Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zuzike123
22. jan 2016

Dievcata, poradte mi. Mam ist na hospitalizaciu do nemocnice, kvoli inym zdravotnym problemom a neviem ci priznat uzivanie AD alebo nie. Psychiatricka ma varovala, ze ak priznam, hned ho mna spravia psycho-pacienta, ale ak nie, tak sa zas bojim, aby mi nedali nejake lieky co by s AD mohli byt v kontraindikacii a tiez sa mi zda, ze by som ich vlastne zavadzala, klamala ☹ Nemate nejake skusenosti? priznat to ci nie?

anina63
22. jan 2016

@zuzike123 Ahoj,ja hovorím všade.....už sa mi stalo,že na alergiológii by som mala skreslené výsledky,keby že dr. o tom nevie.To isté so šť. žľ.Zatiaľ som sa nestretla s tým,žeby sa niekto správal inak pri vyšetrení a nebral vyšetr. vážne.

sono2
22. jan 2016

@ivka1302 Ahoj. Vyzerá to, že ti nesadli lieky. Môj muž mal tiež problémy ale vystriedal tiež mnoho.on mal ale úplne niečo iné. Potom zmenil Dr ten mu dal úplne niečo iné, je tomu 2roky a manžel už nič 3 mesiace neberie. Takže chce to dobrého psychiatra. A vydržať. Takto sa zničíš!

sono2
22. jan 2016

@janka_banka neviem no to ct ale muža bolela tiež hlava, vsetko zo psychiky. Tam hlava nebude zlá. Ja ti hovorím ako zdravý človek so skúsenosťou od manžela. Vy všetci máte jedno spoločné. Hrozne riešite. Viem, že sa to ľahko povie, ale prečo by si mala prísť o objatia? Si predsa len čovek. A mysli trochu racionálne. Prečo by si mala zlyhať? Piješ? Zanedbávaš deti? Nie! Veď to je úplne normálny problém. Ako nejaká operácia. Veď sa muž postará, alebo ti niekto pomôže. Aj manžel riesil stále dookola robota prečo Neni toto tak ale onak minulosť, a on si to predstavoval ináč. Nerozmýšľaj nad vecami ktoré nevieš zmeniť. Situáciu ktorá je taká aká je, stav taký aký je. Ži s tým a skus to prekonať😊

pidr
22. jan 2016

@zuzike123 Ahoj

lieky AD sú ako každé iné, ničoho sa obávať nemusíš, dnes AD užíva veľmi veľa ľudí, žiaľ taká je doba ... Lekár o nich však musí vedieť, kedže ak máš aj iné komplikácie musí ti nastaviť liečbu a sombinovať prípadné nové lieky s tými tvojimi. Ďalšia vec je každé lieky majú nežiadúce účinky, ako aj AD a lekár by mal posúdiť či niečo z komplikácií nie je spôsobené napr. aj AD.....

Žiadne obavy ani predsudky a prajem veľa šťastia 🙂

Ja fungujem na prírodných veciach už dlhodobo a funguje to, ak by si mala záujem môžeme sa porozprávať aj o tom ..

Pekný deň

Michaela 🙂

janka_banka
22. jan 2016

@sono2 presne ako píše sono, my stále niečo riešime a to je ten problém, ale vieš, dostať sa do tohoto "bludného kruhu" je tak ľahké, ale von nie a nie .... to je najťažie a pritom si to racionálne vysvetlíš ale emocionálne si dakde v ... s prepáčením 😀 .... v zadku 😝 .... a to je aj tá depka, že všetko zle vnímaš, precitlivelo ... ja to chcem zmeniť, ale je to taký dlhodobý proces, chcieť zmeniť samého seba a hlavne ťažký ... ale viem, že to ide .... len pomaly, časom a hlavne prácou na sebe .... a nepríjemné sú hlavne tie telesné príznaky .... brrrrr .... ale niekedy potrebuje človek poriadne narovinu nakopnúť, aj moja lekárka je taká, že prísna a nerobí tutututu ... ale poriadne ma vycepuje 🙄 ... čiže neľutuje ... ďakujem moc za Tvoj príspevok 🙂

umabell
22. jan 2016

@zuzike123 ahoj urcite to povedz to vobec nie je hanba 😉 😉. A ako hovoris uz len kvoli liekom... Akeho psych pacienta? Ved sme take pacientky nie? 😉 😉 ja to vsade poviem ved kazdy druhy uziva ad na tom nic nie..... Ja som mala psychiatricku co sama uzivala ad taka doba 🙂. Neboj kludne povedz....

umabell
22. jan 2016

@janka_banka ja mam tiez taku lekarku povie na rovinu aj keby somsa tam rozplakala 😉. Ale oni take musia byt lebo aspon ja to tak mamked pridu ataky tak sa chcem lutovaaaat 😉 😉. Bludny kruh.. 🙂 🙂

umabell
22. jan 2016

@sono2 trefa do cierneho 😀. Stale riesime.... A viem si to vsetko racionalne vSvetlit ale myslienky ma sem tam zvalcujuu ale kaslem na ne... Ini maju tazsie choroby a bojuju tak baby moje bojujmeee 😉 😉. Aka som macherka ked mi konecne zabrali ad Ano hlava boli aj z psychiky ale ide spln mesiaca a verte neverte aj ten robi divy aspon u mna.. . 😅

qidko
22. jan 2016

@umabell zo splnom mas pravdu ja ties citim ze je to horsie a mne zabrali az tretie lieky ale vela vdacim psychiatricke je super bodaj bi vsetci lekari boli ako ona

janka_banka
22. jan 2016

@umabell no ešteže máme také lekárky 🙂 a inak ako sa bavíte o tom splne mesiaca, ja som vtedy na tom horšie, alebo keď mám ovulku, menzes, to sú nehorázne výkyvy, ale ako Vás čítam dievčatá, tak sa začínam cítiť ako hrdinka 🙂 ... však s touto chorobou bojujeme a nevzdávame sa a hlavne som rada, že sa tu môžem vypísať ... včera som sa o tom bavila aj s mužom o tých mojich pocitoch a taaaaak sa mi uľavilo ... som rada, že ho mám, večného optimistu ... 🙂 ... dievčatá dáme TO!!!! 😝

sono2
22. jan 2016

@janka_banka nie no, u nás to začalo choroby rakovina atď. Je to na dlho pozorovanie sa, vracanie tiež atď atď. Jasné, zdravý ako buk. Potom jedna hádka a zrazu tma, plač, strach, týždeň mi chlap nič doma nejedol A ja s ním. Tie oči plachá srnka také nemá ale hovorím U nás to bola bipolárka. Po pár tabletkách už aj chlap spal aj sa lepšie cítil a po roku a pol sme začali vysádzať. A muž už nerieši. Hneď ako mu bolo lepšie. Stav riešenia je stále zle, lebo človek Neni V pohode. Aj ja poviem za seba. Tiež mi niektoré situácie nerobia dobre si len spomeniem že mám niečo urobiť teraz neviem konkrétneho nejaky problém riešiť Hej napríklad napísať právnikovi príklad, tak mi je hneď zle. Lenže keď si K tomu sadnem A to urobím. Misia skončená A mne je fajn. Alebo? Riesim spor niekto mi dlží 500euro opäť príklad. Robí mi to zle, tak to pustím A seriem na peniaze! Proste asi takto. A to som zdravá. Manžel tiež niektoré veci pochopil A je ok

nikollla
22. jan 2016

@ametyst123 Ďakujem,Áno rozmýšľala som aj nad zmenou lekára lebo vlastne niekoľko rokov pchať lieky do seba A nič.Užívam Alventu 225 mg denne, nemôžem povedať, že to nie je lepšie ako na začiatku čo som nebola schopná už ani nikde ísť ale ataky sa objavujú stále. Doktorka mi povedala že to je už chronické A proste sa toho nezbavim už. Aj psychoterapie som absolvovala,veľa krát.Len S tým neurolom je to ťažšie denne užijem niekedy 1,25 mg A sú dni čo mi stačí 0,5mg ale bez neho sa mi to proste nedá .Niekedy strácam nádej ozaj len tie deti má držia že to aspoň takto zvládam. Ďakujem aj ja držím palce ☺

babika1234
22. jan 2016

Caute babule ,nestiham vsetko prečitať pišete toho strašne vela...Tiez ma neuroligička najpr liečila na tetanticky syndrom!Tusim mi dala lexaurin ...A vec bola vybavená ...Po niakom čase mi došlo zas zle neuveritelne zle myslela som si ,ze zomrem srdce som mala vonku ,hnusné tlaky na hrudi ,trpla som na ustach triasla sa ,V danú chvilu som si myslela že mám infarkt a že zomrem ...Čim viac som myslela ze to je infarkt ako ako mi bušalo srdce strašne tym som sa viac lakala ...Samoska mi bola privolana 112 Absolvovala som množstvo vysetrení 🙂 Opať ...Nakoniec sa s prepacenim tato mrcha volá panická porucha.Ale za tie roky dokym som sa s nou popasovala zazila som strašne veci ...Vystupovala som z autobusov ,vecer som sa bala ze zomriem ,riesila som furt stav ,co ked sa to vratí ,Že mám niečo so srdcom ,co ked to je niečo važne ...A dokola ...Je dobre si najst dobrú psychiatričku ,to je základ !Dokym ma niaka pochopila mam tušim 4 tu ...Mne vyhovuje xanax o.5 mg ...vyskušajte baby ...A dôlezite je sa nestresovať žit naplno !Vsetko je to len stres a v nasich hlavach !Telo reaguje na strach preto sa nam srdiečko rozbuši ,trpneme preto lebo rychlejšie dychame ...Atd vela uspechov v liecbe ...A co sa tyka Ad dokym mi niake zabrali vyskušali som asi vsetky ...

umabell
22. jan 2016

@janka_banka a budme radi ze mame takych muzov aj ja mu vsetko hovorim a on je super... Ano pred kramami sa mi pohorsi otras.. A este si musim zvyknut nato ze nie kazdu naladu co mam pripisujwm mojej uzkosti.... Jasne ze to dame 🙂 😉 🙂

umabell
22. jan 2016

@sono2 aj mne kazda " situacia" vyvolava pocit na vracanie 😒. Ale potom sa porozpravam sama so sebou 😝 😝. A vybavimsi to 😀. Ale nie vzdy to vyjde... Co uz

babika1234
22. jan 2016

@zuzike123 prečo by kvoli Ad mali z teba psycho pacienta ?Nechapem ...ak ides na ine oddelenie samozrejme ze lieky ake uzivas povedz ...Niektore lieky sa nemiešajú vyberu ti taky aby si ich mohla kombinovať...Ja tiež nemôzem brat napriklad kazde antibiotikum.

anina63
22. jan 2016

@umabell Spln.....ja som naňho veľmi citlivá ☹

ametyst123
22. jan 2016

@babika1234 Presne tak ako píšeš som sa cítila aj ja, a ešte aj doteraz sa tak cítim, zatiaľ som len 2 mesiace "v tom svinstve" čo sa nazýva panická porucha... a je to humus..... ale ja fakt verím, že to musim prekonať, aj ked napríklad teraz mi je tak hrozne blbo, žallúdok ma nenormálne bolí pod pravým rebrom, ale viem, že tam nič nie je, bo som bola na vyšetreniach.... takže dala som Rivotril a uvidíme....
Fakt pevne verím, že sa všetky z toho postupne, ako sa hovorí "časom" dostaneme..... len sa nevzdávať, a príliš sa lutovať.....

ametyst123
22. jan 2016

@nikollla Ahojky Nikolla, prečítala som si kopec diskusií, článkov, a neviem čoho všetkého ešte..... asi tak ako každý, kto má takéto alebo podobné problémy, ale hlavne som čítala od dosť veľa ľudí príspevky, a to v tom zmysle, že naozaj, ak niekto užíva ADčka tak dlho, ako Ty, zrejme je na vine lekár, a ked píšeš, že stalé to nie je dobré..... ADčka, ak by Ti nastavili a zistili tie správne, by už mali dávno dávno zabrať.... a nie sa takto dlho trápiť.... je to podla mna hovadina (sorry za výraz) ked lekár povie, že je to chronické..... Hned by som sa opýtala a prečo je to chronické? Kto je tomu na vine? V prvom rade lekár mal dávno zmeniť a vyskúšať kopec kopec iných liekov, je ich nespočetne veľa, a neverím, že by Ti nejaký za celý ten čas nezabral..... 😠

Okrem toho Lexaurin poviem Ti niečo aj o Lexaurine.... čítala si príbalový leták? Myslím dávkovanie.... Ty v podstate užívaš, minimum toho Lexaurinu, ak si ho dáš v takej gramaži, ako píšeš, a raz do dňa....
Napíšem Ti o mojej tete, ktorá mala ale popôrodnú depresiu, dozvedela som sa to totiž až teraz nedávno.....podotýkam, že žije inde, nie tu na SK, a vo vyspelejšej krajine....nič proti SK..... ale zdravotníctvo je tu hrozné... takže ona brala Bromazepam.... čo je Lexaurin až 6 mg denne, a to po dobu 6 rokov..... Samozrejme, že sa stala závislou, ALE podotýkam, že potom jej lekár odporučil znižovať dávky približne takto, o 0,5 mg denne menej, ale to trvalo aspon 3 mesiace, potom zase po 0,5 mg zase 3 až 6 mesiacov, a tak postupne znižovala dávky, aby nemala abstinenčné príznaky, ktoré sa prejavujú presne tak, ako to na čo ich vlastne začneš brať..... a myslíš si, že sa Ti to vratilo, ale nie je to tak, takže postupne po pol roku zase znížila o 0,5 mg denne dávku, a zase.. a zase..až sa dostala k tomu, že prestala brať celkom, takže pomaličky ale isto, už nie je závislá na Lexaurine, a nemá ani abstinenčné príznaky, teda vedlajšie účinky lieku, a žije plnohodnotný život.... je šťastný človek, má krásne dve deti, a sama mi povedala, že keby nebola brala Lexaurin, bola by skončila, proste jej to zachránilo život.... Takže Ti ked chceš s Lexaurinom prestať, neber tak že raz zoberem 0,5 mg potom zase 1,5mg.... ber radšej aspon tri - 6 mesiacov ešte ten Lexaurin, potom rozdeľ tabletku na štvrtiny, a daj si len 3/4 tabletky, potom dalšie 3 mesiace až pol rok iba 1/2 tabletky... a potom už len štvrtinu tabletky.... a postupne zistíš, že ho nemusíš užiť vôbec....
A tá Alventa Ti rozhodne teda nesadla, tak vymen lieky, alebo lekárku, ak nebude ochotná Ti zmeniť lieky... pretože lekár má zo stáleho pacienta - akým si aj Ty - bohužial si Ťa takto "vypestovala", aby mala odber liekov..... za každý predpísaný liek, dostáva prachy, Prečo si myslíš, že k lekárom chodia rôzni díleri liekov? Aby im len popredvádzali nové lieky? Nie...... Dohodnú sa, že ak lekár bude predpisovať ich lieky, dostanú krásne provízie.... Niektorí lekári, sú takí, čo chcú pacientovi pomôcť, bohužial niektorí nie.....pozerajú viac na provízie.....

Zober svoj život do rúk..... a nenechaj sa len tak ovládať lekárom..... alebo ho proste vymeň.... ja s tým problém nemám, chodila som napríklad k zubárke roky rokúce, ale už som povedala, že dosť, bola za prvé neskutočne drahá, a za druhé liečila zuby liečila, ale nevyliečila, stale iba vložky do zubov, a vložky, nikdy žiadna plomba,.... až proste zub musel ísť von.... za liečbu jedného zuba som nakoniec musela zaplatiť dokopy až 100,- Eur. tak to som mohla mať rovno porcelánový zub.... 😀 . Jedného dna som jej proste zavolala, a slušne jej povedala, že potrebujem kartu, teda výpis z karty, lebo s deťmi dávam do nového zubára a ja idem s nimi... Tak aj Ty sa nejak vyhovor, ked Ti nebude chcieť vyjsť v ústrety tou zmenou liekou, a postupným skúšaním, čo Ti zaberie,.... a hoci povedz, že napríklad nemôžeš tolko dochádzať, ked to máš k nej daleko.... alebo hocičo.... alebo aj nemusís povedať nič,.... proste máš na to právo zobrať kartu, a odísť.....
Držím palce.... a naozaj sa to dá zvládnuť, ked aj moja teta je toho príkladom.... takže toho sa držím..... a aj Ty sa drž..... Uvidíš, že to zvládneme.... 😉 😉 😉

janka_banka
23. jan 2016

@ametyst123 neberiem žiadnu antikoncepciu, ale ja keď som kojila som bola psychicky úplne v pohode. A potom vlastne tie moje problemy začali aj tým, že mi znížili prolaktin aby som odstavila od mlieka dcerku. Potom mi dali sulpirid na priberanie a ten zase zvyšuje prolaktin v krvi a mlieko bolo späť ale bez menzesu. Gynekologicka ma zase vystresovala, že pôjdem skoro do prechodu ak nebudem mať menzes (ten sulpirid a zvýšený prolaktin mi ho zastavili)...tak som už objednana na gyndu ci tam nie je pes zakopaný, myslím v hormónoch... Tak uvidím. Ale teraz budem mať menzes, tak stavy pod psa 😳

babika1234
23. jan 2016

@ametyst123 cauky zaludok ťa moze bolieť aj z liekov neviem ake mas problemi so žaludkom skus niake kvapky ,aj mna zvykne ...Alebo pocit na vracanie ,atď ...Niake zaludočne kvapky su fajn ...

babika1234
23. jan 2016

@ametyst123 cauky zaludok ťa moze bolieť aj z liekov neviem ake mas problemi so žaludkom skus niake kvapky ,aj mna zvykne ...Alebo pocit na vracanie ,atď ...Niake zaludočne kvapky su fajn ...
@ametyst123 Ta Alventa mala som ju nič moc ale ked nezabera mas vyskusat iny liek ako pise Nikol ...a leuarin vymen za iny liek urcite xanax s riadenym uvolnovanim si skusala ?

babika1234
23. jan 2016

Soryyy to patri Nikol s tou Alventou

janka_banka
23. jan 2016

@babika1234 Ja tiež momentálne beriem Alventu, ale zdá sa mi tiež slabá, depkujem stále ... ja neviem, niektorí lekári predpisujú stále ten istý liek ... teraz som v ťažkom období a lekárka mi zdvihla len dávky, ale myslím, že by to chcelo zmenu, však ju beriem už 5 rokov ....

janka_banka
23. jan 2016

@zuzike123 určite povedať, že berieš lieky, však natom nie je nič zlé ... nechápem ako toto môže lekárka povedať, však ochorenie duše je ako každé iné a ja ako pacient čo prešiel už veľa vecami, asi najhošie utrpenie ... ja to vždy hlásim aj keď idem len k zubárke ... sme ľudia ... s rôznymi osudmi ...skúškami života ... držím palčeky 😉

ivanka_kralikova
23. jan 2016
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.

ahojte. dam tiez par viet za seba, vidim, ze kopa z vas sa otvorila a podelila o svoj problem, co si skutocne vazim, lebo viem, ze v tomto nie sme same.. ja som trpela depresiami roky. zacalo sa to po rozvode s muzom, ktoreho som skutocne milovala.. nevedela som sa jednoducho pozbierat. nemala som energiu vstat rano z postele, odisla som z prace.. chvala bohu mala som nieco usetrene, lebo vtedy som naozaj nevladala robit.. vyzerala som tak ako som sa citila, hrozne. zaslo to do stadia, ze mama mi odporucila navstivit psychiatra.. ten mi samozrejme hned nasadil lieky.. nehovorim ze to bolo zle, citila som sa lepsie, ale mam pocit ze som to nebola ja. ze sa len ako keby podarilo potlacit nasledok, ale neodstranit pricinu ktora mi ublizovala nadalej.. tak som ako zombik prezivala dalsi a dalsi den. moja najlepsia kamaratka vtedy objavila niekolko zaujimavych skoleni- osobnosnty rozvoj, aj ezotericke. pridala som sa k nej. Teraz som sa dokonca prihlasila na Cestu, to je alternativna forma liecby, neviem ci ste sa s tym stretli. V ramci tohto je mi blizke najma to, ze vsetci si uvedomuju, ze ked mame nejaky fyzicky problem, castokrat ho sposobuju bloky v nasom vnutri.. ja mam urcite mnozstvo blokov na ktorych treba pracovat.. verim ze toto ma niekam posunie. Ak by ste mali tip aj na nejake ine seminare, budem rada. Urcite by som sa nadalej rada vzdelavala a tym sa aj hladala. dakujem a drzim vsetkym palce nech nad depresiou zvitazite. ja som stale len na ceste, ale verim ze na spravnej

janka_banka
23. jan 2016

@ivanka_kralikova Ivanka presne ako píšeš, ja som sa tiež po liekoch cítila lepšie a aj cítim, ale tiež mám niekedy pocit, že to nie som ja a najhošie sú fázy, keď už potrebujem úplne oblbnúť liekmi, to som fakt jak zombie 😝 ... a naozaj liekmi len zametáme príčinu pod koberec, niekedy je lepšie to pretrpieť ale s čistým rozumom a logicky si veci vysvetliť ... ja tiež chodím k lekárke, ona je psychiater+psycholog a spolu sme zvládli veľa, porazili bulímiu, anorexiu, teraz bojujem s depresiou, ktorá sa mi žiaľ vrátila po nástupe do práce, neviem, kde sa berie ... hľadám príčinu,no momentálne musím byť na liekoch, lebo by som sa asi nepostavila z postele ... je to hnusná choroba ... držím Ti palčeky a tie kurzy určite pomôžu, ja to tiež beriem tak, že je to životná skúsenosť i keď ťažká, ale snažím sa myslieť, že ma to má niekam posunúť ....

ivka1302
23. jan 2016

Ja som pocas menzesu tiez viacej podrazdena ale pri splne som sa nikdy nejak obvzlast nesledovala skusim sa odpozorovat. Kocky mozem sa spytat na jednu otazocku kedze som AD este neuzivala dlhodobejsie zaujimalo by ma ci maju vplyv na sexualne libido pretoze je to skoro vsade v letaku napisane medzi vedlajsimi ucinkami zaujimalo by ma ci je problem v tomto smere. Ak ste niektora zaznamenali nejaku zmenu v tomto smere Dakujem. A este nieco na lepsiu naladicku. Pride pacient do ordinacie lekara a vravi:-Pan doktor ja neviem co so mnou je ja som v poslednom case velmi nenasitny a chamtivy. Doktor sa zamysli a vravi:Dobre tak vam tuto predpisem nejake tabletky. ALE VELA PAN DOKTOR NAPISTE MI VELMI VELA vravi pacient. Pekny den pre vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tslobik
23. jan 2016

Ahojte, dala som si práve lexaurin, lebo už dnes nevládzem. Od rána som v posteli, ale muž musel teraz na noc odísť preč a som so 4 roč. synom doma a stále len revem, nič nevládzem. Môžem si k tomu lexaurinu dať na noc sanval na spanie???? Malého budem mať u seba v posteli. Len či sa to môže spolu?? Vďaka.