Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
12. júl 2013

@janka1012 na obed 1,5mg a vecer 3mg. Ten1,5 mg jetaky p@d ten 3mg je fajny 😉

janka1012
12. júl 2013

@hroska takze teoreticky polka s toho 3 mg by mi mala stacit sak uvidim mozno ani nebudem potrebovat 🙂

svija
12. júl 2013

@hroska - no teda já když si vzpomenu, jak ten výron bolel, tak jsem dlouho váhala zda bych za jedny AD vyměnila jeden výron. No nakonec asi ano, ale ta první bolest po výronu byla vždycky hrozná 😒 . Mě navíc několikrát dali ještě i sádru a tahala jsem se s ní měsíc.

hroska
13. júl 2013

@svija mi hovor......ja som s tym bezala pod studenu vodu,potom zafacovala silno elastakom a hrala dalej 😝 No a ked som dala dole ten elastak noha cierna pomaly az ku kolenu....ved to poznas 😀 keby sa tie nase hnusne choroby dali tak lahko odsmecovat alebo odblokovat....hmmm 😀 a ako ste na tom so stavbou domceku,idete robit poschodovy,ci bungalov,uz mate zaklady? 😕

ruzicka32
13. júl 2013

no ja som taketo obdobie uz prezivala niekolkokrat, lieky mi pomôzu, potom vydrzim aj dva roky bez nich a nieco sa stane emotivne a som v tom opat ☹ mavala som aj tie stavy akoby vo sne ono sa to vola odborne derealizacia. Lucinka urcite to aj tebe prejde nebojkaj. 🙂 ja som velakrat bola na tom tak, ze som len lezala v posteli a bala sa ist aj pred dom a postupne mi lieky pomohli verim, ze aj teraz tomu tak bude. Urcite to prekonas aj ty ono je dôlezite aby sme tomu verili ako mi povedala dr. a zili v takej pohode co je u mna aj dost velký problem :-/ najlepšie je mat nejaký konicek aby sme čo najmenej mysleli na nase trapenie a pojde to.

ruzicka32
13. júl 2013

@hroska no len ja som tých 75 uz mala vyuzivanych ale nastastie mi trochu pomohol ten lexaurin tak sa citim o kustek lepšie 🙂 a uz mam ranajsiu 150 za sebou tak sa utesujem, ze uz hadam aj zaberie 🙂 dakujem za povzbudenie 🙂 najviac ma ale stve, ze stale mam ten zaludok rozhadzany čokolvek zjem hned ma pali ale to bude asi ta zaludocna nervozita ze?

hroska
13. júl 2013

@ruzicka32 no dobre,hlavne ze uz mas liek a nevynechavas! Ano ten zaludok moze byt z tej nervozity,skus nejake cajiky na zaludok 😵 .moeze to byt teraz chvilku horsie,ked si zvysila davku,ale neboj,to nie je az taky hrozny problem, teda aspon si myslim. Ci teba totak strasne otravuje ten zaludok? Popozeraj aj na nete ake jedlo bysi mala papat na ten zaludok a nejake tie cajiky a rozne finticky. 😉

ruzicka32
13. júl 2013

@hroska ono ani nie tie lieky mi tak vadia ako to, ze som mala priserne abstaky a hrozný strach v sebe tak preto sa mi o dost zhorsil ten zaludok. ja to mam tak nejako poprepajane 🙂 uz som si uvarila salvat tak verim, ze to bude uz len lepšie. Nebudes verit ale uz ako som si dnes dala tu 150tku tak zomna opadol stres a je mi uz o 40% lepsie. Telo dostalo potrebnu davku 🙂 len sa mi nechce verit , ze az tak je na nich to telo zavisle stacia tri dni bez a som vyradena bola 😠

janka1012
13. júl 2013

@hroska ahoj hroska neviem ci som pred kramami ale akosi mi je dnes divne chytju ma take mierne uzkosti a neprijemny pocit neviem uz dlho takto nebolo rozmyslam ze si dam frontin ale neviem ci si ho mam dat ci je to az take zle...chcela som si vecer za behat a isto by som nevladala z toho frontinu akuratne unavenejsia by som asi bola...pricinou je asi to ze som si dala tie pery a su pekne vsetko ale vsimla som si mam krivsi usmev kedze nikto nema sumerne pery cest vynimkam no ale to som mala aj vtedy teraz som sa na to zasustredila a stale sa sledujem a ked si vsimnu znami ze tie pery mam tak kukaju na ne stale co ma znervoznuje a vzdy sa najde niekto kto povie ze jedna je plnsia podotikam ze vzdy som jednu peru mala plnsiu co je vidno len pri usmeve len teraz ako si znami vsimaju moje pery viac kedze som si ich dala vyplnit ale len hornu peru a velmi decentne ziadna velka zmena tak zrazu kazdy moc studuje a hladaju chybycky co mna znervoznuje a aj lutujem ze som si ich dala esteze do pol roka sa vratia do povodneho stavu...neviem moznoze mam len dnes jeden z tych blbych dni ale akosi mam dnes tie prejavy uzkosti a trochu som sklamana ja ze som sa ich uz zbavila...tak co myslis hroska dat ten frontin??ci este posetrit na horsie casi??? 🙂 ako viem ze je to asi hlupost co riesim ale proste nemam rada ked ma niekto rengenuje a hodnoti to je tusim ta socialna uzkost a dnes som ju minimalne dva krat pocitila a myslim ze vcera vecer to zacalo ako ma kamoska rozhodila ze vobec to nemam dobre a uz sa od vtedy sledujem 😒 a pritom nieje to vobec velmi viditelne sestra a otec si to ani nevsimol ale kamaratka niekedy vie riadne povzbudit len ma riadne rozhodila ze ci mi sibe co som si to dala atd

svija
13. júl 2013

@hroska - no stavíme jednopatrový rodinný domek, kde budu mít i svojí pracovnu na fyzioterapii a čínskou medicínu, kterou teď dělám. Zatím se teprve dělá základová deska, ale s firmou máme smlouvu, že to bude prý hotové v lednu 2014, tak jsem zvědavá.

Jinak příští týden jedeme na dovču, tak se tu mějte pěkně a pak váz zase přijdu na Koníka zkontrolovat 😉 .

janka1012
13. júl 2013

@hroska o nakoniec ma to preslo tomu hovorim vykiv 😝 ako nechapem asi budem fakt pred kramami poobede uz mierna depka teraz v pohode idem si zabehat rovno z prace este ze som ten frontin nedala treba setrit a poutit len v krajnej nudzi 😎 no a divne je to ze tie pery sa mi teraz velmi pacia zase uplne a na mne smeju koligine ze raz tak potom tak ale to je isto depka ked ja tak zacnem vymyslat uf ale zvladla som ju aj bez lieku a to som hrda 😉 hroska ty ako postupujes??? 🙂

hroska
13. júl 2013

@janka1012 pred menzesom mozes byt rozhadzana,to je uplne normalne,to sme skoro vsetky 😝 na ostatnych sa vyp@dni,nech si vravia na tvoje pery co chcu,aj tak len zavidia a dolezite je,ze sa to paci tebe 😉 a s tym Frontinom sa tak nepipinkaj,ked tie je zle,kludne si daj,alebo len polku a hlavne pred menzesom,myslim,ze aj v letaku je,ze sa moze pouzit na predmenstruacnu tenziu. 😕 Jani ja som sa radila s jednou znamou dr. A zdvihla som Sertralin zo 100 na 150mg,dnes uz treti den,tak uvidime,zatial nemam ziadne velke neziaduce ucinky 🙂

@svija tak prijemnu dovolenku,pekne si oddychnite a pridi potom porozpravat ako bolo 😉 🙂

@ruzicka32 no to je super,davaj na to pozor,AD by sa mali uzivat kazdy den a hlavne na zaciatku to treba fakt dodrziavat,tak som rada ze je lepsie a ozvi sa obcas ako sa ti dari 🙂

lucinka0921
13. júl 2013

@ruzicka32 ja som tak prvykrat bola na tom,ze som len lezala,ja som nevysla z bytu niekolko mesiacov,tusim,ze tri,ja som sa bala ist aj na wc,osprchovat sa a tak.Najlepsie mi bolo v posteli,ale vzdy so strachom,ze co sa stane a tak....Teraz som to uz podchytila skoro,po prvom väcsom ataku,takze teraz uz nemam take stavy,len peso este nechodim daleko,autobusom a vlakom teaz vobec a tak,pomalicky pomaly sa to zlepsuje a to je podstatne 🙂 Musime len vydrzat a bude nam dobre.Ty si bola aj bez liekov a v pohode?Aj bez agorafobie?

janka1012
14. júl 2013

@hroska hroska a doktorka o tom vie ci sama si si zdvihla??ja tiez som to tusim sama spravila pri serlifte ze som si zdvihla a doktorke som povedala ze zdvihla som si a hotovo lebo mi ta jej davka nezaberala 🙂 urcite idu na mna krymi dnes neriesim pery ale zase ma napadaju myslienky ze ci ten moj priatel cosi nerobi a tak a vtedy sa rozklepem nemam chut jest a chyta ma hnacka uf mala som dost dlho pokoj ale pred kramami je to asi normalne pisat mu nejdem aj ked priznam sa uz ma to napadlo ale nejdem robit hluposti asi zase daka chyba v programe musim sa najest lebo uz sa mi ruky zase klepu od nervov take vykivy proste hodinu zle potom dobre potom zase zle atd vydrzim a zajtra si vypytam ten lexaurin vidis hroska ja sa snazim prekonat to aj bez liekou aj ked tieto dva dni su s vykivmi ale viem ze ma to prejde pretoze odkedy mam citalopram niesu take silne a netrvaju tak dlho a my zeny musime byt silne nie???ved v najhosom si dam ak mi som mala zase robit cirkusi alebo velmi sa trapit tak jasne...hroska neboj na tej 150 ti bude fajne a na vykiv hodis lexaurin a bude okej 🙂 vidis aka si odvazna ja si ta papatam len taku ze bojim bojim a teraz uz sama rozhodujes 😉

hroska
14. júl 2013

@janka1012 moja dr. o tom nevie 😨 😝 Ale neurobila som to celkom sama,radila som sa s jednou znamou dr. a odporucila ist az na 200mg,ale tak,ze 1. Tyzden o 50mg a 2. Tyzden o dalsich 50mg. :- jani tak zajtra napis,ako ti obvodacka dala ten Lexik, 😀 ,ale myslim,ze ti ho rada napise,aj 2 balenia 😀 . Obdivujem Ta,ze zvladas aj bez tych benzakov,ja som bola pri prvej depke taka ista,bojovala som ako drak. 😵 a teraz vidis,uz si musim pomahat ako sa da,ja neviem,asi je to aj vekom.... 😖 uz sa tesim,ked zas budem moct behat,teraz pri tom zvysovani,vraj to nie je moc dobre,bola by to prilis zataz na telo,ale potom uz pojdem na to 🙂 Ale tie tvoje krasne pericky by som rada videla,nemozes dat foto,neviem ci sa do IP da dat...

janka1012
14. júl 2013

@hroska ake perlicky????ustocka???mile rada raz odfotim neboj ziadna kacerka su prirodzene plnsie len horna pera dolnu mam peknu plnu okolie si to hned nevsimlo az po niakych 10 minutach :D su pekne to len ja v depke domyslam si ved poznas to...vies ono pokial riesim priatela alebo teraz po novom usta :D snazim sa to rozdychat uz je lebsie no jasne ze ak budem potrebovat supnem si ale setriiim ako sa da co ked mi nepredpise a ostane mi len 2 a pol tabletky to tusim zacnem aj stvrtit :D :D vow tak az na 200 sak uvidis je to doktorka vie co robi 😉 a co povies doktorke ze co sa to tak rychlo lieky minaju ze ich stale stracas :D alebo ti predpise ina???jasne teraznecvic telo si musi zvyknut no som zvedava ako ti bude ale verim ze lebsie ja som dnes akasi cela nemastna neslana aj ked sa smejem ale to tie krami uf az su za mnou a zase bude dobre 🙂

janka1012
14. júl 2013

@hroska takze jej mozem povedat ze pani doktorka cestujem a celkovo mam blby pocit v zaludku je mi zle strasne mam taku neurozu a jedine co mi pomaha je lexaurin??? poviem nech mi da tie 3 mg ze si to polim vsak???no tak to nech mi da aj dve balenia jasne oni to tak radi predpisuju?? 🙂 dufam ze tam bude moja doktorka lebo vela krat tam zastupuju ak tam nebude niekto isto bude zastupovat a ten mi tiez hadam predpise nie??bozee mne je to take trapne tam ist ale tak ak to bezne predpisuju nechcem vypadat ako daka zufala ze dajte mi ich potrebujem ich no psychiatricka mi ich nepredpise to viem to by som musela riadnu scenku urobit a to sa mi naozaj nechce 😎 😝

hroska
14. júl 2013

@janka1012 neviem,co poviem dr., ze sa mi tak rychlo lieky minaju 😲 poviem,ze manzel to chcel vyskusat a tak mu zachutili,ze mi ich teraz pravidelne berie 😀 😀 😀 . Ale neboj predpise ti ten Lexik,vsak zahras zase nejaku scenku ,ty si na to expertka 😉 Inak,ak by nepredpisala,tak potom si kup v lekarni Guajacuran,ten je volnopredajny,mozu ho aj tehotne,je sice slabsi,ale myslim,ze tebe uz bude uuuuuuplne stacit,je to tiez na taky vykiv a nervozitu 😉

janka1012
14. júl 2013

@hroska andidepresiva obodna nepredpise asi co??? 🙂 no mas cas do vtedy si cosi vymyslis...e mala by respektovat ako si sa rozhodla hlavne ked ti bude lebsie by som jej to povedala a ze ti to tak vyhovuje ze ta mala davka ti nestacila sak uvidis mozno ti bude stacit tych 150

hroska
14. júl 2013

@janka1012 inak aj obvodak moze predpisovat AD. A niektori obvodaci si trufnu sami liecit,najma take lahsie stavy,neposlu k psycbiatrovi,ale liecia si pacienta sami. Nedostatku liekov sa ja neobavam,mam zdroj,co mi predpise 😉 😎 .pocuj jani,vsak ked by to obvodak nepredpisal,ja ti poslem ten Lexik,no problem. 😉

lelkeska
15. júl 2013

@hroska Ahojček podla teba je tyzden krátka doba aby mi Serlift zabral?Mám dni ked sa citim ok,ale napriklad dnes mi je tak divne,moze zato aj pocasie?

mary1995
15. júl 2013

@lelkeska to je ešte veeeeeeľmi krátky čas, počkaj aspoň 10-12 dní, vtedy by si to mala pocítiť , že sa niečo zmenilo. Keď si senzitívna na počko, tak výkyv môžeš mať aj z toho.

hroska
15. júl 2013

@lelkeska tyzden je fakt malo,je to strasne individualne kedy komu lieky zaberu. 😨 Ale tak 2-3 tyzdne uz mozno pocitis malinke zlepsenie.Niekomu to trva 6 tyzdnov niekomu aj 12 tyzdnov.Samozrejme keby do tych 6 tyzdnoch si necitila absolutny efekt,tak potom by sa riesila zmena,pripadne zvysenie davky. A ako ti je? Citila si aj nejake neziaduce ucinky? 😨

ruzicka32
15. júl 2013

@hroska dakujem a prajem aj tebe nech ti stale lepsie az budeme zase zdravucke 🙂

ruzicka32
15. júl 2013

@lucinka0921 no presne toto som mala aj ja, ze som len lezala hlavne ked som bola tehotna, normalne som sa bala aj akoba sama seba a v kupelni som vydrzala tak 2min rýchlo som sa osprchovala a sup do postele. pomahalo mi čitanie knih s vtipnym obsahom a objatia najblizsich. volala som vsak obcas aj na linky dôvery ked mi bolo najhorsie a tam ma tiez vedeli povzbudit. ano mala som take obdobia uplne bez liekov niekedy aj dva roky a minimalnou uzkostou a minimalnou agorafobiou, dokazala som ist na výlet aj do madarska čo je uz čo povedat 🙂 ale vtedy som si hodila pre istotu rano lexaurin 😀 ono je to u mna tak, ze ked som stastna s partnerom tak nemusim ani lieky mne to sposobuje hlavne smutok a trapenie vo vztahu tieto stavy ☹(( VRRR 😠

sandra2308
15. júl 2013

ahojte,chcem sa vas opytat,ako dlho po zvyseni davky sa citite dobre?A ako sa vam prejavuju tie vykyvy,lebo ja mam asi najhorsie tie tocaky a divny pocit v hlave,mam mz a pocasie hruza,chodim k zubarke,z ktorej mam panicky strach,tak mi bolo hrozne,stale mi prichadzalo zle,od prveho mam zvysenu davku,tak uz by to malo zabrat,co poviete?Ja normalne uz od zaciatku pochybujem,ci mi moja lekarka spravne urcila diagnozu a liecbu,lebo mi tie lieky stale zaberu na 3 mesiace a potom som akoby na zaciatku.Povedala,ze mam miernu depresiu,ale ja som sa uplne nasla v panickej poruche

lucinka0921
15. júl 2013

@sandra2308 Ahoj.ake lieky beries a aku davku?Pri mz sa väcsinou stavy zhorsia....A ako dlho beries AD?

lucinka0921
15. júl 2013

@ruzicka32 aj ja som vtedy citala vela knih,ale ja odborne,chcela som sa dozvediet o tom co najviac a potom na pozitivne myslenie.Ja ked som sla sa osprchovat,dvere som mala len pprivrete a mama musela stat za dverami a rozpravat so mnou.... ☹ Takze mas nejake problemy s partnerom?Asi je najlepsie ich vysiesit a potom ti bude dobre,podla toho co pises.Ja chvalabohu mam skveleho partnera a velmi mi to pomaha.Presne citim sa stastna,tak mi je celkom aj dobre....

pakes
15. júl 2013

Ahojte kocky viete mi odporučiť dobrého psychiatra v okolí BA?

sandra2308
15. júl 2013

@lucinka0921 beriem eliceu,uz 11.mesiac a teraz uz maximálnu dávku.Zvazujem,ze navstivim aj ineho doktora,ze co on na to