Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
2. mar 2016

@evak12 nezmagoria v Presove je super odelenie ja som tam mala ist v decembri bola som v koncoch a siahla som si na zivot☹..... a je to vonku......tak manzel konzultoval s lekarkou co dalej je to normalne otvorene pracovisko navstevy ako vsade a nasadia ti liecbu ktora ti pomoze...ja viem ze lahsie sa hovori chod no horsie je ist....

evak12
2. mar 2016

no dufam,ze to nebude nutne .....zacina ma boliet hlava,idem si lahnut,boze ja mam ale vycitky

qidko
2. mar 2016

@evak12 nic si nevicitaj ...odychni si porozpravaj sa s manzelom...ver ze bude dobre🙂

janka_banka
2. mar 2016

@qidko presne tak ako píšeš ... výčitky nie sú na mieste ... treba to prijať tak ako to je, sme ľudia a dovolím si tvrdi, že výnimočný, citlivý ... nemajme pocit zlyhania ... ale majme vieru, že bude lepšie a táto i keď zlá a bolestivá skúsenosť nás posunie vpred ...

qidko
2. mar 2016

@evak12 takze to bola predajna v Centrume?

evak12
2. mar 2016

@qidko nie ja som pracovala na Hlavnej,a ziadost som dala do komfosu .....jedno lepsie ako druhe,ale neozvali sa mi

qidko
2. mar 2016

@evak12 chodila som k vam na nakupy kym som robila vo Vijofeli...aj v Centrume ze dali dievcata naraz vypovede...ani sa necudujem..ja som robila na Mukacevskej zastupkynu a veduca bola generalneho mama neviem na koho sa " vykaral" Ked ona zlata dusa a on s prepacenim " hovado" ....ale aj naneho dojde raz urcite....Komfos by som povedala ze je celkom dobry aj lepsi k zamestnancom....

Mozno dobre ze sa neozvali aspon sa das do poriadku zdravie je prvorade

junova
2. mar 2016

@janka_banka Janka, a ktorá lekárka Ti v prípade potreby pichne ukludnovak tvoja psychiatricka? To keď sa človek cíti zle alebo na začiatku liečby kým zaberu antidepresiva môže človek chodiť k svojmu psychiatrovi na injekciu aj každý deň?

erikapeter
2. mar 2016

@filipko Milá Dara, je to úplne prirodzené, že po náročnom období, o ktorom píšeš sa cítiš vyčerpaná (neviem ako to máš s možnosťou pomoci v starostlivosti o synčeka od manžela, starých rodičov, alebo si na všetko sama). Ja by som Ti doporučila vyhľadať psychológa, ktorý odborne určí stupeň Tvojich ťažkostí - úroveň depresie - ak to depresia je, vypočujete, naučí relaxovať a hľadať riešenia ako sa o seba postarať. Byť mamou je krásne, ale aj náročné a vysiľujúce 🙂 a dobrá mama si to prizná 🙂 Prajem všetko dobré! erika

staninka30
2. mar 2016

Zienky Ahojte mate niekto bolesti noh s kolien pri depresii?

qidko
2. mar 2016

@erikapeter no nic v zlom pekne si to napisala len zakladatelka temy tu bola v 2006r.a verim ze teras je uz ok🙂

janka_banka
2. mar 2016

@junova moja psychiatrička to vyriešila tak, že injekcie mám u všeobecného lekára a jeho sestrička mi v prípade potreby pichne ... alebo idem priamo k psychiatričke a tam mi pichnú ... ale snažím sa injekciám vyhýbať, kým sa dá, lebo vraj aj Auparin je návykový liek ...

junova
2. mar 2016

@janka_banka a tiež si mala na začiatku liečby antidepresivami nežiaduce účinky? Momentálne berieš len ad alebo aj ukludnovak nejaký k nim?

ivka1302
2. mar 2016

@junova ahoj ako sa ti dari?Inak babulky pocuvam stale ze na Slovensku je neskutocne skarede pocasie uz celu zimu tak mozno ked zacne svietit slniecko bude vam o vela lepsie😞🙂☺️😊❤️❤️❤️❤️

ivka1302
2. mar 2016

@staninka30 som rada ze o tebe pocujem posielam ti objatie aveeela srdiecok😘😚😌🙂❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

ivka1302
2. mar 2016

@evak12 Ja by som sa na tvojom mieste do ziadnej takej stresovej roboty nehrnula vsak si teraz ukoncila brigadu a nebolo to pre teba velmi prijemne radsej by som si odpocinula utriedila myslienky a ked bude ten spravny cas pride aj ta spravna pracovna ponuka. Ja som mala v decembri nastupit do prace na rannu smenu a majitelka sa mi mala ozvat tak som cakala a neozvala sa ja som jej nevolala lebo nemam rada ked niekto povie ze sa ozve a potom nezavola tak to svedci o charaktere cloveka ak aj niekoho nasla mohla mi to oznamit ved svet sa nezruti☺️🤗😊🤗🙂😘😘Zrazu som sa dopocula ze tu v mojom okoli hlada jeden majitel predavacku ale na poobedie len som premyslala ze som chcela radsej to rano ale aj napriek tomu som si s nim dohodla schodzku a hned sme sa dohodli. Teraz som ta najstastnejsia osoba lebo ranne by ma tuto zimu znicili zle v noci spavam a rano som unavena a nechce sa mi s postele tak tie poobedne fakt zboznujem uz sa ma pytal aj na leto ze je so mnou velmi spokojny a je rad ze sa mi ta prva sefka neozvala povedal ze sa mu uz lepsia predavacka ani prihodt nemohla a este k tomu ma uci aj tu Anglinu jeeej😜😚☺️😊❤️❤️❤️V zivote ma vsetko svoje miesto a svoj cas👏😚😌👏🙂😊❤️❤️❤️❤️

staninka30
2. mar 2016

@ivka1302 Moja Mala som rozpisanu pre teba dlhokansku Postu a zlyhalo odoslanie Dakujem posielam objatie❤️A napisem

junova
2. mar 2016

@ivka1302 Ahoj Ivka, mám sa dobre. Už mesiac bez úzkosti. A Ty sa ako máš?

ivka1302
2. mar 2016

@junova momentalne som na tom horsie aj so spankom ale to prejde obcas sa mi ta pliaga musi pripomenut silnejsie aby som si nahodou nemyslela ze som sa jej zbavila🤗🙂😊😘❤️❤️❤️

junova
2. mar 2016

@ivka1302 Veď to, aj ja mávam lepšie a horšie obdobia. A často keď si už myslím, že som z toho vonku sa mi to pripomenie :(

ametyst123
2. mar 2016

@somebunny Ahojky Somebunny,.... no ked by som napisala okres... odkial som... tak to by nebolo dobré... kedže sme doooooosť malý okres..... a určite by ma tu ludia... spoznali... a to si nemôžem fakticky dovoliť... sú tu ludia dobrí, ale niektorí nie, a radi sa "bavia" a tešia z problémov druhých ludí,... takže bohužial... aj keby som chcela nemôžem napísať... odkiaľ som.... resp. kde bývam.... len som tu prisťahovaná.... a mohlo by mi to skôr uškodiť, ako pomôcť... bohužial..... a jak sa hovorí... v takom malom okrese.... sa pozná každý z každý.... a niekedy sa o sebe dozvieš aj veci, o ktorých si ani Ty sama nevedela... 😀 .... 😖 ... je to proste fakt.... ☹ .....Už dávno si neberiem ružové okuliare .... viem, že svet je, aký je.... a niektorých ľudí proste nezmeníš.... aj keby si chcela.... nedá sa to...

ametyst123
2. mar 2016

@evak12 Ahojky Evak... ja si osobne myslím, ale radiť Ti nechcem.... ale môj názor je takýto: ja som bola na PN-ke s panickou poruchou..teda mi ešte len zisťovali, čo mi je... a bola som aj v nemocnici, aj na pohotovosti som si pochodila a počas tej PN-ky..... mi z práce oznámili, že musím prísť do práce... lebo moju robotu nikto nerobí počas mojej PN-ky... tak som dostala šok.... v prvom rade... a v druhom rade... lekárka vôbec ma nechcela pustiť z PN-ky... že to nezvládnem... že potrebujem ostať doma... a byť v klude aspon istý čas.... a dať sa do poriadku... bohužial... ja som ju upýtala, aby ma z PN-ky prepustila.... a šla som do práce.... Výsledok.... zistila som, že moju prácu z časti urobili.... a boli by ju urobili aj celú... nemusela som prerušiť PN-ku... a doteraz chodím do práce tak, že som v zlom staave.... som na ADčkach, ktoré som začala brať tesne pred nástupom do práce... ked som ani nevedela jak budú účinkovať.... a aj ten Rivotril... takže chodím do práce... ráno nevládzem vstať z postele.... len ma manžel vždy zobudí....horko-ťažko... a idem do práce... do ktorej chodiť nechcem... ale nemám inú možnosť.... a ako píšem.... na druhej strane zase teraz nedávno prepustili moju kolegynu.... dobrú kamarátku.... a ja keby som bola ostala na PN-ke tak poletím asi tiež.... možno poletím aj tak... ale už mi je to jedno.... Chcem tým len povedať... že som chcela ukázať firme... teda šefom, aká som lojalna, že prídem do práce... aj ked som chorá... a budem tú prácu robiť.... ale ani toto si nevážia.... dokonca sa na mna nedávno aj šef vykričal.... pre niečo za čo som vôbec nemohla... dostala som dúdku za druhú kolegynu.... 🙂 ... takže .... čo z toho vyplýva?..... Ja osobne by som sa tak do práce nehrnula... keby som nemusela.... na Tvojom mieste.... a ísť do nemocnice?.... Ja som si poležala na internom aj na infekčnom... kým zistili čo mi je..... a vieš že mi tam bolo dobre?.... Mala som konečne pocit... že som si tam oddýchla... aj ked ludia tam boli rôzni.... a budia Ta tam skoro ráno.... ale vypla som od problémov tu..... a mala som konečne "čas pre seba" .... ironia osudu, ked musi človek ísť až do nemocnice, aby mal na seba "čas".... 😠 .... Podla mna , robota, ktorú opisuješ, Ti na Tvojom zdraví nepridá... a určite by som sa nehrnula do práce... kde Ta, ako píšeš, ponížili... neviem síce ako.... ale takej robote by som dala navždy zbohom... nie si predsa masochista.... tak načo by si sa tam hrnula... aby to urobili zas...?.... 😠 To nie... A po druhé.... Ty máš naviac, .... neboj ked si od Prešova, 100% si nájdeš niečo iné.... a možno aj lepšie.... máš podstatne viac možnosti, ako ja, kde som teraz,... tak sa drž.... daj si do poriadku v prvom rade zdravie, (ako som to ja neurobila... a teraz to lutujem....)... a chod aj na psychoterapie.... začni dbať o to svoje sebavedomie.... musiš si ho "vylepšiť" 😉 ... a nepodcenuj sa... všetci sme len ľudia.... a rovnakí... aj ked sa niektorí snažia tváriť, že sú niečo viac... my máme právo na život a na všetko tak, ako ostatní... nie si vôbec menej, ako tí druhí.... na to vždycky pamataj.... Ked to mám povedať polopate.... 😀 tak každý sprepáčením chodí na hajzel ....robiť " potrebu".... každý má svoje problémy...... nikto z nich nie je ani Boh, .....ani nič viac, ako si Ty, alebo ja, alebo kopec babeniek tu na tomto fore..... a všade všade navôkol.... sú všetko rovnakí ludia.... aj ked sa "tvária" že sú niečo viac, nie sú.... možno majú viac penazí.... ale tak, či onak, sú takí istí ľudia, ako my..... 😉 ... A ver mi, že niekedy aj tí boháči... majú ešte viac problémov, ako my "ostatní".... niežeby som im to priala ... to nie.... len chcem tým povedať, že sa drž, a nedaj sa .... a popracuj na sebe... a rodina... ked im to takto vysvetliš... že naozaj máš problém... ktorý riešiť treba... a nebagatelizovať ho, tak ked sú správni, tak Ta podporia, aj ked do nemocnice pôjdeš... inak je to Tvoje rozhodnutie.... a neboj nezmagoria Ta.... ale tiež aj lekárov ber s rezervou... a vždy sa pýtaj... na všetko.... čo Ti dávajú... čo berieš.... atd atd... nedaj sa len tak odpinkať.... ked Ti nie je niečo jasné.... treba sa ozvať.... Po dlhoročných skusenostiach.... s lekármi.... je to môj názor... aj ked budeš možno u niektorých "za otravu".... ale aj tak Ti musia dať odpovede.... lebo sú tam kvôli Tebe... inak by nemali robotu..... 😉 ..... Držím palce.... neboj správne sa rozhodneš.... verim, že si poradíš, zober svoj zivot do svojich rúk... a nedaj sa ovládať inými ľudmi.... pozeraj aj na svoje záujmy... nielen na tých druhých....to som zistila dosť neskoro aj ja..... 😒 . Cauko...

ametyst123
2. mar 2016

@staninka30 Ahojky Staninka... ja nemám depku, ale panickú poruchu.... ale odkedy mám tento problém... mám problém aj so svalmi a kolenami .... bolievajú ma.... a dosť... ale občas, nie často....si dám tabletky od bolesti popri Adčkach aj Rivotrile... lekárka povedala, že môžem.... tak si občas dám... ked mi je nedobre... alebo mam bolesti....

ametyst123
2. mar 2016

@qidko Ahojky Qidko.... si super.... 😉 ... a ja Ta obdivujem, že si našla odvahu.... vo všetkom... ísť na liečenie, povedať, si čo, Ta ťažilo, a obdivujem Ta aj kvoli tomu, že si dokazala a našla silu.... zase chodiť... nie každý to dokáže... pre mna si práveže vzorom... a s tým že si sa o to pokúsila... čo si napísala.... vôbec sa Ti nečudujem... ale ver mi, že je veľa takých ludí.... a nie každý to zvládne tak, ako si to zvládla Ty....a inak aj pri začatí brania ADčiek.... majú ten účinok, že môže človek mať samovražedné sklony... to v každom lieku ... t.j. Adčkach píšu.... len škoda je, že na to doktori neupozornia ľudí.... toto by rozhodne mali.... 😠 .... a tiež kým tie Adčka zaučinkujú po mesiaci - dvoch.... môžu vyvolať práve takéto stavy, a nielen to.... aj stavy, ako je depersonalizácia, stavy zmätenosti, straty pojmu o čase.... a je toho kopec kopec.... ale "najlepšie" na tom je, že pokiaľ sa Ti takýto stav začne prejavovať, maš to okamžite ísť k svojmu lekárovi povedať, resp. minimálne taký človek musí byť denno-denne pod dohladom niekoho bud blizkeho, alebo normalne ide do nemocnice, a tam ho sledujú, aby ten prechodný stav dokázal zvládnuť, a na ten život si nesiahol....
Ja si myslím, že si si uvedomila, že je podstatný život.... a radšej myslieť na život, ako na smrť.... je to fakt, človek môže ísť po chodníku... a zrazí ho nejaký opitý šofér,... alebo sa dieťa len tak zadusí nejakým predmetom, alebo človek dostane porážku... a už je to nezvratné.... ☹ ... človek áno... môže skončiť kedykoľvek... tak na čo na to myslieť.... alebo prečo to "urýchlovať" 🙂 .... to nemá zmysel... sme tu preto, že tu máme dôvod byť.... niekto to určite takto chce... načo by sme tu teda potom boli.... to by si každý mohol všeobecne povedať.... á skončime to....šak to nemá nijaky zmysel.... 😠 .... TAK TOTO ROZHODNE NIE.... Ako to už niekto povedal.... RADŠEJ MYSLIEŤ NA ŽIVOT, AKO NA UMIERANIE.... Mne v posledných rokoch umrelo tooooľko blízkych ľudi, ktorých som naozaj ľúbila.... a boli to dobrí ľudia.... a je mi za nimi smutno.... veeeľmi...... ale život ide naozaj dalej..... a mám kvoli komu tu byť.... mám rodinu, a ludí, ktorým na mne záleží... aspon dufam.... 🙂 ... a Ty máš tiež rodinku... máš tu pre koho byť.... a tiež aj oni pre Teba tu sú..... 😉 .... Tak budme tu dovtedy, dokým nám je to dopriate.... 😉 😉 .....

qidko
3. mar 2016

@ametyst123 ja viem mas pravdu...ale vtej chvili nerozmyslas☹ nemyslis nato ze mas rodinu ktora ta lubi a potrbuje...jednoducho to pride........najviac ma mrzi ze som ich vystrasila je mi to hrozne luto ale uz to nezmenim a snazim sa uz nato nemysliet tato kapitola je uz uzavreta.....teras sa musim dat dokopy chystam sa do prace chcela by som skusit ci dokazem byt na nohach8-10h...ale chcem si podat ziadost na invalidny dochodok mala som to urobit uz po prvej operacii ale moje ego mi to nedovolilo.....teras sa na zivot pozeram inak najprv zdravie a rodina potom " prachy" aj Ked su potrebne pre zivot ....manzel mi stake hovori ze zijeme len raz tak si to mu
sime uzit a nehnat sa .....

No a dnes mi je super citim sa fit vecer som nebrala ani neurol spala som vyborne...som prekvapena ze sa citim ok
aj Ked manzel v pondelok odisiel ....som milo prekvapena ze nebola ziadna navsteva" ATAK"... ja to dam porazim tu hnusnu chorobu citim to🙂...
Prajem vam dievcata pekny pohodovy den plny optimizmu nech sa vam dari

qidko
3. mar 2016

Dievcata dnes mi cely den bude robit spolocnost " moj milacik" dcera ma dlho skolu a syn je v praci este ze ho mam ma 6 r.kazdy sa smeje ze je to moje vytuzene tretie babo

qidko
3. mar 2016

Zabudla som viete ako sa vola predsa :QIDKO🙂

ivka1302
3. mar 2016

@qidko Dnes rano ked som vas citala babulky tak ma napadla tiez jedna vec. Ked som bola minuly rok doma a mala som predpisane lieky na panicku poruchu ktoru som vlastne nemala tak mi bolo fakt veelmi zle chodila som ako zomie a vlastne som existovala iba fyzicky pritomna ale inak som bola uplne niekde inde. Viem ze toto nie je pekna tema ale dnes ked som si na to obdobie spomenula neuverite bolo mi do smiechu pretoze pred tym ako som prisla na Sk som si s kamoskami zasla na cinu a zacala rec o knizkach ktora aku precitala a kolko jej ta knizka dala. Jedna kocka z nich mi pozicala knizku ktora bola o Bohu zacala som ju citat tu a zobrala som si ju so sebou na Sk Ked mi tu knizku poziciavala tak mi povedala Prosim ta vrad mi ju ked ju docitas lebo mam tu knizku velmi rada a vela mi dala. Takze som prisla na Sk kde sa mi velmi pohorsilo a musela som navstivit psychiatricku ktora mi predpisala najskor jedni lieky a po tyzdni teroru druhe este horsie. Vtedy som spadla na dno a uz som nevladala v hlave mi bludili myslienky vsetko to skoncit ved som na Sk a nemusel by nikto platit strasne peniaze za prevoz mojho tela a vsetko by bolo jednoduchsie😚☺️😊Sorry ja sa musim teraz smiat. Ale vtedy mi taketo myslienky chodili po rozume kazdy den aj ked som soferovala auto ale najlepsie na tom bolo to ze ked som si povedala ze ked ma taketo myslienky napadli tak v zapati ma napadlo hned nieco protikladne preco by som to nemala urobit. V aute trebars ze som nechcela rozbit moj krasny novy tiguan alebo velakrat ma napadlo ze musim vratit tej mojej kamaradke tu knizku ved ma o to prosila a keby som to neurobila tak by bola na mna velmi nahnevana ze prisla o taku velmi krasnu vec. A to som nezniesla aby po smrti na mna este niekto zle spominal. Inak ta knizka mi dala velmi vela a aj ked si obcas poviem ze Boh na mna zabudol tak nezabudol pretoze ma cez moju kamaratku zachranil. A ked som je j po mojom navrate tu k izku davala spat tak mi povedala Jeeej ja som aj uplne zabudla ze som ti ju pozicala😋🤗🙂😜😘😊❤️❤️❤️❤️Boh je s nami a nikdy nas neopusti Vsetkym krasny den avela slniecka v srdci😞😚👏😞😘😊❤️❤️❤️❤️❤️

ivka1302
3. mar 2016

@qidko to je ale krasne qidko☺️😋🤗👏👏🤗😊😘❤️

qidko
3. mar 2016

@ivka1302 ako sa vola ta kniha?🙂