Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
23. feb 2014

@esselte ja este len varim 😀

esselte
23. feb 2014

@lucinka0921 lebo si nemyslela na seba a svoje ťažkosti, my to všetko ovplyvňujeme svojou hlavou, tak ako vravela terapeutka 50 percent my a 50 lieky

esselte
23. feb 2014

@lucinka0921 my sme už po obede, ja by som dnes asi vôbec nejedla, keby nevaril manžel a on je taký jedák, takže my už máme aj poupratované

bronka13
23. feb 2014

@svija to je o tom ze ked sa mi dostvy serotonin dobre do mozgu tak mozem dobre spavat? ...hej to viem ze pouzivaju schyzofrenici lenze oni maju zvysenu aktovitu mozgu takze na nich to.neposoby tak ze ich to akoby "spomaluje" asi vies co myslum lebo to je jeho ulohov cloveka akoby spapomalovat..myslis ze ale kvoli spqnku ho musim brat nieje nieco lepsie na spanok ? lebo nechcem brat antipsichotika a aj.antidpresiva ....chapes

bronka13
23. feb 2014

baby ak by mi zvysili AD tak by som mohla lepsie spavat ?? lebo dosledkom nespavosti je asi uzkost nie ?

lucinka0921
23. feb 2014

@esselte ja som uz tiez po obede a idem si trochu pospat 😉

svija
23. feb 2014

@bronka13 - někde jsem to vyčetla, že nespavost může být způsobena nedostatkem serotoninu, ale není to učitě jediný faktor, vždť někteří lidé s depresí mají problém se spánkem, jiní by naopak spali pořád. No a s tím rispenem, na spaní jsou určitě lepší léky, ale když je nemáš, tak bych zatím nechala ten rispen. No a v nemocnici ti to změní nejspíš za něco jiného. No a podle mě zvýšením Zoloftu by se ti to spaní nezlepšilo, to by se fakt musely zvolit AD, co se dávají kvůli spánku.

bronka13
23. feb 2014

@svija a myslis ze co by sa zmenilo vysenim zoloftu? cim vyssia davka tym mensia uzkost ? no ja budem rada led mi daju ten rispen prec to je fakt taky liek na rozbeh ale na uzkost to nije liek a ja schyzofreniu ani maniu nemam

svija
23. feb 2014

@bronka13 - ano, podle mě by zoloft vyřešil tu úzkost, pokud ti dobře sedne, ale ne spaní. No a podle mě ti ten rispen pryč dají, ale zatím si ho nech, než ti dají něco jiného 😉 .

esselte
23. feb 2014

@bronka13 neboj sa už toľko, viem, že máš strach, aj ja mám stále strach, keď to na mňa príde, tie hnusné stavy, kedy ideš do nemocnice?Či už si tam, moja, ty sa asi strašne bojíš, si asi v hroznom stave, ale každý stav sa dá zvládnuť a depresia je liečiteľná, trocha sa skús upokojiť a čo tvoji rodičia?Nepomáhajú ti to zvládnuť, mne vtedy rodičia veľmi pomohli, aj keď už mám aj muža aj dieťa, rodičia sú rodičia,im sa viem zdôveriť so všetkým, alebo kamarátky?Skús tie, aby ťa povzbudili, to veľmi pomáha

esselte
23. feb 2014

@lucinka0921 zasa,?to je hrozné, ja ani zaspať nemôžem, iba predvčerom po kontrole a zubárke som si zdriemla asi na 20 minút, no tak potom

bronka13
23. feb 2014

@svija @esselte ten rispen si este nechavam jasne sak zajtra idem do nemocnice tak tam uz urobia snad vymenu....rispem sa nepouziva na uzkost nie? ...a bojim sa no lebo nemam stanovenu presnu diagnozu a mam vnuutorny strach stale o seba...

aneta174
23. feb 2014

@lucinka0921 escitalopram a neurol

simka1111
23. feb 2014

@bronka13 ahoj, tak ja som istu dobu nemohla spavat a mala som kadeco na vecer na spanie a tak, ale to nebol taky normalny spanok, ze clovek zalahne od unavy, to bol umely spanok. Teraz neberiem vecer vobec nic, maximalne si urobim medovkovy caj , a ked zalahnem tak aj hned zaspim , v noci sa malokedy zobudim 🙂 ad postupne funguju na spanok, to vsetko sa pomalicky bude zlepsovat . Pokial nemas ziadnu psychoticku poruchu, tak si myslim , ze tie antipsychotika by sa mohli postupne pekne vysadit a skusit popripade nejaku alternativu . Teraz je uz toho kadeco fakt. Skus sa poradit s dr. , co si ona mysli . 😉

esselte
23. feb 2014

baby, čo všetky spíte, ja som tu stále poobede a vy ožívate až večer, ja práve večer už odpadávam

soniada
23. feb 2014

je mi zle 😠 ako odlisim Nu od pms??? viete?@lucinka0921
@esselte
@svija

esselte
23. feb 2014

@simka1111 čo ty teraz berieš? ja paretin a rivotril

esselte
23. feb 2014

@soniada Ako ti je zle, popíš to , potom ti možno budem vedieť poradiť

esselte
23. feb 2014

@bronka13 vydrž do zajtra, oni ťa už tam nastavia, môj švagor mal ťažkú depresiu, von smel ísť len s doprovodom, nasadili mu alventu a mirtazapin na spanie, ešte zo začiatku bral aj oxazepam možno 6 tabliet denne a injekcie apaurin, to sú také diazepamové, aj ja som ich týždeň brala, potom zostal už len na alvente to je Ad a mirtazepane na spanie a funguje super,bez akýchkoľvek príznakov a bol fakt v strašnom stave, všetci sme sa vtedy oňho báli, vieš ja mám inú diagnózu, ja mám panickú poruchu, takže mne sa to prejavuje fyzicky a nie psychicky, mna obleje pot a cítim také teplo na tele, ktoré po čase prejde a to sa už liečim tri roky a vystriedala som tri Ad

bronka13
23. feb 2014

@simka1111 @esselte ja som ten tip ktora nechce brat lieky dlhodobo yakze snazim sa co najrychlejsie vysadit ja by som uvytala to ze mi daju antipsic hotikum prec ...a radsej si zobrat nMieco na spanie neviem ake maju vedlajsie ucinky ? cotim sa otapena na druhy den ?

esselte
23. feb 2014

@bronka13 Moja, ináč ako antidepresívami sa tvoj stav vyliečiť nedá, ja som tiež nechcela brať lieky, bola som stále proti tomu, ale keď som zistila, ako mi pomáhajú, tak to už neriešim, ktovie, kde by som skončila , keby liekov nebolo a keby nám stav aspoň neupravili, aby sme mohli žiť.predstav si človeka, ktorý berie lieky na cukrovku, na rakovinu a to sú lieky na celý život, veľa ľudí je na liekoch na tlak, na zrážanie krvi, na liekoch na alergiu, aj tvoja choroba je taká ako ostatné a niet, čo riešiť, keď sa chceš vyliečiť, od zajtra počúvaj lekárov,neboj sa každá z nás, čo tu sme, sa bránila liekom, ale keď sa ináč nedá a po čase zistíš, že to s liekmi ide, nebudeš to riešiť, povieš si, že radšej s liekmi, ako sa báť žiť a báť sa každého dňa,Je to pre teba ťažké, lebo si ešte mladučká, aspoň , čo si písala, ale nie si v tom sama, sme tu pre teba a určite sú tu pre teba aj tvoji najbližší a lekári.

bronka13
23. feb 2014

@esselte dakujem si velmi zlata hej s antidepresivami som zmierena co uz...ale bolo by super keby mi dali nejake antidepresiva co tlmia uzkosr a zabezpecuju aj spanok to by bolo naj ze by mi zamenili zoloft mozno...ten zoloft beriem 8 tyzdnov to este asi neucinkuje 10%centne nie?

lucinka0921
23. feb 2014

@esselte a ja musim stale poobede spat,vsak normalne som obedovala a mne sa oci zatvarali....Neviem preco tak musim stale spat

lucinka0921
23. feb 2014

@aneta174 a ako dlho beries AD tie 4 mesiace?

bronka13
23. feb 2014

@esselte @lucinka0921 @simka1111 vam ako rychlo zabrali AD ?

aneta174
23. feb 2014

@lucinka0921 uz mi menili 3 krat serift magrilan a teraz escitalopram

danielagabriela
23. feb 2014

@anina63 no ja dufam ze to vsetko raz prejde, si nevien predstavit navrat do prace, ja son na rodicovsej dovolenke.... asi sa treba vela premahat a verit v lepsi zajtrajsok..

lucinka0921
23. feb 2014

@aneta174 to preco?Nezabrali ti predtym?Ja mam tiez serlift teraz a nic moc.Prvykrat zabrali super

lucinka0921
23. feb 2014

@bronka13 je to individualne.Prvykrat do mesiaca obrovska zmena,druhykrat do 4 mesiacov,nie uplne a beriem uz rok a stale to nie je ono

simka1111
23. feb 2014

@bronka13 tak urcite sa nesnaz tych liekoch rychlo zbavit , to je liecba na dlho , velmi dlho 😠 az potom mozes skusit vysadit . Ale ja by som urcite antipsychotikum dala prec, ale len po dohode s lekarom a postupne. A co sa tyka spania, tak zasa tiez nie je dobre brat ani lieky na spanie, ktore su navykove napr. hypnogen , tam je ucinna latka zolpidem , taktiez stilnox, rovnaka ucinna latka, takymto liekom by som sa oblukom vyhybala. Nepoviem , keby si bola stara babicka . Ja by som na nespavost skusila , hmm napr. tritico , vela bab tu o nom uz pisalo, ja osobne som ho nebrala, ale patri medzi ad a ma hypnoticky efekt a nie je navykove. Jasne ze kebyze ho naraz vysadis, tak je zle. No a skus mozno aj nejake cvicenie, ked sa bude dat , ale nie vecer pred spanim, lebo to len nabudi organizmus, skor rano alebo za obedom . Ale este raz vravim, ze urcite sa musis poradit s lekarom , on to vie najlepsie posudit 😉