Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
28. feb 2016

@ametyst123 Dakuje si prvy clovek co to vie okrem mojej rodiny......teras verim ze to dame🙂.... mame rodiny ktore nas potrebuju a prene sa oplati bojovat🙂

evak12
28. feb 2016

@qidko ahoj,prosim ta ametyst mi pisala o ukludnovakoch,a ktore su to?paretin a valdoxan,nie?

sandra2308
28. feb 2016

@misulik88 neboj, jasne, ze ti bude lepsie, prve tyzdne su trochu tazke, ale urcite to vydrz, potom, ked ustupia neziaduce ucinky, budez fungovat normalne, uvidis. A ake si mala problemy, ze si zacala brat AD? A kludne pis, rada poradim🙂

eliska13
28. feb 2016

@misulik88 a mala si robeny RTG krcnej chrbtice, aj problemy s uchom bunienkom mozu robit zavrate, stitna zlaza...sama vies ci to moze byt psychika zle spis? Mas lutostive mulyslienky vy s strese?

qidko
28. feb 2016

@evak12 co sa tyka liekov to ti skor poradia ine dievcata ja s

qidko
28. feb 2016

@evak12 beriem poslusne co mi predpise do nedavna som necitala ani pribalove letaky k liekom lebo potom sa pozorujem ci nemam take alebo hentake priznaky ale babenky ti to urcite napisu🙂

evak12
28. feb 2016

joj babky moje,poradte mi,tak mi je od rana zle,polka hlavy ma boli,zaludok stiahnuty,co si mam dat?ja uz takto nevladzem

qidko
28. feb 2016

@evak12 mne zabere Lexaurin ukludni ma zaludok sa upokoji len neviem ci to zaberie aj tebe☹

misulik88
28. feb 2016

@eliska13 mala som akurat urobene vestibularne vysetrenie a orl ,stitna zlaza a zevraj bolo vsetko ok.Na rentgene krcnej som nebola ....Ja som citliva a nerobi mi dobre ked sa niekdo hada a mam strasny strach s toho co mi je ...ze ci sa stoho niekedy dostanem

panika1
28. feb 2016

@evak12 Ahoj, ani ja som neni dnes v pohode. Asi bude niečo vo vzduchu.

ametyst123
28. feb 2016

@qidko Presne tak, my to dáme, prekonáme, všetko sa dá zvládnuť, a toto určite tiež.... ja tomu verím... vidím na sebe zlepšenie... takže asi sa to dá.... nie som síce na 100% ok, to vôbec ešte nie, ale rozhodne mi je lepšie, ako to bolo na začiatku... a fakt máme kooooopec dôvod, ktoré nás "držia nad vodou".... 😀 rodinka a detičky... to je to podstatné v živote,.... ludia na ktorých nám záleží, alebo aj opačne ludia, ktorým na nás záleží.... 😉 .... Rozmýšlam, že sú veci, alebo choroby, ktoré proste nevyliečiš, ale toto sa dá, tak sa nebudeme predsa trápiť.... dáme to...!!! No nie...?

ivka1302
28. feb 2016

@misulik88 nikto nema rad ked sa niekto hada misulik neboj dostanes sa z toho to je vsetko taka retazova reakcia ze jedna vec spusti druhu a ked sa ku tomu prida neistota a strach tak to ide ruka v ruke a spusta sa to jedno za druhym. Aj ja som bola na zaciatku strasne vystrasena a nikto mi nevedel poradit a ked je clovek zufaly tak sa zda vsetko nevyriesitelne. Podstatne je aby si to vedela udrzat pod kontrolou a nepodliehala panike skus sa sustredit na pritomnost ked budes mat pocit ze ta ovlada panika zamestnaj svoju mysel niecim inym ako premyslanim nad touto zalezitostou. Cvic si to a uvidis ze ti to pomoze mne psycholologicka odporucala zobrat nieco do ruky a sustred sa na to co to je aku to ma farbu aky tvar ci je to tazke atd atd... Inak ak si nemala pred uzivanim liekov stavy take ako mas a zda sa ti ze sa ti pohorsilo asi by si mala kontaktovat svoju doktorku☺️🤗😞Neviem ako dlho uzivas lieky ale ja z vlastnej skusenosti ti mozem napisat ze lieky mi velmi zhorsovali moj stav a skusila som ich dost ked som ich vysadila vedela som svoje emocie a stavy viacej kontrolovat ale nemusi to byt tak aj u teba mozno to casom prejde. Mozno to chce len cas vydrzat. Mozno vymenit lieky casom sa naucis sama pocuvat svoje telo ked sa ukludnis a neboj vsetko bude dobre po kazdom dazdi vyjde zase slniecko a po kazdej noci pride novy krajsi den drzim palceky☺️😚😊😌❤️❤️❤️

tslobik
28. feb 2016

@ivka1302 Ahojky 🙂 , minulý týžden mi bolo dooosť zle, ale bola som aj chorá len som vracala a vracala. Ale už je dobre 🙂 . To som ostala jeden deň aj doma. Inak z práce domov, trocha upratať, navariť a už som bola odrovnaná.....Len pozrieť film a spať. Tak veľmi sa musím do každej činnosti nútiť......a stáááále by som spala. Neviem sa zmieriť s týmto mojim bydliskom.....cítim sa tu hrozne osamelo ☹

ametyst123
28. feb 2016

@evak12 Ahojky Evak, ukludnovaky... 🙂 to sú lieky ako napr. Neurol, Lexaurin, Xanax, Diazepam, Rivotril, Apaurin, ale aj Frontin, t.j. benzodiazepiny.... čiže .... alprazolamy, oxazepam, diazepam, klonazepam.... to je to isté... len to má takéto názvy.... sú návykové.... ale pomáhajú zo začiatkov, pri ADčkach, aby Ti nebolo zle..... ja som brala zo začiatku aj nenávykový Spitomin.. anxiolytikum..... ale to mi vôbec nepomohlo.... Počuj Evak, ked Ti je tak zle, chod na pohotovosť... povedz ,čo berieš.... a oni Ti dajú ten "ukludnovak"... t.j. Apaurin... to je Diazepam.... a možno aj magnezium ... obidva sú injekčne podané... ale pomôžu....! A na zajtra chod k lekárke nech Ti predpíše nejaký "ukludnovák"... takto bez nich sa to ťažko zvláda... ja nechápem, prečo ich lekári ludom nepredpisujú hned k tým ADčkam.... aj ja nechápem, ako som sa mohla mesiac trápiť so Spitominom.... teraz beriem Rivotril.... a je mi lepšie.... samozrejme beriem ten najslabší.... 0,5mg a to pol tabletky ráno, na obec a večer.... resp. vtedy ked mi je zle.... tak som si to takto rozdelila.... lekárka mi to odobrila.... a som relativne v pohode.... Držím palce.... a chod na tú pohotovosť.... ja som bola 4 abo 5 krát už neviem.... kým som nevedela čo mi je.... a pomohli mi.... tie injekcie zabrali.... ale samozrejme len na určitý čas.... Treba Ti k ADčkam... aj toto.. a Ty máš obidve lieky ADčka... nie ukludnovak....!

ivka1302
28. feb 2016

@tslobik 🙂😊😚😌👏jeeej myslela som ze ani nebudes tak dozadu citat diskusie. Som rada ze si spat tu je ospravedlneny z absencie iba ten kto sa uz zbavil depky haha😋☺️😘😚😊❤️Ale aj to pride neboj moja. Nemas vo svojom okoli nejake kamosky alebo zname komu by si zavolala a dali si spolu cajik? No ani ja ich tu vela nemam resp. Mam strasne vela ale ked je sezona a kazdy pracuje tak nema nikto cas a na druhej strane nemam nikoho komu by som si vyliala srdce okrem mojej segry a ta je doma na Sk. Ale mozno ma pride pozriet🙂😞☺️😊❤️❤️❤️To poznam ked sa musis premahat do kazdej cinnosti. Ja som dnes mojmu synovi zobrala ovladac na telku lebo urobil vec co nebola spravna a kedze je to dieta s downovym syndromom tak zrazu nevedel co ma robit tak sme vytiahli spolocenske hry a super sme sa zahrali pomohlo to aj mne kedze som sa dnes ani z domu nevygulala. Neviem ako bolo na SK ale u nas je skaredo a vraj ma zacat zase snezit dufam ze do zajtra nezapadneme snehom. Zelam pekny vecer a pohodicku v todine 😜🤗🙂😚😊😌❤️❤️❤️

ivka1302
28. feb 2016

@tslobik inak ma napadlo ked pises ze sa ti nepaci kde byvas nema prave toto dopad na tvoju situaciu? Zacala si mat tieto problemy od vtedy?😚😊❤️❤️❤️Byvas daleko od svojho rodneho mesta?

evak12
28. feb 2016

@ametyst123 ahoj,boze ty si tak uzastna ....uz mi je trocha lepsie,zobrala som kvapky Algifen,strasne ma bolela polka hlavy,stiahnuty zaludok ...a teraz som dostala menzes,dnes som zjedla polku chleba a naobed polievku,nejak do mna nejde ....ale uz som hladna,len co mam jest,aby mi nebolo zle?len neviem ci to mam z tej prace,aleboze menzes?

misulik88
28. feb 2016

@sandra2308 este ma napadlo ci nemozem mat tetaniu ci ako sa to vola...keby dom chcela ist navysetrenie tak potrebujem vymenny listok od obvodneho alebo ako?

qidko
28. feb 2016

Tu su vsetky babulky uzastne pomozu ak mozu a ak nevedia pomoct tak aspon pohladia bolavu dusu 🙂

evak12
28. feb 2016

@qidko jasne ze ste vsetky uzastne,konecne mam pocit,ze aj iny o mna stoja,vsetkym DAKUJEM

misulik88
28. feb 2016

@sandra2308 este ma napadlo ci nemozem mat tetaniu ci ako sa to vola...keby dom chcela ist navysetrenie tak potrebujem vymenny listok od obvodneho alebo ako?

misulik88
28. feb 2016

@qidko presne tak.Mam pocit ze tu mam najvacsiu podporu a uplne od cudzich ludi...velka vdaka vsetkym

evak12
28. feb 2016

@qidko a ty si s Presova?lebo ja tiez .....

juliailuj
28. feb 2016

@misulik88 no jo musíš... ísť ku obvodnej,tá ťa pravdepodobne pošle k neurológovi a ten odošle na tetanicke testy... (to také elektrošoky alebo čo sa do ruky pušťajú a z toho potom vedia či máš, alebo nie) ... je to také divné,ale nebolí🙂

qidko
28. feb 2016

@evak12 nie priamo byvam v dedinke pri presove 17 km

misulik88
28. feb 2016

@juliailuj ...tak ked mam uz neurologicku tak staci ist knej ....zajtra jej zavolam ...

tslobik
28. feb 2016

@ivka1302 problémy som mala už predtým, ale ako som ostala tehotná tak lieky som vysadila a bolo všetko v pohode.....Je pravda, že odkedy tu bývame, t. j. vyše 2 rokov odvtedy to ide so mnou dolu vodou. Viem, že mi to tu neprospieva a každý deň myslím na to, čo a ako bolo kedysi......Známych a kamarátky už vonkoncom tu nemám. Nebývam daleko od pôvodného mesta a keď môžem, tak tam idem a hneď je mi lepšie...... Keď som bola ešte doma s malým, tak som sa tam vybrala aj na 2 týždne a tááááák nám bolo dobre.....aj bez muža 😀 . U nás dnes svietilo aj slnko občas, uvidíme ako bude v týždni 🙂 . Ale už sa teším keď bude teplejšie a slnečno......predsa krásne počasie je balzam na dušu 🙂

qidko
28. feb 2016

@evak12 ty si priamo z PO ja chodim do Centrumu k Motylovej poznas ju?

evak12
28. feb 2016

@qidko ano byvam v Presove,chodim k doktorke Homzovej

sandra2308
28. feb 2016

@misulik88 moj manzel bol na tetanicky test nedavno, robi to nsurolig, takze vymenny listok potrebujes. A ake mas priznaky, ze myslis na tetaniu? A psychiater ti aku diagnozu urcil?