Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

savanna
27. okt 2013

ahojte kocky 🙂
tak ja momentalne beriem 3/4 z 1/2 tabletky mirzatenu 😀 Cely tyzden som si lamala tu polku na polovicu a vcera som zobrala celu polku a kustik som z nej odlomila, takze som uz v podstate skoro na polovici, teda 7,5 mg ... asi trochu zvlastny postup som si zvolila a je to velmi pomale takze aj ucinok sa neskor dostavi, ale som so sebou spokojna, ako som to vymyslela, lebo takto aspon mozem v tyzdni fungovat a chodit do prace 🙂 A aj sa mi dnes dobre spalo 🙂 Lebo minuly tyzden, ked som si prvy krat supla naraz tych 7,5 mg, som bola cely den uplne odrovnana, mala som hrozny poopicovy stav 😀
Akurat som v piatok dostala menzes a vcera mi bolo dost zle. Je to zaujimave, aj vy ste tu mnohe pisali, ze trpite PMS, ja teda neviem, co to je u mna, ale mne pred menzesom nic nie je, takze to asi nie je taky typicky PMS, ale akonahle pride prvy den menzesu, velmi sa mi vzdy prihorsi, citim taku slabost psychicku aj fyzicku a zvysenu uzkost a trva to aj niekolko dni. Este som aj vcera bola v praci, tak som si musela dat rivotril, aby som tam nevyletela z koze.

hroska
27. okt 2013

@janka1012 ano, je mi to absolutne zname, uplne si to viem predstavit ako ti bolo u tej kozmeticky,az ma pot obchadza......brrrrrrrrr.ked som bola mlada, tak som tiez patrala, ze co mi to preboha je.ved zeny radi idu ku kozmeticke a kadernicke a ja presne tie iste pocity, co ty.....radsej sa v tom momente prepadnut pod zem alebo rychlo utiect. patri to do uzkostnych poruch.....je to socialna fobia, konkretne.pomahaju na to aj AD, ale vraj najucinnejsia je psychoterapia. ja som ju nikdy neskusala, akosik som nemala na to cas. su v zivote lepsie obdobia, kedy to vsetko mas ako tak pod komtrolou a su aj horsie obdobia, kedy sa ti to trosku viac vymkne. ale neumiera sa na to, to je dobra sprava 😝 😀 zaklad mas, teda myslim tu liecbu AD a je len na tebe, ci skusis tu psychoterapiu, su to rozne nacvyki konkretnych situacii....dost o tom popisali znami manzelia psychiatri, Prasko, Praskova......ja som vzdy bola leniva na to, skusit na sebe takto pracovat, tak fakt neviem povedat, ci to pomoze a kazdy je aj iny,ale za pokus to stoji.

savanna
27. okt 2013

@hroska ty trpis socialnou uzkostou? Na teba by som to teda vobec netipovala, s kazdym tu veselo konverzujes 😀 Aj ked je jasne, ze na internete je to nieco ine 🙂 Ja mam tiez soc. fobiu ako vysitu, u mna sa to neprejavuje cervenanim a ani som nemala az taky problem napr. na vysokej skole predniest nejaku pracu pred ostatnymi alebo tak... ale zase ked sa mam rozpravat z oci do oci s cudzimi ludmi tak koniec, hanbim sa ako pes a kolko krat ledva zo seba nieco dostanem, ked mam niekde zatelefonovat, tak chytam panicke stavy a odkladam to, kym sa da, alebo napr. mam aj problem s verejnymi zachodmi, nemozem sa vycikat, ked niekto na mna caka vonku pred kabinkou, alebo celkovo ked mam pocit, ze ma niekto pocuje, aj toto je vraj sucast socialnej fobie 😝 Na toto moc ani AD nezaberaju, clovek to musi treningom postupne prekonat, aj sa mi to do urcitej miery podarilo s postupom casu zlepsit, ale ide to pomaly a dost tazko.

mischena333
27. okt 2013

@savanna Presne, citala som otom, tie situacie, z ktorych ma strach a paniku, treba vyhladavat a trenovat a trenovat.Nieco podobne som prekonala, chvalabohu, dnes sa na sebe uz iba pousmejem.Ale veru, lahke to teda neni.

hroska
27. okt 2013

@savanna no trpela som tym, hlavne v mladosti 😝 hlavne tie verejne vystupenia, cervenanie ani nie, ani tie zachody a komunikacia z oci do oci tiez nie.....skor som neznasala restiky a kaviarne, to bola moja smrt. 😝 ale dobre si ma odhadla, ja mam strasne rada ludi a strasne rada s nimi komunikujem, aspon v tomto chvalabohu nemam problem 😉 , aj cez internet ale hlavne na zivo. a zase pravda je, ze vekom som sa akosik so vsetkym naucila zit. navyse mam robotu,kde komunikujem s ludmi a veru musim aj dost verejne vystupovat, tak uz som si casom dako zvykla 😀 😀 ale presne viem o com hovoris, su to stare klasicke pocity socialneho fobika 😀 😀 😀 tak som rada, ze v tejto uzkostnej poruche sme sa "nasli" 😉

janka1012
27. okt 2013

@hroska Ano hroska ja to skusim,len musim si najst inu psychologicku,ktora bude ochotna so mnou robit tie cvicenia...Kuknem aj tych manzelov na nete.Zvlasne ze presne ako pises,je obdobie aj niekolko mesiacov,ked je to uplne super a zvladla som aj to nemecko,bratislavu,kde som naozaj mala vedsie obavy...A zrazu taka blba nasteva u kozmeticky ma dokazala tak vyviest z miery...Inak ku kozmeticke som chodila asi 2 mesiace do zadu,raz do tazdna a vzdy v pohode...A teraz som sla k takej novej,ale len ohladom kozmetiky sa poradit a uplne som bola kludna,a ako som tam vosla tak koniec....Dobre to padne ked viem ze niesom sama a ze to preziva podobne viacej ludi ako aj ty si prezivala...Jasne na to sa neumiera 😀 A zatial si s toho nic nerobim,pokial ma to nebude chytat casto,tak je to v poriadku,teda nie uplne ale kazit si pre to den nechcem...

mischena333
27. okt 2013

Ja som teda mala taku fobiu, ze som sa bala ist z domu von, mala som strach, ze vsetci na mna budu cumiet, proste to bolo hrozne.Aj stvrthodiny som stala za dverami, nez sem vytiahla paty.Chybalo mi sebavedomie, tam bol pes zakopany.Ale jakmile som sa teda prekonala, vysla do ulic, postretala znamych, vsetko bolo v pohode.Len ten odchod z domu bol husty.Inak komunikacia aj s cudzimi super, ocny kontakt v pohode, len to vylezenie z bytu. . .Dodnes nechapem preco.Uz je to prec.

janka1012
27. okt 2013

@simka1111 Ahoj simka.Ano skusim tu psychoterapiu,len musim si najst tu psychologicku co mi bude vyhovovat...mas pravdu,nema vyznam chodit ku psychologicke,ked celkovo mam z nej taky zvlasny pocit.Nieje zla,ale neviem posoby na mna takym odmeranym dojmom...

mischena333
27. okt 2013

Jo a ktomu som mala este, teda bolo to paralelne v obdobi, ked som mala tazkosti pri odchode z bytu.Ze rano som sa zobudila na stresovu bolest a palenie zaludku, brutalny strach, ze sakra je tu novy den a co bude.Tiez nechapem.A nemohla som sa dockat vecera, ked pojdem spat.To uz asi boli priznaky pre nejake uzkosti, mozno aj lahsia depka.Nic ma nezaujimalo, nebavilo, sustredenie na bode mrazu, chut do jedla ziadna, poruchy spanku, proste mala som vsetko na haku.Sex ma tiez vtedy nebavil.Dnes sa zobudim, pohodicka, kafko, cigaretka, radio a tesim sa, co pekne mi den prinesie.A som stastna.Nemusela som brat zadne lieky, aj som chcela ist k psychousovi, uz som si isla zjednat termin a potom, naco, ked nieco chcem, tak to aj dokazem.A bolo to.Ale rozhodne nie som proti navsteve odbornika.Len jasomto zvladla aj bez neho. 😀

mischena333
27. okt 2013

@janka1012 Viem ta pochopit, mne sa to raz stalo u kadernicky.Hrozny pocit.Ani dychat sa mi nedalo.

janka1012
27. okt 2013

@maruska24 Maruska no ono ja som bola velmi zive dieta.S kazdym som komunikovala,nemala som problem sa bavit s cudzimi ludmi,nokonca niekedy som sa s nimi bavila viac ako s nasimi,kedze som vedsinu casu travila vonku 🙂 No ale zacalo to na zakladnej skole.Taka mierna trema pred odovedou,verejnym prejavom(spev,basnicka atd)No vzdy som to povazovala za tremu...Prejavovalo sa to zalahnutim v usiach,tlakom v tvare,cervenou v tvari....Neprijemne ,no trvalo to vzdy len chvilu a potom ma to preslo.No niektore zazitky uzkosti boli tak silne,ze som sa tym situaciam zacala vyhybat a to len stupnovalo uzkost a strach...Na strednej ma to sem tam chytalo hlavne ked som mala citat,pretoze som sa vzdy bala ze nebudem vediet citat dost rychlo,zakoktam sa atd proste celkovo ze sa strapnim.Takze pri citani som bola niekedy cervena ako paprika a v usiach mi zvonilo...Ale nebolo to tak vzdy...Niekedy som citala uplne super a este som bola hrda ze ako som to zvladla...Takze ono ta moja socialna fobia nebola nikdy taka, zeby tie moje prejavy(cerven atd) boli v danej situacii vzdy...Bolo to vedsinou vtedy,ked som na to myslela,ked som mala obavy.(takze ono to tak trosku suvisi aj zo sebavedomim a ked clovek stale riesi co si myslia druhy...)Ale stale som to pripisovala treme 🙂 Potom sa mi to prejavovalo ked som zacala chodit na brigadu,proste som tam uplne odmietala ist zo strachu ze o com sa tam budem bavit s majitelom,strapnim sa,nebudem vediet kasovat,nieco mi spadne a rozbije sa to a vsetci budu na mna kukat aka som nemozna...Proste taketo myslienky ma dostavali do uzkosti a s tym aj tie prejavy ako cervenanie(co mne asi najviac vadilopretoze som tak nemohla skryt neistotu a cim viacej som nechcela s cervenat,tym to bolo intenzivnejsie)Takto to pokracovalo aj v praci,kde som nastupila pred 3 rokmi a robim tam do dnes.Prvy den som tak stresovala,ze to bolo hrozne...Bola som v takom strese,ze uz ani vydavat som nevedela,robila som chyby pri kasovani,srdce mi tlklo ako o zivot a ete som zacala byt aj paranoidna ze ma okradli a rozne ine predstavy,vtedy som si uvedomila ze mam problem,pretoze ako nahle ta situacia odisla vedela som ze samozrejme ma nikto nechcel okradnut 🙂 Potom tie prejavy a cervenanie sa v praci tak stupnovali,ze som na to casto myslela,konecne som si zacala uvedomovat ze nieco nieje v poriadku...Inak podotikam,ze tieto moje uzkosti trvali uz od dectva,ale netrpela som s nimi vzdy...Proste boli lebsie a horsie obdobia,no nebolo to take ze by ma to obmedzovalo v zivote(myslim ze to nebola taka sinka uzkost ta sa vystupnovala az v 20 rokoch,ked som mala priatela ktory ma deptal a ponizovam atd co bol spustat silnej uzkosti,pretoze mi sebavedomie znizil)A to bolo presne v tom obdobi s tym kasovanim a podozrievanim...Takze som zacala prezerat stranky na internete a proste sama som si nasla doktorku,pretoze som vedela ze moje uzkosti uz nieje len trema.Trosku som sa hanbila ale istal som tam s tym ze viem ze bude lepsie...A tak dali lieky a clovek ked berie prvy krat lieky tak je to uplne ine...Vtedy som este nevedela tolko o svojej uzkosti ako viem teraz a v podstate som aj zabudla ze preco jem tie lieky...Kedze ja som nikdy nemala niake uzkosti,ktore by sa casto opakovali len v tom obdobi ked som zasla ku psychiatricke boli akesi caste,tak lieky mi na to pekne zabrali a zaroven som sa aj rozisla s priatelom,tak mi pomohli ,kedze som to dost zle brala...Po roku som vysadila lieky a skoro 2 roky som lieky nemala a uzkosti som sice mala ale velmi jemne a zvladnutelne...takze som nepovazovala za vhodne do seba zase pchat lieky,kedze som zila uplne v pohode.No prislo obdobie,problemi s priatelom,stahovanie,neistota,byvala som sama,zila od vyplaty do vyplaty a este problemi s partnerom a velmi som schudla.tak som zacala mat trasenie ruk,divne myslienky ze zase mi je zle,ze co ked sa zblaznim(uzkost tam este nebola,teda to cervenanie pocit zahanbenia)len celkovo som bola v strese,plakala som casto,stale som v duchu riesila ze co bude so mnou,kde pojdem byvat...Kamaratka mi dala niake lieky na spanie a to bolo este horsie....Sla som potom ku doktorke a ta mi dala ten serlift,Co mo pomohol prvy krat,ale ja som ho nechcela,jedla som ho tyzden a stale bolo zle,celkovo sa mi velmi zhorsil stav,uz aj mama si vsimla ze niesom okej...Takze na to v marci som zacala brat citalopram a od vtedy uplinulo 7 mesiacov a asi som uz stabilizovana...Trosku som sa rozpisala,tak aspon som dokladne odpovedala na tvoju otazku ze ako mi to vlastne cele zacalo 🙂Ale nikdy som nemala take ze bat sa vist z domu,s nimim sa nebavit atd...Zatial som nemala take stavy za co som vdacna,ale preto treba asi papat lieky a pracovat na sebe,pretoze neliecenim a nedaj boze zapijat uzkosti vedie prave uz k takym veciam ,ze clovek sa uz boji vysta aj z domu,len aby niekoho nestretol...Poznam jedneho pana,ktory si kupoval od nas steniato a vsmla som si ze trpi socalnou fobiou.typiske prejavy...nezdvihal telefon,ked aj prisliel tak uplne utrpenie nieco s nim riesit,teda z jeho strany,poslal zalohu za psika a potom sa uz neozval a prepadli mu...Na to mi o mesiac zase volal ze ho to mrzi ze mal akesi problemi ze ma este zaujem o staniatko...Maly sme este jeden vrh,tak som si vypytala vyzsiu zalohu az si to zase nerozmysli...prisliel zaplal zalohu a ledva povedal par slov a utekal do auta ako keby soch ho chcela ziest...od vtedy zase nezdvihal telefon,len pisal sms.No ked mal prist po stena,uplne sa odmlcal....A dalsia zaloha mu prepadla...Podla mna trpel socialnou fobiou,mal typicke prejavy ktore som si na nom vsimla,kezde ja tuto uzkost doverne poznam,ale az taka som zase ja nebola...takze asi tym trpi vela ludi a naozaj poznam ich dost....takze ak nabuduce sa mi zase prejavy uzkost,poviem si sak mozno je ten clovek este viacej v strese ako ja 😝

janka1012
27. okt 2013

@mischena333 s tym dychanim ma tiez problem,ale je dolezite v tej situacii sustredit sa na dychanie a sledovat ho ci dychame pravidelne a z hlboka...Dokaze to dost zmiernit uzkost....

mischena333
27. okt 2013

@janka1012 Mas pravdu, mne uz sa to vsak skoro nestava, velmi vynimocne pri brutalne stresovej situacii.Ale aj to mam pod kontrolou.Velmi mi pomohla aj priroda, knihy vseobecne, knihy o pozit.pristupe k zivotu a znovuobjevana laska k zalubam.A moj chlap.Teho nesmiem vynechat.Nahodou sem vlezie, kdo ho bude pocuvat 😀

hroska
27. okt 2013

@savanna este ma napadlo vlastne, ze aj ja som mala s tymi zachodmi v urcitom obdobi problem 😝 , hlavne s takymi, kde mas hore alebo vpredu otvoreny priestor.....nemohla som proste zacat cikat😝 😀 tak potom som to robila tak, ze som si oblozila tu misu, sadla si a silno som si pritlacila dlane na usi a zavrela oci, aby som nic nevidela a nepocula a myslela som na to, ze som doma.....a tak to slo.....baby je to dopopuku, ale vidite, ako moze byt z uplnej banality hovatsky problem 🙄 .niekedy si tak na seba poviem, za sibnuta baba som ja 😀 😀 😀 😀

janka1012
27. okt 2013

@mischena333 Presne ako pises,neriesit cely den co mi je a co sa moze stat,predsa nenechame si pre jednu uzkost znicit den,pripadne obrat sa o pekne dni...Ja tiez rada citam take pozitivne knizky,aj ked poslednu dobu som sa uz do ziadnej dlho nepozrela...Samozrejme priroda,hoby,cvicenie a dobry ludia okolo nas to je liek na vsetky choroby... 🙂 Mne to tiez velmi pomaha...len akosi zacinam priberat a dost mi chuti papat 🙂 Zobudim sa o siedmej rano a moja prva cesta vedie do chladnicky 😀 Uz som 4 kg pribrala,nieje to vela ale citim sa taka zaokruhlena...Ale zase na druhej strane sa bojim schudnut,pretoze ked jem,som kludna a ked malo papam, 😖 som nervozna co mi na mojej dusevnej pohode velmi neprida....

mischena333
27. okt 2013

@janka1012 Tak je nacase nejaku otvorit a zacitat sa.Ty tusim beries nejake tbl?Ze?Tie vedia sposobit vacsi apetit, preto tie neziaduce ucinky v podobe priberania.A keby si nebrala, tak by si stres kompenzovala jedlom.Niekomu chuti, druhemu pri strese nie.

janka1012
27. okt 2013

@hroska inak ked sa tu tak bavite o tom zachode 😀 ,tak ja s tym nemam absolutne problem.Mna ked to chyti,tak aj vonku.Proste ja zase som taka,ze ja mozem naozaj vsade,len problem je v tom ze nemam intervali kedy chodim na wc ako niekto ze ide rano...Mna proste ked to chyti pri behu,alebo na prechadzke a mam to daleko domov alebo do niakeho centra tak vedsinou stiahnem novavice a,,, 😅 Co je ludske za to sa netreba hanbit nie??? 😎 mam jednu velmi dobru priatelku,ktora chodi na rozne bezecke sutaze a raz mnu to chitilo uprostred behu a pustila to do gati,pretoze sa hanbila stiahnut gate a....No a niekolko km isla tak ze si to chuderka drzala v teplakoch :D takze chcem tym len povedat ze sme ludia a stava sa naozaj vselico... 😉

janka1012
27. okt 2013

@mischena333 ano beriem antidepresiva,ale pri prvych som nabrala 12 kg ,takze som este v norme 🙂 Ale zase je pravda ze chodim behat pravidelne...Ono nepriberam zo samotnych liekov,ale preto ze papam vela a mastne veci a halusky,syry...Ja som velky gurman a ked som v pohode rada vychutnavam 😀 Ale zas stale lebsie mat par kg navyse a byt v pohode,ako byt chuducky a byt na tom zle...Ale tak ja mam 163 cm a vazim 57 kg tak to nieje az take zle ale aj tak normalne tolko nemavam 🙂

annetta3
27. okt 2013

@hroska ahoj, ono není 40 druhů antidepresiv, pořád se říká kolik jich je, ale není to tak, jsou 4 generace. Nejvíc jich je v té 3tí SSRI a to je jich asi 6, ve 4.té generaci snad 2, pak je tu první a druhá generace a pak taková jako mirtazapin, která se v monoterapii moc nedávají, nebo trittico, které samo o sobě na deprese taky není.
Že mě cipralex přestimulovává znamená to, že mi zvyšuje úzkosti, silně, tak se doktorka snaží najít dávku v kapkách takovou, kdy nebudu mít úzkosti, ani depresi. Proto jsem se taky ptala na mirtazapin, protože se to někdy dává spolu a mohlo by to zafungovat. Já kdysi brala mirtazapin samotný, tehdy na úzkosti, ale to mi nesedl, skončila jsem v PL, tam mi ho snižovali a přidali citalopram a pár dní jsem to měla spolu, tak jsem se cítila dobře, jako zdravá, ale byla to krátká chvilka. Já reaguji na léky extrémně citlivě a to je můj problém. Mám nasazené 3 kapky cipralexu a prospala jsem celý včerejšek.Jak píšeš, že Ti ten Elontril dělal strašné úzkosti, tak tohle mám právě často po antidepresivech, nebo když jsem právě přestimulovaná. To muselo být krásný, když jsi přišla k nové doktorce a ta se trefila tou Alventou, nechápu, že Ti venlafaxin nedala už bývalá, když jsi nereagovala na ty předešlá AD. Venlafaxin mi bohužel úzkost dost zvyšoval, ten jsem kdysi zkoušela na úzkosti, měla jsem ho 6 týdnů, ale byla jsem neklidná a měla po něm silné úzkosti. Já pokud se z toho dostanu, což mi teď nejde věřit, tak bych si toho taky vážila. Vážila jsem si, když jsem se dostala poprvé, nevím, zda podruhé, budu mít to štěstí.

mischena333
27. okt 2013

@janka1012 Sak som pisala, ze podporuju chut do jedla ☹ Ale na svoju vysku mas super vahu.Nevymyslaj, to neni nadvaha. 😉 Mne chuti aj bez liekov, sakra. 😔

annetta3
27. okt 2013

@savanna ahoj, můžu se zeptat, Ty bereš jen mirzaten? Tuším, že jsi psala, že na nespavost. Já o něm uvažuji jako k doplnění denního AD cipralexu, protože ten mě moc stimuluje a mirzaten by to mohl možná potlačit. U mě se jedná ale o deprese a úzkosti. Když jsi to brala s Alventou tak Ti to sedlo?

simka1111
27. okt 2013

@janka1012 presne aj ta prva , ku ktorej som ja chodila, na mna takisto posobila, tak odmerane, neviem proste som sa u nej citila, akoby ma ani nepocuvala a dorazilo ma, ked mi davala same testy a blbosti a vyhodnocovala ich . A teraz , co som bola u tej novej, tak najskor taky divny pocit som z toho mala, blbo mi bolo a potom ako som zacala hovorit a aj ona mi vstupovala do toho , proste uz len ten jej pohlad , taky empaticky, neviem to opisat..(asi aj tak ich skolia, ako sa maju pozerat ) proste sama mi ku koncu sedenia povedala, ze hned mam inu farbu na tvari, ze vidi na mne , ze lepsie... a mne fakt bolo lepsie po sedeni.. som isla s usmevom na tvari domov... ako nebola som nejaka stastna, ale usmievala som sa a to je daco uz :P A pytala sa ma , co vlastne chcem ... A ja som jej menovala kadeco a nakoniec som povedala, ze ani neviem vlastne co chcem :P a to sa jej pacilo.... sa zasmiala..... A celkovo sme si dala plan , teda co je vlastne nasim cielom :P dodat tomu vsetkemu taku iskru , zanietenie , proste ja si teraz pripadam ako taky stroj, proste urobim co mam , ale nic viac ..... Ona mi povedala, ze sa da na tom pracovat .. Potom sa ma aj pytala ake lieky beriem a tak .. ... urcite pohladaj na nete alebo sa popytaj dakoho :P

gerci90
27. okt 2013

Baby tak sa hlasim..uživam teda rano 75mg Alventu,no a večer sice som si mala podla dokt,dat 2x po 15mg mirtazapinu,ale jedna tabletka mi zatial stačí,čiže 15mg mirta!!..aj tak som daka nesvoja po tej Alvente ja neviem furt mam daku hrcu v krku a ked idem si zyvnuť (čo sa mi po nej furt)si myslim že sa dozvraciam.a necitim sa taka vo svojej koži,spim sice pri kombinacii Alventy aj Mirtazapinu celu noc,par x sa na chvilku prebudim.ale cez den som ako oťapena.a hlavne aj do žaludka nedam hocico..
Neviem či to prve týždne kym si zas organizmus zvykne zas na novy liek alebo co ale hlavne že spavam.. a vy sa mate ako? depresia čo? tieto dni boli nadherne plne slniečka,som dobyjala energiu na zahradke..

annetta3
27. okt 2013

@gerci90 ahoj a co máš přidané nově mirtazapin, nebo Alventu?
Já nsazuju cipralex a mám úzkosti šílený

gerci90
27. okt 2013

@annetta3 nova je Alventa a necitim uzkosť...len strasnu unavu, vkuse zyvam do dna aj 500x ,a hrča v krku že ako som napisala sa bojim aj dačo zjest.. ako sa prejavuju tvoje uzkosti?

annetta3
27. okt 2013

@gerci90 já trpím depresí a úzkostmi. Po nasazení cipralexu mám úzkosti hrozné, pálení těla, neklid, brnění v nohách, strach, lekání, prostě hrůza. Myslím, že to zívání Tě brzy přejde. To máš krásné, že nemáš úzkosti, já je mám i při takové malé dávce, nevím, proč reaguju tak přecitlivěle. A jak jsi snášela nasazení mirtazapinu, Ty jsi to měla jen na nespavost?

savanna
27. okt 2013

@hroska mas pravdu, zda sa to ako banalita, ale moze to priniest velke trapenie 😖 Ale optimisticky pristup a humor naozaj velmi pomaha, clovek sa uvolni a hned to ide lepsie aj s tym cikanim 😅 Uplne najviac by mi pomohlo, keby som to mohla povedat napr. kamaratkam, ale komu toto budem uz len hovorit? 😝 😝 😝 O takychto veciach sa ludia len tak nebavia, kazdemu to pride ako samozrejmost. A aj ja inak pracujem s ludmi a casto musim aj telefonovat 😀 😀 Riadne ironicke, ze mam taku pracu, ale dost mi to aj pomohlo, donutilo ma to komunikovat s ludmi a vlastne je to pre mna velky prinos 🙂 Ja som introvert od malicka ale mam pocit, ze keby ma tolko neprenasledovali tie uzkosti, asi by som bola ovela otvorenejsia aj viac spolocenska, lebo tiez som rada medzi ludmi.

savanna
27. okt 2013

@annetta3 ahoj, ano, ja som zacala brat mirzaten, alventu som vysadila uz cca. pred rokom a vtedy som ku nej brala trittico. Tiez som na tieto lieky velmi citliva a aj preto ten mirzaten tak pomalicky zvysujem a myslim, ze je to fajn, citim sa ok, co sa tyka neziaducich ucinkov. Pre mna zrazu nasadit tych 7,5 mg bolo strasne vela, aj ked je to uplne nizucka davka, bola som cely den potom uplne nefunkcna, takto postupne ked zvysujem, je to v poriadku.
Pises, ze si po mirzatene skoncila v psychiatrickej liecebni, co sa ti po nom stalo? 😕 Skoda, ze venlafaxin u teba nefungoval, u mna prave ako jediny nezvysoval uzkosti, z SSRI mi nesedeli ziadne. Inak trosku zvysenu uzkost citim cez den aj na tom mirzatene, aj som si musela zo 3x dat rivotril pocas dna, ale je to take chvilkove iba a myslim, ze sa to zlepsuje.

savanna
27. okt 2013

@gerci90 ahoj, pamatam si, ze aj mne sa takto po alvente zivalo, ked som ju zacala brat, aj som mala z nej taky vnutorny tras, aj to nocne budenie moze byt nou sposobene, ale chce to len cas, kym si telo zvykne, daj tomu mesiac a podla mna to uplne ustupi 😉 Zle od zaludka mi pri alvente nebyvalo, ale trpela som dost vyraznym nechutenstvom, trochu mi to vadilo, ale zase aspon som nepribrala od nej 😀

gerci90
28. okt 2013

@savanna ahojky,tak presne ako píšeš zívanie neskutočne :/ taka oťapena som a veru neskutočne nechutenstvo preto možno aj ta hrča v krku, len pri mirta som sa nevedela dožrať,sladkosti som jedla na tonu, a teraz ked vidim sladke je mi až zle,a cely den zjem tak jeden rožtek aj to nasilu :/ riadne ma rozhadzala ta alventa,počkam este so týžden ak sa to nezmierni poviem dokt.či by mi neznižila davku...inak spim ok,len to že sa mi chce pre zmenu cely den..A ako som si nasadila alventu som nebola poriadne ani na WC(na potrebe) tak aj s toho mam trochu strach,len nemam asi s coho ked tak malo moment,zjem.... 🙄

@annetta3 ano ano ja som dostala mirtazap.jedine na nespavost 15mg a stačilo mi to uplne pol roka ,super som zasa spavala len teraz ako nastala jesen som musela zvysiť davku alebo doplniť liečbu preto mi dala este tu alventu