Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
28. jan 2014

@kachita ja som nemala pred porodom depresiu, ale ani porody mi ju nevyvolali. U mna to bolo asi take celkove vycerpanie, proste sa vsetko nakopilo robota, stresy, makacka okolo deti, strasne zla svokra a problemy s manzelom..... a bolo 😝

172
28. jan 2014

@esselte ty dnes perliiis moja sa tu chichocem na tom 😀 ...a neboj ples das v pohode fajne sa vytancuj a na ziadnu depku ani len nepomysli.. 😉

172
28. jan 2014

@lucinka0921 luciii vstaaavat 🙂

172
28. jan 2014

Viete co ma napada babenky,ze by bolo zaujimave sa vsetky stretnut live....mam vas rada,aj ked vas osobne nepoznam, mooc mi to pomaha,bytt tu a aspon si postazovat cez pismenka... 😉

hroska
28. jan 2014

@svija myslim, ze si sa rozhodla rozumne. dolezite je,ze si bola rok a pol bez liekov a ziadna recidiva, tak urcite mas vysoku sancu. 😨 🙂 Pravdepodobne u teba to naozaj suvisi s porodmi, tak radsej ako hovori : Acylpirin medzi kolena.... 😝 😀 Ja , ked som sa rozhodla vysadit, urobila som to az po vyse 3 rokoch, tak naozaj som bola preliecena dokladne,ale neubehli ani 3 mesiace a depka naspat v plnej parade a to som tento 2.krat ani nemala nejaky extra stres alebo zataz.... u mna asi aj dost vysokypodiel hra dedicnost. Ale poznam vela ludi, ktorym sa podarilo uspesne vysadit a velmi to zelam aj tebe....vela stastia 😉

kachita
28. jan 2014

@172 Noooo, to by nebol zly napad 🙂

kachita
28. jan 2014

@hroska Napodobne aj ja. Tiez som vysadzala po viac rokoch a dobehlo ma to. U mna hra velku rolu dedicnost a dost dusne detstvo co do vztahov. Mozno by to ine decka zvladali dobre, ale ja som nase rodinne problemy znasala velmi zle.Tiez uz velmi nedufam, ze to pojde bez liekov, ale momentalne mojim cielom je, aby to slo s liekmi.

hroska
28. jan 2014

@172 no to by sme boli pekna particka 😀 😀 😀 a mohli by sme si priniest aj tie nase pirulky a poukazovat si,pripadne povymienat 😀 😀 😀

kachita
28. jan 2014

@hroska A este niekto nech navrhne, ze ich mozeme zapit 🙂

hroska
28. jan 2014

@kachita 😀 😀 no bolo by to veru tazke rozhodnutie ci zapit radsej alkoholom alebo cajom z lubovnika bodkovaneho 😀 😉

baby toto je len zart, samozrejme AD nikdy alkoholom nezapijat a radsej ani vobec na ne nepit a nepit ani lubovnik bodkovany, lebo hrozi serotoninovy syndrom! 😲

andy.a
28. jan 2014

Čaute kočky 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ,

občas si nájdem chvíľku,aby som si vás prečítala,ale je tu vás tooooľko nových,že sa ťažko orientujem... 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

nestíham,žiaľ,ani na IP odpisovať 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔
sorry 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

kachita
28. jan 2014

suhlasim 🙂 staci nam dobra nalada, ta je viac nakazliva nez cokolvek ine...a z pocitu radosti sa da opit...nie je nic lepsie ako poriadna svalovica na bruchu po obrovskej davke smiechu

andy.a
28. jan 2014

@hroska no niektorí pacienti užívajú aj 3 AD...a sú OK,žiadny serotonínový syndróm...

je to individuálne... 😝 😝 😝 😝 😝 😝
však vieš....niektorí majú ráno SSRI,naobed napr.TCAD a večer mirzatapín,trazodon alebo agomelatín 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

svija
28. jan 2014

@andy.a - čáu andy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Jsi dobrá, že nás vůbec stíháš číst 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 . Měj se a díky za podporu 😵 😵 😵 😵 😵 .

anina63
28. jan 2014

Po dnešnom pochmúrnejšom dni aspon trochu rozptýlenia,len tak dalej kočky.....lepšie ako AD. Esselte,zajtra opať napíš dáku perličku a rozvinie sa z toho pekná debata...super 😀 😀 😀

172
28. jan 2014

@hroska @kachita spravna particka by sme boli 🙂 ...a pirulky -lentilky by sme si pomenili ajajaaaj ako veselo by nam bolo 😀 😀

andy.a
28. jan 2014

@hroska ešte Ti chcem poďakovať,že tu babám radíš,je už teraz nestíham ani doma prácu na PC,čo mám z práce+ iné veci...ako každá zamestnaná žena,s malými deťmi... 😕 😕 😕 😕 😕 😕

takže kočky, @hroska je tu už dávnejšie miesto mňa,aj Vám kompetentne poradí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

prípadné otázky smerujúce konkrétne na mňa,objednávanie a pod.-ad @hroska do IP,potom to vyriešime 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tak sa tu opatrujte a majte sa krásne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

andy.a
28. jan 2014

@svija ďakujem veľmi pekne,aj Ty sa drž 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

kachita
28. jan 2014

@hroska Nevedela som, ze si taka kapacita 🙂

172
28. jan 2014

@andy.a ano sme radi ze tu mame hrosku!! Urcite so mnou budu suhlasit aj ostatne koceny

anina63
28. jan 2014

@172 Nebola tu týžden a už som jej písala kde je.Veľmi chýbala......a taktiež Simka tu chodí pomenej,ale tá je budúca dr.tak len nech pekne v zdravý študuje.Držím palce

simka1111
29. jan 2014

Ahojte baby, citavam Vas kazdy den, len nie stale mam cas odpisovat a komentovat . Ale drzim Vaam vsetkym palce , nech uz ziadna depresia nema sancu zautocit :D A drzim palce aj tym babam , co len teraz zacinaju s ad, nech sa nevzdavaju a maju hlavne vela vela trpezlivosti, to je najdolezitejsie a vsetko to pojde 😉 😉 😉 😉 @anina63 a ano studujem a dufam , ze aj dostudujem 🙂 Ale snazim sa 😝 ist za svojim cielom a tiez napredovat aj v psychoterapii . Dnes idem s kamoskou a jej 2 kamaratmi do kina vecer 🙂

simka1111
29. jan 2014

@svija som normalne nad tebou pred spanim rozmyslala 🙂 hlavne vysadzuj velmi velmi pomalicky, najpomalsie ako sa da, ani nevies , ako strasne ti drzim palce 😉 som si predstavila, ze mozno raz aj ja budem v takej situacii 😝 A kedy zacinas s vysadzovanim ? A este sa chcem spytat , ty beries len Anafranil ? ziadne ad? 😝 A este sa chcem spytat , ako sa prejavovala tvoja choroba? Ako ked nechces , nemusis pisat , ja to pochopim 😝 Drz sa!!!

bety222
29. jan 2014

@andy231 teraz som volala doktorke,zajtra mam prisť rano o 7.45,a že mi zmeni,dnes od rana mam take vnutorne napetie,mravcenie v hlave,nech už mi da ten paretin a nech zmiznu tie pocity,taky tlak v ušiach,

bety222
29. jan 2014

@hroska pišeš,že to maš skor dedične,vieš čo aj moja sesta berie,ad už roky,ja som brala 3roky potom 2roky pauza a teraz zasa,ja vam niečo poviem ja som bola mynuli rok pri veštici,bol rozvod,mam priatela,dcera,a chcela som vedieť ,len či som sa rozhodla spravne,nehovorila som jej nič,a povedala mi všetko pravdu,že tento moj priatel,je pre mna psychyckou oporou,že nech som šťastna že som ho našla prave ja,aj to mi povedala,že sestra ma psychycke problemi aj ja ,a že to mame v rodine,a že to maju len ženy,že chlapov to v našej rodine niejako nezasiahlo,potom som bola u jasnovidca,lebo mi bolo už tak zle,že som už nevedela na koho sa mam obratiť,a ten mi povedal to iste,tak potom to musi byť pravda

bety222
29. jan 2014

@kachita v okoli Rožnavy a ty

hroska
29. jan 2014

@kachita juuj nie som ziadna kapacita 😨 😀 😀 , andy ma asi prechvalila 😀 , len sa na mna hodne nalepilo, ked sem chodila andy, ona vtedy strasne vela odborne radila a aj co sa tyka liekov, tak mna to velmi zaujimalo a aj sama som potom vela poprecitavala a plus vlastne skusenosti a tak nejako ....takze nieco ovladam,ale skor na tej teoretickej a laickej urovni 😨

hroska
29. jan 2014

@betty222 no nechcem to hadzat vsetko len na predkov a na dedicnost,ale je vseobecne zname, ze tuto nachylnost na psychicke problemy si naozaj nesieme v sebe od narodenia. Niekomu problemy prepuknu, inemu nie a prenesie to mozno na dalsie generacie. myslim, ze tak trosku zavisi aj od toho aky zivot zijes, ci mas vela stresov atd.....ved ako sa hovori, kazdy je strojcom svojho stastia.U nas v rodine otec trpi depresiou a prejavilo sa to u mna, sestra je uplne vpohode. takze dalo by sa to kadejako rozoberat,ale co uz, pre nas tu je dolezite,aby sme tieto nase choroby prijali, zmierili sa s nimi, zmierili sa s liecbou, a ked sa uz stabilizujeme, aby sme sa naucili vyhybat stresom, relaxovat, mat radi seba sami a zit plnohodnotne aj s chorobou.....a to sa da! 🙂 😉
Fuuuuuuu, a k tym vesticiam a jasnovidcom 😲 ....to fakt neviem zaujat stanovisko, ale mam skor pocit, ze su to len sikovni ludia, taki manipulatori, ktori vedia dobre odhanut cloveka a zial aj zneuzit, lebo vsak zadarmo to nikto z nich nerobi 😝

kachita
29. jan 2014

@bety222 Ja som v Poprade 🙂ň
@hroska Zaujem robi cloveka lepsim. 🙂

kachita
29. jan 2014

@hroska U nas depresiou alebo rozhadzanymi stavmi trpi mamka, ktora sa nikdy neliecila, lebo to odmieta a psychickymi problemami trpime vsetci traja surodenci. Dedicnost je jedna vec, ale domaca pohoda je podla mna este viac dolezita....laska, tolerancia, pochopenie a vludnost...nieco take chcem pre svoje deti. Je to najdolezitejsie. Lebo v tom sa rodi zivot a prekvita.