Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
29. jan 2016

@qidko jaaaj no to ma nenapadlo dakujem. Myslim si ze pod prispevkom ktory napises ty ti to neukaze ja to pod mojimi tiez nemam 🙂 🙂 🙂 pekny den

qidko
29. jan 2016

@ivka1302 Dakujeeeeem🙂

kachita
29. jan 2016

Baby, mavata taku tu unavu v hlave, kedy by vam hlava len spala? Je to prejav depresie alebo vedlajsi ucinok AD? Na sertraline som vzdy ospala, ale teraz som uz dlhsie na 1/2 minimalnej davky a neviem, cim to je. Mate skusenost?

qidko
29. jan 2016

@kachita Mne sa to stava casto jednoducho mam pocit ze som unavena ale Ked si lahnem myslienky mi nedovolia zaspat niekedy som tak fungovala aj 2-3dni ale odkey mi pomenila lieky lekarka je to lepsie

qidko
29. jan 2016

Ahoj dievcata aky mate dnes den ja od nedele budem 2tyz.bez manzela normalne sa bojim ako to budem zvladat uz mi zacinaju triasky na zaludku dufam ze to zvladnem drzte sa pekny den

kachita
29. jan 2016

@qidko A zmenila ti lieky z akych na ake?

ruza777
29. jan 2016

@qidko pri tých myšlienkach sa trénuje tak,že ked si v klude a snažíš sa predstaviť si tú myšlienku napr,. tak,že ju prilepíš na obláčik a pozoruješ ako odchádza,je to veľmi ťažké,ale trénuje sa to každý deň,začínaš napr. len dve minúty a nič,ale ray to klapne a ide o to,aby tie myšlienky ,čo prichádzajú nemali nad tebou moc

qidko
29. jan 2016

@kachita neurol lexaurin 3mg esc.mylan no beriem este z neurologie lydokain lyricu tramal novalgin psychiatricka mi ich kombinovala lebo mam problemy s chrbticou a musim brat vsetko este ze sa znasaju

janka_banka
29. jan 2016

@kachita toto mávam niekedy aj ja, mne hovorila lekárka, že mozog sa snaží "vypnúť" a oddychovať, je to vraj pri depresii, psychickej vyčerpanosti normálne ... ja som sa najskôr bála, že čo to, ale potom mi to povedala, že je to ok, tak som kľudná 😉

lehotka
29. jan 2016

Chcem sa opýtať, mali ste skúsenosť ženy Vám lieky na úzkosť s depresii nepomáhali ? Dokonca mohli stav zhoršiť ? Cítim žeby som ich mala vysadiť ale som uz 10 rokov úžasný zákazník psychofarmak.firmy ...:(

qidko
29. jan 2016

@lehotka Mne zabrali az 3 teras sa to da zvladat ako tak .No myslim ze sama by si ich nemala vysadit skus zajst za lekarkou a porad sa🙂

lehotka
29. jan 2016

@qidko jasne sama to nejdem riešiť, ja len mam pocit ze napriek užívaniu liekov su moje stavy zle mozno horšie 😐Nepamätám si kedy som mala dobrú náladu a tešila sa zo života 🙄

qidko
29. jan 2016

@lehotka Mozno naozaj potrebujes zmenit lieky kedy si bola posledny krat u lekara?Mas niekoho aby pri Tebe stal?Ak potrebujes pokecat prist na ine myslienky ja som skoro vzdy na nete som PN takze mam kopu casu.Ale je tu kopa dievcat ktore radi pomozu aj poradia sme tu pre Teba vzdy

lehotka
29. jan 2016

@qidko pravdy je k lekárke chodím malo, ale sranda ze som u nej bola včera a zvýšila mi dávku benzodiazepinov, ale až dnes som sk uvedomila ze mam asi skôr depresiu, vraj uvidíme 2 týždne a sk nie zmeníme liečbu , Dik ZŠ podporu

qidko
29. jan 2016

@lehotka K lekarovi pravidelne musis chodit ja teras az o 6tyz.doteras som chodila kazdy 3.tyz.musis verit ze to bude dobre a my zeny sme silne a zvladneme to mame rodiny a prenich sa oplati bojovat

ametyst123
29. jan 2016

@lehotka A aké lieky si za tých 10 rokov brala, ked môžeš tak vymenuj všetky, aj antidepresíva, aj benzáče.... a uvidíme... za 10 rokov Ti lieky zabrať už dávno mali, minimálne Ti mali dať také, ktoré by Ti práve naopak mali zvýšiť "chuť do života".... ale predpokladám, že lekárka Ti preto teraz dala viac benzodiazepínov, (napíš aké...), aby si mohla prekonať tie zlé stavy, ale rozhodne treba pouvažovať o zmene ADčiek.... alebo úprimne ruku na srdce brala si niečo teraz, alebo len raz za čas....? 😵 Skús napísať, určite poradíme.... 😉 😉 😉 Nemôžeš sa 10 rokov netešiť zo života.... to proste nejde.... a máš aj dieťa, hoci je asi živé.... tak ako moje dve..... 🙂 a mám pocit, že to nezvládam, počúvať ich škriepky, hádky, jeden chce toto, druhý hento.... nemám ani chvíľu pokoja... a ešte k tomu chodím aj do roboty, ktorú maximálne neznášam, a niekedy mám pocit, že s niet z čoho tešiť, ale to nie je tak,.... ja to takto nechcem, ja sa nechcem roky trápiť, a ničím sa nepotešiť, hoc len maličkosťami sa treba potešiť, že som napríklad dneska konečne povedala kolegyni intrigánke, že jej mam plné zuby, a že viem, že klame a osočuje ludí pred šefom, a teda aj mna.... a som na seba hrdá... možno prídem o prácu, ale stálo mi to za to, ten pocit, buzerovala ma 2 roky, 2 roky som to znášala, už nemienim..... a bol to fakt dobrý pocit..... atd atd.... musíš si hladať maličkosti.... napríklad moje deti, vedia byť naozaj "ako pobiehajuce zajačiky Bugs Bunny, a ja na nich proste nestačím, ani psychicky ani fyzicky, ale na druhej strane, ked mi večer povedia, "A mami, dáš mi pusu, a povieš mi dobrú nocku a sladké sníčky?" A ked mi aj oni dajú pusinku, to je super pocitík.... Alebo si napr. nájdi niečo, čo Ta fakt baví, mna baví okrasná záhrada, ale v zime je to na figu, tak si na internete pozerám, ako si staviať okrasné záhrady... to ma baví, a som happy.... Ja mám však skôr problém s PP - panickou poruchou, a mna hlavne vedia tie ataky dostať vtedy, ked mám akýkolvek stres, dokonca aj pozitívny stres, u mna vyvolá paniku....a atak.... Nemám rada prekvapenia, ani zlé..... ale ani dobré... chcem vedieť dopredu, že to alebo ono.... aj ked viem, že nemôžem zase všetko dopredu vedieť, alebo predvídať, to sa proste nedá...

ametyst123
29. jan 2016

@ivka1302 Diky Ivka, skúsim si kúpiť, možno pomôže... aj jedno aj druhé.... a máš pravdu, ja viem, že soda bicarbona je škodlivá, a môže urobiť paseku v žalúdku, lenže ja mám pocit, že jedine po nej mi konečne začne tráviť, neviem to inak opísať, už som skúsila Pancreolan, Smectu, Nospu, Anacid, dokonca aj čierne uhlie, ale neviem... a také tabletky typu Rennie, tak to je pre mna slabé.... to sú lentilky.... 🙂 to nepomôže ani náhodou.....

lehotka
29. jan 2016

@ametyst123 brala som dlhé roky Rivotril, po ktorom mi bolo dobre, psychologicka ma hrozne zvozila, aké je to svinstvo, tak som ich vysadila, beriem momentálne asi rok alventu 75mg a spitomin 5 mg rano, od júla pociťujem hroznú úzkosť kt. Vznikla asi tým ze sYna pohrýzol pes, bol veľký stres, boli sme v nemocnici , začala som užívať znova po roku Rivotril, psychologicka zase začala ze Jo mam vysadiť, tak som asi mesiac bez rivosa a mam asi riadnu depku, primárne sa inak liečim na úzkostnu až panicku poruchu ;(

lehotka
29. jan 2016

@ametyst123 hrávala som kedysi serlilf, dlhé roky Rivotril a tu alventu, spitomin a este vecer si dávam trittico

junova
29. jan 2016

@nikollla Mne občas aj dve hodiny.

junova
29. jan 2016

@mikimavka Ja celkom dobre. Psychiatricke idem o týždeň

majinulka
29. jan 2016

Dobry večer. Som tu na fóre nová. Mám problém, s ktorým by som sa chcela podeliť a poradiť. Môj syn 18 r. berie 5ty deň Paretin 10 mg. Má úzkostnú poruchu. Trpel napätím celého tela. Vždy po tabletke cíti silné napnutie svalov celého tela a tŕpnutie svalov na tvári. Má pocit, že sa mu ťažko rozpráva. V pondelok máme zvýšiť dávku na 20 mg. Mám obavy, či sa to nezhorší. Psychiatrička mu k tomu nedala žiadne ukľudňujúce lieky. Dokonca mala celý týždeň dovolenku Syn to veľmi zle znáša. Máte niekto s týmto liekom skúsenosti?..012Mám pocit, že mu ten liek len zhoršuje stav

qidko
29. jan 2016

@majinulka Mohla si to napisat ako novu diskusiu tak si to vsimnu aj ine dievcata viem ze tu pisala jedna pani psych.mozno Ti bude vediet poradit

lehotka
29. jan 2016

@ametyst123 muselo sa ti super uľaviť keď si jej to povedala 😍 Hádam zo všetko dobre v práci dopadne 😜

ivka1302
29. jan 2016

@majinulka ahoj ja momentalne ziadne lieky nemam ale za dva roky som ich skusila nooo nie vela asi 5 druhov ale podotykam ze iba jeden dryh som uzivala asi 6 mesiacov a cakala az mi bude lepsie ale nebolo. Ked mi doktor zvysil davku bolo to peklo uz som tu o tom pisala ja som to skratka odmietla a povedala som ze je mi velmi zle a nevladzem fungovat. Taketo stavy som nikdy nemala. Ked som ich vysadila bolo lepsie len prisli obdobia ked som nezvladala a isla som si pytat nieco ine lenze ucinok na mna bol ten isty. Chcem ti len povedat aby si davala na svojho syna pozor ked sa mu pohorsilo urcite by to mal vysadit. Nechcem ta strasit ale taky dospievajuci chlapci vela veci nepovedia lebo sa obavaju alebo hanbia. Nedaj sa odbyt doktorkou vetou ze musi vydrzat aj mne to tak hovorili a pisem ti to preto lebo som vtedy prave ked som to uzivala pomyslala na samovrazdu nechapala som to ale aj toto mozu urobit nespravne lieky ja viem ako sa vtedy clovek citi. Rozpravaj sa so synom a ak uvidis ze je apaticky a premaha sa alebo sa uzatvoril sam do seba konaj. Dala si mu urobit vsetky potrebne vysetrenia aby sa vylucila nejaka fyzicka choroba ktora by mu tieto stavy mohla spustat?Pozor na to

junova
29. jan 2016

@ivka1302 a ako si na tom momentálne s panickou poruchou? Zvladas to?

ivka1302
29. jan 2016

@majinulka a este kedze ta doktorka mala dovolenku mala vam dat na seba privatne cislo aby si ju v takychto pripadoch mohla ihned kontaktovat. Kazdopadne mozno sa ti ku tomu vyjadria viac babenky ktore vedia ako zacinali oni na tabletkach ale moj nazor je taky ze nejake vedlajsie ucinky ako zvracanie alebo prehananie ok. Ale nie to co opisujes ty

ivka1302
29. jan 2016

@junova musim povedat ze zvladam aj ked ja som na stastie taky zachvat paniky ako som tu citala nikdy nemala ale rozhodne je mi lepsie bez tabletiek babulky ja som bola u jednej doktorky ktora mi vysadila vsetok lepok a mlieko co sa vsetkeho tyka a varim si jedla ktore mi poradila a fakt sa citim lepsie vcera som dokonca zaspala bez xanaxu a spala som celu noc.

junova
29. jan 2016

@ivka1302 Veď aj ja sa chystám na gastro.

nikollla
29. jan 2016

@ametyst123 Mne ho predpísal obvodný, lebo tiež mi ho vždy dali na pohotovosti, tak som si ho vypýtala A mám ho tiež len pre prípad že mi vyskočí,lebo ja som brala pravidelne coronal A potom už mi nerobil dobre už mi dosť znižoval tlak.Teraz mávam skôr nízky,ale pri tom mi vyskočí tak na 160/90 tep 120 tak vtedy si už dám niekedy stačí polovicu.