Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

gabika59
31. aug 2009

veronika.h
nemáš náhodou poporodnú depresiu?To niekedy býva ,že hormony sa splašia.Ja keď som mala synčeka ,mala som zase strašný strach o neho.bola som príliš uskostlivá.Neboj sa však ten prcek rastie zachvíľku ti tvoju lásku oplatí .Ja som sa npr.1 rok vobec nespala moj syn stále reval .A teraz má 8 rokov a vyhadzuje ma s počítača.Všetko bude fajn jak začne chodiť depka bude preč.Pa Pa 😔

sheherazada
31. aug 2009

veronika, zkus si dycky jakmile máš pocit že křik kluka nezvládáš opakovat že seš dobrá máma a že prostě řve, protože chce řvát. Pokud je přebalenej, nakrmenej, tak ho může maximálně ještě bolet bříško, jako prdíky, to se dá cvičit nebo kapky, ale jsou mimča co prostě víc řvou. Co ho zkusit nakrmit přebalit a vyrazit s kočárem ven, mezi lidi? a nebo zkus flašku sunaru, může mít i hlad, můžeš mít třeba mín mlíka nebo tak. Některej mamčám to taky vyřešilo uřvaný děti, například moje ségra takový dítě byla. Prostě měla jen hlad.

sheherazada
31. aug 2009

andy ale to triticco je ssri ne?? to nám nějká mudra říkala. On bere ještě ten nerol, když má zhoršené potíže. No, at si ho tam klidně nechají, jen když nám pomůžou. Bylo to hrozný na jedný straně na mě ležel manžel a měl tenhle stava na druhý straně po mě lezla Verča a měla záchvat smíchu🙂) fajn situace.

andy.a
31. aug 2009

weronka mala byť Veronika 😉
a moje decká boli tiež obe,syn aj dcéra dlllho urevané,kolikové do 6 mesiacov,nevyspala som sa poriadne nai pri jednom pomaly do 2 rokov 😝 😀

ozaj,Dzio,ty si sa nejako zázračne zotavila z pôrodu 😕 😅 len som tak zírala,keď somm čítala,čo už máš všetko za sebou 😀 😀 😝 a super,že ti malinká prespí celú noc 😉

pozdravujem aj Peťu-Kubaku,Kejku,Sonoio,Sasi,Lenku atď....sorry,že som vás všetky nespomenula,ale je vás už veľmi veľa 😕 😝

andy.a
31. aug 2009

Trittico je tuším SARI/serotonínový antagonista/ antidepresívum,je serotonínové,ale trocha iný efekt ako SSRI/inhibítory spätného vychytávabia serotonínu/..hlavne zlepšuje spánok,antidepresívny efekt tam nejaký extra veľký nie je,len pri nejakých najľahších úzkostiach a depresiách,s nespavosťou 😝

nemám s ním -teda pacienti-nejaké zlé skúsenosti,ale fakt minimum ich je len na monoterapii-teda Trittico samostatne,bez iného AD-väčšinou sú to staršie babičky a dedkovia 😅 😕 🙂
inak majú pac.,zväčša ráno buď SSRI,alebo Cipralex či nejaké duálne AD...a večer trazodon/Trittico/,alebo mirtazapín/Mirzaten,Esprital,Calixta/ 😕

sheherazada
31. aug 2009

aha, tak to nechápu, proč mu něco takovýho nepřidaj. Andy jaká je šance že se z toho úplně dostane a bude bez prášků v pohodě? Je mu 28 let a spustila to operace žaludku. Zvláštní je, že dneska byla depka fakt velká plus ten záchvat, ale žaludek byl skoro dobrej, to nechápu. Se mi zdá, že má ten žaludek z nervů a dneska nad ním tak nedumal¨, protože byl vyděšenej z toho záchvatu. Je to tak, že pokud se smíří s tou operací, tak se tohle zlepší, nebo už si depka jede vlastním životem?

kubaka
31. aug 2009

andy - sherereza - a není trittico sedativní AD? když se po něm spí? 😨 něco takového říkal můj doktor -

sheherazada
31. aug 2009

no já nevím, ale manžel si ho vezme před spaním, pak je ospalej, jde si lehnout, většinou brzo usne, ale v noci se dvakrát vzbudí a jde třeba na záchod, ale zase brzo usne, ovšem budí se třeba v půl pátý, někdy až v půl šestý, ale odpočatě se moc necetjí

andy.a
31. aug 2009

ale áno,Peťa,vždy som predsa písala,že Trittico HLAVNE zlepšuje spánok,preto sa užíva len večer a je to teda AD s hypnotickým účinkom 😝 😅
ale ak si porovnáš AD účinok Trittica a martazapínu napr.,tak je to dosť rozdiel 😕 😅 aj účinok na spánok 😕
i keď fi,ktorá promuje Trittico, informuje,že účinnosť je porovnateľná s mirtazapínom 😅 😕 😝

len zasa to priberanie po mirtazapíne,to je niečo iné 🙄 😅 ale niekomu to vyhovuje 😝

Sherezada,vyčkaj,určite sa to dá do poriadku,na klinike určite absolvuje aj sedenia a pohovory s psychológmi,psychoterapeutmi...ťažko povedať,či a aké lieky mu nasadia,ale fakt sa AD nemusíš báť 😕
chápem,že chlapi to berú inak,lieky moc brať nechcú ,ale niekedy to bez nich nejde 😕

problémy so žalúdkom mohli byť ešte ako dôsledok po operácii,alebo to mohla bať aj žalúdočná nervozita-čo je tiež príznak pri depresii aj PP 😕 😉

sheherazada
31. aug 2009

no manžel potřebuje přibrat, na to by byl asi ten mirtazapíne dobrej🙂 No jemu až takléky nevaděj, i když na operaci šel aby se jich zbavil a ted jich má ještě víc. S těma lékama mám spíš blok já, protě antidepresiva brát celej život třeba, to by byla asi moje smrt.
Bude moc zvládat zase práci kterou dělal, nebo se bude ,muset nějak šetřit? dělal hlavou a bavilo ho to.

sarlotta
1. sep 2009

andy 🙂 děkuju, už aby to bylo ... škoda že AD neúčinkují rychleji ... to čekání až bude člověk zase v pořádku a sám sebou 😠 No mám ještě měsíc než půjdu do práce, což je fajn. Každý den chodím do obchodu a s malým na hřiště, bavím se s lidma a myslím, že se cítím líp. Uvidíme co udělá podzim, jestli bude dost sluníčka 😒 ale mám fajn psych. nechá mě vykecat🙂)))

iira
1. sep 2009

ahoj holky tak jsem po delší odmlce zase u vas.Opět mě dostala tchyně jak se chova k me dceři a už i muj novopečeny manžel teda ziral.Snažim se na to nemyslet jak je tchyně hnusna,ale vždy mě přepadne smutek a ja si nemam kde popovidat.Začina toho na mě byt nějak moc ....

hroska
1. sep 2009

Gabika , dakujem za info, ja nepocitujem zo Seroxatu nejkake vyrazne vedlajsie ucinky, alebo mozno som si povedala, ze to proste bez liekov nepojde a preto musim vydrzat. 😠 😠

Andy, to je sila s tou Deborah 😀 😀 , 4 chalani, tak to uz hej, myslim ze Deborah ma najblizsich 20 rokov o pracu postarane....,ale zase na druhej strane az vyrastu bude z nich mat celkom peknu SBS 😀 Inak v piatok som bola u mojej Dr., zabudla som sa jej spytat to cislo diagnozy (ked som tam, tak sa chcem spytat tolko veci a casu malo, takze vzdy nieco zabudnem, asi si to budem pisat na papierik 😀) proste v papieroch mam slovom úzkostne-depresivna porucha. Pri rozhovore Dr. stale hovori o depresii, takze tak. Dnes je to 36 den, co beriem Seroxat, ale predtym som brala Cipralex 6 tyzdnov, ktory vsak nemal az taky efekt na moju depresiu. Andy, prosim Ta, viem za sa to asi neda takto pocitat, ale mam brat do uvahy uz len dobu odkedy berim Seroxat (myslim co sa tyka nastupu ucinku)alebo aj dobu co som bola na Cipralexe alebo to nemam vobec takto sledovat?? ?

kubaka
1. sep 2009

iira - co to provádí tchyně tvé dceři?? Vždyť je to roztomilé mimino - (Nejsem v obraze)Tak to ji předpokládám bráníš jako lvice mládě,ne? Já bránila synka i před vlastní matkou a to mu už bylo 5 let. 😠

dzio2
1. sep 2009

andy nic ine mi neostavalo len sa dat dohromady rychlostou svetla 😀 😉 urcite nepatrim k ludom co sa lutuju v porodnici boli baby co 4dni po porode sa bali postavit s postele lebo su po porode ja som hned po porode stala v sprche jasne ze ma vsetko bolelo ale co uz 😉 babky vratili sa mi take migreni ze idem zblaznit 😢 neviem ci panikari ale mam hrozny strach ostat s LILI sama doma manzel mal mesiac dovolenku a dcere zacina skola mam neake divne pocity ze to nezvladnem prepadava ma uzkost bojim sa toho ze ma zase prepadnu depky a nebudem schopna sa postarat o malu asi si vela namyslam IRA nedaj sa hore hlavu ak bude treba svokre ukaz jej miesto a povedz jej co si myslis 🙂 nedovol aby ta ovladala ja by som jej ukazala 😠 😠

iira
1. sep 2009

kubaka-ale ono je to na dlouho,když byla menší tak ji pořad tahala za nohy a ruce a že se neotači apod.pak jsme se pohadali a byl klid .Ted ja Janička zase větši tak jsem si řikala že ji nemuže už za nic tahat a tak. tak ona je zase na ni hnusna ,mala k ni natahuje ruce a řika babi a ona řekne-nechmě ja tě nechci ...v sobotu udelala mala prvni kručky a tak ji zase taha za ruce a nuti chodit,no byla jsem naštvana jako prase.Je na ni dost videt že nasi malou nemusi ale radsi svarovu.Ja už jsem si zvykla ,ale i tak mě to obcas zamrzi...
snad pochopiš jak jsem to myslela ...

kubaka
1. sep 2009

iira - asi jsem pochopila, ale říct někdo mému sladkému, nádhernému batoleti (tvoje je určitě stejné)-nech mě, já tě nechci, tak mu hodně nahlas vynadám a pokud by toho nenechal jednou pro vždy, tak už k němu nejdu. Co si dovoluje, takhle mluvit s tvým děckem? Jak se to děťátko bude asi cítit? K někomu vztahuje ruce a on ho odstrčí? Tohle bych nedala dopustit.
Nevidím jako dobré si na to zvyknout, nechovej se jako poražená oběť - kvůli malé, poroste a bude to vnímat čím dál víc - postav se tchýni a zjednej respekt pro svoje dítě. A hlavně by se měl zastat svého dítěte i její otec - ne jen "koukat" 😉 Jestli jsem to teda pochopila.

iira
1. sep 2009

jojo neboj ,přesně to dělam ,nedam ji ....ale mrzi mě to od ni,vubec nevim proč je takova,byla vždy fajn ,jsme s manželem 10let a letos jsme se brali..ona se takhle strašně změnila už když jsem byla těhu...
tatka se male zastava jako ja.. 🙂

kubaka
1. sep 2009

no tak to je teda fakt divná 😨 osoba - jakoby žárlila na to miminko, či co... No, někdy je to složité s lidmi - něco jim přelítne přes nos a člověk ani netuší o co jde... Držím pěsti.

sheherazada
1. sep 2009

andy prosím je vhodný aby manžel ve svém stavu dostal nějakou knížku o těhle potížích aby se dočetl co se to s ním vlastně děje a co může čekat a nebo je to pěkná blbost?

kubaka
2. sep 2009

sherez - určitě mu můžeš dát knížku - stačí i vyjetina z intenetu, pokud je schopen totiž vůbe cčíst a vnímat. (já byla schopná číst jen Harryho Pottera) o depresi až později a stačilo mi pár stránek z intenetu, abych mi došlo, co se děje.
Potud vlastní zkušenost.

mercy
2. sep 2009

Baby, čaute, prišla som vás kuknúť, ja som na Seroxate 25 deň, ododnes mám na starosti cez deň len mladšieho syna, starší je v škôlke,ale stále sa ma držia myšlienky, ktorých sa bojííím. Bola som s deťmi dva týždne u našich, ešte keď som nebrala leiky, tam všetko ustúpilo, cítila som sa a si v bezpečí a keď som sa mala vrátiť sem-.späť do kolotočq s deťmi a bývame aj trošku izolovane, tak mi napdlo- čo ak nemám rada svojho muža.Máme super vzťah,aniraz za sedemr okov som nepochbovala, že je to ten pravý.Terzma tie myšleinky prenasledujú každý deň-či mám zostať celý život s jedným človekom,čo ak ho nechcem, som z toho hrozne nešťastná, už tretí deň beriem 30mg, predtým to bolo 20mg,ale neustupuje to...Strašne sa bojím, že mi to zničí manželstvo.Môj muž je našťastie tolerantný a trpezlivý, o tomto všetkom vie,ale mňa to tak ničí...keď tie myšleinky mám, mám pocit, že to je pravda a potom sa vráti on domov a cítim, že som s ním šťastná...ja už neviem...

grettka
2. sep 2009

mercy, asi by si potrebovala nejaku spolocnost... ja som mala iba pred rokmi uzkostne stavy, ked som bola sama a to bol des... najma ked som zostavala v praci sama... tie myslienky boli strasne... takze sa necudujem, ze mas mozno pre niekoho zvlastne pochybnosti... Mozno tie tvoje myslienky nie su ani pochybnosti o manzelovi, ale skor vela casu na premyslanie... Nepochybujem, ze mas okolo deticiek a domacnosti vela prace, ale to zamestna ruky a nie hlavu... A potom hlava premysla nad vselicim... Taka blba otazka, mas moznost travit s manzelom dost casu? Nemyslim teraz ako rodinka, ale ako par, ze niekedy ste sami len vy dvaja... Iste pri dvoch detickach je to niekedy tazke.. Alebo stravit nejaky cas s kamaratkami... pises, ze byvate trosku izolovane, nie su tam maminy ako ty? Z liekov nemaj obavy, je zname, ze zacinaju ucinkovat najskor po 2-3 tyzdnoch.

lenka00
3. sep 2009

Ahoj holky, moooc Vas tady vsechny zdravim...ja jsem tady uz dlouho nepsala, mam maleho, uzasneho chlapecka 4 a pul mesice...stale kojim..uzivala jsem ten Fevarin 50mg na noc, ale pres silene uzkosti jsem ho prestala uzivat, jednou v noci jsem brecela, ze uz to fakt nechci, tak jsem ho prestala brat...zadnou zmenu jsem nepocitila, takze na me asi vazne nemel zadny ucinek...

Mercy.. co pises moc dobre znam, dva dny po porodu mi umrela maminka, uz nemam zadneho rodice a asi pres vsechen ten stres se mi taky spustily silene myslenky, ze se zblaznim a muzu malickemu ublizit, porad mam vselijake blbe myslenky- skoro cely den...je to OCD..

Andy.a..prosim Te jake mas zkusenosti s lecbou OCD? muze to byt spolecne s depresemi a uzkostmi? mam ted predepsany Zoloft, alee po te zkusenosti s Fevarinem mam strach ho zacit uzivat...jsem hodne pesimisticka, mam pocit, ze uz mi nic a nikdo nepomuze...

Veronika h. mam to stejne jako ty, ale bphuzel musim byt s malym cely den sama, manzel je do vecera v praci..taky se porad divam na hodiny a proste nevim co mam delat, je to zoufale...jak ti ten Zoloft zabira? Mate nekdo zkusenosti se Zoloftem?
diky holky moc a drzim vsem palce, at se z toho brzy vsechny dostaneme...

sonoio
4. sep 2009

lenka,akomozno bolo treba pockat..o dlho si uzivala ten fevarin??? a urcite sa toho zoloftu neboj..asi nie si v najlepsom stave,vsetky myslienky su sucastou depresie...a preto musis vydrzat pri uzivani liekov,asi vies,ze nastup nie je okamzity...ale asi nemas inu moznost,a tie stavy len tak neprejdu 😔 velmi ti zelam,aby sa tvoj stav zlepsil.
baby ja som v pohode,up and down,ale som zvacsa spokojna.dlho tu nepisala kejka???snad je v poriadku.
pozdravujem vsetky,dzio,kubakaandy,,atd atd..je tu vela novych dievcat,takze vsetkym drzim palce.

petra99
4. sep 2009

mimka54 .... Ahojte baby som rada,ze som tu nasla taketo forum lebo som si myslela,ze som na tom svete uplne sama ale vidim,ze nie ... Ja mam znizenu cinnost stitnej zlazy a depresie.Uzivam cipralex ale vobec mi zatial nezabera a to ho beriem uz asii mesiac ... taktiez som v nemocnici kazdy druhy den ked mavam panicke zachvaty je to hrozne proste cloveka to tak vycerpava,ze uz som par krat myslela aj na samovrazdu ... neviete mi nejako poradit alebo pomoct prosim vas ... ☹

sarlotta
4. sep 2009

Ahojík holky, tak já se musím pochválit, že jsem dneska podnikla úplně sama výlet vláčkem a courala se po městě plném lidí🙂))) a bylo to v pohodě 😀 😎

Beru Asentru 50mg 1tbl ráno a frontin 0,25mg ráno a 0,25mg večer/ nebo jen půlku 0,25mg večer když je mi líp.
Pořád jsem čekala kdy přijde úzkost a ono nic.... 😉
Tak se cítím moc dobře, doufám, že to vydrží.
Asentru celou tabletku beru teprve 12den, předtím 6dní půlku-to mi bylo dost zle na té půlce.

Je možné, že už cítím změnu, nebo mi pomáhá spíš ten frontin ?

Petro99.. je mi moc líto jak Ti je... vím jaké to je, ta šílená úzkost, přitom nevysvětlitelná.... brrrr.
měla by jsi k AD brát i nějaké sedativní léky, třeba jako já frontin nebo neurol, než AD zaberou aby jsi se cítila líp.

sarlotta
4. sep 2009

Jinak já si dávám denně ještě rozpustný hořčík s B6 a 1tbl B-komplex ... tím taky nic nepokazíš 😉 pokud to teda lze u štítky.

lenka00
4. sep 2009

Ahoj holky..
Sonoio..ten Fevarin 50mg jsem brala skoro 8 tydnu..Andy.a mi psala,ze je to hrozne nizoucka davka, tak mozna proto to na me nemelo zadny vliv, mela jsem strach, ze za vsechny ty divne strachy a paniku muzou ty AD...no, ted vim, ze asi ne...protoze se citim porad stejne...nejvice me trapi ty myslenky, nervozita behem dne a nic me netesi a je mi to moc lito kvuli tomu mojemu malemu krasnemu andilkovi...mela jsem ten Fevarin navysit, ale bylo mi divne a nechtela jsem kvuli tomu kojeni...pry ten Zoloft se muze pri kojeni...skoda, ze neexistuje zarucena pilulka, ktera cloveka udela stastnym...

Sarlotta...to je dobre, ze je ti lepe, cetla jsem si Tve predesle prispevky...ja mam ted predepsany Zoloft, coz je to same jako Asentra, tak mi davas nadeji,ze ted uz to mozna snad zabere...myslim,ze uz ti zabira ta asentra- az si pomalu budes zapominat brat frontin, tak je to jiste na dobre ceste 🙂 drzim ti moc palce, at je ti stale lepe a lepe a pomalu nebudes ten frontin vubec potrebovat...jak si psala o tech ranech, to mam uplne stejne, vecer se pak vetsinou trosku uklidnim...

petra99
4. sep 2009

Ja neviem čo mam robiť myslite si,že ten cipralex mi nepomôže ? to je antidepresivum ... Mam zajsť za lekarkou a pýtať to čo mate vy ? ☹