Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
26. feb 2016

@stan0 mam k tomu lexaurin 10mg a neurol +3druhy liekov od neurologa to by aj stacilo ci?a to su uz druhe alebo dokonca tretie lieky ktore som menila

ametyst123
26. feb 2016

@majinulka Ahojky Majinulka, takže OA... to som absolvovala aj ja.... 😀 ... potom ešte VŠ.... takže poznám dobre.... 🙂 ...hlavne synátorovi držím palce... a hlavne ....zvládli iní, zvládne aj on....! Netreba sa toho báť.... je to proste škola ... a prešlo nou kooooopec žiakov.... držím palce, aby v pohodičke pohode prešiel aj on..... 😉 Tu potravinovu alergiu si dám zistiť , aj tú histamínovú.... uvidime, či naozaj nemám problém s tým mliekom, lebo ho pijem velmi často.... a také masaže .... uuuu to by bodlo.... len kedy .... nemám čas na nič.... škoda....ale na piatok idem na to Gastro... tak som straaaašne zvedavá, čo mi povie lekár.... čo mi zistí, alebo nezistí..... Manželik je zatial v pohode.... myslím, že to Rivo mu trošku zabralo.... a začal brať aj tie Adčka.... je trošku ospalý... ale dá sa....hlavne sa chce zbaviť tých hnačiek.... to je u nho jediný problém.... on nič iné nemá... žiadne iné príznaky, symptomy ... nič.....len tie hnačky.... tak uvidime.....

Držím palčeky.... držte sa .....

ametyst123
26. feb 2016

@qidko Ahojky Qidko.... čítam, že berieš Escitalopram.... aj moj manželik ho berie... zatial v poho.... a k tomu jeden benzák.... Rivotril.... ale len po štvrťke.... ked je zle.... Ja sa trošku čudujem, som nevedela, že berieš nazar aj Neurol, aj Lexaurin.... je to minimálne podla mna čudné.... lebo to sú takmer rovnaké lieky.... ale Neurol skôr utlmuje... a Lexaurin práve by som povedala naopak, že pôsobí na človeka tak, že je "veselší" a "činorodejší".... neviem, či som to napísala správne.... ale aspon na mna tak tieto lieky posobili.... mala som ich možnosť vyskušať... ale pozor... ešte predtým, ako som mala tú PP.... brala som ich len občas na ukludnenie.... ale ja by som ich nebrala spolu.... tie lieky podla môjho nazoru k sebe velmi nejdu.... bud by som brala jeden ....Neurol.. na utlmenie... alebo Lexaurin na ukludnenie.... ale si schopná aj niečo urobiť..... neuspáva tak ako Neurol... Neviem, je to len môj názor....tak skús sa spýtať, či je to ok, brať tieto dva benzáky naraz..... 😖 Cauky..... 😉

ametyst123
26. feb 2016

@evak12 Ahojky Evak.... Ty vlastne berieš obidva lieky, ktoré sú ADčka? Valdoxan aj Paretin..... sú AD nie?.... a ako dlho to takto berieš? skús napísať... určite si to tu písala...ale zabudla som... 🙂 .... A ked píšeš, že Ti je tak zle..... zalúdok v .... tak ja by som radšej brala jedny ADčka... a benzodiazepín.... ako toto.... Ten Apaurin je na ukludnenie... je to Diazepam... a dávajú ho práve na pohotovosti presne pri takýchto stavoch..... aj celkovo.... tam je to celkovo liek, ktorý sa dáva pacientom na ukludnenie... to by Ti mohlo pomoct....
Čo sa týka Nospy.... ja beriem Tianeptin mylan a Rivotril... a lekárka mi povedala, že Nospu môžem kludne zobrať.... dokonca som už brala aj Pancreolan... ale ten mi velmi nepomohol.... teraz ale beriem Degasin.. a ten mi pomohol z týchto troch liekov asi najviac..... A dokonca mi pomáha aj tráviť.... takže ked sa najem... neboli ma brucho... a nemám krče... Tak kludne si Nospu možeš dať... kukla som aj na príbalové informácie.... nepíše sa tam nič... že by to malo kontraindikácie... s Tvojimi liekmi....

ametyst123
26. feb 2016

@eliska13 To s tým spavým synom..... 😀 😀 .... to že si mala v karte napísané AD... ich nijak neoprávnovalo brať Ta, ako pacientku, ktorej dieťa automaticky bude OD ADčIEK SPAVÉ.... 😠 .... Ja som v čase, ked som bola tehotná.... ešte nemala takéto problémy ako teraz, nebrala som žiadne ADčka.... a môj prvý syn bol taký spavý.... že ho ani sestry nedokazali niekedy zobudiť na krmenie... ešte sa mi k tomu narodili obe deti predčasne... takže to bolo supeeer.... 😒 ... a tiež len, šak vy ho neviete nakojiť? a zobudiť? čo ste taká neschopná?..... 😀 Teraz sa tomu už len smejem... vtedy mi do smiechu veru nebolo.. lebo som sa začala citiť neschopne.... 😖 ... ale obidva moji synovia mali novorodeneckú zltačku.... a boli spaví.... až až..... a najlepšie je.... že skvelí lekári... ma domov pustili po 18 dnoch... po porode... lebo vraj je už syn vyliečený zo žltačky.... 😀 ... Bilirubín ....vysoké hodnoty.... ale pustili nás domov... šak zoblečte syna dohola... dajte ho pred okno , nech nanho svieti slnko... a bude ok.... 😀 ..... robila som všeeeeeetko tak, ako mi radili.... bohužial... o dva mesiace potom sme sa do nemocnice vrátili.... syn mal stále novorodeneckú zltačku... a hodnoty ešte vyššie, ako predtým... 😠 😠 ..... čo k tomu dodať.... niektorí lekári.... pardon nehádžem tam všetkých do jedného vreca.... ale sú "idioti".... Nechcem nikoho uraziť... ale ako som tu už xkrát písala... mám oveľa oveľa viac skúsesností s lekármi... všeho druhu.... 😀 a z rôznych strán, a od rôznych blizkych.... s ktorými som všetko preskákavala..... a .... vysledok.... nedôverujem lekárom... resp. opravím sa... beriem ich s rezervou... a minimálne! si dávam na všetko pozor... a všetko si ešte aj sama preštudujem.... PRE ISTOTU.... ISTOTA GULOMET.... 😀 😝 ....

ametyst123
26. feb 2016

@stan0 Ahojky Stan, ten Seroxat, ani Sertralin nepoznam... takže nechcem v tom Ti velmi radiť.... držím palce, aby Ti ten Sertralin zabral.... ale ten Escitalopram poznam... mne z neho bolo veeeeelmi zle.... skončila som na pohotovosti.... ale môj manželik ho teraz začal brať.... a vraj je zatial v pohode.... ALE berie k tomu aj Rivotril štrťku tabletky, to je síce epileptikum.... ale je to ukludnovak ako bendodiazepíny.......a berie z tej tabletky, čo má gramáž 0,5mg štvrťku.... podotýkam nemá žiadne epilepsie.... a ani ja... 🙂 ... Tie tabletky sú aj 2mg.... a to už je dosť silné kafé... .. ja tiež beriem ADčka, ale Tianeptin Mylan ... a k tomu ten Rivotril, ale zase po polke tablekty, ked mi je zle....

Opýtam sa Ta, a to Ti nikdy k tým ADčkam nepredpísali žiadne ukludnovaky?.... Ved práve zo začiatku, kým máš takéto hnusné stavy, sa práve tieto ukludnovaky.... benzodiazepíny, alebo anxiolytiká berú... aby sa predišlo práve týmto stavom.... aby Ti nebolo zle, aby si nemal samovražedné sklony, aby Ta neprehanalo každých 5 minút, aby Ti nebusilo srdce, aby Ta nebolel zalúdok... a podobne.... Samozrejme aj tie sú návykové... a tiež sa ich treba zbavovať potom, ako začnú účinkovať ADčka.... a tiež sa ich treba zbavovať postupne... pomaly.... ale ako píšeš... môže to trvať aj niekolko mesiacov... vysadzovať .... ale radšej takto to riešiť, ako sa trápiť celý život.... nie?
Ja kedže beriem ten Tianeptin t.j. ADčka.... možno ich zmením... .trošku mi síce pomohli, ale nie až tak ako by som chcela... už ich beriem... asi druhý mesiac.... možno tretí... a k tomu ten Rivotril.... skôr mi ten Rivotril pomáha, ako ten Tianeptin.... takže asi zmením AD.... a ten Rivotril.... ked zaberú AD.... budem pomaličky vysadzať.... hoci aj pol roka - rok... je mi to jedno... len nechcem, aby sa mi to vrátilo.... alebo aby som mala absťaky z Rivotrilu....
PS: čo tak sa opýtať lekára na nejaké benzodiazepíny... napr. Neurol, Lexaurin, Xanax, Diazepam, Rivotril, Frontin.... všetky návykové, ale pomôžu prekonať tie stavy, čo máš, a potom ked zaučinkujú Ad... postupne vysadiť.... sú aj nenávykové anxiolytiká, o ktorých viem, a brala som ich Spitomin.... možeš zobrať aj 7 tabliet dennne.... ked sa citiš zle, ale mne nezaberali vôbec.... na niekoho posobia... na niekoho nie.... u mna to boli ako lentilky.... 😖 ... tak mi preto predpisala lekarka Frontin... ale ani ten nebol ono... teraz mam Rivotril..... Drzim palce... .... aby sa Ti to podarilo zvladnut.... bez takychto stavov, ake mas..... Cauky

misulik88
27. feb 2016

Ahojte.Vcera bol prvy den co som zacala uzivat ELICEU antidepresiva...jednu tabletku rano. .Vecer som si dala sumivi panadol od bolesti hlavy a od vtedy mam stavy ze sa mi strasne az neznesitelne toci hlava az dostanem panicky strach ,,zacne ma oblievat teplo potom zima ...neviem sa ani malej dcerke benovat.Viete mi povedat ci su to neziaduce ucinky a radsej volat doktorke alebo je to normalma teakcia na eliceu?Dakujem za kazdu radu

evak12
27. feb 2016

@ametyst123 ahoj,dakujem ti pekne,ze si reagovala,paretin beriem 9 rokov,valdoxan asi 1mesiac,doktorka mi ho predpisala,lebo to bolo zo mnou dost zle,mala som ist do nemocnice,z najhorsieho som sa dostala,zacala som fungovat normalne,tesila som sa ....lenze vcera s brigady som odisla s placom,ponizena .....a uz sa to zacalo,hlava,zaludok,no strasne,nakoniec som zobrala nospu a sla som spat,premaham sa,nechcem nato mysliet,ale furt myslim,dnes ideme na vylet do tatier,tak dufam,ze nepokazim nikomu den,dufam,ze pridem na ine myslienky ....este raz ti dakujem,ani nevies ako si ma potesila,pekny den prajem

ivka1302
27. feb 2016

@evak12 neboj vsetko dobre dopadne som si ista ze budes mat v Tatrach krasny den a super si to uzijes. Myslim si ze by si mala popracovat na svojom sebavedomi. Ja viem velmi dobre ze ked sa clovek nesiti dobre tak si ani tak neveri a preto vtedy nemozes byt ani dobry spolocnik ale nemysli na druhych najdolezitejsia si ty. Chodis na terapie? Ak nie tak by si mala zacat inak si prestanes verit vo vsetkom. Zacni s tym ze si budes dosavat sebavedomie a ziadne negativne myslienky tipu som neschopna alebo pokazim niekomu den NIE,,,,Si aka si momentalne mas troska tazsie obdobie ale to neznamena ze sa nechas ponizovat Je jedno co druhi hovoria alebo ako ta vidia ty musis seba vidiet stale len v dobrom svetle a hovorit si ze to vsetko zvladnes. Druhi nevedia cim prechadzas a keby niekto z nich mal take stavy ako ty chcela by som vidiet co by hovoril alebo ako by to zvladal. Nepozeraj na druhich Teraz si doleZita iba ty sama💜😑😋😜😚❤️❤️❤️Drzime palceky pa

sandra2308
27. feb 2016

@misulik88 ahoj, aj ja som brala eliceu a tiez som prve dva tyzdne mala stavy opilosti, takze to budu vedlajsie ucinky. A nemas k nim neurol, lexaurin....? To by vedlajsie ucinky zmiernilo

misulik88
27. feb 2016

@sandra2308 nemam ...a mam malu dcerku tak by som moc ani nechcela..no snazim sa to prekonavat ...asi bude dobre doktorke zavolat a povedat ze mam vedlajsie ucinky ..alebo netreba?

qidko
27. feb 2016

@sandra2308 nezda sa mi aby po jednej tabletke nastala taka reakcia...mne to skor pripomina atak.... tot moj nazor😝

sandra2308
27. feb 2016

@misulik88 myslim, ze netreba volat lekarke. Tie vedlajsie ucinky su prve dva tyzdne, potom ustupia. Ja kebyze nemam neurol na zaciatku, tak neviem, ci by som to zvladla, je divne, ze ti nic nedala. A ako malu mas dcerku?

sandra2308
27. feb 2016

@qidko no ja som mala pri kazdom AD vedlajsie ucinky od prvej tabletky, kazdy to ma asi ine, ja son ze vraj velmi citliva na lieky, ved aj som mala tych vedlajsich ucinkov... snad vsetky

qidko
27. feb 2016

@sandra2308 mne neide do hlavy ze len jedna tabletka to urobila .....ja Ked som zacala brat tak mozno po7-8 dnoch som vobec zacala mat pocit ze sa nieco deje....no kazda sme ina,kazdy moze reagovat svojsky......

qidko
27. feb 2016

@ametyst123 sorry...ale som pochopila co si napisala...nechcela som ta zatazovat mojimi problemami...☹

misulik88
27. feb 2016

@sandra2308 Mala bude mat 3roky ...tak zvladam to zatial bo ja som uz predtym mapa zavrate a to som zscala riesit a skoncila som na elicei...a tiez vam tie vedlajsie ucinky trvali cele dni?Mne je najlepsie ked spim preto si aj s malou lahnem do postele a pospime si.

misulik88
27. feb 2016

@misulik88 ja som to mala v ten den ako som prvy krat uzila tabletku

eliska13
27. feb 2016

@misulik88 tie lieky aj dost znizuju tlak a tiez si skor myslim, ze je to nez.ucinok ako od Panadolu.To prejde casom aj tie navaly tepla, paniky drz sa🙂

sandra2308
27. feb 2016

@misulik88 ano, cele dni, az vecer sa to trochu zlepsovalo a na dalsi den odznova. Len to vydrzat, stohi to za to

misulik88
27. feb 2016

@sandra2308 Dakujem moc uz len toto je premna taka nakopavka nech to vydrzim...ale aby som nemala malo tak este aj nadchu mam ....dakujem moc a ak by som mala este nejake otazocky tak pisem 🙂

ametyst123
27. feb 2016

@qidko Ahojky Qidko, vôbec ma nezaťažuješ svojimi problémami, práve naopak , ja som rada, že možem niekomu poradiť, ked viem poradiť, ked neviem poradiť, tak si čítam príspevky iných, aby som sa dozvedela viac,... chcem o týchto psychických problémoch vedieť čo najviac, kedže to mám aj ja..... 😉 🙂 .... Ja som len chcela povedať to, že Neurol podla mojich vedomostí skôr utlmuje, ukludnuje, a uspáva.... a Lexaurin môže ukludnovať, ale zároven na niekoho pôsobí tak ako "Baterky Energizer".... 😀 ... že je napr. vysmiaty jak "lečo", alebo je činorodejší, ale aj ukludnenejší.... ale na niekoho môže pôsobiť inakšie... nevravím... 🙂 . Ja by som sa asi poradila s lekárkou, či je dobré brať tieto dva ukludnovaky naraz..... 😉 . Podla mna by stačil jeden.... obidva sú totiž dosť návykové... a vraj Lexaurin zaťažuje aj dosť pečeň... neviem, či aj Neurol... viem len o Lexaurine... to mi povedala moja doktorka....Drž sa moja.... držím palce....

ametyst123
27. feb 2016

@evak12 Ahojky Evak, hmmmm, ked sa nad tým tak zamyslím, ked berieš Paretin 9 rokov, nezdá sa Ti to byť dosť dlhá doba?.... Totiž moja lekárka povedala, že lieky ako ADčka sa majú brať tak pol roka, rok, možno dva...ak zaberúú a sú dobré... potom postupne vysádzať... a ak berieš ten Paretin 9 rokov.... to už je na zamyslenie, prečo tak dlho... nerobí si z Teba lekárka "stáleho pacienta"?.... Vieš ako to myslím, však? Lekári sú platení, ako som to tu už písala, aby predpisovali lieky, za ktoré dostávajú provízie.... 😖 A Ty si podla mna "taký vdačný pacient", pretože ked Ti predpisuje lieky tak dlho.... môže z Teba ťažiť prachy.... bohužial.... Stojí za zváženie.... začať brať len ten Valdoxan.... a ten Paretin skúsiť pomaličky vysadzať, ale veeeeeľmi pomaličky.....! aby sa Ti nedostavili absťaky.... a skúsiť len ten Valdoxan.... plus brať nejaké ukludnovaky.... ako som to tu už písala, napríklad Stanovi.... o kúsok vyššie.... práve na takéto stavy, že sa cítiš zle, je Ti na prd... 😖 sorry za výraz.... a nemaš dobrý kolektív.... ale tie ukludnovaky by Ti pomohli v kritických chvilach..... Valdoxan ak zaberie , a nebude Ti z neho zle.... a bude účinkovať, tak ho treba brať, tak pol roka, rok,... a tiež postupne vysadzať.... Nepísala si, čím trpíš, čo máš, máš depky?.... Asi hej, ale podla mna si sa z toho mala už dávno pri dobrej doktorke dostať.... za tých 9 rokov určite.... A to Tvoje nižšie sebavedomie o tom svedčí, .... rozhodne by som chodila na Tvojom mieste aj ku psychoterapeutke...! Ta Ti pomože.... Treba Ti preliečiť hlavu nielen liekmi, ale aj slovami, radami, a prísť na to, čo tieto Tvoje pocity vyvoláva, prečo sa cítiš tak ako by som to nazvala pekne.... že menejcenne?.... 😒 Vieš... môže to byť spôsobené hocičím.... už napr. od detstva...niekto Ti niečo mohol povedať.... napr. rodina.... alebo niekto v školke, sškole... mohli Ti robiť zle, vysmievať sa Ti .... alebo si mala zlé detstvo.... a už tam môže vznikať zárodok problému..... ktorý si môžeš potiahnuť až do dospelosti.... ale môže to byť hocičo aj v prítomnosti, súčasnosti.... tí kolegovia v práci.... teda kolegyne.... 😠 .... Nič si z nich nerob... a nedaj sa ponižovať !!! Ja som sa tiež nechala občas strápnovať jednou kolegynou v práci.... ale po 2 rokoch som jej konečne povedala svoje.....a už sa ku mne správa s rešpektom... možno sa bojí, čo všetko by som mohla na nu povedať.... 🙂 .... aká je neschopná, aké robí chyby, atd atd..... Vieš, ked som mala asi tak 15 rokov.... taká pubertiačka.... mala som pocit, že sa bojím ľudí, že som asi menej, ako ostatní,.... ale pochopila som jednu vec..... 🙂 ... ja som presne taký istý človek, ako iní, nie som, nič menej, som taký istý človek ako oni, mám právo tu byť, a právo žiť, a začala som s tým lepším pocitom sa stotožnovať.... a teraz.... ludí sa nebojím... práve naopak.... rada som v spoločnosti ľudí.... lebo som taká ako oni, a viem, že aj oni majú kooooooooooopec chýb, a nevyzerajú ako modelky, a modely, a nie sú vždy superoví, len sa proste tak tvária, a pritom majú aj kopec problémov doma, s rodinami, deťmi, rodičmi....atd atd..... Takže hlavu hore.... opytaj sa lekárky na ten Paretin, či ho máš stále brať, a či nemás brať nejaké tie benzodiazepíny..... a nedaj sa len tak odbiť.... a ked nie, tak zmen lekárku... chod kludne aj k psychoterapeutke.... určite by som bola za.... aj ja by som tam chodila... len nemam dostatok času.... bohužial..... aspon si tam vyleješ srdce.... poplačeš.... ona Ti poradi, alebo aspon vypočuje... a bude Ti lepšie.... a na kolegyne sa vys.... vykašli.... 😀 .... Ak sa správajú k Tebe hrozne... potom sú chudery ony.... a už vôbec nie Ty.... takto ich ber.... Drž sa a držím palce.... vo všetkom..... 😉 😉 😉

ametyst123
27. feb 2016

@misulik88 Ahoj Misulik, môže to byť aj reakcia na tabletku... niekedy stačí aj jedna.... ja som to tak mala z Citalecu....ADčka.... bolo mi neznesiteľlne zle.... ale nie tak ako pri ataku... ale citila som sa inak.... ako pri ataku.... ráno som zobrala ... a večer to bolo už na tak nevydržanie... že som skončila na pohotovosti.... Takže áno.... môže to byť aj vedlajší účinok lieku, ale zároven môže to byť aj atak.... problém je v tom, či to vieš rozoznať..... ale ak si sa tak blbo pred týmto liekom necítila.... tak to môže byť z lieku.... Druhá vec.... tiež si myslím.... ako to tu už píšem... asi po xkrát.... že či berieš aj nejaký ukludnovak.... čo tak skúsiť nejaký Lexaurin, alebo Neurol, alebo Frontin..... Frontin Ti môže predpísať aj obvodná lekárka.... ale porad sa s nou..... či môžeš tieto lieky kombinovať....
Ak Ti Adčka...ktoré máš predpísané nezaberú,... a budeš sa cítiť zle.... treba ich zmeniť za iné..... zo začiatku to proste tak je, musiš nájsť liek, ktorý Ti vyhovuje, a pomáha Ti.... treba skúšať... rozhodne chod ku lekárke, a pýtaj sa jej, a hovor, že sa Ti točí hlava... atd atd... to rozhodne treba spomenúť... .že maš zlé stavy..... povedz rovno, ako ja.... mám malé deti.... Ty máš dcérku... musiš sa o nu starať, tak nech Ti dá niečo, aby si sa o nu starať mohla.....! a hotovo....! Lekárka je na to, aby si s nou konzultovala.... kludne jej zavolaj, že Ti je zle....
Držím palce.....drž sa.... 😉

misulik88
27. feb 2016

@ametyst123 Dakujem ...uz nech to vsetko skonci.Nech zijem zas ten plnohodnotny zivot ako predtym

ametyst123
27. feb 2016

@misulik88 Presne toto si hovorím aj ja.... 😀 ... Zo začiatku, kým som nevedela, čo mi je... pochodila som kopec lekárov, bola som 4 alebo 5krát na pohotovosti.... aj v nemocnici som si poležala.... a nevedeli mi prísť na to, čo mi je..... 😖 ... a doma dve malé deti... našťastie s manželikom.... lebo inak neviem, čo by som robila.... pomohli aj trošku svokrovci.... Hlavne zo začiatku je to zlé.... u mna to bolo takto.... prehánačky v kuse.... aj 15-20 krát na den, nič som nejedla, ked som sa na jedlo pozrela, bolo mi zle, sprepáčením už som ani nemala čo vy....., len voda zo mna šla.... a bola som strašne slabá.... ledva som sa doplazila do postele, a znova na zachod, a zase, a zase.... toooočila sa mi hlava, nemohla som dýchať,... pocit na napínanie.... aj som ku vracala.... búšenie srdca jak hrom.... pocit, že mám infarkt.... pichanie do ľavej ruky, tlaky na hrudi....nenormálna bolesť..... a pocit, že odpadnem, omdliem.... a umriem.... 😖 ☹ .... Boli to hrozné stavy.... trápila som sa takto asi mesiac.... kým ma lekárka neposlala za psychiatričkou.... tá mi predpísala Citalec.... hned som nanho mala ešte horšiu reakciu.... k tomu mi ešte dala aj Spitomin, že akože ukludnovak, ktorý je nenávykový, a ktorý si môžem dať, kedykolvek mi je zle... aj 6 - 7krát na den, brala som, ale nezabralo....a hned v ten večer som skončila na pohotovosti.... tam mi pichli Apaurin, čo je Diazepam, dali Magnezium horčík, a kedze som vtedy mala aj tlak 180/110 tak Tensiomin pod jazyk.... a čuduj sa svete .... bolo mi lepšie....
Tak som hned na dalši den nabehla ku mojej psychiatričke... a rovno som povedala, že ten Citalec brať nechcem, lebo mi zneho bolo veeeľmi zle... a ja musim fungovať pri dvoch deťoch... už sa to proste nedá, takto fungovať... nech mi niečo dá iné... .dala mi Tianeptin Mylan... a k tomu ten Spitomin, že ešte ho mám dlhšie brať ... možno mi pomože.... Tianeptin mi trochu pomohol... prestala som mať hnačky.... preženie ma už len občas... ked som v strese.... ale iba 1 maximalne dva krát ...a je to ok... a ten Spitomin po mesiaci brania... som žiadala iný... lebo mi vôbec nezaberal... dala mi Rivotril.... niečo ako Lexaurin.... a je mi oveľa lepšie... chodim aj do práce.... začiatky boli hrozne... myslela som že to nedám... ale vždy som to predýchavala.... dá sa to.... snažiť sa proste vtedy ukludniť.... myslieť na to, že to prejde... a ono to aj prejde... hoci niekedy to aj dlhšie trvá.... teraz už fungujem podstatne lepšie... ale možno budem uvažovať o zmene liekov... možno dávkovanie... ale so všetkým sa poradím s lekárkou.... dá sa s nou.... je ochotná.... a milá.... Teraz som ale mala tento týžden dosť zlý... lebo som mala aj svoje dni.... a to bolo horšie... ale už nemám... a hned sa citim ovela lepšie... dokonca sme dnes boli s detmi vonku na dvore... oni sa hrali... a ja v zahradke.... rýpala som sa v hline... a ostrihavala okrasne kry.... teším sa z maličkostí.....a postupne to ide.... Aj Ty sa neboj.... ten začiatok je blbý... ale to prejde.... chce to fakt čas... a bude Ti lepšie... a najdi tie správne lieky spolu s Tvojou lekárkou.... držím palce.... 😉 ... Ja som občas, ked mi bolo velmi zle, nebola schopna ani byť milá k deťom... dosť ma to trápilo... bola som podráždená ... dokonca som sa z nich občas ani nevedela tešiť.......a hnevalo ma všetko naokolo.... teraz je to už lepšie..moje detičky veeelmi lubim... by som ich zjedla... a hlavne je super, ked ku mne pridu, a ma len tak z nicoho nič... objímu, alebo mi dajú pusu, alebo povedia... mamka, Ti si dobrá mamka.... 🙂 .. a ja verím, že to dám... 😉 Aj Ty tomu ver.... PS: predtým som bola ako zajačik na baterky.... veselá v spoločnosti, všetko som hravo zvládla, vybavila.... poriešila.... teraz.... už som zmenila priority..... a som šťastná.... s rodinkoou..... neženiem sa tak.... nesnažím sa byť super vo všetkom... to sa proste nedá... iba sa tak človek zničí, a nič viac..... Občas nenavarím... aj tri dni nepozmývajm podlahu, ale ked niečo urobím... že som schopná.... tak to urobím... a teším sa z toho.... a neberiem to už vôbec tragicky... 🙂 ....

misulik88
28. feb 2016

@ametyst123 Mna mrzi ze doktory si ma pohadzuju ako spinavu handru...zavrate mam uz pol roka a nik mi nevie pomoct ..nakoniec ma poslu psychyatricke ze mam nejaku psychyku narusenu.....no vsak necitim sa tak ...ale tak mozno je opak pravdou.Je mi luto ze dcerke sa neviem tak venovat ako predtym ...tiez sa mi stane kolkokrat ze cez den neviem ani s postele vstat bo mam pocit ze ma bude hadzat od steny ku stene ...a to mi este aj elicea dava zabrat vedlajsim ucinkom ako je pocit opytosti...po druhej tabletke sa zobudim presne 2.07na strasne tocenie co az predychavam a vnutri v tele taky nepokoj ...mam pocit ako by sa mi vnutri v tele vsetko triaslo ...Ja verim tomu ze to raz bude dobre...dakujem vsak aj za povzbudenie aj to mi pomaha 🙂Dakujem

szpiellman
28. feb 2016

@misulik88 drz sa !!!!!

misulik88
28. feb 2016

@szpiellman Dakujem

misulik88
28. feb 2016

Este by som sa chcela opytat ci je pri lieku licea alebo ci to mal aj niekto iny..dost neprijemne tocenie hlavy a potom naval tepla a po chvilke mi zase bola zima ze ma triaslo ...je to normalne?fakujem za kazdu odpoved