Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

petraxy6
17. júl 2013

@lucinka0921 teraz momentálne bez. Uvidím. Už raz som prestala a mala som točenie hlavy, a také ako keby pískanie. To bol signál "zober si ma" 😀 Ale teraz je to zatiaľ OK 🙂

janka1012
17. júl 2013

@hroska ale bola by ta skoda urcite a nam by si tu velmi chybala 🙂 aka korcula neviem ci si to bola ty na tej fotke co si mala na profile ale tam si rozhodne nevypadala ako stara korcula 😎 ako plna zivota ako ja som velmi taky uleteny typ cloveka rada blbnem smejem sa a niekedy naozaj posobim ako 18 rocna pubertacka vraj som stale taka ziva a ze ma nic nerozhodi a vedsinou moje zname tvrdia ze im davam pozitivnu energiu ale navonok som taka rada sa smejem a to ma naplna a akokeby ked ich ja rozosmejem naspat dostanem to iste...ale aj ja mam svoje dni a malo ludi ma tak pozna ze niesom iba smejo ironia je ze tak ako viem byt v pohode tak viem byt aj mimo ale tak ja sa nestazujem kade chodim staci ze to riesim tu 😀 inak ten lexaurin to mam liek ako vysity pretoze ja ked mam nervi alebo stresi ja mam naozaj taku zaludocnu neurozu hned musim ist na WC proste mne sa v strese ako keby rozhybu creva a potom uz len ban boh ochranuj az mam zachod na blizku 🙂 dnes rano ako mala si rannu nevolnost???ci uz lebsie??inak na tej mojej zaludocnej neuroze je dobre to ze aspon ma precistuje a pekne chudem a detoxikujem sa a nemusim ani drzat dietu 😉 dnes zdrham z prace musim si nieco ist vybavit do mesta na hodinku a sefka sa dufam nedozvie takze dalsi adrenalin a uz teraz ma brucho boli ale co uz ked musis tak musis 🙂

ruzicka32
17. júl 2013

@hroska som velmi rada, ze si tu takto piseme a vzajomne si pomahame teda momentalne skôr vy mne, som vam velmi velmi vdacna. verim, ze mi tie lieky uz zaberu. Uzkosti uz take silne nepocitujem ale čo ma najviac trapi je ta agorafobia a pocit derealizacie ten ma nici ☹

lucinka0921
17. júl 2013

@petraxy6 a ako dlho si teraz naposledy brala AD?

hroska
17. júl 2013

@janka1012 jak keby som o sebe citala pred 20 rokmi,tiez som bola taky jaso,zabavala druhych rozdavala sa pre vsetkych....nie dnes som uz nemala tu zaludocnu nevolnost,dobre som sa najedla, obycajne zjem jeden chlebik,teraz som dala 2.ked ten Lexik okostujes daj mi vediet,ci ti sadol? 😉

@ruzicka 32 ano, aj ja sem rada chodim,pomaha mi to tiez,ziskame aj vela skusenosti a clovek vidi,ze nie je sam s tou chorobou.ten pocit derealizacie to vobec nepoznam,o co tam ide? Agorafobia to viem,ale ta patri tiez medzi uzkostne poruchy,takze,ked sa ti zlepsili uzkosti,postupne zmizne aj ta agorafobia,len tie fobie,su take silnejsie,oni sa dokazu tak strasne vystupnovat,tak asi treba dlhsie cakat na efekt a dobre ze si zvysila,lebo ta povodna davka bola fakt malo.

sandra2308
17. júl 2013

@hroska ahoj,vcera sme sa bavili o priznakoch,ze lekarka mi urcila diagnozu depresia,no ja som sa v tom velmi nenasla.Tak moje priznaky su hlavne to tocenie hlavy,tlak a uzkost,taky pocit tepla na hrudi,pocit na odpadnutie,celkova nevolnost,akoby od srdca,bolo aj pichanie v hlave,bolest svalov,chrbta,pocit na zvracanie,hrca v krku, a tie ataky,ktore som mavala na zaciatku,tras tela,busenie srdca,tocenie hlavy.Opat mam problem ist do obchodu,mam niekedy problem prejst aj cez cestu,statie v rade je hruza,musim mat nejaku oporu,no a tieto priznaky mi stale dokola prichadzaju po jednom,po dvoch.Tak neviem,co to moze byt

hroska
17. júl 2013

@sandra2308 ono diagnoza depresia,niekt.psychiatri davaju na vsetko,to aj kvoli poistovniam.Ale ked si sa dr. pytala aka je tvoja diagnoza,mala ti to povedat presnejsie. Podla toho co popisujes,sa u Teba naozaj pravdepodobne jedna uzkostnu poruchu,konkretne panicku poruchu mozno aj s agarofobiou. Co sa tyka bolesti svalov,chrbta,pichanie hlavy,to by mohlo spadat pod urcity typ depresie,vola sa ze larvovana depresia.pozri na nete. Znamena to,ze nemas tie typicke priznaky depresie ale prejavuje sa ti to cez tie spominane bolesti. V tvojom pripade je ale dolezita liecba a tu ti dr. nedala zlu,pretoze Elicea je okrem depresie aj na uzkostne poruchy.Ale kedze beries uz 11.mes. a si na max. davke,tak ti jednoducho ta Eliceane nesadla.Po 11. Mesiacoch by si mala byt uz stabilizovana.Takze logicky tam treba zmenu AD,kedze mas uz max. Davku. 🙂 😉

janka1012
17. júl 2013

@hroska a co sa stalo hroska ze uz taka niesi???ak si taka bola stale to mas v sebe vek nic neznamena kazdy ma tolko na kolko sa citi a navyse ja ked srandujem a blbnem strasne mi to pomaha a tym ze niekoho rozosmejem vratia mi to usmevom a ja ako keby som sa nabijala ako baterka tazko opisat ale je to ovela lebsie ako byt len vazny aj ked viem ze nieje to len o srande a v zivote sa stanu rozne vecia clovek sa moze zmenit ale smiech lieci a dava ludom silu sa nad vecami povzniest a vedia potom aj v niecom zle vidiet aj dobre...vzdy ked mozem a je prilezitost tak trepem somarinky a hlavne mam vybranych ludi ktory mi este aj nahraju do kariet a tych ludi mam velmi rada a oni maju radi mna pretoze si vzajomne ako by som to opisala dobijame baterky 😉 ja som tak pol na pol totalny saso a zabavac o ktorom si myslia ze pre mna je zivot gombicka a nic neberiem vazne ale na druhej strane som aj takato ze mam svoje dni a vtedy som protivna a sem tam aj depresivna co ma vedsinou vzdy prejde pretoze chvala bohu smiech to zachrani...no ja som uz vyskusala dnes dala som si polku cize 1,5 a vies preco???od rana beham po zachodoch asi niaka neuroza do toho som sa pohadala s priatelom ale uz je do bre zdrhla som z prace a sla si dorobit tie pery do mesta do toho hned krami dosli tak som sa bala a bola nervozna ze ci na to sefka nepride babam som dala instrukcie keby nieco a pravdu povediac velmi to aj boli a uz som aj z toho bola nervozna tak som si dala tu polku a pravdu povediac hroska neviem ci to malo daky ucinok omamena som sa necitila vobec ani niaka ospala jedno viem urcite menej to bolelo ale to asi nebolo tym a este som si nedala tabletku od kramou zeby lexaurin fungoval aj proti bolesti brucha??to asi tiez tazko a ked mi to pichala bala som sa tak ci onak busilo mi srdce nevedela som co s rukami atd takze niako extra ma to neukludnilo ale mozno 3 mg jednorazovo raz za cas by mohol zabrat frontin je tusim silnejsi...ale zase ziadne vedlajsie ucinky neviem teda kedy nastupuje ucinok ale tak ja som si ho dala tesne pred tym ako som sla do mesta no a som zatial kludna nepocitujem neklud ako rano takze tazko takto povedat ale zle mi neurobil urcite ked najblizsie tak dam, si celu a uvidim ale to si necham na nemecko keby cosy 🙂 zatial som len vyskusala a vyuzila som ten svoj stav predkramovy 😀 a zase 3 mg lexaurinu moze byt ako 0,5 mg frontinu???ja len ze ci to nieje vysoka davka nechcem si davat niaku vysoku mozno mi staci aj ta polovica len tym ze som sa necitila omamena tak som myslela ze neucinkuje a mozno ucinkuje len neomamuje tak ako frontin 🙂 tazko povedat ale pred pichanim som citila riadnu nervozitu a esze som cakala ako bude ucinkovat ten lexaurin tak som trosku ocakavala ze co bude 🙂 takze co mi odporucis celu alebo este raz skusim tu polku??ale to az v nemecku a zase 3 mg nemoze byt vela ked si dam len raz za cas ked pisu ze maximalna davlka je 60 mg pre boha to kolko si davaju tych liekov potom za den??20??alebo co?? 😲

hroska
17. júl 2013

@janka 1012 no ked si dostala kramare,to si si mala dat 3mg toho Lexaurinu,necitila si ziadne omamenie,lebo som ti pisala,ze on je taky jemnejsi,takze kludne si si mohla dat tie 3mg. Frontin je agresivnejsi a zda sa mi,ze aj trosku skor ucinkuje,par minut.Takze ten Lexaurin by som si dala aj tak 40 minpred nejakym stresom. No vidis aj pises,ze rano si mala nervy a teraz ten neklud nepocitujes,tak urcite aj ta 1,5 mg nieco urobila. Vies co,tu 1,5 mg som poriadne ani ja necitila,ale aj ona spravi svoje.No ale radsej bez Lexika,ked sa da.... 😉

janka1012
17. júl 2013

@hroska sak som si vsimla ze ucinok nastupil az cca pol hodinu frontin myslim 10 min 🙂 mozno aj skor :P jasne ked nebude treba nedam nic ale dnes uz fakt som pocitovala riadne stres ja vzdy ked robim nieco talke ako zdrhnem z prace som v strese precalen ja som az moc poctiva a takto mi sibne raz za rok 🙂 ale tak ja ked nieco chcem ako tie pery chcem to mat hned 🙂 no a tie krami do toho a stale ma akosi po zachodoch vodilo vravim si vyskusam aspon a uvidim aky to ma ucinok lebo keby nesadol tak v nemecku by som si ho nedala ja som rada ze nemal ziadne vedlajsie ucinky myslim ze zabral ale neskor a preto som myslela ze neucinkuje lebo som si ho hodila a cakala som rychli ucinok ako pri frontine zaujmave je ze ja si vzdy musim dat tabletku prvy den od kramov a teraz nic vobec ma tak neboli brucho asi mi uvolnil krce alebo co 🙂 precalen keby daco skusim este raz tu polku ked nemusim nedam cely sak pokial mi nieje naozaj velmi uzko tak postaci polka pri velkej uzkosti si dam celu ale najlebsie jasne ze nic dufam ze mi dlho vydrzia a po nemecku ich uz vobec nebudem potrebovat 🙂 sak ked som to bez nich vydrzala do teraz tak vydrzim aj nadalej dufam a tebe hroska prajem az tiez nebudes potrebovat lexaurin kazdy den a budes ho nosit ako ja v kabelke len na pripad nudze a casom aj zabudnes ze take cosi mas 😉

sandra2308
17. júl 2013

@hroska u mna je to take divne cele,lebo mne bolo stale 3 mesiace dobre,potom strasne zle,zvysenie davky,zase 3 mesiace super a tak je to aj teraz.Som uz 2 tyzdne na max.davke,ale ziadne zlepsenie,aj dnes ma bolia svaly,toci sa mi hlava a som taka divna,neviem,co to je,ale urcite musim navstivit lekarku.Naposledy mi vravela,ze ked mi Elicea nezaberie,tak mi zmeni na Seroxat,alebo tak nejako.Tak dufam,ze nepadnem z kaluze do blata.Nepoznas ten liek?Neviem,ci mam navstivit ineho lekara,alebo skusit ten iny liek.Som normalne zufala,snazime sa o babo a ked si predstavim,ze v takych stavoch neviem co so sebou.......stale dokola ☹

hroska
17. júl 2013

@sandra2308 no asi by ti fakt mala zmenit AD.Ja som 1.krat uzivala ten isty liek co teraz Ty, ale pomohol len ciastocne a tak mi ho dr. Po 6.tyzdnoch vymenila za Seroxat.A ten zabral uzasne. Islo to pomalicky,ale dostal ma uplne do normalneho zivota,uz som si ani
nepamatala,ze som mala nejaku chorobu. Na Seroxat nedam dopustit,bol uzasny,aspon u mna 😉

sandra2308
17. júl 2013

@hroska tak to si ma teraz tak trochu potesila,snad zaberie aj mne.Ako si to myslela,ze ti pomohli len ciastocne?A ten Seroxat je tiez aj na depresie aj na uzkosti?

sandra2308
17. júl 2013

@hroska prosim ta,pri zmene AD su nejake vedlajsie ucinky?

hroska
17. júl 2013

@sandra2308 ciastocne som myslela tak,ze niektore priznaky choroby mi to odstranilo a niektore nie. Seroxat nezabere len malokomu,vacsinou ho ludia vysadia,lebo su tam dost velke neziaduce ucinky,ale treba vydrzat a potom to stoji za to! Fakt vacsine ludi zabera vyborne,aspon cosom citala na nete no a z mojej vlastnej skusenosti.keby si prechadzala z tej Elicei na Seroxat,obidva su lieky z tej istej skupiny SSRI,takze jeden den vysadis Eliceu a druhy den uz das Seroxat.a kedze prechadzas,tie vedlajsie ucinky by mali byt slabsie. 😉

simka1111
18. júl 2013

Ahojte, chcem sa poradit . Trpím uz asi 4 roky depresiou , ako nie stále , lebo sa liecim, len mam problem , ze sa mi takéto stavy vracajú, hoc sa liecim . Berim 10 mg escitilu , vecer 50 mg kventiaxu a 1mg frontinu. Ten frontim beriem asi 3 mesiace, mala som dost stresové obdobie, maturita , prijimacky, tak sa mi tento stav vratil a pani doktorka mi zmenila liecbu , teda vymenila paroxentin za escitil . Povedala mi, ze mam sa pokusat vysadit ten frontin ,
o den som pocitovala strasnu uzkost, nepokoj, depresivne ladenie, asi dva dni som s tym bojovala a potom som opat nasadila liecbu , zas som bola v pohode. pred 1tyzdnom ale som sa zase pokusila znizit o trosku a to iste , dlho som s tym bojovala a potom zasa nakoniec ho zvysila na 1mg, teda povodnu davku a to preto ze som sa zobudila v noci o tretej cela vyklepana , tak som sa velmi zlakla a hoc som nasadila opat ten 1 mg , je mi dost zle, neskutocne uzkosti , depresia... neviete ci to moze byt sposobene tym znizenim davky ? a preco sa mi to zasa neupravilo, ked om zvysila davku ? Prosim poradte mi ... Dakuejm

janka1012
18. júl 2013

@hroska ahoj hroska dnes som bola u svojej doktorky predpisat si ad.lebo idem na dlhsie.no a ja som taka ze hned jej vsetko vytrepem lebo chcela som az mi povie svoj nazor.povedala som jej ze som si dala lexaurin predpisat lebo som vedela ze ona mi ich nepredpise.no a ona mi povedala az ich vyhodim ze to je velmi zle ze takto si zvyknem to jest pre pripad nudze a ze sama si vytvaram zly vzorec a ze bo budem robit ked raz zabudnem kabelku doma a lieky na ktore som zvyknuta ze nosim so sebou mat nebudem ze potom co?dostanemd zachvat...atd a ze ona sa snazi o liecbu a takto ze si sama ordinujem bez jej suhlasu len kazim liecbu a sama si mozem zhorsit stav.a ze ja nemam ani ponatie co su to za lieky a ak chcem byt o 10 rokov normalna tak ich mam vyhodit.a ze ona vie ze obvodaci s radostou tieto lieky predpisuju .a ze ona uz robi tuto robotu dlho a je to velmi vidiet na tych ludoch co ich beru atd.a ze kebyze mam 60 tak mi ich predpise ale nie teraz a ze tieto lieky mi prave prilezitostne mozu vsetko len zhorsit tak ja uz neviem dost som 😨 smutna a neviem co mam teraz robit ci to tam dam aj bez nich alebo si dam ale uz sa budem obavat ze sa mi potom pohorsi ja neviem ci takyto nazor ma len moja doktorka bola by som rada keby sa mi k tomu vyjadrila daka ina doktorka lebo nechcem si ublizit viem ze chce pre mna to najlebsie 🙂

hroska
18. júl 2013

@simka1111 ahoj,no sup k doktorke.....ides na to zo zlej strany,ak mas depresiu,nevysliecis ju Frontinom,ten je len na urcite obdobie,pokial AD nezaberu,pripadne len prilezitostne,ked mas stres.Tvoj hlavny liek je Escitil,to je AD.S tym by ste mali nieco s dr. vymysliet,ak sa ti depresia vracia treba ten Escitil zvysit z 10 mg ja 20 mg 😉 .No a potom,ked ti vyssia davka zaberie,tak budes pomaly vysadzat Frontin.O.K? Takze ozaj sup k doktorke.... 🙂

@janka1012 ty si sisino,naco si jej to vravela. 😨 Jasne,ze ti chce najlepsie a hlavne ta nepozna,ona nevie,ze ty si to vies ustrazit,a nezhlces hned pri prvom strese cele balenie Lexaurinu.Tak preto ta strasila,ako sa dalo najviac 😀 A ked je taka konzervativna,preco ti teda predtym predpisala Frontin,ved to je to iste? 😨 Proste tvoje lieky su AD a na Lexaurin nemysli,ale ked si ho das raz za stvrt roka pri maxim. Vypatej situacii,nic sa ti nestane,mozno ti pomoze anedostanes z toho stresu infarkt. Vsak vieme o co ide......nemala si sa jej chvalit.....ale vpodstate ma pravdu 🙂

simka1111
18. júl 2013

hroska - tak ja viem ze ten frontin je zle brat ... ale ja som sa snazila ho vysadit , fakt, som sa na to aj psychicky pripravovala a figu z toho .. a moja doktorka je teraz na dovolenke do 2.augusta,, 5.augusta mam u nej termin na kontrolu , akurat teraz , ked je na dovolenke, smola no .. ale ja som si zvysila ten escitil na 15 mg , tak uvidim co to spravi .... ale mam neskutocne uzkosti , ruky sa mi trasu, katastrofa, ale ako snazim sa fungovat ako tak .. neprelezim cely den v posteli, potom mi je len horsie... a bojim sa toho, ze sa mi tieto hnusne stavy budu stale vracat... minule ked som bola u doktorky tak mi lekarka vravela o tymostabilizatoroch , ze by to nebolo odveci .... ale ja som jej hned ved nemam BAP .... a ja uz neviem co so mnou .. ale zasa nikdy som nemala nejake stadium, ze by som bola v manii alebo daco tak to nie... . ale musim zabojovat a nevzdat sa teraz, i ked je to velmi tazke pre mna .. nema niekto skusenosti s uzivanim tymostabilizatorov?
Pomahaju ???? lebo ja som dot citliva , aj pred ms poocitujem zmenu nalady, tak mozno by mi to pomohlo ja neviem fakt... pripadam si uz ako totalny cvok

simka1111
18. júl 2013

inak ja mam o tychto veciach, chorobach tolko nastudovane , dokonca od septembra nastupujem na lekarsku fakultu v kosiciach , cize viem ze ten frontin je zle brat dlhodobo. A mam ambicie sa stat psychiatrickou, lebo chcem takymto ludom pomahat , lebo vlaastna skusenost je vlastna skusenost ... i ked radsej by som takuto skusenost nemala.....a stale ked mi je najhorsie, tak si pomyslim, ze a poviem si, ze zo mna bude raz dobra psychiatricka, len sa nemam vzdat tak lahko a bojovat a verit ... Ale je to pre mna tazke velmi

hroska
18. júl 2013

@simka1111 no super,to sa mi velmi paci. 🙂 drzim ti velmi palce,aby si uspesne dostudovala medicinu a aby bola z teba dobra psychiatricka. 😉 a preco teda nenavysis ten Escitil? Aj ja mam diagnozu depresia.Beriem Sertralin 150 mg uz 6 tyzdnov aj 3 dni a Lexaurin k tomu.Ide to strasne pomalicky,co mi poradis? Ozi a ten kventiax na vecer,to mas naco,toje AP,nie? 😨

simka1111
18. júl 2013

@hroska tak ja ani vlastne neviem naco ten kventiach beriem , vraj na upravu spanku , to mi predpisala este doktorka , ku ktorej som chodila predtym a tejto novej pani doktorke sa to tiez velmi nepaci, ze preco mi to dala a escitil som navysiola na 15 mg z 10 mg ... Hej ide to velmi pomalicky, ta psychika je fakt komplikovana ti poviem , proste daco sa tam trosku pozmeni , dacoho klesne a buf , si v tom ... pritom rozmyslam este pred tyzdnom mi bolo fakt super, bola som pokojna , chcelo sa mi do vsetkeho , proste nemala som sa na co stazovat a teraz si neviem predstavit, ze mi tak dobre bolo ... ale predpokladam ze to urobil ten frontin .. abstinencne priznaky a teraz hoc ho berem uz mi neucinkuje ... ale urcite ho nenavysim .... a potom hneed ako sa bude dat , az 5.augusta sa musim poradit s lekarkou, ze ako dalej .... a ty sa prvykrat teraz na to lieecis?

janka1012
18. júl 2013

@hroska nechcela som sa jej chvalit len som chcela az o tom vie ze to chcem len na akutne pripady a zaujmal ma aj jej nazor viem si to ustrazit to je pravda no dost ma rozhodila a uvazujem ze si nedam len uz teraz mi je zle z cesty uf ale musim byt silna vcera ako som si dala tak zase som dnes uvazovala ze si dam az nestresujem zajtra rano o piatej odchadzam uz ma to lakalo ze dam si a bude fajn ale vies co?idem do toho bez liekouv ak ma tam neklepne tak si nedam skusim sa s tym popasovat ak nebudem vediet zvladat pracu tak si dam ale to sa mi este nestalo...dobre ze ma strasi doktorka aspon si budem davat pozor.dnes som akasi nekludna a je mi akosi na vracanie musim sa asi najest jedla som len ranajky juj hroska drz mi palce 11dni ak prezijem prve dni uz to dam co by som si mohla dat co ma ukludnujuce ucinky?mam doma sedatif na volny predaj tym si hadam neublizim a aspon take placebo dam si hm?to som si este v decembri kupila taky slaby odvar na stres a ukludnenie len neviem ci si to mozem dat ked beriem ad co myslis?

hroska
18. júl 2013

@simka1111 ja sa liecim 2. krat,prvy krat v roku 2009,dostala som sa z toho uplne bajecne,uzivala som lieky,ale bola som uplnne o.k. Lieky som brala tak 3 a pol roka a tak som to chcela skusit bez liekov.vysadzala som pomalicky,bolo mi fajn,tak som si verila... 😵......a po 3 mesiacoch bez liekov bac,vsetko spat.Je to strasna choroba,takze ak sa z toho dostanem aj druhy krat,lieky uz nikdy nevysadim,nikdy!!Hej ten Frontin po dlhsej dobe moze prestat ucinkovat,resp.by si potrebovala zv6sit davku. Ale si mlada,taketo lieky ako Frontin,len na pokrytie,kym AD nezaberu,nemala by si ich brat pravidelne. Takze dobre si urobila,ze si zvysila na tych 15,uvidis ci ti to bude stacit. 😉

simka1111
18. júl 2013

@hroska hej je to strasna choroba fakt,. ked je clovek v pohode ani si nevie predstavit, ako to bolo ked to bolo zle a ked do toho spadne tak proste bum a je v tom a nechces si o tom viac popisat cez spravy ? lebo ja teraz by som potrebovala si popisat tak s dakym o tom , ulavi sa mi a mozno aj tebe by sa ulavilo

simka1111
18. júl 2013

toto ze je to recidivujuca choroba, velmi velmi rada sa vracia späť a mas pochopenie aspon v rodine ? 🙂

hroska
18. júl 2013

@janka1012 a to ides na 11 dni prec,mimo sr? A budes on line,ci to tu budeme tahat bez teba? 😢 Sedativ je p@d,to ani neucitis. 😀 Chod si este zabehat,to ti pomoze odburat stres a potom si sprav vecer silny medovkovy cajik. 😉

hroska
18. júl 2013

@simka1111 manzel sa k tomu postavil zufalo,proste sa odo mna uplne distancoval ☹ ale rodicia ma velmi podporuju,tak aspon niekto. O.k. mozes pisat aj na IP. 😉

janka1012
18. júl 2013

@hroska. este som nasla anxiron ten je na predpis a nieje navykovy co povies ale mam len 4 tabletky 🙂. nie teraz idem do blavy na 11 dni a o mesiac do nemecka na 3 tyzdne takze ak vecer nezaspim od unavy isto ti napisem 😉

hroska
18. júl 2013

@janka1012 anxiron je sice nenavykove anxiolitikum,ale ucinkuje podobne ako AD, az za dva tyzdne,a to by si ho musela papkat kazdy den.takze to ti je nanic. Mojko ale vsak ked si tak hrozne vystresovana,daj si ten Lexaurin,z jedneho navyk mat nebudes 😀