Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maminka001
16. nov 2011

@anait Nejstaršímu je 6let,ale je postižený takže by to nepochopil.Musim duvěřovat dr.ví že mam v anam.epilepsii tak snad ví co dělá.Dnes jsem potkala znamou neurol.a říkala že by to mělo byt ok.Mám toho argofanu je čtvrtku a pak půlku.

havja
16. nov 2011

@anait si zaspala pri tom?????? 🙂 🙂

anait
16. nov 2011

@maminka001 tak potom je to všetko v poriadku, nemáš sa čoho báť... tak hlavu hore, úsmev na tvár a ideme v ústrety lepšej budúcnosti 😎

@havja vždy 😀

maminka001
16. nov 2011

@anait Já mam panickou ataku a fakt se bojim všeho☹ale stejně jina cesta neni než brát ad.Psych.mi říkal že se to na 100%spraví tak budu doufat.Mě tyhle stavy vyvolal porod a stres z dětství,matka mě hrozne ubližovala.

robert1982
16. nov 2011

@evagy čo to vlastne je? môžeš mi o tom napísat?

monfat9
16. nov 2011

@maminka001 no to je práve to zabezpečovacie správanie....to by práve nemala robiť, nie preto že nebude kľudnejšia...ale proste namáš rozmýšľať nad tým, že čo ak to príde....vôbec, mám známu čo má záchvaty a plány má rozpísané po chladničkách....po kuchyni a stačí že ti jedna vec z toho neklapne....a bum hned máš z toho záchvat....toto zabezpečovacie ochranárske správanie, nie je dobré pri panickej poruche, je to to isté, ako ked si niekto vkuse nosí so sebou vo vrecku sáčok, alebo neurol (xanax, bzd).......jedneho dňa šahne do vrecka a vieš čo sa stane? v sekunde skočia myšlienky a garantujem do 15 minút zachvat 😖 mali by ste si naštudovať odbornú literaturu...a nie počuvať kadejake rozumy svojich babičiek, tiet...a pod. 😲 Praško, atd. knihy su aj na nete a psychoterapia, tam sa to dôkladne preberá pri 2-3 sedení.....?

monfat9
16. nov 2011

myslela som tým, že šahne do vrecka a nenájde tam tabletku ... 😀 😀 😀 ja somar

maminka001
16. nov 2011

@monfat9 Tak léky u sebe nenosim a pokud to neni nutné tak je ani neberu.S temi záchvaty,asi by ses taky bála s 3malymi dětmi.Táta mel záchvaty 5krát tydně a nakonec ho dostal venku upadl a umřel.Nediv se že se bojim.

havja
16. nov 2011

Mile baby, ak začínate s ad tak, ako ja , nechodte cvičiť zumbu, lebo budete vyčerpane, ako vymáčaný čaj 🙂 asi ani nohy si necitim... 😒

anait
16. nov 2011

@monfat9 to si asi reagovala na mna s tym zabezpecovacim spravanim...ale ja som hovorila o epi zachvate, to je uplne ina situacia, na to musi byt okolie pripravene, aby vedeli, co treba robit..ja som to zazila v rodine, vtedy nie je cas na chaos, vtedy kazdy musi vediet, co ma robit, lebo tam narozdiel od paniky ide o zivot. Praska aj mnohe ine mam nastudovane..

maminka001
17. nov 2011

Holky nevíte jestli si mužu vzít ad místo ráno až po obedě?Jdu na fibroskopii a nemam před jist žadne leky

marcela91
17. nov 2011

@maminka001 jasne ze mozes, ked sa stane, ze aj zabudnes, das si na druhy den, nic sa nestane, mas to este v krvi...

monfat9
17. nov 2011

@anait nieee, nemyslela som teba ale maminkuu 🙂 🙂

monfat9
17. nov 2011

@maminka001 nedivím sa že sa bojíš...veď aj ja mam maličké deti a mam PP 😉 ja len že aby si sa skúsila inak v týchto situáciách správať, možno by ti to pomohlo..to je celé 😉

maminka001
17. nov 2011

monfat9 aty bereš ad?jak s detma pan.ataku zvládáš?

monfat9
17. nov 2011

@maminka001 ano... ja beriem Citalec 🙂 už na druhý pokus 😀 a deti mám stále doma...v podstate, viem že ked by to na mňa prišlo doma, predýcham...v najhoršom prípade zoberem dajaky neurol, odkedy beriem AD tak už ich nemávam tie panické ataky, ale predtým to bolo.... 😀 😀 ja po nemocniciach, pohotovostiach, deti doma spinkali..bolo dusno...ale musíš veriť, že ti lieky pomôžu, uvidíš že do mesiaca si na tie zachvaty ani nespomenieš 😉 tak sa drž

maminka001
17. nov 2011

@monfat9 snad mi pomůžou,já už nebudu pátrat protože sem četla o ad same hruzy☹dnes mi bylo fajn.,byla jsem i sama venku.Snad ty ad zaberou co nejdřív.

evagy
18. nov 2011

robert1982 mala som bludy a prežila som psychozu, ale dlho mi pred tým všetkým bolo zle, kríže ma bolievali a celý chrbát, aj hlava.. potom to prišlo, pocity prenasledovania, pocit podozrievavosti a podobne.. je toho viac.. a tiež to trvalo než mi trafili správny liek.. to chvílu trvá, ale vieš treb a sa stále sťažovať u psychiatra že nech niečo urobi, ved je vela liekov, treba skúšať..

maminka001
18. nov 2011

Ahoj tak mi po argofanu prudce stoupl tlak a pali me cele telo.volala jsem dr a mam ho hned vysadit a v pond.přijít pro jiné ad.Dnes tam není ma dovču.Já mu volala na mobil.

monfat9
18. nov 2011

@maminka001 tak držim palce, nech už budú lepšie 🙂 tie lieky

monfat9
18. nov 2011

@maminka001 mne je dnes nejako divne 😖 neviem....asi to jesenné počasie, nuda...a zároveň toľko povinností 😀

monfat9
18. nov 2011

@evagy a teraz? už je ti fajn, nevracajú sa ti niekedy také stavy ako si mala predtým? muselo to byť hrozné.. 😒 si si asi prežila svoje 😢 ...no hlavne že to máš už za sebou, čo? a bude dobre......... pekny deň 😉

maminka001
18. nov 2011

@monfat9 Tak nevim jestli mi něco sedne,dr říkal že argofan je skvělej a že nevi co by mi dal.

evagy
18. nov 2011

@monfat9 už je to v pohode, cítim pokoj a klud, konečne, však to bolo nekonečné čakanie na zlepšenie. Aj teraz na jeseň sa cítim skvelo, skúšam znižovať dávky, ale však vo februári budú 4 roky čo som sa zosypala.. Ja odporúčam, treba skúšať lieky, lebo každý liek pôsobí ináč a isto je nejaká alternativa čo pomôže. Mne pomohol serdolect, to mi zmenilo život. Ja verím že bude ešte lepšie..

evagy
18. nov 2011

@monfat9 ani ta nuda nie je ok, to tiež súvisí s chorobou..

havja
18. nov 2011

Baby, stáva sa aj vám, ze vám očervenie tvar a pritom mate ruky a nohy uplne studene, a pocit,a ko keby vam mravčalo cele telo, ruky, chrbat, hlava??

lucka1989
18. nov 2011

@maminka001 ja som uzivala esoprex a ten mi pomohol.ale na kazdeho zabera asi cosi ine

yashmin
18. nov 2011

Ahoj.Neviem co mi je ale som po porode 3 mesiace a mam strasnu depku vsetko mi vadi nie som so svojim zivotom spokojna muz chodi na tyzdnovku mamu mam 30km vzdialenu aj vsetky kamosky ...som na maleho sama financne sme na tom dobre - aj by som sla do roboty ale...mozno by mi to pomohlo .... uz rozmyslam ze pojdem k dr nech mi da nejake lieky .mala som aj problem ,ze sa mi stracal vapnik ...no som nejaka nesvoja fnuk...

otka
19. nov 2011

@kubaka ahoj, ja mam problem z usporiadanim myšlienok v hlave najme v noci a potom nemožem spavat. stale niečo riešim a pritom si uvedomujem že to neni podctatne že sa to časom vyrieši same. mam strach z buducnosti, ked nemam situaciju pevne v rukach. snažim sa o usporiadanie myšlienok ale zatial to moc nejde, potom zostanem nervozna a nezaspim, niesom vnutorne vyrovnana a kludna. vieš pomoct?

filipal
19. nov 2011

@yashmin moze sa jednat o poporodnu depresiu aj nemusi....mozno si len musis zvyknut na novu situaciu a najst si nove vzruchy okrem dietatka....

@otka Kubaka uz zial na koniku nie je, takze ona ti neporadi....
tak isto Andy.a sem uz nechodi... ☹
aby ste vedeli, ze im pisat je zbytocne....