Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1454
15. nov 2016

@mm103 ešte raz ďakujem som rada za túto skupinku aspoň na malú chvílu sa necítim sama

junova
15. nov 2016

@mm103 Ďakujem pekne ale netreba ma obdivovať 🙂 Ja som si vybrala cestu bez liekov pomocou psychoterapie, pevnej vôle, relaxu a autogenných treningov. Chvalabohu to zatiaľ zvladam ale mávam aj zlé dni. Mňa skôr trápia fyzické prejavy ako migreny, bolesti chrbta. Možno raz skoncim na liekoch, beriem to ako poslednú možnosť. Benzáč som užila jeden krát v živote. Normálne fungujem, naladicka dobrá, občas uzkosti. Vtedy som placliva, mám to tak deň, dva do mesiaca. Ja obdivujem všetky tu žienky ktoré bojujú s liekmi či bez. Veľa ľudí sa z toho dostalo. Ja som sa rozhodla z toho dostať tiež, bojovať, nelutovat sa, mám svoj cieľ a to ma drží. Keď som bola druhýkrát tehotná, lekár mal podozrenie na rakovinu krčka maternice,keď som vtedy zvládla čakanie na výsledky tak už zvládnem všetko. Doma som mala malé dieťa, v bruchu druhé a ja som sa bála, že ostanú bez mamy. Našťastie sa to nepotvrdilo. A to ma posilnilo, nejaka pp ma nezlozi na kolená. Bojujte tiež a dáme to 😀

mm103
15. nov 2016
domkaaaa
15. nov 2016

@mm103 no aj mne ako tak telesne príznaky prešli :/ aspon uvidim ked pojdem zajzra na mimoriadnu pripustku 🙂 dam vam vedieť ako som to zvladla idem na teambuilding 🙂

mm103
15. nov 2016

@domkaaaa neboj zvládneš. Ja som si myslela ze nedám poradu v práci...predchádza som to a snažila sa prekonať a dávať si ciele..

domkaaaa
15. nov 2016

aj ja sa musim prekonať 🙂 a verim že to dam 🙂len už dnes som nervozna :D

mm103
15. nov 2016

@domkaaaa ja som sa vždy tešila na večer keď si ľahnem a zaspím vedela som že konečne bude myseľ kdesi inde...

bernusha
15. nov 2016

Baby....ja vecer ked lahnem ....cele zleee....STRACH!!! ZO VSETKEHOOO ..😈😈😈

mm103
15. nov 2016

@bernusha a spať sa ti dá?

umabell
15. nov 2016

@bernusha daj si to rivo. Uvidis polepsi sa. Aspoň na začiatku..

umabell
15. nov 2016

@mm103 ahoj s tebe je lepšie? Mam taky pocit ze aj áno.. Cítim to z tvojho písania 😊

betka158
15. nov 2016

@bernusha ja tetaniu sa nieco dava?

mm103
16. nov 2016

@umabell ahojky umka moja teraz mám dobré dni bodaj by to vydržalo... snažím sa veriť že to pôjde k lepšiemu a že sa to už nevráti... začala som lepšie spať konečne je pravda že sa vždy v noci zobudím pred treťou ale konečne dokážem zaspať...vysadila som aj neurol a ostala som pri adckach ale neurol ešte pre istotu pri sebe nosím no verím že ho nebudem potrebovať...sem tam mi ešte chodia blbé myšlienky po hlave ale dúfam že časom zmiznú úplne...Tak si prajem aby to bolo dobré...

mm103
16. nov 2016

@betka158 budú ti kázať zvýšiť magnézium ak máš tetaniu...

betka158
16. nov 2016

@mm103 a s tym sa zije do konca zivota? Dakujem

mm103
16. nov 2016

@betka158 uff to ti veru neviem povedať, ja si myslím, že človek to dokáže určite prekonať a záleží aj od toho ako zvládaš stres....ono čo sa týka tetánie tak sú ľahšie formy a ťažšie formy..záleží asi od mnohých faktorov...a diagnostikovali ti tetániu či?

bulica
16. nov 2016

baby a čo robíte, keď sa vám točí hlava? Mám tlaky v zátylku a točáky, nehovorím, že sa to nedá vydržať, len je to dosť nepríjemné. Viete niečo poradiť? 😨

umabell
16. nov 2016

@mm103 juuj to som radaaa😊vidis som ti to vravela 😊😐 tie kramy veľa narobia uf... Super ze si aj bez neurolu a zvladas to aj ja chcem vysadit rivotril... Pekny dnik ti prajem 🍀🍀

umabell
16. nov 2016

@bulica a nemáš to z chrbtice? To sa ti točí kazdy den? Mne na začiatku brania ad sa hrozne tocila davala som si vtedy viacej magnézia... Vela pi aj...

bulica
16. nov 2016

@umabell nie každý deň, dnes sa mi napríklad a predtým sa mi v sobotu. Dnes je to také znesiteľné, ale v sobotu sa mi točila v ľahu. Predtým som to napríklad dlho nemala. Neviem môže to byť aj z chrbtice, lebo ma bolí medzi lopatkami. Ja ADčka neberiem zatiaľ, skúšam to zvládať bez nich, keď je už veľmi zle dám si lexaurin, ale to je tak raz až dvakrát do mesiaca. Klopem!!!! Veď uvidím, snáď prejde. 🙂 😉

bulica
16. nov 2016

@umabell a dnes som dostala aj menzes, tak možno pôsobí trochu aj to.

bulica
16. nov 2016

a idem si dať teda aj to magnézium

janka_banka
16. nov 2016

@bulica ja keď som mala naposledy menzes, tak sa mi tak brutálne točila hlava, že som ledva stála na nohách, hrozné stavy, takže to môžeš mať z toho ... ja som sa najskôr zľakla, bola som aj u gynekologičky, psychiatričky a všetke je OK, len hormóny si so mnou pohrali...držím palce 😉

mm103
16. nov 2016

@umabell Ďakujem ti moja :-*

mm103
16. nov 2016

@umabell len bodaj by to vydržalo keď to počasie sa mení stále a to mi tiež vie narobiť šarapatu...

flakulka
16. nov 2016

dievčatá beriete niekto Eliceu?? mne ju dnes dr, predpísala ,ale má tolko nežiaducich účinkov že sa ju bojím aj zobreť ,kedže Alventa mi spôsobila kopu nežiaducich účinkov a musela som ju vysadiť ,beriem Coaxil dnes som bola na kontrole , mám sa lepšie len nohy stále slabé a trpnu mi a tlaky z krčnej chrbtici do hlavy tak mi zmenila Eliceu

lusinda28
16. nov 2016

@flakulka ja beriem Eliceu s prestávkami cca pol roka.. nemám žiadne nežiaduce účinky, akurat únava , ale to prejde a fungujem, myslím, že mi celkom aj pomohla..nezlakni sa na začiatok možno sa ovjavi točenie hlavy, ale je to vraj normálne a to prejde za pár dní... držím o
prsty..

bernusha
16. nov 2016

@betka158 milgammu mam

bernusha
16. nov 2016

@mm103 ..spat aj ano..no niekedy sa zobudim..na sladke

bernusha
16. nov 2016

@flakulka ahoj..ja osobne som ju musela prestat brat