Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

danuska4883
5. aug 2016

@kubimatej a nechces vyskusat bachovky? Su takisto na strach mne velmi pomahaju!

apolka77
5. aug 2016

@danuska4883
@olivia77
@ametyst123

dievcata, vsak uvidim, mne to prislo tiez min.divne co s tym ma datum narodenia a este aj cas a kde..ale ta pani mi bola celkom sympaticka, o astrologii mi nic nevravela praveze, ze namiesat to, je hotova psychologia...a potrebuje sa so mnou porozpravat..potom vam napisem ako som dopadla a ake som mala z toho pocity...ak by mi to nesadlo skusim niekde inde...cez net zatial nechcem, potrebujem mat s clovekom osobny kontakt...inak za konzultaciu budem platiti 20eur plus kvapky 7eur...ale to je tak asi vsade, vsak aj psycholog si uctuje 30eur na hodinu ak to nejde cez poistovnu...velmi sa na tie kvapky tesim, lebo vsade citam len pozitivne komentare a nieco potrebujem..lebo sa mi nejak dnes zacali triast ruky..aj v noci som od uzkosti nevedela normalne spat...ach jajj.. 😝

apolka77
5. aug 2016

@kubimatej co ti na tej gynekologii vlastne zistili? z coho mas to krvacanie?

kubimatej
5. aug 2016

@apolka77 nič mo nezistili a to ma zabíja..že je zaujímavé, že žena v 28ke takto krváca..ja neviem čo bidem robiť..lebo ničí ma to aj fyzicky aj psychicky

ametyst123
5. aug 2016

@lenieta25 Ahojky Lenieta, ja beriem Rivotril už 6 pomaly 7 mesiacov... beriem ten 0,5mg, a to ho beriem 3 x denne po polovičke tabletky.... a môj osobný názor je že pokiaľ Adčka už zabrali, tak je dobré aj ten Rivotril časom postupne vysadzať, ale ja osobne stále nie som na 100% "funkčná"... 🙂 len na takých 60 -70%, takže stále beriem aj Adčka, aj Rivotril, tak ako som to už napísala.... Až ked mi bude naozaj dobre, že tie Adčka mi zaberú celkom, resp. ked sa budem citiš fajn, potom postupne budem vysadzať aj Rivotril, a neskôr aj Adčka... ale teraz sa na to necítim.... Chcela by som sa opýtať, že či Tvoj manžel sa už cíti dobre, a či mu Adčka zabrali, lebo ak ano, potom má zmysel Rivo vysádzať, ale len postupne, pomaly, aby nedostal nejaký absťák z toho.... alebo sa mu môžu vrátiť tie stavy, čo mal predtým, takže pomaly na to ísť... za druhé, ak mu ešte Adčka nezabrali, a necíti sa dobre, ten Rivotril nech ešte nevysadza, ja viem, že je to návykový liek, tak ako každý benzáč, ale radšej nech je chlap schopný fungovať, ako by mal prežívať tie stavy, je to na prd, 😀 ...takže ak sa cíti ešte nie celkom ok, tak by som radšej ešte nevysadzala.... inak niektorí lekári straaašne rýchlo chcú vysadzať benzáče, a potom sa čudujú, že ludia prídu naspäť za nimi, že im je zle,.... ale na druhej strane, ani dlhodobé branie benzáčov tiež nie je celkom ok, ale ak mám pravdu povedať, radšej budem brať benzáč, hoci minimálne dávky, a mám fungovať normálne, ako nebrať nič, a citiť sa na umretie.... 😖 .... takže môj názor je, pokial sa už Tvoj manželik cití ok, tak môže postupne vysadzať Rivo.... ale Adčka nech berie aspon pol roka... a potom poamličky tiež vysadzať, nie zo dna na den.... ale ak sa ešte neciti dobre, osobne by som Rivo nevysadzala..... 😉
Inak ako som to už párkrát písala, moja teta brala Lexaurin a to až 6mg denne približne až 6 -7 rokov (vrátane postupného vysadzania liekov).... na popôrodnú depresiu.... kedy schudla až na 43 kíl, čo už bola len kosť a koža, čo jej tak bývalo zle.... ale postupne za tých 6-7 rokov vysadila, po štvrtinkách po niekolkých mesiacoch... strvtku po stvrtke, a depresia sa jej už nikdy nevrátila... 😉 . Nikdy by som o nej nepovedala, že také niečo prekonala, keby že som jej nepovedala o svojich problémoch.... tak mi to povedala.... a to by som na nu nepovedala, lebo je to taký veselý a skvelý človek, že vôbec by som na nu nikdy nepovedala, že také niečo prežila.... 😕 .
Ale netvrdím, že benzáče nie sú návykové, sú návykové, a treba ich vysadzať postupne, ale ak pomáhajú, je to dobré, ale som zastancom aj toho, ak už sa cíti človek vnútorne že ok, môže začať vysadzať.... Ja začnem vysadzať, až ked sa budem fakt citiť že dobre..... A PS: ked aj Adčka sa majú vysadzať postupne, (ale nie ako píšu v príbalových letáčikoch.. .že za týžden dva vysadiť, to je blbosť jak traky....) , tak podla mna majú vlastne aj Adčka črty návykových liekov... to len môj osobný názor.... Ja zatial beriem Adčka plus Rivotril.. a teraz som popritom začala brať aj Bachove kvapky, a pevne verím , že raz sa z tohto dostanem....
Zase na druhej strane si myslím, alebo aspon mám taký trošku pocit, že by si bola najradsej, aby už Tvojmu manželikovi nebolo nič, ale to nejde len tak šibnutím čarovného prútika, a zo dna na den, treba na to trošku času, a hlavne aj vnútornú zmenu myslenia človeka, hlavne sa nestresovať, a začať fungovať tak, aby si človek už nepripúšťal príliš veľa vecí, problémov, situácií, ale naučil sa tieto situácie sám psychicky zvládať... o tom to je... lieky majú pomôcť, ale podstatou je zmeniť svoje myslenie , ale ani to nejde zo dna na den, zazraky na počkanie nečakaj, Tvoj muž si to musí uvedomiť sám, a sám to chcieť, začať žiť život štastnejšie a lepšie.... a hlavne menej stresovo.... Tak ako to tu už vela dievčeniec napísalo.... čo sa nazbieralo za roky, nezmizne za pár dní.... treba postupnú systematickú zmenu samého seba.... ale nie nasilu... človek by to mal chcieť sám... a sám k tomu dospieť, že takto fungovať nechcem, chcem fungovať a žiť lepšie.... (ale teraz nemyslím na materiálnu stránku veci.... 😉 ). Takže držím vám obom palčeky, aj Tvojmu manželikovi a aj Tebe, aby ste sa vzájomne podporovali, a ono to pôjde... uvidíš...... všetko chce ale svoj čas.... 😉 Držím palčeky.... 😉

janka_banka
5. aug 2016

@ametyst123 Ametyst úplný súhlas, ak je treba a stavy sú naozaj zlé, tak je dobré benzáče dať a inak Rivo je v pohode, ten som brala dlho aj ja a to 0,5 mg, štvrťku večer asi dva roky a v pohodke som ho vysadila ... od Diazepanu mi to ide horšie ...
A hlavne je potrebný čas a čas ... ten lieči najlepšie ... cmuk ... držím palčeky, tak ma baví čítať Tvoje komentáre, si pokladík 🙂 ....

janka_banka
5. aug 2016

@kubimatej inak tieto stavy sú aj zo psychiky ... ja keď mávam úzkosti tak ma bolia vaječníky ... ono nikdy nie je len choroba duše, vždy to ide ruka v ruke, psychika = fyzično alebo naopak ... ak sa popraví jedno,popraví sa aj druhé ... netreba sa kubimatej v tom umárať, je to zlá skúsenosť,áno to je pravda, ale život ide ďalej a ak by si nemala tie psychické stavy prežívala by si túto udalosť inak, s inými emóciami a možno by si si povedala, áno stalo sa idem ďalej, netreba sa v tom špárať,rozoberať,prehodnocovať ... ja mám aj takú skúsenosť s vyrážkami na tvári (samozrejme Tvoj prípad je oveľa horší) ... mám stále výsip na čele a chodila som na vyšetrenia,že to mám z prechladnutého mechúra,trávenie,tenké,hrubé črevo a pod. a nakoniec ako sa mi zlepšila psychika,depky a úzkosti aj vyrážky zázračne miznú ... všetko so všetkým súvisí i keď sa nám to nezdá ... držím palčeky a sme tu s Tebou ....

olivia77
5. aug 2016

@danuska4883, ja som takisto @kubimatej bachovky odporucala, ked vidim, ako jej je zle a by jej mohli velmi pomoct... ale spominala, ze ma alergiu na vela veci, no v bachovkach je take minimum, zevraj aj alergici ich mozu... my sme o tom s nou uz pisali, no musi sa rozhodnt, ci to chce teda risknut...

olivia77
5. aug 2016

@apolka77, uz ked si sa nato dala, vyskusaj a ked ti je pani sympaticka, je to plus 😉 hlavne nech ti pomozu, nech dobre namiesa, to je prvy krok k uspechu, ten druhy poctive uzivanie a ten treti - TRPEZLIVOST 🙏😊😊😊

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubimatej
6. aug 2016

Od včera večera je mi úplne na zomretie.nespala som.tŕpnutie nohy a ruky, ich bolesť ako keby ani moje neboli, k tomu tvár ako keby furt v kŕči a točky..a pretrváva to furt až doteraz..už nevládzem..dala som si aj magnezko a ani tuk uvoľnenia.

janka_banka
6. aug 2016

@kubimatej moja tak toto ne typicka úzkosť a strach, a tiež to co si prežila za posledné dni sa v Tebe nahromadilo a "tecie to von" ...podla mna Tebe by najviac pomohla psychoterapia,ako som uz písala lieky sú pomocná barla ale hlavne sa treba vymaniť zo zacarovaneho a tociaceho sa kruhu depky a úzkosti a zmeniť pohľad na svet...sice je teraz zle,ale bude lepšie...mám pocit,že Tebe chyba nádej a pozitívny pohľad na budúcnosť ... Držím palec 😉

dida232
7. aug 2016

Ahoj dievčatá...ako ste víkendovali? U mňa nič moc..musela som si pomôcť neurom, zas strach ma prenasledoval...Inak som sa snažila zabávať sa robotou, aby som nemyslela na blbosti a nenahovárala si ☹ ..zajtra začína nový týždeň, tak hádam do neho vhupnem v lepšej psych.kondícii...no uvidím...Dnes som čítala dobrý citát "život začína tam, kde končí strach" ..plne s tým súhlasím 🙂

ametyst123
7. aug 2016

@kutuska Ahojky, Atb mi tiež nerobili dobre, a to som počas brania ADčka, už dvakrát brala antibiotiká, a bolo to hrozné, len som čakala kedy to doberiem, a bolo mi lepšie, asi tak za tri dni po vysadení atb..... kým sa dostali, vyplavili z tela von..... A to že Ti lekár navýšil Adčka, Ti tiež práve v tejto situácii nepomohlo... tak len čím skôr vyber atb, a potom treba počkať.... a ked to aj tak nebude dobré, tak tie adčka treba znížiť na takú dávku, aká Ti robila dobre.... nechápem prečo Ti lekár zvyšil dávku, ked si to nepotrebovala, ked si sa citila dobre.... nechápem.... 😒 Ale drž sa, to prejde a bude to ok.... a ked nie, tak znížiš adčka....napôvodnú dávku.... 😉

lusinda28
8. aug 2016

@dida232 krásny citát 🙂 u mňa tiež nič moc víkend, strach a úzkosť bola o čosi väčšia ako obvykle 😒, o 2 týždne už končí prázdninová dovolenka tak verím, že to bude lepšie, keď budem v úplnom pracovnom tempe... Všetkým držím prsty a krásny týždeň, bez úzkosti a strachu 😉

simaminka
8. aug 2016

@domkaaaa neviem ci by som to nazvala depresiou ale mala som horsie obdobie, vycerpane a cim viac som nieco pekne a uzitocne robila tak bolo lepsie... Lieky som nebrala, s tym skusenost nemam ale odporucam ich len v krajnom pripade, skuste radsej psychologa a rozhovory s blizkymi... Mne v tom velmi pomohol manzel

deninka233
8. aug 2016

Ahojte, musím sa k vám pridať 😔 Mám depresiu, už dlhodobo, ale už ma to dožralo, chcem žiť, nie prežívať! Prosím poradte mi, s akým psychiatrom v BA máte dobré skúsenosti? Neverím každému, celkovo voči lekárom som zle nastavená, sestra mi napr. doporučila Vranovú, zo Spirare, no tá mi nesadla. Sestre veľmi pomohla, no mňa posunula nejakej kolegyni, že ona nebude robiť rodinných príbuzných.
Hľadám hlavne niekoho na poisťovňu. Na súkromných nie sú financie 😔

lusinda28
8. aug 2016

@deninka233 neviem či to nebude ďaleko, ale vrelo odporúčam v Pezinku MuDr. Trnovcová. Je to úžasná pani doktorka - psychiatrička. Držím prsty a prajem veľa síl.

apolka77
8. aug 2016

@lusinda28
ano, dr. Trnovcova je dobra...teda ja som ju zazila 1x pred 4 rokmi bola prerfektna, ale teraz neviem ci ma vela pacientov, ale uz 2x som mala skusenost ze som bola ak nie sklamana tak min.prekvapena...ale asi mala len zly den. 😎

lusinda28
8. aug 2016

@apolka77 veľmi veľa pacientov má, aj si tam človek vysedí v tej čakárni aj keď je objednaný, ale má veľmi ľudský prístup a je prosto skvelá. 😉

deninka233
8. aug 2016

Ďakujem, pezinok sa celkom dá 😉 ona berie aj "mimo rajón"? Teda keď má veľa či berie aj nových...

lusinda28
8. aug 2016

@deninka233 ja som tiež mimo rajom a vzala má bez problémov.. teram má ale 2 týždne dovolenku...

apolka77
8. aug 2016

@kubimatej
na tvojom mieste by som co najskor zacala riesit svoj sukromny zivot..pravdaze bez dobreho terapeuta to nedas asi...podla mna vsetko, co sa ti deje mas z velkeho sklamania, straty bezpecia a nedostatku sebalasky...cim skor si toto uvedomis tym lepsie pre teba a pre tvoje deti...
neviem ci si toho schopna, ja to tu stale opakujem ako papagaj, ale zacni sa trosku zaujimat o svoju dusu..tadial vedie cesta k tvojmu vylieceniu..asi ako u kazdeho z nas... 🙂

apolka77
8. aug 2016

@lusinda28
inak ja okrem psychiatricky odporucam v Pezinku aj klinicku psychologicku Romanu Mrazovu..chodim k nej na terapie a velmi som spokojna.

lusinda28
8. aug 2016

Ano a ak môžeš koľko stojí 1 hod.? Ja platím 30 € - Vajnory Sevcikova.. a aké terapie robí?

apolka77
8. aug 2016

@lusinda28

robi so mnou KBT terapiu...neplatim nic, dala som jej od obvodnej odporucanie (aj Trnovcova ti ho da), v tom pripade mas narok na 15 sedeni za rok zdarma...inak si uctuje tych 30 eur na hodinu....je to mlada pani, ale velmi mi sadla..aj dnes som u nej bola a nepozera presne na hodiny ze 50minut...som tam vzdy vyse hodiny..ten cas tam u nej leti...

simaminka
8. aug 2016

@apolka77 Aj ja som bola panikar ale zmenila som pristup lebo len sebe a detom som skodila... teraz sa vsetko snazim brat s humorom a nadhladom, kedze chcem pomalicky dalsie babo 😀

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia77
9. aug 2016

@enusko, to su priznaky uzkosti a panickej poruchy alebo aj depresie...