Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jankadanka45687w
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosea
13. mar 2015

@ercin ty si brala serlift ako čítam ja ho teraz úžívam bola som na dávke 25mg teraz 2 týždeň na 50mg dosť zle reagujem na zvýšenia hlavne zhoršenie stavu potom sa to troška upraví niesom v pohode hlavne ten spánok ma doráža, hádam sa to všetko zlepší chcem sa ale opýtať ty si serlift užívala v tehotenstve my by sme chceli druhé bábo ale bojím sa to s AD aj lekár mi povedal že radšej nie. A ako dlho si už bez AD? ja tiež chodím na terapie je to fajn vec pomáha mi to, hlavne vidím situácie z iného pohľadu.

zobaka
13. mar 2015

@suellin

ahoj, to je super, ze si schudla, poznam babu co dala strasne vela kg dole aj pri ad, ono to ide, len si treba strazit prijem, neprejedat sa sacharidov a cvicit, radsej fakt rozmyslam pri vsetkom, co idem zjest, nie hala bala na co mam chut a ide to 😝

edimamija
13. mar 2015

@suellin Tiez som dostala Eliceu a som nou poriadne zatocila. Teraz som dostala pred troma tyzdnami ine. A dnes cele poobedie lwn revem a nevydim zmysel zivota..

edimamija
13. mar 2015

@rosea na ake terapie chodis?

edimamija
13. mar 2015

@zobaka ja nepriberam z nicoho. Uz 5rokov. Ale teraz som nejake dve kilecka pribrala odkedy mam nove lieky. Zevraj sa z nich pribera. Mirzaten. Citila som sa aj fajn,ale vcera a dnes ma to poriadne chyta. Zas nie som schopna vystupit z domu. Este doobeda bola pohoda ale teraz uz len revem. A aj pre malu sla svokra.

zobaka
13. mar 2015

@edimamija

tak Mirzaten je liek z ktoreho sa zial pribera, to potvrdila dr. ostatne povedala, ze sa z nich nepribera, ale z tohto ano, lebo v mozgu nefunguje pri nich kontrolka hladu udajne, ja som aj rovn vravela dr. ze tieto brat nebudem, ani mi nastastie nechce dat, to sa pribera aj 30 kg pri nich 😖 minule som len tak citala diskusiu o ad a jeden pisal, ze 10 croisantov zjedol naraz v noci pri Mirzatene, ze masaker navaly hladu, inak ja tu Eliceu berie (Escialopram) az tak ti skodil? skoda

zobaka
13. mar 2015

@edimamija

este som ti chcela povedat, ze to sa zmeni po mesiaci, dvoch 😉 ja som sa tiez bala, plakavala som a dnes som behala hore dole uz 🙂

rosea
13. mar 2015

@edimamija psychoterapia 😉

edimamija
13. mar 2015

@zobaka keby si ma tak teraz videla,vyrevane mam oci,natolko ze uz pomaly krvacaju. No ja som este nepribrala od nicoho. A Elicea... No 5dni som bola hore aj v noci. Mozno 2hodiny som mohla spat. Triasla som sa,samovrazedne myslienky brutalne. Revala som jak decko,kazdu noc som si myslela,ze uz neskonci,alebo ju ukoncim ja.

edimamija
13. mar 2015

@zobaka a ja som zas citala,ze Mirzaten patri medzi tie,co najrychlejsie ucinkuju.

edimamija
13. mar 2015

@rosea chapem,ale ako to prebieha?

zobaka
13. mar 2015

@edimamija

chapem, ja som sa brutalne zle citila prve 2 týždne s Escitalopramom, muselo sa to usadit, tak snad ti tento sadne, no, aj ked ten hlad nechapem preco taky liek vymysleli 😝

martina2322
13. mar 2015
martina2322
13. mar 2015

Ahoj, aj ja beriem Mirzaten. Mne na depresie vcelku pomohol, ale na panickè ataky nie :( Potom mi museli pridat aj Citalec. Ja som aj vdacna za ten Mirzaten, za tu chut do jedla z neho...lebo ja som na zaciatku ochorenia velmi schudla. Tak som nabrala spat svoju vahu, no dufam ze sa to priberanie zastavi 🙂 A chodím aj na skupinove psychoterapie 3x do tyzdna

severankasr
13. mar 2015

ahojte, beriete niektora na spanie liek Zolpidem Mylan 10mg? Uzivate vzdy celu tabletku? Uzivate kazdu noc pred spanim? Ja ho len mam zacat brat, a hned jednu celu tabletku, ci to nie je moc. Vdaka za vase skusenosti.

ercin
13. mar 2015

@rosea ahoj, no takze ja som začala brat az pri druhom tehotenstve, na začiatku siedmeho mesiaca, vtedy som mala Serlift 50, az do pôrodu, potom uz bez liekov, ale sedenia pokračovali s liekami poruke, keby daco. Ale nic. Do tretieho teho som išla plánovane, dokonca aj sedenia som 3 mesiace pred tým ukončila a v 16 týždni uz som bola spať, najprv nespavost, ale lekárovi to hneď bolo podozrivé a do 2 týždňov som bola v depke.potom Serlift50,100. Čiže neviem posúdiť ako je to ísť do tehotenstva s liekami, brala som vždy az počas . Inak nespavost bola veľmi výrazná aj u mna,aj bez liekov aj s liekami to ešte trvalo nejaký mesiac-6tyznov, ale ked som fakt uz nevladala, zaberal mi Stilnox, nie každý den, ale každý druhý-treti, aby som trosku udržala sily. Inak mne býva v teho aj veľmi zle o žalúdka, takze som to mala dva v jednom. Myslím , že nespavostou to začína, nemôžeš spať lebo bludis a pripravis sa aj o fyzické zdravie, kedže neregenerujes.
Som 2 roky bez AD, niekedy mám pocit že ulietavam, ale na lieky to nevidím, možno skôr nejak sport a relax, ale aj to bude. Mne lieky zaberali výborne, len vydrž a ver, bude dobre, babo si ta počká, ja som tretie rodila ako 43 , takze kde je vôľa tam je cesta. Tak veľmi som ho chcela a skoro som o neho prišla, uzdrav sa, nech to dobre dopadne.

rosea
14. mar 2015

@ercin dík za podporu si zlatá som si tiež hovorila že sa dám do kopy a tak bábo aby som si ho aj užila nie len prežila 😉

rosea
14. mar 2015

@edimamija cca 50min - 1hodinu prvé stretnutia boli skôr ako o tom ako a čo mi je ako sa cítim čo ma trápi a postupne prechádzame veci z detstva a čo a ako riešiť vidieť inak ako si to vysvetľujem ako riešiť situácie mne sa napr zlepšil život v manželstve inak chápem niektoré veci viem povedať nie a nemám z toho výčitky, problém u mňa su aj najbližšia rodina ako ma berie ako sa ku mne správaju a snažím sa o to aby som si to tak nebrala k sebe... je to na dlhu trať nestači 2-3 ani 5 terapii, musí to byť dlhodobe ja som prvé stretnutia po zoznámení preplakala lebo otvárali sa mi oči to čo som v skutočnosti nevidela alebo nechcela vidieť lebo som to iba davala bokom pre pokoj v rodine kopilo sa to ale zastavila som to a teraz sa snažím všetkým tým prejsť ešte raz vôbec to nieje jednoduché ak si niekto myslí že prídeš povie ti kde je problém a odchádzaš znovuzrodená omyl nieje to tak každým stretnutim sa posuvaš o maličký krôčik vpred ale niekedy aj vzad lebo nieje jednoduché meniť veci ktoré máš od detstva v automatickej pamäti berieš to ako že je to správne, ako za mňa terapiu isto odporúčam

moni73
14. mar 2015

baby, zleee... 9.den seroxatu, 6. cela tabletka, od rana zle, teraz spotene ruky, nohy, sucho v ustach a horel mi hrudnik, hlava. normal? uz je trocha lepsie

monikaboh
14. mar 2015

@moni73 no ja 10 den paretin a stale bolest hlavy.tocenie.zavrate.neviem ako to vydrzim.boli ma cele telo.v noci ten neurol vrlmi nepomaha.vybrala som si vyhrievaciu deku a ked mali spi zapnem a zohrievam sa na tie svali mi to trosku pomaha.lebo ja mam aj tetaniu a teraz sa mi to zhorsilo ☹

moni73
14. mar 2015

@monikaboh aj ja mam tetaniu 😒 . mne sa do vcera zdalo, ze troska lepsie, citim, ze by som sa "mala" vnutorne triast ale to je omnoho lepsie. len ataky su silne a ine ako boli... inak aj mne sa stale toci, boli ma uz menej. skor mam uplne stuhnutu chrbticu, najma krcnu.

edimamija
14. mar 2015

@martina2322 Ja beriem ešte Rivotril a Elenium. Z Mirzatenu mam polku na noc. Ale tie by sa mali brat v kedom case?

edimamija
14. mar 2015

@rosea ja som bola u psychologičky iba raz zatiaľ. Ale ona mi terapiu nenavrhla, Ty si bola u nej aj tak, že len Ty? Aleb to sedíte v nejakom kruhu a každý rozpráva? Toto si neviem predstaviť...

ercin
14. mar 2015

@edimamija ahoj, treba psychiatra, nie psychologa, aspoň tak mna nasmerovali. Terapie sú individuálne i spoločne, podľa zavaznosti.

rosea
15. mar 2015

@edimamija chodím k psychologičke poväčšine oni robia terapiu nieje to v skupine ale terapie su rôzne skupinové individuálne ja chodím sama. Ale je na tebe aký druh si vyberieš konkretne k tej čo chodím tak mi ju odporúčal môj dr. ale vieš si aj cez google najsť ale dala by som na odporučania lebo nie všetky terapeuti su dobrý ale to zistíš sama ak tam začneš chodiť.

rosea
15. mar 2015

@ercin neviem kto ťa nasmeroval ale strašne málo psychiatrov robí aj terapiu lebo sa nemaju čas jej venovať aj keď si myslím, že by to bolo omnoho lepšie

edimamija
15. mar 2015

@rosea tak ja som bola zatial len raz. Bola som s nou sama. Trocha dom si aj poplakala,a vysla som celkom spokojna oproti tomu ako som tam isla. Spytala by som sa vseobecne,ale nie kazdy si to precita,tak to aspon napisem velkymi pismenami: CHODI TU NIEKTO K DR.NEMETHOVEJ DO KOMARNA?

rosea
15. mar 2015

@edimamija to zistíš aj sama aká je psychologička ale podľa toho čo si napísala že si vyšla pokojnejšia tak súdim že bude ok. Lebo keď plačeš nadavaš rozčuľuješ sa to je na terapii normálne to je vramci terapie ale ak žiadnu zmenu na sebe a v živote necítiš tak potom terapia nemá zmysel a hlavne musíš veriť v psychologa on je ten čo ti má pomôcť. Hlavne sa na začiatku pýtaj aké su účinky hovor všetko aj zato čo sa hanbíš alebo ti je nepríjemné musíš jej na 100% dôverovať. Ja som pár veci nepovedala nepovažovala som za dôležité a nakoniec sa ukázalo že to je dosť dôležité aj keď si myslíš že je to somarina nieje všetko je dôležité.

sardinka333
15. mar 2015

Ja som brala Cipralex a potom eliceu snad 3 roky a v pohode. moj bratranec berie tiež escitalopram a hovorí že z toho pribral...ale zase hovorí že to jedlo mu pomaha k lepšej nalade. čo sa týka tej terapie podla mna je dobrý ten autogenny trening - človeka to velmi uvolní a kto má obsedantnu poruchu, uzkosti a strachy tak je podla mma fajn kognitívno behaviorálna terapia. S týmto mám skusenosť, určite je aj ine je dobré ako sa vraví na každého platí iné.