Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucia888
18. máj 2011

@jesterka09 no to je jasne, ze by to bolo lepsie bez. tak este vydrz, vysad lieky a potom uvidis, ako na tom budes a mozes sa pokusit o druhe mimco. mne bolo vcera zle a dnes este horsie, uz som si supla aj 3 kvapky rivotrilo...neviem z coho. mam asi uzkost, lebo moj priatel ide zajtra prec a vrati sa az v nedelu...inak si to neviem vysvetlit. je mi 27 rokov. mozem sa spytat, po akej dobe ti uz bolo ozaj lepsie? lebo ja seroxat beriem uz 7 tyzdnov a nic...nechapem. vie mi niekto poradit?

lucia888
18. máj 2011

@monfat to mi je luto moja, uz som sa zlakla, ze to mas z tej plaigy PP. skus zavolat doktorke, ze ti antibiotika nerobia dobre, nech ti ich zmeni alebo co. no deti su chore...je toho teraz vela na teba. ale to aj z pocasia, raz zima, potom teplo. kludne sa nam vyzaluj, ved aj my sme tu pre teba 🙂. skoda, ze byvas tak daleko, aj by sme pomohli, teda ja urcite 🙂. neboj, deti to vylezia, potom rozbehaju 🙂. daj vediet, ako vam je.

lucia888
18. máj 2011

@monfat no tak to mam aj ja z toho, vztahy, praca...dala si mi nadej, ked svagrinka brala lieky len par mesiacov a teraz 5 rokov nic. aj ja mam niekedy zle myslienky, ze co ked mi lieky nezaberaju, ked ich beriem 7. tyzden a nic a potom si poviem, ze musim vydrzat a tak...ja mam hlavne zle stavy, ked mam byt sama. samota mi to stupnuje, tie uzkosti. ale ako vravis, strach je zly radca, musime byt optimisticke 🙂

jesterka09
18. máj 2011

@monfat neboj určo jsem si to nevzala osobně 😉 Druhé dítko chceme, zatím mi je poslední týden dobře, tak ještě týden počkám a pak začnu vysazovat 😉
Lituji tě, že je ti blbě a ke všemu máš nemocné dítka ☹ člověk by se potřeboval vyležet a být v klidu.. Snad bude brzy lépe 😉

jesterka09
18. máj 2011

@monfat neboj určo jsem si to nevzala osobně 😉 Druhé dítko chceme, zatím mi je poslední týden dobře, tak ještě týden počkám a pak začnu vysazovat 😉
Lituji tě, že je ti blbě a ke všemu máš nemocné dítka ☹ člověk by se potřeboval vyležet a být v klidu.. Snad bude brzy lépe 😉

jesterka09
18. máj 2011

@lucia888 mě je také 27 😀 Musím říct, že v tomto případě hrozně funguje podvědomí a to, že budeš sama, tak to určitě spouští ☹ Já prvně (před 7 lety) když jsem brala efektin, tak mi zabral až po dvou měsících, ale nebylo to 100% tak 70% a teď co jsem začala brát Seroxat, tak mi zabral po 3 týdnech, ale teď už jsem věděla, co je to za stavy a snažím se v tom nevykoupat 😅
Nepociťuješ vůbec žádnou účinnost od doby, kdy jsi ho začala brát? a kolik ho bereš?

jesterka09
18. máj 2011

@lucia888 Já mám to s tou samotou úplně stejné, ale co je dobré si stanovit nějaký cíl, jako že manžel odjede, tak si na druhý den domluvit nějaký sraz s kamarádkou nebo něco co je tobě příjemné a na ten další den si opět něco domluvit, aby jsi se měla na co těšit a přemýšlet nad tím, co budeš dělat, s kým tam půjdeš, co si vezmeš na sebe než uvažovat nad tím, že jsi sama.. Vím, že se mi to říká, ale tak se to snažím řešit já..

lucia888
19. máj 2011

@jesterka09 citim ucinok, tie stavy nie su az take neznesitelne, poobede a vecer to byva dobre a cez vikend este viac. len posledne dni mi je nejak cudne...ako keby nezaberal. ja este pockam aspon 2 - 3 tyzdne, co sa bude diat. mozno by som sla aj na vyssiu davku, aspon o stvrtinku tabletky. idem k doktorke v pondelok, tak uvidim. ja si myslim, ze sa to casom upravi, jasne, je to lepsie, ale nie na 100%. viem, nemozem cakat zazraky. aj vcera som sa s cuttinou bavila o tom, ze tie lieky sa maju uzivat min. 3 mesiace, najlepsie 6, ale az od doby, ked uz ti je dobre. tie prve tyzdne su len adaptacny proces. vobec nerozmyslam o dlzke liecby, ja by som ich brala aj dlhsie, ked by to malo zabrat. chcem sa uz normalne preliecit a az potom vysadzat. podla mna by si este mala pockat. ked ti je len posledny tyzden dobre, neviem, ci to staci. trosku si ma ale zaskocila tym, ze ako dlho mam este cakaj. 1. krat to uz bolo celkom ok, ked som ich brala asi taku istu dobu ako teraz. ja viem, ty beries uz 6. mesiac, ale mozno by bolo fajn este pockat...nemyslis? porad sa s doktorom, ja ta nechcem odhovarat, to nie. len aby si potom bola dobre preliecena a nevratilo sa to, ked uz budes skusat otehotniet, alebo uz budes tehotna. vysadzaj pomaly, tak ako monfat, to je rozumne.

lucia888
19. máj 2011

@jesterka09 ved ja sa o to snazim...robit si nejaky program a tak. my sa s cuttinou stretavame, to sme asi nepisali na konikovi 🙂. je fakt zlata baba, uplne mi rozumie, ked jej poviem, ze ako sa citim...to iny nepochopi. aj vcera sme boli na korculiach a cez vikend sa tiez vidime. velmi mi pomaha, stale jej dakujem, ze je 🙂. ved ja si vravim, ze potom to bude lepsie. nechcem naozaj len tak sedieta premyslat nad blbostasmi. dakujem ti za radu a napis, ako sa citis. a po tych 3 tyzdnoch ti uz bolo ok, alebo len lepsie?

jesterka09
19. máj 2011

@lucia888 po 3 týdnech to bylo lepší sice jsem měla strach, ale nebylo to nejhorší. Dnes mi je zase fajn, tak uvidíme, samozřejmě to nechci také uspěchat 😅 Když to tak celé čtu, tak snad ještě počkám do dalšího sezení s doktorem a proberu to co jsem se tady dočetla, abych opravdu něco neuspěchala.. Jinak je fajn, když někoho máš jako je cuttinka 😉
A jak se cítíš?

jesterka09
19. máj 2011

@lucia888 po 3 týdnech to bylo lepší sice jsem měla strach, ale nebylo to nejhorší. Dnes mi je zase fajn, tak uvidíme, samozřejmě to nechci také uspěchat 😅 Když to tak celé čtu, tak snad ještě počkám do dalšího sezení s doktorem a proberu to co jsem se tady dočetla, abych opravdu něco neuspěchala.. Jinak je fajn, když někoho máš jako je cuttinka 😉
A jak se cítíš?

monfat
19. máj 2011

čaute zlate ste baby 😀 už je to lepšie, nebudem tie antibiotika meniť, asi som si zvykla, lebo dnes mi už zle nebolo 😀 😀 ste zlaté že ma chápete aspoň niekto 😀 😀 😀 😀

monfat
19. máj 2011

@jesterka09 no ked ideš na kontrolu, tak sa na to rozhodne opýtaj, aj to ako budeš vysadzovať, lebo ja vysadzam asi neskutočne pomaly, bála som sa, tak som nechcela zle dopadnuť, už to bude 4 mesiac čo vysádzam, ale zrovna končím 😝

monfat
19. máj 2011

@lucia888 ničoho neboj, ved je to len prvy mesiac, ten je taky adaptačný, len si na tie lieky zvykáš... potom to už bude dobrééé 🙂 a máš pravdu škoda že nie som blízko pri vás 🙂 ale tak ďalekooo 🙂

jesterka09
19. máj 2011

@monfat byla jsem to právě já, kdo mu řekl, že bych to chtěla vysadit, a že bych zkusila vzít ob dva dny či na zkoušku ob týden jen půl tablety místo celé.. Tak trochu na mě sice divně koukal ještě to s ním proberu, protože jsem se tady dozvěděla vela nového 😅
Hlavně, že je ti lépe 😉

lucia888
20. máj 2011

@jesterka09 to je rozumne. a kedy mas dalsie sedenie? hej, je to fajn, velmi mi to pomaha 🙂

lucia888
20. máj 2011

@monfat som rada, ze je ti uz lepsie. mas pravdu, ale ja tie lieky beriem uz dva mesiace v pondelok a uzkost tento tyzden jak hovado 🙂. uz si rano dama celu tabletku tiapridalu. skoda, ze tu nie je andy a neporadi...dakujem za povzbudenie. a nevadi, ze si daleko, ved aspon tak sa podporujeme 🙂.

monfat
20. máj 2011

No baby nie sme samy 😀 pozerali ste včera Ordináciu v r.z?? 😝 Aj pani Kalmanová má PP 😉

lucia888
20. máj 2011

@monfat nepozerala, ale asi zacnem, aby som vedela, ako ju liecia a co jej pomaha, ha ha ha 🙂

elannor
23. máj 2011

Ahojte... nájde sa tu nejaká tehuľka, ktorá má problémy s úzkosťou alebo možno depresiou? Nejaká rada ako to zvládnuť by sa zišla. S priateľom sme kúpili byt, ideme ho kompletne rekonštruovať, externe študujem na VŠ, chodím do práce (ktorú mimochodom neznášam), dokončujem autoškolu a je toho proste dosť... Na bábo a spoločný život sa nejako neviem tešiť, hoci som to vždy chcela... Neviem čo robiť...

robert1982
23. máj 2011

ahoj holky 🙂 chcem sa spýtať aká medzera musí byt medzi AD.... bral som escitalopram 4mesiace žiadný efekt na moje tažkosti! tak som ho vysadzoval mesiac a k tomu som pridával pomaly trittico no a už 2 ni neberiem vôbec escitalopram a je mi velmi zle! beriem iba xanax sr ráno 1mg a večer 50mg trittica.... kedy môžem začat brat nejaké AD k tomu?

jesterka09
24. máj 2011

@elannor máš toho opravdu hodně ☹ Já běžně stavy úzkosti přecházela - tím, že jsem se setkala s nějakou kamarádkou a nebo se snažila obveselit u nějaké komedie.. V těhu jsem to nezažila, to mi bylo dobře, ale myslím, že by nebylo naškodu navštívit odborníka.. Mimochodem do té práce chodit musíš? Jak často ti je zle?

lucia888
24. máj 2011

@elannor ahoj, no ja nie som tehulka, ale tu pracu mame rovnaku...mne asi to sposobilo uzkosti + problemy s byvalym. ja uz premyslam nad zmenou prace, aj ked v tejto dobe je to asi tazke, ale skusim nieco hladat. snad ti nejake baby poradia. drzim palce.

lucia888
24. máj 2011

@robert1982 ahoj, podla mna mozes prejst hned na ine, mozno najprv mensia davka a postupne zvysovat...skus sa spytat doktora. a co by si mal brat? ake nove AD? ja beriem ten seroxat, k tomu som mala tiapridal, ale ten nezaberal a teraz mi dala rispen. no ten som si dala vcera len pol tabletky a bola som unavena, otapena...dnes som si dala radsej rivotril 3 kvapky a asi ostanem pri tom. no to nechapem, preco nam AD nezabera...ja ich beriem uz 2 mesiace a zhorsilo sa to, predtym som mala pocit, ze sa to lepsi...stretli ste sa s tym?

cuttina
24. máj 2011

Ahojte vsetci,
ja to mam ako Lucka, dnes som akurat spozorovala, ze idem od 70 ku 50% a mozno az k nule. ☹
Dnes rano som mala silnu uzkost, nervozitu, do toho som sa strasne triasla a potia sa mi ruky ☹ .
Uz som myslela, ze to bude dobre,a le je to horsie. zajtra idem k lekarke. Myslite si, ze to mohla sposobit zmena cipralexu za generika s tymi istymi latkami? uz som zufala 😢 , zase si musim davat rano Neurol...

cuttina
24. máj 2011

🙂 @monfat skoda Monfat, skoda, urcite by sme sa vsetky stretli a pokecali, ale tak aspon takto. Tu Ordinaciu som si vcera schvalne pozrela 🙂 , som zvedava, ako sa bude stav pani Kalmanovej dalej vyvijat 🙂 .
Monfat, ty si mala tiez take stavy? Ja sa snazim dychat, ako si to napisala, ale v tom aute sa strasne bojim. Ked to na mna pride, vzdy siahnem po tabletke a to ma ako keby upokoji. Ale viem, ze je to blbost, lebo tabletka zacne ucinkovat najskor o pol hodinu, takze to mam asi len v hlave. Ine su stavy rano, to presne citim, kedy mi lieky konecne zacnu zaberat.....

cuttina
24. máj 2011

@robert1982 Robi, a ty si preco zacal vysadzovat? Preco si radsej nepresiel na ine AD? To ti povedala doktorka?

robert1982
24. máj 2011

@lucia888 vôbec mi nezaberali ešte horšie mi bolo z ních! chcem skúsit sertralín alebo ja už neviem čo! však to už neni možné už sa zbláznim... stále do okola to isté... a stav sa len zhoršuje 😝

robert1982
24. máj 2011

@cuttina sám som vysadzoval nebolo mi z toho dobre.... vo štvrtok idem k dr. uvidím čo bude...

elannor
24. máj 2011

@jesterka09 no do práce potrebujem chodiť ešte tie 2 mesiace, vzhľadom na natiahnutý rozpočet... PN by bola fakt málo... Snažím sa vymyslieť všeličo, ale niekedy to predsa len príde. Nejako už len bude 😉

monfat
24. máj 2011

@cuttina 😉 ahoj presne takéto stavy som mala myslela som si že umriem 😲 dva krát som bola na pohotovosti v nemocnici a raz z toho sanitka 😝 a to dýchanie som sa naučila až neskor, potom som ešte mala jeden záchvat paniky ale ten bol oveľa miernejší, povedala by som že o dosť. Možno aj tým že som vedela o čo ide a že neumieram. A teraz odkedy som na tom dobre 😉 🙂 stále mi to vieš preblesne mysľou, viem ako reagovať, ale čo z toho sa bude ako dať pouzžiť to tiež budem vedieť až ked to príde. 😀 čo by som bola rada, že keby ani k tomu nedošlo 😀 😀 😀 samozrejme. Neviem, vidíš polhodiny ti ešte nezabera a tebe je hned lepšie 😨 je to v hlave, len je to ťažké to všetko ovládnuť. 😝 Sama som zvedava, na moje pokračovanie 😀 Od buduceho týždňa neberiem nič, tak som zvedava, či sa stavy nevratia, ale dufam že nie, ved už by sa vratili podľa mňa 😅 , už toho beriem neskutočne málo a raz do týždňa, 🤐 Nemôžem ti nič zaručiť, len musíš veriť že bude lepšie a že sa to naučíme ovládať. 😉

monfat
24. máj 2011

@elannor no nabrala si si toho až až 😝 😝 😝 Odkedy máš tie stavy? odkedy si tehotná, či už predtým? 😒 A máš aj depresiu? Bojíš sa ostať sama? Možno by stalčil psycholog, vieš nemusíš brať hned lieky ak si tehotná, a možno by stačili nejaké sedenia u psychologa 😉 skús.