Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
22. feb 2016

@ivka1302 pokial mal uz na zaciatku prve priznaky depresie tak ste predsa nemuseli cakat tri roky aby vam to doktor potvrdil. Ja som to vedela hned na zaciatku ze upadam do depresie a snazila som sa zo vsetkych sil aby som nespadla este hlbsie. Pomaha sport alebo ak sa neciti na to tak prechadzky plavanie relax nejaky konicek. Treba zistit pricinu mal vela stresu?...atd.

ivka1302
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka1302
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
22. feb 2016

@janka_banka Ahojky Janka, tak tento víkend mi bolo oveľa horšie ako predošlé... a to preto, že mám svoje dni.... ☹ 😠 ... dokelu akurát teraz museli prísť, a začiatok týždna uplne najhorší..... vôbec sa mi nechcelo ani do práce, tak mi bolo blbo.... ale dala som si popri mojich liekoch aj Ibalgin.... lebo iba ten mi zaberá na predmenštruačný syndrom.... a potom Degasin.... lebo ma nafukovalo tak, že som mala pocit, že mi v bruchu niečo rastie.... 😀 .... a trochu to aj pomohlo.... vraj môžem kombinovať tieto lieky tak uvidíme..... možno ešte zajtra mi bude zle.... ale to už prekonám .... najhoršie sú prvé dni.... a dva dni predtým..... Skôr to bolo oveľa horšie ..... a dlhšie to trvalo... tak dúfam, že to už nebude tak dlho trvať.... Ale čo sa týka víkendov, niekedy z nich začínam mať hrúzu.... že tolko by som chcela urobiť... a .... neurobím nič..... a moj manžel už lepší aj v upratovaní domu ako ja..... dokonca sa už aj vo varení tak zlepšil, že mi to chutí viac, ako to čo uvarím ja..... na jednej strane ma to síce teší.... ale na druhej strane sa zase cítim ja viac neužitočnejšia..... 😖 😖 😖 . Akurát, že chodím do práce.... no a zázrak... museli nám zdvihnuť minimálnu mzdu.... tak mám o pár eur viac... 😀 . to je na zaplakanie.... ale čo mám robiť.... sťahovať sa inde.... máme tu obaja rodiny.... ale roboty je tu dosť málo.... a malé deti k tomu.... uprimne ani sa mi nechce..... niekde sa sťahovať....predstaviť si ten stres, vybavovačky okolo toho, ale na druhej strane by som možno bola aj za zmenu..... tu sa cítim nejak divne..... malé veľké mesto... dedina.... a ludia rovnakí, a každý závistlivý, neviem čo, mi ešte tak môžu závidieť.... 😀 ..... som trošku deprimovaná... tak sorry za to, že som tak trošku sarkastická.... ale asi je to momentálne môj obranný mechanizmus..... nič sa mi nechce.... som momentálne ako bez chuti do života... len sa nútim..... ale ja viem... že je to len dočasné.... a že sa to zlepší... prejde pár dní....a bude to lepšie.... Inak manžel mi bol dnes po lieky.... u psychiatričky.... lebo ja z práce nemôžem.... nehrozí.... neustále odbiehať.... tak kedže aj u neho sa už prejavili nejaké tie hnačky.... a tiež už bol na vyšetreniach.... a zistili, že to má funkčné..... 🙂 fakt "skvelé " slovo funkčné..... jak funkčné tričko z Lidla..... 😀 takže funkčné - znamená... psychického pôvodu.... nie fyzického pôvodu.... tak si môj manželik vypýtal aj pre seba nejaké lieky.... a predpísala mu Escitalopram Mylan.... po polke tabletky má brať....účinok najskôr po dvoch týždnoch..... tak uvidíme.... a sme v tom dvaja... 😢 😖 .... nechcela som, aby sme takto dopadli... 😖 😢 .... viem, že je stresovaný zo mna..... a je mi to strašne ľúto.... 😢 ...Musím sa pozbierať... .snažím sa.... dufam, že sa mi to podarí.... dostať sa z toho........ a aj on tiež.....

junova
22. feb 2016

@ametyst123 Tak to s manželom ma mrzí. A čo mal okrem hnaciek? Posielam vám veľa pozitívnej energie, nech sa cítite obidvaja lepšie. Je to určite len dočasné. Proste blbé obdobie. Po ňom príde lepšie. Musíme tomu veriť. A teraz hajde do postele🙂

ametyst123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
22. feb 2016

@junova Ahojky Junova... 🙂 , som rada, že si mi napísala.... díky... našťastie manželik má len naozaj prehánačky... a to mu ani nebýva zle, ako mne.... len proste ide na záchod niekoľkokrát denne.... a niekedy ani nič nezje.... a ide ho prehnať.... takže asi tak.... ale iné problémy našťastie nemá.... 😉 . Inak on je taký dosť odolný, ... aj voči liekom.... 😀 sa z neho smejem lebo on keby zobral aj dva neuroly, tak nič.... 😀 taký nezmar.... ale na druhej strane... lekárka mu predpísala Escitalopram Mylan, čo mne nerobil vôôôôbec dobre... a on ho má brať po polke tabletky raz denne..... tak dúfam, že mu nebude zle, tak ako mne.... a že mu to pomôže.... dufam, ......a pevne verím.... že sa z toho obaja dostaneme... ale musíme zmeniť štýl.... života.... celkovo... a ano, máš pravdu už som mala byť v posteli.... ...dufam, že do 12.OO aspon to stihnem..... 😉 ....Takže končím.... a zajtra je tiež deň... 😀 Čaute babenky....

ametyst123
22. feb 2016

@majinulka To som rada, že krstiny dopadli výborne.... 😀 ... hlavne, že sa človek naladí, že to bude skvelé, a ono to aj svkelé bude.... 😉 takže super.... aj moje všetky krstniatka prespali krst.... 🙂 nechápem... ale je to sranda.... Hlavne ,že ste si oddýchli... a zabavili ste sa... o tom to je... nie o strese.... ja som to predtým brala inak... a teraz to už tiež beriem inak....
A čo sa týka upratovania... aj ja asi zmením nazor.... naučím deti, nech pratajú svoj "bordelík" sami.... a uvidíme....nebudem sa stresovať... aj teraz som cez vikend nehla ani prstom... nevladala som... bolo mi blbo.... ale ked mi bude lepšie... začnem upratovať... kus po kus.... 😉

A Tvoj syn študuje podnikovú ekonomiku ? Ozdaj je z Obchodnej akadémie....? Ja som tiež chodila na OA..... takže naozaj zaujímavé čítanie na nedelu... 😀 máš môj obdiv.... 😉 Držte sa obaja.... držím palce....

janka_banka
23. feb 2016

@ametyst123 Ahoj moja zlatá, juj tak to ma mrzí, že aj Tebe ja na prdky-mrdky :( ... ja to poznám, keď mám mať svoje dni, tak mám pocit, že všetko je dvojnásobne horšie ... a hlavne psychika ... ja som bola včera u mojej lekárky na psychoterapii, tak pomaly prichádzame nato, čo bolo a je príčinou mojich úzkostí ... je to kolega v práci, ktorý sa do mna buchol a včera som si konečne priznala pravdu... že aj so mňou to zamávalo ... a rozhodilo ma ... a keďže ja si neviem dať hranice, tak prišiel strach z toho, čo sa môže stať ... a pritom som s tým kolegom nič nemala, sranda však ??? Moje vlastné myšlienky ma dobehli .. výčitky, strata záujmu o všetko ... a dnes po terapii? Nový človek, dokonca mám pocit, že ani lieky nepotrebujem ... všetko som dala zo seba von a začínam odznova ... naozaj tie terapii sú lepšie ako lieky, vrelo odporúčam ... a práca??? No moja milá, čo Ti napíšem, mna nechcel šéf pustiť domov na pol dňa na dovču, tak som sa zodvihla a išla preč .... 😅 😅 😅 .... bleee ... zdravie je prednejšie...a čo sa stalo? Nič!!!! Proste veľké nič .... nenechám si ja po hlave skákať a ozvem sa .... firma bezo mňa prežije ... a keď mne je zle, kto mi pomáha?
A inak ohľadom manžela ... vieš na jednej strane je dobré, ked vie čo prežívaš ... môj je taký, že sa tvári, Tvoja choroba = Tvoj problém, alebo to len tak dáva najavo a to ma dokonale vytáča... a niekedy mi ani antidepresíva netreba, tak ma naser.... 😀 😀 😀 ... tak hlavu hore obaja ... moc Vám držím palčeky ... držte sa navzájom

ivka1302
23. feb 2016

@janka_banka tesim sa s tebou Janinka ze je ti lepsie vidis kolko moze dobry psycholog odhalit a zrazu vies kde je problem a mozno by ta to samu nikdy nenapadlo. Treba precistit hlavu a vytriedit to co uz nepotrebujeme ako robime na jar s nasim satnikom😉😋☺️🙂😊pracuj pekne na sebe a uvidis ze to prinesie vysledky👏😚🤗😊😌❤️❤️❤️

ivka1302
23. feb 2016

@ametyst123 ja si tiez myslim ze obom by vam pomohlo keby ste sa zamysleli nad zivotnou situaciou ktoru momentalne mate a zacali krocik pokrociku menit vase stereotypy a zacat si viacej vazit to co vam zivot ponuka ako sa stale hnad za niecim nedosiahnutelnym😘😊☺️Vidis sama aku cenu za to vsetko platite. Tvoj muz sa mozno snazi zobrat viacej prace na seba aby pomohol tebe apritom skodi sam sebe. Ja tiez stale dakujem za to ze moj priatel je zdravy a ma plno sil a dokaze tahat celu rodinu aj postihnutym synom. Ale moze prist tiez zlom kedy jeho telo a hlavne psychika povie ze uz ma toho tiez dost a co potom?😞😂😋🤗Ani nevieme co mame kym o to nieco neprideme😘😚🤗🙂Skuste sa spolu s manzelom porozpravat o vasich problemoch mozno pridete na spolocne riesenie. A bolo nevyhnutne aby mu doktorka hned predpisovala AD ked si spominala ze ho iba prehana? Mozno je to take celkove vycerpanie a stacilo by mu troska odpocinku alebo sa s niekym porozpravat o problemoch a bolo by zase lepsie. Neviem zda sa mi to troska unahlene hned tie lieky. Ale urcite to spolu zvladnete ☺️😚😌👏👏😘Niekedy musi situacia vyvrcholit do extremu aby sa nam otvorili oci a zacali sme konecne konat v prospech nasho zdravia. Zelam vam vela vela sil a hlavne aby ste nasli tu spravnu cestu ktora pomoze vam obom😞🙂😉😚😌❤️❤️❤️Pekny den vsetkym😑😞😋🤗❤️❤️❤️❤️❤️

babika1234
23. feb 2016

@janula2511 neziaduce ucinky ma aj ibalgin letacik si necitaj ty pozoruj ci sa citis lepsie ...neziaduce ucinky ma kazdy liek ale nezameraj sa na letak ale samu seba ci ti je fajn

babika1234
23. feb 2016

Caute baby zda sa mi to alebo je fakt niake depresivne obdobie ?necitim sa dobre vobec ze vraj to je zmenou pocasia tak neviem

qidko
23. feb 2016

@babika1234 mas pravdu ...u nas prsi boli ma hlava a mam chvenie zaludka uz keby prisla jar bolo by fajn...teple slnecne dni...ach mozeme zatial len snivat..☹

chrumen
23. feb 2016

žienky - mamičky - kočky prosím vaše skúsenosti, vedomosti o téme Mirzaten a tehotenstvo 😉 ďakujem

qidko
23. feb 2016

Kedze je dnes skaredy den dcera mi bola odfotit trosku jari tak aj Vam posielam

ivka1302
23. feb 2016

@qidko to su krasne snezienky aj ja uz chcem jar tu dnes prsalo a bola taka hmla ze som nevidela ani na susedov dom. Dufam ze zajtra bude lepsie😋😞😘😌❤️❤️❤️

qidko
23. feb 2016

@ivka1302 u nas bolo vcera krasne sedela som na terase a uzivala slniecko🙂... no vecer zacalo prsat a prsi aj dnes:( ..tie zmeny su hrozne uz nech mame jar a teplucko...

ametyst123
23. feb 2016

@ivka1302 My sa velmi často s manželom rozprávame, každý den, a rozoberáme všetko.... taká psychohygiena.... 😀 hlavne ked prídem z práce domov.... ale vidim, že už aj na nho je to veľa.... tak radšej písem tu na fore.... 🙂
No a čo sa týka tých hnačiek.... je to tak, že jemu nepomáhalo nič.... preliečené črevá má, nemá nič, čo by mohlo spoôsobovať tie hnačky.... takže preto sám pochopil, že má aj on problém - skôr psychika, takže lekárka mu lieky predpísala.... Začal tie lieky brať... berie tiež Rivotril.... ale menej ako ja... a iba polku tablekty Escitalopramu mylan.... ja som tieto lieky nemohla.... bolo mi z nich zle.... a zatial manželik nespominal velmi nejakú zmenu.... nie je mu zle... hnačky ale stále má.... tak dúfam, že za pár týždnov mu to prejde.... a dostane sa z toho....V tomto prípade bolo potrebné tie lieky mu dať, lebo mu nič iné nezaberalo.... ale to by bolo na dlho..... tak asi tak....

ivka1302
23. feb 2016

@ametyst123 to je fain ze sa spolu rozpravate a preberate tuto situaciu. Mozno by vam pomohlo ist spolu bez deti niekam na vikend a oddychnut si od kazdodennych starosti ale chapem ze to nie je jednoduche kedze mate deticky male 🤗😊Uvidis ze sa to vsetko vyriesi a hlavne by vam urcite pomohol nejaky ten psycholog. Inak poviem vam kocky ze mi tu obcas straaasne chyba moja segra s tou si vzdy vsetko povieme a postazujeme sa jedna druhej ja tu mam kamaratky ale ziadnej sa neodvazim tak normalne babsky otvorit a postazovat sa co ma trebars zrovna trapi a oni sa tvaria ze u nich je tiez vsetko v poriadku a pritom viem ze nieje. 😂☺️🤗😊Mate niektora taku svoju spriazdnenu dusu vo svojom okoli?JA SOM TAKE UPRIMNE A OTVORENE ZIENKY NASLA LEN TU NA FORE. Asi je to fakt tym ze nas nieco spaja a vieme sa pochopit navzajom. Myslim si ze keby som nejakej mojej kamoske zacala rozpravat o tom ako cim som si presla a v akych emocnych cituaciach sa obcas nachadzam a co mi prechadza hlavou tak by to asi tazko pochopila alebo jej reakcia by bola lutost.?Mozno...Ale to ja nepotrebujem a hlavne aby sa ma kazdy den niekto pytal dnes je ti ako?Moj priatel ma uz tuto otazku na mna zakazanu. On vie kedy ma zartovat a kedy je lepsie nepovedat nic😞😉😌🙂😊❤️❤️❤️

sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sami51
Odpoveď bola odstránená
Zobraz