Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

talulah27
28. máj 2015

@anina63 ja sa chystám znova na vysokú školu. stále pracujem vlani sme boli so sestrou a s malou na výlete v paríži tento rok sme si spravili výlet do Benátok a do Ríma. Trochu som sa bála tej dlhej cesty autobusom ale zvladla som to. Začala som užívať AD nejako sa mi zhoršil stav začali sa mi objavovať tie hnusné vtieravé myšlienky potom ma to tak vyradilo ze mi trvalo niekedy aj 5 dní kym som sa z toho dostala 😝 napríklad sa mi stalo že som mala v piatok v práci úzkosti a potom som sa celý víkend bála že čo ak mi zasa bude v práci zle celý víkend v prdeli a v pondelok v práci mi nic nebolo 🙂 no cele zle. 🙂 tak som sa rozhodla skúsiť AD. tak uvidime snad to bude dobre.

fausti
28. máj 2015

@aengus ako sa vola ten tvoj psychiater?

lucinka0921
28. máj 2015

@anina63 ja ze ty uz uz si v pohode som si myslela 🙂 No uvidim,co mi povie v pondelok,ale mala by som

anina63
28. máj 2015

@talulah27 Ahoj,tak u mňa takéto cestovanie nehrozí.....autom ešte ako - tak 😒 ale po SK. Držím ti palce,nech je dobre.
@lucinka0921 Ahoj Lucka,nevravím,že je celkom ako na začiatku,ale nie je to 100%.Ja som vďačná aj za to,že je tak. Aj keď verím,že bude lepšie. 😉 Tebe prajem,nech sa ti podarí v pohode vysadiť a aby si bola OK.

lucinka0921
28. máj 2015

@anina63 jasne,vzdy sa clovek potesi ak je lepsie a aj to zatial staci.Presne,hlavne ze nie je ako na zaciatku...Ja sa vysadzania nerhniem,ale tak uvidim co dr.A dakujem 🙂

talulah27
30. máj 2015

@lucinka0921 ahoj lucka tak potom napis ako si dopadla v pondelok. Drzim palce 😉

aengus
2. jún 2015

@fausti nrviem ci mozem aj takto verejne mudr.A.Strečko

lilitela
4. jún 2015

Ahojte, uzival tu niekto antidepresiva pred a pocas stimulacie? Vdaka

sardinka333
4. jún 2015

@lilitela akej ,,stimulácie,,?

lilitela
4. jún 2015

@sardinka333 Hormonalnej na IVF

sardinka333
4. jún 2015

@lilitela aha.... tehotenstvo a AD nejdu velmi dokopy - prvý trimester určite nie, potom je možné brat AD relativne v pohode. AD nie su hormony takže by sa nemali ,,biť,,. Ja by som sa poradila s lekarom kde chodíš.

autumn11
4. jún 2015

@lilitela ahoj, ano ja som uzivala pred aj pocas stimulacie a az po otehotneni som zacala vysadzovat podla pokynov psychiatricky.

lilitela
4. jún 2015

@autumn11 Dakujem ti, viem ze antidepresiva maju pomalsi nastup ucinku, ale aj keby sa mi malo aspon trocha prilepsit na 2 mesiace, tak to stoji za to, lebo je mi teraz priserne, emocie mi tak kolisu. Hroza!

autumn11
4. jún 2015

@lilitela no mne sama psychiatricka pred zahajenim stimulacie povedala, ze urcite nemam prestat brat AD predtym nez otehotniem, lebo samotne IVF a umele hormony vedia posramotit psychiku, tak ze mam brat
az do otehotnenia. Sice maju pomalsi nastup, ale sa aspon trosku zastabilizujes. Drzim palce.

lilitela
5. jún 2015

@autumn11 Ved prave mam pocit, ze to vsetko z tych hormonov, ved sa trapime uz vyse rok a pol, a teraz este potrat, to je urcite mega kolisanie hormonalne. Vdaka za radu, doktor mi odpisal, ze je mozne uzivat, aj ked vseobecne sa tomu radsej vyhybaju popri IVF, ak to nie je vyslovene nutne.

autumn11
5. jún 2015

@lilitela ja som bola na IVF v Brne a tam mi lekar, ktory mi navrhoval stimulaciu povedal, ze urcite nemam vysadzovat AD.

sintra
13. jún 2015

ahojte, mam jednu prakticku otazku, tie, co cestujete lietadlo a beriete AD, nie je na letisku problem ak ich prevazate v prirucnej batozine? Budem mat len tu ziadnu batozinu do podpalubia. Budu vyzadovat potvrdenia od lekara v anglictine? Aku mate skusenost? Uplne konkretne by ma zaujimala hlavne kontrola na letisku v Budapesti.

lenka00
18. jún 2015

@sintra ahoj, nevim, jestli uz neni pozde, ale me nikdy nikdo leky nekontroloval, mela jsem je v hygienicke tasticce a nikdy se me na to neptali...ale v Budapesti nevim...ja bych to nijak neresila

ruzicka32
22. jún 2015

@lucinka0921 ahoj Luci som rada, ze ti je uz ovela lepsie ja som sa mala tiez celkom dobre ale nejako sa mi to vratilo ☹ uzivam teraz alventu 37,5 zajtra idem k lekarke nech mi to zmeni a asi aj da vyssiu davku, tiez som chodila na KBT terapiu ale iba 3týždne nakolko psychologicka sa do mna stale obuvala, ze coho sa vlastne bojim! Ako ti prosim poradil co mas robit ked ti pride tak zle? a mavala si tiez tu derealizaciu?

ruzicka32
22. jún 2015

@edimamija ahoj aj si poprosim blizsie info dakujem 🙂

lubomira1965
23. jún 2015

mne pomohol lubovnikovy olej, ak chces

gretyka
25. jún 2015

@lubomira1965 na co ti pomohol?

lubomira1965
29. jún 2015

na depresie

martina2322
2. júl 2015

@lubomira1965 tak to asi nebola pravá depresia. Na to jedine lieky, Bohužiaľ .

edimamija
10. júl 2015

Berie tu niekto Coaxil prosím?

nikolca
11. júl 2015

kočky aj vy priberate z AD?ja som od februara pribrala 18 kilov!!!a to mi na psychyckom stave nejak nepridalo 😔 😔 priam je to horšie 😔

monikaboh
11. júl 2015

@nikolca no mne napr. Po tehotenstve zostalo O 3 kg menej ako pred ním. Tak som sa tešila, ale musela som sa vrátiť. Aj keď nerada K liekom A od vtedy mi začalo všetko akosi viac chutiť A už som od vtedy pribrala 5 kg. No hrôza. Ale čo už keď tieto lieky majú takýto veď.účinok.Ale tiež má to stve:@

gretyka
12. júl 2015

@nikolca co beries mirzaten? Aj ja som z neho velmi pribrala...uz ho neberiem, schudla som 5 kg, ale dalej nejde, uz sa ma drzia.Zacala som chodit do prace, tak snad este nieco pojde dole 😅 Ja som kvoli tym kilam zacala mat zdravotne problemy: boleli ma nohy, palenie zahy...

aengus
12. júl 2015

Beriem Arketis schudla som 7 kil,teraz som spokojna. Vahu si drzim aj vdaka zmene stravy. Liecim sa na PP .

nikolca
12. júl 2015

@gretyka beriem zalastu a to som pri nej tak priblala,ide mi to dosť do brucha 😠 😠 stretla som kamaratku po pol roku a ona že či čakam babo 😔 😔 takeke brucho mam velke 😔 začala som aj cvičiť ale kila akosi dole nejdu
@monikaboh