Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1454
14. nov 2016

@ametyst123 ďakujem za podporu,určite chcem aby mi bolo dobre veď takto sa nedá žiť,skoro každý deň sa len trápiť,vieš sa ja nemám veľmi s kým porozprávať o tom , vieš ako sa hovorí kto nezažil ten nepochopí. A teraz som doktorovi povedala že lieky mám a či by nebolo dobre zmeniť a že ešte nie a strčil mi do ruky recepty a aj tak som si všetko nevybrala veď načo mi to je tolko. Takže dúfam že nájdem odvahu a pôjdem inde ale verím že áno. Prosím Ťa ako to vlastne prebieha keď prejdem k inému doktorovi. Ak k tomuto pôjdem ešte v decembri tak na január sa môžem objednať k novému aj keď som teraz na pnke ?

domkaaaa
14. nov 2016

@ivka1302 to som sa veru nepytala to by mi asi ani nevedela povedať že či som alebo nie som ten typ 🙂 lebo bez liekov som ani nebola a ked sme sa pokušali vysadiť bolo zle nedobre ... ja skor velmi zle znašam to nove nasadzanie liekov :/ a aj tie skupinove terapie .. teraz dnes sa dosť zle citim ale pripisujem to tomu že pri navyšovani ad sa vždy zvyraznia všetky tie tažkosti ktore mate

simka1454
14. nov 2016

@umabell ďakujem za podporu. Doktor m nechce ani znižovať skôr mi povie že si mám dať viac tabletiek a o zmene ani počuť a vlastne si myslím že nemám čo stratiť keď zmením doktora len dúfam že ma v najbližšom meste vezmú.

simka1454
14. nov 2016

@domkaaaa ja mám stredne ťažkú formu depresie so somatickými príznakmi ale ja osobne si myslím že mám aj pp aspoň príznaky sa mi zdajú na to

domkaaaa
14. nov 2016

@simka1454 simka ja lahku depresiu a uzkostne stavy :/ drzžkam ti palce 🙂 sme momentalne spolubojovničky 🙂 ale dame to neboj 🙂

ivka1302
14. nov 2016

@domkaaaa Ja to viem podla seba ze ked mi nebolo dobre tak som v zidnom pripade nemohla pocuvat nic negativne alebo pozerat nejaky film kde bolo nasilie❤️😘😘🌺🤗🌸Mysel pracuje vtedy inak vsetko si potom beries na seba a nakoniec mas aj to o com si nevedela ze existuje❤️😘🌺🌺🌺Neviem aka terapia to ma byt si v nemocnici tak by ti tam mali pomoct ale ja som vtedy vyhladavala skor relax a ludi s ktorymi mi bolo dobre zasmiala som sa a zabudla som na svoje uzkosti. Toto je ta spravna terapia ktora ta posilni a da ti istotu ze dokazes byt silna a byt sama sebou🌺🌺🌺😘❤️Ked je ti zle tak v ziadnom pripade ti nepomoze pocuvat pribehy ludi ktori su na tom este horsie😘🌺🌺🌺🍀Vsak kazdy vie ze jedine pozitivne myslenie ta posunie a nepotrebujes byt stahovana spat ostatnymi. 😘🌺🌺🌺Toto je moj nazor urcite sa vyhybaj takymto temam skratka rob to co ti robi radost a bud s tymi ludmi ktori ti davaju istotu a silu ❤️😘😘🌺Nikto nepozna tvoje pocity lepsie ako ty sama tak ich nepotlacaj a riad sa intuiciou svojho srdca to ta dovedie na tu spravnu cestu💞💞💞💞💖❤️❤️❤️

simka1454
14. nov 2016

@domkaaaa aj ja Ti veľmi držím palce aby sa Ti už polepšilo aby si sa netrápila a ešte mám vlastne aj zmiešanú úzkostnú poruchu. Ale verím že to dáme že nám bude dobre ,nič si iné neželám len už konečne byť zdravá. Myslím si Domka že tie terapie keď tam sedíš a počúvaš iných tak to Ti nerobí dobre,to podla mňa ani nie je terapia,skús sa s niekým porozprávať či tam musíš sedieť že Ti to nerobí dobre.Koľko budeš ešte v nemocnici ?

mpg
14. nov 2016

@ametyst123 Poznala som jednu známu, ktorá tiež dlho mala zovreté hrdlo, pocit guče v hrdle a pomohlo jej nato homeopatikum IGNATIA AMARA 15CH - ale treba to brať dlhšiu dobu, lebo sa jej to znovu vracalo.

ametyst123
14. nov 2016

@mpg Ahoj Mpg, dakujem za radu, a chcela by som sa opytať, čo to je tá Ignatia Amara 15 CH, a ako dlho to brala Tvoja znama, a uz sa jej to teda teraz nevracia...? Keby mi to pomohlo, tak to by bolo super.... 😉 .... To by bola ulava, ... občas mám pocit, že mam akokeby hlieny , ktore sa nedajú nejak rozpustiť, občas mám pocit, že je to od zalúdka, ked sa dosýta najem, že akokeby sa mi tá strava vracala späť, a to ako keby mi to dráždilo hrdlo.... tak neviem..... Niekedy, ked si dám napríklad kvapky do nosa , Olynth, tak ten mi akokeby rozpustí, aj to čo je v krku, ale niekedy mi skôr pomôže na zalúdok Anacid... taký ten sáčok na rozpustenie do vody.... Tak neviem.... Idem si o tom homeopatiku niečo vygoogliť.... dakujem Ti krásne.... 😉 . Ahojky....

ametyst123
14. nov 2016

@simka1454 Ahojky Simka, ja neviem presne, ako to prebieha u psychiatrov, ale ja ked som menila inych lekarov, s ktorymi som nebola spokojná, tak to prebiehalo asi takto,.... prišla som k novemu lekarovi, rovno som sa opytala, ze mam taky a taky problem, mam sice lekara, ale chcela by som prejst k vam, môžete ma zobrať ?.... a Ked Ti odpovedia, že ano, tak sa pytaj dalej, a ako s kartou? Treba si ju vyžiadať od pôvodného lekára, a doniesť, alebo vám ju bývalý lekár má poslať? ....Ako to urobiť....?.... Skus sa ich takto priamo opýtať, ako to máš riešiť, ja som sa priamo opýtala, a u jedneho lekara mi povedali, že si musim ist vypytat kartu, a doniesť, a u druheho lekara zase, že nie, vy nemusíte chodiť, my si ju vyžiadame, resp. oznamte lekarovi, že unho končite, a nech nam kartu pošle.... Tak som vždy urobila tak, ako ten ktorý dotyčný lekár žiadal.... neviem, ako to prebieha u psychiatrov, ale určite by som sa išla informovať u nového lekára, či Ta zoberie, a ak ano, tak sa priamo opýtaj, čo a ako urobiť.... A čo sa týka pn-ky, to by som sa tiež opýtala nového lekára, že si na pn-ke, a chceš v nej nadalej pokračovať, lebo Ti stále nie je dobre, že aký je postup, či máš zrušiť pn-ku u starého lekára, alebo pokračovať dalej už u nového... Toto fakt netuším... toto som ešte neriešila, takže fakt neviem... ale rozhodne by som sa na to opýtala nového lekára..... 😉 😉 😉 . Držím palce, a naber odvahu, neboj sa, a ten terajší lekár Ti z nosa neodhryzne, neboj sa fakt, nebudeš sa predsa takto dlho trápiť, ja by som to nedokázala..... 😖 .... mne stačilo, ked mi bolo zle celý 1 mesiac v kuse, a to som bola hotová.... ☹ ..... Takže určite by som toto nezažívala dlhšie, ako je potrebné,... A fakt ked Tvoj lekár nemá záujem zmeniť Ti lieky ani po takom dlhom čase, je to minimálne čudné... asi si chce z Teba urobiť dlhodobého pacienta, a ja by som pri takom lekárovi ani náhodou neostávala, alebo je ešte jedna možnosť, že je to lekár, ktorý asi každému pacientovi predpisuje to isté.... a stále dokola.... 🙂 .... a asi sa svojmu odboru velmi nerozumie, ked predpisuje furt to isté..... 😠 .... Čo si myslí? Že si masochistka?... 🙂 To určite nie si, a predsa nebudeš takto dlhodobo trpieť....! Za tú krátku chvilu nič nedáš, opýtaj si kartu, a hotovo.... chvilu bude to možno trápna chvilka, ale potom sa na to môžeš kludne vykašlať, Tvoj lekár na Tvoje zdravie očividne kašle.... tak kašli aj Ty nanho a nenechaj sa takto trápiť.... Ok?.... Držím palce, moja, a som s Tebou.... 😉 😉 😉

domkaaaa
15. nov 2016

baby stale dokola vravim že mi to nerobi dobre a ony že to je ciel terapie ... naučiť sa nezameriavať sa na seba ale pomahať a počuvať ludi naokolo :/ a podpora že sme všetci na jednej lodi :/ no neviem

mm103
15. nov 2016

@domkaaaa a ako sa cítiš dnes domi?

bernusha
15. nov 2016

@mm103 ...ahoj..pocuj? Aj ty si postupne zvysovala davky?

bernusha
15. nov 2016

@umabell ...ahoj,pocuj? Ty si tiez postupne zvysovala davky?

bernusha
15. nov 2016

@mm103 ..prepac nie tebe to patrilo

janka_banka
15. nov 2016

@domkaaaa Domka ja som sa tiež nevedela odosobniť (a vlastne s tým mám menší problém dodnes) a tiež som chodila na takéto skupinové terapie...ich cieľom bolo aby som si vytvorila "ochranný štít, vrstvu" a nepripúšťala si ostatných problémy ... ono každý má ten štít, len niekto kto je citlivý, tak ho má oslabený ...mne to stráááášne pomohlo, uvedomenie si,že nesmiem prenášať na seba problémy iných ... že to prenášanie mi spôsobuje úzkosti a depky a musím začať bojovať hlavne sama za seba a svoje zdravie, také zdravé sebectvo ... musíš sa proste naučiť odosobniť, že aj druhý majú problémy a sú ich a Tvoje problémy sú Tvoje ... a neprežívať, čo prežívajú iný ... ľahko sa píše, ale ťažko koná, však ??? Ja viem, ale dá sa to, ver mi 😉

sahenka
15. nov 2016

Ahojte kocky. Uzivam skoro mesiac citalec 20 o 9 rano a teraz som si spomenula ze dnes som si zabudla dať, mam si ešte dať, alebo až zajtra ráno???

junova
15. nov 2016

@bernusha Ahoj, pisala si ze mas tyky, trpne ti ruka a u neurologa si bola? Lebo ja mavam tiez pbcas trpnitie v ruke, v nohe, tyky na oku, bolesti hlavy, chrbta. To moaze byt vsetko psychika? Ci sa mam dat vysetrit aj u neurologa? Ja mam panicku poruchu. Ametyst, ty mas urobenych vela vysetreni, snad mi poradis🙂
@ametyst123

mm103
15. nov 2016

@sahenka ja by som si dala..

ametyst123
15. nov 2016

@sahenka Určite si daj, Sahenka, to nie je zase taká dlhá doba, aby si si nemohla zobrať, ja beriem adčka všelijako, mám brať ráno, ale niekedy zabudnem a zoberiem aj na obed.... no čo už.... ale ked tak všade sa píše, že tá hladina adčiek ostáva dlhodobo v organizme, tak si myslím, že s tým problém nie je, ked si ho v daný den zoberieš aj o tri hodiny neskôr.... podla mna osobne, to nevadí..... toť môj názor.... 😉

ametyst123
15. nov 2016

@junova Ahojky Junova, ked más takéto trpnutia, aj bolesti hlavy, chrbta, tiky v oku (neviem či tvrdé alebo mäkké i.... 😀 ).... tak to môže byť psychika, ale aj nemusí. Určite by som išla na vyšetrenie u neurologa, a pýtala by som sa na CT mozgu, rozhodne... A mohla by si mať aj Tetaniu, to je z nedostatku magnezia.... sú takéto stavy... tiež podobné aj pp..... a Takisto by som na Tvojom mieste si dala urobiť ortopedické vyšetrenie, pretože tie trpnutia ruk, nôh, tiky v oku, bolesti hlavy, chrbta, môžu byť kluuudne aj od chrbtice, a nemusíš mať vôbec problém s psychikou.... Takže daj sa aj v tomto smere vyšetriť.... Moja známa mala podobné problémy, trputie rúk, noh občas, neskutočné bolesti hlavy a migreny, bolesti chrbta, a seknutia v chrbtici, a podobne, dokonca niekedy jej bolo tak zle, že vracala, skoro jak pri pp.... a zistili jej, že má problém v krčnej chrbtici, že má posunutú a platničku, a musí ísť na operáciu.... Po operácii ju hlava vôbec nebolí, nevracia, nemá migreny, bolesti chrbtice...... a hlavne žiadne trpnutie ruk ani nôh...... ! Takže ja hovorím, že radšej sa dať aj v iných smeroch povyšetrovať, a máš to isté, že je to TO, alebo Ono... a vieš, aké lieky máš skutočne brať..... Čo ak nemáš panickú poruchu, a liečiš sa na nu? A pritom máš problémy s chrbticou?.... a tie by sa dali poriešiť ináč? A nemusela by si do seba dávať adčka a benzáče....Alebo to môže byť napríklad taká tetánia.... (je to iné ako tetanus,... otrava krvi....).... ktorá má podobné stavy ako pp... napríklad trpnutie končatín, náhle točenie hlavy, a závrate, môže byť aj náhle zlé videnie, pocit nevolna, až na vracanie, pichanie a bolest v hrudi, dýchavičnosť, človek má pocit, že nemôže dýchať a odpadne.... a môžu byť aj silné bolesti hlavy..... Takže ja osobne by som si to poistila, pochodila by som vyšetrenia, a až tak by som sa na základe výsledkov rozhodla, čo dalej.... 😉 😉 😉

simka1454
15. nov 2016

@ametyst123 ďakujem skúsim to tak ako mi radíš,inak najskôr som myslela že budem telefonovať ale lepšie spravím keď tam pôjdem osobne to si myslím že bude lepšie teda dúfam. A prosím Ťa neviem či mi to môže stále takto kolísať,cez víkend mi bolo zle včera celkom v pohode aj som poupratovala celý dom a dnes ráno mi bolo tiež celkom dobre a ako som išla domov z mesta zrazu mi zostalo zle som bola rada že som prišla autobusom domov a doma len zle a ruky sa mi začali triasť,spravila som si medovkový čaj a potom som si dala ešte polku xanaxu aj napriek tomu že som si ráno dala tak som si dala ešte tú polovičku ale stále mi nie je dobre a mám zas pocit akoby sa mi žalúdok dvíhal.

simka1454
15. nov 2016

@ametyst123 ako píšeš o tej chrbtici tak ja mávam seknutia v krížoch aj pred týždňom som mala neskutočne seknuté,nemohla som sa ani pohnúť ani dýchať mi nedalo a skončila som na pohotovosti,v pondelok idem na neurologiu tak uvidím čo mi tam povedia ale asi sa budem pýtať na magnetickú rezonanciu,len ktovie či ma pošle uvidím.

bernusha
15. nov 2016

@junova ...ano,bola som aj u neurologa...😉

bernusha
15. nov 2016

@junova ...ten ma poslal na vysetrenie tetanie,a mam ju...

junova
15. nov 2016

@ametyst123 urobila som hrúbku, má byť tiky 🙂 Vďaka za opravu. Ano, pôjdem aj na ct hlavy aj na ortopédiu. Snáď mi nič horšie ako pp nenájdu 🙂 a na ct hlavy,magneticku rezonanciu ma môže poslať aj obvodna?

domkaaaa
15. nov 2016

@mm103 akoby sa mi prehlbila depka ktoru som ani moc nemala ... Alebo je to uzkost neviem sa z chuti zasmiat nic ma nezaujima 😢 A trraz som aj plakala cakam na pohovor primarke

domkaaaa
15. nov 2016

@janka_banka vsetci mi vravia co robit ale ide to tazko a hlavne tu v tomto hnusnom prostredi 😏

mm103
15. nov 2016

@domkaaaa ach to ma mrzí, ale je to možno tými liekmi domi, kým zaberú vieš?? ja tiež keĎ som začala užívať ADčka tak tie prvé týždne boli také, že som bola akoby bez citu...nič som nedokázala prežívať a potom sa to upravilo...

slavkasobanska
15. nov 2016

@mm103 ahoj ja mam take zvlašne trpnutie na ustach a vo vnutri,ale na psychiatrii mi povedali že to nie je z liekov a ani nič psychicke,mysliš že mam ist na neurologiu??