Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jurij
12. okt 2010

@radulinka00
dakujem za informacie, mne lekar diagnostikoval ze mam uzkost,(nebol som u psychologa ale je to iba obvodny lekar(pretoze som v UK)) tak teda skusim zacat od zajtra brat ten citalopram, mne predpisal 1 tabletku denne ae skusim zacat iba s polovickou ako si aj ty pisala ze si zacala zlahsia...tak uvidim..dakujem este raz

maggie2
12. okt 2010

@jurij keď Ti predpísal celú tabletu, tak ber celú. Menšie množstvá sa berú práve vtedy keď sa s liečbou končí a nie keď sa začína.

jurij
12. okt 2010

@maggie2
takze takto....ja ludmi vobec nepohrdam ale kazdemu cloveku sa spravam rovnako, a kazdy odo mna vzdy dostane rovnaku sancu aj ked mi niekto o nom ci uz nieco zle alebo dobre hovori,ja si na ludi nazor vytvaram podla seba...pracu ktoru robim, ma bavila prve tri tyzdne az ked som v praci dostal panicky atak, tak som k nej zacal mat odpor,....myslim ze jto prirodzene...varit ma bavi, nei je to to co chcem robit cely zivot ale iba docasna praca kym nieco zarobim potom to zmenim...to nie je problem...ked sme uz pri tom newiem ci si uz pracovalal v uk alebo vobec v zahranici...kto vie vie aki su anglicania(je to tu tazko vysvetlovat, strasne na dlho....v anglicku sa mi vzdy pacilo, anglicania nie su najlepsii ludia ae najdu sa aj dobri)...ja sa k ludom spravam vzdy uctivo, .....ae ked priddes k lekarovi a powies ze ti bije silno srdce, mas tlak v hrudi, sucho v ustach, je ti na omdletie, trpnu ti ruky a on ti na to povie ze mas infekciu v krrku a da ti antibiotika a ibalgin tak newiem co by si si o tom sama myslela...ja som si tu chorobu co mam musel diagnostikoval sam a az po naliehani na druheho lekara ma vysetrili a moj vseobecny lekar mi povedal ze ide o uzkost....
chcel som zacat s polkou tabletky lebo to tu viac ludi pisalo co malo tie tablety ze im lekar dal na zaciatok polovicu..
dakujem za nazor

inak lekar mi dal aj super stranku australsku, kde si mozete robit cvicenia na deprresiu uzkost, je to akoby taka postupna terapia...je to zaujimave kto chce moze skusit staci sa iba zaregistrovat ae je to v anglictine....

jurij
12. okt 2010

staci sa zaregistrovat http://moodgym.anu.edu.au/welcome...
drzte sa

maggie2
12. okt 2010

@jurij pozri sa, chcela som Ti iba poradiť a nie hádať sa. Sám si napísal, že lekár Ti predpísal brať 1 tabletu a nie polovicu, tak by som sa toho držala. Ja práve žijem už dosť dlho v zahraničí, takže viem aj asi ako to chodí, pokiaľ si písal o tom ostatnom

svija
12. okt 2010

@radulinka00 - vliv escitalopramu na spánek moc nedokážu posoudit. V době, kdy jsem ho začala brát jsme řešili hlavně moje nutkavé myšlenky, obrázky a další opakované impulzy, které mi moje hlava automaticky vytvářela. Mě bylo v té době psychicky tak hrozně, že si mě málem nechali na lůžkách krizové intervence. Problémy se spánkem u mě v té době byly až na druhém místě. Kdyžtak o tom někdy můžu napsat víc, ale tohle je tak v zkratce 😉

radulinka00
12. okt 2010

@jurij Ahoj, já bych teda začla s tou půlkou 20mg mě přijde dost vysoká dávka, začni 10 a po týdnu celou. Mně třeba dr. psychiatrička řekla, že mi 10stačí, nehodlá mi zvyšovat. Jinak se samozřejmě řiď co ti radí lékař. Nevím jak v uk, ale je lepší s těmito problémy navštívit přímo psychiatra, protože obvodáci tomu většinou moc nerozumí, i když některá ad předepisovat můžou. Nemáš možnost jít za psychiatrem? Ten citalopram je každopádně ok. Je dobré brát k tomu ještě ginko biloba , hořčík a vitamíny skupiny B. Nepít moc kafe, vyhýbat se stresu, relaxovat sportovat atd, to asi všechno víš.
Psycholog je taky fajn, ale obávám se , že v uk to nebude na pojiš´tovnu. 🙂
Taky jsem byla v uk, rok v Londýně jako au-pair. No byla to hezká zkušenost, divim se, že jsem to zvládla bez ad 😀 😀
Pomáhal mi kontakt z lidmi. Máš tam tu přítelkyni? To jsem nějak nepostřehla a často jsem volala a psala domů, kamarádkám. Jo a angláni, kapitola sama pro sebe. 😝 😝 Jinak Londýn je krásnej doporučuju ti ho navštívit.
Drž se a dej vědět jak bojuješ.

@svija Obrázky jo? Až tak? Tak to jsem naštěstí neměla, ale lůžko mi taky hrozilo, jelikož jsem odmítala léky, ale toho, že bych mohla být hospitalizovaná jsem se bála ještě víc, takže jsem to začla papkat. 🙂 R.

tamara22
13. okt 2010

Ahojte všetci som Tamara a mám podobné problémy ako vy všetci....ja beriem coaxil jednu tbl ráno a xanax 0,5 jednu ráno a večer..najprv som brala seroxat citila som sa aj dobre ale mala som problémy v intim. živote...proste nemala som nato chuť tak asi viete aké to bolo trápné....potom týžden som brala triticco no citila som sa hrozne....bolesti hlavy , závraty a aj menštruácia mi meškala...teraz sa citim dobre no ale mám pocit že priberám....pravidelne cvičim, držim dietu....žiadný chlieb, pijem 3 l tekutiny denne ale dajako sa mi nedari schudnut....po pôrode som bola velmi tučná a podarilo sa mi schudnut 20 kg ale teraz moja váha sa ani nepohne a radšej už to ani nesledujem ale proste to vidno....nemáte skusenosti či od xanaxu alebo od coaxilu či sa priberá....hát necitim sa dobre vo svojej koži....tá psychika už by aj bolo ok ale toto mi velmi vadi ešte som mladá a chcem sa páčit mojmu manželovi....aj ked sa mu páčim všeliako ale predsa len , proste prekáža mi to....prosim vás ak viete niečo poradte mi vopred vám dakujem velmi pekne a držim vám palce...

jurij
13. okt 2010

@radulinka00
dakuejm za rady no mne obvodak povedal ze ma viac alternativ, ze prva bola ked mi predpisal betablokator(propranolol), u nas ho lekari nepredpisuju..potlaca fyzicke priznaky ako busenie srdca,...potom mi povedal ze ked nezaberie skusime ad a az potom psychiatra...hej ano som tu s priatelkou...jasne to pomaha aj mne kontakt s ludmi...no dnes rano som si dal prvy krat tabletku ae skusim iba polku na zaciatok na prvy tyzden...este sa chcem spytat ked si prechadzal z 5 mg na 10mg citili si nejake zhorsenie aebo to prebehlo v poriadku...ja som si dal dnes rano prvykrat a citim sa o dost horsie.....

sonoio
13. okt 2010

ahoj Jurij,Ja uzivam escitalopram,je to asi nova obdoba citalopramu,uzivam ho uz druhy x, momenalne 2.rok, je vyborny, hlavne na uzkostne stavy,ktore si tak vyborne opisal.betablokator by som neuzivala,nemyslim,ze to je najlepsie riesenie,a napriek tvrdeniu lekara by som urcite navstivila psychiatra,pretoze ten je v tomto pripade urcite kompetentnejsi.to ,ze zacinas uzivat liek z nizsej davky nie je problem,ja som to tiez tak robila,prvy tyzden si daj 5,potom 10,az kym nepojdes na 20.je mozne,ze zo zaciatku sa ti uzkost zvyrazni,mozno ti bude horsie pretoze zvycajne v zaciatkoch liecby sa skor,hlavne pri nizsich davkach, prejavuju vedl.ucinky lieku,ale casom tie odzneju,a pocitis z liecby iba benefity.to moze trvat tak mesiac,v niektorych aj tri.takze musis byt trpezlivy 😎 .ja som si z vyraznej uzkosti vybudovala aj nespavost,no aj ta casom pominula.drzim palce 😝

jurij
13. okt 2010

@sonoio,
dnes som si dal prvy davku a tiez sa citim ze sa mi nejak zhorsilo, ale verim ze to casom odznie prejde...
dakujem za rady

andy.a
13. okt 2010

Čaute,dávno som tu nebola,tak trošku popíšem...nestihla som ale veľa toho prečítať ...

@monaart ,držím Ti palce,máš to ťažké a Tvoj budúci ex sa správa úplne nemožne 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄
a
@filipal má pravdu,to AD skôr či neskôr budeš potrebovať,rozvod nie je sranda,považuje sa za jeden z najhorších stresorov v živote človeka 😒 😒 😒 😒 😒 😒

@krystofka ,čo máš nové ?? 😕 držím palce 😉 😉 a nepodceňuj sa tak 😝 😝 😝 😉 😉 😉

@radulinka00 ...úprimnú sústrasť 😔 😔 😔 verím,že prežívate doma ťažké obdobie....a mužovi by tiež pomohli AD,u chlapov sa depresia často prejavuje nervozitou,agresivitou,nezvládaním afektov,výbušnosťou.....len oni si často nepriznajú,že majú nejaký problém a liečiť sa nechcú ☹ 😒 😖

a pozor !!! citalopram a escitalopram je fest rozdiel,objasním ďalej 😝 😝 😝 😝

andy.a
13. okt 2010

takže citalopram je SSRI /napr.Seropram-to bol originál,generiká sú napr.Citalec ,Citalon a pod.../,je to naslabšie SSRI,bežne ho užívajú aj deti od 6 rokov v dávke 5-20 mg 😉 😉 😉
najsilnejšie SSRI je paroxetín/Seroxat,Paretin,Paroloex,Remood,Arketis a pod...../

escitalopram je atypické SSRI,je tak trocha mimo serotonínovú skupinu,je síce v podstate odvodený od citalopramu ,ide o otočnú /enantiomernu/ molekulu citalopramu,ale tuná sa tá podobnosť aj končí 😝 😝 😝

dáva sa ňa ˇťažšie depresie alebo ako liek 2.voľby,keď SSRI poriadne nezaberú,má indikáciu aj na úzkostné stavy/PP,OCD,GAD..../ ale tiež ako liek druhej voľby,začať by sa malo vždy SSRI-čkami 😝 😝 😝

citalopram a escitalopram je 1 a 100.....escitalopram /originál je Cipralex/ je oveľa účinnejší,bezpečnejší,lepšie tolerovaný,má menej nežiad.účinkov....teraz už máme od Cipralexu kvantum generík-Elicea,Escitil,Lenuxin,Escitalopram od rôznych firiem a pod.....
deti by ho nemali brať,možno tak od 15-16 rokov 😉 😉 😉

andy.a
13. okt 2010

@svija držím palce,aby sa Ti OCD symptómy nevrátili....a teda ten escitalopram si mala prekročenú maxim dávku 😕 😕 😕 😕 😕 na SK je maxim.dávka 20 mg,u vás to máte až 30 mg ?? 😕 😕 😕

možno počas hospitalizácie si trúfnu dať pacientovi 30 mg,ale ambulantne by to ani cez posťovne neprešlo 😝 😝 😝 😝

@janulkama ...prečo sa tak bojíš toho sertralínu,je tiež dobre znášaný a tiež ho berú aj deti od 6 rokov....neviem,či je to dobre alebo zle,ale deti majú len výnimočne nežiadúce účinky a na 90 % po cca mesiaci liečby sú na tom podstatne lepšie 😝 😝 😝 😝 😝 myslím,že je to aj tým,že nečítajú príbalové letáky.....síce rodičom vždy všetko vysvetlím,ale aj tak 😉 😉 😉 😉 😉
ak máš 50 mg sertralín,tak prvý týždeˇb ber 25 mg ráno a po týždni si mzvýš na celú tbl t.j.50 mg.....aj tak je to ešte z tých nižších dávok 😉 😉 😉
Xanax či Frontin podľa potreby môžeš užívať,všetky AD zaberú tak za 2-3 týždne,takže ten Frontin si môžeš dávaj aj 2x denne 😉 😉 😉 😉

andy.a
13. okt 2010

@tamara22 ...dobre som pochopila,že berieš 1 tabl.Coaxil ráno a Xanax 2x denne ?? 😨 😨 😨 😕 😕 😕

ten Coaxil jedna denne,to ani nemôže mať nejaký účinok, minim.dávka je 3x1,optimálne 3x 2 denne 😕 😕 😕 😕

a určite z týchto dávok nemôžeš priberať 😝 😝 😝 😝 😝

sorry,s takou "liečbou" som sa ešte nestretla 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀

z tých liekov,čo si užívala,sa priberá jedine zo Seroxatu,to Ti tuná potvrdia mnohé kočky,čo ho berú 😝 😝 😝

ak teda berieš len ten 1 Coaxil denne,to je akoby si nič nebrala 😕 😕 😕 😕

odporúčala by som Valdoxan,nemá vplyv na sex.život,ani na hmotnosť,užíva sa len večer,lebo upravuje spánok 😝 😝 😝 😝

jurij
13. okt 2010

@andy.a
ahoj ja som dnes zacal brat ten citalopram doktor mi predpisal 20mg jednu tabletu denne ae dal som si iba polku...nachadzam sa v uk a obvodny mi to predpisal, opisal som mu stavy ako ze mam strach byt sam, bíje mi silno srdce, sucho v ustach, trpnutie ruk., nerad cestujem aebo byt na mietsach odkial sa da tazko dostat, pretoze prvy panicky atak som dostal v autobuse....po tyzdni ma to preslo a otri zas spat(vsetko som uz pisal pred tam na nastenke)..robili mi aj ekg, krv merali tlak vsetko ok....tak mi teda predpisal ad....najprv mi dal iba propranolol(betablokator), ze nechce hned ad...citil som sa o nieco lepsie ae stale to nezabralo a po dvoch tyzdnoch sa mi to zhorsilo a dal mi tie ad...chcem sa spytat ci to mozem teda brat cii je to ok...dakujem velmi pekne za radu

andy.a
13. okt 2010

@maggie2 menšie množstvo lieku sa berie aj keď sa začína,nielen keď sa vysadzuje....napr.u nás klasika 1.týždeň opolovičná dávka potom už celá dávka,teda tabletka...ak sú to kapsule,tak sa začína slabšími a potom podľa stavu pri kontrole sa dávka môže zvýšiť 😉 😉 😉

@jurij ..držím palce,5 mg je fak slabulinká dávka,na panickú poruchu sa ide až do 60 mg 😝 😝 😝
mal si začať 10 mg a po týždni aspoň na 20 mg....a citalopram je šetrný a bezpečný,nežiadúce účinky bývajú málokedy,ako písala @filipal 🙂 🙂 🙂

pri úzkostných poruchách/kam patrí aj panická porucha/ sa vždy dávajú vyššie dávky AD ako pri depresii/okrem ťažkých depresií..../.,znie to paradoxne,ale je to tak 😉 😉 😉
tie nežiadúce účinky si ľudia často aj vsugerujú-ide o tzv.syndróm príbalového letáka.....z 5 mg by si sa nemal cítiť horšie 😕

jasnačka,že veľa ľudí je na lieky citlivejších,u tých sa nežiad.účinky môžu vyskytnúť,ale býva to tak maximálne prvý týždeň,ako sa začne liek brať,potom to spontánne odozneje,telo si na liek zvykne 😉 😉 😝 😝 😝

andy.a
13. okt 2010

@jurij ,pokiaľ Ti tých 20 mg nebude robiť problém,tak užívaj tak-teda celú tabletku.....a nejaké sedatívum,kým AD poriadne zaberie Ti Dr.nedal,napr.Xanax ?? 😕 😕 ten aj v UK 😝 😝 😝

totiž ako som písala,nejaké 2 týždne aj viac trvá,kým sa dostaví efekt AD a je dobré dávať si vtedy niečo na úzkosti,napr.ten Xanax je dobrý,zaberie napr.keď si ho dáš ihneď,ako pocitiš,že na Teba ide panický atak 😕 😕 😕

andy.a
13. okt 2010

aj @radulinka00 dobre radí,ginkgo,magnésium a B-čko-hlavne pyridoxín sú dobré 😝 😝 😝 😝
magnesiové preparáty bývajú často kombinované s vitamínmi zo skupiny B 😉 😉 😉

janulkama
13. okt 2010

@andy.a -ďakujem za vysvetlenie...tak mi to aj lekárka nakázala brať,lenže po frontine som taká strašne unavená...mne to vyhovuje,keby som mohla spať,len s mojim synom to asi nepôjde 😉
Predvčerom neskoro v noci som si ho dala,ráno som sa prebrala na to,že mi Martinko zapol lapmu,dal do nej látkovú plienku a tá sa zapálila od tej horúčavy.Si vieš predstaviť zobudiť sa do štiplavého dymu a vidieť,ako tvoje dieťa sedí pri horiacej lampe,ktorá je napojená v elektrike?Skoro ma šlaho,nevedela som čo skôr spraviť...vôbec sa tam nedalo dýchať...a tým mi začalo zasa to,že sa doma necítim dobre...mám tam strach,lebo ráno manžel odchádza o 6:15 a potom som s malým sama.Vlastne odvtedy mi je horšie stále...ten sertralín som od včera začala a len počítam dni,aby začal zaberať...to je asi moja chyba,veľmi sa kontrolujem...ja viem,ale stále to nedokážem ovládnuť ☹ ☹ ☹ Zajtra idem na 2 sedenie aj k psychologičke,tak uvidím čo bude...
"tie nežiadúce účinky si ľudia často aj vsugerujú-ide o tzv.syndróm príbalového letáka".....aj ja som ho nemala čítať....

jurij
13. okt 2010

@anddakuejem za rady, no lekar mi nepredpisal ziadny xanax ani nic podobne, ja osobne to ani nexcem radsej to pretrpim aj ked ma to uz hneva lebo som skusal aj prirodne tablety na uzkost, tam so cakal tri tyzdne potom ten propranolol, a od dnes som siel na tie ad....newies ci mozem uzivat popri ad aj tie betablokatory?lekar mi povedal ze hej ae aj tak sa chcem rtadsej spytat...dakujem este raz

andy.a
13. okt 2010

@janulkama ,tak si dávaj polku z 0,25 mg Frontinu,to by si nemala byť utlmená 😕 😉

@jurij áno,môže sa to kombinovať,aj tuná veľa pacientov popri AD užíva nejaký Vasocardin,Concor,Trimepranol a pod....sú to v podstate antihypertenzíva,kt.znižujú aj pulzovú frekvenciu a pod....pri úzkosti a panike býva búšenie srdca a zrýchlený pulz normálna vec 😝 😝 😝

jurij
13. okt 2010

@andy.a
dakujem za pomoc... 🙂

janulkama
13. okt 2010

@andy.a -ja stále nechápem,ako som k tomu všetkému prišla ☹ ☹ Nechápem,prečo pri PP bolí pri srdci,hrča v krku,tlak na hrudi a pod...mám z tej choroby strach....stačí,aby ma zabolelo koleno a hned som psychicky mimo ☹

maggie2
13. okt 2010

@andy.a a veď som písala na jeho konkrétny prípad, nie všeobecne, to isté v podstate čo Ty, pol tablety na panickú poruchu to je nič

kubaka
13. okt 2010

@janulkama to, co popisuješ, jsou typické a naprosto jasné přiznaky PP - pokud ještě váháš, tak neváhej.
Proč se to takto projevuje? Přesně nevím, ale souvisí to s vyplavením stresového hormonu, adrenalinu a nějakých dalších hormonů do krve - to všechno udělá tyto prudké fyzické změny : srdeční tep, dech, zúží se tepny, takže mravenčení ... Nervový a vegetativní systém jsou spojené, takže při panické nebo úzkostém ataku se spustí tenhle kolotoč projevů stresu a strachu. Naopak bohužel většinou se v první řadě hledá fyzická příčina, lidé myslí, že mají infarkt atd, než se jako druhá možnost přijde na to, že je to záchvat paniky. Pak stačí zaléčit AD a je pokoj od všeho.

Jak jsi k tomu přišla můžeš zjistit na psychoterapii - 🙂 Není to až tak důležité řešit nyní - v první řadě se musí klient stabilizovat a až pak je schopen pátrat, co se s ním a proč stalo. 🙂

SSRI mají naprosto minimální počáteční vedlejší účinky. MM např. neměl vůbec žádné. Bere je druhý měsíc. Mně bylo první týden lehce nevolno od žaludku, pak to přešlo. Tomu se dá předejít tak, že po 3 dnech zvyšuju dávku až na naordinovanou hodnotu. Brala jsem je i při kojení, takže fakt to není žádný dryák.

svija
13. okt 2010

@andy.a - no u nás v ČR je maximální doporučená dávka escitalopramu 20 mg, aspoň podle příbalového letáku. Ale mě můj psychiatr říkal, že na těžkou OCD symptomatiku, když je to hodně rozjeté a nedaří se to stabilizovat na 20 mg, tak se to dá krátkodobě zvednout i na 30 nebo 40 mg, že to tak dělají. Dokonce mi to ukazoval v nějaké tlusté psychiatrické knize 😀 . No já mu věřím, tam kam chodím mají i lůžkové a učí studenty z lékařské fakulty, tak snad vědí, co dělají. Takže já jsem si užívala s 30 mg Elycei, 2 mg Risperidonu a ještě s Tritticem navrch. No ani to nezabralo, pomohl mi až po půl roce clomipramin a teď beru 75 mg Anafranilu a 1 mg Risperidonu a jsem spokojená 😎 😎 😉 . Já jsem to měla hodně obrázkové, dokonce jsem byla kvůli tomu poslaná i na magnetickou rezonanci hlavy, protože doktor chtěl vyloučit možnost nádoru hlavy. No naštěstí tam nic nenašli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . A nehospitalizovali mě asi hlavně kvůli 9,5 měsíčnímu prťousovi. No já to moc nezkoumala, byla jsem ráda, že si mě tam nenechalí 😉 🙂 .

janulkama
13. okt 2010

@kubaka lenže ja som dosť už nahnevaná na telo,lebo aj keď som v pohode,hrču v krku stále pociťujem,ten tlak na hrudi nieje taký silný,ale tá hrča v krku,ledva prehltujem....myslela som,že by som to mala pociťovať len pri úzkosti a tak,ale ja to mám stále...A aj to,ako strašne som schudla,je to niečo nenormálne,dúfam,že potom aj priberiem...ale už teraz sa teším ,keď mi začnú lieky zaberať 🙂 🙂 🙂 Ako popisujú druhé baby,opäť sa im vrátil život a nálada...tak sa na to teším,aj MM si konečne oddýchne...

jurij
13. okt 2010

@janulkama
ahoj priznaky ktore opisujes sa tykaju presne aj mna, hrcka v krku, ktora tam stale je, stazene dychanie, silny tep, busenie srdca, trpnutie ruk a neustale such v ustach..a pod. strasne som sa bal byt sam, a najhorsie na tom je ze sa mi to stalo v praci a tam chodit musim, tiez som strasne schudol....behem dvoch tyzdnov...som nebol schopny ani byt sam v sprche, ked som dostal panicky atak prvy krat tak som ho po tyzdni rozbehal....ae potom sa mi to vratilo a uz 6 tyzdnov ta uzkost pretrvava, citim sa uz trosku lepsie ako prve dva tyzdne...dost mi pomohlo ze som snazil postupne prekonavat tie pocity aj ked mi bolo zle tak som do tej prace siel, cestoval som autobusom, a snazil sa aspon trosku stale niekam posuvat a hlava si trosku uvedomila ze sa mi nic nestalo tak to mi trosku pomohlo, aj este si hovorim ked to idem na mna tak pod!..ked odpadnem tak odpadnem a co 🙂...aspon trosku to pomaha...ae stale sa citim hrozne...doktor mi predpisal ad tak dnes som zacal brat...tiez sa bojim ae verim ze to pomoze...drz sa..

bejby29
13. okt 2010

@janulkama len ti chcem napisat, ze aj ja som kedysi mala take priznaky, hlavne ta "hrca" v hrdle ma velmi dlho trapila, vyse roka a jedneho dna sa to stratilo a odvtedy som ten pocit v krku nemala. Uz to bude vyse 3 rokov. Najprv som chodila po ORL doktoroch, vystriedala som ich hadam 5, zavadzali mi aj kameru cez nos do hrdla, potom u endokrinologa, ci to nie je stitna zlaza a este neviem kade mozne som bola. Pamatam si to, bol to hnusny pocit a ver mi, viem, co prezivas.. Ale uvidis, aj ty @jurij, ze vas to prejde.. Ja som to mala z uzkosti..