Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sardinka335
27. jún 2016

@olivia77 pozri ja nepotrebujem diskutovať o ,,nejakej pravde,, s ,,deckom, ktore tu dupe nožičkou, že nie a nie,,. Ako mne vo vysledku nevadia bylinky, len mi vadi nekritické a neobjektívne informovanie ludi. Kludne nech to kazda vyskuša.Ja si lupnem na večer frťana Fernetu - to iste, vyluhovane bylinky. Neuškodi, nepomoze, alkohol praveze uvolní a ked niečo uzijem s ,,vierou,,, tak mozno placebo zafunguje. Ty si zase odporca liekov (v inej diskusii som čitala tvoje nazory) takže si nemame čo vyčitať.

tslobik
27. jún 2016

Babule, ja už to asi nevydržím....ako mi je zle. Rozmýšlam aj dať v práci výpoveď.....Som doma na PN už mesiac, v práci sa im to nepáči.....Ale ja neviem ako budem pracovať.....Mne už ani lieky nepomáhajú. Teraz som doma s malým ešte tento týždeň, lebo je chorý. Zomrela mi mladá kolegyna, v stredu idem na pohreb. Otec je na tom veľmi zle, takisto aj mužova starká ide dnes do domova dôch. Ja už to neviem zlávdnuť. Neviem sa ukľudniť, každý deň revem.....Ja mám pocit, že sa čoskoro naozaj definitívne zosypem....

mijo53
27. jún 2016

@tslobik vidím, že už vážne rozmýšľaš nad výpoveďou, ale neprenáhli sa. Všetky tvoje problémy zasiahnu vnútro človeka, ale rozanalýzuj si to: mladá kolegyňa zomrela, stáva sa v živote všetko , včera bola práve taká kázeň v kostole, že Boh nechce smrť mladého človeka, niektoré choroby si človek navodi sám, neviem prečo zomrela. Manželova babka ide do domova, ak si s ňou mala dobrý vzťah, tak sa to človeka dotkne, ale uvedom si to, že babka možno tam bude spokojná, ide dobrovoľne alebo na silu? Môžte ju často navštevovať, brať domov na sviatky, babka má svoje deti, ty si tá posledná, ktorá za to môže, že ide do domova dôch. Vážne chorý otec, chceš sa oňho starať? nemôžte mu zabezpečiť opatrovateľku? Ja som smrť svojich rodičov tiež veľmi ťažko prežívala - 2 roky som sa s tým vyrovnávala, plakala deň a noc a pritom mali svoje odžité, ale to sú rodičia. Plač koľko sa ti chce, uľaví sa ti, ale keď vystúpiš z práce, obmedzí sa ti kontakt s ľuďmi a môže to byť aj horšie. Ale to už musíš ty sama vedieť

sardinka335
27. jún 2016

@tslobik je toho na teba naraz velmi vela, neunalhli sa. Uprimne? v takomto stave ist na pohreb? to je napor na psychiku, ako proste neber to v zlom, ani ze som nejaka necitliva. ALe ti poviem ze ja v ,,dobrom,, období kedy som bola nastavena na AD a v pohode a som išla na pohreb a veru uzkosti mi prišli ked som tam videla otvorenu truhlu....ako zamava to s neurotikom.
Co sa otca tyka, nemas pomoc? Surodenci? Mužova starka...ako zase nechcem byt zla, ale to az tak nie je tvoja starost - neurotik si ,,rad,, na seba vztahuje všetky nešťastia. Starka ma deti..muz je az vnuk nie? V domove sa o nu postaraju a ty ju mozeš navstivit. CHapeš..nemozeš na seba vztahovat kazdy problém. Ty ako psychopacoš musíš tie problémy selektovat, znie to mozno hrozne, mozno ma ukamenuju ale je to tak. Ak si v takom akutnom stave tak ja by som zvažovala navštivit psychara kde chodiš....a suhlasim s
@mijo53 ze s tou pracou sa neunahli alebo si hladaj inu - viem v takom to stave tazko, ale ak ostaneš doma tak to je na ,,štranek,, ziadny rozptyl, ludia, pomaly ani dovod umyť sa učesať sa...poznam to...kontakt s ludmi je dolezity, neuzatvarat sa do seba, do smutku...

tslobik
27. jún 2016

@mijo53 moja mama tiež nie je zdravá a tú otcovu chorobu zvládame ťažko. A koleg. sa zadusila stravou, veľmi nešťastná náhoda, zomrieť zo zdrava. Ja mám pocit, že sa okolo mňa dejú iba zlé veci...Išla som minule autobusom a jedna mladá žena tam dostala epilept. záchvat. Ja tuším to zlo priťahujem. Už som sa nezasmiala ani napamätám.....Tie dni sú rovnako smutné už od nového roku.....A keď zazvoní telef. sa mi rozbúcha srdce, lebo len čakám čo zlé sa stalo.....A prácu mám takú, že opatrujem starých ľudí, čiže hrúza....samá depresia,.....Keby že robím aspoň niečo iné, kde prídem na iné myšlienky.....Len peniaze ma tam držia, kedže musíme z niečoho žiť.....

olivia77
27. jún 2016

@sardinka335, s tebou debatu raz a navzdy koncim, lebo TY budes mat vzdy pravdu!!! ty decko...

sardinka335
27. jún 2016

@olivia77 decko si ty - lebo len deti reaguju takto ...,,dup nožičkou a už sa s tebou nebavim ,, nemaš argumenty, tak končíš...to je tu bezne, na to som zvyknuta, ziadna novinka. Pa pa ...

sardinka335
27. jún 2016

@tslobik ten pocit máš preto lebo tie dobre veci nevidiš, neurotik vidi skor tu čiernu bodku na bielom papieri a to dobré si musi normalne cielene vyhladavat. Ta kolegyna to je fakt blbe, ale holt taky je zivot. Tie pocity uplne poznám ked šefka povedala moje meno tak som normalne začala mať uzkosti a doslova sa mi roztriasli nohy no konečna....pritom nič zle na mna nemala. Proste naša amygdala - časť mozgu zle vyhodnocuje podnety a spušťa reakciu ,,utok alebo utek,,. Pritom na to nie su objektivne dovody. Aj som potom musela odisť lebo ta praca ma vyčerpavala a vyhorela som, takže chapem.

janka_banka
27. jún 2016

@sardinka335 sardinka presne ako píšeš o tej amygdela som čítala aj ja ...je to pravda 100% ... len je naozaj ťažko zmeniť svoje vnímanie, keďže pociťové vnímanie (vnímanie z amigdaly) predčíňa logické vnímanie/myslenie, určite chápeš, čo chcem povedať 🙂 ... ja sa už toooľko snažím túto vetu si hovoriť, ale s prepáčením to ide niekedy na prd 😀 ... a najhoršie je to, že ja z týchto svojich pesimistických stavov zbehnem do depky a to už ma potom musí regulovať lekárka liekmi ... ale je to aj tým, že máme rodove málo serotonínu, moj otec aj moja babička trpia depkami .... a o tej čiernej bodke to je tiež úplný súhlas 🙂 ... a inak ja som teraz tiež na PN, som vyhorela úplne v práci a som doma štyri týždne a veru pomaly ide liečba, stále som ocapená akoby a vyčerpaná a stále sa nedokážem akosi tešiť z vecí. Lekárka ma síce uisťuje, že to chce čas a čo sa pokazilo za šesť mesiacov v práci sa môže dávať dokopy aj rok a viac, ale ja už chcem chcem žiť...ale ešte nevládzem ...

janka_banka
27. jún 2016

@tslobik presne ako píše sardinka táto práca nie je pre Teba, vieš niekoho sa niektoré veci nedotknú, na niekoho pôsobia skľučujúco ... nie každý sme stvorený pre každú prácu ... ja som to žiaľ pochopila až ked som úplne vyhorela a nedokázala som sa ráno postaviť z postele a postarať sa o svoje dve detičky...kebyže môžem vrátiť čas, tak dám výpoveď hneď ... ale už je pozde milej drozde a teraz sa dávam pomaly dokopy ... nechoď proti sebe a za svoju hranicu ... píšem Ti to v dobrom, lebo viem čo prežívaš... moc moc držím palce ....

olivia77
27. jún 2016

@sardinka335, nereaguj na moju osobu, dakujem za pochopenie!

tslobik
27. jún 2016

@janka_banka a teraz pracuješ? Okrem toho, že si na pn, vrátiš sa do zamestnania?

sardinka335
27. jún 2016

@olivia77 vieš čo, si mi ukradnuta ako vreco gytu ver tomu, reagovat budem kedy chcem a na koho chcem, aj na teba, ak budem mat tu potrebu sa k niečomu vyjadriť, s tym sa nauč žiť - je to taka terapia ako odolavat stresu, to sa neurotikom vzdy hodi. V zivote nebudeš stretavat len ludi, čo ti šteklia uši, tak sa s nimi nauč koexistovat alebo nechod na verejne diskusáky.

tslobik
27. jún 2016

Ja neviem, prečo sa aj tu hádate. Veď toto je diskusia, kde si máme pomáhať a povzbudzovať sa, vnímala som to tu ako také útočisko v ťažkých chvílach, ktoré prežívame asi každá, čo sem prispieva. Hádoch je na svete dosť a myslela som si, že tu sa ženy navzájom dokážu pochopiť.

janka_banka
27. jún 2016

@tslobik nie som na PN už skoro mesiac, najprv som si myslela, že som v práci nezastupiteľná, skákala som ako oni pískali, bola v práci 9 hodín denne a viac ...a po práci som ešte vybavovala pracovné veci ... a o kolektíve ani nehovorím,mladé šťandy sa tam do mňa navážali... za 8 mesiacov som mala dokopy 3 dni dovolenky, padala som na hubu ... stále sa tam niekto hádal...proste zlá atmosféra ... tak som im zavolala, že idem dlhodobo na PN a nech si hľadajú náhradu ... nič a nikto nestojí za naše zdravie, to mi ver, len v tej chvíli to tak človek nevidí, chceš ísť na 100 % a nakoniec ublížiš sama sebe ...

olivia77
27. jún 2016

@tslobik, tak isto nechapem... ona utoci, ale nie je si toho vedoma... ja som sa tu zastala kvapiek, ktore mne pomahaju, cize vlastna skusenost, no a takto to tu zacalo... potom tu uraza, ze som decko, neurotik atd... nevadi, ideme dalej 😀

natalym
27. jún 2016

@olivia77 Ke´d Ti pomáhajú, tak ich ber a na druhých sa vyser. 😉

olivia77
27. jún 2016

@natalym, mas pravdu 😀😀😀

tslobik
27. jún 2016

@olivia77 Veď o to pri tejto, ako aj každej inej diagnoze ide. Hlavne, aby človeku niečo pomohlo, to je úplne ale úplne jedno čo. Dôležitý je pocit a vedomie, že sa cítim lepšie a je mi naozaj lepšie. Človek je bytosť individuálna....

olivia77
27. jún 2016

@tslobik, presne!!! ved ja som tak stastna, ze teraz uz ako tak fungujem oproti minulemu mesiacu, to nebol zivot, ale prezivanie! a beriem kvapky, ktore mi naozaj pomahaju, tak preco sa ich na zaklade vlastnej skusenosti a pocitov nezastat? takisto by som ich mozno neuznala ako ucinne, keby som ich nikdy nebrala... ale co je viac ako vlastna skusenost? tiez mi nikto neveril, ako sa mozem citit tak zle pri ataku, a preco? no lebo to ti ludia nezazili! tak nemozu tusit, co to je zac... ved sme tu vsetky na jednej lodi, to je jedna, ci uz ma jedna to alebo ono, mame podobne problemy vacsina, uzkosti, depky, panicke ataky... mame si pomoct, ale nie utocit na seba... je to smutne... nie som hadavy typ, ale zastanem sa toho, s cim som spokojna, je to celkom logicke...

lenieta25
27. jún 2016

baby chcem sa Vás opýtať keď beriete antidepresiva je možne chodiť normálne a aj fungovať v práci?ďakujem

sintra
27. jún 2016

Kocky co ste tu z BA, poradte: hladam pre znameho, ktory momentalne zije v BA, psychiatra, takeho, ktory bude stat za nieco a ma aspon jeden den v tyzdni dlhsie ordinacne hodiny, co ja viem napr.do 18tej? Neviete o niekom takom?

danuska4883
27. jún 2016

@olivia77 ja som sa dala takisto na tie kvapky beriem ich už 7den uvidím čo to so mnou spraví, ale som rada že Ti pomáhajú A preto aj verím že je nádej a že pomôžu aj mne vďaka tebe som sa na to dala lebo lieky beriem ale V určitých veciach aj tak nepomôžu,preto verím že pomôžu kvapky. 🙂 po týždni dam vedieť či mi je už lepšie,lebo ten pan čo mi ich namiesal mi písal že za 2 týždne vidieť výsledky, tak musím byť trpezliva A radšej vyskúšať niečo ako potom ľutovať môj názor! 🙂

sardinka335
27. jún 2016

ale aka hadka...ved si davajte čo chcete, ja len hovorim a za tým si stojim, ze na ťažke stavy vam to nepomoze, ak tu uz je človek na hospotalizáciach, pretoze jedna kvapka niečoho neoklame mozog a jeho prenašače. Na lahke stavy ok, moze byt. Ale ak pomaha aj placebo tak je to fajn, kvapkajte si ho. Neurotik nie je urazka je to stav ktorým tu ludia trpia. Su to neuroticke poruchy takze aka nadavka...
@lenieta25 ano, je možné chodit normalne do prace a fungovat.

olivia77
27. jún 2016

@danuska4883, to ma tesi a ake beries? viac esencii vo flasticke, ci samostatne?

danuska4883
27. jún 2016

@olivia77 viac esencii mám to namiesane 🙂

olivia77
27. jún 2016

@danuska4883, ak by si bola taka dobra, cca za 2-3 tyzdne daj vediet, ci sa nieco zmenilo, kludne mi napis do spravy, aky mas pocit z kvapiek, budem rada, ak nezabudnes 😉 lebo po tych 4tyzdnoch je uz doba, ze sa da nieco odpozorovat...

danuska4883
27. jún 2016

@olivia77 jasné dam Ti vedieť! 🙂 mne Je už teraz kúsok lepšie.

kubimatej
27. jún 2016

ach ako ja neznášam menštruáciu a k mojej pp mi vôbec nepomáha..včera brnenie v celom tele, dnes opäť :( fuuj zase hnus pocity

olivia77
27. jún 2016

@danuska4883, ano? citis nejaku, aj len malilinku zmenu? lebo vacsinou po tyzdni je taky prvy ucinok citit a potom taky velky rozdiel po mesiaci... mne bolo tiez po tyzdni o kusticek lepsie a potom sa to akoby kazdym tyzdnom zase posuvalo k lepsiemu, este ale dam tomu cas, musime byt trpezlive 😉 to nie je Diazepam, neucinkuje hned po podani, trosku to trva, ale nech to stoji zato 😉