Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
15. mar 2016

Dievcata teras som si pozrela blg jednej maminy a ona tam mala fotky zo stretavky MK....verim ze aj nam sa to podari bola by sranda prisli by sme na ine myslienky......UVAZUJTE OTOM....🙂 VAZNE🙂

evak12
15. mar 2016

@qidko moja zlata,vidis ja som taka nerozhodna?o vsetkom sa chcem poradit,bojim sa ze urobim chybu ked pojdem do nemocnice,co ked si to tam budem vycitat,ze radsej som mohla najprv skusit nastupit do prace .....doktorka mi povedala,ze je to moje rozhodnutie,lenze ja sa neviem rozhodnut ☹

qidko
15. mar 2016

@evak12 pozri v prvom rade je zdravie....a ver ze ja som ho ties zanedbala ale teras som uz mudrejsia a verim ze sa mi to uz nestane ze postavim pracu na prve miesto a zdravie bude druhorade.....porozpravaj sa s manzelom alebo s detmi ak su uz dospele.....urcite par dni pomoze na zotavenie a pracu si najdes aj potom......bude ti lepsie pozberas sa stretnes tam ludi ktory ti budu vediet pomoct 🙂.... uvidis nic sa neje take horuce ako sa navari takto sa hovori.....verim ze sa rozhodnes v svoj prospech drzim palce

ivka1302
15. mar 2016

@evak12 ako to citis ty? Preco ta chce dat do nemocnice?😂🌺😘Myslim ze by si sa mala v tomto rozhodnut sama ci ti urobi lepsie ta praca alebo si chces radsej oddychnut a skusit to neskor ked ti bude lepsie. Ale myslim si ze ked ti to odporuca psychologicka tak asi vie ze by ti to pomohlo postavit sa na nohy a hlavne by si vecne nemusela riesit problem s pracou skratka vypni mysli na seba a utried si myslienky a ked budes pripravena praca sa ti naskytne sama neboj vela vela sil a pokoja v dusi ☺️😘😊❤️❤️❤️🌺

simonezet
15. mar 2016

@lenka_21 ahoj odpisala si mi do pošty, ale nejako som to nepochopila 🙂 kde mate sukromnu temu a riesite tam AD v tehotenstve?

ametyst123
15. mar 2016

@evak12 Ahojky Evak, ja si myslím, si momentálne nadopovaná liekmi, a preto si myslíš, že prácu v pohode zvládneš... ale ešte nedávno si odišla z práce, a neviem čo sa tam stalo, ale bola si z toho celá nešťastná, nemyslím si, že je dobrý nápad ísť do práce, aj ked Ta plne chápem, že potrebujete peniaze ... my sme na tom podobne... biedne.... 😔 ... ale máš sa celkom zničiť, a hospitalizácia Ta potom neminie tak či tak.... ja neviem, ale mala by si sa dať do poriadku v prvom rade, pripadáš mi taká nabudená do práce, nechcem Ta zase celkom odhovárať,... ale z Tvojich príspevkov mám pocit, že lieky neberieš veľmi dlho.... oprav ma, ked sa mylim, a práve preto, by som sa do roboty nehrnula, ale počkala, ako tie lieky na Teba budú pôsobiť... brala si aj injekcie Apaurinu ak si dobre spomínam.... či nie? .... a bolo treba asi chodiť za lekárkou.... je otázka, či Ta z práce budú púšťať na tie inejkcie... a podobne.... chceš takto fungovať?..... Ja osobne chodím do práce.... ale lutujem, že som neostala na PN-ke.... necitim sa dobre... len tak tak to zvládam..... čakám tiež, kedy sa môj muž dá dokopy,.... a až tak chcem aby išiel do práce.... nemôže takto chodiť do práce.... to je proste neunosné.... celý den na nom vidim, že tie lieky Escitalopram nanho dosť silno vplývajú, je celý čas ospalý.... a ja tiež.... a zatiaľ mu tiež až tak nezaberajú.... tak čakáme, na zlepšenie.... ja beriem lieky AD a rivotril už 3 mesiace.... a stále mám ataky... a pocity uzkosti, ktoré ma náhle prepadajú... najhoršie to je, ked sa mi to stane v práci.... snažím sa zo všetkých síl, aby si ludia nevšimli, že mi je zle... ale občas sa to nedá... jednej kolegyni som povedala o čo ide... pre prípad , aby vedela, čo je so mnou, keby niečo..... ale doteraz lutujem, že som neostala na PN-ke mohla som byť na nej dlhodobo... lebo odvtedy prešli už viac ako tri mesiace, kým mi zistili, čo mi asi je.... a beriem lieky, a mohla som byť doma.... a aspon by som si konečne možno aj oddýchla.... ja som zase permanentne... neoddýchnutý človek... z veľkej časti je to aj moja chyba.... priznávam.... ale neoddýchla som si už pomaly 13 rokov, nikde som nebola ...na žiadnej dovolenke, ani hocikde kde by som si mohla oddýchnuť, bolo by mi to jedno.... a už to proste moje telo nezvláda.... Chcem tým povedať to, že možno pod liekmi sa citiš, že si ok, ale nemusí to tak byť, radšej sa dať lepšie dokopy, ako prežívať v práci.... a báť sa, aby Ti nebolo zle....aby si to zvládala... mna uprimne povedané dosť prekvapilo, ked si nedávno písala, že si odišla z jednej práce.... dosť Ti zrejme aj toto ubližilo.... sebavedomie... na tom by som popracovala.... a to by Ti pomohla psychologicka.... ale popri práci.... to asi nepôjde.... Neviem, dievča, ale môj názor je, aby si sa najskôr dala do poriadku, dokopy aspon ako-tak... a potom chod do práce,... práca nie je zajac,, neutečie.... vždy sa dá niečo nájsť... a bývaš myslím v PO....tam je rozhodne viac možností.... tak sa neboj... Viem, že vám peniažky treba.... ale nie na úkor zdravia... A Tvoj manželik pracuje, či nie? to som nejak nepostrehla... asi si to písala, ale neviem ..... Ked pracuje, je to lepšie.... aspon príjem o trošku vyšší, ale ak nepracuje, ako môj... tak ste na tom rovnako, ako my.... takže ja síce pracujem, ale tiež uvažujem... že s tým seknem... a pôjdem na PN.... musím sa preliečiť... už nemôžem takto fungovať.... uvidíme.... akési zmeny sa dejú v našej firme.... a rozhodne nie pozitívne, ale negatívne... vyhadzujú ľudí... tak si počkám... nech vyhodia aj mna..... sama neodídem.... Ked mi dajú výpoved, mám aspon nárok na výpovednú lehotu + odstupné.... a tak, keby som odišla sama, nedostanem nič.... Tak čakám,... a prežívam.... čo bude.... Držím Ti palce, aby si sa rozhodla správne.... ja som sa nerozhodla správne, a teraz to lutujem.... A hospitalizácia.... šak aspon by si mala klud od všetkého.... a oddýchla si... od problémov.... Ked Ti lekárka navrhla hospitalizáciu... asi mala na to dôvod.... nie každá lekárka psychiatrička, alebo psychologička Ti navrhne hospitalizáciu... tak za tým niečo musí byť... tak by som jej asi skúsila veriť.... že do práce... radšej nie....toť môj názor.... Držím palce... pri rozhodovaní.... 😵

evak12
16. mar 2016

joj dievcata,vcera som mojim chlapcom povedala,ze pojdem do nemocnice,mam uz aj papiere .....keby ste videli ten plac .....nakoniec aj manzel si poplakal ....az mi srdce trhalo.slubila som im,ze nakoniec nepojdem kvoli nim ....ze to spolu zvladneme ......ale ja stale vaham,boze,som len taka rozmazlena,ci co?dam to?

ivka1302
16. mar 2016

@evak12 co su to za otazdniky ci to das!!! Ked sa budes takto pytat tak to nedas musis byt rozhodna a povedat si este lepsie (VYKRIC DO CELEHO SVETA ZE TO DAS A NIKTO TI V TOM NEZABRANI😚😊😚😘❤️🌺🤗🐝)Evak mi mame v sbe strasne velku sila hory prenasat ale nechavame sa strhnut strachom a negativnymi myslienkami. Vcera som pocuvala jeden krasny preslov kde sa hovorilo o tom ze sa nam stane ako hovorime a je to apravda😊😚😘☺️🌺❤️❤️❤️V biblii je napisane ze David zabil obra aj ked vsetci hovorili ze je velky a nikto z nich nema sancu prezit. Tento mlady chlapec mal v ruke iba skalu a povedal JE VELKY TAKZE HO NEMOZEM MINUT!!,🤗☺️🌺😊😘 vyhral vyznanim viery. Aj nase problemy su ako obor a myslime si ze nam prerastaju cez hlavu az nas pohltia ale mozme porazit tohto obra nasou vierou a vyznamim. Keby bol David pochyboval a pytal sa ci to zvladne tak by pochyboval vo svojej viere a tento boj by urcite prehral. Ja som mala vcera tazky den ale ked som pocuvala aka velka viera v nas drieme tak som povedala ze PORAZIM TOHTO OBRA a opakovala som to velakrat a vcera som zaspala bez xanaxu a spala som celu noc. Nedovol aby ta ovladli pochybnosti v samu seba. Sila ja v nas a vo viere. Ked si sa rozhodla neist do nemocnice nespochybnuj svoje rozhodnutie PORAZ TOHO OBRA. CIEL MAS PRED OCAMI A VIERU V SRDCI ZVLADNEME TO VSETKY😊😘😚🤗❤️❤️❤️🌺☺️❤️❤️❤️

eliska13
16. mar 2016

@evak12 a citis sa zle? Daj na svoj vnutorny pocit

@qidko to je super, ze si bez lieku na spanie🙂si silna zienka dobra prechadzka vonku par slov so susedmi je dobry zivotabudic.Treba sa len odhodlat a vidis hned je zivot krajsi.Ten escitalopram by som nevysadzala je to ovela mensie zlo ako lieky na spanie a uzkosti

eliska13
16. mar 2016

@evak12 jasne, ze deti a muz smutia, ALE odbornici v nemocnici Ti viac poradia ako rodina doma.Ak si unavena nevies spat citis sa zle chod do nemocnice aj za cenu toho, ze rodina si poplace, ak sa citis dobre, ale iba mas strach ci to zvladnes tak Ti pisem, ze zvladnes a do prace chod🙂
A pozri nastup a, ked Ti nebude dobre pojdes si oddychnut do nemocnice o 2 t o mesiac...nemas co stratit ty to mas v rukach

majinulka
16. mar 2016

@ivka1302 Krááásne. Naozaj si to veľmi pekne napísala. Určite to podám môjmu synovi. Nemám PP, ani úzkosti, ale toto ma riadne naštartovalo. Už od rána riešim umývanie okien a akosi sa mi do toho nechcelo. ☹ 🙂 Ale teraz idem. 😎. Robota mi pôjde od ruky. 😉 Prajem všetkým pekný deň.

evak12
16. mar 2016

ako sa citim,ze sa mi nic nechce ...bola som sa prejst v meste,ale uz som chcela rychlo ist domou ....a este.rodina to uz vie,ich nazory,ze preco,kopu otazok,na ktore sa mi nechce a ani neviem odpovedat

qidko
16. mar 2016

@evak12 poriadne si rozmysli co spravis....ja viem ze to trha srdce Ked vidis rodinu trapit sa,ale pozastav sa a rozmyslaj nebude I'm horsie Ked sa uplne zosypes?... podla toho ako pises si velmi nerozhodna a na ukor svojho zdravia riskujes....neprajem ti nic zle budem drzat palce aby si to zvladla ....🙂

evak12
16. mar 2016

prosim,ta a nevies ako dlho by som tam bola?co tam budu zo mnou robit?rodina mi tvrdi,ze ja tam nepatrim,ze este odtial nikto neprisiel normalny .....

qidko
16. mar 2016

@evak12 budu ta liecit a kazdy sa vrati normalny.....daju ti infuzky nastavia liecbu,oddelenie je otvorene mozes ist vonku na prechadzku mas tam bufet na kavicku telku normalne oddelenie navstevy maju urcene ale ty mozes ist z izby kedy kolvek....preco ta vasi nepodporia nedodaju silu aby si to zvladla ved par dni to vydrzite a pomoze ti od lekarky viem ze je tam psychologicka s ktorou mozez kedykolvek rozpravat.....ano ty nepatris do uzavretej casti kde su tazke pripady len v tom maju pravdu,inak som nanich nahnevana☹....sorry ale je to tak...

zuzike123
16. mar 2016

@evak12 Ahoj, prilis sem neprispievam, ale citala som si tvoju dilemu a viem si predstavit ako sa citis. Nebola som kvoli tomuto v nemocnici, ale ludia maju velmi skreslenu predstavu o psychiatrii a ich pacientoch. Z toho dovodu ani moje najblizsie okolo netusi, ze beriem AD, tiez by zrejme na mna pozerali cez prsty a keby som kvoli tomu musela do spitalu, urcite by tvrdili co tvoja rodina. Pritom psychicku chorobu treba brat rovnako vazne ako fyzicku, mozno mame aj horsie bolesti, bolesti duse. Ked mi je zle, mm mi povie, bude lepsie, musis myslite pozitivne, atd. On to nechape, kto toto neprezil, nepochopi to. Keby to bolo len na nasom chceni, tak je vsetkym fajn.
Dokazes mysliet pozitivne, ked ti je zle? Ja nie. Treba vonkajsi zasah, lieky, chapajuceho doktora a pomalicky krok za krokom sa posuvat dopredu. Ak to nejde doma, treba zvazit nemocnicu. Nejde o tvojho muza, ale o teba, on si po par dnoch zvykne a ked odtial vyjdes ako iny clovek, bude len rad. Je to nieco nezname, vsetci sa bojime nemocnice, tiez by som vahala, ale musis sama rozpoznat, ci ti bude lepsie po pobyte v spitali alebo doma. Drzim palce pri rozhodovani, rozhodni sa za seba.

evak12
16. mar 2016

@qidko a ty si bola v nemocnici?bojim sa,ze spravim chybu,ze mohla by som nastupit do prace a zvolim nemocnicu,co ked si to vsetko namyslam,premyslam,normalne by som len chcela spat,aby som nemusela o tom rozmyslat ......strasne sa bojim,ze spravim chybu,joj baby pomoc!!!co mi je ....ja nechcem takto fungovat

evak12
16. mar 2016

a najhorsie na tom je,ze mam zakazane fajcit,a nedam si povedat,fajcim ovela viac,uz druhy den nic do mna nejde,len cigareta a kava,no strasne,normalne som lahostajna ci co?

qidko
16. mar 2016

@evak12 aj ja som fajciarka niekedy aj tyzden nefajcim a potom znovu neviem odolat☹.... jest musis aspon po trosku lebo ti bude ale ja som ties nemohla jest teras vazim 66 kg a mala som 75.... ja ti odporucam nemocnicu tie stavy ako opisujes ( nervozita,nechut do jedla,a vzdy len spat) poukazuju na nieco nemyslis?.... pracu si urcite najdes aj potom co Ked nastupis a zhorsi sa to?..... mas rodinu ktora ta potrebuje co Ked sa to vsetko zvrtne v tvoj neprospech.......a uz som otom pisala Ked som si siahla na zivot odmietla som nemocnicu podpisala som revers a kazdy den manzel rozpraval telefonicky s psych.o mojom stave ja som to zvladla ale uvedomila som si aka som bola hlupa ze to mohlo byt skor prekonane keby som ostala v nemocnici ale co aj hlupost je dar od Boha....a velmi mi pomohli tu dievcata " ujala sa ma jankabanka ako prva somnou zacala tu pisat potom prispeli aj ostatne dievcata ....dakujem Bohu ze som nasla na MK spriaznene duse pred ktorimi sa nemusim hambit ze som " ina" vela som pochopila len skoda ze som MK objavila az v januari keby to bolo skor mozno by vela veci boli ine ale ako ja hovorim minulost je za nami zijme pre pritomnost a planujme buducnost....drz sa moja urcite sa rozhodnes spravne drzim palce

majinulka
16. mar 2016

Našla som nejaké pozitívne afirmácie. Vycapila som ich synovi na stenu, snáď ho to pohne ďalej. Rada sa s Vami podelím.

POZITÍVNE AFIRMÁCIE

• Existuje správne riešenie na každú situáciu.

• Existuje správna odpoveď na každý problém.

• Láska ide predo mnou a vyrovnáva mi cestu.

• Zostávam vytrvalý/á a idem statočne dopredu.

• Budem vedený/á, budem uzdravený/á, dostane sa mi požehnania a bohatstva.

POĎAKOVANIE

Som vďačný/á???

 Za partnera, ktorý noc čo noc pokrčí prikrývky, pretože nie je vonku s niekým iným.
 Za dane, ktoré musím platiť, pretože to znamená, že mám stále zamestnanie.
 Za neporiadok, ktorý musím upratovať po oslave, pretože to znamená, že som obklopený/á priateľmi.
 Za šaty, ktoré sú mi trocha tesné, pretože to znamená, že mám dostatok jedla.
 Za trávnik, ktorý je potrebné pokosiť, okná, ktoré je potrebné umývať a odkvapy, ktoré je treba opravovať, pretože to znamená, že bývam vo svojom dome.
 Za všetky sťažnosti na vládu, ktoré počúvam, pretože to znamená, že máme slobodu prejavu.
 Za voľné parkovacie miesto, ktoré je až na konci parkoviska, pretože to znamená, že môžem chodiť a som obdarený/á i dopravným prostriedkom.
 Za vysoký účet, ktorý platím po večeri s blízkymi, pretože to znamená, že som štedrý/á.
 Za kopu prádla na žehlenie, pretože to znamená, že máme čo nosiť.
 Za únavu a boľavé svaly na konci dňa, pretože to znamená, že som bol/a schopný/á ťažko pracovať.
 Za otravný budík, ktorý musím ráno vypnúť, pretože to znamená, že som ešte na žive.

evak12 držím ti palce. Hlavu hore, bude dobre.

flakulka
16. mar 2016

@lenka_21 aj ja prosim pridat

ivka1302
16. mar 2016

@majinulka super taketo spravy by tu mali byt castejsie velmi dobre sa to cita treba si to ulozit do mysle a vybavovat si to kazdy den😊😘😚🤗❤️❤️❤️❤️

ivka1302
16. mar 2016

@qidko ozaj ked uz si tu spomenula nasu janku banku co je s nou?😚😘☺️❤️janka banka mas sa dobre?

qidko
16. mar 2016

@ivka1302 ahoj uz dlho sa neozvala verim ze sa ma dobre a na nas zabudla🙂, ale mne to nevadi hlavne ze je jej dobre prajem jej to s celeho srdiecka🙂

eliska13
16. mar 2016

@evak12 jooj take reci rodiny nepocuvaj🙂
Nemocnica je hlavne o terapii budete sa vela rozpravat a dostanes zo seba veci z ktorych budes prekvapena.Daju Ti spravne lieky vobec sa toho neboj.vies kolko "normalnych"ludi berie AD, lebo maju strach, ze pridu o robotu a maju hypo, ze maju strach z buducnosti kolko managerov a riaditelov firiem fici na ukludnovakoch.Taku hlupost Ti nemali povedat, ze neprides normalna.Su ludia vyhoreni z prace, strasne vela ludi z mojho okolia ma vela starosti a vzdy lepsie brat lieky a liecit sa ako sa stat alkoholikom.Tohto sa neboj.Ak si myslis,ze tvoj problem zvladnes tak OK, ale pouvazuj nad tym.ide jar vtedy sa zial zvykne ludom pohorsit neviem cim to je:(
Jest musis aspon trocha banan, ja som zo stresu vracala kazde rano a prehanalo ma, ked som mala problem a nechala som to zajst daleko psych mi povedala, ze davno som mala byt na AD,ale bola som hlupa hrdinka

ametyst123
16. mar 2016

@evak12 No vidíš Evak, neviem, ale pripadáš mi totálne nerozhodná, a necítiš sa dobre... A Ty chceš nastúpiť do práce?..... 😒 😖 Nepozdáva sa mi to.... musím byť úprimná k Tebe, ale v takomto stave to neviem, neviem, či dáš.... Ja by som radšej bola za tú nemocnicu.... Pozri... ja som si poležala, kým ešte nevedeli, čo mi je.... na internom.... potom na infekčnom oddelení... a vieš čo...? Bolo mi tam super..... nachvilu som vypla od starosti a problémov.... a myslíš si, že som ľahko odchádzala z domu?.... Figu borovú... mám dve malé deti, ktoré sa každý den pýtali, a aj chodili za mnou s ockom.... či nezomriem, či ešte prídem domov.... lebo prednedávnom v podobnej nemocnici mi zomrela mamka... .tak sa strašne o mna báli.... ALE ... museli si zvyknúť, že som v nemocnici, a musím sa vyliečiť,.... Tak ja neviem, čoho sa Tvoja rodina bojí.... hlavne manžel by Ta práve mohol podporiť v tom, aby si išla sa preliečiť.... mne úprimne nepripadáš zrelá na to, ísť do práce, a normál fungovať.... cítiš sa nedobre... a v robote treba makaať..... myslíš, že to dáš....? Ja maximálne lutujem, že som nastupila do práce.... nezvládam to.... lieky beriem, ale nezabrali mi tak, ako mali.... Dnes som bola u psychiatricky .. zmenila mi na silnejšie lieky.... nejaké vraj nové .... Brintellix (teda Vortioxetinum).... a mám namiesto tabliet Rivotrilu ktoré boli 0,5 mg... brať kvapky.... tiež Rivotrilu.... ale silnejšie... po dva kvapky.... tak neviem... okrem toho som chorá jak pes.... obvodný mi zas predpísala Cefuroxim... antibiotiká.... a mám brať aj probiotiká... ale na môj zalúdok... je to fakt super.... už sa teším.. jak budem chodiť do práce... chorá..... 😖 😠 ... Ale momentálne som v situácii, že nemôžem ísť ani na PN.... nedá sa rozpisovať prečo... proste nemôžem... ale nutne to potrebujem..... Vieš ako sa cítim?.... Strašne.... chceš sa cítiť aj Ty tak?...... A čo ak Ta odvezie sanitka? .... ked to nezvládneš?.... Ja som už pár krát bola aj na pohotovosti.... atd atd... a ver mi, či sa to Tvojej rodine páči , alebo nie.... môžeš takto dopadnúť ako ja.... a toto chceš?..... Ja neviem, o čom sa ešte rozhoduješ.... ved chod do nemocnice, povedz blizkym bohutžial .... musím ísť.... musite to pár dní vydržať.... a hotovo..... Zároven ale upozornujem... každého.... 🙂 ... ked pojdeš do nemocnice.... pýtaj sa vždy, čo Ti dávajú.... akú liečbu podstupuješ... a hovor im, že máš rodinu, a musiš sa k nim vrátiť... čo najskôr.... nech Ta proste dajú dokopy, aby si mohla fungovať.... Ja som to tak robila.... a posnažili sa,.... dali ma furt nejako dokopy.... ale teraz by som potrebovala naozaj ísť na tú PN-ku.... nezvládam to....
A otázka znie.... ked nasstupiš do práce... a potom pojdeš na PN, ako na Teba budú pozerať....? Na mna teda nepozerali v najlepšom svetle..... pretože ked nastupiš, a potom sa hodíš podla nich na marodku... tak si podla nich vypočítavec.... ich bohužial nezaujíma, či si na tom tak zle, alebo nie.... takí sú dnešní zamestnávatelia.... Tak ja neviem, ale asi potrebuješ to, že sa dopracuješ tam, že do práce nastuúpiš, príde Ti božechrán zle, zavolajú sanitku... .a chtiac nechtiac skončís aj tak v nemocnici.... lekárka vie, prečo Ti napísala papiere.... len Ti si sa s tým ešte nestotožnila... a nepochopila si zrejme, že máš nejaký problém..... Ja som toto už pochopila... problém mám... a musím ho riešiť.... a aj ho vyriešim... a ako píšeš.... nechcem takto žiť.... chcem byť zdravá a vyliečená... rodina ma potrebuje.... tak urob niečo pre svoje zdravie aj Ty.... A to že aj manžel sa rozplakal..... tak podla mna nepozeral na to, že Ty potrebuješ pomoc... ale skôr prevážilo to, že bude musieť ostať doma s deťmi.... myslím, že si písala , že máš nejaké detičky... ak nie , oprav ma.... Tak prosim fakt sa naozaj zamysli..... a pýtaj sa, ako Ti Qidko sama poradila, na to otvorené oddelenie.... a môžu Ta tam prísť navštíviť Tvoji blizki..... neviem, čo ešte fakt potrebuješ riešiť..... Mám pocit, že si neuvedomuješ, že máš nejaký zdravotný problém... a snažíš sa ho aj sama pred sebou zakrývať.... a to nie je dobré.... Odpovedz si sama: si OK? citiš sa dobre? môžeš vykonávať normálne bežné činnosti doma? nebýva Ti zle? nevoľno? na zvracanie? môžeš normálne fungovať?..... No ak áno, potom nevravím nič..... ak nie, tak pouvažuj, či fakt lekárka nevie, o čom točí..... hmmmm?
Sorry, ale musí Ta niekto k tomu nakopnúť.... lebo sama sa asi neodhodláš, a rodina to zrejme nepochopila, že Ti treba pomôcť aj odborne, nielen doma..... 😖 Držím palce, pri správnom rozhodovaní, ale osobne si myslím, že si sa už rozhodla..... a to.... ísť do práce... a kašlať na zdravie..... 😖 😔

eliska13
17. mar 2016

@ivka1302 prosim Ta kolko toho prasku do peciva ide do toho kolacu? Kamoska ho chce vyskusat dakujem🙂

qidko
17. mar 2016

Ahoj dievcata u nas dnes krasny den teplucko slniecko konecne🙂..... uz som poprala upratali sme a teras sup k svokre aj na cintorin uz sme tyzden neboli☹.... prajem krasny den

ivka1302
17. mar 2016

@eliska13 pisem ti ho tu este raz a dufam ze nic nevynecham🌺😘😚❤️❤️CESTO: 1hrncek polohrubej muky pol hrnceka kr.cukru 1 hrncek granka 1hrncek oleja 5 vajicok 1 prasok do peciva😊🤗☺️❤️POLEVA: 250 ml smotanovej slahacky 250g milka mliecna kava instantna cela salka 😘🌺😚❤️marhulovy dzem CESTO VYLEJEME NA PLECH NA PAPIER ALEBO VYMASTENY A MUKOU VYSSYPANT UPECIEME NA 180 stupnou -45 min POLEVU VARIME SLAHACKU S COKOLADOU PRIVEDIEME DO VARU KYM NEZHUSTNE ASI5 min NECHAME VYCHLADNUT SALKU SILNEJ KAVY SI POLEJEME CESTO NATRIEME DZEMOM A POLEJEME POLEVOU NECHAME V CHLADE😊🤗☺️❤️❤️❤️