Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sarlotta
2. sep 2010

@savanna brala jsem ho pravidelně ,vysazovala jsem půlením a pak braním obden... ale ono to trvá - měsíce. napřed musíš mít takovou dávku léků,aby jsi se cítila dobře a mohla všechno a jít všude.... jako do kina nebo plného metra se necpu ani teď bez léků 😀 😀 ale obchod a ranní probuzení bez bušení srdce a točení hlavy 😉 to je taky malý zázrak 🙂

asentra mi moc pomohla teď naposledy, už to vědomí, že není návyková a jen stimuluje mozek, aby se víc snažil tvořit serotonin 😉

doufám, že mi období bez léků vydrží pár let 😀 kdyby někdo chtěl, můžu odpovědět i v IP 😉

radulinka00
2. sep 2010

Nazdar spolubojovnice, byla jsem na psychoterapii, bylo to opět docela zajímavé. Škoda, že kvůli financím nemůžu docházet častěji.Radil mi, že když mě přepadne nějaká pro mě nepříjemná myšlenka, tak ji nemám začít v hlavě rozebírat, ale nechat ji odplout, že myšlenka sama zmizí asi za půl minuty. Jednoduché, že ? 🙂 Tak to zkusím, bohužel právě s tímhle teď hodně bojuji, že se mi pořád vrací do hlavy ty automatické myšlenky. Tu moji patálii s operací mám prý brát jako experiment, kterých člověk v životě zažije hodně a nemám mu dávat nálepku dobrý nebo špatný....Asi to bude chtít čas ☹ Opravdu škoda, že nedělá na pojišťovnu, takhle je to pro mě hodně peněz 500kč za hodinu.

@sarlotta Ahoj, švagrová taky brala asentru a moc jí pomohla. Brala jenom tři měsíce asi před dvěma lety a te´d si jí zase sama nasadila ( zbyla jí krabka) a bere obden jednu tabletu, prý jí to pomáhá psychicky, že něco bere 😀 , tak nevím..... jestli jí to k něčemu bude.
@filipal Ahoj, jak pokračuje vysazování?
@kubaka
Ahoj, prosimtě, jak si dlouho chodila na terapie a pomohlo Ti to ?

savanna
2. sep 2010

@sarlotta dakujem, povzbudila si ma, ze sa to da s tym neurolom 🙂 To pohodove ranne prebudzanie zavidim neskutocne 😉 😉 Ja zas kazde rano otvorim oci a uz mam roztraseny zaludok a bolesti brucha, a to este ani nestihnem poriadne prebrat. Prichadza to uplne automaticky.
Ja som nedavno bola v kine, dost som sa veru bala, ale uz som to slubila a nedalo sa z toho vyvliect.... tak som isla a bolo uplne fajn, v celej sale len par ludi, takze som si to nakoniec aj celkom uzila. Treba vyberat taky film a cas, ked v kine takmer nikto nie je 😀 😀 Keby bolo plno, asi by som sa tam zblaznila 😨

kubaka
2. sep 2010

@radulinka00 Chodila jsem v průběhu mnoha let přerušovaně v několikaměsíčních blocích, jednou týdně - pořád k jedné, která mi vyhovovala. Vždycky nastalo nějaké období, změna, zvrat.... Vždycky jsme to vyřešily a pak jsem přestala mít potřebu. Ono tohle nikdy není nafurt a jednou pro vždy. Člověk se mění, dostává se do různých fází v životě a vyvstanou nové otázky, problémy, situace, které ho vždycky zaskočí - a hlavně ho zaskočí, jak na ně reaguje.. pak vyřešíš to, co zrovna momentálně žiješ a pro to období to stačí.
Navíc se tam člověk naučí klást si ty správné otázky, naučí tě prohlídnout si svoje emoce, reakce jakoby s odstupem od sebe sama tak, abys je dokázala zanalyzovat a odpovědět si. Naučí tě vyznat se sám v sobě .
Takže mně to vždycky bylo užitečné, přínosné.

redulka
2. sep 2010

@savanna Ahojky. Ty ranní uzkosti má denně, už nkolik let. Beru silnej Rivotril.3x 2mg- což je opravdu hodně a mám stejně ty uzkosti. My jsme na tom podobně. taky nesnáším AD. Jen, bych chtěla taky snižovat Rivotril, ale, když mám tyto stavy , tak to zřejmně nepujde. 😒

stalker
3. sep 2010

@sarlotta ahoj a máš nejaké skúsenosti s citalecom???? ja ho beriem 3 mesiac,15 mg ráno -celkom to ujde,len niekedy mám pocit , že to nieje ono.práve teraz vysadzujem neurol, v noci sa mi nedá spať a každé ráno vstávam s búšením srdca, ako by som práve dobehla a tie stavy zimnice a horučavy...no hrôza

savanna
3. sep 2010

@redulka ja sa tiez v tejto chvili vysadit neurol nechystam, budem hladat dalsie AD, kludne vyskusam aj vsetky dostupne na trhu, urcite to nevzdam. Velmi mi na neurole vadi, ako ovplyvnuje moje myslenie, omnoho tazsie sa dokazem vyjadrovat ako predtym, stale mi vypadavaju slova, robim velke pauzy a rozmyslam, ake slovo som to vlastne chcela vyslovit.... benzodiazepiny vraj mazu pamatove stopy a ja by som nikdy tomu neverila, keby som to sama nezazila. A to vsetko uz po pol roku uzivania 😨 😨
Je mi aj to dost luto, ja som vzdy vela citala a mala som celkom dobru slovnu zasobu - a teraz mi robi tazkosti vyslovit nieco rozumne 😔 😔 😔
Ale ja zase keby som ho nebrala, vobec by som nespavala, takze to beriem ako dan za spanok - sice velka dan, ale bez spanku fungovat neviem. Hlavne ked clovek potrebuje studovat, bez spanku sa to zial zvladat neda.

savanna
3. sep 2010

inak kocky, co som tu spominala, ake som mala zavraty po vysadeni seroxatu (po mesiaci uzivania), tak po vyse tyzdni mi to konecne preslo ufff 😔 to mi teda odlahlo. Clovek by tomu neveril, ale zda sa, ze uz aj po mesiaci uzivania AD sa clovek moze dostat do "syndromu z vysadenia" ak som to spravne nazvala.
A takisto som sa tu stazovala, ako mi velmi nechuti jest, tak po tyzdni bez seroxatu sa mi opat chut do jedla vratila - aspon na nejaky cas, kym zasa nepridu velke stresy🙂 Zaujimave, ake zvlastne reakcie u mna tieto lieky vyvolavaju. Ja som ale naozaj na tieto lieky extremne citliva.
Len som vam to chcela dat vediet, mozno to niekomu pomoze, ked sa bude cudovat, co sa s nim vlastne pri uzivani AD deje 😉

hroska
4. sep 2010

@savanna - takze teraz si len na neurole? 😨
@redulka - a Ty tiez len na Rivotrile? 😨

Nechcem Vas nejako zneistovat, ale tie vedlajsie ucinky, teda nechutenstvo, zavrate .... to je podla mna bezne pri uzivani AD resp. Seroxatu. Ved ja sa pamatam, ze pred rokom, ked som ho nasadila, to bolo hrozne 😝 😝 😝 😝 - nemohla som sa ani pozriet na jedlo a velmi som schudla, minimalne prve 2 mesiace ma natahovalo, ale tak, ze som sa niekde bala ist, aby som sa tam nevy@rcala. 😝 😝 😝 😝. Tiez ma tocilo, ale tak, ze som si musela lahnut na zem, schulit sa, hlavu do dlani - aj tak som mala pocit, ze som v Pratri ,minimalne na nejakej Galaxii. A ked som si predstavila, ze beriem lieky na hlavu, teda budu mi nejako menit pomery v mozgu, tak som sa od strachu skoro pocikala. Jedine, co som vedela, ze musim vydrzat za kazdu cenu 🙄 🙄 , a ze su to len nejake trapne fyzicke utrapy a ze ovela horsie su tie psychicke utrapy, ktore predsa nechcem mat. 😨 Aj som si nadavala, aka som chudera, ze ludia maju rakovinu, chodia na oziare, vracaju z toho, vypadavaju im vlasy.... a ja sa tu stazujem.... a co taky vozickari ...... 😖 😔 No proste snazila som sa vybicovat, lebo som vedela, ze inej cesty niet. Tiez nechcem, aby ste to brali osobne, pretoze kazdy sme iny, ale ked ste presvedcene, ze mate psychicke problemy a chcete sa liecit, musite zabojovat aj z poslednych sil, ak to este ide. Lebo su aj take pripady, ze bohuzial, clovek uz svojou volou nemoze ovplyvnit nic, lebo ziadnu nema.

savanna
4. sep 2010

@hroska nie je to kvoli nechutenstvu a toceniu hlavy, ze som AD vysadila. Aj tieto priznaky su sice neprijemne, ale urcite by som s nimi vedela fungovat. Je to u mna s tymi NÚ o nieco komplikovanejsie, nebudem to tu dopodrobna vsetko rozpisovat. Ja nielen ze som presvedcena, ze mam psychicke problemy, ja ich mam aj potvrdene, takze to nie je tak, ze sa tu len tak tvarim, ako strasne trpim a odmietam brat AD alebo co 😕
Ja volu bojovat zatial mam a snazim sa zit ako ostatni, aj ked ma bezne veci stoja o 100% viac usilia ako normalnych ludi. A tiez si uvedomujem, ze su ini ludia na tom aj ovela horsie, myslim na to kazdy jeden den.

sasilinka
4. sep 2010

Savanna:
to co popisuješ při ranním buzení, není nic jiného než absťák. Vstaneš, vezmeš Neurol a pomali to přejde. Brala jsem Neurol, během 2 měsíců jsem byla závislá a nebylo to jednoduché. Zažívala jsem to stejné jako Ty. Na BZD se nedá být dlouho, aby závislost nevznikla se vším, co přináší. Je to lék na krátkou dobu, jinak je to opravdové svinstvo, které nic moc neřeší, jen oblbuje. Pokud jsem chtěla, aby mi blo dobře, nebušilo ráno srdce apod., musela jsem vysadit. Nebyla to legrace, nespavost, třes, prostě absťáky. Ale když po 2 měsících odezněl, bylo to skvělé. I nespavost zmizela. Nikomu bych BZD nedoporučovala brát déle jak měsíc. Co na Tvůj Dr.?

savanna
4. sep 2010

@sasilinka ahoj
ja rano neurol neberiem, a tie ranne uzkosti som mavala aj roky predtym, ako som vobec o nejakych liekoch pocula. Ja viem, ze BZD su navykove a su na kratku dobu, ze cloveka oblbuju a zhorusuju pamat, ze clovek si na ne tak zvykne, ze mozu abstaky zacat vyvolavat uz aj pocas uzivania, ze dlhodobe uzivanie casom sposobuje depresie a uzkosti sa dokonca kvoli nim mozu zhorsit, ze abstinencne priznaky mozu byt dokonca horsie ako po uzivani heroinu alebo opiatov .... ja to vsetko velmi dobre viem.
A co by si ty robila, keby si nemohla jest AD? Viem, ze sa o AD pise takmer ako o zazracnych tabletkach, je to aj kvoli posobeniu farmaceutickych firiem.... zabuda sa vsak pri tom na ludi, ktori ich jednoducho netoleruju. Mam sa teda zatvorit doma do konca svojho zivota a nevychadzat na ulicu? Uz sa mi ten neurol podarilo znizit na 0,25mg denne a pokial mi nesadnu nejake AD, tak zatial inu cestu nevidim. Potrebujem totiz aj nejako zit dalej.

andy.a
4. sep 2010

@savanna ...v súčasnej dobe je cca 5-6 generácií AD...nie je možné,že by si ani jedny AD netolerovala 😕 😕 😕

SSRI sú 3.generácia,len pre info 😝 😝 😝

a ber aspoň ginkgo na podporu mozg.činnosti 😝 😝 😝

AD dokonca zlepšujú kognitívne funkcie/ako napr.pozornosť,vnímanie atď..../,BZDZ ich znižujú ,pri dlhodobom užívaní robia atrofiu mozgovej kôry 😝 😝 😝

slnecnica32
4. sep 2010

Ahoj Kubaka, aj ostatni...Som tu nova....Preto 'Kubaka' lebo si pisala o Elicei 10mg a mozno by si vedela poradit. Momentalne beriem Rivotril, polku rano, celu vecer. Eliceu 10mg som prestala brat, uzivala som len polku rano.Proste chcela som obmedzit chemiu, bojim sa, ze ked raz budem mat dieta, ze sa to odzrkadli, bojim sa, ze ked si dam alkohol, ze robim hroznu vec. Doktorka mi povolila trosku vina, lenze ked si vyjdeme s babami vypijeme dost.... Aj miesame alkohol a potom mam vycitky.... Nepijem casto, ale ked, tak poriadne. Takze som Eliceu vysadila a beriem uz len Rivotril, aby som vedela spat, pretoze som mavala problemy so spankom. Ide o to, ze neviem, ci som urobila dobre. Nechcem sa uplne vzdat alkoholu, som slobodna a rada si zajdem na party, ale potom mam vycitky, ze pijem na tabletky! Posledne dni sa citim cudne, malatnost, take mravcenie v hlave a pritom som Eliceu vysadila uz davnejsie. Boze, zacat ju brat, alebo nie? A mozem vobec len tak zacat Eliceu brat, ked som ju vysadila? Mam ich stale doma. Je terajsi stav len prechodny, alebo bude vsetko ok? Je to take hrozne tabletky brat a pritom obcas pit? (riadne pit?). Viem, aka odpoved pride... Je ti alkohol prednejsi, alebo tvoje psychicke zdravie? Zdravie, ale priznam sa, mam rada alkohol, mam rada stretnutie s babami a piju vsetky... Inac, pri Elicei som schudla. Po vysadeni som nabrala hned tri kila... Nie je to tak, ze pri antidepresivach sa pribera? U mna to malo opacny ucinok. Aj to mi vyhovovalo, len ten strach za alkohol.... a v buducnosti strach, ze to ovplyvni moje tehotenstvo.... o rok, dva, tri.... Prosim, napiste mi niekto nazor, mozno viete o tychto dvoch liekoch viac ako ja....

hroska
4. sep 2010

@savanna, my sme sa Ta nechceli nejako dotknut 😨 😕 , je mi jasne, ze mas úpsychicke problemy ako kazda z nas co je tu, skor sme Ta len chceli vyburcovat k tomu, aby si bojovala dalej, aj ked Ti AD doteraz nesadli 😖 🙄 , ako pise Andy je ich fakt vela a urcite Ti nejake raz sadnu 😉 🙂 . Ak Ti to nevadi, tak kludne mozes rozpisat tie Tvoje NÚ, ved vsetky vieme o co "go" 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 , mozno Ti k tomu budeme vediet poradit. Vidis, ked si sa postazovala na tu pamat, @andy.a Ti poradila to ginko, tak sa nehambi. A suhlasim s Tebou, musis nejako zit - zatial nie je cas vysadit ten Neurol 😝 😕 , ale ustraz si to davkovanie a ked pride vhodna doba - vysadis potom 😉 😉

andy.a
4. sep 2010

@savanna ....pozerala som si IP od Teba,odporúčala som Ti Valdoxan,aj link tuná som naň dávala....skúšala si sa naň popýtať Dr ?? 😕 😕 😕

@slnecnica32 . ....chceš obmedziť chémiu,ako píšeš....sorry,zlatko mala by si obmedziť alkohol a nehnevaj sa,že Ti to píšem tak na rovinu 😝 😝 😝 😕 😕 😕

slnecnica32
4. sep 2010

@andy.a To, ze pises na rovinu mi nevadi, cenim si to, aj ja pisem na rovinu. Vsetci, ktori tu beru rozne lieky nepiju nic a nikdy?

andy.a
4. sep 2010

@slnecnica32 ....a na Rivotril si môžeš vytvoriť podobnú závislosť ako na alkohol....aj abstinenčné príznaky sú niektoré podobné....Elicea je AD,tá návyková nie je....takže odporúčam Eliceu a abstinenciu 😝 😝 😝

a že si mladá a preto si msíš niečo "občas"-neviem teda ako často...vypiť....to len racionalizuješ a bagatelizuješ svoj problém 😝 😝 😝

andy.a
4. sep 2010

@slnecnica32 ...áno možno strík ,pohár vína alebo aperitív príležitostne výnimočne na nejakej oslave. a pod....však sa popýtaj kočiek,ktoré užívajú AD,som si istá,že sa aj samy vyjadria 😝 😝 😝

aj ja to tak povoľujem....ale vždy musí byť dlhšia pauza od užitia lieku a konzumácie alkoholu 😝 😝 😝

teda ráno si dáš Eliceu a večer-naozaj len príležitostne tie 2 deci vínka raz za čas 😝 😝 😝

slnecnica32
4. sep 2010

@andy.a Takze Rivotril je 'horsi' ako Elicea? Doktorka tvrdila, ze aj tehotne zeny mozu brat Rivotril. Po Rivotrile by mohli nastat abstinencne priznaky? Znova nespavost? Andy, to tym 'bagatelizovanim' si myslela, ze mam problemy s alkoholom, ked idem s babami von raz za mesiac a popijeme? Ano, nie deci vinka, je toho viac... ale alkoholik je podla mna ten, kto sa uz rano trasie za niecim, aby si mohol poliat...

hroska
4. sep 2010

@slnecnica32 - najprv Ta chcem privitat medzi nami 🙂 a mozes napisat aj viac o svojich problemoch, aku mas diagnozu?? 😨 S tym alkoholom Ta ale velmi sklamem ☹ ☹ , ba az sp@dnem 😝 😝 😝 😝 😝 . Ak mas psychicke problemy na alkohol uuuuuplne zabudni 🙄 🙄 🙄 . Ved predsa vies, ze alkohol nici mozgove bunky a casto vznika od neho aj zavislost. Aj zdravy clovek by si ho mal dopriat len s mierou. Ak budes miesat alkohol s liekmi resp. s AD skor ci neskor Ta to moze "zabit". 😕 😨 😨 😨 😝 Viem, ze si mlada a chces si uzit, ja som nebola ina v Tvojom veku, ale poviem Ti, ze nie je lepsi pocit zabavat sa so svojimi znamymi a pritom mat vsetko pod kontrolou a sledovat tu "zabavu" s cistou hlavou 😨 😉 . A potom si este predstav ten 2. den, Ty si v pohode a druhi maju "opicku". 🙄 🙄 😝 😝 😝 😝 😀

kubaka
4. sep 2010

@slnecnica32 taky radím nechlastat a začít užívat antidepresiva. Ty nejsou návykové a není to až taková chemie - to alkohol je teda horší chemie. Když si jednou za týden dám půl deci cinzana, jedno pivo (víno nerada) tak i to stačí na oslavu střetnutí s babama. Není nutné se napájet do obluzení. Zvlášť když máme nějaké psychické problémy.
Nevím vlastně, co chceš slyšet..?? Zodpovědně se začít léčit, systematicky a omezit alkohol. to je asi tak všechno, co jde říct.

@savanna čím déle budeš na Neurolu, tím hůře se z toho budeš pak dostávat. Změň doktora, pokud si neví rady a začni se pořádně léčit. Neurolem se nevyléčíš, budeš totál závislá a absťákům se nevyhneš. Obávám se, že je jen výmluva tvoje, nebo neschopnost tvého dokrota, že netoleruješ AD. Obávám se, že je to z principu blobst, protože mezi nimi jsou takové rozdíly a mají tak rozdílné působení, úplně jiné látky, že každé funguje jinak. Označení AD je jako označení "ovoce" - vždycky se najde takové, na které nejsi alergická. 🙂

slnecnica32
4. sep 2010

@hroska ... dakujem za mile privitanie.... diagnoza? Ku psychiatricke som sla 1x s tym, ze som trpela obrovskou nespavostou. Povedala mi, ze som dusevne zdrava, povedala som jej o mojom probleme - nespavost a myslienky. Neustale myslienky v hlave, ktore sa hrozne opakuju, nutkave myslienky, myslim, ze sa to vola obsesia, mozog mi pracoval nie na sto, ale dvesto percent, proste sa to nedalo vydrzat. Nemozem hovorit o nejakych depresiach. Citila som sa stastne, sla som k nej kvoli tymto dvom problemom. Predpisala mi ten Rivotril a Eliceu. Naozaj miligramy nizke a polky, len Rivotril vecer cely. Prvykrat po uziti liekov to bolo uzasne, spala som ako babatko a po takej dlhej dobe.... Aj som chrapala 🙂))) a pospala si cez den, to bolo nieco uplne nove. Eliceu som vysadila, nechcem chemiu, nechcem lieky, co je na tom, ked idem raz za cas von a popijeme? Ja ked pijem, vsetko si pamatam, nikdy nie som ozrata, musim to tak napisat, nikdy v zivote som nemala okno. Vzdy to mam pod kontrolou a ked citim, ze mi je na zaludok zle, idem hned domov. Su tie vtierave myslienky fakt choroba, je to diagnoza? Musim jest aj ten Rivotril? Ako som spominala, uzivam len to, 1 a pol tabl. denne a tie vtierave myslienky stale mam! Niekedy to neviem stopnut, otravuje ma to.

hroska
4. sep 2010

@slnecnica - aha, takze Tvoj hlavny problem je nespavost a tie vtierave myslienky 😨 Ja ich volam "automaticke myslienky", lebo to slovo "vtierave" znie hrozne 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀. No neviem Ti povedat, lebo tie prejavy - tada nespavost a automaticke myslienky mozu byt prejavy roznych diagnoz 😨, to skor @andy.a by sa k tomuto vedela vyjadrit. Napr. viem, ze aj dperesia ma taketo priznaky, takze aj ked si myslis, ze ju nemas, opak moze byt pravda. 😝. Ale uprimne Ti poviem, ze alkohol Ti jednoznacne moze zhorsovat Tvoje problemy - na 100%. 🙄 🙄 🙄

savanna
4. sep 2010

ahojte vsetky
aby ste ma nepochopili zle, ja sa rozhodne neurolu ani ziadnych inych BZD nezastavam, ani by som ich nikomu neodporucala uzivat 😲 . Sama na sebe citim, ako velmi sa mi po nom zhorsila pamat a vyjadrovacie schopnosti 😕 Ako som napisala, znizila som davku na polovicu a uz to bol heroicky vykon - a samozrejme, ze najradsej by som bola bez neho uplne. A je jasne, ze chcem dalej hladat AD, ktore mi sadnu...neberiem neurol ako dozivotne riesenie ani nic take 😕 😲 Chcela som povedat, ze ho zatial uzivam, kym nenajdem AD, ktore mi sadnu. A zatial mi pomaha nejako prezit zo dna na den, beriem ho ako docasne riesenie.
Je mi luto, ze som sa tu stretla s tolkou kritikou, ale u mna je napriklad stres spojeny aj s bolestami brucha - a to nie je bolest typu trochu ma niekde zaboli, ale pravidelne su to krce takeho typu, ze sa ledva vladzem hybat a hryziem si do pery, aby som to nejako prezila. Oproti tomu je nejake krutenie hlavy pre mna uplne zanedbatelne. Tak je mi luto, ak som vas tu poburila alebo mate pocit, ze sa tu len tak vyhovaram 😔 😔 , ja sa len snazim nejako prezit.

@andy.a ano, viem ze si mi valdoxan radila, na buduci tyzden mam kontrolu u dr. , urcite sa nan opytam. a to ginko je dobry napad .vdaka

savanna
4. sep 2010

@slnecnica32 ahoj
mozno by u teba mohlo ist o obsesivno - kompulzivnu poruchu? Skus si nieco o tom precitat.
Ja som tiez mlada a poznam vela ludi v mojom veku, ktori vobec nepiju. Ja osobne som sa vzdy cudovala ludom, ktori sa pri alkohole dokazu uvolnit. Lebo u mna alkohol posobi uvolnujuco len na chvilu , ale po par hodinach to prejde do takych uzkosti a nervozity, ze po alkohole absolutne netuzim. Nemas pocit, ze sa po alkohole s odstupom niekolkych hodin citis psychicky horsie ako predtym? Mozno je to len moj pripad ... v kazdom pripade vdaka tomu nemam na alkohol vobec chut, nedam si vacsinou ani poharik, ked mi ponukaju.

slnecnica32
5. sep 2010

Ahojte,
dakujem vam baby za vase odpovede. Je super, ze som nasla tuto stranku, kde si ludia popisu a maju podobne problemy... Savanna, po alkohole - na druhy den sa necitim dobre.... nemam ziadne uzkosti, alebo nervozitu, proste mam opicu. V ten den nerobim vobec nic. Vstanem velmi skoro, aj keby som mala hyrit do stvrtej rana, uz si neviem pospat, ako dlho chcem...No, celkovo, alkohol je metla ludstva a ani uplne zdravy clovek by mu holdovat nemal, no ja nehovorim o nejakom castom piti!!!!
Hroska - koncom mesiaca som objednana k doktorovi-davno som nebola a asi by som sa mala porozpravat, ved ja ani neviem, co mi je, no viem, ze vsetko v uplnom poriadku nie je.... Baby, budte silne a hlavne ZDRAVE....potom je vsetko krasne a zivot sa da uzivat na sto percent....
Preco andy.a by vedela nieco o tom viac? Je doktorka? Prepacte, ze sa pytam, som len nova....

kubaka
5. sep 2010

@savanna klídek, to nic, ale ty bolesti břicha jsou teda hnusné - o to rychleji bych se snažila dokopat doktora, aťˇti najde AD, které ti zaberu, takto přeci nemůžeš existovat - navíc jen na Neurolu, který jak vidno, nic neřeší. Ale to chce řešit v horitontu dnů, nikoliv týdnů či měsíců. Už po 2 měsích můžeš být tak závislá, že ti bude blbě jen z toho vysazování. A není možné, že ty příznaky jsi zaměnila s nesnášenlivostí AD? 😨 Protože je logické, když dostaneš další AD a vysadíš Neurol, že ti bude pěkně blbě? To chce taky probrat s doktorem., jak to skloubit. Ale rychle se toho zbav, než úplně zblbneš 😝 - nadsázka 😉

inkinka
5. sep 2010

@slnecnica32 ahoj, vies, aj alkoholici tvrdia, ze to maju pod kontrolou a ze nemaju ziadny problem, je to omyl. Ked sa "dopijes" az k opici, nemas kontrolu, jedine, ze by si tu opicu chcela 😅 tym nechcem povedat, ze si alkoholicka, ale sama uznavas, ze ti nerobi dobre, myslim si, ze by si si teraz urcity cas nemala dat nic. Skus to, drzim palceky 😉
@savanna ano, aj ja poznam vela mladych ludi, ktori vobec nepiju, vedia sa zabavit inak, sportuju, alebo tancuju, pestuju nejake spolocne konicky 🙂

savanna
5. sep 2010

@slnecnica32 ano andy je psychiatricka. Napis jej IPcku a ak mas pocit, ze sa citis velmi zle, tak necakaj do konca mesiaca a chod sa poradit s doktorom, mal by ta zobrat. Ja ked sedim u dr. v cakarni, casto pridu ludia aj ked nie su objednani, ze sa necitia dobre a idu sa poradit. Poziadaj ho, aby ti vysvetlil co sa s tebou vlastne deje, urcite ti to pomoze.

@kubaka ano tie bolesti su hnusne, a na psychiku o to vacsia zataz. Na buduci tyzden idem k dr. , budem sa pytat na ten valdoxan, co mi andy radila. Tak mi drzte palce.