Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sasilinka
26. apr 2010

Myško,
myslím, že problém není v Tobě a ani nejsi nemocná. To, že ho kamarádi večer několikrát otravují telefonem, aby s nimi šel na pivo je jeho chyba. Měl by si uvědomit, co chce, jestli Tebe nebo pivo a kamarády a podle toho se přizpůsobit. Ty bereš na sebe jeho chybu a to je špatně. Pokud byl zvyklý chodit na pivo, chodit bude. Chlapi se jen tak kvůli nám ženským nemění. Že se potom kvůli tomu pohádáte, je zcela logické. Musíš si uvědomit, zda chceš chlapa mít občas, mezitím bude s kamarády na pivě, nebo jestli Ti to prostě vadí a podle toho se rozhodnout. Určitě to Tvoje chyba není.

kubaka
26. apr 2010

fresbee 🙂 🙂
myska - spíš je otázka, proč tě to tak bytostně žere? Že to prožíváš až tak hluboce, že tě to úplně zruinuje a jen bys ležela. Navíc partnera nejde vlastnit, nárokovat si ho jen pro sebe. Část času patří jen jemu a je na něm, jak ho prožije. Část je vaše společná a něco je jen tvoje. Mělo by to býtv rovnováze a k oboustranné spokojenosti. Nejde ho odstřihnout od kamarádů , pokud s nimi chce být, akorát by se začal vzpouzet. volnost ve vztahu je důležitá.
Jen nepíšeš, jak na ně reaguje on, zda ho večerní tahání do hospody rozčiluje nebo jde rád, zda je také rád s tebou sám a vyhledává společné chvíle ve dvou a je jim třeba schopen říct, že nejde do hospody a chce být doma?... to je podstatné. A jak je rozložený jeho čas ?- mezi tebe a kamarády.
Hlavně bych ale viděla největší problém ve tvém prožívání. A to není od věci zajít za psychologem se poradit, pomůže ti se v tom vyznat a dešifrovat tyto pocity. 🙂 A pak se můžeš s přítelem domluvit na nějakém řádu, a rozdělení času.

bejby29
26. apr 2010

Myska, hlavne si davaj pozor, aby sa vo vasom vztahu tvoj priatel nezacal citit ako "vtacik v klietke", to chlapi neznasaju 😉 A ja mam skor taky pocit, ze sa bojis, ked chodi von na pivo, aby si nenasiel niekoho ineho ( alebo sa mylim? ).

nepochopena
26. apr 2010

Myska183,
neviem prečo ťa to tak vytáča ?? A ty nikam nechodíš bez neho?? S kamarátkami na kávičku alebo nákupy?? A vytáča to jeho??
Skús sa na to pozrieť aj inými očami...teda tými jeho. A presne ako napísala bejby aby sa nezačal cítiť ako vtáčik v zlatej klietke a ak mu budeš robiť sceny kvoli kamaratom naschval ho este podkopu ze ho nechces pustiť a nie si este ani jeho manželka a čo potom?? Ked sa vazmete budes ho strazit na kazdom kroku?? Partnerstvo aj manželstvo je fajn ale i tak potrebuje clovek trochu slobody, sukromia a hlavne dôveru toho druhého
Myška, hlavu hore, skúste si dohodnúť nejaký harmonogram, trebárs každý druhý piatok sa bude venovať len tebe a vypne si mobil aby vas neotravovali a zase dalši piatok bude s priatelmi a ty s kamoškami. Budete si vzácnejší, budete sa na seba viac tešiť..ale hlavne mu musíš veriť, ak je teda taký super ako si písala 😀

myska183
26. apr 2010

Dakujem za rady. Ked ja si to vsetko uvedomujem, ale sa mi to proste nedari robit, ja proste chapem, ze kazdy potrebuje svoju volnost. Mozno je to aj v tom, ze ja som proste nikdy tolko priatelov ako on nemala a co som mala par kamaratok, tak sa vydali a maju svoje rodiny a odstahovali sa. Bejby mas pravdu, bojim sa ze to dojde tak daleko ......... a potom by uz bolo vsetko stratene a nebolo by cesty spat. :( On sa mi dostatocne venuje, ja proste neviem, preco mi vadi aj to obcas co ide s nimi:(

bejby29
26. apr 2010

Myska, skus navstivit psychologa na par sedeni, alebo nejaku terapiu, kde sa vyrozpravas...A nemas nejakeho konicka, ktory by ta uplne "pohltil" a nemyslela si na to? Skus nieco vymysliet, nieco, co ta chyti za srdce, napriklad ja chcem teraz zacat so skolou, aby som sa odputala od tych mojich stavov ( aj ked su to uplne ine problemy ako mas ty 😉 )

kubaka
26. apr 2010

myska - tak náhled máš - vypadá to jako velká žárlivost a závislost na příteli, která už teď otravuje tebe a časem by otrávila jeho. Jestli se ti fakt normálně věnuje, tak je problém ve tvé hlavičce a bylo by dobré s tím pohnout, nechceš-li o něho přijít. Normálně si najdi v rámci polikliniky psychologa, nebo v tel. seznamu - nevím, kde bydlíš a popovídej si o tom. Většinou člověk hodně pochopí své motivace , když mu je někdo rozebere a nechá ho na ně nahlédnout z jiného úhlu. 🙂

zuzi118
26. apr 2010

kubaka - Ja 😉

bejby29
26. apr 2010

Zuzi, hned ti napisem 😉

myska183
26. apr 2010

kubaka, asi mas pravdu, vies kolko krat som sa tam uz aj chystala, ale sa to casom spravilo, tak som z toho upustila a potom zasa, je to ako zacarovany kruh.

susanne21
26. apr 2010

ahojte,
môžem sa opýtať, ako sa dá rozlíšiť depresia, panická porucha od posttraumatickej stresovej poruchy?
Ináč, aj ja sa pripájam k tým, ktoré vás čítajú, aj keď, len sem-tam a prajem všetkým veľa síly,aby ste to zvládli.

miracko
26. apr 2010

Dakujem za "mile prijatie" ale momentalne som dosť sklamana... no nevadi, majte sa tu fajn

miracko
26. apr 2010

Sorry toto nepatrilo sem ale do inej temy nechtiac som sa sem preklikla, dufam ze sa zasa jedna osoba neurazi, ale mala som temu ulozenu medzi oblubenymi a nejak som sa tu zmotkala...fakt sorry patrilo to inam

filipal
26. apr 2010

Myska, reagujem na teba....vies, ze aj ja som mala kedysi taky vztah? frajera, do ktoreho som bola blaznivo zalubena a chcela som byt len s nim...a hlavne sama, aby mi ho nikto nebral. preto ta uplne chapem. rozpadlo sa to po 4 rokoch, nemal ma dost rad a mozno preto som to tak prezivala...citila som to.
zvlastne, ze ku kazdemu dalsiemu partnerovi som uz bola tolerantna a dokonca som vyhladavala chvile, kedy sme mohli ist do spolocnosti. myslim si, ze to ma nieco spolocne aj s introverciou a extroverciou. my s mojim muzom, sme najradsej len spolu sami dvaja, tak nam to vyhovuje, ale poznam vela parov, kde je jeden introvert, oblubuje samotu, v samote cerpa energiu, kym ten druhy - extroveret uteka medzi ludi a s kamosmi najlepsie relaxuje. porozmyslaj, ci nie ste v tomto odlisni....
radu som ti nedala, len mozno to bude pre teba vysvetlenie....

Suzanne, to je dost odborna otazka, to ti asi vysvetli Andy. 😉

kubaka
26. apr 2010

susanne - tak to ti řekne přesně andy.
Zajímavé - za sebe říct mohu jen to, že deprese a PP jdou vesměs ruku v ruce a léčí se stejně. To druhé je vázané vyloženě na nějaký život ohrožující stav: trpí jím oběti násilných činů, různých pohrom a neštěstí. Vyloženě po nějakém silném traumatu. Jsou i speciálně školení lidé, kteří se specializují za pomoc v těchto situacích.
Depresí onemocníš z přepracování, z dlouhodého žalu z čehokoliv, z frustrace, postupně a pomalu se to rozvíjí. Hrají tam roli dávné a hluboké problémy, u stresové poruchy jde myslím pouze o reakci na danou událost, nic okolo. To odhaduji příčiny, andy upřesní projevy.
Proč to potřebuješ odlišit?

andy.a
26. apr 2010

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

tak tu sú medzi úzkostnými poruchami aj PP a PTSD 😝 😝 😝 i keď článok je staršieho dáta,príznaky sedia,i keď liečba trocha pokročila,máme širšie spektrum AD na výber 😕

a depresia patrí medzi tzv.afektívne poruchy,prejavy-smutná skleslá nálada,sklon k plačlivosti,znížená alebo žiadna radosť zo života,nútenie sa aj do úplne bežných činností,ktoré človek predtým robil automaticky,poruchy spánku,chuti do jedla,nervozita,úzkostlivosť,napätie,vegetatívna labilita-napr.žalúdočná alebo črevná nervozita,poruchy pozornosti,v ťažších prípadoch samovražedné alebo sebaubližovacie sklony/agresivita zameraná voči vlastnej osobe/atď....

PTSD-postraumatická stresová porucha-príznaky môžu byť ako pri depresii,ale predchádza jej výrazný stres/úmrtie blzkeho člena rodiny,vojnové udalosti,znásilnenie atď..../,liečba je ako pri depresii-AD kombinovaná s psychoterapiou 😝 😝 😕

andy.a
26. apr 2010

práve pozerám,že Kubaka to napísala dosť podobne 🙂 😉 😅

Myška,s priateľom ste asi úplne odlišní,nemala by si sa na neho tak extrémne viazať,ale hľadať si kontakty-kamošky v okolí,viac sa venovať sama sebe a nespoliehať sa vo všetkom len na priateľa...mám pocit,že si vo vzťahu veľmi submisívna 😕 😕 😕
čo tak nájsť si kamošky medzi manželkami/priateľkami kamošov tvojho priateľa ?? 😕 😕 😕
a robiť si babské jazdy,pokiaľ chlapi budú na pive ?? 😕 😕 😝 😝

doseti
26. apr 2010

ahojte
takže Kubaka čítam vás už rok...každý deň...keď ste sa zamkli tak je to "trochu"horšie ale aspoň mám menej čítania...

prežívam to s vami a niekedy si aj poplačem...

hroska
26. apr 2010

Vsetkym dievcatam vdaka za podporu,ktoru prave teraz potrebujeme🙂

oazapokoja
27. apr 2010

prosím Vás má tu niekto skúsenosti s liekmi COAXIL?Včera mi dala lekárka dakujem za odpovede 🙂

kubaka
27. apr 2010

doseti - zdravím tě 🙂 . Zamkli jsme se, protože si povídáme už i dost mimo téma, takže by to nebylo až tak zajímavé. Tady se držíme čistě jen nerozmělněnému tématu. Chodíme sem stále, protože tušíme, že nás v tichosti čte hodně koček a postupně se rozhodnou vystoupit a začít řešit svoje problémy. O což tu jde. 🙂 🙂 🙂

bejby29
27. apr 2010

Kopiruje clanok Mirusky, co napisala o nas...

Dali ten članok o homeopatii vyborny tak ma zaujal že som pani Dr. napisala koli malemu či by mi nevedela poradit.A čo sa týka tam tej teme tak to vyhod z hlavy nie nadarmo sa hovori "Za dobrotu na žebrotu!" Tie damy asi nevedia čo je to slušnost ani sa im nečudujem že trpia depkami.Každy mame problemi aj duševne aj ine ale len silne osobnosti sa vedia s tym popasovat a tie slabšie potrebuju pomoc,a je smutne ked niekto pomocnu ruku podava a oni ju neprimu,tak načo tu pomoc žiadaju,nie preto aby pomohli ale preto aby lutovali.A ešte sa budu smiat s ludi a ponižovat ich to svedči o ich inteligencii.Ok končim na tuto temu ale dost ma to rozhodilo.Takže hore hlavu mi verime v to čo verime a je to dobre mne to strašne pomaha a zato som Vám vdačna

miruska15
27. apr 2010

ja som nikoho neurazila.to nebolo adresovane kokretne vam ale všeobecne na ludi aky su zly a nie vy.

bejby29
27. apr 2010

Miruska, teraz sa nesnaz prekrucat, ok? Ked uz nieco napisem, tak si za tym stojim.. Ale ja si myslim, ze ty vo svojej jednoduchosti ani nevies co si napisala

miruska15
27. apr 2010

ja neprekrucam prečo by som mala.To tu nemože mat nikto svoj nazor vy tu svoje nazory bežne píšete.to sa zakaždym osočujete kdo čo napisal.A s tou jednoduchostou si vyprosim. Ja som si zastala priatelku ktoru ste vy vo vašej teme sfukli za svoj nazor.

bejby29
27. apr 2010

Ty si sa svoj nazor prave snazila popriet.. Tym, co si napisala, si osocila vsetky zeny a matky, ktore nemali alebo nemaju prave najlahsie obdobie vo svojom zivote, snazia sa s tym bojovat a potom pride niekto ako ty a bude tu o nich pisat, "ze sa necuduje, ze trpia depkami!" A len silne osobnosti sa s tym vedia popasovat, takze vsetci, co tu pisali do tejto temy, su podla teba slabe osobnosti?!

bejby29
27. apr 2010

S tou jednoduchostou - staci, ked sa pozriem na tvoju gramatiku a mam dost..

miruska15
27. apr 2010

ja nič nepopieram ja som tak isto slaby človek aj ja mam ťažke obdobie za sebou.Ja som pochovala do roka mamu aj otca bola som tak na dne že som uvažovala na to najhoršie ale dostala som sa s toho pevnou volou a pretože mam deti a manžela a to ma drži pretože mam len ich.Ja som to myslela tak že sa vam nepačia druhých nazory a odsudzujete druhých že veria v to čo veria. V každom z nas je silna osobnost.Vždy ked spadneš musiš sa postavit a ist dalej.Ja som spadla niekolko krat.A či si niekto pomože liekmi alebo to zvladne sam je jedno vysledok by mal byt rovnaky usmev.

miruska15
27. apr 2010

Tak prepač ta moja gramatika viem že neni v poriadku to neznamena že som menej ako ty.

hroska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz