Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
17. feb 2016

@ametyst123 uz som sa tesila ze k nam babam pribudne na diskusiu konecne nejaky chlap😌😊nechce sa ku nam pripojit?😉☺️ja samozrejme zartujem moja aj ja si obcas poviem ze ti moji chlapi uz dostanu tiez zo mna depku ale dufam ze nie. Moj priatel ma tiez dost stresovu pracu a v zime popri svojej praci robi este aj instruktora lyzovania takze dve prace viac nez dost aj ked lyzovanie ho bavi to ho udrzuje mladeho a veseleho ale ta druha praca je dost narocna na psychiku. Ako som teraz hladala vyzivove doplnky na nete od juliailuj tak som natrafila na par dobrych veci a mala by som mu to tiez kupit. Moja maminka mala dnes narodeniny tak som volala domov apytala sa ako sa ma ona tiez uziv aAD a uz dost dlho nikdy sme sa na tuto temu spolu nebavili a ona sa mi nikdy nestazovala teraz ked som vas tu vsetky spoznala tak mam pocit ze by som jej mala nejako pomoct alebo poradit. Povedala mi ze berie troje AD ale nepytala som sa ake a ze sa citi teraz fakt v pohode ze obcas ich aj zabudne zobrat. Tak som si spomenula na tvoje slova ametyst ze doktor len predpisuje aby dostal zaplatene. Maminka tiez povedala ja tam len pridem a zase mi da vsetko na tri mesiace a idem. Tak som jej povedala ze nech mu povie aby jej uz aj niektore vysadil ked sa citi dobre lebo ten blbec v bielom plasti na to inak nepride Prepacte za vyraz ale uz ju lieci asi 20 rokov. No uvidime ja mam teraz tie moje bylinky tak uvidime😉😊🤗🤗zelma vam pekny vecer a dobru nocku. Dufam ze sa ozve aj majinulka neviete niekto ako sa maju so synom?No snad je to uz lepsie❤️❤️❤️🤗🙂😊😌

majinulka
17. feb 2016

@ivka1302 Ahoj ivka. Neozývala som sa dlho,k lebo som musela riešiť svokra. Má alzheimera a mal teraz trochu horšie chvíľky. Musela som pomôcť svokre. Je naňho sama čo jej nezávidím. No ona to na môj veľký obdiv znáša veľmi dobre. Čo sa týka môjho syna, vidím malý posun vpred v dobrom. Je veselší. No neviem ako ho zbaviť tých zlých myšlienok na tú jeho zafixovanú chorobu. V podstate už 4 dni bol celkom v pohode, sem tam si na to spomenul, ale ako to prišlo, tak aj odišlo. Jednoducho si vedel sám rozkázať a dostal sa z tých myšlienok sám. Až na včerajšok. To naňho prišiel silnejší atak. Pochopila som, že vlastne mu nerobí dobre, keď vidí svokra v akom je stave. On mi síce tvrdil, že mu to nič nerobí, ale videla som na ňom, že to nie je pravda. Premáhal sa a keď sme prišli domov, tak sa začal viac kontrolovať a znova tie myšlienky. Tak som jeho návštevy k svokrovi definitívne stopla aj keď sa to svokre nepáči. Ja s myslím, že ešte nie je sám vnútorne presvedčený o tom, že všetko to čo sa mu deje je len vecou psychiky. V stredu sme boli na vyšetrení na endokrinológii, lebo nám ešte toto vyšetrenie chýbalo. A to bol zaberák už aj pre mňa. Fakt som si myslela, že odídeme z čakárne. Bolo mu zle. Hlavu si držal v rukách so slovami, že na čo som ho sem priviedla? Že on tam čakať nebude a podobné veci, že ja mu len robím zle. Tak to ma už dopálilo celkom a neviem čo to do mňa vošlo, ale išla som naňho tvrdo. Že nech si uvedomí, že choroby existovali a budú existovať a že sa nemôže uzavrieť do vzduchovej bubliny a tváriť sa,že jeho sa nič netýka. Že v budúcnosti bude potrebovať lekárske prehliadky a nevyhne sa im. Tak nech sa prestane ľutovať a vzchopí sa a začne sa chovať ako chlap. V tom momente otvorila sestrička dvere a on vošiel dnu ako spuchnutá. vypleskaná knedľa. 😕 😒 ☹ Vôbec som v tom momente nepochybovala o tom, že som niečo urobila zle. Sestrička a lekárka boli veľmi milé a ochotné. Urobili mu odbery a sono štítnej žľazy a vyšiel odtiaľ už v pohode. Zabudol aj na to, že mal stres predtým. Takže asi moja liečba šokom bola úspešná. 🙂 😒 Snažím sa ho každú možnú chvíľu niečím zamestnať, aby nemal čas na tie zlé myšlienky. Keďže teraz majú jarné prázdniny. No nie vždy mi to vychádza, ale ideme ďalej milimetrovými krokmi. Čo sa týka toho napätia vo svaloch, tak to spomína stále. Stále ma to ťahá k tetánii. Ale o tom on nechce ani počuť. Neurologička mu EMG vyšetrenie na tetániu nerobila, s tým že to nie je tetánia. Tak on sa zmieril s tým, že berie AD Paretin a čaká,k kedy mu naplno zaberie. O ďalšom vyšetrení u iného neurológa nechce ani počuť. No mne to stále víri v hlave. Tak neviem. V utorok máme kontrolu u psychošky. Bude to 3 týždne čo berie AD. Po psychickej stránke je na tom trocha lepšie ale tá fyzická stránka je rovnaká. Možno mu to robia tie jeho myšlienky, ktorých sa ešte nezbavil. Chcem skúsiť ešte psychoterapie aj napriek nesúhlasu psychošky. Lebo viem, že on sa potrebuje zbaviť tých myšlienok na napätie. Lebo nimi si to napätie vytvára.

ivka1302
17. feb 2016

@majinulka no jasne jeden problem nestaci ze? Si dobra ze to takto riesis lebo keby si ho stale lutovala tak by ste daleko nezasli. On musi sam pochopit ze je to vsetko len z jeho hlavy cim viac sa bude na to zameriavat tym dlhsie mu to bude pretrvavat. Tu psychologicku rozhodne nejaku vyhladaj to mu v ziadnom pripade neuskodi len pomoze lieky mu to trocha utlmia a snad nechce byt utlmovany cely zivot z niecoho tie jeho obavy a strach vyustili a treba to najst ved v zivote presne ako si mu povedala bude musiet celit aj zlozitym situaciam a nemoze sa dopovat tabletkami. Problem u nasich doktorov je ze ked im povies ze berie lieky na psychiku tak to zvacsa uzvru a hodia vsetko na tento problem ale skuste este to vysetrenie aby si si bola ista ze ste nic nezanedbali. Nech na sebe pracuje tak ako ti pisala Juliaijul nech si najde nejaky ciel ktory je dosiahnutelny staci nieco male napr ze po prazdninach mu uz bude lepsie lebo zmeni svoje myslenie a bude sa tesit na malickosti. Nech zacne sportovat alebo iba vychadzky ale nie ze bude pri nich rozmyslat aka choroba ho moze este stretnut sluchatka s peknou hudbou a pohyb v prirode. U nas na Slovensku je vraj uz jar nam tu dnes snezilo brrr😃😁Skuste fakt tu psychologicku a este by som mozno skusila aj nejaku regresiu ked je dobry odbornik odhali pricinu. Poznam jedneho dobreho v Martine. Tak sa drzkajte a hlavne nech je to skoro za vami a s dobrym koncom😚🙂😌🤗🤗

qidko
18. feb 2016

Ahojte babulky verim ze sa mate tak dobre ako ja odychujem vychutnavam si pokoj s rodinou a hlava je "cista" neurol som si nechala len stvrtku a fungujem zvysne lieky beriem .Tu je skarede pocasie ale pred chvilkou som pozorovala z terasy jelenice ktore prechadzali okolo nadherny pohlad dopriala by som Vam to .Dnes som urobila bananovy nepeceny kolac a francuzske zemiacky teras sa trosku nudim kazdy lezi na gauci telka ide a vsetci sa robia ze pozeraju ( spia)🙂 a ja "maniacim" na nete pred chvilou som rozmyslala jak ten cas rychlo leti deti dospele a my uz pomalicky stsrneme napadlo ma ale to bude o takych 5r.Verim ze krasne a mozno budem aj babka🙂 Tak sa majte pekny den a hlavne drzte sa🙂🙂

qidko
18. feb 2016

Halooooo!!!!Vy dnes vsetky spite🙂Ja pozeram Pana prstenov vobec sa mi nechce spat ☹ tak dnes ponocujem za Vas🙂

ametyst123
18. feb 2016

@ivka1302 Ahojky Ivka, čo sa týka Tvojej mamky, a píšem to aj iným babenkám na tomto fore... ak máte blízkych, rodinu, na ktorej vám záleží, je niekedy ťažké stále pomáhať, ale niekedy niektorí z nich pomoc naozaj potrebujú.... Napíšem Ti, ako som to písala do súkromneho fora, môj "príbeh". Problém je v tom, že ja som bohužial zdravotné problémy mojej mamky bagatelizovala, resp. som nemala naozaj čas ich riešiť, či už kvoli práci, deťom, ona bývala inde ako ja, atd atd, bolo to pre mna komplikované, a uprimne som ani nemala dosť síl na riešenie problémov, ale na toto som si čas nájsť rozhodne mala, a aj toto si vyčítam....a nezmením to, aj keby som teraz veľmi chcela....moja mamka tú pomoc naozaj potrebovala. Skopírovala som to, čo som už písala do súkr. fora:

Moja mamka chcela moju pomoc, ja som ale myslela, že má inú diagnozu, a tá diagnoza bola práve o tom, nelutovať toho človeka príliš.... a ja som sa snažila moju mamku povzbudzovať, že to nič nie je, že to prekoná, ale pravda bola kdesi inde,... ona sa cítila zle, a ja som to bagatelizovala.... ona no poviem to rovno...." diagnostikovali" jej "skvelí lekári" Parkinsonovu chorobu... 4 roky ju liečili Levodopou a neviem ešte aké samé svinstvá do nej pchali....a vieš čo mala, nádor na štítnej žlaze..... zistili to až vtedy, ked dostala porážku....(určite z tej kopy liekov,ktoré brala nadarmo....a ktoré jej len uškodili...) a ked nemohla normálne dýchať, tak jej chceli zrobiť tracheostomiu do krku.... a tak to zistili.... ten nádor na štítnej zlaze... Ironiou osudu je, že práve v den, ked som konečne v práci povedala kolegyniam, že si beriem aspon na týžden volno, a pochodím s mamkou po lekároch, či má naozaj Parkinsona (inak Parkinson má príznaky veľmi podobné nádoru na štít. zlaze....hlavne tras rúk, tela, oslabený pohyb, potenie sa, problémy s tlakom.... atd atd....) lebo ani mne sa už nevidelo, že sa pomaly nedokaže hýbať... hoci u Parkinsonikov je to normálne, ale tie lieky jej mali minimálne poomôcť v tom, že to nemalo mať taký degradujúci a rýchly priebeh.... práveže to malo ten priebeh spomaliť.... a tak práve v ten den som si vypísala na druhý den lístok, že budem doma na dovolenke, a pochodím s mamkou po lekároch.... bohužial večer jej už bolo zle....ja som myslela, že spí, ale nezdalo sa mi, že tak dlho, a ked som jej išla povedať, že ideme s deťmi nachivlku na dvor, lebo silno chceli ísť, tak som ju našla už ako chrčí, a nemôže dýchať.....hrozné zažiť....bol to pre mna šok....a stále je, ked si na to pomyslím.... vtedy som chytila paniku, nevedela som, čo robiť, jediné, čo som urobila bolo, že som skríkla na manžela, aby volal okamžite záchranku, čo aj urobil, a tá pani v telefone mi hovorila, čo máme robiť, aby sme ju zachránili, dosť rýchlo prišla aj záchranka, ale najhoršie je, že toto všetko videli aj moje malé deti, a spočiatku vôbec nechápali, čo sa deje, ..... poslala som ich preč z tej izby, ale oni sa báli o babku, tak tam stále ku nám chodili..... záchranka ju potom zobrala do nemocnice, ale toho pocitu a toho zážitku sa nedokážem zbaviť, ked si na to spomeniem, a je to dosť často, stále mi príde zle... to sa proste nedá, nemyslieť na to, a stále mám a aj budem mať pocit viny za to, že ma mamka o pomoc veľakrát ziadala, a ja v domnení, že len zveličuje svoje problémy, som to neriešila, a ked už aj mne začalo byť divné, že predsa by jej liečba mala minimálne účinkovať v tom zmysle, aby to tak rýchlo nedegradovalo, tak ked som to už aj chcela riešiť, už aj mne sa to nezdalo, tak už bolo NESKORO !!!....Ja len budem dufat, že to časom bude bolieť menej..... Takže ja si mám čo vyčítať.... a ten pocit nezmizne šibnutím čarovného prutika, ani liekmi, ani psychoterapiami, urobila som chybu, tak ju neurob aj Ty, ak Tvoja mamka sa lieči tak dlho....20 rokov fuuuuha.... tak to je minimálne čudné,.... hovorím, nedôverovať lekárom, nehovorím, že všetkým, ale niektorí sú naozaj "šarlatáni" a sú vyštudovaní za peniaze, bohužial je to tak, sama som študovala na VŠ, a len tretina z nás sme tam boli takí, ktorí sme naozaj študovať chceli..... 2/3 sa tam dostali pomocou známostí, resp. donutili ich rodičia, a podobne, a takýchto potom máme študovaných ľudí....možno ma tu niekto za to zvozí, že to tak píšem, ale ja mám takéto skusenosti, a neverím, že na iných školách to bolo alebo je iné..... škoda, že som radšej fakt nešla studovať za lekárku, ako chcela ironiou osudu moja mamka, tak by som jej možno bola aj pomohla..... doriti.... 😢 Takže moja rada znie, ak môžeš, a hlavne ak je to v Tvojich silách, lebo niekedy na to sily pri našich psych. problémoch nie sú.... ale ked to bude v Tvojich silách, rozhodne sa s Tvojou mamkou minimálne o tom porad, a ked môžeš, tak jej aj pomôž...a dalšia vec, ak máte blízkych, na ktorých vám veľmi záleží, lebo mne na mojej mamke veľmi záležalo, my sme si volali aj 4-krát denne 😀 viem, že je to kus veľa, ale kedže bývala sama v rodnom meste, a ja celkom inde, tak sme si aspon volali, ale nie vždy sa všetko dá riešiť pomocou telefonu, tak sa snažte, ak vám na nich záleží, komunikovať a hlavne si horoviť všetko a v dobrom, ... ja som nestihla o veľa veciach s mojou mamkou hovoriť, a teraz to už bohužial nepôjde...a tie telefonaty mi chybajú.... paradoxne furt sa kukám na mobil, či mi nezavolá.... 😢 ...ale viem, že už sa to nestane.....

ametyst123
18. feb 2016

@qidko Ahojky qidko, 😀 radšej neponocuj , hlavne nie za mna.... 😀 .... som rada, že si spokojná, a že je Ti dobre, že si s rodinkou, držím Ti palce, nech to takto zostane po celý život... a nech už sa zbavíš svojich problémikov.... máš na to, si silná, tak sa drž..... a aj môj manžel,... sa tiež tvári, že akože telku, že je so mnou hore.... a pritom spí... 🙂 ...ale je to také milé.... a ked ešte zaspia aj deti, ja mám vtedy chvilku len pre seba.... 😀 ... a čože máš pocit, že starneš? .... ja mám 36 rokov a tiež mam taký pocit, a možno ma chytá aj kríza stredného veku.... 🙂 ale vieš čo, moja mamka mi vždycky hovorila, že ona by chcela mať 36 rokov..... a citíla by sa mladá.... 😀 .... Takže ber to z tej stránky...... Načo sa teraz trápiť, že ozdaj sme už staré? Nie, nie.... to si môžme povedať tak , ked budeme mať 90 rokov..... 😀 . Sme mladé a ešte fakt minimálne raz alebo dvakrát taký život máme pred sebou..... 😉 . Na dnes končím, nemala som celkom dobrý den, ale prežila som v práci, a doma som si pospala..... asi to robia aj tie lieky, alebo aj to, že som už chronicky nevyspatý človek, ale snažím sa na tom pracovať, a už sa lepším... včera som šla spať o 12.00 hod. ....ale u mna je to fakt pokrok.... 😉 ... Tak idem si pripraviť veci do práce, chvalabohu, že je zajtra piatoček.... a snad to nejak prežijem a predýcham, jak každý den..... Keby som nemusela chodiť do práce, bolo by to skvelé, ale na druhej strane musím.... musíme z niečoho žiť.... 😖 tak sa len premáham, a dufam, každý den, že mi nebude zle.... snažím sa pozitívne myslieť, ale dnes mi to nešlo.... už okolo 14.OO mi začalo byť zle... tak som sa len modlila, aby som to do tej pol štvrtej nejak prežila.... 😖 . Tak drž,... a maj pekný pohodový večer.... podla mna je rodinná pohoda to najdôležitješie, a preto aj každému pri blahoželaniach prajem okrem zdravia, štastia, atd... aj veľa rodinnej pohodičky.... 😉 Čauky....

qidko
18. feb 2016

@ametyst123 ahoj ja pijem kavu🙂 dostala som strasnu chut tak mi manzel urobil a ja vegetim.Necitim sa stara budem mat 40 a manzel 50 to je tak akurat ale deti su velke 19/21 tak niekedy len tak rozmyslam ake to bude......odychuj ja dnes za Teba potiahnem nocnu🙂..... bud rada ze pracujes ja som na PN uz 10m. a radsej by som bola v praci .....prajem Ti sladke sny odychni si ......Dobru noc

ametyst123
18. feb 2016

@majinulka Myslim, že si urobila dobre, že si synovi povedala, že v živote bude musieť riešiť aj iné, a oveľa zložitejšie problémy, a takéto vyšetrenia sa bude musieť naučiť zvládať.... ale aj na druhej strane ho chápem... ked som išla prvý krát ku psychiatričke,... tak som chytila takú paniku, a bol tam so mnou môj manžel, aj iní ľudia.... 😖 a ja som bola taká nervozna, nemohla som dýchať, bolo mi zle, chcela som tiež najradšej odisť, alebo rýchlo vyšetriť, a nech mi dá lekárka zázračné lieky, ktoré hned zaberú, aby mi nebolo zle.... ale manžel bol vtedy skvelý, a ukludnil ma.... povedal, že nehysterči, je to v pohode, len dýchaj, zachvilu bude po vyšetrení, a hotovo.... dobre ma ukludnoval.... mala som pri sebe aj 0,5 l flasku vody, ktorú som si naštastie zobrala, a tú som vypila celú..... 🙂 to ma ukludnovalo.... len potom mi bolo treba straaaašne na WC-ko.... 😀 ....Držím palce, Tvoj syn potrebuje dosť problémy zo seba von..... psychoterapia by bola fakt super..... vidíš sama, že mu to pomáha.....rozprávať sa o probléme.... ale potom treba prejsť na iné myslienky.... dobre, že ho zamestnávaš...nech nemyslí na svoje problémy.... a teda aj sam musí vidieť, že ked na to nemyslí, "nič mu nie je" dala som to do uvodzoviek..... ale je to fakt, aj ja ked napr. pozerám film.... vtedy nerozoberám, že mi niečo je.... a je mi relatívne dobre.... čo z toho vyplýva, je to psychika...!

Držím palce, vy to zvládnete....! 😉

ametyst123
18. feb 2016

@qidko Jeej Ty piješ kávu,? Aj ja chceeeeeeem.... 😒 Ja som zistila, že kávu vôbec nemôžem..... robí mi zle.... a možno je to aj liekmi, a možno aj tým, že mám ten vyšší tlak.... ale taaaaaak veľlmi by som si dala.... asi si budem kupovať nejaké kapučíno.... 😀 . Takže máš pohodička večer.... supeeer...a manžel Ti zrobil kávu ? No super chlap... niežeby aj ten môj mi vtedy niekedy aj neurobil... ale len ked som ho o to vyslovene požiadala.... 😀 . Ty máš také veľké deti, takže naozaj možno čoskoro sa aj dopracujú k niečomu akože budeš babička....? 🙂 . Ja mám zatial 4 a 5 ročné deti.... a 36 rokov... mám pocit, že sme s detičkami začali trošku neskoro.... 🙂 ale to nevadí, som rada, že ich mám.... Ináč ja sa hrdím tým, že mám aj kopec krstniat, takže som aj niekoľkonásobná krstná mama.... čo ma veľmi teší.... a tiež to bolo nedávno, čo sa narodilo môjmu bratrancovi bábetko, a to má toľko rokov, kolko ja.... takže nie som celkom pozadu s detičkami.... 🙂 . Tak dobrú noc.....

ivka1302
18. feb 2016

@qidko som rada ze je ti dobre a mas pohodicku 👏😉🙂😌😊a si sikulka ze bananovy kolac jooj dala by som si ale mam tu dietu kazdy den varim v tlakovom hrnci zeleninku priatel hovori ze nam uz smrdi cely dom lebo viete karfiol a brokolica ked sa varia tak...No avarim kazdy druhy den tak potom vetram azapalujem vonave sviecky hahaha babulky kupila som si tu v taliansku nieco podobne ako ten celexyl a dnes druha tabletka a ja som celkom v pohode az teda na spanok neviem ked lahnem do postele tak nie anie zaspat iba xanax pomoze dufam ze to casom zaberie aj na to🤗🙂😊❤️Aj viacej energie mam vidim to na sebe. Plus ta zdrava strava ta brokolica a karfiol😜😝😛😋ale robim to vzdy s inou prilohou dnes ryza vcera zemiaky bezlepkove cestoviny a tak aj rybku si sem tam dam. Zelam vam pekny vecer a zajtra vela vela peknych zazitkov a energie💜💙❤️💚

qidko
18. feb 2016

@ametyst123 sup ho do postele....uz si tam mala byt🙂DOBRU

qidko
18. feb 2016

@ivka1302 aj Tebe dobru noc prajem kludny spanok ja Vas budem strazit 🙂 babule moje pa

ivka1302
18. feb 2016

@qidko kavicku som nemala uz ani nepamatam ale je mi bez nej lepsie. Fakt to stou babkou neprehanaj ja si hovorim ze ked nemam deti tak ani nestarnem ja som mala teraz 41 a priatel 58 On ma uz dospelych synov najst arsi mal terz 29 a dedko vobec neprichadza do uvahy robi inziniera v AUDI v nemecku a buduje si karieru. Vela cestuje a uziva si zivot tak to ma byt a mi dvaja budeme tiez cestovat este som chcela ist na Zanzibar. Ziadna babka a dedko. Aj ked na druhej strane aj to je pekne obdobie zivota ja mam neterky uz velke najstarsia ma uz 21 a to si este pamatam ako za mnou plakavala ked som odchadzala do Talianska. Joj roky bezia tak rychlo ked som mala dvadsat tak sa mi zdalo straaasne daleko kym dojdem do styridsiatky a prislo to tak rychlo akoby som dala dvadsat rokov do pitich😂😚☺️Ale nebudeme tu plakat nad tym co sme stihli alebo nestihli radsej sa tesme co vsetko krasne na nas este caka ved zena je ako vino ci nie?a tie vsetky nase skusenosti k tomu !!! To budeme ziarit krasou a charizmatizmom. 👏😉🙂💜💚💙❤️

ivka1302
18. feb 2016

@ametyst123 vobec sa neobvinuj za to co si mala alebo nemala urobit pre tvoju maminu skrtka to tak malo byt a myslim si ze prave na zaklade tohto vsetkeho sa nemozes dostat z tvojho zacarovaneho kruhu. Mala by si zacat pracovat na odpusteni samej sebe lebo sa takto utrapis.Ak je niekto vinny za smrt tvojej maminky tak su to doktori. A ti maju vzdy svedomie ciste. Tvoja maminka je v nebi kde nie je ziadna choroba ziadny plac je tam stastna ale predstav si ze by mohla byt este stastnejsia keby nevidela ako sa dennodenne trapis a vinnis sa za nieco co si nemohla ziadnym sposobom ovplyvnit ver mi nemohla vsetko ide v nasich zivotoch tak ako ma ist🤗😊😌❤️Ja ked som chodila ku psychologicke tak som tiez potrebovala vela veci odpustit mojej mame a prisla som na to az tam ked sme to zacali rozobert ako ma to strasne tazilo na srdci. Ak mas pocit ze tvojej mame dlzis ospravedlnenie tak jej napis dopis daj na papier vsetku bolest ktoru mas v srdci vylej si svoje srdce na papier apovedz je takymto sposobom vsetko co si jej nestihla povedat ked este bola s vami. Povedz jej ako vam chyba a ako chyba tvojim detickam ametyst viem o com hovorim ked to nechces rozoberat so psychologickou urob to takymto sposobom. Mozno si nahnevana aj na nu ze vas tak nahle opustila mozno si nahnevana ze tvoje deti zostali bez babky toto je vsetko v tvojom podvedomi mas tam mozno strasne vela nezodpovedanych otazok a v takom chaose na ne ani nikdy odpoved nenajdes. Jedina vec s ktorou bojujes je ze sa obvinujes nechcem ti touto spravickou ziadno ublizit😘❤️ Chcem ti pomoct oslobodit sa. Tvoja maminka tu uz nieje. Ale to neznamena ze prestanes zit aj ty a budes zit len v obvineniach. Ja mojej maminke tiez vela nemozem pomoct a pred casom som sa dozvedela ze otec ma rakovinu. Tiez si poplacem ze ich nemozem objat lebo som daleko od domova apytam sa preco som to nerobila ked som bola doma??Nic zmenit nemozeme ale mozme sa oslobodit od minulosti. Bol urcite velky sok pre tvoje deticky ked videli ako babicka zomiera a hlvne boli vystrasene aj tvojou reakciou vies ze si toto mozu niest tiez cely zivot so sebou?Taketo veci zostavaju v podvedomi a aj ked si clovek na to v dospelosti uz ani velmi nespomenie v nasej mysi je vsetko ako zivy film🤗😊❤️😘 Zlatko skus to zo seba vsetko dostat a poved aj tvojim detickam nech povedia babke to co by jej chceli povedat kedze nevedia este pisat alebo nech jej nakreslia obrazok a potom to vsetko spalte a poslite to smerom k oblohe urobte si na dvore ohnik a raz anavzdy to pochovajte vsetku bolest a strach hnev vycitky uvidis ze sa ti bude lepsie dychat. Sama si povedala ze veris v Boha tvoja mama je s nim a chce ta vidiet zdravu a stastnu😉😊😌Uz koncim joj je neskoro najskor ta kontrolujem aby si isla spat skoro a nakoniec tu ponocujem ja. Musela som ti toto napisat lebo citit z tvojich prispevkov ze sa tymto velmi trapis. Nic nie je tvoja vina vsetko uz bolo zariadene vopred musis toto pochopit a zit pre tych ktori ta potrbuju a potrbuju ta celu telom aj duchom. Tak oslobod svojho ducha aby si mohla zit zivot plnohodnotny a krasny ako nam Boh zaslubil. A kedze nam ho zslubil tak nam aj patri😘😊🤗🙂
A kedze nam patri tak si ho zoberme 😌😉💜💚😊❤️❤️❤️Vela vela stastia ked to budes velmi chciet tak to zvladnes tm hore je niekto kto ti pomaha❤️❤️❤️😇😇😇

somebunny
19. feb 2016

@ametyst123 je aj kava bez kofeinu a chuti podla mna rovnako

qidko
19. feb 2016

@ivka1302 Ja nesurim ze chcem byt babickou ale Ked to pride budem tu prenich.........mozno 5-10r.vies ako sa hovori clovek mieni PanBoh meni.....dcera je stvrtacka caka ju este jeden rok skoly a potom chce ist do Anglicka.......neviem si predstavit ze odide tak dalekoja by som chcela aby boli vsetci primne....ale to sa neda....to som ties rieslila z psychiatrickou vraj som velmi upeta na deti☹ ale co zrobim Ked ich tak lubim a bojim sa o ne?... kavu nepijes robi Ti ale? Ja si dam rano velku a potom este 2 × malu mocca to mi staci.....prajem pekny den vela sil a pozityvnej energie🙂

ivka1302
19. feb 2016

@somebunny to je tiez dobre riesenie moj priatel pije kavu tiez este vecer po veceri ja by som v ziadnom pripade nemohla zaspat.jedneho casu som mu dala do plechovky od normalnej kavy kavu bez kofeinu a chvalil sa ako dobre spi az potom som mu povedala moje tajomstvo takze je to iba o nasich zlych zvykoch ja som si davala iba rano jedno cappucino pretoze som mala cestou do obchodu blyzko jeden bar kde som si ho vedela vychutnat a precitat casopis. Ale prave to mi nerobilo dobre odkedy ho nepijem tak nie som taka nervozna🤗😚☺️😊😌👏🙂😘❤️❤️

majinulka
19. feb 2016

@ametyst123 Ďakujem Ti za reakciu. No v prvom rade Ti musím povedať, že máš môj veľký obdiv. Fakt klobúk dole. Prečítala som si čo si zažila s tvojou mamkou. Si naozaj silná žena. Lebo toto je dosť aj na koňa. Ja by som to asi tiež tak prežívala, lebo patrím bohužiaľ tiež k tým citlivejším povahám. A potom po kom to moje díte je? ☹ 🙂 😎 Presne tak ako si opísala tú svoju prvú návštevu u psych. u nás bol ten istý scenár. No teraz je to už o niečo lepšie. Môj synátor začína pomaly, pomaly(niekedy by som tú rýchlosť chcela potlačiť 😒 🙂 ale nedá sa) chápať, že všetko je to o psychike. Objednala som ho na psychoterapie aj napriek nesúhlasu psychošky, lebo vidím, že to potrebuje. Musím končiť, lebo zajtra robí sestra krstiny a ja som krstnou mamou 🙂 a nemám ešte kopec vecí hotových. Tak sa drž! S úsmevom ide všetko lepšie.

ivka1302
19. feb 2016

@qidko ja len cakam na to nase stretnutie vsetky spolu to si potom dam kavicku ked budeme sediet a relaxovat 🤗☺️😊❤️Nemozes si deti vecne privlastnovat kaze vtaca raz samo vyleti z hniezda a zacina svoj vlastny let svetom. Mame v obchode kde pracujem krasne suvenyry a su tam take drevenne tabulky kde su vseliake napisy na jednej je napisane MATKA DRZI SVOJE DETI ZA RUKU MOZNO IBA KRATKY CAS ALE VO SVOJOM SRDCI ICH DRZI NAVZDY. qidko je pekne mat silne puto v rodine ale tvoje deti chcu a musia ist vlastnou cestou to im dava sebedoveru celit problemom tohto zivota. Nedavno som pozerala jeden prirodopisny film kde ukazovali z Afriky zvieratka a bolo to velmi dojimave lebo ukazovali ako antilopa porodila svoje mlada a to sa hned muselo postavit a kracat svojimi slabymi nozkami popri matke aby nebolo hned zozrane levmi ktore tam uz cakali na svoju koryst. Bolo mi ho tak luto tolko krat spadlo a zapletali sa mu nozky a statocne bezalo aby nebolo zozrane. Je to mozno troska prehnane porovnanie ale cim skor nechas deti ist svojou cestou tym silnejsie budu pri zdolavani nastrah tohto sveta a zaroven budu silne a statocne aby zase naopak oni pomohli neskor tebe ked ich budes potrebovat. Moj priatel citi tiez velku zodpovednost stale kontrolovat svojich synov a vecne im hovorit co maju a nemaju a to su uz dospeli muzi. Kolkokrat sme sa uz koli tomu pochytili on si to neuvedomuje ale ja to vidim a snazim sa mu to ukazat😌😘❤️💜💚pekny den vsetkym a vela slniecka v dusi❤️💜💚😚☺️😘😘😊❤️💙

qidko
19. feb 2016

@ivka1302 krasne prirovnanie ale ja len chcem aby boli blizko aby som I'm mohla pomahat Ked bude treba☹ aj manzel hundre ze velmi nanich lipnem ale co uz mozno je to preto ze nikdy som nemala dobry vztah s matkou☹........a ja sa len snazim aby oni nemali tazke srdce namna aby vedeli ze som tu prenich v dobrom aj zlom☹........vonku od rana hrozne prsi chceli sme ist na prechadzku do lesa milujem prirodu ale nada sa tak sme boli u svokri trosku ju pozlostit🙂 je to uzastny clovek anjel bez kridel tak ju volam zboznuje vsetky vnucata aj nevestu ale co ine jej zostava Ked ma len jednu xi-xi🙂teras som dopiekla sisky a som unavena asi si dam " slofika" ahoj

majinulka
19. feb 2016

@ivka1302 No, myslím si, že ide to k lepšiemu, ale veľmi pomaly. Už prišiel párkrát za mnou s vysvetlením, že on vie, že je to všetko o psychike. A každý večer sa napudí, že zajtra začne športovať, behať, pôjde na masáže. No ráno z týchto predsavzatí zostane minimum. Ale rána sú najhoršie, pokiaľ sa naštartuje. No je to už lepšie ako bolo na začiatku, keď len ležal a opakoval, že mu nikto nepomôže a že ho nikto nechápe. Teraz to už nehovorí a je veselší. Dali sme sa na dlhý boj a musíme ho zvládnuť. Objednala som ho na psychoterapiu. Už len čakám na termín, ktorý nám má zavolať sestrička. Tak dúfam, že to bude čoskoro. Lebo termíny dáva lekárka a tá dnes začala po dlhej dobe ordinovať. Toho odborníka z Martina by som vyskúšala, ale je to pre nás z východu dosť ďaleko. Budem hľadať niečo bližšie. Tak díky za rady.

ivka1302
19. feb 2016

@majinulka super s tou psychologickou ver tomu ze bude vsetko ok casom sam zisti comu robi dobre a co ho vracia spat a kto by chcel ist spat? Uvidis ze to casom zvladnete aj bez liekov len dufam ze ta psychologicka bude aj dobra lebo neviem ako to funguje cez nemocnice inak by ste mohli skusit aj privatnu sice platis ale ja mam s tym dobre skusenosti a hlavne aj tie masaze a tu akupunkturu si mu nespomynala to je zazrak na svalove bloky drzkajte sa pa zelam vsetkym krasny den❤️❤️❤️❤️💜💙💚😌☺️😊😉😘

eliska13
19. feb 2016

@majinulka to je super, ze vidis malinky pokrok bude to len lepsie 3t su este nic.

@qidko aj ja som taka mama kvocka co uz s nami🙂 Mne je obcas smutno, ze moje dieta je uz velke🙂)ma 8 r tak, ale co uz zivot plynie.
Majte sa krasne uzite si vikend aj, ked vonku je otrasne
@ivka1302 beriem Ta za slovo s tym stretkom:x

qidko
19. feb 2016

@eliska13 som rada ze nie som sama hned som to dala precitat manzelovi a vies co mi povedal?☹ nemam hladat niekoho ako ja co sa len boji o deti tapol ma po zadku a uz bolo☹ ....nevadi aj tak viem ze to zmenim len tazko ale co aj take musime byt ustrachane🙂 nesie mi kolac nic nerobi len ma vykrmuje....pekny vikend

eliska13
19. feb 2016

@qidko ja sa nebojim prehnane o syna sranda, ze to sa ma psychologicka tiez na terapii pytala medzi prvymi vecami.Volakedy, ked som este nebrala lieky som sa dost bala o rodicov..mne je skor clivo ako starneme, ake su deti uz velke ci moje ci kamaratok, ze o par rokov nas uz nebudu potrebovat.Kym kamoska co ma 3 deti povie nech uz vyrastu a vypadnu z domu 🙂) je v tom ironia ja poviem, len nech je dlho s nami.To je udel jedinacika prilisna laska a starostlivost, ale krotim sa zas nechcem z neho spravit nesamostatneho tlka🙂)

qidko
19. feb 2016

@eliska13 dostala som kolac a kavu🙂......... syn ma 21 dcera 19 ja viem ze raz odidu ale nech este pockaju aspon 10-15r.aby som to stravila......manzel isiel vybrat fotky radi si ich pozerame deticky boli male skoda ze take neostali☹....bolo by to fajn....minule mi dcera povedala ze keby som mala teras babo nelipla by som tak nanich....no co kazdy sme nejaky.......🙂 myslim si ze deti nas budu vzdy potrebovat tak ako mi ich....🙂

janka_banka
19. feb 2016

Ahojte dievčatá, mám takú otázočku, dnes som bola na injekcii Auparin, dosť sa mi pohoršilo, počasie nanič a ešte aj pred menštruáciou mám .... myslíte si, že môžem ísť v nedeľu cvičiť? Mám obavy, aby som neskolabovala alebo tak 🙂 ... jaaaaj to sú myšlienky, ja viem, ale potom čo som prežila tak neistota je asi na mieste .... ďakujeeeem babenky moje 🙂

ivka1302
19. feb 2016

@janka_banka a co cvicis nieco narocne? Ak je to iba joga alebo pilates myslim si ze chod ale hlavne nemysli ze sa ti pohorsi a prakticky aj keby to bolo nieco narocnejsie tak si urob jednoducho svoje tempo podla ktoreho sa budes citit ista aby si to neprehnala ale urcite si myslim ze cvicit mozes. ☺️👏😉😊🤗🙂Je mi luto ze sa ti pohorsilo ale zase bude dobre neboj😌😉😊❤️❤️❤️