Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
13. máj 2016

@janka1012 Janka, to ani náhodou takto neuvažuj, pozri, každá z nás, čo sme tu sme prešli naozaj zlými obdobiami, a keby sme si tak všetky povedali, tak ako by asi svet vyzeral, to by si každý tak mohol povedať, že je mi ťažko, tak to radšej skončím..... hmmmm ? A nemyslela si na svojich blizkych?..... Ja áno, a kvoli nim som tu, kvoli rodine,... a priatelom, a tým, čo ma majú radi..... A že si sa rozišla s priateľom...? No a čo..... ! a prišla o prácu a zmenu bydliska,....? No a čo ... ! Tak si Ta ten priateľ nezaslúžil... ked sa s Tebou rozišiel... a prácu....? Prácu si nájdeš, ale musiš sa pozbierať.... dostať sa z tejto pliagy.... pozri moja, aj ja som sa citila tak zle, že som myslela tolkokrát, že už umieram... boli to muky.... 😖 .... prežívala som takto.... a tiež myslela na hlupotiny..... že možno radšej taký život ani nežiť.... ale to je blbosť na blbosť.... 😔 .... pretože to sa prekonať dá... len musíš zmeniť lieky.... aké teraz berieš?... napíš mi , prosím Ta, a stoji to za to... ked si to vydrzala doteraz, tak ked nasadis lieky, alebo zmenis na iné, ktoré Ti pomôžu, tak ten mesiac ešte vydržíš, kým Ti bude lepšie....pozri... ja som si myslela, že mi je koniec, ale to naozaj... nakazovala som mojmu manželovi, čo a ako, keby som zomrela, a to mám 36 rokov a dve malé deti.....! Ale pozri postupne sa citim lepšie a lepšie.... prešli štyri mesiace... pomaly to bude 5 mesiacov... a ja sa citim fajn.... som schopná starať sa o deti, dávam si pauzu v práci... lebo doteraz !!!!aj počas týchto zlých dní, a týždnov na začiatku som do práce chodila.... ale momentálne, a to som už na tom lepšie, som si povedala, že idem na PN-ku... a basta.... chcem si oddýchnuť od kolegýn, a od stresov v práci.... a som doma pár dní.... hoci s detmi, čo majú momentálne kiahne.... ale je mi supeeeer... podstatne lepšie ako na začiatku... a ani náhodou už na to nepomýšlam, na čo som myslela vtedy.... A hovorím Ti, hoci to napíšem kus nechutne... ale kvôli jednej "klobáske" sa teraz len tak necháš deprimovať...?... 😀 .... Nielen pre jedno kvítí slunce svítí..... či ako sa to hovorí.... 😵 .... tak hlavu hore moja, tie dni prekonáš, nasad správne lieky.... daj si predpísať nejaký Neurol, alebo Rivotril, a k tomu ADčka... a ber to poctivo... uvidíš o mesiac dva, Ti bude lepšie a lepšie.... prečo by si mala skončiť len kvôli tomu, čo Ti "víri" v hlave....?.... Bolo tu aj kopec dievčat, čo mali aj stavy depersonalizácie, halucinácie, a neviem, čo ešte.... a ludia majú ešte horšie choroby a problémy.... a naučili sa s tým žiť.... čo im ostáva?..... To keby sme sa všetci "picli".... tak tu nie je nikto.... každý má svoje problémy a ťažké životné osudy, o ktorých sa dajú písať romány.... (a ja ich aj občas tuto do fora píšem.... 😀 )..... tak sa nelutuj, pozbieraj zvyšky svojich síl, a pusti sa pomaličky do toho... nemysli si, a nehovorím, že to bude lahké.... ale lahšie, ako kopec horších ludských osudov a životov, ktoré ludia žijú..... Vieš kolko ludí nemá prácu, alebo sa v nej cítia zle,,.....? a kooooolko ludí nemá partnera......? hromady...... Tak sa neboj.... máš psychickú poruchu... ani nie chorobu.... čo sa liečiť dá... tak sa pozbieraj a nedaj sa..... čo má povedať taký človek, čo má neskutočne bolesti, ked má napr. rakovinu... a je mu oveela horšie ako Tebe?..... a čo deti, ktoré trpia rakovinou...? a statočne to zvládajú....?.... a niektoré aj vedia, že šancu na záchranu nemajú.... a tak radi by žili....? ... Tak čo Ty na to?..... Len preto, že mám psychické problémy, ktoré sa zvládnuť dajú... to mi ver... že hej..!.... a že si prišla o prácu a priatela.... no a čo ! Bude nová práca... a možno aj nový priateľ... možno aj životný partner,..ktorý čaká niekde za rohom.... 😉 .... tak sa neboj.... to je to, čo treba poraziť.... Strach.... z neznámeho... z nového... zo zmien... ja tiež neznášam zmeny... .ale život by bol príliš jednotvárny, keby bol stále rovnaký,.... aj môj muž sa občas tak pod pousmeje... a povie mi, že keby ma nestretol, a nedali by sme sa dokopy... tak by mal možno lahší život... ale neskutočne by sa nudil, a stal by sa asi alkoholikom... lebo by ostal bývať pri rodičoch na dedine.... a to priatelku by si tam ani nahodou nenasiel... a tak má aspon o zábavu postarané.....so mnou... 😅 .... Tak neboj sa... a drž sa a hlavne nedaj sa.... tie myšlienky sa pokús pomaličky vytesnať so svojej mysle... tak ako ja... a kopec dalšich dievčat tu na tomto fore... nie si sama.... máš nás..... tak sa neboj.... a uvidis, bude Ti lepšie..... 😉

janka1012
13. máj 2016

@ametyst123 ja ti velmi pekne dakujem za krasne slova...Dobre sa to cita a az je cliveku tak lahsie ako keby mal este nadej... Ze to niekto dokazal. Vies ja sa liecim od svojich 20rokoch. Mala som zleho partnera a ten stres ci som prezivala mi nerobil dobre. Zacala som brat AD Pribrala som ale lieky mi pomohli. Potom prisiel moj terajsi priatel teraz uz ex a vztah nebol dobry... stres,psychicky teror a tak som lieky raz mala potom rok nie a zase ine lieky. Mala som aj halucinacie coho som sa velmi zlakla. Zacalo mi to v praci kde som pracovaladva roky a tahala dvanastky pod tlakom a v mesiacu som bola doma len par dni...Bola som v zahranici. Priatel nebol dobry a psychicky ma deptal ale mala som peniaze a krasne som zarabala tak som trpela vsetko co mi robil len aby som nieco mala pretoze ultaku pracu aku mi dal on a taky zarobok len tak lahko nenajdem. A roky isli ubehlo 6rokov a clovek si zvykne na pekne byvanie a ze si moze kupit co chce... Lenze ja som sa rozhodla ze viac uz sa nenecham terorizovat a opustila som ho. Bola som silna predstavy boli krasne ako konecne budem zit bez komandovania a psychickeho teroru... Takze som ho opustila prisla o pracu a nasla si podnajom. Teraz tam byvam sama so psikom a dako sa zosypavam... zrazu to nevidim tak pekne najom mam vysoky nema mi kto pomoct. Do prace niesommschopna ist lebo sa na to este necitim. Mam take depresie ze stale placem aj doma aj vonku. Som zamyslena a stale rozmyslam ze co so mnou bude... mala som vsetko zrazu nemam nic. Neverila by som ze takto dokazu z clovekom zamavat peniaze. Zvykla som si na dobre a teraz sa neviem z toho spamatat.Nemam ani ziadnu prax ani vodicak ani jazyk neovladam ziadny. Pripadam si tak zaostalo ze mozem tak robyt niekde upratovacku. Ked mam ist do novej prace mam stres velky sttach vobec si neverim. Mala som uz na ruke daku pracu a koli strachu ze to nezvladnem som ju odmietla. Bojim sa noveho a nepoznaneho. Ako keby ma mal stale niekto vodit za ruku ako male dieta. Som asi slaba. Priatel mi vzdy hovoril si slaba nikam to nedotiahnes skoncis pod mostom. Po tych rokoch som si tak zvykla ze mam pocit ze bez neho som stratena. Ze to sama nezvladnem... Bojim sa ist aj do prace lebo sa bojim ze zase budem mat halucinacie. Proste vsetkeho sa teraz bojim. Viem ze su ludia horsie na tom ako ja a obdivujem ako to zvladaju ale ja som asi fakt slaba...Neviem si ani zivotopis napisat,ved neviem co tam napisem mala som len dve prace. Moznonto teraz tak cierno vidim. Bola som take vesele dievca a teraz mam pocit ze ma caka uz len chudoba a ostanem na invalidnom lebo nebudem schopna chodit do prace...strasne myslienky. Potom placem ako keby sa moj zivot skoncil. Som strasne nerozhodna az je to nenormalne. Dohodnem nieco a potom 5krat zmenim nazor. Najpr som vesela verim si ze to dam a za 5 minut uz placem. Prepac mi ze sa ti tu tak vykecavam ja len ze neviem na koho sa obratit o pomoc.

janka1012
13. máj 2016

@ametyst123 beriem Alventu 150mg a rispen 2mg. Ten Rispen mam na tie halucinacie co som mala...

sida447
13. máj 2016

Baby polozim tu taku chulostivu otazku.Uz deviaty rok beriem antidepresiva SSRI,mate aj vy skusenosti so sexualnymi disfunkciami?U nas je to za cele tie roky hrozne :(je nieco s cim mate skusenost,co by mohlo trochu obnovit libido,mozno nejaka kombinacia liekov,ktora by znizila neziaduci ucinok ineho lieku?dakujem

apolka77
13. máj 2016

@sida447 no to by aj mna zaujimalo. ja som brala paroxetin 2roky intimna oblast na prd...potom som ich vyse roka a pol nebrala, vsetko super a teraz musim znova brat, lebo sa mi to vratilo.
ked som sa doktorke stazovala na sex.oblast a priberanie tak navrhla ine tabletky nie z radu SSRI...napr.Alventu,ale zas mala pochybnosti ci by to ucinkovalo tak dobre na paniku a uzkosti..tak som zase na paroxetonine 4den. 😝
ty si aj pribrala? mna toto trapi viac ako intimna oblast.

kafulienka
13. máj 2016

ahojte,

inak na temu zahranicie - psychologicka mi vravela, ze teraz je obrovska vlna ludi v strednom veku - neviem, ako to presne nazvala, ten "jav" - ale tym, ze kope ludi bolo a stale este je nutenych odist z domova za pracou - tak stracaju tym svoje korene - proste nevedia, kam patria - v zahranici sa necitia dobre, ostavaju len kvôli peniazom a zase ked pridu domov, tak maju pocit, ze vlastne ani tam uz nepatria - jednoducho, ak clovek nema korene, miesto, kde by patril, je ako strom, ktory vytrhli resp snazia sa ho presadit....no a clovek vedel, ze tu je jeho domov, tu ma korene, tu zili jeho predkovia, resp ziju ludia, ktorých ma rad, ku ktorym moze zajst, taki, ktori ho naozja od detstva poznaju atd...tak nastava rozpor v hlave - emočne aj psychicky....otazka casu a sily danej osobnosti, kedy to vypukne do nejakej choroby....

ametyst123
13. máj 2016

@janka1012 Ahojky Janka, tak najprv k tým liekom, neviem, je to len môj osobný názor, ale čo tu čítam (a písala som to tu už niekolko krát....), že tá Alventa, asi velmi nie je dobrý liek, ADčko, pretože kopec ludí s nou má problém.... asi tu boli približne 4 dievčence, ktorým Alventa robila dobre.... ale ostatným, a mám pocit, že ich bolo viac.... dobre nerobila..... teda hoci na istý čas zabrala, po čase prestala účinkovať.... ja osobne by som sa kvoli týmto poznatkom na Alventu nedala.... a ten Rispen.... no mal by účinkovať aj na tie halucinácie, ale je otázka, či by Ti na tie halucinácie nemala pomáhať práve Alventa resp. nejaké ADčko....?..... Ja si osobne myslím, že dobré ADčko by malo zabrať aj na toto..... a tiež by som skúsila aj nejaký benzodiazepín, pretože ked čítam Tvoj príspevok, tak prežívaš presne také stavy, ako aj ja, a ostatných kopec dievčat, aj ja som v kuse plakala.... a niekedy len tak z ničoho nič.... je síce pravda, že ja som mala iné dôvody... ale Ty pocituješ stratu z toho, že si sa rozišla s partnerom, a cítiš stratu toho akoby som to nazvala...."luxusu"....?.... že si mala peniažky, bývanie, a prácu, a o ostatné sa postaral priateľ,.... Viem, že sa cítiš stratene, a to vyvoláva ten pocit paniky, a úzkosti, ale jedno viem iste, že ked Ti Tvoj partner roky hustil do hlavy, že si "nanič".... tak sa aj tak cítiť budeš.... bohužial... vela robí to, ked Ti Tvoji blízki, ktorí Ta majú mať radi, takto deptajú.... to velmi zasiahne srdce, i dušu a tiež aj psychiku..... a práve preto hovorím..... že sa nedaj, ja mám tiež hrozný strach z neznámeho, nových vecí,.... nemám oboch rodičov... cítim sa akoby opustene, hoci mám rodinu.... ale rodičov už nie.... ☹ ... a tak ten pocit smutku velmi dobre poznám, ale viem, že život nie je rovná cestička, a ako bolo aj v Anne zo Zeleného domu.... (to som velmi rada pozerala, ked som bola mensia.... 😀 ).... tak každá cesta má nejaké zákruty....!!!! a aj na Tvojej ceste sú zákruty... a Ty nemôžeš vedieť, čo sa za nimi skrýva..... 😉 .... tak sa neboj... skús sa trošku doma preliečiť ... oddýchni si..... a ked sa na to budeš cítiť, skúsiš novú prácu, a ja verím tomu, že ju zvládneš, lebo si šikovné dievča, ved doteraz si pracovala, nie? ... mala si prácu, však? je jedno, či v nej bol aj Tvoj priateľ, alebo nie, či Ti ju vybavil, alebo nie.... ale bola si v nej, robila si ju, makala, tak čo sa bojíš, že dalšiu nezvládneš?.... Ja Ti verím, že určite áno, len si musíš začať veriť Ty sama, chápem, že ked Ti roky podkopávali Tvoju sebadôveru, že to pôjde ťažko, ale dá sa to, ver mi..... Mala som kamarátku, ktorá mala manžela, ktorý bol naozaj zlým človekom, nutil ju robiť veci, aké absolútne nechcela, deptal ju, a ničil, psychicky ...a aj fyzicky... a vieš čo? po piatich rokoch.... ho opustila, rozviedli sa, a našla si nového priateľa, teraz už manžela, s ktorým ma dve krásne deti, a je štastná.... Takže ? Porozmýšlaj nad tým... a možno by som skúsila nejakého terapeuta.... ale ked si v zahraničí, tak asi to bude dosť drahé... neviem.... ale určite by som niekoho skúsila.... vyrozprávaš sa, a bude Ti lepšie, a lepšie... až jedného dna zistíš, aká si bola smutná a deprimovaná, kvôli niekomu, kto si to ani nezaslúžil..... tak prečo sa trápiť ...? Hmm.....?..... My tu na tomto fore sme s Tebou, navzajom sa podržíme, a to je super... možeme sa tu vyrozprávať, kolko len chceme, a to je supeeeeer.... tak sa vyrozprávaj aj Ty, a hned Ti bude o kustik lepšie... a potom zase o kustik, a o kustik.... až jedného dna zistíš, že sa dokážeš postaviť na vlastné nohy a sama, a že žiadneho trkvasa... sorrry za výraz, k tomu nepotrebuješ.... ja viem, že na to máš a dokážeš to.... tak sa nedaj.... nenechaj si otráviť Tvoj vlastný život niekým, kto si Ta fakt nezaslužil..... a že nateraz si na tom zle, nevadí,.... človek nemá furt len dobré odbobia, aj my s manželom sme mali občas zlé chvilky, ked sme mysleli, že to nezvládneme, ale zvládli sme aj také situácie, čo sa až čudujem..... k tomu však nutne nepotrebuješ vždy niekoho, kto sa o Teba postará, postav sa sama na vlastné nohy, a uvidíš, aká budeš na seba hrdá, že si to dokázala bez cudzej pomoci..... a ja Ti silno silno držím palce.... A verím Ti, že raz na seba budeš hrdá, že si to dokázala, že si sa nedala len tak zdeptať, a že zoberieš Tvoj vlastný život do svojich vlastných rúk, a nenecháš svoj život manipulovať niekým iným..... kto Ti nechce dobre..... 😉

ametyst123
13. máj 2016

@sida447
@apolka77 ... no neviem dievčence, ale ja beriem Brintellix... a Rivotril... a chuť mám.... 😕 ... ale je pravda, že zase môj manželik berie Escitalopram... t.j. Citalec.... čo je SSRI... a odkedy berie hoci iba polovičku ráno.... tak nemá chuť.... momentálne mu to však nevadí, kedže ja sa momentálne snažím dať dokopy... hoci chuť by z mojej strany bola.... ale viac ma ťaží to, dať sa dokopy... takže nám to obom nevadí.... Ale viem, že sa rozhodne treba opýtať doktorky, nech vám dá také lieky, ktoré nemajú vplyv na sex. oblasť.... viem, že také sú.... takže skuste zmeniť lieky... ja by som rozhodne nečakala tolko rokov.... ale zmenila by som za iné..... a ked nie Alventu, tak určite sú aj iné ADčka... šak ich je tolká kopa.... že až.....
Držím palce....

sida447
13. máj 2016

@ametyst123 no ja by som uz davno zmenila,no u mna je to problem,nemam vela moznosti co sa tyka mojho ochorenia.Mam obsedantno kompulzivnu poruchu,tam vela liekov nieje....

sida447
13. máj 2016

@apolka77 no ja som zo zaciatku pribrala,ale snazim sa davat si pozor,aj ked mam velmi chut na sladke,tak si proste nie vzdy dam a v pohode,nepriberam....kolko si brala paretinu?

ametyst123
13. máj 2016

@sida447 Ahojky Sida, tak to je fakt problém, kedze ako píšeš, na Tvoju poruchu sa dávajú len tie SSRI, a neviem Ti poradiť, či je nejaký liek, ktorý by ovplyvnil, alebo nejak znížil tú sex.dysfunkciu.... to fakt netuším, a lekárka, psychiatrička Ti nevie poradiť....? .... Skús aj u iných lekárov sa popýtať....fakt neviem.... ale zas na druhej strane viem, že liekmi sa dá táto vec riešiť dosť dobre, a niekedy sa to dá aj celkovo vyliečiť... a nemusí sa Ti to už nikdy vrátiť.... alebo sa dá tato porucha udržať v norme, aby Ti "neotravovala" život.... 😉 .... tak ja Ti držím palce... aby si sa z toho naozaj dostala.... 😉 Som s Tebou....

andocka
14. máj 2016

@ametyst123 Ahojky, nechápem, čo sa to so mnou deje. Včera mi bolo dobre, bola som aj v robote, aj v záhrade... Super deň. No dnes som znovu úplne nanič. V noci som zaspala rýchlo, no zobudila som sa o 3 a potom som už len tak plytko spala a to som si zvýšila Trittico😔 každý druhý deň mi je blbo a to mám tú istú dávku, no nechápem .... Ani sa mi nič nechce robiť. Ja sa liečim rok a pól. Stalo sa aj Tebe, že sa Ti počas liečby pohoršilo, čo si vtedy robila? Veď ja som už chcela vo februári pomaly vysádzať, tak som sa dobre cítila, no teraz, som rada že prežijem deň. Nerozumiem prečo sa mi to takto pohoršilo.... ☹

andocka
14. máj 2016

@kafulienka ahoj kafulienka, stalo sa Ti , že si sa počas liečby cítila už dobre, no potom sa Ti pohoršilo? Ja som vo februári chcela lieky vysadiť, tak mi bolo dobre, no potom sa mi nejak pohoršilo a teraz mám taký pocit, že mi je každý druhý deň zle pri rovnakom dávkovaním. Doktorka mi teraz zmenila ten Coaxil na Serlift, tak hádam zaberie čím skôr. Zvýšila mi aj Trittico na 2 tabletky, dnes som spala do 3 a potom som sa len prehadzovala

eliska1986
14. máj 2016

Ahojte dievcence moje🙂ako tak citam vase prispevky tak som si uz presla vsetkymi liekmi ako je serlift,tritico,sulpirid,neurol slabsi i silnejsi,eliceA.A momentalne som na tom tak ze neberiem nic sa citim tak dobre.Aj ked je prVda ze mam ze su velke problemi v rodine.Obcas si dam sedatif PC.Ale najlepsie mi zabera ked sa postavim pred zrkadlo a poviem si si pekna,mila,sikovna vsetko zvladas a modlitba🙂

evak12
14. máj 2016

@ametyst123 Je v nemocnici,,

andocka
14. máj 2016

@eliska1986 Ahoj, to Trittico si brala akú dávku, mala si ho na spanie? Mne ho teraz zvýšila na 2 tabletky, no spala som len do 3 , potom som sa prehadzovala. dnes nič nevládzem, slabá som, zle mi je, ach Ján, je mi tažko ☹

qidko
14. máj 2016

@evak12 ahoj mozno som blba ale kto je v nemocnici ty Evi?

janka1012
14. máj 2016

@ametyst123 pises tak rozumne dakujem ti za povzbudive slova... ☺Velmi si cenim tvojho casu. Velmi mi pomaha pisanie s tebou...Ano mas pravdu z velkej casti som na tom zle ze som prisla o ten luxus. Ale tak ako vravis musim byt silna a pozbierat sa peniaze niesu vsetko. Ano pracovala som normalne a aj ked mi bolo posledne tyzdne v robote zle do vtedy som zvladala pracu s prehladom ☺ Musim si verit nemozem sa.nechat zdeptat. Nemozem sa vsetkeho tak bat. Vcera vecer som si dala frontin a konecne sa mi ulavilo. Nasla som ho v policke,kedysi davno som ho uzivala. Len rozmyslam ci to nemam vela aj alventa 150mg,Rispen 2mg a teraz ten frontin.... Nemala by som zajst za doktorkou a poradit sa racsej s mou? Ked jej poviem ako som experimentovala s Alventou tak asi nebude nadsena. Ja som ju par krat znizovala ked som sa citila lepsie a potom.znovu zvysila ked sa pohorsilo a potom uz nebolo dobre tak som.opet znizila ze naco mam brat taku davku ked mi nepomaha...Lenze ako sa mi toto vsetko stalo aj rozchod aj stahovanie a vypoved tak take silne depresie som mala ze som ku opat zvysila.A takto bez lekarky si sama ordinujem... Ked mne sa ta Alventa 150mg zda vela...Podla teba mam zajst ku doktorke povedat jej ako som experimentovala a poradit sa ako mam brat ten frontin? Beriem z neho tu najnizsiu davku 0,25 dva krat denne... ani neviem ako to mam brat.Jedine co si prajem je dostat sa do pohody a najst si casom daku pracu. Len musim byt fit a ten frontin asi na tie najhorsie chvile asi zatial bude nutny.Davnejsie si pamatam ze ked som bola uplne zle.na.tom.sialene uzkosti tak prave frontin mi pomohol...Musim verit tomu lieku ze aj teraz pomoze lebo zatial mam pocit ze sa citim lepsie ale nechcem to zakriknut,zatial som.izila len druhu tabletku...

eliska1986
14. máj 2016

@andocka brala som len stvrtku ja som nevladLa stavat po nom

bambulka05
14. máj 2016

Dnes ma dievcata moje dietatko urobilo opat stastnou a hrdou matkou vyhrala 1. Miesto v tanecnej sutazi a postupuje do prahy. To su okamihy kedy si poviem ze sa oplati bojovat.

apolka77
14. máj 2016

@sida447 no brala som skoro cely cas 20mg na par mesiacov ci tyzdnov som presla na 30, ale zvycajne len 20mg a stacilo.
Ked ho beries uz 9 rokov stale ti v pohode zabera? a kolko si vtedy na zaciatku pribrala?
teraz nemas ziadnu nadvahu?
lebo ja som sa za tie vyse dva roky prezrala na PLUS 20kg 😝
uprimne nemyslim si, ze za to moze samotny paroxetin, ale to, ze som zrala hlava nehlava a bolo mi to jedno.
Vela ludi sa stazuje ako pribere pocas uzivania AD, ale malokto si prizna, ze sa prestava hybat a nedava si pozor na jedlo.

clovis
14. máj 2016

Caute, chcem sa opytat, ci mi neviete poradit, ake lieky na migrenu je bezpecne uzivat, ak beriem AD citalec a spitomin. K tymto liekom sa nemoze sucasne uzivat sumatriptan, kt. mi predtym neurol.predpisovala na migrenu. Este aj na obycajnom Ibalgine, kt. mi odporucili v lekarni je napisane, ze moze ovplyvnovat AD zo skupiny SSRI (spatne vychytavace serotoninu). Mate niektora taketo skusenosti? Lebo vydrzat trojdnove zachvaty migreny bez liekov s dvomi detmi nie je sranda. Dopredu vdaka.

stela310
14. máj 2016

Baby ktore sa liecite uz dlhsie,pocitujete este stale take tie fyzicke priznaky ze tu ma nieco zaboli ,tam ma pichne a kadeco ine a potom sa strachujete co to moze byt a na kazdu blbost zomierate?Cize strach o seba?

apolka77
14. máj 2016

@clovis ked som sa pytala mojej psych. ci si mozem dat na migrenu IBALGIN ci ibubrofen, povedala ze ano, pricom som si tiez precitala v letaku ze to nie je moc vhodne...ale ja som si dala a nic sa mi nestalo..tak neviem..tiez mavam casto bolesti hlavy ci bolesti pri menstruacii..a mam dilemu co proti bolesti.

sida447
14. máj 2016

@apolka77 no presne,ako som vravela,aj ja keby som jedla tak ako mi chuti,tak urcite viac priberiem,nehovorim,ze nejak dietujem,ale davam pozor...ale ja mam velmi vela pohybu,cely den som v pohybe,mam tri male deti a psa,ktory potrebuje veeeela pohybu,sme na byte a manzel v zahranici,takze cele dni len beham 🙂))ja beriem inak 40,mala som aj 60....bolo obdobie,kedy aj 20,no tazko povedat,ci mi stale tak zabera,mam pocit,ze ani nie,ale drzim sa...ja tych liekov na vyber velmi nemam a zmeny sa tiez bojim,kedze doma je toho na mojich pleciach dost vela a ja si nemozem dovolit nejake zhorsenie,ked deti podrastu trochu pojdem do toho...

sida447
14. máj 2016

@ametyst123 dakujem za pekne slova,si zlata 🙂no ja sa toho ocd akosi cele tie roky neviem zbavit...teraz mam obdobie,ze sa s tym da aspon zit,ale boli chvile,ked som myslela ze neprezijem uz ani minutu....som aj na ID-je to fakt neprijemna neuroza.este raz Ti dakujem 🙂

domkaaaa
14. máj 2016

Baby moj sex zivot je uplne dobry teraz pri alvente , ked som mala ine lieky to bola hroza :( fakt

apolka77
15. máj 2016

@domkaaaa domi uz ti je dobre? ziadne paniky a uzkosti? super, tesim sa 🙂

janka_banka
15. máj 2016

@domkaaaa superkoooo, teším sa aj ja s Tebou 🙂

domkaaaa
15. máj 2016

@apolka77 uzkosti su 😊😊 ale nie take silne a depka asi vymizla lebo ma bavi vsetko robit len mam mierny strach niekam ist alebo taky cudny pocit ... Doma vsetko porobim vyupratujem navarim napecem ale ak sa mam ist niekam bavit odreagovat pride strach