Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
9. jún 2016

@mata1984 Uvidíš, že Ti to pomôže... mne to velmi pomohlo... tak dufam, že aj Tebe...Ja už kávu nepijem vlastne viac ako pol roka... a citim sa lepšie... ako s tou kávou.... vo mne tá káva vyvolávala taký pocit nedobrý na srdci.... také to akože zrýchlené tepy... ale že by ma bola káva nejak prebrala....? To sa nedá povedať... len som z nej bola fakt ako píšeš, nervozna..... podla mna bude stačiť ak to tiež obmedzíš, nemusíš uplne vysadiť... ale fakt by som si dala tú rannú kávičku... ale fakt až po ranajkách.... a to by malo stačiť na celý den... a uvidíš... budeš kludnejšia.... 😉 ... keby nie, keby Ti káva silno chýbala... tak si daj hoc aj dve.... ale tri kávy... to už je vela.... a ako sama vidiš, nie je to ok... tak rozhodne skús, a uvidíš, aká zmena nastane.... ja si myslím, že k lepšiemu.... 😉 Držím palce.... 😉

ametyst123
9. jún 2016

@domkaaaa
@janka_banka Ano, to že sa človek nedokáže tešiť už ani z toho, z čoho sa predtým napr. tešil, alebo mu to robilo radosť, a je to stav dlhodobý.... to je depresia... nie je to len momentálna nechuť, ale depresia.... inak dievčence... velmi tomu podobný je aj syndrom vyhorenia... a podla mna ho mnohé aj máme..... to je tou unavou, všetko nás vyčerpáva, nemáme chuť do života.... do ničoho.... to môže byť tým , že makáme na 200%... doma aj v práci... a potom to takto dopadne.... človek nemôže fungovať donekonečna takto... to sa proste nedá....

domkaaaa
9. jún 2016

@janka_banka takze ma ro prejde ak natrafim na spravne lieky edteze tak 😊 Inak aj vam sa vecer polepsi? 😊😊

domkaaaa
9. jún 2016

@mata1984 mati nacas som prestala pit a teraz uz v pohode 😊😊 a aj uzivas nejake lieky?

ametyst123
9. jún 2016

Inak dievčence, bola som na tie výtery z hrdla, nosa, odbery krvi, a moč.... a čuduj sa svete.... síce krvné testy nepotvrdili žiaden zápal, ani žiadne problémy so žlčníkom alebo pečenou.... ale výtery z nosa a hrdla... naopak potvrdili, že mám kopec premnožených vírusov a to streptokoka, stafylokoka zlatého, haemophila, a dokonca aj candidu albicans...... takže už som si začala namýšlať, že si to len vymýšlam, tú hrču v krku, a zdurené uzliny, a stále kopec "hlienov"... sorry za výraz.... ale teraz už viem, že som si to nenamýšlala.... ale že som fakt mala a mám problém aj iný, okrem PP..... viem, že PP mám, ale ten krk mi stále nešiel do hlavy.... a vlastne pol roka.... mi hovorili, že si to len namýšlam, že lieky, t.j. Adčka na to zaberú... ale bolo mi čudné... že na ostatné zabrali, ale na toto nie.... takže som aj rada, aj nerada.... že tam tie potvorky mám..... som rada preto, že už viem, že som si to nenamýšlala, a zase nerada, lebo musím brať teraz antibiotiká, a viem, že ked som ich pred pol rokom raz brala... bolo mi od toho dosť zle..... tak dufam, že to nejak zvládnem.... a budem sa dalej dopovať aj probiotikami.... a dufam, že si nedobabrem celkom ten žalúdok..... 😖 ....rozmýšlam ale tiež, že ked krvné testy neukázali zápaly, a pritom zapálené dutiny mám kompletne, lebo som bola aj na snímok, tak potom, čo ked mám pravdu aj s tým žlčníkom resp. pecenou... a mám problém aj tam....?.... hmmmm teraz budem na pochybách.... ako ešte zistím, či mám žlčník a pečen ok?.... bola som aj na USG aj na gastro.... a tam mi nezistili nič, a ani z tých krvných testov... tak neviem, či to už nechať tak, alebo ešte za tým trochu pátrať.... neviem....

mata1984
10. jún 2016

@ametyst123 dakujem 🙂 už som tú kavu obmedzila aj dnes a je to lepšie .... tak hádam tie stavy boli z toho, nerada by som behala po lekároch, ani na to nemám velmi čas 🙂
@ametyst123 nie, neužívam...dakujem baby za rady, ste zlaté 🙂 pekný den vám želám 🙂

adrika19
10. jún 2016

@necesita Áno, aj ja zle znášam začiatky liečby. Keď som prechádzala z coaxilu na paroxetín tak mi bolo neskutočne zle. Ale chodila som /vozil ma manžel, sama by som nedošla nikam/ na magnéziové a diazepamové injekcie a po týždni už som začínala cítiť úľavu. Zatiaľ som ok a AD už ani nechcem vysadiť.

simka1454
10. jún 2016

@ametyst123 ďakujem za povzbudenie,v pondelok sa pôjdem objednať na tie terapie v stredu tam nikto nebol a nedalo sa mi ani včera ani dnes ešte som stále hrozne unavená,ráno ledva vstanem z postele,dvíha mi žalúdok,trasú sa mi ruky a potom keď si dám lieky sa zas drieme. Ja beriem ten xanax 3 razy denne polovičku ,citalopram 2 razy denne jednu tabletku a večer trittico a to mi pridal 1/3 aj ráno a večer celú tabletku. Cítim sa úplne zbytočná na tomto svete,neviem sa tešiť ani z vecí ktoré rada robím,všetko tak len spravím aby to bolo a žiadne také nehrozí že sa z toho teším. Ako prišla od minulého týždňa na mňa kríza tak sa stále neviem z toho spamätať. Ešte aj horšie vidím,ja mám 4,5 dioptrie a zrak mám akoby zahmlený.

apolka77
10. jún 2016

@ametyst123

ahoj ametyst.., mna vela krat napadne ako sa spominaju benzace a ze su po nich abstaky, ze ci je to v skutocnosti tak..
Mozno to nie su vobec abstaky z vysadenia benzacov, ale dokaz toho, ze AD nezabrali, neucinkuju.

ja beriem ten paroxetin teraz 30 den, cize mesiac...neurol si davam iba ked uz na mna lezie uzkost...nedavam si ich dopredu ako mi lekarka radila...paroxetin dam rano o 7hod...a okolo 10-11 uz citim ze potrebujem neurol...vacsinou som potom cely den bez neho a vecer ken nemozem zaspat tak si dam znova o 23HOD....cize kazdych 12hodin 0,5neurolu...ak by som potrebovala pocas dna, pravdaze si dam, lebo kym zaberie aj tak prejde aj 40 minut...tym chcem len povedat, ze ked ho nebudem potrebovat trebars uz v noci bude to znak, ze AD zacali zaberat..ale to moze byt aj o 2mesiace...prostee to tak dlho trva..
nie je jednoduche pre pacienta zistit, ci su tie uzkosti z toho ze vysadil benzac alebo z toho ze ma naprd. AD...podla mna..si to aj lekari zamienaju... 😝

adda777
10. jún 2016

Zaujimave info o psychických poruchách som citala aj na fore: http://www.brigit.sk/forum/

domkaaaa
10. jún 2016

Baby ako dnes? Ja znizujem alventu plus mam tri krat denne polku tyiapridalu a som uplne umavena kade chodim tade zyyyvaam 😄 Plus uz ani vecerne ad nemam mi ich uplne vysadil tak uvidim po tyzdni ze ako mi toto nastvenie vyhovuje ... Mam uzkost cely den ale s tym som ratala dnes vecer mam ist s babami von a na disco tak drzte palcaky 😊😊

domkaaaa
10. jún 2016

@apolka77 apolka ty beries este stale benzace? Ja som rozmyslala ze si tiez dam teraz ked znizujem alventu mohla by som?

apolka77
10. jún 2016

@domkaaaa cau domi, jasne ze beriem dr. vravela ze mozem aj 3xdenne...ale mne stacia 2x..co je to ten tyiapridal? AD?

JASNE DAJ SI NEUROL,ale potm ziadny alkohol na disco 😀

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apolka77
10. jún 2016

@kutuska a to si si tak casto merala teplotu?
nie ja som teplotu nemala, teda neviem o tom, asi by som to citila...37,3 je este len zvysena teplota, ale zas dokaz ze sa nieco s telom deje..ked ti za rok nic nezistili, bude to asi psychicky povod...alebo je otazne nakolko su rozne testy spolahlive..napr. na chronicku boleriozu, mykoplyzmy a ine...nenasli ani ziadny zapal v tele? mna ani svaly neboleli, aj ked celkovo unavena a vycerpana som sa citila...zavrate ano...bola si u gynekologa? nemoze to byt nejaka hormonalna nerovnovaha..tie navaly tepla....vies, vsetko so v setkym suvisi...ak nie si v pohode dusevne odrazi sa to vzdy na zdravi aj fyzickom...ako sa vravi v zdravom tele zdravi duch..

citalec zabera? ako dlho ho beries?

kk77
10. jún 2016

@kutuska moja kamaratka mala tiez rok zvysenu teplotu zo psychiky, ano je to mozne aj u teba

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
10. jún 2016

@kutuska Ahojky Kutuska, tak ja mám odvtedy, čo som začala mať tie zlé stavy.... stále zvyšenú teplotu, ako Ty, vždy sa mi pohybovala okolo 37,1 až 37,4. Mala som a aj stále mám ešte takéto teploty, a hlavne ako píšeš, bolelo ma svalstvo, chrbát, a hrdlo k tomu... a mala som vždy pocit, že mi "horia líca"... neviem, ako to napísať.... ale presne taký pocit som mala.... ale ked mi manžel alebo ja pomerala teplotu, tak som mala presne tú zvýšenú.... ale ja už pri 37,0 cítim, že mám tepltou.... takú vnútornú teplotu, že nie som ok.... no a kedže výsledky krvi vždy v poriadku... tak reku môže to byť aj z PP.... čo teda aj naozaj môže byť vtedy, ked máš naozaj všetky výsledky ok.... ALE.... pred týždnom som bola na výter z hrdla a krku... urobila mi to obvodná... lebo ja z tej mojej krčnej bars neviem výjsť.... taká staršia doktorka... tak nejako jej už neverím.... ale obvodná mi urobila odbery krvi plus výter z hrdla aj z nosa.... A vieš čo je zaujímavé?.... CRP z krvi, to jest zápal žiaden neukázalo... ale výter z hrdla a nosa potvrdil, že mám stafylokoka zlatého, streptokoka, neisseriu, haemophilus..., a dokonca aj kandidu, a premnoženú aerobnu kultiváciu.... No proste výsledky krvi nič neukazali... a výtery konečne niečo... už som si začala myslieť ,že si to namýšlam... a to pritom mi výtery robili asi pred necelým polrokok,, ked si dobre spomínam, a velmi lekárka nebola naklonená tomu, že zase robiť výtery.... ale presvedčila som ju, že naozaj mi aj po polroku nie je dobre, a že ten pocit v krku mám nedobrý.... a uzliny zväčšené... tak sa dala ukecať... a aha.... aspon si o mne nebude myslieť že som nejaký hypochonder.... 🙂 .... Takže Kutuška, ak si nemala robené výtery, daj si zrobiť.... a ak si mala výtery, a aj odbery krvi na CRP, to jest na zápaly.... a sú v poriadku... tak to je z panickej poruchy bohužial.... lebo aj toto môže byť prejavom PP.... nie u každého sú príznaky rovnaké... a všetky naraz.... u niekoho môžu byť také, u iného zase iné.... ale v podstate sú takmer všetky rovnaké... ale zvýšenie teploty nemusí mať každý.... ináč ja som si pri tých odberoch krvi dala urobiť aj pečenové testy.... takže si to daj urobiť aj Ty, ak si to ešte nemala urobené.... môže byť tá zvyšená teplota aj prejavom niečoho iného.... mohlo by to byť viac vecí... ale pokial si mala robené vyšetrenia... a sú ok... tak je to PP..... Priznám sa, že ja som sa obávala lymfomu.... to jest rakoviny uzlin.... tá sa môže prejaviť aj tými dlhotrvajúcimi vyššímy teplotami.... ale dufam, že to tak nie je.... že sú to len tie vírusy a bakterie, čo tam mám.... a ked to preliečim antibiotikami.... že to bude ok.... dufam.... ale zase viem, že sa dosť tažko vykynožujú.... a tažko sa tých vírusov zbaviť.... a nemusia ATB zabrať.... musím si dať do poriadku imunitu... mám ju oslabenú.... nečudo..... 🙂 .... a tak si musím dať aj toto do poriadku... Obvodná mi povedala sama, že ak vyberiem ATB mám za nou prísť, a pošle ma za imunologom... nech dáme do poriadku aj imunitu... tak som zvedavá... ale konečne mám pocit... že mi aj verí.... že si to len nenamýšlam.... 🙂 .....Ja viem, že mám aj panickú poruchu... lebo tiež mám strach z atakov... že prídu vtedy, ked budem s detmi sama, a predstavujem si katastrofické scenare... a pod.... 🙂 ... ale už viem, že prinajhošom odpadnem.... už som tak odpadla... a potom som sa prebrala a bolo mi ok.... 🙂 ... takže aj ja mám strach, ked niekde idem... do obchodu a tak... ale už to viem prekonať.... ja mám takú (ako Janka-banka hovorí 🙂 ) barličku.... 🙂 .... ja si zase zoberiem lieky teda benzáč so sebou do kabelky... a vodu vo flaštičke.... keby niečo.... a tiež žuvačky... tie mi akože pomôžu... to oblbnúť.... lepšie sa mi dýcha... a viem tieto stavy prekonať, ked som v obchode, alebo na urade, alebo kdekolvek... teraz už idem v pohode... nemám strach.... ale občas sa taká myslienka vyskytne... ale hned si zamestnam mysel čimkolvek iným... a dám žuvačku.... 🙂 .... Ty máš Kutuška, aj podla mna depku teda depresiu.... spojenú s uzkostami.... ale to prejde uvidíš, ber lieky, a ak Ti nezaberú.... tak zmen za iné ADčka.... Neurol si kludne nechaj... ten je dobrý.... A inak začni malými drobnosťami, takými že napr. jej urobila som nejakú maličkost, ktorá ma potešila, alebo ktoru som chcela urobiť už dávno.... a ak sa dá, poteš sa s tým,... ak to pôjde... a potom zase a zase... takými uplnymi maličkostami, ktoré ale maličkostami nie sú.... ! a takto treba začať.... alebo si pozri film... ktorý sa Ti vždy páčil... a si ho už dávno nevidela... alebo si začni čitať knihu, ktorú si možno niekedy rada čítala... alebo presad nejaký kvietok.... stačí uplne jeden... ja neviem, čo Ta bavilo, alebo by Ta potesilo v čase, ked si na tom bola dobre.... ale Ty na to prídeš sama.... a ver mi takými malými krôčikmi... sa dopracuješ k tomu, že Ta to aj naozaj začne baviť, a postupne viac a viac... a znova nadobudneš pocit radosti .... uvidíš... len sa nevzdávaj, a negatívne myšlienky pošli hned kadelahšie.... nelutuj sa,.... ale mysli pozitívne.... fakt hoci sa napr. skus sama len tak pre seba usmiat.... už aj usmev na tvari... môže vyprodukovať trošku serotonínu.... tak hor sa do toho.... možno si budeš pripadať ako "blázon"... 😀 ... ale ja som to tak robila... a prestala som sa lutovať...lebo vždy ked som sa pozrela do zrkadla... videla som smutnú strhanú tvár.... a tak som sa ešte viac lutovala.... a prečo by som sa mala lutovať...?....ja sa nechcem lutovať.... 😵 ja chcem žiť.... a verím, že aj Ty tiež.... tak skús, či sa Ti bude páčiť napr. obraz v zrkadle ako sa usmievaš.... 😵 a ver mi, že sa Ti bude páčiť.... 😵 ... Držím Ti palce.... a neboj sa ... ten stav prejde... len to chce čas.....

janka_banka
10. jún 2016

@ametyst123 Ahoj moja, no ako píšeš o tej teplote, mne robili tiež všetky testy pri zvýšenej teplote a som OK, moja teplota bola vždy okolo 37,2 a tiež som mala horenie v tvári a to najmä v oblasti čela ... a potom sa mi robili aj také drobné vyrážky na čele, taká krupica, ale odkedy mám menej úzkostí, tak aj teplota klesla a vyrážky sa strácajú ... inak dnes som mala dobrý deň ... až na tie absťáky, výpadky myslenia alebo ako to nazvať ... a aj som sa dokázala tešiť, mali sme malý výlet v Piešťanoch a to som tiež zvládla a som happy 🙂 , aj keď sa mi teraz na večer pohoršilo, ale nemôžem čakať zlepšenie hneď ... ale už týždeň som bez diazepanu, tak už snáď budú tie absťáky prechádzať ... a inak keď mi bolo lepšie, tak som úplne všetko vyhodila z hlavy a žiadna depka a úzkosti mi vôbec neprichádzali na myseľ ... a to, že sa veľakrát sťažujeme niektorí naozaj nepochopia, že nie sme hypochondri, len nevieme, čo sa s nami deje a je v našom práve dať sa vyšetriť, keď sa nám niečo nezdá ... ja už sa veru nehanbím ničoho 🙂

ametyst123
10. jún 2016

@janka_banka Moja reč... 🙂 ... súhlasim s Tebou úplne.... 😉 ... A tiež som happy, že si to zvládla a aj si sa z toho tešila.... to je super vec.... 😉 .. toto sú pokroky.... a vidíš, že sa to dá.... ja tomu verím, že to všetky zvládneme ... a budeme časom všetky ok.... len to chce proste čas... a aj odhodlanie... zmeniť svoje myslenie.... k lepšiemu.... 😉

ametyst123
10. jún 2016

@domkaaaa Domkaaa moja, a prečo Ti dal Tiapridal?..... Ja viem, že to je síce psychofarmakum, ale neviem, už tu bola o tom Tiapridale debata.... a ten Tiapridal Ti načo vlastne ten lekár predpísal?.... uplne nechápem.... ved je to liek, ktorý sa dáva za prvé: pri závažných formách mimovoľných a abnormálnych pohybov človeka, za druhé: v starobe pri poruchách správania, alebo pri Huntingtonovej chorobe, a po tretie: pri liečbe chornického alkoholizmu, resp. pri abstinenčných príznakov z náhleho vysadenia alkoholu. Ja neviem Domkaaa, ale písala tu jedna pani, neviem presne jej nick, ale písala, že to bral jej otec, a jemu tie tabletky uplne dobabrali zdravotný stav.... a už sa z toho nikdy nedostane.... Ja osobne by som tento liek nikdy nebrala.... Prečo Ti namiesto toho nepredpísal lekár normálny benzáč...?... Vlastne Ti máš nejaký benzáč... tak ber ten... a ten Tiapridal ani náhodou..... Nie som lekárka... ale toto by som do seba nedala ani keby "traktory padali".... 🙂 .... Alventu postupne vysadzaj a zmen na ine ADčko... a k tomu ten Neurol... ale ten Tiapridal nie.....

olivia77
10. jún 2016

kocky, precitajte si zaujimavy clanok o AMYGDALE, to ta je zodpovedna za nase panicke ataky a strachy...
len skoda, ze este neprisli nato, ako s tym nieco urobit, no rozhodne tie, co trpime PP, mame vysoku citlivost AMYGDALY...

kopirujem:

uz v 60 rokoch vedeli, ze ludia s uzkostou a panikou maju zvysenu uroven kyseliny mliecnej. a naopak podanie kyseliny mliecnej pripadne sodnej soli kyseliny mliecnej (mliecnanu sodneho, E325) u uplne zdraveho jedinca sposobi panicky atak.
Ludia s panickou poruchou teda nejak inak produkuju alebo odburavaju kyselinu mliecnu v mozgu.
precitajte si o AMYGDALE (struktura v mozgu)
cs.wikipedia.org
"Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti.""Centrální jádra se podílejí na vzniku reakce strachu, jako je strnutí (nehybnost), tachykardie (rychlý srdeční tep), zvýšené dýchání, sevření žaludku a vylučování stresových hormonů." "amygdala má podstatný vliv na duševní stav člověka a souvisí s mnoha jeho psychickými poruchami."
Amygdala je citliva na kyslost v mozgu.
www.scientificamerican.com
Ludia s panickou poruchou su velmi citlivi na zvyseny prijem CO2 (oxid uhlicity v tele a mozgu posobi kyslo, cize su hypercitlivi na kyslost) zvyseny prijem CO2 zvycajne sposobi u ludi s panickou poruchou panicky atak.
Kyslost a zmeny pH v mozgu suvisia so znizenou schopnostou odburat kyselinu mliecnu. Kyselina mliecna (laktat) sa tvori pri rozklade cukrov bez dostatocneho prisunu kysliku. Ludia s panickou poruchou, teda ich amygdaly su citlivejsie na kyslost v mozgu. Prebytok laktatu = kyseliny mliecnej tuto kyslost sposobuje a je jeden zo spustacov spontannych panickych atakov.
Kyselina mliecna sa odburava v peceni 50% a oblickach 30%. Niektore choroby tychto organov znizuju schopnost odburavania kyseliny mliecnej. (taktiez nizky tlak znizuje odburavanie)
chudokrvnost -> nizsie mnozstvo kyslika v bunkach -> viac laktatu
Ako navzdy zastavit panicke ataky (v anglictine)
www.thechurchesofgod.com
vycuc:
1)obmedzit a nahradit mliecne vyrobky (zdroj kyseliny mliecnej)
2)obmedzit cukry a muku - ak mate maly prisun kysliku - malo sa hybete,nesportujete a plytko dychate - pri travani vznikne kyselina mliecna
3)pite vela vody (cista voda,ide na vas uzkost - vypite pohar dva cistej vody-> nie ste dehydrovany-> nezvysi sa histamin ->nezvysi sa adrenalin -> mensia sanca pre panicky atak
4)obmedzit sodik (sol,iontove napoje,niektore mineralky..) a glutaman sodny (glutaman zneutralizujeme vitaminom B6) -soli sposobuju dehydrataciu
5)cvicte,prechadzajte sa,relaxujte,dychajte pomaly a chodte na slnko - proste zvyste prisun kysliku -> menej kyseliny mliecnej

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
10. jún 2016

@kutuska Tak ked máš všetky výsledky v poriadku, tak potom je to jasné.... a na základe toho, ako opisuješ, že máš únavu, nechuť niečo robiť, nikde ísť, a strach že odpadneš, a čo bude, keby..... tak to je podla mna uplne jasné.... bohužial máš panickú poruchu.... alebo depresiu....a teda zájdi za psychiatrom ... on Ti určite povie, čo dalej.... inak mal by Ti správny psychiater dať urobiť aj testy..... mne ich moja psychiatrička nedala urobiť.... len tak ma akože zhodnotila, čo mi môže byť... ked sa na mna pozrela... takže teraz som na pochybách, či vlastne vie, čo mi je.... alebo to zistila len obyčajným pohladom na mna?.... no, kedže som sa rozprávala so zdrav.sestrou z toho oboru... povedala mi, že štandardne by sa mal urobiť test na psychiku... a tak sa zistí, o aký stav ide, či ide o lahkú formu, strednu, alebo tažku formu, či už depresie, alebo sú to uzkosti, panika,..... atd....

@olivia77 Cítala som si to tej amygdale... a má to svoju logiku.... fakt je to velmi zaujímavé.... asi obmedzím mliečne výrobky... aj tak mám pocit, že síce na jednej strane mi mlieko pomáha na môj zalúdok... ale na druhej zistujem, že kedže ja som taký mliekomil.... 🙂 pijem mlieko aj trikrát denne.... 🙂 tak či nemám fakt z toho problém..... Inak dospelí ludia nepotrebujú mlieko... len deti... prečo ho vlastne pijeme...?.... Neviem, no rozhodne zmením asi aj trošku jedalniček obmedzim mlieko.... a cukry.... a zvýšim pohybovu aktivitu.... inak ja som si myslela, že pohybovej aktivity či už vpráci alebo doma okolo detí mam dost.... ale to nie je zrejme pravda.... treba si fakt pocvičiť aj inak, normálne , alebo napr. rýchla chodza.... ja som celý tyzden teraz chodila po deti do skolky... a bolo to fajn.... páčilo sa mi to... inokedy som chodila autom..... ale asi to auto mierne obmedzim.... a ten histamin.... to je fakt pliaga... fakt to robí šarapatu v organizme..... takže je to minimálne na zamyslenie to o tej amygdale..... 😨 ....

@apolka77 A ohladom tých benzáčov.... ja si tiež myslím.... že ked má človek absták, tak z čoho vlastne?.... fakt je to absťak, alebo naozaj adčka nezabrali.... ved normálne nám lekári hovoria, že benzáče sú len na ten prechodný stav, až kým nezaúčinkujú adčka.... nie?..... a teraz je tiež ale aj otázka.... čo ak človek nemá absťák.... čítala som totiž, že vlastne ani lekári nevedia, či má človek absťáky z vysadzovania liekov, alebo ešte stále má psychické poruchy, ktoré treba dalej riešiť... ako zistím, že už som ok.... a tieto stavy sa mi už nevratia, že nebudem mať PP... a kedy mám vlastne vysadiť lieky.... že som už ok....?.... ako to zistím....?.... a ako viem, že som ok, a mám začať vysadzať benzáč, a kedy potom vysadzať ADčka?.... ja neviem..... ale asi to závisí od pocitu každého človeka zvlášť, a ako môže lekár povedať, tak teraz prešla určitá doba, má vám už byť dobre, tak začneme vysadzať.....?...... ako na to prišiel?..... Inak je ťažké rozoznať, či sa jedná o absťáky z vysadzania liekov, alebo ide stále o záchvaty paniky, resp. depresie, a uzkosti.... to je proste fakt.... absťák... vyzerá tak, ako atak.... a teraz človek aby z toho nebol jelen..... 🙂 ... no ale som to zamotala.... 🙂 ale nič si zo mna nerobte, to je len moja momentálna uvaha.... a aj unava.... ale mna to prejde.... nebudem rozmyslat nad blbostami... 🙂 ...

Dnes začínam s ATB... a mám trošku strach.... 🙂 ako zaučinkujú.... 🙂 lebo vtedy, ked som naposledy brala, mi nebolo celkom dobre.... 😖 ... ale nie nie... nemám strach.... pustim sa do toho.... a nech si preliečim to, čo treba... a dufam, že mi ATB pomôžu.... k tomu probio-fix... som si kupila... že imun.... ale je fajne drahý.... okolo 14 eur... fuha..... no ale budiš.... nechcem si ešte viac doničiť žalúdok a črevá.... a ešte mám brať aj Zodac... a kvapky do nosa ... na vysušenie tých "hlienov"... ale sú vraj velmi silné... takže len jedenkrát do dna... si ich mám dávať.... Nasonex... ešte som také kvapky do nosa nemala... tak uvidím....

Držím vám palce dievčence... držte sa.... a dáme to....

olivia77
10. jún 2016

@ametyst123, urcite len moze pomoct to obmedzenie cukrov, mlieka a muky... mlieko naozaj nepotrebujeme, iba ako deti, to co hovoria, ze vapnik atd, to su hluposti, mak ma najviac vapnika, to vela ludi nevie, ja preto lyzickujem makovy olej... a inak k tym benzacom, naozaj navykove su... moja znama mala zlu skusenost, mala abstaky, tak bola v nemocnici, preto ma varuje stale, aby som nezacala brat benzace... su po case bohuziak navykove, povedala, ze bola ako fetak, vraj hrozne... tak si kocky davajte pozor, ked nemusite, neberte ich, iba ak je fakt zle... a inak ja beriem namiesto ADciek serotonin ako 5-hydroxytryptofan a urcite ucinkuje, lebo sa aj zasmejem, aj upracem a v poho, predtym som bola uplna matoha... beriem ich 15ty den a ucinok prisiel...

ametyst123
10. jún 2016

@olivia77 Ano Olivia, benzače návykové sú... to je jasné, ale ja som sa skôr zamýšlala nad tým, že ako zistím, že som už vlastne v pohode, a potrebujem vysadiť benzáč, aby účinkovalo len ADčko.... ? ked mám zrazu stavy, ako na začiatku...?.... tak to môže byť rozhodne aj absták, čo pri vysadzaní benzáča určite môže prísť, ked sa vysadza rýchlo.... ale mna skôr zaujíma, že čo ak to absták nie je, že vysadzam dobre benzáč, ale vlastne sa mi vracajú stavy ako predtým .... 😔 Toto ma zaujíma.... že ako zistiť, či mám absták z benzáču, alebo benzáč vysadzam dobre, ale ADčka nezabrali, a teda sa mi ataky vrátili znova.... 😖 ... toto by som rada vedieť.... ale asi to nezistím.... asi každý podla mna musíí mať individuálny pocit, že teraz som už ok.... dostala som sa z toho.... a teraz začnem vysadzať, najprv benzáč.... a potom aj ad.....
A o tom 5HTP sa Ta este budem pýtať, ked píšeš že ho berieš 15.-ty den.... tak chcem vedieť, aké to je, a aké to bude aj potom neskôr.... lebo ak sa to dá takto.... bez ADčiek.... ta som za..... len chcem vedieť, aj napr. o mesiac, či si stále ok, v pohode.... a tak.... velmi ma to zaujíma.... a som zvedavá..... 😉 ... Tak Ti silno držím palce, nech to teda zaučinkuje na 100% .... a možno to vyskušam aj ja...
Mne osobne na začiatku, ked som párkrát bola na pohotovosti, a v nemocniciach ,pomohol ten Apaurin.... čo je Diazepam.... a ukludnilo ma to... takže ja vlastne bez benzača by som to asi nedala.... ale viem, že sú návykové... to vieme všetky.... ale ked máš tažký stav.... tak pomôže.... a ja nemôžem povedať, že mi lieky nepomohli... dostali ma z najhoršieho..... ked už som myslela ze končím..... že je so mnou Amen....ale teraz, ked už som na tom podstatne lepšie... možno by nebolo odveci... skúsiť toto....myslím to 5HTP.... no uvídím... chce to čas.... 😉

olivia77
11. jún 2016

@ametyst123, a ako casto si mavala ataky a kde? aj doma? ako sa prejavovali? pod atakmi myslis vyvrcholenie tej uzkosti alebo tam spada aj vnutorne chvenie a celkovo taka nervozita? bo ja atak som silny nemala nastastie uz dlhsie, len ma hneva, ze ho ja blba furt ocakavam, zato mi aj priatel vynadal, ze takto mi to nikdy neprejde...

domkaaaa
11. jún 2016

Baby ked mate uplne hroznuuuu uzkost ako ja teraz 😢 Do kolko vam pomoze neurol? Ja som slahla pred 10 minutami 0,25 ale je mi hrozne nic sa mi nechce lebo by som len plakala 😢 To je uzkost? Citim ze vsetko mi robi uzkost som precitlivela a placliva ... Mamina mi povie hybaj dalej a pre mna je ro katastrofa ... Nesiblo mi? Co sa mohlo stat? To z toho znizenia a vysadenia liekov? Kls 😢 Hrozny stav