Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kk77
7. okt 2012

@sikea neurol ti predpise aj obvodna, dokonca aj na pohotovosti. Mne tam aj napichovali magnezium, a to mi tiez velmi pomohlo. Ja som si myslela, ze som unikat, ked tam s tymto pridem na pohotovost, a tam mi traja lekari nezavisle od seba presne stanovili diagnozu-panicka porucha a povzbudzovali ma, ze sa nemusim bat, ze sa to prelieci a bude dobre. Momentalne som v stadiu uplneho vysadzania AD a uvidim ako bude. Maj sa dobre a neboj sa, pojde to uz k lepsiemu.

sikea
7. okt 2012

@kk77 hej tak zajtra tam pojdem lebo ho mam fakt uz malo....dnes sme boli pozbany ku svokre na obed a to som si dala rano polku nerolu este teraz mi srdce velmi bije a trosku ma pobolieva.....je to hrozne kedy mi toto skonci uz ma to nebavi rano som sa citila celkom v pohode a teraz toto asi si davam fakt malo toho neurolu alebo co ked ja si myslim ze cely je vela a keby ho mam jest trikrat denne tak ma asi vykoti
....

mata37
7. okt 2012

@sikea super moja, ja ešte tento čas pracovne. Ešte som sa zo stoličky nepostavila, stále a stále ľudí ale už o 13 hod. fajront huráááá

sikea
7. okt 2012

@mata37 tak dnes si to mala v praci perne ako tak citam ale aspon ze si uz domka .....

zvolsiinylogin
7. okt 2012

@ange_de_la_morte ahojki,kde pracujes? niekde na oddeleni?

ange_de_la_morte
7. okt 2012

@sikea: jak se daří, dneska bylo škaredě tak u mě nálada nic moc, ale zase se odpoledne vrátil manžel tak to bylo pozitivum 🙂

@zvolsiinylogin: studuju teď bakaláře sestru takže se točím po všech možnýcvh odděleních, ambulancích apod.

mamiedi
7. okt 2012

No z nemocnice som doma už viac ako mesiac, ale bolo to ako na výlete, ja som tam spoznala neskutočne milích ľudí! Držím s nimi kontakt dodnes, s niektorými aj denne! 🙂 Pred troma dňami (?!) som sa rozhodla, že ja sa cítm tak skvele, že ja to zvládnem bez tabletiek a nebudem brať žiadne, veď ja som silná a ovládnem to sama! No a dva dni to aj šlo, len chuť do jedla nebola, len som tlačila.. A tertí deň to prasklo, triasla som sa ostošesť :( Lekár ma poriadne zdrbal. Pýtal sa ma, či chcem ísť naspäť do nemocnice? 😢 A tak som sa uvedomila, len proste ja sa bojím, že už by som mala navždy brať nejaké lieky alebo, že si na tieto príliš navyknem a potom budem potrebovať stále silnejšie... Hm...

evagy
8. okt 2012

@pingu1 ja som sa myšlienkami točila stále okolo duchovných vecí, začala som silno veriť a mala som pocit že som zatratená, že ma diabol príde zobrať a pôjdem do pekla. hrozné veci. už to nikdy nechcem zažiť. 😖

pingu1
8. okt 2012

@evagy uff, hlavne ze je to prec

pingu1
8. okt 2012

@mamiedi radsej to brat cely zivot ako byt v takych srackach

evagy
8. okt 2012

@pingu1 to teda ano, ale nikdy viac

mamiedi
8. okt 2012

@pingu1 Lenže ja mám depky už z toho, keď si mám dať nejaké sračky do seba. Bola by som kľudnejšia, keby som to vedela zvládať bez všetkého!!! ☹ A zas sa bojím aj toho, že si na ne príliš navyknem a potom budem potrebovať stále silnejšie a stále viac... 😖

evagy
8. okt 2012

@mamiedi užívaj lieky bud rada že na tom nie si najhoršie.. lebo môžeš byť!! a takto ti bude stačiť preliečiť pár mesiacov a budeš v naprostom poriadku.

evagy
8. okt 2012

@mamiedi tieto lieky nie sú naveky..

pingu1
8. okt 2012

@mamiedi tieto nove atd su nenavykove. navykove su lexaurin, neurol, xanax. to sa bat nemusis. a ty si bola v nemocke kvoli depkam? bola si na lieceni?

sikea
8. okt 2012

ahojte kocky tak dnes som bola na alergologii a co som sa nedozvedela...mne sa stale robia hlieny v prieduskach a uz to mam dlho a ze vraj mam zvysenu mikoplazmu takze aj z toho su uzkostne stavy takze ako super dnes mi zobrala krv a zajtra musim ist na plucne....a musim si davat do nosa kvapky 5 krat denne a ze vraj si mam kupit liek na pecienku ze aj tam som mala trosku zvysene co som predtym jedla antibiotika...co by ste nato povedali je to hrozne podla mna

sikea
8. okt 2012

@mamiedi ahoj a neboj sa ja som tiez ten typ cloveka ze ziadne lieky ale proste ked musis tak musis a nic s tym nespravis ja uzivam AD eliceu a k tomu neurol nemusis sa toho vobec bat ved tito len pomoze a bude ti dobre .... a ake vlastne uzivas AD?

mamiedi
8. okt 2012

@evagy To dúfam,ale je možné,že ma lieky dajú tak do formy,že ich môžem úplne zanechať,keď už na ne v podstate budemnavyknutá??

mamiedi
8. okt 2012

@pingu1 áno bola som v nemocnici na lieceni.kvoli depkam a uzivam akurat neurol :-/

mamiedi
8. okt 2012

@sikea nie,mam neurolky...

sikea
8. okt 2012

@mamiedi uzivas iba neurol ?a AD ti preco nedali?

zvolsiinylogin
8. okt 2012

@ange_de_la_morte ahojki, stale zhanam info, lebo o tom ani nikde neni, ako mozu antipsychotika ovplyvnovat plod, ze vraj poskodzuju...nevies nieco konkretne ohladom tohto o risperdale consta, inekcie? obsahuju risperidon ako hlavnu zlozku...mohla by si sa u vas tam spytat na to, co ma zaujima? a ktore lieky najmenej poskodzuju, a ktore najviac - teda myslim z antipsychotik...dik..

evagy
9. okt 2012

@zvolsiinylogin ahoj, aj ja užívam antipsychotika a chceme otehotnieť.. potrebujeme vylúčiť dedičné ochorenie ktoré máme v rodine, tak som bola na umelom oplodnení. bohužial zo 7 vajok sa vytvorilo len jednno embryjko aj to odumrelo. lekári to pripisujú liekom ktoré užívam :( konkrétne užívam serdolect ale namiesto toho mi psych. dala olanzapín ktoré ani neužívam lebo som z nich taká pasívna nič ma tak nebaví a z antidepresív užívam velaxin. to mi nechala. tiež som sa dala na homeopatiká a zatial sa držím a snažím sa užívať minimum serdolectu. len 2mg za deň výnimočne 4mg.

evagy
9. okt 2012

@mamiedi ano dajú ťa úplne do poriadku, kludne ich užívaj, nebudeš na nich závislá. a svet ťa bude baviť omnoho viac.. 🙂

sikea
9. okt 2012

@evagy ahojik akoze sa mas?

evagy
9. okt 2012

@sikea ja celkom ok, včera maličká depôčka ale taká nepatrná, tak som uvarila lubovník.. som na 125mg velaxinu AD a trochu serdolectu a zatial sa dobre držím. samozrejme užívam homeopatiká tiež ako som už písala. a ty čo ako?

evickapooh
9. okt 2012

ahojte baby uziva tu niektu Alventu?dnes som si dala 1 tabl. a je mi strasne na zvracanie...prejde to? aj vy ste mali podobne vedl. ucinky?

evagy
9. okt 2012

@evickapooh alventu som neužívala nikdy, ale môže to napínanie byť z toho.. po čase prejde ak to bude pretrvávať aj zajtra kontaktuj svoju psych. ona ti liek vymení

mamiedi
9. okt 2012

@evagy Zatiaľ ma aj baví, vlastne si teraz začínam uvedomovať, že dobre som sa mala akurát od nich.. A keby som zas prestala, tak by to bolo zas o ničom.. Dokonca som bola včera na pohovore 😀 čomu sa veľmi teším, lebo som si nevedela predstaviť, že by som takto mohla niekde pracovať 😖

zvolsiinylogin
9. okt 2012

@evagy ahojki, mame to strasne....moc ma mrzi, co sa ti stalo, to sa moze hocikedy pritrafit aj mne, tiez mam strach z toho...ja chcem na svojho zatlacit na svojho ps. cez rodicov, lebo on mna nebere do uvahy ako cloveka, co nieco chce, som len pacientka...zeby mi to zacal znizovat, az po uplne vysadenie...s drahym chceme pockat tak pol roka, ci sa nieco bude diat, potom budem skusat aj cez lieky, budem na to kaslat, ale mam strach, aj kopec kamosiek je na tom tak...jedna mi povedala, ze dieta uz vobec nechce kvoli liekom, jedno sa jej narodilo zdrave, brala zyprexu, minimalnu davku, ta obsahuje olanzapin ( ona sa ide na jar vydavat, tiez za spolupacienta na oddeleni, a to dievcatko ma s jednym, co hral automaty, ale s tym sa rozisla)....ja som uz dlhe roky v uplnej pohodicke, som typ cloveka, ktory si nepripusta problemy, ale ako sa mi to stalo pred par rokmi, zrazu mi tie problemy spadli na hlavu a uz som isla...dalsia kamoska jednoducho vysadila lieky a ma zdraveho chlepceka, a ani teraz ich asi neuziva...este predtym to tak urobila, lebo chceli uz pred svadbou skusat ( ma tiez z oddelenia manzela) a ostala taka placliva, ze sa tam spiatky dostala a svadbu museli odlozit....ale podaril sa jej zdravy chlapcek...keby som mala tabletky, tak jednoducho ich vysadim, ale ja mam inekcie, a to som pod stalou kontrolou 😢