Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bambulka05
23. mar 2016

@babulka82 ahoj ano je to mozne ja mam predpisany k ad aj magnezium rano a vecer.

bambulka05
23. mar 2016

@qidko no mam pred menzesom a jasne aj to pocasie ale zrelaxovala som pri chudikovi a je trocha lepsie.

qidko
23. mar 2016

@babulka82
@bambulka05 do kelu vy ste dve😀...zdali sa mi cudne prispevky raz mi je ale a potom je mi dobre nieco v tom zmysle.....dostali ste ma😀😀

bambulka05
23. mar 2016

@qidko 😆😆😆😆

ivka1302
23. mar 2016

@qidko to nevadi dostaneme sa do toho babulka nema lieky a bambulka ich ma babulke sa polepsilo lebo si dala magne a bambulke sa momentalne pohorsilo ale zase jej bude dobre🌺😘😚❤️❤️❤️🤗👍🤗🌺😘❤️

ivka1302
23. mar 2016

A toto je vsetkym babulkam😘😊🌺🌺❤️❤️🤗Dnes pricestovala moja kamoska z ciech a zajtra ideme lyzovat nohy uz su lepsie a aj hlava hahaha😘😚❤️❤️🌺🌺tesim sa dufam ze nam vyjde pocasie

ivka1302
23. mar 2016

@qidko nepozeraj vobec spravy ja som sa to dozvedela od kolegyne z prace a hned som nasadila vlacik rychlik ide to mimo mna myslim vsetko zle co sa vo svete deje😂🌺😘😊❤️❤️Jasne ze nemozme pred tym zarvarat oci ale nemozme to ani ziadno ovplyvnit tak to plynie mimo nas. Dnes sme s manzelom hovorili o dovolenke a na jesen by sme chceli ist do Thaiska mam novu ulohu vyberat destinaciu a hotel😘😚❤️❤️🌺😊🤗. Vobec sa netrap nad tym ako tvoj syn zvladne pracu mladi ludia vidia vo vsetkom dobrodruzstvo a vrhaju sa do neznamych situacii nechaj to plynut a mysli iba na seba co ta urobi stastnou. Ja som odisla z domu ked som mala 21 rokov mama plakala a ja som bola ta najstastnejsia na svete ze moze zacat zit sama pre seba. 😘😚❤️🌺Vlastne sa nic nezmenilo sme stale take odvazne len tu odvahu v nas zatienili starosti a zbytocne obavy musime to v sebe zase objavit 😘😚❤️❤️🌺20 rokov uz nebudeme mat ale slobodne myslenim odvahou a bezstarostnostou sa mozme stat znovu stastne a uzivat si kazdy novy den v nasom zivote🌺😘😊❤️❤️❤️😚🤗Nech sa nam to dari kazdy den viac a viac😘😊❤️🌺😚

ametyst123
23. mar 2016

@qidko
@bambulka05 aj bambulka82 .... 😀 sranda.... tiež som si to zo začiatku nevšimla.... ale fakt ste dve... Bambulky.... 😀 páči sa mi to....

Magné B6 beriem aj ja.... niekedy si dam toto a na další den si dávam Centrum pre ženy, kde sú všetky vitamíny.... nejedla by som vitamíny v tabletkovej forme... ale úprimne, ešte stále som na 50 kilách... a zjem maximálne rohlík s maslom a granko.... a občas niekedy nejakú zeleninovú polievku... normálne mám chuť si dať jedlo, aké vidím u iných, ale bojím sa, lebo viem, že budem mať bolesti brucha... takže vitamíny v akejkolvek inej forme do seba vôbec nedostávam... a to je problém.... cítim, že som aj tým dosť oslabená, ale nedokážem zjesť ani jablko... a tak by som si dala, mám nanho takú chuť....... ale mám strach.... lebo viem, čo bude nasledovať ... krče v bruchu a také bolesti, že niekedy to ide až do takých bolestí, že mám pocit, že odpadnem..preto radšej nejem veľa ... a hlavne nie ťažké nestráviteľné jedlá..... A aj preto sa neviem dočkať výsledkov z gastra.... že či mi niečo je, alebo nie je....

Ináč aj tetania - nie tetanus.... je tiež porucha psychického pôvodu, kde je nedostatok práve magnezia.... kto má záujem, môžete si prečítať o tetánii.... prejavuje sa podobne ako napríklad panická porucha.... ale ide hlavne o trpnutie ruk, končatín, svalstva, búšenie srdca, záchvat, niekedy aj bez záchvatov.... atd...atd.... a pritom stačí tak málo... jesť magnezium.....

http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/liec...

Všetky dievčence pozdravujem... držím vám palce.... idem dať deti spať... zajtra už majú volno v školke.... jak im fajne.... ale ja musím ist do práce.... ☹ vobec sa mi tam nechce.... ale ako tu píšete, prácu si tu velmi nemám z čoho vyberať.... a musím asi začať prekonávať aj stres z tej práce, ktorú naozaj neznášam.... hovorila som si dlho... vsugerovávala som si pocit, že tu prácu mám rada, ale nedalo sa to.... 🙂 😖 .... bohužial niektoré kolegyne proste nedokážem až tak ignorovať, ako som chcela..... hlavne vtedy, ked viem, že mi škodia u zamestnávateľa... a to je rana pod pás... ako sa hovorí.... lebo ja sa snažím robiť veci a riešiť veci čestne, ale sú proste ludia, ktorí idú aj "cez mrtvoly".... nechápem prečo.... ked ich potom nikto nemá rad....ale ...... dosiahnu svoje.... a to je na tom to smutné..... 😔 Ale asi všade to tak je.... ja už mám viacej prác za sebou.... a mala som aj dobré kolektívy... ale tento je fakt odveci.... a šefstvo... najhoršie, aké mohlo byť.... Proste celkovo čudný prístup ku všetkym ludom... delia sa tu ludia na tých privilegovaných... ktorí firmu vyciciavajú.... doslovne.... a ludia, ktorí sú pred sefstvom práve týmito "privilegovanými" ludmi očiernovaní.... a pritom to s prácou a so všetkým myslíme dobre.... ja nechápem.... prečo majú potrebu nás očiernovať.... No nič rozpísala som sa ..... končím .... idem si pripaviť veci.. na zajtra..... papa... a dobrú noc...

ivka1302
23. mar 2016

@babulka82 som velmi rada ze sa ti polepsilo hlavne nezabudaj mysliet pozitivne a uzivat si kazdy den a tak ako som ti pisala nechaj nejake starosti aj na manzela a venuj sa sama sebe🌺😘🤗❤️❤️😚😊❤️❤️

ivka1302
23. mar 2016

@ametyst123 zase omyl jedna je babulka a jedna bambulka😂😂😂😂🤗😘❤️❤️🌺

3009
23. mar 2016

@babulka82 ja magne B6 užívam stále každý deň. Mne doktorka povedala, že to len pomôže. Drž sa.

3009
23. mar 2016

@ametyst123 tie problémy s jedlom je typickým príznakom pri depresiii, resp. inej psychickej poruche. Ak budeš stabilizovaná sa ti to upraví a začneš aj priberať. A tie problémy v práci, to je všade, niekde viac niekde menej. Musíš sa len obrniť a ísť nejako ďalej. Aj ja keď som bola na tom psychicky nie dobre, tak som si len priala, že dám výpoveď a budem doma a že potom si nájdem niečo iné. Moja psychiatrička, ktorá bola už veľmi stará mi dobre vtedy radila, v takomto stave v žiadnom prípade nemeniť prácu. Ak sa človek zastabilizuje, potom sa uvidí. A pekne som bola aj na PN a potom sa vrátila do práce a všetko som prežila a život išiel ďalej a pracovala som tam potom ešte 10 rokov. Takže treba sa dať do poriadku a potom sa všetko začne meniť k lepšiemu. Držím ti palce.

3009
23. mar 2016

@bambulka05 k tej zmene práce to je presne čo som písala aj @ametyst123. V žiadnom prípade nemeniť prácu v zlom psychickom stave. To ti vravím z vlastnej skúsenosti. Ja som z jednej práce odišla a už sa u mňa začala prejavovať depresia /len vtedy som nevedela čo to je/ a hneď som si našla novú prácu a myslela som si, že som si všetko vyriešila, ale práve zmena prostredia, úplne iná práca vyvolala ešte väčší vnútorný stres /i keď navonok to vizeralo, že je všetko v pohode/ . A asi po roku ak sa k tomu pridali i rodinné problémy tak sa depresia prejavila v plnej sile. Netreba zbytočne tlačiť na pílu, treba aby čas plynul a mnohé veci sa vyriešia aj bez nášho pričinenia.

ivka1302
24. mar 2016

Dobre ranko kocky ja sa chystam na lyze je tu dnes supeeer pocasie modra obloha slniecko😘😚❤️🌺🤗🤗🌺🌺pozdravujem vas a zelam krasny den☺️😘🌺😊❤️❤️🤗

qidko
24. mar 2016

@ivka1302 dobre ranko ja som v poslednej dobe strasny spachtosko vcera som zaspala okolo19.30-6.15 sila a to bez liekov,len rano som sa zobudila s bolestami krizov ......tie bambulky ma dostali😀 su dve spica.....super ze mas kamosku pri sebe tak si to uzite a davaj pozor na dupu a nohy lebo manzel bude mat co vecer robit😀....vypocula som si rozhovor manzela a syna ci je dobry napad nechat maz dcerou,tak som sa rozhodla ze to dam prekvapim ich🙂..... po sobotnajsom strese som si dala barku( Lexaurin) bola som roztrasena ale potom uz nic spravy uz vobec nepozeram velmi privam co vidim a potom panika☹..... vsimla si si ze evak sa odmlcala? Mozno sa rozhodla ,spravne,a isla do nemocnice skoda ze mi neposlala nanu kontakt bola by som ju sla navstivit drzim jej palce nech to zvladne🙂

Tak dievcata hlavu hore zacina novy den plny vyziev kto musi do prace tak nech mu to ubehne co najskor a tie co nepracuju sup urobit nieco uzitocne pre svoje zdravie😀 majte sa pekne pa

ivka1302
24. mar 2016

@qidko dnes som ta predbehla v rannej sprave☺️🌺😚❤️❤️To len preto ze o deviatej mam vyzdvihnut kamosku v hotely. Jasne ze to das ani nad tym nepremyslaj si silna zienka aj tvojim chlapom sa bude lepsie odchadzat ked uvidia ze si v pohode. Ja by som mojich hned niekam poslala ale chcu byt iba pri mne☺️🌺😊❤️❤️😘Evak asi predsa len isla do tej nemocnice a ty byvas blyzko nej? Ak by si predsa len nasla nemocnicu kde by mohla byt tak ju chod pozriet a pozdravuj ju☺️😚❤️❤️🌺Na zadok si dam dnes pozor ale aj tak to vidim dnes iba na sedenie na chate a na slniecku velmi sa tesim☺️😊❤️😘😘

qidko
24. mar 2016

@ivka1302 uzi si to idem k svokre....byvam cca17 km autom 15 minut ale ako by som ju nasla v nemocnici neviem ani len jej meno a co pojdem z izby na izbu a budem sa pytat?😀 koncim manzel uz isiel po auto pa

clovis
24. mar 2016

caute baby, znovu depresia aj pri druhom dietati, ale uz uzivam nejake AD a lieky na upokojenie. zatial to ide velmi pomaly, myslienky sa mi tocia v kruhu, musim sa premahat, aby som stale nemyslela na to iste, depku, zdravie, ci sa to podari prekonat. chcem sa vas spytat, ci u niektorej z vas vznikla depresia aj rok po porode, u mna sa zacala prejavovat po ukonceni laktacie, lae nie z toho, ze by mi bolo luto ju odstavit. ani neviem ako, zrazu som bola len strasne unavena, doobedu sa mi nic nechcelo robit, na jesen bez nalady, ale bolo to take kolisave, preslo to, tak som to neriesila. na jar znovu, ale teraz uzkost az panicky strach, ani neviem ako som sa do toho zrazu prepadla. najhorsie, ze sa bojim, ci mi lieky zaberu, ked este velmi necim ucitok, len otupenost, obcas zmatenost, horucavu, predpokladam, ze vedlajsie ucinky liekov, ale ta neistota je priserna. mate skusenosti, pozbudte, ak ste na tom OK. chcem byt len dobra mama a starat sa o deti. akemukolvek povzbudivemu nazoru sa potesim, ze v tom nie som sama. mali ste depku aj pri druhom dietati, dostatli ste sa z toho? poradte. vopred vdaka

qidko
24. mar 2016

@clovis ahoj urcite si dobra maminka....uz len tym ze si si priznala ze mas problem a chces ho vyriesit si silna zena preto to das....lieky zaberu urcite sa budes lepsie citit a budes fungovat ako predtim.....a nie v tom sama ,a ani jedina co ma takyto problem.....tu ti dievcata dokazu poradit a podrzat v tazkych chvilach.....sme tu ako rodina trapenie,problemy,sukromie vsetko sa da zvladnut ....musis verit tomu ze to bude vsetko dobre a prekonas to....

clovis
24. mar 2016

vdaka. hlavne, nech tie lieky uz zaberu. raz ma zalieva horucava, inokedy mi je zima, bojim sa, ale najlepsie je ked nieco robim. A moze to byt stale poporodna depresia, ktora suvisi s hormonmi, len sa prejavila takto neskor? Mali ste niektora takto rozvinutu depku. Ja som po prvom dietati totiz mala depresiu hned prvy mesiac, takze to bolo jasne.

eliska13
24. mar 2016

@clovis nemyslim, ze to bola klasicka poporodna u teba skor taka z unavy vycerpania ci nie?vies co ja mam jedno dieta a aj toto je dovod preco sa bojim mat druhe a pritom po nom velmi tuzim a uz mam aj vela rokov.Ja uz nikdy nechcem zazit a nedovolim, aby som sa zase dostala do takeho stavu.Pred teh som brala rok aj pol lieky mala som vycerpanie z prace po nocnej som nevedela spavat potom som odisla otehotnela po dlhom snazeni vysadila lieky a v teh v 4 m som znova nasadila bolo mi hrozne.A cele tehotenstvo strach ci budem dobra mama a ake to bude🙂)psychologicka povedala krasny priklad strachu z neznameho.potom som mala 8 ruzovych rokov liek som mala kazdy druhy den a neskor len 2 tbl tyzdenne a pred 2 r som vysadila a zase odznova len zaciatok bol ovela horsi.Ale znasala som to zle aj kvoli synovi stalo sa mi to prvy x co mam dieta a ja som sa z neho nevedela ani tesit.
ja som prvy x brala Seroxat a druhy pred 2 r znova ten isty liek, ale zabral mi ovela neskor a mala som zle vedl.priznaky.Ale to som bola na tom ovela horsie ako pri prvom raze ako som brala.Prvy raz mi to dali na panicke ataky, druhy x na miernu depresiu Inac zvlastne, lebo psychologicka ma podla testov ohofnotila na miernu a to si potom neviem predstavit ako vyzera silna depresia:(
Jasne, ze bude zase dobre mas 2 deti tie Ta zabavia ako pises najlepsie je cloveku, ked nieco robi.Kazdou tabletkou som si hovorila, ze to bude lepsie a naozaj bolo.Ak mozes spavat este si na tom dobre.Ja som sa budila v noci na strasny strach potom uz iba som sa zobudila a nebusilo mi srdce len som cumela do stropu🙂)magne b 6 je uzasne mam pred menzesom veru si ho dam par dni taka som rozladena:(
Tetania je nedostatok mineralov a svalova drazdivost.
@ametyst123 ja si neviem predstavit ako fungujes s tak malo spankom.Ja 2 noci spim 6 hodin a druhy den ma boli zaludok.Musis jest aspon banan keksik malickosti ...kusok po kusku neboj nebude Ta boliet ja som na 90% presvedcena, ze na gastre nic nexistia a, ze si to nervy.
Aj mna pomylili bambulky🙂)
Cestujem v buse tak pisem chaoticky
Quidko neboj budu na teba pysni tvoji chlapi a keby nahodou vratia sa ved nejdu na koniec sveta.Ty robis pokroky citam to z tvojich prispevkov super🙂
D
Ahojte 😊

qidko
24. mar 2016

Ahoj dievcata tak dnes bol krasny den uzila som si ho z rodinou......pozrela som si filmy Vtaky v trni a potom Annu zo Zeleneho domu🙂 este by mohli dat Sissy niekedy pravidelne chodila na Velku noc- srdcova zalezitost......ale teras to podstatne idem uz spat som unavena ako kon.......tak vam prajem pekny vecer uzite si to....dobru noc a sladke sny😀

qidko
25. mar 2016

Dobre ranko dievcata....dnez unas vyslo slniecko v noci bol mraz no teras je krasne idem navarit urobim co treba a sup ho na prechadzku....prajem krasny pohodovy den drzte sa😀

ivka1302
25. mar 2016

@qidko po vcerajsel lyzovacke super len som tentokrat tak svihla na zdok a spadla na hranu lyze ze mam fakt ale straasnu modrinu na stehne a to som spadla ked som stala haha nejak sa mi smykli lyze a bum takze ani masaz radsej nie lebo to boli😂😂😂😂😘😚❤️❤️😊🌺🤗Dnes tu mame troska zmracene tak by som sa mohla dat na moje spinave okna👍🌺😘😂😚❤️Zelam vsetkym krasny den a ziaden stres s bliziacej sa velkej noci🌺☺️😘🤗❤️❤️🌺🌺🌺

evak12
25. mar 2016

ahojte moje dievcata,ano som v nemocnici,teraz som doma na priepustke,tesim sa ze som s detmi,ale smutno mi je,ze mi v nemocnici lepsie,este sa neviem tak tesit doma,ze wau som doma ......ale kvoli detickom sa premaham .....a ani si neviete predstavit,ked som citala ako na mna myslite,ako som sa od stastia rozplakala.....velke dakujem

qidko
25. mar 2016

@evak12 ahoj mas zmeneny nik?..... som veeeelmi rada ze si sa spravne rozhodla chybala si nam,patris k nam a si jedna z nas😀 uz navzdy.......uvidis ze vsetko bude lepsie a lepsie odychnes si naberes nove sily a budes ako rybka.....Ked to dobre chapem pojdes naspat do nemocnice ak budes chciet mozem ta prist navstivit uz sme to s Ivkou rozoberali a dala ta pozdravit☹ ale to si urcite citala.....teras to neprehanaj uzivaj si rodinku prejdite sa vonku je dnes krasne....drzim palce ak chces posli mi na teba kontakt do IP a ja ta veeeelmi rada navstivim Ked pojdes naspat do nemocnice potesilo ma ze si sa ozvala pa🙂

@ivka1302 tak sa opatruj okna neumyvaj ja viem ze vies pekne padat ale par modrin uz staci😀 pa

janka_banka
25. mar 2016

@evak12 držím moc moc palčeky, nech tú pliagu porazíš ... viem, že je Ti smutno, ale neboj, všetko má svoju postupnosť ... treba trpezlivosť a si hrdinka, že si sa pustila do boja ... a vojnu určite vyhráš ... si silná a aj keď sem-tam spadneme, tak sa zase postavíme a budeme silnejšie ... moc moc držím palce, myslím na Teba a dnes večer bude modlitba smerovať len a len pre Teba, nech Ti pán Boh pomáha ...cmuk...

janka_banka
25. mar 2016

Ahojte dievčatá moje, dnes Vám píšem po pár dňoch ... a môžem povedať, že k lepšiemu, lekárka mi vysadila hnusné Helexy a ideme od začiatku, lieky Alventy od najmenšej možnej dávky + Diazepan, ale toho sa chceme postupne zbaviť ... a čuduj sa svete, cítim sa lepšie ... nehovorím, že skáčem od radosti, ale už nemám pálenie hlavy, viacej energie a apozerám sa na svet reálnejšie ... viacej cítím, aj si poplačem, ale ide to zo mňa von ... a viete načo sme s doktorkou prišli??? Ako som nastúpila do práce, tak som sa rachla do kolegu ... ja viem, že som trúba, ja viem, že mám milujúceho manžela ... ale tiež som len človek ... človek, ktorý cíti a som presne ten objekt, ktorý sa rád namotá na ľudí ... áno priznávam, že kebyže môžem vrátiť čas, tak si určite za muža vyberiem toho môjho kolegu, manžel je síce super ale nevie mi dať hranice, necítim pri ňom bezpečie, oporu a najhoršie je niekedy keď mi povie, že sa mám ísť obesiť a mám pokoj od depresií ... áno aj takýto vie byť ... a môj kolega, dal výpoveď a ja sa teraz cítim neskutočne sama, prázdna ... ani sa poriadne nerozlúčil a pritom mi hovoril, že ako ma má rád ... bolí to, neskutočne ... neviem, či viacej choroba, alebo láska ... ale už viem, že sa nesmiem umárať, mám detičky, a čo bude ďalej s manželom nechávam otvorené ... možno bude lepšie ... lekárka mu stále hovorí, že má na sebe pracovať, vzťah je o oboch, ale on odmieta, tak uvidíme, ukáže všetko čas ... som rada dievčatá, že sem môžem vyliať svoje srdiečko a napísať to, čo by som asi ani sama nepovedala a nevyslovila ... ďakujem Vám 😉

qidko
25. mar 2016

No klobuk dole ze si si to dokazala priznat🙂..... ale aspon vies ze odkial to prislo a teras mozes zabojovat aby bolo lepsie🙂..... je mi luto ze manzel ti nieje oporou mozno casom pochopi ako ti to ublizuje☹.... drz sa moja hlavu hore mi to dame pa😀

@janka_banka

evak12
25. mar 2016

@qidko moja nezmenila som nik,len v nemocnici nemaju wifi,tak som nemohla pisat .....som na priepustke na styri dni,ale stale vecer sa musim vratit ....len nechapem,ze som doma a z nicoho sa netesim a je mi stoho smutno,ze preco sa aspon trosicku netesim ....len kvoli detickam som doma,ale v nemocnici mi bolo lepsie,preco?