Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bubinko83
14. mar 2010

ahojte kočky

mne je asi 3 dni tak na h....o ,zase ako pred uživanim AD .Take napatie citim,ani nalada nieje bohviečo. ☹ Boli ma hlava a zle spim.Je normalne že aj po vyše mesiaca uživani AD mam taketo stavy? 😖

hroska
14. mar 2010

Ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

inki, ano ta verzia to bola. 🙂 No a ja uz kino nemusim, jedine to z postele na TV 😝 😀

Maria, baby boli z kina nadsene, vraj najlepsie kino ake doteraz zazili. Mladsia s tymi 3D okuliarmi vyzerala ako mucha puk v brilach 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀

Srdcko, dakujem Ti 😉 😵 😵 😵 😵 😵 .

Filipal, syn ma este pondelok na oddych, tak mozno sa da dokopy na ten utorok a stredu, drzim Vam palce, nech mu to vyjde a Ty, aby si bola spokojna mamina 😵 😵 😵

Momin, ked si das jedneho panaka, tak to samozrejme nie je ziadna tragedia 😕 , ale urcite sa tym neda riesit depresia a vies, ze alkohol dokonca moze byt spustacom depresie??? 😨 😨 😨 😨 Alebo aj to, ze alkohol znizuje ucinok AD a moze sposobit aj vedlajsie ucinky..... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Tak daj pozor na to.

rena28
14. mar 2010

Ahojte kocky,

Bubinko , mne je tiez od piatka neskutocne zle. Citim strasnu uzkost , mam zavrate...... Asi to bude aj tymto pocasim, ta zima nie a nie odist. V stredu mam kontrolu u psych. tak uvidim. Drzte sa vsetky , prajem pekny den. Ja beriem ad 9 tyzden.

bubinko83
14. mar 2010

hroska ty sa so mnou nebavis??? 😀 😒 😕

rena no to si ma aspon trošku ukludnila,aj ked neprajem ti aby ti bolo zle.No aspon viem že nie som sama taka na nič. ☹ Aj ja citim uzkost a taky čudny tlak v hlave,krčna chrbtica ma boli a taka som nekludna a nervozna stale.

srdcko81
14. mar 2010

Ahojte
bubinko-krcna chrbtica-za to moze kamoska "PP" ☹
rena-no ono sa to este moze stat ze horsi a lepsi den.Az tak po polroku uz je clovek taký ustálenejsí 😅
hroska-nemás zaco 😵 😵 😵
maria-len pekne bud domka-je hnusne otrasne a tá sprostá zima uz trvá 5 mesiacov-ved nasnezilo v polke oktobra a odtvedy sa to se....,furt padaju tie biele h....á, 😝 😝 😝
filipala a maria-drzim deturencom palecky na maturách 😉
No a ja mám dnes dietu.
Ako som pisala vcera sme sli na návstevu a popapala som tam take cesnakové pecivo.Prisli sme domov o 00.30 a sli sme spinkat o 03.00 som sa zobudila a bol o mi tak zle,ze som si myslela ze umieram-sla som na WC som nevedela ci najskor hlavou alebo zadkom-nakoniec som zvolila to druhé ale neobislo ma ani to prvé-som sa dovracala ako aligátor-normálne smrtelné poty -kropaje na cele-no fuj 😝 😝 -potom ma zobrala zimnica a tak som dnes o suchároch-aj ked mi neni uz tazko-ale sa citim ako vygrcaný rezanec a to som si musela odbit navstevu u svokry-a furt ako nenormalna chcela do mna pchat salát.Do kelu tak v noci vraciam a dnes sa budem tlacit salátom no nie? 😝 😝 Ale uz som domka-idem si dat teplu sprchu a budem len tak lezkat.
Ozaj inkinka-ty uz mas aj nasadené?A uz aj presadzat ides? 😕 Boze aj ja musim len mi to akosi nedochádza ked furt to biele svinstvo padá ☹ 😠
Ostatne kocenky pozdravuje dogrcané srdcko 😀 Inak uz ma normalne aj kraviny napadali-vsade pisu ze infarkt prichadza najcastejsie o 03.00 rano a vlastne priznakom je vracanie 😀 truba take kraviny-ale potom som si spomenula na to cesnakove a ma to preslo tie myslienky 😉

bubinko83
14. mar 2010

srdcko to som vobec nevedela že krčna chrbtica može suvisiet s PP 😲 Aj ty mavaš bolesti?A k tomu vracaniu,ja som mala toto iste čo popisuješ asi pred 6 tt a bolo to hrozne,tiež som nevedela ako sa otočit na zachod 😀 A bola som taka o ničom a slaba vtedy asi tyžden.Može to byt nejaka črevna viroza,lebo tej je teraz požehnane všade. 🙄

srdcko81
14. mar 2010

Hm bubinkoaj ja mávam bolesti ale mne sa to skor prejavuje bolestami lopatiek a potom mi to prechadza az do predu a picha ma ako keby pri srdsci-teraz uz tak nie ale na zaciatku amen dolores.Ale ja to mám aj z práce -vies pocitacová krysa 😀
No skor si myslim ze som si podrazdila tým cesnakom žlčník-lebo ma aj pobolieva 😖

bubinko83
14. mar 2010

srdcko,aj ja dost sedim pri PC ,ale nepracujem.Aj mna bolia aj lopatky .A ty sa ako dlho sa liečiš?A za aky čas si pocitila zmenu k lepšiemu? Mne už bolo tak fajn a zrazu sa mi takto pohoršilo.Myslim že za to može aj počasie. 🙄

bubinko83
14. mar 2010

srdcko a ešte vieš čo citim,ako keby ma niekto škrtil take hrdlo mam stiahnute ☹ Aj to može mat niečo spoločne s PP?

srdcko81
14. mar 2010

No jasne-to je taký asi najväčší príznak-pocit ze Ti niekto sedí na hrudi,hrca v krku a lapanie po vzduchu ☹

bubinko83
14. mar 2010

srdcko fakt? ☹ Možeš mi odpovedat aj na predošlu otazku?

srdcko81
14. mar 2010

Jasne som si nevsimla,prepác 😉
No u mna to zacalo pred 4 rokmi-lenze stale som nevedela,co sa deje nejak som to prezivala sem tam nejaký frontin a myslienky furt kdesi ze mi je zle.Az po 2,5 roku mi doslo ze to asi neprejde 😅 ☹ A tak som sla k doktorovi a lieky teda AD velafax beriem rok aj 4 mesiace.Tie prve pocity horor-asi tak po 2 mesiacoch mi bolo lepsie asi tak po 4 este lepsie ale asi az tak polroka mi trvalo ked uz som sa uplne prestala na to putat. 🙂 Prestala som sa kontrolovat a lakat sa ze ked ma niekde pichne tak uz mám infarkt atd.Akurat jedneho strachu sa neviem zbavit ato je strach z tehotenstva.Aj ja mávam horsie dni a je mi vseliak-premeriam tlak a ked je dobrý tak si to prestanem vsimat.
A pocasie je velký spustac-to mi povedal doky hned na zaciatku ze budem meteosenzitivna-ale snazím sa to nepripustat.

hroska
14. mar 2010

Ale bubi, co by som sa s Tebou nebavila??? Po mesiaci uzivania Ti nemoze byt O.K. 😨 😨 😨 Ved to by bola svetova rarita a bolo by to prilis jednoduche, dali by sme si AD a za mesiac by depresia odisla - to by bolo co??? No bohuzial, depresia a uzkosti cloveka vytrapia dlhsie 😝 😝 😝 😝 a budme vdacne za to, ze aspon nie navzdy. 😝 😝 😝 😝 Bubi, uz som pisala, ze sa to zozaciatku tak stieda, 1 den dobre, 2 dni nanic, 2 dni dobre a 3 dni nanic.... atd. Takze nedaj sa znechutit s tymi horsimi dnami. 😨 Ta depka aj uzkosti su hnusoby, lebo ked uz sa aj zda, ze odisli, zasa si najdu svoju chvilku a zautocia 😝 😝 😝 😝 . Aj mne sa to stavalo, ze ma to odrazu vrhlo opat na dno a to uz som sa nadejala, ze to najhorsie mam za sebou. Proste, treba sa pozbierat a ist dalej. Ja uz teraz po 7 mesiacoch nemavam take nanic dni, ked tak, skor nejake tie minutky resp. hodinky v ramci dna - no ale povedz, nezasluzim si uz taketo "lepsie" dni. 😉 😉 😉. Dufam, ze som Ta trosku ukludnila..... a mozes mi hovorit RIVOTRIL 😀 😀 😀 😀 😀 (to len zo srandy)

Dogrcane Srdcko, to mi je luto, aaaaale vidis, vidis - obzerstvo je hriech 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 No chudatko moje, mala si to narocne - aj zhora, aj zdola a este aj biele h...á u Vas padaju, to je teda katastrofa 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubinko83
14. mar 2010

aha ale teraz už je ti dobre nie?Ja mam problem aj z vysokym tlakom .Mam ho furt zvyšeny trošku a psychiatrička mi povedala že už by sa to malo upravit.Ze ma pacientov s takymito problemami a tlak sa im rychlo upravi.No ja neviem.,som z toho už zufala.Lebo aj ja chcem druhe dietatko ,ale asi najkor na buduci rok,ale aj tak ma to štve.Pretože chcem byt v poriadku a nechcem mat anicke ataky v tehu ako v prvom tehu.Strašne som sa bala ,lebo vtedy som ešte ani nevedela čo to je ta PP.Som ani len netušila že take niečo aj existuje. 😨

bubinko83
14. mar 2010

hroska dik.Ale mna to tak prekvapilo že mi neni dobre .Už som sa tešila že mi je tak super že to tak zostane.No asi nie.Ale nevadi,myslim že som na dobrej ceste a už potrebujem len čas,ne? 😉

inak baby videla som uputavku na spravy a davali ,že nejakeho chlapa prepustili z psychiatrickej liečebne a hned potom zabil vlastnu matku. 😲 To je hrozne čo? 😕 😒 ☹

srdcko81
14. mar 2010

No bubinko-ja mám tlak v pohode mne lietal tep aj 200 uderov za minutu som mala-ale to uz je tiez celkom dobre-s tlakom Ti poradit neviem-jablcko 1 má problém s tlakom skus jej poslat ip co berie 😉 No a v tomto sme dve co sa týka tehotenstva tiez mám strasný strach ze panika nastupi a neviem si pomoct a ja babenko nemám ani jedno a strasne by som chcela ale v tomto je ten strach furt na domnou....... 😔

Hroska dakujem za podporu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa tu rehotala ako kon-sa manzel dival ze asi nemám problem len so zaludkom ale aj s hlavou 😀 😀 😀 😀 😀
A u Vás tie biele sraj...y nepadali?Uz teraz padaju priesvitne.......... 😀

srdcko81
14. mar 2010

No bubi to je hrozne tak to ber tak ze mi sme este na tom relativne dobre ze nemáme chut vrazdit alebo sebe ublizovat.....

bubinko83
14. mar 2010

srdcko čože 200 uderov za minutu???To je už sila.Ja ked som mala tep 100 už som si myslela že mi srdce vyrve.A k tomu tlaku ja už neviem.Uživam aj lieky na tlak aj magnezium aj cesnak papam.A napriek tomu ho mam skoro stlale zvyšeny okolo140/90 a pulz mam dobry okolo 70 a menej.Ale asi je to aj moja chyba lebo si ho čsto meram a sama sa tym stresujem. 😒

srdcko81
14. mar 2010

Ked si merias tlak tak si zmeraj raz a za 5-10 minut znova-lebo sa hovorí ze to prve meranie je stresove.
Ja mávam tlak tak 110/60 a tep teraz tak okolo 65-70 😉

hroska
14. mar 2010

Bubi, ale ten tlak uz vobec nemusi byt z PP 😨 😨 😨 😨 , skor sa mi zda, ze by to mohlo byt z toho, ze nie si dobre nastavena s tymi liekmi na tlak. Bubi, meraj si tlak zhruba 3-4 krat denne aspon tyzden a zapisuj si to. Potom tie hodnoty zober svojej obvodnej Dr alebo internistke (ktora Ti predpisuje lieky na tlak) a ukaz jej to a pouvazujte, ci netreba zmenit lieky alebo davkovanie. Vies, to je uplne naprd, ked pacient pride k Dr., ona mu zmera tlak, 70% ludi ma syndrom bieleho plasta, alebo isli k Dr. hore schodmi.... cize tie hodnoty namerane u Dr.vobec nie su smerodatne. To magnezium je fajn a mozno este lepsie by bolo, keby Ti ho mohol aj niekto pichat, ma to rychlejsi a vacsi ucinok.... je to len do zadku, to moze aj zdr. sestricka.

Ja mam tlak 90/60 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 , ledva sa plazim niekedy 😝 😝 🙄

inkinka
14. mar 2010

Hroska, deti mali megazazitok, to snad za tie peniaze stalo, nie? 😉 vraj je to pekny film
Srdcko, veru aj ja som si tak par krat posedela s lavorom na kolenach a potom sa hovori, ze dve veci sa naraz nedaju robit poriadne 😝
Mna uz niekolko dni tak mierne striasa, zimomriavky po mne behaju od teploty, mavam zvysenu, tak ako ste to tu spominali, ale mne to diagnostikovali ako poruchu termoregulacie , liecba neexistuje 😒 a v takyto cas to byva najhorsie

bubinko83
14. mar 2010

hroska ale z čoho ho mam vysoky ked mam porobene všetky vyšetrenia a nič mi nezistili aj na internom som ležala.Jedine na čo sa liečim je štitna žlaza ,ale vraj z toho nemam vyšši tlak mi povedala sestrička z endokrinologie.Tie lieky na tlak su na prd jedny mi znižuju pulz pod 50 a tlak neznižia a tie druhe mi sice znižia tlak ale mi rozbušia srdce a mam pulz aj 100 😒 Idem v piatok na kontrolu s tym tlakom a musim mu to povedat doktorovi.

hroska
14. mar 2010

Bubi, no vsak preto tie lieky na tlak mas brat spolu, nie?? 😕 😕 😨 😨 😝 No a tlak nemusis mas "z nieco" zvyseny, proste mozes byt hypertonicka napr. po mame alebo otcovi a asi aj budses ked Ti uz Dr. predpisali lieky na tlak. A tie treba podstivo brat....MM tiez berie dva druhy liekov na tlak, furt si meria 😝 , sleduje si ho. Nacapam ho, ze ma ruku na krku alebo na predlakti a meria pulz..... 😝 Mava z toho kadejake stavy, niekedy by som ho veru aj na PP odhadla, ked ho to chyti, ale mavaju vobec PP aj chlapi??? 😨 😨 😨 😨 , to by nam Andy najlepsie vedela povedat.

Inki, no pekne - ze vraj liecba neexistuje 😕 😝 😝 😝 To fakt sa s tym neda nic robit, ani ziadne babske recepty??? 😨 😝

bubinko83
14. mar 2010

hroska nie nemam tie lieky uživat spolu.Ten jeden mam len tak že ked mi moc vystupi tlak dam si ju.Ale strašne mi rozbuši srdce a je mi zle od nich.Psychiatrička mi povedala že to mam psychickeho razu ale vraj sa to malo už upravit .Tak teraz už neviem.A raz som tie lieky vysadila celkom a ten tlak som mala taky isty,iba puz sa zmenil z 50 na 70.A ja mavam v ordinacii velmi vysoky tlak aj 200/120 a pulz aj 120 jak sa bojim. 😒

mangotree
14. mar 2010

ahojte dievky,
ja som sa mala cez víkend tak dobre. Tak pokojne, už som mala aj také tie pocity vytŕženia, nadšenia, konečne som začala prežívať radosť, nie vždy je tá radosť euforická, veď to asi ani nie je dobré, ale je to taká pokojná radosť, spokojnosť, prijímanie pocitov. Už sa začínam vraciať k sebe, od-depersonalizuvávam sa 😀 Trýznivé myšlienky ma už tak netrápia, aj keď pamäť je pamäť a pokiaľ ju mám, tak ma strašia, lebo viem, že boli a že boleli, ale už ma menej napadajú hlúposti, alebo na mňa aspoň nemajú taký dosah, už si ich tak nepripúšťam. No, hovorím, akoby to bolo už za mnou a nevrátilo sa to zlé, ja viem, že je to boj na dlho, no teším sa aspoň z týchto dní, počas ktorých mi bolo celkom dobre.

dari226
14. mar 2010

Ahojte,vidim,ze ste sa tu nenudili.
ja som uz niekolko dni ako h....vobec nic nevladzem

v osobtu som bola u psychiatricky,vyse pol hodinu som tam revala,naoniec mi predpisala Ad a nieoc na spanie,ad rano 1 tbl 75 mg,zevraj ta najnizsia davka a ide to az do 375 mg a naspanie 1 alebo polku.nikdy som nebrala este nic naspanie ,dufam,ze sa preberiem keby sa mi mala zobudila,lebo manzel je uz skoro prec,a nieze ona bude hore a ja este ako poleno...aj v noci sa on nevzikolo zobudit ani nevie,ze sme obli hore ked sme... 😒
zajtra zacinam brat ad,vravela,ze prve dni mi mozno bude zle..a o 3 tyzdne mam ist zase ku nej ze asi okolo dvoch tyzdnou to trva kym zacnu posobit..no som zvedava,ale mam aj z toho strach..a hlavne tie tbl na spanie sa mi velmi nepaci ze musim brat kazdy den.
berie to niekto tak ako mi to predpysala lekarka?

no co uz uvidime co bude..ked som tam bola mi davala otazky a pisala si co som hovorila..a co nasleduje dalej...????

pekny vecer vam prajem alebo dobru noc.!

srdcko81
15. mar 2010

hroska -PP mozu mat aj chlapi-a ako opisujes ze ruka na tepne-no tak to som robila furt kým som nezacala brat lieky-takze to meranie tepu je strach a strach je PP ☹

baba77
15. mar 2010

ahojte uz treti den mam strasnu hnacku cojemozne,uz vsetko som vyskusala,lezim ale mozete prectavit,medzy ked sa citim lepsie,mam co robyt nikoho na pomoc.......nemam a teraz ci zabera AD??

hroska
15. mar 2010

Baba, a mala je uz O.K?? A co si davas na tu hnacku?? 😨 😨

Srdcko, to keby som som naznacila MM, ze to moze byt aj psychicky problem, tak by ma poslal do teplych krajin. 😝 😨

Dari a nepises ake AD Ti dal lekar?? 😨 😨 A na to spanie, co to mas?? 😨

srdcko81
15. mar 2010

No ved to hrosi-chlapi su strasní vacsinou zacnu nieco robit az ked je neskoro ako ten moj v novebri teplota 40 a ja som ho nemohla dostat na pohotovost az moj bracho ho presvedcil.To ti bude cerevo za sebou vliect a furt tomu nic nebude.............