Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mata37
15. júl 2013

@sandra2308 ahoj moja aj ja beriem Eliceu od 5.11. a celkom v pohodičke. Len po menzese mám hrozné stavy 3-4 dni ma bolí hlava a mám úzkosti, inak som v pohodičke. Dávno som tu holky nebola ťahala som 3 týždne v práci v kuse aj víkendy, kolegyna mala dovolenku, možno aj to ma trocha vyčerpalo. Dnes som robila šišky a od dnes mám týždeň dovolenku aj ja. Tak odpočívam a vychutnávam si to. A vy ako dievčatá, nechce sa mi dozadu čítať toľko príspevkov, Dpfam, že ste v pohodičke.

lucinka0921
15. júl 2013

@sandra2308 a co tvoj psych. na to?Mozno treba zmenu lieku,nie kazdemu sadne liek na prvykrat.Ale jasne,ze mozes skusit aj ineho dr.....Aspon si to potvrdis alebo vyvratis to co ti povedal terajsi tvoj dr....

janka1012
15. júl 2013

@hroska jeee hroska ty si ale strasne zlata ze by si mi poslala 🙂 bola som tam dnes bola tam druha doktorka zastupovala a ze na co to chcem?a ja ze cestujem a ta zaludocna neuroza a ze ked cestujem tak daleko do neznama strasne mam stresi atd a najprv dost rozmyslala no kedze som ja taka ukecana a s kazdym sa skamaratim tak asi som ju obmekcila a predpisala mi dokonca 3 mg tie ruzove 😀 aj sme pokecali este som ju aj rozosmiala a pri odchode mi dala rady ako sa nestresovat ako zit v harmonii a bez stresu a ze tie lieky az mi vydrzia dlho ale ze naj.nebrat a ja ze nebojte to mam na rok aspon 🙂 krami uz na ceste tak precalen tie vykivy s tym suvisia nevadi na to sa uz pripravim do kalendara si tam dam niekde vykricnik cerveny pozor hrozi vypadok prudu na par dni 😅 a ty hroska ako?citis sa po zviseni inak?alebo niake vedlajsie?

hroska
16. júl 2013

@janka1012, no vidis,obvodaci v tomto nesklamu 😀 .tak aspon mas co nosit rok v kabelke. 😀 😉 ja tak stagnujem akosik,a vcera dost blby den...trochu mi je na vracanie po tom zvyseni 😅

ruzicka32
16. júl 2013

@lucinka0921 ano mame či skôr mali sme dost velke problemy vela krat ma oklamal s inou, to sa dost odzrkadlilo na mojom zdravi, teraz sa aj zacas v posledných dnoch snazit ale ja mam stale taký blok v sebe voci nemu :-/ potom som z toho nervozna a uz to ide ☹ To je super, ze ty mas dobreho partnera pri nasich problemoch je velmi dôlezite najst v niekom oporu, niekoho kto nas bude povzbudzovat a uistovat, ze to čoho sa bojime su len hlupe myslienky 🙂 a teraz ake lieky uzivas?

ruzicka32
16. júl 2013

Baby prosim vás kedy asi zacne ucinkovat Venlafaxin? Dnes beriem 4den zvysenu dávku 150mg a k tomu večer atarax. Je mi sice o trosičku lepsie ale stale sa citim akoby napäta.

janka1012
16. júl 2013

@hroska na vracanie bolo aj mne dnes rano inak odkedy jem lieky tak rano mi niekedy byva tak na vracanie niekedy nic a niekedy neviem tak pol hodku na vracanie ale ked sa najem je to okej...ono hroska asi kym si telo zvykne precalen 150 uz nieje zase tak malo ale to sa upravi...ja vcera v pohode cely den dnes rano zle na vracanie teraz okej ale mam pocit ze tiez to dnes bude kolisat ale nevadi cakam na krami a to je pochopitelne vzdy som bola nervna pred kramami takze ziadna novinka 🙂 dufam ze ich dostanem este pred tym ako pojdem do BA lebo akoze mne prvy den byva zle a este ta cesta ten stres co bude a krami do toho uf no neviem neviem mozno aj lexaurin by som dala v krajnej nudzi len ci to nebude vrazebna kombinacia ze antidepresivum plus ibalgin plus lexaurin uf no neviem 🙂 a navise moja praca nieje taka ze pracujem len rukami takze musim pouzivat aj hlavu trosku a nie byt mimo dufam ze ten lexaurin nieje taky ze budem ako nadrogovana 😎 sak hroska ked tam pojdem podam hlasenie zatial sa budem modlit az dostanem zajtra alebo este vo stvrtok pri najhorsiom dnes si idem vecer zabehat tak dufam ze ich trosku posurim lebo pri cviceni pridu skor 😝 inak to ze ti je na vracanie to je normalne myslim su to len vedlajsie ucinky ktore casom odzneju ved niekto si da len ibalgin a uz mu je zle...neboj hroska telo si zvykne hladina sa zase vyrovna a bude dobre este lebsie ako predtym pockaj a uvidis 😉 ja uz ked mi je divne beriem to z rezervou a hlavne si poviem ze to zase prejde mam dni ked ma to drapne a je mi naozaj blbo a na druhy den si ani nespomeniem a to je podstatne a to robia tie lieky nezaoberam sa tolko ze mi cosi je a hned aj zabudnem hroska ty teraz ten lexaurin jes pravidelne ze???

sandra2308
16. júl 2013

@lucinka0921 asi mas pravdu,no ja mam od zaciatku pocit,ze sa zle liecim.Dnes som bola v obchode,no tak to bol brutal,hned sa mi toci v hlave a mam pocit,ze odpadnem,a tak mi je posledny mesiac,chodim do obchodu,iba ked musim,tak ja si myslim,ze takto sa depresia neprejavuje,co myslis?

sandra2308
16. júl 2013

@mata37 tak to sa velmi tesim,ze lieky zaberaju a ze vsetko zvladas a je ti dobre,tak to ma byt 🙂 a ako zvladas este aj pracu,dieta,nakupy a vsetko.A co taky vacsi stres,prejavuje sa to u teba nejako,ci v pohode?

tenisakb
16. júl 2013

Je dobré být neustále mezi lidmi, s dětmi, občas si zahrát nějakou hru (http://spidla.cz) ale hlavně být často ve společnosti!

lucinka0921
16. júl 2013

@ruzicka32 no nevie co na to napisat,treba to nejak vyriesit v tom vztahu...Ono ked ta clovek sklame,tak to chvilu trva kym sa to da zase do poriadku.Len to je najhorsie,ze na tebe sa to velmi odzrkadluje....ale co uz,musime bojovat a nevzdavat sa a bude nam skvele 😉 Ja beriem sertralin actavis 100mg

lucinka0921
16. júl 2013

@sandra2308 ja nemam depresiu,ja mam generalizovanu uzkostnu poruchu,PP a agorafobiu.Skus sa na to opytat hrosky,ona ma depresiu.Ak mas taky pocit,za zmenu lekara nic nedas a uvidis co ti povie iny dr....inak ja som prvykrat bola tiez zle liecena a 2 a pol roka,ale nevedela som to.Moja liecba vtedy bola,ze som bola tak dho na uplne nizkej davke a ze to bolo este horsie ako keby som sa vobec neliecila....

sandra2308
16. júl 2013

@lucinka0921 luci,ak sa nemylim,ty si sa tiez nespravne liecila,aku diagnozu ti najprv urcili?A tebe vobec nezaberali lieky?

sandra2308
16. júl 2013

@lucinka0921 az teraz som si vsimla tvoj prispevok,tak si mi uz odpovedala,ja si prave nemyslim,ze mam depresiu,skor panicku poruchu,tebe sa to ako prejavovalo?

lucinka0921
16. júl 2013

@sandra2308 no ja som mala tocaky,taku celkovu slabost,zastrene videnie,pocit na odpadnutie.Moja prva diagnoza bola generalizovana uzkostna porucha,no psychiater mi stale tvrdil,ze mi nic nie je,ze som uplne zdraa,podla psychologickych testov,ze som nadpiemerne inteligentna a tym padom viac veci prezivam.To mi stale tvrdil.Podla testov ano,vsak nie som nejaky blazon.On asi liecil len fakt takych tych normalnych blaznov,co nevedia o sebe alebo co.Najprv mi dal en neurol,ten som brala len ked som mala niekam ist a potom si dal serlift 25 mg,co je najnizsia davka a to so brala 2 a pol roka,co mi terajsia moja psych. povedala,ze to bolo este horsie ako keby som sa neliecila.Vdaka zlej liecbe sa pridruzila este panicka porucha a agorafobia... 😒 Co uz,hlavne,ze jje to uz dobre....skus vyhladat ineho psychiatra ak pochyybujes aterajsom svojom psychiatrovi.Psychiatrovi musis verit.Tak skus ineho a uvidis co on na to,ci mas zle stanovenu doagnozu,alebo zlu liecbu.....To bude asi najlepsie.a inak tie ataky mavas kedy hlavne?Ked mas niekam ist alebo aj doma?My sme si uz nepisali nahodou?

petraxy6
16. júl 2013

@lucinka0921 prečo bol zlý serlift? ja som ho brala, a mne pôsobil dobre. Alebo si skôr myslím, že to bol placebo efekt 🙂

sandra2308
16. júl 2013

@lucinka0921 Ano,pisali,ale to uz bolo skor.U mna sa to zacalo zatocenim hlavy,pocitom na zvracanie a potom som sa cela triasla,no a od vtedy mi tak bolo hlavne pred menstruaciou,od kedy beriem lieky,tak tie ataky nemavam,ale toci sa mi hlava a taky pocit na odpadnutie,to mavam teraz casto,obleje ma pot,vsetko sa mi toci a len predychavam a myslim si,ze pri lieceni a max.davke liekov to nieje normalne.Uz si pozeram ineho lekara,zajtra sa objednam

lucinka0921
16. júl 2013

@petraxy6 ja nevravim,ze serlift bol zly,to nie,teraz beriem sertralin,co je to iste len iny vyrobca,takze v ziadnom pripade nebol zly.Ale mala som zle davkovanie,v tom bola chyba.Vtedy som brala 2 a pol roka len 25mg co je nizucka davku,s tou sa zacina a potom postupne vysadza.Teraz beriem 100mg,co je obrrovsky rozdiel.Inak ja na serlift ci sertralin nedam dopustit 😉

lucinka0921
16. júl 2013

@sandra2308 no je jasne,ze ked pri dlhsej liecbe mas take stavy,tak nieco nie je v poriadku.Kedze ppises,ze mas max. davku,tak jednine ti liekyy nesadli,treba skusit ine alebo vymenit uplne psychiatra.Potom daj vediet na kedy si objednana a ako to dopadlo s tebou u toho noveho pschiatra

sandra2308
16. júl 2013

@lucinka0921 ozvem sa a dakujem luci za zaujem,si zlata

lucinka0921
16. júl 2013

@sandra2308 ale nemas za co dakovat 😉 Kedykolvek napis ak nieco 🙂

petraxy6
16. júl 2013

@lucinka0921 veď ani ja. Ale istá vec je tá, že ma veľmi zmenili tie tbl. To by ti vedeli ľudia rozprávať 🙂 Ale už pre mňa len to že si tú tbl. dám do úst a už mi nič "nehrozí" bola dobrá 🙂

hroska
16. júl 2013

@sandra2308 ahoj,ja mam depresiu,ale tiez nie iba cistu depresiu,mam aj uzkost,takze potom sa to vola ze uzkostnedepresivna porucha. 😝 skus mi napisat , co najpresnejsie,vsetky tvoje priznaky choroby aby som ti vedele povedat,ci by to mohla byt depresia. 😉

lucinka0921
16. júl 2013

@petraxy6 ako to myslis,ze ta tie lieky zmenili?A este stale beries lieky a aku davku?A aku diagnozu mas?

hroska
16. júl 2013

@ruzicka32 este pockaj tych 7 dni,zatial si len telo zvyka na tu zvysenu davku,ved si zvysila o dvojnasobok 😨 !tak aj z toho moze byt napatie.keby bolo moc zle mozes si podla potreby dat nejake to anxiolitikum Frontin,Neurol,Lexaurin.Este vydrz mojko,drzim palce. 🙂

@janka1012 Ty si cislo... 😉 plna zivota,aj ja som taka byvala...ano zlato,teraz ten Lexaurin zatial papam pravidelne,lebo inak by som to asi nezvladla...len dufam,ze raz ho uspesne vysadim bez problemov 😨 Alaaaaale ja uz som zasa stara korcula,tak si mozem nieco dovolit,mna uz by nebola skoda 😀

@lucinka0921 luci tak kedy ides na tu 150mg,ja uz som ,tak sa nepridas.? 😕 mohla by si,ved ho dobre tolerujes,tak ti nic nehrozi a 100mg mozu aj deti 😨 🙂

Baby,ktore si pamatate Andy.a,tak vas vsetky pozdravuje

ruzicka32
16. júl 2013

@hroska dakujem si velmi zlata!!!! 🙂

petraxy6
16. júl 2013

@lucinka0921 no ja som tam šla dobrovoľne, bola som v pohode, len moje výbuchy zlosti a hlavne neovládateľné. Niečo strašné to bolo so mnou 😝 Tak mi nasadila serlift. Vtedy som sa začala meniť. Nehovorím že som nevybuchovala, ale už len raz za čas. Potom som vysadila, otehotnela a bohužiaľ v polovici tehu som dostala panickú poruchu a bola som nútená znovu brať serlift a v tie najhoršie dni aj xanax. Tam mi nasadila 50mg/deň, potom sme znížili na 25mg. Brala som to aj počas kojenia. teraz keď ma muž nechal tak znovu som zvýšila, lebo to na mňa zase prišlo, našťastie bez xanaxu (ale mala som ho poruke) a znižovalo sa a už som OK. Je to v hlave a ak niekedy vstanem zlou nohou, tak si dám Stresvit - to sú nejaké vitamíny 😀

hroska
16. júl 2013

@ruzicka32 rada poradim,ak viem. 😉 A AD mas velmi dobre davku nemas vysoku,pri tvojom AD s da ist az do 300mg,tak mas este veeeelku rezervu. 😉 ja stale rozmyslam,ze ak by mi moje AD nezabralo,alebo len ciastocne,skusila by som prave venlafaxin,vela ludi ho chvali. 🙂

lucinka0921
16. júl 2013

@hroska ty uz si?Vsak dr. ti to neodporucila,,ci???Ja nemam odvahu 😠 😕 Jej ty si pisala s andy,ci sa poznate osobne?

lucinka0921
16. júl 2013

@petraxy6 len ako to z tej hlavy dostat 😠 😠 😠 mne tie tie lieky velmi pomohli a pomahaju.Sice ide to pomalicky,ale predsa,to je dolezite 😉 Takze teraz si bez liekov?Ci na 25mg?