 2016

@domkaaaa ...halooooo??? ☺☺

domkaaaa
10. okt 2016

@mm103 bola a bolo veru skvelo 😊 Nelutujem te som isla vyhrala som dve ceny v tombole 😂😂 prach na pranoe perwol a vlasovu kozmetiku schwarzkopf 😊 Moze byt ze edte tie lieky naplno neucinkuju???

mm103
10. okt 2016

@domkaaaa ktoré lieky moje? všade píšu že po troch týždňoch začínajú účinkovať ad tak ja uz neviem ..

bernusha
10. okt 2016

@domkaaaa Tak som rada...☺😘...a moze byt,ako dlho ich uzivate a ake?

mm103
10. okt 2016

@bernusha ja 18 deň a paretin 20 mg ráno...

sardinka336
10. okt 2016

@mm103 18ty den stale nie su 3týzdne, to je minimalny cas ...niekedy sa uvadza 4 až 6 týždnov do nastupu plneho učinku, ano viem, ze ked sa človek citi zle tak kazda minuta je vela ....ale vtedy je mozne dat si Neurol, Lexaurin, Xanax...v akutnej faze...treba sa poradit s psycharom čo resp. ako prekonat ten čas kym zaberu AD...Paretin je fajn ale napr. moze byt strata orgazmu...ja viem, to človeka v akutnej faze az tak netrapi ale to su tiez bezne učinky AD o ktorych sa az tak nehovori.

mm103
10. okt 2016

@sardinka336 no s tými sexuálnymi vecami mám veru teraz trošku problém to je pravda....strašne verím, že sa dostanem do normálu a bude to zase ako predtým...

domkaaaa
10. okt 2016

@mm103 no ad som myslela 😏 Lebo uzivam uz 2 tyzdne a stale tak vselijak mi je 😏😳 ale myslim podla skusenosti ze 2 tyzdne je malo ... A chcete aj fotku? 😊

sardinka336
10. okt 2016

@mm103 bude to dobre, len to chce čas... 🙂

domkaaaa
10. okt 2016

Co dnes inak robkate?

bernusha
10. okt 2016

@domkaaaa ...prave som sa vratilaa z infuzky..😯...a ideme na navstevuu,co vy?? 😉

junova
10. okt 2016

@domkaaaa Domka, super že si sa zabavila. Pošli fotku 🙂

junova
10. okt 2016

Ja som upratala, dala som prať a bola som sa objednať na nechty🙂 Teraz mám relax, o hodinu idem pre deti do školy.

bernusha
10. okt 2016

@junova ....faaaajn...pozrite co mi sposobili nechty,a chodim na ne 9 rokov...😐😐😐,takze nejaku dobu ich mat nebudem..😕😕...

junova
10. okt 2016

@bernusha to spôsobili gélové nechty? Ja si davam len gél lak.

junova
10. okt 2016

@bernusha Chodim každý mesiac na nechty a čistenie pleti. Každé tri mesiace ku kadernícke na farbu.

junova
10. okt 2016

Plus mám jeden krát do týždňa angličtinu a posilku. Keď ma toto všetko prestane baviť, budem vedieť že je zle.

domkaaaa
10. okt 2016

Fuha to je nechtova mykoza 😢 Aj ja idem na nechty zajtra 😂 A dnes som upratala uz a idem si pozriet damsky klub a pojdem do autoskoly a potom spinkat priatelovi 😊 Na cistenie pleti som si povedala ze aj ja budem chodit kazdy mesiac lebo mam pupaky 😏 Asi aj z liekov

qidko
10. okt 2016

@junova Ahoj nebojis sa ze ked budes starsia nebudes mat vlasy?Myslim tu chemiu 😀 Ako sa mas?Len som tu mrkla ockom a vidim ze si tu tak sa aspon vykecam 😀 😀 😀

domkaaaa
10. okt 2016

@junova super uzkost nema sancu prist ked si vyplnis cas tym co ta bavi 😍 Aj ja chodim 2 krat do autoskoly raz mesacne na nechtiky 😊 Len to cvicenie mi chyba 😢

bernusha
10. okt 2016

@junova ..ja kazde 2 tyzdne na nechty a kozmetiku...a kazdy mesiac ku kadernicke...bola som u koznej a povedala,ze z nechtov...😢😑

domkaaaa
10. okt 2016

@bernusha baby tak ja za vami dost zaostavam 😂 Ja som na plet kozmetiku nebola ani nepamatam 😂 Chodite len na cistwnie?

junova
10. okt 2016

@qidko Ja som si zacsla farbit vlasy až po 30 tke🙂 Spolužiačky od 15 rokov. Keby mi nezačali sediviet tak si ich nefarbim. Ale chcem vyzerať mlado 🙂

bernusha
10. okt 2016

@domkaaaa ..vsetko komplet..☺

junova
10. okt 2016

@qidko omylom som poslala správu o vlasoch domke. Ja verím, že mi nevypadaju. A ty si nefarbis? Ako sa máš?

bernusha
10. okt 2016

@junova ano gelove...😕😕😕tak teraz pauza...a ja mam svoje lozka tak spatne...😈😈

junova
10. okt 2016

@domkaaaa farbenia sa nebojim, snáď.mi vlasy nevypadaju

junova
10. okt 2016

@qidko A mám sa celkom dobre. Občas mrcha úzkosť. Ty si už úplne bez liekov?