Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bobom
17. dec 2010

@filipal jaj tak som tu druhy den tak ete sa tu neviem zorientovat...dakujem
inak ty berieš nejake AD?aku davku?

clare1
17. dec 2010

@bobom ja som pocitila vyraznejsiu zmenu az zmenou AD asi tyzden ak , by sa pozvyseni davky alebo zmeny AD po tyzdni-dvoch nezmenil stav, tak asi treba nieco zasa podniknut...,ja uvazujem, ze ak sa mi po vianociach nezmeni stav tych rannych pesim, budem prosít obvodacku nech mi porobi este nejake vysetrenia, ved ad mi zabrali teraz poriadne a tie rana mozno suvisia s niecim inym...

bobom
17. dec 2010

@clare1 a nesuvisia ranne problemy s prichodom menštruacie?

clare1
17. dec 2010

@bobom ak si uzivala uz viacej typov ad ale najnizsie davky, asi tam bude pes zakopany..., mne zabrala az vyssia davka, napr.10mg co som uzivala 2 mesiace nebolo ako nic pre mna,

clare1
17. dec 2010

@bobom ja tie ranne problemy mam stale, nepretrzite, skusila som viac solit a pit vla vody aby som mala dobry tlak, rano si hned spravim silnu kavu, neviem ani ci to zabera, stale sa ´rano pozorujem, raz sa najem ovocia a keksikov, inokedy, si dam rybicky, inokedy syry a stale nic...no pred menstr. to mam este horsie, vtedy mi robieva jest a kavu muz, vladzem len lezat...

radulinka00
17. dec 2010

@filipal ahoj, no nechám to tak, už to trochu přešlo. Dneska byla prý i velká biozátěž.Tak uvidím zítra... 😔 Doufám, že to takhle nebude každý týden. Protože přesně tohle jsem měla před týdnem. 😢 😢 😢

daniela1974
17. dec 2010

@radulinka00 no ja nie som pateticka a ani sa na nic nehram takze jasne, ze chcem aby babo bolo zdrave a chcem mat chlapceka, lebo mam dve baby. Ale tretia baba by tiez bola super 😀 😀 😀 . AD vysadit nejdu, vysadila som benzodiazepamy a bolo to peklo, AD nevysadim, fakt sa mam dost rada a viem, ze babu to neubizi. Je to prva volba pri tehu a da sa s nimi aj kojit. Konkretne si cipralexom.

daniela1974
17. dec 2010

@bobom praveze neviem, lebo mi dala lieky a ja som ich vybrala vsetky z tych obalov a dala do jednej flasticky. V januari mi da dalsie a tak budem vediet.

radulinka00
17. dec 2010

Tak to ti rozumím, že chceš chlapce, i když je to asi jedno. Mě jenom zajímalo, jestli jsi je zkoušela vysadit a proč to nešlo...vracelo se ti to? A ještě prosímtě jak dlouho Cipralex celkově bereš a jakou jsi měla max. dávku?

svija
17. dec 2010

Ahoj holky,
teda vy jste toho včera a dneska nakecaly, nestíhám dočítat 🙂. Já byla ve čtrtek po 2 letech poprvé na spinningu, tak jsem se docela vyřídila. Ale druhý den mě nic nebolelo, to mě příjemně překvapilo 🙂.
Co se týče nežádoucích účinků AD u mě, tak já taky mám hučení nebo pískání v uších, ale nedokážu říct,jestli to je od léků nebo od krčí páteře. A pak jsem měla problém s krvácením mimo menstruační cyklus. Prostě jsem měla "menstruaci?" každých 14 dní, ale jenom tři dny dlouhou, no divné to bylo. Teď, co jsme snížili dávku antipsychotik, tak se mi to trošku zlepšilo a krvácela jsem až po 3 nedělích. Tak doufám, že až je vysadím po Novém roce úplně, že se to srovná. Ale nežádoucí účinky léků jsou nic oproti těm psychostavům, co jsem měla, takže jsem fakt moc šťastná 🙂.

@daniela1974 - hlásím se do klubu těch, co budou brát AD při těhotenství a kojení. Těhotná sice ještě nejsem, ale můj psychiatr mi už teď radí se nechat léčbu i v tomto období 😝 . A všimla jsem si, že tvoje dcerka má dnes narozky, tak všechno nejlepší 🙂

svija
17. dec 2010

@filipal - teda, ty jsi fakt šikovná na to, poradit druhým lidem s jejich psychickými problémy, pozoruju to v podstatě celou dobu, co sem chodím 🙂 . Je vidět, že se vyznáš i v těch lécích a dávkách a umíš to hezky napsat. Fakt super 🙂 🙂 🙂 .

bobom
17. dec 2010

@daniela1974 a aku davku toho cipralexu počas tehotenstva berieš?lebo čo ja viem je 5mg,10 mg.......to musiš vediet.Inak maš dobreho psychiatra ked ti povie že možeš brat lieky počas tehotenstva,lebo moja psychiatrička je proti tomu.

daniela1974
17. dec 2010

@bobom Ja fakt neviem. Ja recepty necitam a obaly zahadzujem. Moja psych je super, chodi po svete na konferencie a je fajn. Inak niektori lekari su alibisti, ked nedaju tehotnej pacientke lieky ked je chora ale nebudem tu rozoberat tuto temu, lebo nechce sa mi citat matky typu Ja si ani vlasy nefarbim, syry nejem, kavu nepijem, caj len ovocny, a posledna veta z ktorej uz zacinam vracat: nech je to dievca alebo chlapec, hlavne nech je to zdrave.

bobom
17. dec 2010

@daniela1974 a berieš pol či celu tabletu denne?a kedy budeš vediet ake balenie cipralexu berieš?bola by som rada keby si mi dala vediet🙂ako sa inak citiš počas tehotenstva?moja kamaratka mi hovorila že sa najhoršie citila po psychickej stranke na začiatku tehotenstva.

daniela1974
17. dec 2010

@bobom preco Ta to tak zaujima??? budes tehu alebo??? toto je verejna skupina, moc sa mi nechce o tom pisat. Je to blba tema a kopec matiek pluku najlepsich na svete su plne predsudkov a mne sa nechce im nic vysvetlovat.

bobom
17. dec 2010

@daniela1974 pytam sa ta lebo by som chcela babetko.Nechapem prečo robiš tajnosti take ved je to verejne a všetci si tu snažia poradit.Ale ako mysliš,vidim že ty nechceš od začiatku sa vyhybaš.

svija
17. dec 2010

@daniela1974 - já myslím, že plno žen bere nějaké léky v těhu, a že zrovna na nás vyšly ty psychiatrické za to nemůžeme 😉 . A na super matky se vyprdni, ať si myslí co chtějí. Myslím, že děláš dobře, že se léčíš, je plno holek, co si ty problémy ani nepřiznají 🙂 .

andy.a
17. dec 2010

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

čaute,kočky 😎 😎 😎 😎 😎

dávam tu už asi 10-ty raz článok o užívaní psychofarmák počas tehot.a dojčenia 😝 😝 😝 😝 😝

andy.a
17. dec 2010

všetky sa tu pekne opatrujte a žiadne hádky 😕 😕 😕 😵 😵 😵 😅 😅 😅 😅

želám krásny Advent 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

savanna
17. dec 2010

@clare1 prosim ta cerveny diplom? 😅 😅 😀 To uz by som asi davno lezala na psychiatrii. S modrou farbou som max. spokojna 😅

@bobom psycholog ta posiela do nemocnice?? 😝 No neviem, podla mna su v nemocnici uz fakt tazke stavy, neviem si to predstavit, ze by som teraz mala ist lezat do nemocnice, asi by som sa tam zblaznila. Ako hovori filipa, nie je nad domace prostredie. A nemusis sa vobec nad tym trapit, len tak z nicoho nic tam nemozu nikoho zavriet, to by si musela ohrozovat svoje okolie alebo nieco podobne.

Vsimla som si, ze tu vela pisete o zvyseni davky, tak som mrkla do kalendara a zistila som, ze ja uz som na zvysenej davke 2 mesiace 😕 😕 Nemohla som tomu uverit, ze to tak rychlo leti... A veru ma aj trochu trapi, ci by mi po dvoch mesiacoch nemalo byt uz uplne dobre, lebo sama na sebe teraz vidim, ze ma skusky - moj hlavny stresor - este stale dokazu pekne rozhadzat. No zlepsenie tu rozhodne je, neplacem ako predtym a necitim sa ako keby som sa mala kazdu chvilu nervovo zrutit, to je urcite pozitivne. Ale budim sa s poriadne roztrasenym zaludkom 😖 😖 Aspon ze to tocenie hlavy mi ustupilo.

bobom
18. dec 2010

dobre rano všetkym.Mala by som taku otazočku zvyšila som si davku a dostala som taku slabost a napetie celeho tela,uzkost a take sem tam zašklby svalstva.Je to normalne a prejde to,alebo mam opat znižit?

janulkama
18. dec 2010

@bobom ahoj,nič neznižuj,je to úplne normálne ,že sa tak cítiš,ono to zasa prejde uvidíš,len musíš počkať...ja som zvýšila len minulý týždeň a je mi až teraz lepšie...takže len počkať 🙂

bobom
18. dec 2010

@janulkama no ja mam akosi strach,a mam aj uzkost a motaky.Ty si sa tiež citila takto po zvyšeni?a ako dlho trvaju tie nežiaduce po zvyšeni davky?

janulkama
18. dec 2010

@bobom ja som sa tiež cítila o niečo horšie,tak že sa neboj,ono to prejde...ak máš nejaké lieky k tomu,tak si ich daj zo začiatku,než ti Ad zasa zaberú.Ja mám zvýšené len nejaký týždeň a začína to byť zasa lepšie.

bobom
18. dec 2010

@janulka ma no ja mam po zvyšeni pocit že sa zblaznim a odvezu ma do nemocnice:(tebe zhoršenie trvalo kolko dni?

radulinka00
18. dec 2010

Ahoj holky,
taky přeju všem klidný advent! Včera to byl u mě děs a běs ☹ Zjistila jsem, že čekám zítra ms, tak možná od toho.Nikdy jsem na PMS netrpěla, ale teď je asi jiná situace. 😝 😝 😝 😝 Přemýšlela jsem, že bych brala celou ráno a půlku ještě na oběd, aby to nebyla taková šupa. Myslíte, že je to možné?
Mám dotazy na
@andy.a ,pokud sem zavítá. 🙂 Jak mám odlišit s.nemoci jako nevolnost, točení hlavy, úzkost od vedlejších účinků léků? Ono je to asi dost podobné?
2) Viděla jsi někdy serotoninový syndrom? Hrozí nám to? 😕 😕

@janulkama Jsem ráda, že ti je líp, já se cítím všelijak, ale je to lepší než včera. 😝 😝

janulkama
18. dec 2010

@radulinka00 ahoj 🙂
No je mi lepšie,ale od "ok" je to asi ešte ďaleko 😒 Ale čakám poslušne,než Ad úplne zaberú...Ja má Ms momentálne,z toho som tiež nejaká čudná,mám to silné než volakedy a aj kríže ma ešte stále bolia ☹
Inak ja sa cítim po ránu horšie vtedy,keď si dám lieky a nie som poriadne najedená.Vtedy mám motáky a tak...aj dnes som si dala len jeden chlieb a teraz sa cítim chvílkami,že sa vznášam...musím asi ešte niečo zjesť 😉

mexx79
18. dec 2010

Baby prosim vas lieky od bolesti napr.ibalgin mozeme v pohode brat ?lebo na tych AD je tolko popisane ze sa nesmie tak uz sa bojim aj nieco ine si dat.Dakujem

radulinka00
18. dec 2010

@janulkama Víš co, já jsem nikdy na PMS netrpěla, sice první den bolesti, ale na náladu to u mě vůbec vliv nemělo ani počasí, nějaká biozátěž 🙄 to mi bylo úplně jedno....nebo aspoň jsem to nevnímala, A teď? Fakt to na mě asi působí, protože výkyv jsem měla přesně před týdnem a včera, takže asi 😅 PMS 😨 😨 Jenom si pamatuju, že minulý podzim jsem měla najednou zničehonic pár dní špatnou náladu, že jsem si říkala, že mám nějakou depku.... T o jsem ale ještě nevěděla, co to je deprese 😔 😔 😔 Měla jsem asi teda tu sezonní depresi, ale jenom nějakou lehoučkou formu.Vzala jsem si te´d ještě půlčičku, ale slabší, špatně se mi rozpůlilo, tak uvidím, snad bude líp než včera.

radulinka00
18. dec 2010

@mexx79 Já myslím, že můžeš....Já mám psané jenom nějaké atb, že by se nemělo, ale jen tento druh. Jinak paralen, ibalgin v pohodě.