Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

protektinka
8. apr 2014

@anina63 Ahoj! AD som nebrala. Za každú cenu som sa im snažila vyhnúť. Rhodiola ovplyvňuje hladinu serotonínu, a preto by bolo vhodné keby si sa radšej poradila s doktorom či táto kombinácia je ok pokiaľ berieš AD. K tej Rhodiole. Jej aktívne zložky sú hlavne rosavíny a salidrosidy. Pri klinických štúdiách bol použitý štandardizovaný extrakt, ktorý obsahoval 3% rosavínov a 0,8% salidrosidov a testovaní ho brali 150 až 200 mg denne. Ja užívam 1x denne 500mg štandardizovaného extraktu.Táto dávka je pre mňa najvhodnejšia. Na zore.sk som videla len tinktúru a čaj.
Keď ti príde by si mohla napísať svoje skúsenosti.

anina63
9. apr 2014

@protektinka Ahoj,už som mala napísané a bum stlačíš niečo vedľa a všetko je preč 😠 Tak ma teraz napadlo,že by to mohlo byť aj pri tých stavoch,stlačíš gombík a je to preč 😀 No idem opäť k téme,že aha,ty si mala extrat.Teraz som v rozpakoch či môžem tie kvapky k AD lebo obsahujú alkohol.Teraz by som potrebovala pomoc@hrosky alebo @simky,len ani jedna tu nie je,Ked máte niektorá s takým niečim skúsenosti poradte. Všetkým prajem krásny den aj ked upršaný. 🙂 🙂 🙂

3009
9. apr 2014

@anina63 pri použití Rhodioly spolu s AD sa určite poraď s dr. lebo nie len alkohol môže robiť problém, ale ešte väčší problém môže nastať ak užívaš AD - selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI),takže spolu ti môžu spôsobiť aj serotonínový syndróm a to nie je nič príjemné. @protektinka totiž píše, že neužíva žiadne AD.

timea179
9. apr 2014

no....dnesny den nevyzera bohvieako ☹ vonku leje,no total depresivny cas.....ani ja sa necitim neviem ako dobre,dufam ze je to len tym ze pride cervena pani 😒

anina63
9. apr 2014

@3009 Ahoj,tak to u mna nehrozí,aby som sa neporadila s dr.alebo niekým...napr.tu so žienkami 🙂 lebo ja som taký bojko pri užívaní liekov.Aj pri braní AD som sa dlho odhodlávala a aj pri navyšovaní. Vdaka za reakciu.

danielagabriela
9. apr 2014

Ahojte kocky, tak ako sa mate a co nove? Ako ste zvladli zmenu pocasia? Ja strasne, este aj dnes mi je blbo a hlava ide prasknut, este k tomu som aj chora, tak parada☹
@lucinka0921 ako si dopadla vcera na tej terapii? Ake si mala pocity/ a co mas nove, dufam, ze ti je stale lepsie.🙂
@172dnes je uz lepsie, neboli ta hlava?

marlenka75
9. apr 2014

@danielagabriela Ahoj, aj mne je dnes pod psa.

172
9. apr 2014

@danielagabriela ahojky tak hlava uz nadtadtie neboli,vecer som dostala menzes ale v noci mi bolo veru vselijsk...mamine sa zhorsil stav a mna to trapi...v poslednej dobe ma stale prenasleduje taky hnusny pocit myslienka-boze co ak zomrie...asi mi uz sibe 🙂..Nebojkaj to teraz ti je tak nanic ked si chora..za par dni budes fit 😉

nunuka13
9. apr 2014

Ahojte chcem sa pridať do Vašej diskusie - sledujem ju už dlhšie - a teda vcera som navstivila konečne psychiatričku po 3 rokoch pomalého nenápadného nastupu depresie a panických atakov - bolo to po tom ako som v pondelok isla na nákup jarných topánok, lebo po materskej som nemala okrem botasiek nič normálne do roboty - a teda kupiť dvoje topánky s panickým stavom poviem Vám, že až doma som zistila aké opatky som si kupila a ich farbu ---- celkovo som v stave, že paniku chytám denne aj niekolkokrát - a dokonca aj teraz citim zvieranie v hrudi - popritom chodím do prace a mam dve deti 10 a 3 - lekárka mi predpisala lieky ale teda zabudla som ich v práci 😎 zatial som týžden na polke neurolu 0,25 -- no hlavne by som chcela zdielať moje stavy s niekym kto vie o čom to je a viem, že to zvladnem /pretože musím/ neviem ist na nakup, neviem ist s detmi do parku a nebodaj cestovať je už nočná mora -- trpnutie ruk, tlak na hrudi pulzy do výšin a už aj zvýšený tlak - plus dalsie príznaky, ktoré určite poznáte.... verím, že aj vdaka Vám to zvladnem a že nebudem jediná kto túto svinu depresiu a paniku porazí - dufam, že Vás týmto dlhým príspevkom neunavím - pekný vecer

nunuka13
9. apr 2014

inak mam nový nick, pretože nepotrebujem aby ma rozoberali ludia z mojho okolia dufam, že chapete a nevadí to

timea179
10. apr 2014

ahoj zienky,vcera som bola u neurologa,samozrejme musela som povedat co uzivam,nic nove vam nepoviem ked sa az zhrozil ze aj ked minimalne ale predsa,beriem neurol,normalne som sa az zlakla,ako zareagoval,ze preboha nech ho neberiem lebo vie co vsetko neurol obnasa.....takze asi s neurolom koncim....ale urcite vsetky viete co je to za svi..... ten neurol....a ci by som to nahodou nezvladla aj bez liekov...normalne mi dal chrobaka do hlavy,ci som na tom az tak ze musim na liekoch byt.....povedala som mu ze niesom na tom az tak zle....podotykam ze je to lekar odbornik ktory fakt pomaha pacientom.....cize lekar z velkym L 😀

3009
10. apr 2014

@nunuka13 Ahoj. Viem čo prežívaš, ja som bola na tom ešte pred mesiacom rovnako, ale neboj bude lepšie.

3009
10. apr 2014

@timea 179 chcem sa ťa spýtať, že ako dlho užívaš neurol? Neurol ako aj Lexaurin sú svinstvo a je dosť zlé ak lekár nechá pacienta dlhšie na týchto liekoch. Tieto lieky žiaľ bez problému ti predpíše kardiológ, obvodný, atď. Lenže sa ich zbaviť môže byť veľmi veľký problém.

gretyka
10. apr 2014

@timea179 Ja ti takto poviem, nechcem Ti brat iluzie z Tvojho lekara,ale ja uz kazdeho lekara beriem s rezervou a neverim ziadnemu na 100%. Takmer vsetky lieky su svinstvo (na hocijaky zdravot. problem), lebo neexistuje liek, ktory by nemal negativne vedlajsie ucinky. Ak si sa rozhodla s liekmi koncit, to je OK, ale opatrne aj s tym...ja sa na moju psychiatricku tiez pozeram ako na velku proficku, je to velmi mila, empaticka osoba,ale predsa necha ma uz 3. mesiac brat Lexaurin...nieze necha, este mi ho predpisala na dalsie 2 mesiace...a teraz, co si mam o tom mysliet? Lenze ineho profika tu nemame, kam mam ist, ku komu sa poradit? Mozno by som sa mala na lieky vybodnut a skusit to len prirodnou cestou, ale sama som zmatena, lebo sa tak strasne tuzim uzdravit, ze sama neviem, co mam robit a co by bola najlepsia cesta.

3009
10. apr 2014

@gretika,@timea179 ja som tiež brala Lexaurin 3 mesiace, ktorý mi prepísala psychiatrička. Počas tých 3 mesiacov som ho znižovala a po ukončení som mala absťák, takže mi znova museli nasadiť Lexaurin a pridať tiapridal a tak sa zbavovať Lexaurinu presne ako mi to rozpísala psych. Každý je ináč citlivý na tieto lieky pri ich vysadzovaní. Ja som bola naň citlivá.

nunuka13
10. apr 2014

@3009 ahoj dakujem za privitanie - prosím Ťa akú liečbu máš nasadenú a ako si ju znašala

3009
10. apr 2014

@nunuka13 zo začiatku som užívala len Lexaurin. Po 3 mes. mi dali Citalopram, ktorý mi nesadol /užívala som ho len 9 dní/ a teraz užívam Lexaurin, Tiapridal a 1/3 Trittico večer. Lexaurin každý týždeň znižujem až do konca apríla a potom ho už užívať nebudem. Tiapridal a Trittico znášam dobre.

esselte
10. apr 2014

@gretyka každý lekár má iný názor, ja berie rivotril ,ale len polovici ráno a večer, paretin , to je AD a xanax na noc od decembra, ale stále rovnaké množstvo,lekárka povedala, že keď nezvyšujem a cítim sa ok , tak by nemala vzniknúť závislosť, že závislosť vzniká až pri vyšších dávkach, ale pomaly mám vysádzať po polke , po štrvrťke a tak, ja si myslím, že aj AD majú veľa vedľajších účinkov, tiež je to chémia, takže vlastne je to tiež svinstvo, každý liek je taký, hlavne, že pomáhajú

nunuka13
10. apr 2014

tak mne predpisala psychiatrička valdoxan 25mg a frontin 0,5 mg -- ak ste ich niektorá užívali ako ste ich znášali?

timea179
10. apr 2014

@3009 ani neviem ako dlho,ale myslim ze niesom na nom zavisla 🙂 zhrniem to tak 🙂 beriem ho najviac tak raz za tyzden,snazim sa mu vyhybat ako sa len da,ale nie vzdy sa mi to podari....co by ho tak mohlo nahradit keby nieco??kedze asi neurol a lexaurin urcite nie 🙂

timea179
10. apr 2014

@gretyka vo vsetkom s tebou suhlasim 🙂 tiez si myslim ze ani lekar vzdy vsetko nevie na 100%....kludne by som sa dala aj na tu cestu ze prirodne.....ale bez akejkolvek opory je to o to tazsie.....a tiez v tom nemam jasno co by bolo asi najlepsie uzivat co sa tyka iba prirodnej bazy 😉 😒

ja1980
10. apr 2014

ahojte baby, prišla som vás pozdraviť a vidím, že sa tu rozoberajú lieky a tak sa chcem ja opýtať, ako je to s citalopram-om a triticco-m, beriem ich od januára trittico 2/3, a citalopram 20 mg, teda jednu tbl. Bola som na kontrole v utorok, ja nemám našťastie žiadne ataky, myslím že mám depresiu, ktorá sa dostavila po smrti mojich rodičov. Ale žiadne stavy, že by som nemohla chodiť von, do obchodu, medzi ľudí, normálne pracujem 🙂 Sú moje lieky návykové, alebo nie ?
@nunuka13 vitaj v "klube" 😉 neboj, bude fajn 🙂

lenka3330
10. apr 2014

@esselte Úplne s tebou súhlasím, lieky sú nato, aby nám pomohli, kým je nám zle a keď ich už nebudeme potrebovať, nebudeme ich užívať. Ide predsa o to aby sme sa vyliečili, inak to nejde. Neverím, že nejaké homeopatiká alebo bylinky vyliečia paniku a už vôbec nie nejaká kartárka, ako to tu niekto prednedávnom písal. To je môj názor.

danielagabriela
10. apr 2014

@ja1980 ahoj ja beriem podobne, ale mam citalec 20 2x denne a trittico2/3 a tieto lieky nepatria k navykovym, aj ked v podstate vsetky su, ale tieto by nemali sposobit zavislost...a to je dobre, ze nemas ziadne stavy, to bud rada🙂 vsetko dobre prajem

kalexis
10. apr 2014

@danielagabriela dakujem 🙂 , aspon sa vyliecim a potom bude lepsie mat deti ako v takomto stave a este s liekmi.

danielagabriela
10. apr 2014

@nunuka13 ahoj a vitaj medzi nami. Vsetky tie stavy uprimne poznam, ja sa liecim od januara, ale este stale ma to chyta, aj ked nie v takej miere🙂
Co sa tyka liekov tak frontin som ja mala od obvodacky, ale je to benzak, mavykovy, ten budes brat zrejme len kym ti zaberu tie druhe lieky, takze by si ich nasadenie mala s tym frontinom zvladnut lepsie🙂 a keby bolo moc zle, tak si ho este mozes dat, aby bolo lepsie, ale ja som bola z neho dost ospala🙂
Drzkaj sa

anina63
10. apr 2014

@timea179 Ahoj,no pri takom neurologovi som bola aj ja.Ten mi vravel,aby som brala iba čisté magnézium,žiadne AD a pod.Neviem či on by bol iba na magnez.ked človek nevládze vstať z postele a doslova prežíva zo dna na den.Tiež veľmi neverím,že pomôžu iba prípravky na prírodnej báze.Snád pri slabých formách depresie a človek musí byť aj presvedčený,že to pomáha a presvedčiť svoju hlavu.Myslím si,že ked som raz brala AD,tak bylinné prípravky nepomôžu.Možno sa mýlim,je to iba môj názor.@nunuka 13 vitaj,aj ked to mohlo byť na inom fore,ale čo už....@172,@esselte tiež pozdravujem a @lucinka ty kde sa nachádzaš,čo je s tebou?Dúfam,že je všetko v poriadku,len máš veľa práce.Všetkýýýýýýýýýýýýým aj ked neskorý pekný večer 🙂 🙂 🙂 @ svija ako sa máš,je už ok?vysadzuješ?

danielagabriela
10. apr 2014

@172 ahoj ako sa mas, uz je lepsie? S tou mamou ma to mrzi, my to mame tiez vseliake, mama ide na operaciu a ja sa tiez neviem zbavit tych myslienok,ak je ich necjcem pripustit...dufam, ze to dopadne dobre🙂

ruzicka32
11. apr 2014

@filipal to som urcite nemala v umysle, tak nie kazdemu asi sadne niekomu viac uskodi ako pomôze

ruzicka32
11. apr 2014

@kiwi82 prosím ta mavala si aj take stavy, ze ti vystupil krvny tlak a bala si sa ci nedostanes infarkt? lebo ja take mavam ☹