Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavkasobanska
15. okt 2016

@domkaaaa začne mi byt zle,pali na na zadnej časti hlavy,som vyčerpana,nič nevladzem a stale si vyčitam že som neschopna,nič neviem,vela spim,nič nerobim,nie som schopna ani nič urobit,..a hlavne je to taký zvlaštny pocit v hlave,palenie,je mi tak divne,nie bolest ale take tlaky v hlave,niekedy aj v rukach,je toho vela..vyhybam sa spoločnosti,ludom,uzatvaram sa do seba,..

bernusha
16. okt 2016

@kutuska ..ahoj .ja ju beriem..☺...ani sama neviem,hocikedy mi pride blbo estee..😈😈😈

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bernusha
16. okt 2016

@kutuska ..3-4 tyzden...pp...a ty??

lusinda28
16. okt 2016

@kutuska ja som bravala dobu a znova som sa k nej vrátila.. neviem nemám z nej žiadne zle účinky ale či mi pomáha ťažko povedat, zle myšlienky mávam stále akurat neuzatvaram sa a viac sa usmievam.. ale ze by to bolo 100% okak to nemôžem povedať ale ja beriem Eliceu len 1 na deň vždy ráno asi to je málo neviem

lusinda28
16. okt 2016

@slavkasobanska tie pocity v hlave ako opisujes mávam aj ja 😞 uf je to blbý pocit a zistila si či ti na to niečo pomáha? Ja len potom zostresujem či to nie je nejaká zlá diagnóza...😞 a uzkost uz je tam 😞

romea
16. okt 2016

Dobre ranko kocky mne zaucinkovali ad 3-4 tyzdne domov som prisla vnutorne spokojna akurat som bola moc vazna a napata to je ale aj mnou povahou uz je to lepsie, myslienok mam ovela menej ciastocne je to tabletkami a ciastocne ze sa v tom nerypem mam aj domacu ulohu od terapeutky si to zapisovat ako a kedy ma atakuju len sa mi to nechcelo priebezne pisat tak teraz ma to caka varim polievocku a poobede ideme s dcerkou do kina a inak netrpim este k tabletkam depresiami a netrapim sa poruchou to aj preto ze psychoterapeutka mi vela veci vysvetlila

slavkasobanska
16. okt 2016

@lusinda28 no neviem ,lieky beriem presne ako mam prdpisane ak som velmi vystresovana,alebo nervozna dam si štvrt Xanaxu navyše,no teraz mam upravene davky beriem viac,..a najlepšie je predýchavat cez brucho,to nas učili v nemocnici,pomaha to,..no už ked mi je tak velmi zle tak lem ležim ,spim a čakam kým to prejde,.. ☹

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkaaaa
16. okt 2016

Baby ja absolutne neviem aka je moja diagnoza ... Uz som zufala ja by som aj vsade isla len ako mam ist tak ma prepadne taka uzkost a straaasne znervozniem proste ale nie z toho ze mi bude zle ale z toho ze som nesvoja z ineho prostredia ... Doma vsetko porobim ale len preto ze musim nie je ro nejak z radosti a citim taky stav napatia ... Toto vsetko je depka? Alebo co to pre boha je?

slavkasobanska
16. okt 2016

@domkaaaa ahoj a bola si u lekara??ja mam tiež take stavy že nechcem chodit medzi ludi,hlavne obchodne centra velke,to vobec,..ale treba to trenovat ja sa pokušam,raz to ide,potom nie,ale skušam to pomaličky,..

slavkasobanska
16. okt 2016

@kutuska inak Xanax ked ho berieš dlho je navykový,..ja som brala už aj ine na upokojenie,obmena za xanax tušim chloroprotixen,..,ja beriem rano pol xanaxu ,0,5,..na obed mam teraz tiež pol..lebo mi bolo zle a na večer mi dvihla na celu,..nechcem silne lieky,no ke trreba a pomožu,tak musim,ale postupne to potom znižujem ,pod dohladom lekara,ale to beriem aj antidepresiva,..

domkaaaa
16. okt 2016

@slavkasobanska ano jasne uz tri roky chodim ... Len nejak ma nevie z tej uzkosti dostat ... Aj na psychoterapie chodim 😊 Kolko mas rokov? Ja sa bojim ze som sa zblaznila ... Lebo aj ked sa mam ist namalvat hned ma prepadne uzkost proste z uplne beznych veci som nesvoja

domkaaaa
16. okt 2016

@slavkasobanska a ked mas depku citis ze sa ti tie bezne veci nechcu robit? Alebo mas z nich uzkost? Alebo co pocitujes???

domkaaaa
16. okt 2016

Babyyyy kde ste vsetky

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkaaaa
16. okt 2016

@kutuska a mas panicku poruchu ???

sandra2308
16. okt 2016

@kutuska ahoj, ja som tiez brala eliceu, no vzdy mi po troch mesiacoch museli zvysit, mala som pocit, ze prestala ucinkovat. Presne s tym som mala problem...obchody, velke priestranstva som nezvladala. Dostala som seroxat a bolo po vsetkych problemoch

bernusha
16. okt 2016

@kutuska ...tie vsetky pocity mavam aj ja!!! Zo sekundy na sekundu to na mna pride!!!! STRACH ,ZE ODPADNEM,UMRIEM...aj teraz mam kasel,a hned mam obavy,ze co ak zapal pluc,a pod...😢😢😢😢 vsetko negat.😈😈😈

bernusha
16. okt 2016

@domkaaaa ...presne aj ja,ten vnutorny nepokoj,chvenie...😢😢

bernusha
16. okt 2016

@slavkasobanska aj treba,...inak sa stav pohorsi...no je to tazke,ale dame to...👌✌🍀🍀🍀🍀

domkaaaa
16. okt 2016

Baby a kam chodite bavi vas ked mate obdobie uzkosti nakupovat alebo niekam chodit? Ved clovek ked ma uzkost nic ho nebavi ci iba ja to tak mam? ... Mam sa prekonat a ist niekam ???

esselte
16. okt 2016

@bernusha neboj sa,neodpadnes,ani neumries,to sú len také stavy,ktoré sa dajú ľahko prekonať a to správnym dýchaním do brucha,kratky nádych dobrucha a pomaličky vydychovat,co najpomalsie,zopakovať to viackrát,odvrátiť myslienky na ineveci a chodit do spolocnosti dobrych priatelov

esselte
16. okt 2016

@domkaaaa je to skor panicka porucha,depka nema fyzické príznaky,ako je pocit vracania,hnacka,zle dychanie,pocit na odpadnutie,depka je len,ze sa tinic nechce,máš pocit,ze si tu zbytocne,ak máš fyzické príznaky,je to panicka porucha,ktora sa prejavuje úzkosťou,pride ti zle,si slaba,nemas chut na jedli,ak niekam ides,máš strach,ze odpadnes,máš pocit palenia na tele a pocitna vracanie a odpadnutue

bulica
16. okt 2016

Baby a mavate aj vy akoby cele telo stuhnute, akoby vo zveraku? Ja to mam uz druhy tyzden, nevladzem nic. Ako ked ste po opici, slaby cely clovek, ci ci? Akoze prekonala som sa upratala, navarila, ale bolu ma cely clovek.

bernusha
16. okt 2016

@bulica ...samozrejme...a je to zleeee....😢😢😢😢

bulica
16. okt 2016

Veru zle a presne ako ty mam potom blbe myslienky, ze co ak je to nador kosti a pod. Strasne. Joj baby neviem k comu je toto dobre, myslim tieto nase stavy. Hovori sa, ze vo vsetkom zlom hladaj nieco dobre, ale co uz moze byt dobre na tomto. Ako snazim sa, ale neviem na nic prist. 🙂

romea
16. okt 2016

@bulica ja som nasla v prvom rade pokoru, vdacnost a co je skutocna laska