Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slunickoseznam.cz
7. nov 2011

@maminka001 A tobě ho předepsal psychiatr no ja ho vysadila mně bylo fakt zle rozmazané vidění aatd...asi to bude docela svinstvo ale určitě bych to dr.řekla že máte epilepsii v rodině
@anait Jo jednou to přebolí,já si dopředu lámala hlavu jak to bude v ěhotenství a pak pohoda prostě sem si řekla že kvůli miminku to zvládnu a taky sem zvládla mono kvůli dítětí člověk překoná snad vše
Jinak já trpím panickýma atakama,občas se nějaká objeví třeba v nákupním tředisku a já apk mám fobii kamkoli jít mezi lidi a to se mi stalo i minulý týden ale dnes jsem vzala kočár "nějakým způsoběm"se dostala za mamčou na zastávku a spolu jsme se prošly zašly nakoupit,do banky ona mi pak pomáhá ten ztrach překonat a já se pak nebojím a postupně díky ní se toho ztrachu zbavím a pak zase funguju dál a pak mám úžasnou dceru kterou miluju a ta mi pomáhá překonat všechny překážky světa

maminka001
7. nov 2011

@slunickoseznam.cz Já mu to řekla,ale řekl mi že každy antidepr.muže vyvolat záchvat.A ty nic nebereš?I ja mam pan.ataku a bojim se chodit ven,mota se mi hlava atd.

monfat9
8. nov 2011

@marcela91 No super.... ☹ tak nás potešila všetkých...ta pani psychologička.....to aby som si začala hlinu prikladať 😀 😀

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monfat9
8. nov 2011

@slniecnica uff ako tak píšeš o tej tvojej celkovej situácii.....otec alkoholik, si sama na všetko, nedostatok peňazí, nedostatok lásky od muža......myslím že aj sama vieš z čoho tie depresívne stavy máš...že? ☹

monfat9
8. nov 2011

@marcela91 no jasné 😀 😀 😀 😀 presne tak som to myslela

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monfat9
8. nov 2011

no ja nemám s tým skúsenosti...ale asi by som do toho išla...však nemáš čo stratiť.....buď s tým niečo urobí, alebo budeš na tom rovnako,skús 😉

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecnica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecnica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anait
8. nov 2011

Povedzme si to narovinu, keby sme mali zaruku, ze nas za tie prachy toho zbavi, tak to vsetky zaplatime bez mihnutia oka...ale ja na taketo kecy neverim...vsetko je to v hlave

viva13
8. nov 2011

Neužívate náhodou niekto tieto homeopatiká? Ponúkam vám 2 celé balenia (2x60tabl.) a jedna krabička je načatá (36tabl.) takže 2 aj 1/2 balenia. Nemáte niekto záujem odkúpiť? ak áno napíšte mi správu, dakujem

anait
8. nov 2011

Tak ja som sa po celom dni strávenom u doktorov vrátila s novou diagnózou - ASTMA ... no nepotešilo by vás to?? Kurník...astmu veľmi ovplyvňuje psychika, tak to už som úplne vprdeli... budem musieť vymyslieť nejaký bojový plán, lebo sa mi to voľajako hromadí...

anka12
8. nov 2011

@anait astmu mam aj ja a k tomu paniku ,uplne super kombinacia.... 😒

havja
8. nov 2011

Ahojte babule, nečítala som to tu všetko, ale chceela by som vedieť, či aj ja trpím pp.Začalo sa to všetko pred rokom a pol, ked sa ma zabila na aute švagrina, nie často, ale pociťovala som strach, bušenie srdca, studene nohy, ruky, zle myšlienky.Pred včerom však umrela nahle moja kamratka, a ja som od strachu a uzkosti dostala kolaps, zimnica, navaly tepla, tlak v hlave, zavolali mi zachranku, pichli mi magnezium a poslali ma domov, moja obvodna lekárka mi naordinovala elenium 2krat denne 10mg, a vasocardin 1 tabletka denne.Avšak ziadna navšteva psychiatra ani psychologa...myslite, ze by som mala k nemu zajst aj sama???dakujem za rady

anait
8. nov 2011

@havja jeden panický atak za život má vraj takmer každý...pokiaľ sa to neopakuje alebo ti to nespustilo nejaké iné nepríjemnosti, tak to netreba riešiť... elenium je neviemčo, ale ten vasocardin mi príde dosť od veci...

monfat9
8. nov 2011

@havja anait má pravdu....jeden panický atak neznamená že máš panickú poruchu. PP je dokonca definovaná ako stav akútnych záchvatov paniky a úzkosti, ktoré sa opakujú častejšie ako 3x za mesiac......takže v podstate ani ja ju nemám 😀 😀 😀 😀 😀 ale na papieri ju mám...zato čo sú to panické desy to viem veľmi dobre, pár ich mám za sebou....tiež mi na pohotovosti vtedy dali Cardilan na srdce 😀 😀 😀 no čo už..

monfat9
8. nov 2011

@anka12 no fakt super kombinácia,,,, 😝 len čo je pravda..ako keby toho nebolo dosť. 😒

monfat9
8. nov 2011

@marcela91 tak som ti písala , že nemáš čo stratiť...ale ked čítam čo si potom napísala....ufff.....toľko prachov za to chce....to je podozrivé a ešte že na ďiaľku??? neverila by som jej 😒

havja
8. nov 2011

Baby, stalo sa mi to dvakrát, takze si tiež myslim, ze by to malo byt zatial v poriadku, lenze uz je to 3 dni, co mam take uzkostne stavy, navaly tepla, ale da sa to zatial rozdychať, ked uzijem to elenium, je to vraj najslabsi liek proti uzkosti..a vy, ktote mate panicku poruchu, mavate tie neprijemnosti kazdy den, alebo iba ked vas niečo rozruši?a co neprijemne tlaky v hlave, je to normalne?

daniela1974
8. nov 2011

@marcela91 ona vie co Ti mala poradit a povedat, dala by som jej jednu po papuli a ne sto eur. To je normalne nemoralne. Vie, ze potrebujes pomoc a chce Ta okradnut.

anait
8. nov 2011

@havja normálne to neni, ale ja mávam divné stavy každý deň...už niekoľko rokov si nepamätám deň, že by som bola ako "normálny človek" ... stále niečo 😉 ale tak ja to už beriem ako súčasť života...človek si zvykne aj na šibenicu 😎

anait
8. nov 2011

@anka12 ako sa ti tá astma prejavuje? a berieš aj nejaké inhalátory?

havja
8. nov 2011

anait tak to teda áno, musime si zvyknut aj na tu šibenicu...a tie tlaky, a hučanie v ušiach, nič ti to nehovorí?? 🙂

anait
8. nov 2011

@havja to našťastie nie, ale viem, že veľa báb to máva, to je súčasť úzkosti ...ale zase to môže byť aj súčasť niečooho iného...moja mama napr. má narušené niečo v uchu a mala to z toho...

havja
8. nov 2011

Veru máš pravdu, úzkosť patrí medzi choroby, ktoré vedia pekne znepríjemniť zivot, no ale, co uz...🙂)Ja mam tak isto divne stavy, predtuchy, vela si nahovaram, namyslam, bojim sa, a potom je to cele zle... 😒 a ty užívaš ake lieky??

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz