Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
21. jan 2012

@andy.a Andy ak by sem nahodou skocila, prosim pisni mi len na jednu otazocku, dnes som zacala bratu tu Eliceu dve polky, teda polku rano a polku na obed a chcem sa opytat ci to tak budem musiet stale brat, alebo budem moct si dat jednu celu tabletku rano ako kedysi seroxat. Pytam sa len, ze je to pohodlnejsie zobrat si jednu rano ako potom sledovat ci na obed si ju dam, castokrat som mimo domu na obed a viem, ze liekdy vtedy zabudam, ale mozno Elicea vyvija takto svoj ucinok spravne, tak sa prisposobim radsej a dam si natiahnut mobil, xixi 😀. Dakujem
Ak by to malo horsie ucinkovat ked si ju dam len rano, tak radsej nie, budem brat dvakrat za den.

sisinka8
22. jan 2012

@sona_123 ahoj !ja som tehotna 14 tyzden ale mne vysadila ze je to lepsie nebrat nic!aspon v mojom pripade 🙂 nikto neviem presne ako to zaposoby na nenarodene babo a nasledky do buducnosti su tiez nejasne(niektori tvrdia aj ze autizmus suvisi s ad pocas tehu!).ja som vyhladala aj farmakologa ktora mi vysvetlila lieky pocas tehotenstva.je to skvela odbornicka.

evagy
22. jan 2012

@sisinka8 ahoj, a čo ti b olo akú máš diagnozu? zvládaš to bez liekov?

daniela1974
22. jan 2012

@sisinka8 obavam sa ze, viac autizmu sa pridruzi ockovanim a debilne nezvladnutym porodom ako ad pocas tehotenstva.
Mne to fakt pripada cudne, ved aj zeny co maju cukrovku neprestanu brat lieky pocas tehu. Aj my s depresiou predsa ked lieky vysadime ma to po case, nie hned, ale po mesiacoch zavazne dosledky pre nas.
Baby inak zcesty napisem ale sijem sijem, lebo inak by ma piclo na materskej doma zavretej, v tme a zime vonku a tak si zamestnavam hlavu varenim pecenim a sitim. Hen co som usila. To nie je pizza to je podtaniernik. To podtaniernik to je asi moj vymysleny nazov tej veci co sa dava pod horuce taniere. Pekne, ze? 😉 😉 😉 😉 😉

daniela1974
22. jan 2012

a fotku som nedala. Tak pridavam aj dva posledne vankusiky usite.

mimok
22. jan 2012

ahojte dievcence. tak konecne menzes prisiel alecitim sa otrasne, totalne chvenie, mravcenie, strach, zezajtra budem sama s malou. uz chcem byt na tom dobre a hlavnenemat strach, aby sa nieconestalo, aby malejneublizila alebo sebe

kk77
22. jan 2012

@mimok neboj sa nicoho, nikomu a ani sebe nic neurobis pred par dnami som sa presne toto iste pytala psychiatra v slzach zrutena. bude lepsie a aj tieto myslienky odozneju a potom sa na to budes divat inak, ver mi viem co citis,prezivam to iste. davaj si ten neurol, kym nezaberu AD, pomoze ti prezit este tych par dni a budes stastna a usmiata. drz sa.

sisinka8
23. jan 2012

@daniela1974 ahoj!som rada ze ta tu vidim! 🙂 si velmi sikovna!!!!!!! 😉

kornelia
23. jan 2012

@daniela1974 sikovnica jedna! pekne su!

mimok
23. jan 2012

dievcence opat ma prepadol strasny strach, uzkost, plac. Kedy uz zaberu tie lieky

evagy
23. jan 2012

@mimok nezávidím ti, je to hrozný pocit, neviem čo poradiť, či vydrž alebo zmeniť lieky. čo užívaš a v akom množstve?

daniela1974
23. jan 2012

@mimok Ty nemas nic na rychlo co zaberie? Nejaky benzodiazepam? Vsak nech Ti to docasne predpisu. hm?

barborkark
23. jan 2012

holky, neviem ci tu je niektora z NR alebo aspon pozná nejakú dobru psychoterapeutku alebo psychologicku v Nitre?? Budem rada ak niekto pomoze, našla som na internete, len neviem pre koho sa rozhodnut, ak niekto má skúsenosti, alebo z počutia, tak pls dajte vedieť.
Inak ja som mala hroznu noc, vobec som nespala (aj ked som mala 1/3 tritica v sebe) zaspala som az nad ránom, cize asi 2h som spala, je mi hrozne a idem do prace za chvilu. V noci som cítila nervozitu, v mysli mi chodili kadejake myslienky o tom, aka som, co robim zle, preco to robim, co mam zmenit, vsetko dokola..je to hrozne. Keby nemam lieky co mi ako tak pomahaju, neviem ci by som uz ten boj s touto pliagou nevzdala ☹

mimok
23. jan 2012

@evagy uzivam serlift celu doobeda a sem tam si dam neurol polku

evagy
23. jan 2012

@mimok neni to málo? ked ti je stále zle, doktorka ti nezvyšuje dávky? čo máš za diagnozu ? aj mne bývalo dlho zle, a stačilo zmeniť liek alebo zvýšiť dávku a už bolo super.

mimok
23. jan 2012

@evagy diagnoza mierne stredna poporodna depresia a na kontrolu mam ist buduci utorok, dovtedy beriem taku davku, neviem ci potom zvysi

evagy
23. jan 2012

@mimok a len teraz si začala brať?

evagy
23. jan 2012

@mimok a tej svojej doktorke nemôžeš zavolať , že či nemôžeš zvýšiť dávku?

sisinka8
23. jan 2012

@evagy AHOJ!ja mam uzkostnu poruchu s depresiou.liecila som sa 6 rokov,brala som najpr seroxat5 rokov potom lenuxin.mna to chytilo pocas prveho tehotenstva v6 mesiaci!nic mi nedali!!!iba po porode.teraz neberiem nic,je to takto bezpecnejsie som velmi uzkostliva a nechcela som sa este aj stym deprimovat ze co ked bude mat mat babo kvoli liekom neaku anomaliu.rozhodla som sa vyskusat to bez AD!ihned som vysadila akonahle mi vysiel pozitivny teh.test.teraz som chvalabohu po prvom trimestri riziko poskodenia plody klesaju ale ked som uz vydrzala bez liekov skusim byt bez do konca. 😀

mimok
23. jan 2012

@evagy beriem ich od 4.1. a volat, chyti to sestricka a ta mi povedal ze treba na to cas

sisinka8
23. jan 2012

@mimok AHOJ!viem ze je to tazke ale skus este vydrzat.skus mysliet na nieco ine ako nato ze ako sa citis a este stale rozoberat svoje pocity.musis si uvedomit ze to co citis ta neohrozuje je to iba kvoly depresii.musis odputat svoju pozornost na nieco ine.je to tazke ja viem ale musis sa premoct.nikto za teba neurobi zial.sama sa musis z toho dostat.skus si nieco precitat a urcite nieco by si mala uzivat k AD napr.xanax,neurol,frontin.....

evagy
23. jan 2012

@sisinka8 držím ti palce, určite je to moc ťažké..

evagy
23. jan 2012

@mimok tak ano treba čas ale s doktorkou si sa mohla poradiť, že či nemôžeš o polku zvýšiť na obed? ale je pravda chce to čas..

sisinka8
23. jan 2012

@evagy dakujem!!!! 🙂 ano je to tazke.som na seba velmi pysna ze som to zvladla!nikdy som si nemyslela ze ja to takto pekne vydrzim....mala som hrozne stavy aj ja 😒 ak panicke stavy som mala....mne pomohla aj psychoterapia.po tom uz som nemala take strasne panicke ataky.....uz som sa nebala,vedela som ze co mam robit a preslo to rychlo....vzdy mam u seba lieky pre pripad zato 😉

evagy
23. jan 2012

@sisinka8 fúha ale babatko pride až v auguste ako vidím, to je ešte riadne daleko, ale ak to vieš ovládať tak je to dobré. ja by som nevedela, skúšala som vyssádzať ale nejde to zatial, všetko má svoj čas, tak poslušne hltám prášky,ale už je toho ovela menej ako pred rokom napríklad. 🙂

sisinka8
23. jan 2012

@evagy nie...termin mam v strede jula ..musim to opravit... 😉

sisinka8
23. jan 2012

@evagy ja som ani nevysadzala lieky pred tehotenstvom lebo som si myslela ze to nezvladnem a nevedela som kedy otehotniem....tak som to riesila po tom az....vlastne asi je to dost rarita ako v mojom pripade....vsetko sa mi vracalo po vysadeny a potom po abstinencnych priznakoch pomaly preslo....

kornelia
23. jan 2012

@mimok ked volas lekarke, povedz sestricke, ze potrebujes hovorit s Dr. ona ti nema co hovorit, musi ti odovzdat lekarku! Nedaj sa odbit a neviem ci polka neurolu nie je malo ked ti je tak zle 😖

sisinka8
23. jan 2012

Co pomohlo mne?pytalo sa ma na to vela z vas....takze vysoke davky magnezia3x 375 mg,epa a dha (pocas tehu!)multivitaminy,vysoke davky vit.C.som na PN od zaciatku,vyhybam sa stresu a nadmernej zatazi. 😉

monfat9
23. jan 2012

@sisinka8 A ako sa dá vyhýbať stresu? To sa dá??? Povedz mi ako...prosííím 😝 Lebo ja mám pocit, že mňa stresuje hádam všetko... 😀 😀 😀