Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kafulienka
12. máj 2016

@andocka no tak to akokeby si pisala ten posledny príspevok presne o mne.... 🙂

kafulienka
12. máj 2016

@andocka no a momentalne uzivam alventu 75 rano a na obed...som spokojna s týmito AD najviac, vyskusala som predtým trittico aj solatcid...

domkaaaa
12. máj 2016

@kafulienka kafulienka o aky cas sa ti s alventou polepsilo tak ze si nato ani nespomenies?

bambulka05
12. máj 2016

Caute baby tak s tym lexaurinom mate moznost pravdu. Ale postupovala som podla pokynov lekara. Vysadzala som postupne. Tak co mam ho zacat znova uzivat alebo len preckat dobu kym sa mi to mravcenie ukludni? Ale nerada by som ho zacala znova uzivat nakolko psychicky som na tom uz fajn. No neviem. Poradte. Dakujem.

janka_banka
12. máj 2016

@bambulka05 bambuľka a ako postupne si ho vysádzala? Ono to podľa mňa sama zistíš, že ak Ti bude chýbať, tak si ho kľudne daj, nemusíš už asi pravidelne ako predtým, ale podľa potreby. Aj to je super úspech, že ho neberieš stále .... držím palce ...

andocka
12. máj 2016

Teraz na večer sa mi zas pohoršilo, točí sami hlava je mi zle, dúfam že ten Serlift rýchlo zaúčinkuje

apolka77
12. máj 2016

@5katarina7 ahoj katka,
uprimnu sustrast. Slova su tu zbytocne, prajem ti co najskor mier v dusi. Dufam, ze mas blizko seba ludi, ktori ti v tejto tazkej situacii dokazu pomoct. Nevahaj kontaktovat psychologicku, mohla by ti pomoct zmierit sa. drz sa katka.

apolka77
12. máj 2016

@andocka ahoj, ano dperesia sa zhorsuje na jar a na jesen preto sa neodpuruca ani vysadzat ad v zime ci v lete..ja som na to doplatila vysadila som v zime a na jar som mala vsetko naspat. ja som spankom nemam ziadne problemy, naopak v kuse by som spala...

5katarina7
12. máj 2016

@apolka77 ďakujem,tento týždeň je ešte doma manžel,potom už musí do roboty,chodí domov len na víkendy.Mám aj dcéru vysokoškoláčku,práve sa musí učiť na štátnice a tiež sa nevie sústrediť,mala s babkou veľmi blízky vzťah.
No a ešte moje malé šidielko 3,5 ročnú babuľku,ale teraz nejak nemám náladu ani tej sa venovať,ešte dobre že je doma muž.
Je to strašne bolestivé stratiť svoju najbližšiu osobu,ešte stále tomu neviem uveriť.

apolka77
12. máj 2016

@adrika19 ahoj,
no dnes aj vcera som si dala neurol 0,5 ale strasne ma uspava...este viac ako lexaurin. Zmizne to po case?
dievcata,
citim sa neskutocne ospala a malatna. da sa s tym nieco robit? mam rodinu nemozem prelezat cely den. 😖

apolka77
12. máj 2016

@5katarina7 to, co citis je uplne normalne. budem ti velmi drzat palce.

Mamka sa na teba diva z hora a urcite nechce, aby si sa tak velmi trapila.
Ak mas doma urcite si nasad nejaky benzac typu Neurol, lexaurin, aby prezit toto tazke obdobie.

andocka
12. máj 2016

@apolka77 už si aj namýšľam, či tú nevoľnosť a točáky nemám z chrbtice, ale prečo by sa mi to zhoršovalo na večer. A Ty si aké AD brala?

apolka77
12. máj 2016

@andocka v roku 2013 a14 som brala ARKETIS =paroxetin

a teraz "uz" treti den zasa zacinam s ARKETISOM..bo mam celu paniku a uzkost spat.. 😝 takze som nova na zaciatku.. 😠

andocka
12. máj 2016

@5katarina7 mne pred rokom zomrel svokor, veľmi dobrý človek,býval s nami. keby mohol, aj by dýchal za mňa. Ešte stále máme jeho fotku v obývačke a tak mi to pripadá, že sa na nás pozerá , často chodíme na cintorín a ja mu tam ďakujem za všetko, čo pre nás urobil, bo som mu to nestihla povedať, odišiel veľmi rýchlo a o to to bolo ťažšie

3009
12. máj 2016

@5katarina7 to čo prežívaš je normálne, ak odíde niekto veľmi blízky. Skús si dať niečo na ukľudnenie. Toto všetko chce len čas, nie nadarmo sa hovorí, že čas zahojí všetky rany. Samozrejme, že spomienky stále zostávajú. Keď treba tak spi, spánok ťa bude liečiť. Ak budeš cítiť, že to ani po určitom čase nebude lepšie, tak choď za psychiatričkou a možno by ti pomohla aj psychoterapia.

andocka
12. máj 2016

@kafulienka a na večer si nemusíš dávať žiadne AD?

janka1012
12. máj 2016

Ahojte. Alventu beriem skoro rok a maam pocit ze prestala ucikovat. Ma niekto podobnu skusenost?

domkaaaa
12. máj 2016

@janka1012 a aku davku beries?

janka1012
12. máj 2016

@domkaaaa 150 mg

ametyst123
12. máj 2016

@andocka Andočka, ja len tolko narýchlo, Coaxil... to je vlastne Tianeptin.. ja som ho brala... bolo mi po nom celkom fajn.... ale to Trittico .... je tiež ADčko... tak ako Coaxil.... takže berieš vlastne dve ADčka... a ani jeden benzodiazepín... to jest niečo na ukludnenie.... a tá zmena na Serlift.....je to tiež ADčko.... takže ja len tolko, že asi Ti je zle preto, že berieš dve ADčka... a zatial ziaden benzáč..... 😉 ... Tak skús požiadať lekára o zmenu jedného ADčka... na benzodiazepín..... a aspon budeš vedieť.... že kým Ti zaberie ADčko... čo niekedy trvá aj mesiac - dva.... že budeš vedieť, ktoré ADčko Ti pôsobí, a ktoré nie.... A ten benzodiazepín, podla mna potrebuješ, ak Ti je zle, lebo to bez toho prvý mesiac ledva zvládneš.... tak si žiadaj.... čokolvek ako benzodiazepín.... napr. Neurol, Lexaurin, Rivotril, Xanax, Frontin.... čokolvek.....

ametyst123
12. máj 2016

@5katarina7 Ahoj moja, tak viem presne, ako sa citiš, to isté som cítila aj ja, ked mne zomrela mamka, bolo to pred pár mesiacmi.... a odvtedy mám panickú resp. somatoformnú poruchu.... spojenú s uzkostami a atakmi.... Bohužial, ani ja som nečakala, taký rýchly koniec mojej drahej mamky..... lekári nás tiež ubezpečovali, že už ide na doliečovanie, no opak bol pravdou.... Mamka zomrela po mozgovej príhode.... ale Ty si mala aspon šancu v tom, byť pri nej, držať ju za ruku, mať ju doma... ja som takú možnosť nemala.... a ja verím tomu, že Tvoja mamka bola šťastná, že vás pri sebe má.... 😔 .... Je to strata, ktorá velmi bolí, to je fakt, s tým nič nenarobíš, a ešte aj dosť dlho bude bolieť, to Ti nikto nezaruči, že to hned prejde... to určite nie... ale časom.... časom po pár mesiacoch možno rokoch to bude bolieť menej... ale stále nezabudneš,.... ale časom sa s tým možno naučíme žiť....
Som s Tebou, chápem Ta, a na ukludnenie si určite daj predpísať nejaký ukludnovak, aj ked si myslíš, že to zvládaš, ja som si to myslela tiež, aj dva mesiace po úmrti mojej mamky... a potom to prišlo... takže neotálaj.... daj si predpísať nejaké ukludnovaky, aspon nejaký Diazepam, alebo Neurol ,a daj si ho v prípade potreby.... Naozaj... pomôže... a možno sa nedopracuješ tam, kde ja..... alebo ostatné dievčence s podobnými skúsenosťami..... Držím silno prsty... a naozaj uprimnú sústrasť, a je mi to lúto.... ☹

domkaaaa
12. máj 2016

@janka1012 mozno treba len zvysit o 75 mg 🙂

qidko
13. máj 2016

Ahojt dievcata ako citam tak kazda z vas sa pekne snazi a krok po kroku ide to k lepsiemu.......tak som velmi rada ze sa vam dari,vidim ze su tu aj nove babenky tak vitajte a bojujte......ja sa drzim dnes u nas leje necitim sa dobre tie zmeny pocasia robia svoje,kedze som cely den sama a vonku je skaredo rozmyslam ako sa zamestnam aby som preckala cely den......prajem vam vela sil drzte sa babulky🙂

@evak12 ako sa mas? Dlho si sa neozvala,mozno mas pracu tak nemas cas snazim sa tomu uverit🙂 drz sa moja myslim na teba si v mojom srdiecku.......BOJUJ si silna maminka ty tu mrchu zrazis na kolena tomu ver😀

@ivak1302 ahoj moja ani neviem ci si este na Slovensku,ale myslim ze ano lebo nepises🙂 tesim sa na tvoje prispevky pa uzivaj si dovolenku chybas nam🙂 pa

5katarina7
13. máj 2016

@ametyst123 ďakujem ti za podporu,tak bohužiaľ aj ty prežívaš to čo ja,je to strašne ťažké.Ja lieky mám,beriem ich už roky,už som ich chcela pomaličky vysadzovať,ale teraz by som bez nich nevydržala.Keď ešte maminka žila,ale už som vedela,čo bude, tak som bola u mojej psychiatričky,vtedy mi plus vypísala injekcie apaurin,a keď mi bude horšie tak nech idem k nej.
To,že beriem aj antidepresíva Cipralex,a aj tak teraz cítim totálnu nechuť do ničoho.Zas by som nechcela aby mi pomenila lieky,lebo ja som vždy zle znášala takéto experimenty,a dosť dlho aj trvalo,kým ma nastavila na liečbu,ktorá mi aj pomohla.

adrika19
13. máj 2016

@5katarina7 Úprimnú sústrasť, je to ťažké. Tiež mám dobrý vzťah z mamou a jej stratu by som ťažko znášala. Drž sa, dôležité je, že si bola pri nej, nič viac si pre ňu nemohla urobiť.

adrika19
13. máj 2016

@apolka77 Ak je pre teba silná dávka 0,5 tak si daj len polovičku.

ametyst123
13. máj 2016

@bambulka05 Ahojky Bambulka, ak teda píšeš, že psychicky si už na tom ok, len to mravčenie stále ešte máš, tak s tým Lexaurinom by som už nezačínala.... on Ti pomohol, ale ked sa Ti ho podarilo vysadiť tak rýchlo, a nemáš vedlajšie účinky a teda absťáky... tak to mravčenie sa "dá prežiť".... myslím to tak, že je to lepšie... ako keby si ho mala začať znova brať.... Ten Lexaurin Ti vlastne pomohol v najhorších stavoch, a teraz, ked ho už nepotrebuješ, tak ho radšej nezačínaj užívať... bud rada, že si ho vysadila.... A na to mravčenie... jedz maximálné denné dávky magnezia.... a aj vitamíny... hlavne skup. B, a vela slniečka.... teda vitamínu A.... a malo by Ti to prejsť.... dufam a pevne verím, že Ti to pomôže.... A je to super, že už si na tom lepšie.... teším sa.... 😅

ametyst123
13. máj 2016

@5katarina7 Tie injekcie Apaurinu sú fajn, aspon sa ukludniš, je dobré, že ADčka berieš, lebo ja som nebrala nič... ani som nevedela, že do takéhoto svinstva môžem spadnúť.... t.j. mať nejakú panickú poruchu.... a fungovala som normálne dva mesiace po úmrtí mamky... a až potom to na mna dolahlo... takže je fajn, že lieky berieš, určite ich teraz nevysádzaj, a to, že sa Ti nič nechce, je úplne normálne a pochopiteľné.... u mna to tiež tak bolo.... ja som síce chodila aj do práce, ....ale ked si to tak spätne zoberiem, mala som sa na prácu vykašlať. zobrať si volno, a byť doma, aby som toto všetko nejak prežila..... 😔 .... Je to velmi smutné, ked nás naši blizki opustia, a velmi to bolí, ale na druhej strane máme aj pre koho žiť, takže by sme mali myslieť aj na našich blizkych, ktorí nás potrebujú, a tiež pocitujú stratu z milovanej osoby.... 😔 ..... U mna to bolo tak, že ked mamka dostala tú poražku, a prišla sanitka, videli to aj moje dve malé deti.... 6 a 4 ročné... a nevedeli to pochopiť...a ked babka bola v nemocnici mesiac a pol, a prebrala sa aj, naozaj sme mysleli, že to je na dobrej ceste, bohužial sa to zvrtlo, a ona zomrela, dlho za nou deti plakali..ešte aj teraz plačú.... lebo to bola ich najlepšia babička na svete.... 😢 ... takže sme plakali všetci... ešte aj môj manžel... lebo moju mamku mal naozaj rád, a plakal aj on.... Takže viem, že je to ťažké.... ale časom to bude bolieť o trochu menej.... a treba myslieť aj na svojich blizkych, ktorí nás potrebujú.... 😔

ametyst123
13. máj 2016

Ahojte dievčence,

a neviete niečo o Evak, Majinulke a Tslobik...? Neviem, ako to všetky tri zvládajú, ale mám obavy, ako sa držia.... a Tslobik písala, že jej zomrel myslím že otec, a hovorila, že sa asi položí,.... ☹ tak mam o nu strach.... dufam, že to prežila v zdraví, ked sa to dá tak nazvať... a že je v poriadku... a tiež aj Evak, neviem, ako na tom je.... tiež sa o nu bojím.... lebo mám pocit, že nebola na tom celkom dobre.... a Majinulka... ako to zvláda so synom... a so sebou tiež.....?
Dufam, že sa všetky tri ozvú.... ako sa držia.... a ako sa majú.... držím im palce.... a myslím aj na nich.... nech sú na tom dobre....

janka1012
13. máj 2016

@domkaaaa Priznam sa ze ked mi bolo lepsie tak som chcela vysadzat a znizila som na 75mg... potom prisli zmenu v zivote vela problemov a zase som zvysila... Len problem je v tom ze som prisla o pracu,musela som sa prestahovat a rozisla sa s priatelom. Je to velmi tazke... Mam.strasne depresie byvam v podnajme kde platim 340eu a zatial niesom schopna chodit do prace lebo sa poznam.Ked som takto na tom mozem mat akukolvek uzasnu robotu a dam vypoved lebo sa necitim dobre. Takze zatial v takomto stave ani pracu nehladam...mala.som vsetko super pracu,peniaze,domov... Teraz som o vsetko prisla a neviem ci je to liekmi ze som na tom.tak zle alebo tou situaciou... Ale zle mi bolo uz aj predtym ako som o vsetko prisla. Depresie ze sa zblaznim v praci,nenormalna unava a strasne myslienky... uz vtedy som mala.asi zmenit lieky... do toho prisiel ten rozchod a vypoved a stahovanie a ja som uplne hotova... cele dni len lezim a rozmyslam ci budem vladat niekde pravovat alebo kolko budem zase mimo... velmi tazko zvladam taketo zmeny v zivote. Stale myslim na to ze lepsie by bolo tu nebyt. Bolo bu to take vykupenie pre mna. Len mi ke luto rodiny asi by to tazko zvladali...