Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

radulinka00
15. nov 2010

@lubka888 čau, popsala jsi to hezky 🙂 vipadá to slibně, taky se na to zeptám doktorky, jestli by mi to mohla doporučit, možná by mi to pomohlo na to moje spaní. a opravdu to nemůže ublížit? Já už se bojím po té zkušenosti s homeopatií. 😒

@krasnulka Ahoj,nevím, jestli máš klinickou depresi, mně to přijde spíš jako taková neuroza, kdybys měla opravdovou depresi, tak bys asi ani neuvařila ani se nezasmála. Tím to nechci nějak zlehčovat, věřím, že tě to otravuje. Jak to máš dlouho? Já jsem přesně tohle co popisuješ měla po porodu, nijak jsem to neřešila a časem to přešlo samo.Ty laktační neurozi můžou začít i půl roku po porodu. Já být tebou tak zkusím nějaké bylinky, třeba Persen, meduńku, kup si Magne B6 to je hořčík a třeba nějaké relaxace, to prodýchávání jak děláš to je správné. Starost o dvě malé děti je pro každého náročné. Když by se to nelepšilo, tak určitě k lékaři. Lepší na tyhle věci je psychiatr,ale můžeš to zkusit i s obvoďákem, taky může napsat ad. Hodně štěstí! r.

krasnulka
15. nov 2010

@radulinka00 No mam to asi 4mesiace, nemyslim ze by to bolo spojene s porodom,ale zacala som byt taka ked dcera zacala lozit a uz som zacala mat starost navyse. Je toho na mna vela a to je ten dovod,preco som nervozna a pod. Poslednou dobou jedina moja komunikacia z ludmi je s postarkou na poste alebo predavackami v potravinach. No a tu na forach. nemam az tolko casu chodievat medzi ludi, len ked tak s detmi na ihrisko a tam sa teda vala mamiciek nezastavi,nakolko sme v dedine a vacsinou maju domy s dvormi a tam sa im deticky uhraju. S tymi bylinkami to skusim. Lenze aj ked je starost o dve deti narocna, tak chcem byt ajtak uplne v pohode,aby som sa im mohla naplno venovat a aby deti nepocitili nervozitu u matky. Lenze uz mi manzel povedal, ked sme v piatok zaspavali a ja som lezala pri nom, pohodicka, klid , a z neho vypadlo len, teraz si kludna a zajtra budes od rana nervozna. To mnaprinutilo zamysliet sa nad sebou,lebo uz ked si toho vsimol manzel,tak to asi nema niekedy so mnou az tak lahke 😅 ale urcite zacnem s tymui bylinkami a asi sa viac ovladat aj ked mna to bude dost rozculovat. Ak by som sama neuspela, asi navstivim lekara. Dakujem 🙂

yossariana
15. nov 2010

@savanna tak,je to depresia a aj PP...predtym sa mi to prejavovalo tak,ze nedokazala som ist von,vzdy mi ostalo zle,hlava sa mi tocila,zle mi bolo od zaludka..je to teraz lepsie,nie je to ako prvy raz ked som sla k lekarovi...uz som bola dva roky na lieku citalec,tie mi velmi pomohli,bola som ako znovuzrodena,ale postupne som ich vysadila a za dva mesiace sa mi to zacalo vracat...no a kedze som po tychto liekoch pribrala vyse 10 kil,tak som ich uz nechcela...skusal ine,az na treti krat sa podarilo tento velaxin,z ktorych mi nebolo zle...bola som vesela kopa,do vsetkeho som sla,no teraz sa stranim...cize este to stale nie som ja...mozno si zysim davku neskor,este zatial pockam a uvidim...na teba dvojnasobna davka ako ucinkovala?necitila si sa horsie,pripadne ospala si nebola?

marika1977
15. nov 2010

@daniela1974
@lubka888 do brucha sa picha len v prvom trimestri...potom do ruky stehna...aj ja som si myslela ze ho mam pichat do brucha ale doki mi to vysvetlil...pri flexiparine le lepsi prietok krvi v tele,nehrozi ziadna zrazenina,ktora v placente moze sposobit infarkt placenty ☹ to je cosi podobne ako infarkt srdca,upcha sa cieva a nastane kolaps a to je to najhorsie co moze byt lebo bez placenty babo neprezije.tento flexiparin napomaha normalnemu fungovaniu.

lusy333
15. nov 2010

@radulinka00 ahoj, nie, predtým som to nemala a spala som dobre, mne sa to teraz vrátilo ako som písala a pred dvoma rokmi mi dala ešte večer mirzaten, to som zaspala hned, ale pribrala som po ňom, potom mi ho vysadila, lebo mi aj znižoval tlak a ja mám nízky. Točila sa mi hrozne hlava,myslím, že z nervov a aj z tlaku. Po vysadení som mala zase problémy so spánkom, nemohla som zaspať, ale to potom vymizlo a brala som len cipralex. Bola som v pohode, tak som ho vysadila , ale trvalo to len štyri mesiace ateraz ma nahovorila na eliceu, že to je tá istá látka a je to lacnejšie, neviem, či som spravila dobre. malinké zlepšenie pociťujem, ale aj dnes to je o ničom. Už neviem, čo si mám vravieť, aby sa mi zlepšilo. Samé úzkosti a taký zlý pocit, nemôžem ani doma poriadne nič robiť a ani sedieť len tak nečinne.

radulinka00
15. nov 2010

@krasnulka No já to dobře znám, mám taky dvě děti 2.5 a 4.5 a taky někdy zuřím a přesně jak říkáš, když se měla narodit malá, tak jsem si říkala, že nejhorší bude první rok a pak už to půjde. A bylo to právě horší, když byl malý rok a začala běhat, tak to byl teprve děs, taky jsem byla nervozní, ale co to je deprese, to jsem ještě netušila 😔 😔
Depresi jsem si způsobila sama vlastní blbostí, ale to je zase jiná kapitola.
Myslím, že je důležité jít někam ven, mezi lidi bez dětí, prostě se od nich odreagovat, máš nějaké hlídání? Ten net ti to nenahradí. Vydrž to, bude zase líp! 🙂 🙂
@lusy333 Ty jsi taky brala Mirt.? Tak to jsi člověk ,který mně může poradit. 🙂 Já ho právě beru taky, už 3 měsíce a mám 3kg nahoře a neustálý hlad. Dr. říkala, že bych ho mohla vysadit a brát jenom esc. ale já mám problém, že když nevezmu 15Mirtaz., tak prostě neusnu, i když jsem strašně unavená. Už dělám možný, nemožný, čaje bylinky a nic. Jak to bylo u tebe, jak si ho dlouho vysazovala a za kdy si začala normálně spát? A potom po těch čtyřech měsících bez léků jsi začala mít jaké problémy? Promiň za ty otázky, ale mělas stejné léky jako já, tak mě to zajímá, i když každý může reagovat jinak. pa

lubka888
15. nov 2010

@radulinka00 cauko, no uskodit ti to rozhodne nemoze a je to vhodne i na zly spanok. Mne teraz utlmuje napatie, stres, uzkost a zvysuje koncentraciu, uvolnenie a pod. Dnes som bola na tretom sedeni a idem zajtra a pozajtra. Aby to malo ucinok treba to absolvovat 2 -3x do tyzdna. To je vlastne taky trening mozgu. Zatial od nej odchadzali len spokojni ludia a deti. A navyse je terapeutka velmi fajn a velmi prijemna. Uplne vsetko mi dopodrobna vysvetluje a ukazuje na grafoch. Zatial sa mi to paci a citim sa uvolnenejsia.
Len nech mi tpomoze, lebo dr. mi povedala, ze ked nebudem vediet lepsie zvladat stres, tak mi zmeni AD a to by som nerada. 🙂

lusy333
15. nov 2010

@radulinka00 ahoj, kľudne sa pýtaj, ved na to je tá stránka, aby sme si poradili. Já mám tiež dve deti 5 a 11 rokov a úplne s tebou súhlasím. Ja som chodila iba do roboty a deti, upratovanie atd. Vtedy som si povedala, že ked sa mi polepší zmením život, budem chodiť s kámoškami von, na plaváren, cvičiť a viac ich budem navštevovať. Stále ma volali a ja som nešla. Predtým mi bolo zle a potom som vravela , že nemám čas, lebo som bola strašne unavená z roboty a nič som nestíhala ani doma. Zaujímavé, že ked mi bolo strašne zle, tak fungovalo všetko aj bezo mňa. Teraz bola doktorka prekvapená , ked ma znova videla, lebo vie čo robím a pozná ma a priznala som sa , že zase som to prehnala s robotou a nič som nezmenila. Teraz ale vidím, že naozaj musím zmeniť život, lebo takto mi to neprospieva a jedna dovolenka v lete nestačí. Teraz k tým tabletkám. Zo začiatku, ked mi bolo zle som schudla 9 kg za 3 týždne a potom som pribrala za pár mesiacov 13kg. Doktorka vravela, že skusime vysadiť ten mirzaten. Asi po 7 mesiacoch som ho vysadila postupne, behom 2 týždňov. Najprv 1 a druhý večer pol,prvý týždeňa druhý týždeň pol a nič. Asi tak týždeň, som nemihla spať,ale potom už dobre.

svija
15. nov 2010

Ahoj,
tak se hlásím po týdnu zpět online. Jsem po kontrole na psychiatrii a dopadla vcelku dobře. Stav je u mě stabilizovaný, takže mi dávku AD nechal stejnou, ale stáhnul mi dávku antipsychotika, na nejnižší možnou míru 0,5 mg a příště už je vysadíme úplně. Takže to jsou ty pozitivní zprávy 🙂 .
Trochu mě pan doktor zklamal, že mě i při druhém plánované, těhotenství nechá na stejném AD (Anafranil), a nebude mě převádět na ty nejpoužívanější v těhotenství (sertralin) 😒 . Tím mi nemůže zaručit, že budu moct kojit, že to ještě budem muset nastudovat, jestli se dá kojit i s tím Anafranilem, jestli už to někdo někde ve světě zkoušel. To pro mě není zas až tak dobrá zpráva, protože kojení je pro mě osobně hodně důležité, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne, až to období nastane.
A co nového v diskuzi? Dočítat celý týden se mi nechce, takže pokud jsem o něco zásadního přišla, tak poreferujte 🙂 .

janulkama
16. nov 2010

@svija ahoj,je skvelé,že máš dobré správičky.Tu sa dievčatá podla mňa začínajú cítiť dobre,posledné dni už je to tu o zlepšení stavu,než o zhoršení,čo je super 🙂 🙂
Aj ja som mala zlepšenie,ale ochorel mi syn a padla som do toho znova.Ale kedže viem,že sa môj stav dá napraviť,hneď ide život lahšie 🙂

janulkama
16. nov 2010

@lubka888 ahoj,premýšlala som včera večer nad tou návštevou u tej psychologičky a asi sa na to dám.Včera som to hovorila mužovi,vravel,že je to dosť peňazí,ale ja viem,že môj stav sa dá napraviť a musím pre to niečo urobiť.Malý sa už cíti dobre a mne stále nie je dobre...ale kedže už som zažila pocit,že bude dobre,tak viem,že sa to dá vrátiť,len tomu treba pomôcť 🙂 Skúsim jej ešte dnes zavolať a uvidím,na kedy ma dá.Ty kedy dnes ideš??
A kedy dáme kafčo? 😉

radulinka00
16. nov 2010

Ahoj děvčata!

@lubka888 Představ si, že u nás v krajskem městě se tím zabývá asi jenom jedno pracoviště a to je ústav pro mentálně postižené děti a nevím jestli berou lidi zvenčí, takže nevím jestli budu moct na biofeedback chodit. 😖

@svija Čauky, no vidíš, jak jsi šikovná. 🙂 Taky nechápu, proč ti nechce ad vyměnit, ptala ses ho na to? Vím, že se dá kojit i s jinými, myslím, že třeba s cipralexem taky. A i kdybys nekojila, tak to není žádná tragedie, vím, že se to lehko řekne, ale moje kamarádka taky teď nekojí, protože měla málo mléka a malej se nějak špatně přisával, tak to vzdala. Aspoň jí malej v noci krásně spí po umělé výživě. 😉
No já bojuju trochu s tím spaním, dr mi nechce Mirta, vyměnit, neb si myslí, že ho vysadím 😝 😝 . Říkala, že Trittico taky nesedne každému, že někdo po něm přišel vybuzený. Ty jsi s nim problém neměla? A kdy se vrhnete na druhé mimčo?

@lusy333 Díky za informace. Je to tak, jak říkáš, chce to něco změnit. Myslet i na sebe, na svoje zájmy a pěstovat kamarádské vztahy. Občas si od toho kolotoče odpočinout a udělat si nějakou radost.
Jinak tys teda brala ten Mirt. plus Cipr dohromady těch 7 měsíců? Já jsem si včera dala na noc jenom půlku a měla jsem takové lehké a přerušované spaní, ale chtěla bych se Mirt. moc zbavit. ☹ Dávám si ještě na noc nějaké bylinky.Doufám, že se to s ad nějak netluče.

clare1
16. nov 2010

ahojte, píšem prvý krát, ale sledujem príspevky od vás a veĺmi mi pomáhajú, cítim, že nie som v tom sama..., beriem Eliceu už 6 týždňov, cítim sa celkom dobre, je to pre mňa všetko nové a rozmýšľam, čo sa mi to vlastne stalo.... mám k tomu aj Lexaurin, ale ten si na noc už znižujem, večer som si dala len 1/4 tabl. z 1,5mg, ale cítim, že cez deň je mi na nič, s tým Lexa. to bolo fajn, nič ma nebaví, ani variť, upratovať ani koníčky, od kedy to užívam som PN, rozmýšľam uź aj nad prácou ale bojím sa, či to zvládnem, najhoršie je dopoludnie, potom sa to zlepšuje, ale neviem si predstaviť, že ísť do práce..., cítim sa hrozne ale hrozne unavená

daniela1974
16. nov 2010

@clare1 clare, presne viem ako Ti je. Aj ja som premyslala co sa to vlastne stalo, co mi to pretrhlo tu bezstarostnu rezat zivota - som sa basnicky vyjadrila ale ono to cloveka vazne zastavi a sparalizuje a vsetko okolo co sa deje mu pride cudne, preco to ti ludia vedia a ako to dokazu len tak sediet a smiat sa a uzivat si zivot. lebo ked Ti je zle tak to vsetko stoji okolo teba a ty nezijes a je ti divne ze si kedysi len tak isla do obchodu a do mesta a tesila sa zo zivota a nebolo ti to vzacne ....

Ja som to zobrala tak, naposledy ked som mala depresiu, ze mam bolavu dusu a musim si ju vyliecit. Nastasie mi cipralex zabral pomerne rychlo a ja som po mesiaci takmer zotavena, co je vzacne ale asi uz mam trening 😎 .

A to mam vacsi stres, lebo cakam babatko a dostat brutalnu depku na zaciatku tehotenstva tak to bola vyhra.

Za dva tyzdne idem na sono tak sa modlim aby bolo vsetko v poriadku s babatkom.

svija
16. nov 2010

Tak to moc ráda slyším, že u většiny z vás se stav obrací k lepšímu 🙂

@radulinka00 - no mě to doktor nechce změnit ty AD, protože má strach, aby mě to psychicky nerozhodilo. Ten Anafranil co beru je triciklické AD a setralin, na kterém se nejčastěji kojí je SSRI, takže jiná léková skupina a on si není jistý, že bych tu změnu ustála a nechce to riskovat. No ani se mu nedivím, když všechny moje psych.problémy začaly v poporodním období 🙂 . Ale koukala jsem se na Google co najdu o Anafranilu a kojení a ono to nakonec tak černě nevypadá, většina studií vycházela, jako že kojení možné je. Tak se nechám překvapit, jestli mě nakonec Mudr. nechá nebo ne. Chceme se začít snažit až tak za půl roku, takže do té doby je ještě spousty času.

@clare1 - výtej mězi "podobně" postiženými. Já jsem taky dřív byla ráda, že jsem ten den tak nějak přežila, ale už se to srovnalo. Uvidíš, že i u tebe bude časem lépe 😉 .

@daniela1974 - tak ať ti to sono dobře dopadne...

daniela1974
16. nov 2010

@svija tieto pocity su velmi neprijemne. ked Ti je zle tak mas pocit, ze nezvladnes dalsiu hodinu ani dve. Ked ti lekar povie, ze pridite o tyzden, tak ne neho pozeram ze tyzden??? Ved to neprezijem.
Ked sme zdrave, tak nam dni utekaju, tyzdne mesiace ani nevieme ako.

Mne vyvrchilila depresia, presne viem aj hodinu toho hrotu, ked mi dr potvrdila, ze som tehotna. A to podotykam, ze babatenko chcem a nikdy by som sa ho nevzdala a depka nemala nic spolocne s mojim babatkom.
Povedala mi pridite 23.10. A ja som pocitala, ze je to skoro tyzden do 23.10. a fakt som si nevedela predstavit ako sa dostanem domov, nie to o tyzden k nej. Fuuuj, uz to nikdy nechcem zazit.

daniela1974
16. nov 2010

@clare1 skus si vypytat nieco ine na noc. Ked Ti je zle hlavne doobeda, mala by Ti dat nieco na noc, co sa bude vyplavovat este druhy den a bude ti lepsie.

clare1
16. nov 2010

@daniela1974 ďakujem za odpoveď, ja len dúfam, že sa to spraví a že budem znovu ŽIŤ, teraz si to tak vážim,ak mám náhodou jeden-dva- lepší deň, je to paráda..., tá Elicea mi sadla bez problémov tak čakám, že sa to bude zlepšovať, manžel to nevie pochopiť ako mi je, aj keď je na mňa veľmi dobrý, horšie je, že ja mám dve veľké deti-synov /20 a 17 rokov/ a je to strašné aby to videli, že som niekedy na dne a trápi ich to, nikdy mi nič nebolo, priznala som sa im s liečbou a boli šokovaní, aj tá PN všetkých trápi, mala by som zarábať peniaze, prestavujeme dom...no čo už

čakáš dieťatko, krásne pomyslenie, boli to nádherné časy, želám veľa- preveľa zdravia, aby si si to mohla s celou rodinkou užiť, myslím, že sa nemusíš báť, ak si pod neustálim dozorom dobrých lekárov, prajem veľa šťastia

daniela1974
16. nov 2010

@clare1 dakujem Clare. Ja drzim palce Tebe, ono to bude s liekmi fakt uz len lepsie a lepsie.

clare1
16. nov 2010

@daniela1974 doktorka mi dala ešte potom Mirzaten a ja som hneď k internetu išla snoriť čo je zač a zistila som, že sa z neho priberá, tak ho ani neužívam, len neviem ako jej to zdovodním...,aj tak mi nechutí jesť normálne jedlo, stále sa cpem sladkosťami, nemožem si pomocť, čítala som, že je to normálne pri depke a užívaní AD, vyžaduje si to cukor pri nejakej chemic. premene

lusy333
16. nov 2010

@radulinka00 Ahoj, ja som brala ten mrz. 7 mesiacov a tiež ako ty som ho veľmi chcela vysadiť, aj ked sa mi dobre po ňom spalo. Cipralex som brala 2 roky. S bylinkami musíš byť tiež opatrná. Moc silné čaje nie sú dobré a lieky zapíjaj len čistou vodou. Asi 2 hod. pred spaním si daj čaj, ale predtým niečo malé zjedz. Ja som sa to už informovala a aj teraz si varím čaj z medovky a naozaj je dobré si dať aj med. Ževraj nie je dobré dať si ho len hodinu a už vôbec nie tesne pred spaním, nestihnú sa ukľudniť a znormalizovať orgány. Tesne pred spaním si môžeš dať už len čistú vodu. Inak pri týchto liekoch by sa malo veľa piť. Ja som teraz prišla z biorezonancie a tam mi všeličo ukázalo o mojom psych. aj fyzickom stave. Presne mi napísalo, že mám rozladený celý organizmus, depresiu a žalúdočné problémy, tiež že mi chýba vit.B, beriem pangamin a že mám zablokované nervy v krížovej oblasti. V piatok idem na odblokovanie....Dala mi aj bylinné kvapky regulen a imunosan..

daniela1974
16. nov 2010

@clare1 normalne jej povedz, ze nechces byt tucna. Ja som tiez vzdy povedala, ze ci nestaci ze mam depky len tak, mam ich mat aj z tucnoty??? a vymenila mi lieky 😝

janulkama
16. nov 2010

@lubka888 ahoj moja,tak ako ti je?Dúfam,že všetko ok...myslím na Teba...

lubka888
17. nov 2010

@janulkama cauko, dakujem, ale da sa to. Mam teraz starosti s Katkou, tak uvidim, este do toho ten svokor... Nejako sa to na mna vsetko sype. Ale musim to ustat, este musim zvladnut pohreb a snad sa to uz konecne zacne obracat.
A ty ako si zvladla vcerajsok?

janulkama
17. nov 2010

@lubka888 ahoj,ja som včerajšok vôbec nezvládala ☹ Dala som si aj Frontin,aj Xanax a bolo trocha lepšie...preto som šla k tej Bujnovej...ale dala ma až na štvrtok,tak uvidím...Inak dala mi zlavu,keďže som na materskej,budem platiť 13e za hodinu.Prvé sedenie normálne za 11e.Dávam tomu poslednú šancu,čo ma z tohoto dostane.
Myslím,že do pohrebu to bude horšie,potom sa uľaví,neboj...aj dcére to pomôže,len to chce čas moja...ono je ten čas pre nás ten najväčší nepriatel,aspoň ja mám taký pocit,stále to chce len čas a trpezlivosť,lenže do kedy?
Hlavu ale hore,keď budeš mať čas a budeš si chcieť oddýchnuť stačí zavolať a odbehneme do mesta...aj keď sa len poprechádzať,ok?Myslím na Teba moja...

filipal
17. nov 2010

ahojte dievcatka 🙂 🙂 🙂 uz som sa vratila a tu je plno noveho! 😨 😨

@lubka888 vy mate smutok, ak som spravne pochopila? to je mi luto.... ☹ ☹
vsetko si precitam, len teraz musim zase letiet...
ale mne teda tiez nie je dobre. ☹ a to som uz bola za hrdinku, ze ako super vysadzam....
vcera vecer ako sme sa vratili ma taka depka chytila, uplny prepad energie. dala som si kupel a este sa to zhorsilo!
takze pekne, snad po pol roku som si dala rivotril. ☹ ☹ ☹

radulinka00
17. nov 2010

@lusy333 Ahoj, děkuji za typy na bylinky, na krabičce je psané půl hodiny před spaním,takže jsem toto něvěděla. Včera jsem si dala asi v devět čaj, potom v deset půlku Mirt. a půlku Ataraxu, šla jsem klidná spát...a do půl čtvrté jsem nespala, ale byla jsem taková omámená. 😢 😢 Jinak přes den jsem v pohodě ,ale ten deficit spánku je na mě znát, kruhy pod očima atak. Budu muset poprosit Dr. o něco jiného na spánek asi zkusím to Tritico. A ty spíš dobře?

@clare1 Ty máš nějaké potíže se spánkem? Ten mirtazapin a tloustnutí je asi tak, že záleží jaké máš k tloustnutí sklony a kolik ho bereš. Pokud ho máš jenom na spaní to je 15 nebo 7.5, tak si myslím, že by to tak strašné nebylo. Pokud ho někdo bere jako v monoterapii, takže 30-45, tak tam si myslím, že přibere každý, mně dr. říkala, tak do 5tikg. Pokud někdo na ad přibere 30kg, tak nechci být zlá, ale to není z ad, ale z rozežranosti. Já jsem zatím přibrala z Mirt. asi 3-4kg za 3 měsíce, chci ho taky vyměnit. 😖 I když spí se s ním krásně.


Tak v našem městě biofeedback nedělá dle mého hledání nikdo, kladu si otázku, pokud by to byla taková bomba, tak by se tím určitě někdo zabýval je to docela stará metoda a dělali by to podle mě i v nemocnici . Nevím, je to jenom můj názor, hlavně aby to neuškodilo!
@filipal ahoj, tys byla někde na dovče? to víš, to je život, jednou jsi dole jednou nahoře.....Zase bude dobře! 🙂

radulinka00
17. nov 2010

Teď jsem četla diskuzi k Triticu a taky to každému nesedne, protože tam psalo spoustu lidí, že mělo vedlejší účinky, bolesti, motání hlavy apod. 🙄 🙄 holky, kdo jste bral tento lék, poraďte mám si ho nechat vyměnit nebo ne? Aby to nebylo z bláta do louže. ☹ ☹ ☹ r.

lusy333
17. nov 2010

Ahoj radulinka, ked ti ten mirzaten nezaberá chod si dať predpísať naozaj niečo iné, lebo ja ked som si ho dávala, tak do pol hodiny som spala. Zo začiatku, ked som si dala polku, bola som taká omámená, že mi musel manžel pomôcť ísť do spálne. Takže podľa mňa ti nezaberá. Ja trošku dlhšie zaspávam, ležím na chrbáte a rozmýšľam, potom sa modlím a nakoniec, som si tak zvykla, že ked sa dám na bok, skoro nabrucho tak spím. Je to smiešne, ale ja ked hned sa dám na bok,akože idem spať , tak nezaspím, som nervozna a iba sa prevaľujem. Ráno sa ale skoro budím, aj ked nemusím včera o pol piatej, dnes o pol šiestej a hned mám strašnú nervozitu na žalúdku. Všetci spia, ešte je tma a ja nemôžem. Potom iba ležím, ale je to o ničomKed vstanem hned , je to tiež na nič, normálne ma chytá depka, že čo mám robiť, aj ked mám čo.

savanna
17. nov 2010

Ahojte kocky

tak ja sa pridavam k diskusii o nespavosti, tiez o tom nieco viem 😖 😖 Posledne 2 dni som bola v praci po 12 hodin denne od rana do vecera, vcera som vecer prisla domov uplne znicena, oci sa mi sami zatvarali, lahla som si do postele a ani za nic zaspat. Len co som zatvorila oci, v hlave mi behali vseliake myslienky... ani nic take uzkostne, ale jednoducho akoby moja mysel este stale naplno pracovala a ani za nic sa nedokazala upokojit a vypnut. Ved to asi poznate.
Tiez som uz rozmyslala, ze si vypytam ten mirtazen na spanie, ale uz sama neviem... som strasne citliva na tieto lieky a zase si zvykat na nieco nove, navyse ani to priberanie sa mi velmi nepaci. Teraz som sice chuda a skor trpim nechutenstvom, ale ja som zase taky typ, ze ked ma chytia chute na sladke tak ma uz nikto a nic nezastavi a som schopna pribrat aj 10-15 kil.
Ja som zase dufala, ze by mi mohla pomoct psychologicka nacvicit nejake relaxacne techniky, vizualizacie a pod., aby som sa pred spanim dokazala uvolnit, ale o nicom takom sa nezmienila a sedenia mam tak raz do mesiaca, takze vysledny efekt je o nicom.

@yossariana no po zvyseni davky som ospala nebola, ja ospala nie som skoro nikdy, lebo mi to uzkost nedovoli 😖 Skor som prve dni zle spala a citila som sa taka nesvoja, ale potom mi to preslo. Ale teraz mi posledne dni vzdy vecer byva zle od zaludka, ale to moze byt aj stresom, sama uz neviem. No ale vo vseobecnosti urcite citim, ze mi to pomohlo, musim byt este trpezliva. Snazim sa nevsimat si, ked mi je zle od zaludka, aj ked to nie je take jednoduche...snazim sa niecim inym sa zamestnat.

@filipal ahoj 🙂 A kdeze si bola? Prepac, ak si to tu uz niekde pisala, nestiham vsetko citat.
Je mi luto, ze mas zhorsenie ☹ Ako sa citis dnes?

Musim uz utekat kocky, vecer sa este zastavim a precitam si viac prispevkov, dost sa ich tu teraz nahromadilo 🙂
Prajem prijemny den a vela sil vsetkym 😉 😉