Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ruzicka32
11. apr 2014

@ja1980 vela závisi aj od dávkovania a dlzky liecby nechcem nikoho strasit ked sa to uziva v nizsich davkach verim, ze uskodit nemôze

kiwi82
11. apr 2014

@ruzicka32 ahoj ano mávala som aj také, že mi rýchlo búchalo srdce, tlak v hlave aj v ušiach. ale častejšie som mala nízky tlak a nízky pulz a bála som sa, že odpadnem. nečítala som tvoje príspevky predtým .... berieš AD?

ja1980
11. apr 2014

@ruzicka32 @kiwi82 ja mám tiež také stavy že raz mám vysoký tlak (užívam lieky na VT) a potom hneď nízky. Minule som sedela na urgente so zapálenou žilou, necítila som žiadne príznaky a keď mi sestrička zmerala tlak, skoro som zinfarktovala, 200/110, tak hneď tbl. pod jazyk a po polhodine 150/100. Teraz som si doma merala tlak, mám 117/72, mám 😒 keď mám nízky tlak, tak ma moce 😉
Inak to je hrozné, aké sú preplnené psychiatrické ambulancie 😔

esselte
11. apr 2014

baby, hurá je víkend, túto vetu asi odo mňa často nepočujete, lebo víkendy veľmi nemusím, ale deti boli dnes v škole strašne zlé, jedna mi klamala, potom utiekla ku kámoške namiesto do družiny, s riaditeľom sme ju zháňali, proste des, tak preto to, že sa teším že budem doma, ale verím, že aj počasie bude ok.Písala som spolužiačke, ona je psychiatrička o xanaxe a rivotrile, čo beriem, napísala mi, že
ak to beriem od decembra a len malé dávky, mám si to ešte nechať a keď sa budem cítiť úplne stabilizovaná, tak to pomaly vysadiť, ale že ešte nemusím, že to berú ľudia a dlhšie a hlavne vyššie dávky.

esselte
11. apr 2014

@ja1980 ja mám niekedy veľmi nízky tlak, včera som mala 110//65, zvyčajne mám nízky a tiež sa so mnou potom motá, ale zistila som, že pijem veľmi málo vody a môže to byť aj z toho

esselte
11. apr 2014

@anina63 mne magnézium strašne znižovalo tlak, ja ho nemôžem brať, brala som magné B6, ale už nemôžem a neberiem

ja1980
11. apr 2014

@esselte aj ja, aj si to uvedomujem že treba zvýšiť príjem tekutín, dokonca si v práci vedľa PC položím fľašu minerálky s tým, že ju do konca pracovnej doby musím vypiť, no máš ho vidieť 😅 ale keď viac pijem tak sa bojím ísť aj do mesta, lebo mi treba často cikať 🙂

3009
11. apr 2014

@ruzicka32, @ja1980, @kiwi82 aj ja sa liečim na vys. krv. tlak, nakoľko mi stále skákal tlak 170/90 a viac. Lieky na VKT mi od minulého leta zasa robili veľké úzkosti /keď mi nasadili beta-blokátory a blokátory kalciov. kanála/ a preto mi začali dávať Lexaurin. Teraz sa zas neviem zbaviť Lexaurinu. Blok. kalc. kanála som vysadila a znižujem aj dávku beta-blokátora. Odvtedy mávam tie hnusné úzkosti.

danielagabriela
11. apr 2014

Boze baby, ja sa asi zblaznim...som si rano myslela, ze uz som zdrava a kolko toho porobim....no nadsenie trvali cca. Pol hodku a chytila ma taka uzkost, ze sa neda anirozchodit, ani rozrobit, comi vacsinou pomoze ...a cim dalej, tym ma to viac chyta....a ja blba som dnes nezavolala anidr. A ide vikend, nosim strasne zvedava☹

marlenka75
11. apr 2014

@danielagabriela Ahoj, aj mne je tieto posledné dni hrozne, síce som len cca dva týždne dozadu začala s liečbou, no cítim sa oveľa horšie ako predtým. ☹

marlenka75
11. apr 2014

@esselte Prosím ťa koľko berieš toho Xanaxu? Ja ho beriem už dva týždne spolu s AD a zatiaľ výsledok nevidím, je mi ešte horšie ako pred liečbou.

danielagabriela
11. apr 2014

@marlenka75 no ja sa liecim tri mesiace a uz da mi zfalo lepsie, ale co sa deje tento tyzden....som si najskor myslela, ze to tou zmenou pocasia, potom som mala chripku, tak som, ze to prejde, ale horsie.....
A na zaciatku liecby, tie prve ttyzdne sa ti moze stav zhorsit, ale to je prechodne, kym si telo zvykne na prisun liekov, neboj sa bude to cim dalej lepsie🙂

marlenka75
11. apr 2014

@danielagabriela No to dúfam že sa to zlepší, lebo takto sa ťažko žije...za dva týždne idem na kontrolu tak uvidím čo bude dovtedy.Ty ako často chodíš na kontrolu?

172
11. apr 2014

ahoj babeny ked tu pisete o tom tlaku ja som vzdy mala nizky tlak a v poslednej dpbe ked si meriam mam stale 150/107 moze to byt z AD? neviete cim ho znizit? @esselte cucala som na tu vetu pol hodiny ze hura vikend🙂 a ako to dopadlo s tou ziackou?

3009
11. apr 2014

@172 neviem,či AD môžu zvýšiť tlak, to sa radšej spýtaj dr. Tlak si môžeš zníži užívaním magnézia alebo Magne B6. Mne sa užívaním AD a Tiapridalu zasa tlak upravil na normál aspoň tieto 2 týždne čo ich užívam. Uvidím dokedy. Ale lieky na tlak užívam aj naďalej. Mne kardiologička povedala, že ten tlak môže robiť aj psychika a lieky na vys. krv. tlak, spôsobujú úzkosti a aj depresie, samozrejme podľa toho ako je kto na to citlivý. Mne žiaľ robia tie úzkosti.

savanna
11. apr 2014

ahojte dievcata, u mna sa to tiez strieda stale hore dole, vcera vecer som bola uplne slaba, uzkostna, bez energie ... a dnes som mala uplne fajn den, mozno aj tym, ze sa zlepsilo pocasie, bola som taka dobre naladena. potom som sa vybrala do obch. centra, mala som sice uzkost, ked som isla, tlak na hrudi, este som ani nebola v obchodoch 😅 , ale potom som to nejako rozchodila a zacala som skusat rifle a tak som sa nejako myslienkami do toho zabrala, ze ma ta uzkost uplne presla 😀 tak som dnes taka spokojna a vdacna za to, ze lieky existuju a ze mi pomahaju.

anina63
11. apr 2014

@esselte ahoj,ja s raz za čas naordinujem Magne b6 a to hlavne vtedy,ked mám nepokojné nohy,že im neviem najsť miesto.Je to nepríjemné 😝 Inak ja si najradšej postavím fľašu ody doma aj v práci,aby som videla koľko som vypila.Ked mám točáky,tak pijeeeeem a nahováram si,že to mám z toho,že som málo pila 😀

anina63
12. apr 2014

@ruzicka32 Ahoj,vieš,že som včera na teba myslela,že ako sa máš.Tie pocity na infark 😅 tiež poznám a tlak vyletí.......inak ho zvyknem mať nízky,ale pred ms skáče ako divý.Tebe a všetkým kočkám prajem krásny den.Isto všetky robia ako včeličky pred sviatkami 🙂

ja1980
12. apr 2014

Ahojte dievčence, dnes je tu ticho 🙂 Ja som len nakukla, dnes som upratovala celý deň a konečne som si vyložila nohy 😉 čo ste porábali celý deň ?

3009
12. apr 2014

Ahojte dievčatá. Dnes mi je zle, lebo znižujem Lexaurin a zasa abstinenčné príznaky - búšenie srdca, tlak na hrudi, potenie rúk a pod. Ja sa tuším toho Lexaurinu nezbavím. No des. Ale cez deň aby som to nejako prekonala, tak som si bola včera kúpiť sadenice stále rodiacich jahôd a dnes som si ich vysádzala na balkóne do takého poschodového hrantíka. Na balkóne si pestujem aj rajčiny, pokusne tento rok aj uhorky. Balkón mám malý takže všetko tak primerane. To tu píšem preto aby som sem nedávala len samé veci ako mi nie je dobre. Dúfam, že vy ste mali dobrý deň. Príjemný večer.

anina63
12. apr 2014

Ahojteeeee kočky,všetky narobené,unavené 😀 a dufam,že spokojné s výsledkom.Keby ten poriadok chcel tak vydržať aspon týžden 😀 @ja1980 podobne ako ty 🙂 @3009 ver tomu,že sa zbavíš,ale to ti musia sedieť AD.To nemám zo svojej hlavy,ale od žienok,ktoré radili aj mne a som rada 🙂 Ja sa inak bojím liekov,nielen tých,ale hociakych@esselte ešte ťa drží optimizmus zo včerajška?@172 máš sa?Akurát ide počasie,to bude potešenie 😠 kabáty von zo skrín 😝 a to už mám všetko vyprané,odložené,lenže mne sa to stáva každý rok 😀 Kočky pekný večer a zajtra oddychovať 🙂 🙂 🙂

esselte
12. apr 2014

@marlenka75 ja beriem 0,5mg večer, dva týždne je ešte málo, aký máš xanax? Ja mám SR, ten pôsobí lepšie a dlhšie, aspoň mne sa to zdá a čo ešte berieš?

esselte
12. apr 2014

@172 našli sme ju u spolužiačky, v pondelok dostane poriadne vyžrať, v piatok som to už veľmi neriešila, lebo bola veľmi zostresovaná

esselte
12. apr 2014

@ja1980 ja som tiež makala celý deň, ešte som večer upiekla koláč a už ležím v posteli a čítam, čo ste popísali, u mňa tak striedavo

esselte
12. apr 2014

@anina63 áno, lebo sa teším, že už som si všetko poupratovala, upiekla koláčik, dala novú záclonu, tešila som sa z nej, je fakt krásna, aspoň podľa mňa,celkom fajn deň, ale trocha som pocítila aj úzkosť, ale hneď som začala niečo robiť a prešlo to, tak mi to radí terapeutka, zmeniť činnosť

mymimi
12. apr 2014

ahojte nechce niektorá seroxat? minula som len jednu tabletku..

anina63
12. apr 2014

@esselte Ahoj,mne sa ráno ťažšie rozbiehalo,ale chvála Bohu som toho tiež porobila dosť.A aby si vedela aj ja mám nové záclony 😝 nie sú také aké som si predstavovala,ale som rada.Práve išiel príbeh v pošte a obdivujem tú ženu čo si prežila,že dokázala ísť ešte do Rakúska opatrovať.Povzbudenie,že dá sa dostať aj z psychických chorôb a žiť normálnym životom aj ked s liekmi.

ja1980
12. apr 2014

pozeráte MISS-ky ? niektoré baby sa mi vôbec nepáčia 😒

terez30
12. apr 2014

Ahojte,3009 ja som brala lex velke davky a zistili sme ,ze som tehotna.zo dna na den som ho musela vyhodit.drzim palce,teraz to mam tak s nurolom.

danielagabriela
13. apr 2014

@marlenka75 ahoj na kontrolu teraz idem po mesiaxi, ale prestym som xhodila kazde2-3 tyzdne....ale idem aj teraz o tyzden skor, lebo mi je stale zle...a ty ako, uz je lepsie?