Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
29. nov 2016

@evak12 Veľa zdravia ti prajem, nech sa ti polepsi. Si silná žienka.

mm103
29. nov 2016

@evak12 ja tiež beriem len paretin a zatiaľ mi sedí, pred paretinom mi ale dali alventu a tá mi nepasovala tak mi zamenila za paretin a ten mi sadol....beriem 20 mg ráno...a neskúšala ti dvíhať dávku paretinu?

olivia77
29. nov 2016

@domkaaaa, praveze to moze byt z liekov, tlmia niekomu emocie...

mm103
30. nov 2016

@domkaaaa no vidíš domi zvládla si to, mala si sa super 🙂 je to na dobre ceste určite. To horšie prežívanie emócii môže byť z liekov, ale myslím, že sa to postupom času upraví 🙂 hlavné je však, že sa cítiš lepšie 🙂

bubinka_20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simka1454
30. nov 2016

@bubinka_20 to je depresia spojená s úzkosťou. Presne chápem všetky Tvoje pocity,lebo sama ich prežívam a všetko mám skoro rovnako ako Ty. Podľa mňa by si si mohla nájsť psychologičku ktorej by si vyrozprávala všetko čo prežívaš a podľa potreby ak to bude nutné aj psychiatra ak by boli potrebné lieky či ja si myslím že potrebné budú. Kľudne môžeš napísať sem sú tu dobré dievčatá ktoré Ťa určite vždy povzbudia a poradia,ani ja nemám žiadnu kamarátku a neverím ľuďom lebo ma vždy iba sklamali tak sa tu tiež občas vyrozprávam čo ma trápi.

janefonda
30. nov 2016

@bubinka_20 najlepšie by si urobila ak vyhladas psychiatra. Tvoje myslienky su pre teba znicujuce. To nie je dobre, treba to riesit. Aj ja by som mala byt spokojna a stastna, ale depresia si ma aj tak našla. Ja sa vsak liecim a je mi citelne lepsie. Pracujem na svojicj myslienkach, ucim sa vyvolat si co najskor pozitivne myslienky a tie zle tym poslem niekam....
Ak vyhladas pomoc, hlavne im všetko povedz nic nezatajuj.
Drž sa!

lentilka1234567890
30. nov 2016

Ahojte. Poprosim radu. Dneska je 12 den ze som zacala AD Tianeptin Mylan (coaxil) a uz cca druhy den citim taky zvlastny pocit ako keby mi trpla tvar. Je to normálne co mam robit na kontrolu idem v pondelok😞 poradte mi

bubinka_20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
umabell
30. nov 2016

@bubinka_20 ahoj nepotrebujes lístok a ani v karte to mat nebudeš pokiaľ nebues nato marodit..

3009
30. nov 2016

@bubinka_20 výmenný lístok ti k psychiatrovi netreba. Niekde sa objednaj a rovno choď.

bubinka_20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janefonda
30. nov 2016

@bubinka_20 dobre si sa rozhodla. Uvidis o kolko sa ti skvalitni život, zasa sa budes vediet tesit z maličkostí. Ale len lieky nestacia, tie ta nastartuju no treba pracovat na pozitivnom mysleni
Naucit znovu mozog inak reagovat na podnety. Vsetko bude dobre, urobila si velky krok vpred. Lekar ti pomôže.

bubinka_20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mm103
30. nov 2016

@junova už som celú tú knihu zhltla za tento den,autorka presne popisuje stavy aké som zažívala ja,teraz je to uz lepšie a tiež verím,ze sa dočkám uzdravenia a vysadenia liekov...je super že existujú aj ľudia ktorí to chápu,pretoze je ťažké komunikovať s niekým kto to nezažil...moja svokra je super no na toto ma svoj názor a kázala mi niekoľkokrát lieky zahodiť,ze budem závislá... mamina a otec má zase podržali..čo sa týka ľudí vyberám si naozaj len takých ktorým dôverujem a viem že to pochopia .. prajem si najviac nech je toto zlé obdobie už za nami..

janefonda
30. nov 2016

@bubinka_20 presne z tohto ti pomozu lieky a potom mozes zacat pracovat na svojom pozitivnom mysleni. Prvy mesiac po nasadeni liekov je to take vselijake, ale potom sa uz konecne da normalne fungovat. Ja viem ako sa citis, presla som si tym, teda stale prechadzam. Nastastie tych lepsich dni je stale viac a viac. A tie blbe sa snazim zahnat co najrychlejsie.
Treba sa naucit tie veci- okolnosti inak vnimat. Ak nemas zalubu najdi si nieco. Co rada robis, cim dokazes tie myslienky zastavit. Ja vela hackujem, malujem, sijem, s detmi stale nieco tvorime, pecieme, fotim....no proste zamestnavam sa ako mozem. Aj ked v case ked mi bolo najhorsie som nic nedokazala. Lieky ma nastartovali a teraz si zasa viem zivot uzivat. Venujem sa svojej praci, vzdelavam sa...Stale nieco. A prechadzky po vonku, slnko nechat na seba pozitivne vplyvat.

evak12
30. nov 2016

dievcata,je mozne ze dnes som nezobrala alventu,ale novy liek a mi je priserne?som uplne mimo,akoby mi trpli ruky,nohy,bola som v praci,zajtra dvanastka .....liek sa vola fevarin,zobrala som stvrtku zo stovky,co robit?ani rozpravat sa mi nechce,nic vobec nic ...dakujem

bubinka_20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junova
30. nov 2016

@mm103 Áno, je to dobrá kniha. Len autorka je dosť proti liekom. Jej nepomohli ale iným zase môžu.Každý sme iný.

kubimatej
30. nov 2016

Ahojte moje 💙 tak baby v piatok som dala pohreb..Zomrela mi 6ročná susedka a patrilo sa mi tam ísť aj keď som dlho váhala..preplakala som sa aj na rok dopredu asi, ale dala som to..no na druhý deň úplne zlé stavy, zase ťažké dýchanie a vnútorné chvenie, ale aj to som prekonala a v nedeľu mi bolo fajn..odvtedy som akási hyperaktívna, furt niečo robím :D za tri dni som aj napiekla 😂

flakulka
30. nov 2016

@lentilka1234567890 aj ja ho beriem prvé dva týždne boli hrozné ,dávala som si aj xanax ,teraz to trpnutie niekedy mám ale slabšie dá sa to zvládnuť , už mi dr. skúšala zmeniť alventu ,a potom eliceu z oboch som mala také nežiaduce účinky že katastrofa

evak12
30. nov 2016

@flakulka prosim ta,ake si mala neziaduce ucinky?ja som dnes presla z alventy na stvrtku Fevarinu a tiez mimo ....

ivka1302
30. nov 2016

@kubimatej Teda ty si ale sikulka tolko druhov kolacov za tak kratky cas😘🌺🌺🌺A mala si aj pomocnika ze?😘🌺🌺🌺Je super ze si na dobrej ceste pamatam si este ako si pisala a bola si na tom velmi zle ale pozitivne myslenie a chut ist dalej dava svoje ovocie. Si odvazna si silna a si super kucharka. Vsetko zle nas v zivote posilnuje 😘🌺🌺🌺🤗🤗💞🌸Tak nech v tvojom zivote su uz len krasne dni. A tak ako to zvladas ty zelam aby ste to dievcata zvladali aj vy ostatne. Krasny vecer a pokojnu noc zelam Kocky 😘🌺🌺🌸🌸

ivka1302
30. nov 2016

@evak12 ahoj Evka 🌺🌺🌺🌺🌺to mozes mat z liekov ale nepanikar mysli na to kolkokrat si uz mala zle stavy a predsa si ich zvladla tak preco by si to teraz nemala zvladnut❤️😘😘🌺Nerob si obavy o zajtrajsok tak ako zvladas dnesok a pritomnost tak zvladnes aj zajtrajsok pretoze bude pre teba pritomnostou. 😘🌺🌺🤗🤗💞🌸❤️Zi len pre terajsi okamzik a teraz prave teraz nerob si obavy a uvidis ze vsetko das a zvladnes. Skus si dat nejaky relax vecer a nalad sa pozitivnymi myslienkami skor ako zaspis a uvidis ze sa zobudis v lepsom naladeni. Zvladnes kazdu situaciu vobec nad tym nepremyslaj 🌺💞🌺💞💞🍒🍒😘😘Strach je klamar ale ked sa ku nemu priblizime tak sa vypari ako para. Povedz si nahlas ze si panom svojho zivota a nicim sa nedas ovladat. Povedz si ze porazis tento strach a si vitazom 😘🌺🤗🌺🌺🌸💞❤️Vsetko bude dobre ver ze Boh sa o teba postara odovzdaj mu vsetky obavy. A ver mu ze ON ta nesklame🌺😘😘🌺💞❤️😘 Evka nie si v tom sama vsetky tu na teba myslime a sme s tebou Ty to zvladnes pretoze Boh ma pre tvoj zivot nadherny plan 😘🌺🌺🤗🌺🌸💞❤️

junova
30. nov 2016

@kubimatej Si sikulka. Aj ja milujem pečenie. Ako sa máš?

sovidzka
30. nov 2016

ahojte dievky 🙂 prosim vas, nepoznate niektora psychologa martina chylika? zvazujem ci ku nemu chodit.. nemate s nim niektora skusenost? dakujem 🙂 a pekny vecer este prajem 🙂

mm103
30. nov 2016

@junova máš pravdu a je obdivuhodné že to dala bez liekov avšak mne lieky pomohli a môžem fungovat ktovie čo by bolo keby nebola takáto možnosť možno by som tu nebola uz...začínajú mi svoje dni tak mam dnes taky zvláštny den..inak objednala som si tu vceliu materskú kašu a vraj to pomáha aj na depresiu tak uvidjme

junova
30. nov 2016

@mm103 Ja verím, že tiež to dáme. Ja som nemala až také stavy aby som si volala záchranku ako autorka alebo tuto dievčatá, fungujem normálne tak lieky neberiem. Občas ma potrapia uzkosti. Ale keby sa mi pohorsilo alebo by pre mňa každý druhý deň chodila záchranka, tak sa nebudem brániť liekom. Ty si statočná, že si sa dala na boj aj keď s liekmi. Potom daj vedieť ako ti pomáha materská vcelia kasicka. Dobrú noc

ivka1302
30. nov 2016

@junova
@mm103 dievcata aj ja by som si chcela tu knizku precitat ako sa ku nej dostat.?🤗🌺😘😘😘Dakujem

junova
30. nov 2016

@ivka1302 Ivka, na Slovensku v každom kníhkupectve. Skús ju nájsť na nete, určite sa dá aj objednať. Je to Evitovka, autorku zajtra pozriem, kniha sa volá Pod povrchom. Je to skutočný príbeh o žene, ktorá dostane panickú poruchu a síce chvíľu berie antidepresíva ale vysadi ich a zvládne to za pomoci rodiny.